» »

Prenosnik za 60k, rabim hiter odgovor

Prenosnik za 60k, rabim hiter odgovor

SebaR ::

Torej kolegica želi kupiti rabljen prenosnik ki se je uporabljal v videoteki, dobro ohranjen podatki so pa naslednji:

Monitor 14 paličen
Izdelovalec HP
Procesor P3 700 ali 800Mhz
20Gb disk
384Mb rama


Ali se to splača kupiti za 60 tisoc SIT?
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

MEDENA ::

ne...raje naj si kup novega za 150k

SebaR ::

Uporabljal bi se za šolo...pisarijo in te stvari nobenih iger.

Pa ni drugih možnosti le ta računalnik: DA ali NE?
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

Dr_M ::

ce je baterija uredu, pol se splaca, drugac pa ne.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

#000000 ::

Moje mnenje je NE, res za 60 čukov bol mal dobiš ampak če da zraven še 40 bo vsaj nečemu podobno, nej ima vsaj 1000 al več mhz drugač se ne splača kupit, za ta dnar dobiš že solidno namizno zadevo k ma rec 2000 mhz govorim od oka. LP

kokos25 ::

jz ti prodam mojga 2.6ghz 40gb disk 512 rama, grafa gforce5250 64rama....za 100k

Brane2 ::

Jaz bi probal še malo stisnit ceno, sicer pa IMHO je tu ozko grlo zaslon.

Če je slika načeloma O.K. ( se pravi, da ni zorni kot 5°, da so barve bedne in da slika utruja oči) in če ima zadeva nekih 1024x768, potem bi na njej verjetno lahko lepo laufal kak Linux. če se ne zahteva ravno MSOffice, bi bla stvar lahko uporabna, če so baterije še žive in če zna Linux delat z vdelanim HW. prej se je z notesniki razumel bolj tko, v zadnjih letih pa se je situacija bistveno popravila.

Seveda se pa zahteva nek čas, volja in znanje, da izrežeš Linux ravno po meri HWja.
On the journey of life, I chose the psycho path.

IceIceBaby ::

Hmm...govorite kot da gre za prastar računalnik ki je samo še za v smeti. na 700mhz P3 s 384mb rama povsem spodobno tečejo XPji in vsi potrebni programi za pisanje seminarskih, surfanje, gledanje filmov itd.

HP je spodobna firma in če na prenosniku vse dela kot je treba se mi zdi da je vreden okoli 50, 60k sit.

Pred kratkim sem kupil Powerbook G3 ki je bil narejen leta 2000. Sicer za malo manj denarja, ampak je bil brez baterije. Uglavnem, procesor je počasnejši od P3 (400mhz) pa Office na njem vseeno teče brez težav, prav tako lahko udobno surfam in berem maile. Še celo dreamweaver in photoshop sem si naložil da lahko kakšno manjšo stvar popravim "on the go". Nenazadnje so na takih mašinah par let nazaj delali pro. grafični oblikovalci in filmski ustvarjalci, danes pa očitno še za office ni več dobro če nima vsaj 4ghz procesorja in 2gb rama.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vaše računalniške komponente skozi zgodovino? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
737957 (4759) floyd1
»

Starejši računalniki - uradna tema

Oddelek: Strojna oprema
111601 (1186) karafeka
»

Kaki PC majo vasi starsi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
505118 (4176) BoLhCa
»

PC iz akcijske ponudbe? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
583486 (2687) sid911
»

Kakšen prenosnik?

Oddelek: Kaj kupiti
322587 (2273) andrej

Več podobnih tem