» »

1 Monitor 2 Pc-ja

1 Monitor 2 Pc-ja

DenisM ::

A je mogoče priklopit 2 kišti na 1 monitor in če je kako pol preklapljat med kištama ??

Lp. Denis
I LOVE my computer because all my friends live in it

gumby ::

boljsi monitorji imajo (vsaj) dva vhoda...
-na CRT imas vga in bnc
-na LCD pa vga in dvi

druga varianta je preklopnik, na katega das recimo 4 masine in jih upravljas z isto tipkovnico/misko/monitorjem

R33D3M33R ::

Pred časom sem jaz nameraval narediti isto in sem odšel v trgovino povprašati kako je s to zadevo. Prodajalec mi je rekel, da se preklopnik sicer dobi, ampak da je izguba na kvaliteti kar precejšnja in mi ga odsvetuje.
Ne vem kak je sedaj s tem, bo kdo drug povedal kaj več...
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Wox ::

Lahko z VGA switchem. Nekaj takega.
Ali pa maš LCD monitor z več vhodi, npr. 1xVGA, 1x ali 2xDVI. Povežeš in preklapljaš z ustrezno tipko na monitorju. Jaz imam npr. LG L1710B in imam en računalnik priključen na VGA drugega pa na DVI in preklapljam med njima s tipko source.
Commodore 64

gumby ::

preklopniki so zelo popularni pri serverjih, ko imas milion masin na kupu... izguba kvalitete na 800x600 in 15" monitorju pa ni omembe vredna

drugo je, ce furas 1600x1200 na 21" :D


edit: jaz mam dva LCD-ja, vsak z 2 vhoda... DVI vhode imam v normalni uporabi, vga vhodi so pa na razpolago za servise (ko kak kolega pripelje "pacienta":D)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gumby ()

DenisM ::

Ja imam LCD-ja Samsung 913N in imam samo VGA nima DVI rabil pa bi glih za namen servisiranja ko mi kateri pripelje PC da mu ga porihtam malo.

Pol edino razdelilec ??? pa pri igrah 1280 x 1024 se mi bo poznala kaka razlika ???

Lp. Denis
I LOVE my computer because all my friends live in it

AngelOfDeath ::

jaz mam razdelilec pa pri 1280x1024 ne opazim nobene razlike
edit: Slovnica

DenisM ::

AngelOfDeath kakšen razdelilec imaš to in kje si ga kupil in pa cena ???

Lp.
I LOVE my computer because all my friends live in it

AngelOfDeath ::

razdelilec je od equip (KVM) stal me je nekaj manj kot 10k sem pa ga pol nekje zasledil za 5k

kupil pa sem ga v techtrade

Equip
edit: Slovnica

Vice ::

Če se ne ukvarjaš z grafiko ne boš opazil razlike tudi pri equiu, vendar se tudi pri "izgubi kvalitete" da skalibrirati monitor do te mere da ti vse štima kot je treba. Pri CRT monitorjih praktično ni nobene razlike, pri LCDjih pa se samo malo barva za par % "popači", (odvisno od kobinacije grafičnih! in kvalitete KVMja) . Zraven te cene moraš računati še par tisočakov za kable 2x za monitor, 4x za miš in tipkovnico, po potrebi še napajalnik (odvisno od računalnikov, ki jih priklapljaš). Če boš gor priklopil kakšno potopno kišto moraš paziti, da je avtomatski, ker od 98win nazaj sistemi pri ročnem radi zmrznejo. Slabost je še pri kobinaciji DVI in VGA. Preklop izvedeš s tipko na KVMju ali v večini 2x ctrl. Cene so od 3.000 - 15.000 za domačo uporabo ima pa ga skoraj vsaka računalniška trgovina.

DenisM ::

Hvala za odgovore !

Lp. Denis
I LOVE my computer because all my friends live in it

pecorin ::

se ena moznost je seveda, da poganjas linux in imas monitor priklopljen na en racunalnik in prek mreze poganjas tudi x server drugega racunalnika. zadosti je, da je samo na enem linux :)

gumby ::

emm... ti bi na masino, ki rabi servis, sel gor dajat linux, x-server in ne vem kaj se vse?:\

PrimozR ::

mimovrtse ma tudi to.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

trije monitorji na en računalnik

Oddelek: Zvok in slika
486968 (6220) Janac
»

kvm preklopnik

Oddelek: Strojna oprema
131407 (1176) solatko
»

razdelilec 1 monitor, 1 miška, 1 tipkovnica - 2 računalnika

Oddelek: Strojna oprema
155105 (4813) Sc0ut
»

Kako priklopiti dva compa na en monitor???

Oddelek: Strojna oprema
112341 (2134) okip32
»

LCD - iz VGA na DVI-D

Oddelek: Strojna oprema
162892 (2708) uporcek

Več podobnih tem