» »

Začetniška težava v Macromediji Dreamweaver

Začetniška težava v Macromediji Dreamweaver

MihaFirst ::

Šele pred kratkimsem si priskrbel Macromedio Dreamweaver in sem se že našel pred prvo težavo. Kako naj ustvarim podstran oz. drugo stran? Vem, kako se naredi kazalo, ne vem pa, kako vstaviti podstran.

Težava št. 2

Glede Submit gumba... V Properties >Name sem vtipkal e-mail naslov, kamor naj se pošljejo prejeti podatki. Je to prav? In če ne, kako naj pripravim Submit gumb, da podatke pošlje na določen mail?

Hvala za odgovore.
www.gamma.si

BluPhenix ::

Kakšen košček kode?

Ni mi čisto jasno kako to misliš, kako ustvariš podstran?
Pač new->file in narediš novo stran, potem pa v prejšnji zlinkaš na novo stran.

Glede forme, sicer ne vem točno kako si ti to napisal, ampak po tvojem opisu bi morda celo nekako delovalo. Vendar vedi, v kolikor uporabnik, ki bo pošiljal nima naštimanega poštnega odjemalca (outlook ...) ti ne bo mogel poslati zadeve.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

IceIceBaby ::

Prvega vprašanja ne razumem. Kako misliš podstran ?

Za pošiljanje forme preko maila pa moraš to določiti v formi, ne v submit knofu. Primer:

form method="post" action="mailto:mail@email.com"

Slipi ::

Tud sam sem bolj začetnik, pa da ne odpiram brez potrebe na kupe tem, bom vprašal kar tukaj. Zanima me kako v Dreamweaverju naredim s tipko space (presledek) več presledkov zaporedoma. Ker mi v pisanju teksta pustiti narediti le en prazen razmak. Uporabljam pa verzijo 8. TNX

IceIceBaby ::

HTML itak upošteva samo en presledek, verjetno zato v design view ne morš več presledkov napisat, itak ni smiselno.

V code view jih la lahko delaš kolikor hočeš (samo html bo še vedno samo enega upošteval).

BluPhenix ::

Za več presledkov lahko uporabljaš & nbsp; ukaz (odstrani presledek med & in n). Kolikor jaz vem je to the only way.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

#000000 ::

Ah ko hočeš dodat presledek lahko dodaš le enega, če bi rad dodal več pač držiš Shift+CTRL in dodaš presledkov kok ti duša hoče. Itak pa DW ni tolk neumno orodje da tega ne bi znalo zapisat v kodo LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

mte ::

Itak pa DW ni tolk neumno orodje da tega ne bi znalo zapisat v kodo

neumno že ni, ampak tudi ni samoumevno da bo ravno ta kombinacija tipk to naredila :)

#000000 ::

Ja vem da ni samoumevno ampak zato RTFM oz. F1 LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Excel - kako ločiti ulico in številko?

Oddelek: Programiranje
91356 (1171) 1Missy
»

listbox problem

Oddelek: Programiranje
7695 (607) AndrejS
»

Kako preveriti ali so vnosna polja izpolnjena?

Oddelek: Izdelava spletišč
111960 (1614) bluefish
»

Sprejemanje sporočil na svoji strani!

Oddelek: Izdelava spletišč
6967 (837) sopex
»

Dreamweaver 4 -- help

Oddelek: Omrežja in internet
201263 (1117) Elemen_T

Več podobnih tem