» »

new HDD

new HDD

ROK1a ::

Pozdravljeni,

zanima me, kateri trdi disk naj izberem:
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

ali

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

ali je res da trdi diski z veliko kapaciteto bolj ropotajo? v tem primeru 250MB in 7500rpm.

Hvala in LP

Han ::

Diski z večjo kapaciteto so lahko bolj glasni zato, ker se v njih vrti več plošč. Osebno bi se odločil za Barracudo, vendar bi prej preveril, če je ta disk serije 7200.9.

TOP ::

Imam 2 diska en je 160gb drugu 250gb res je da 250gb je star 5 dni ampak da bolj ropota ni res,imam občutek da je tišji od 160gb.Mislim da veš da so se Seagate in Maxtor združla,tak da verjetno lahk pričakujemo nove diske,kal kmalu.

Jan987 ::

da nebom nove teme odpiral bom kar tukaj:

kateri disk je najboljši do ene 16k (80giga) s sata al pa ide ne sme pa bit sata 2

RC14 ::

Kateri je najboljši, vsak ima dobre in slabe lastnosti, eni so glasni, eni so hitri, počasnejši, hladnejši..... Priporočal bi ti hitachi al pa WD, nikakor pa ne Maxtorja (je daleč najglasnejši in tudi greje se bolj od obeh zgoraj omenjenih). Zakaj pa ne sata2 ?

ali je res da trdi diski z veliko kapaciteto bolj ropotajo? v tem primeru 250MB in 7500rpm.?

Sploh ni res.
Moj WD 250Gb Sata2 je dosti tišji od hitachi-ja 160Gb Ata, pa že tile hitachiji so eni izmed tišjih diskov. najtišji so oz naj bi bili seagate. pa ni 7500rpm ampak 7200.:)


Lp

Jan987 ::

sata 2 ne zato ker mi plata ne podpira ker gre za en mal starejši komp (prej je bil exelstore j680). Al se na tem hitachiju k ga majo v funtechu (sata) da prestavit na sata 1 ker je v osnovi sata 2? Ker drugače bom vzel WD-ja unga pr mimovrste za 15,5k. WSam k piše da je treba 1-5 dni čakat kolk se to lahko zavleče?

RC14 ::

Če plata podpira Sata pol itak ni panike, disk je lahko kamot Sata2, pač deloval bo v Sata1. Sata2 je združljiv nazaj z Sata1. Če pa ne podpira plata Sata, pol pa ti itak ne preostane kaj drugega kot Ata disk.
Glede čakanja na mimovrste, naj ne bi bilo daljšega čakanja od napisanega, sicer pa je najbolje da pokličeš pa vprašaš. Drugače pa so WD dobri diski (vsaj jaz imam zelo dobre izkušnje z njimi do sedaj). Moram pa trikrat potrkat. tok tok tok.:D


Lp

Jan987 ::

zdej sm naroču wd sata na mimovrste. Zanima me sam še kje nej zdej dobim tisto disketo k jo je treba pr instalaciji windowsev notr dt?

mtosev ::

Nič se nerabi. Tisto je za SCSI diske.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

sirotka ::

ni tisto sm za scsi, ampk tud za nekatere raid kontrolerje. Če to potrebuješ, si dobil zraven osnovne plošče, drugače pa maš na proizvajalčevi strani

TOP ::

če imaš WINXP in SP2 gor ne potrebuješ nobene diskete disk ti bo takoj zaznalo.Pri tvoji plati nisi dobil nobene diskete,ker ne rabič.Če pa pa se oglasi ni problem.

sirotka ::

asus daja pri via kt600 čipu za sata diske disketo, brez diskete boš težko kaj naredil...

TOP ::

Že Že ampak to plato ki ima Jani123 ASUS A8N-E ima čipset NF4 tak da ne rabi.

sirotka ::

uf, nism vidu, da je napisal kero plato ma:) Ne nuca nč, edin če bi mel raid postavlen:)

Jan987 ::

upam da nism pozabu napisat da je to za star komp za starše (gigabyte ga-7n400s-l). A je v tem primeru postopek kaj drugačen? Imam pa windowse s sp2 ja

TOP ::

Ja pozabu si to napisat jaz sem misli da za tvojo,drugič prej opomni na to.Za ti Gigabytko pa mislim da boš rabu disketo probaj,če ti ga zazna ,če ne rabiš drajverje.Če boš rabu ti bom najdu.

Jan987 ::

ej sem gledov na njihovi strani pa so samo nf3 druverji za sata pa še te so 5mb veliki tko da to ni to. Serviser na jaetu je reku da morm v biosu naštimat pa me zanima sam približno v kakšnem stilu bi to pisalo

sirotka ::

sata kontroler enable, pa raid disable:)?

Jan987 ::

zdej sm disk dobu pa je kr hitrejši od uga prej. sam mi pa javi tole:



kaj to pomen oz. kaj morm naredit??

TOP ::

To je vredu meni isto javlja kar pusti.

sirotka ::

sata diske se lahko, podobno kot usb napreve med delovanjem compa izklopi, to ni nič...kar pusti:D

Jan987 ::

aja. Ok


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najtišji disk

Oddelek: Kaj kupiti
242246 (1319) mmaestro
»

Kateri trdi diski so zdej in?

Oddelek: Kaj kupiti
362844 (1711) elToro
»

Kupujem disk za sistem?

Oddelek: Kaj kupiti
141233 (1011) TeraSonic++
»

Najtišji trdi disk,.... kaj predlagate

Oddelek: Kaj kupiti
473088 (1808) antonija
»

Tihi 160GB hard disk

Oddelek: Strojna oprema
71050 (899) MadMax

Več podobnih tem