» »

siol tv brezžično

siol tv brezžično

gregorr ::

zanimajo me konkretne rešitve, če je sploh že komu uspelo vzpostaviti siol tv preko wireless omrežja? kakšna oprema je potrebna in nastavitve?
kaj pa preko "powerline" omrežja?
hvala!

Mokiunikrum ::

Tudi jaz imam isti problem. Probal sem z opremo Ruckus, vendar brez uspeha. Ali kdo ve kaj več??

LP
Sfilas

Nikki8 ::

No to tudi mene zanima :) V eni sobi imam komunikacijski prehod, v drugi sobi pa TV. nebi rad vlekel mrežnega kabla v drugo sobo. Teoretično bi rabil nekaj podobnega direktni dvosmerni brezžični komunikaciji. Nekaj kar bi signal prenasalo v eno in drugo smer, brez kakršnegakoli vprašanja zakaj to počne ali kateri signal je to :)

jurre ::

zadeva bi mogla delat preko Ruckusa - klik. Pride kar dost drago, laufa pa tak sistem v Teletrgovini na Prazakovi.

preko elektricnega omrezja pa zadeva tudi dela - kaj takega ali pa od Netgeara

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jurre ()

'FireSTORM' ::

sfilas preko ruckusa mora delat...oz. dela 100%, preizkušeno
Those penguins.... They sure aint normal....

Yacksy ::

@sfilas
Kakšen problem pa si imel preko Ruckusa? Razen če nisi hotel na neke bajne razdalje prenašt IPTV bi zadeva morala delat.

Ruckus je res drag, samo je po mojih izkušnjah oprema, ki 100% deluje. Zelo malo je težav.
Tako da ne sifilas ne vem kaj si delal :)
Shit happens

amigo_no1 ::

Kakšen bitrate imajo siol tv programi ?
Na kolikšno razdaljo še dela Ruckus ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Yacksy ::

SiOL TV ima bitrate od 4-6 Mbit.
Ruckus skoraj garantirano deluje po celi hiši (tudi čez plošče, stene), za kakšen bolj eksotičen test (večje razdajle), pa je isto kot pri vsakem wirelessu - testiranje
Na Ruckus ne moreš priklopiti zunanje antene.

Na Pražakovi sta Ruckusa iz starejše serije. Novi Ruckus AP je tudi ruter ter omogoča tudi prenos interneta prako wirelessa. Pač ima 2 SSID ja, eden se uporablja za IPTV, drugi pa za internet.
Ruter je sicer osnovni (zna delat PPPoE, DHCP client), ampak za potrebe povprečne družine povsem zadovoljiv.
Shit happens


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ruckus VF2811

Oddelek: Omrežja in internet
51516 (1423) Spajky
»

IPTV in WLAN na RUCKUS 7811+7111

Oddelek: Omrežja in internet
194934 (4137) CyberDuck
»

ROUTER in signal (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
517926 (7437) Frenckie
»

AMIS Ruckus Wireless MediaFlex

Oddelek: Omrežja in internet
4913982 (7367) galex4
»

Siol TV brezžično do prenosnika

Oddelek: Omrežja in internet
3110028 (6817) trnvpeti

Več podobnih tem