» »

Ruckus VF2811

Ruckus VF2811

etcho ::

Uporabljal sem komplet Ruckus za prenos T-2 signala (TV + internet) v spodnje nadstropje. Vse je delovalo b.p. Zdaj sem zamenjal operaterja in bi še vedno rad distribuiral internet signal (brez TV). Ampak ne gre. Probal sem z vsemi mogočimi nastavitvami. Lučke svetijo zeleno, mobilnik najde omrežje, se nanj poveže, ampak internet ne dela. Na Telos-u mi ne odgovarjajo. Je kakšen med vami, ki bi poznal rešitev?
Hvala!
  • spremenil: etcho ()

crniangeo ::

verjetno so dns nastavitve še vedno vezane na t-2 , lahko da je problem v gatewayu , treba je prej narest diagnostiko :)

ping 8.8.8.8 , ping gw ip itd itd..
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Vaseer ::

Odvisno je tudi od verzije Ruckusa. Ima oddajnik (2811) samo WAN port ali ima WAN + 4 LAN porte?
Glede na to, da ti je internet preko Ruckusa delal, predvidevam da ima WAN + 4 LAN porte.

Če boš preko Ruckusa tudi pri novem ISP-ju pošiljal TV + internet signal, potem potrebuješ sledečo konfiguracijo:
V WAN port priključiš UTP, ki je povezan na modem na video port in ga uporabiš za prenos video signala, enega izmed LAN portov (ni važno katerega) pa za prenos data/internet signala - priključiš na data/internetni port na modem.
Pri tem mora biti modem obvezno nastavljen kot router (vzpostaviti mora internetno sejo, imeti vpisane DNS-je in imeti aktiven DHCP), ker bo Ruckus deloval kot wireless access point.

Potem samo še povežeš naprave na Ruskus-ovo omrežje.

etcho ::

Zdaj sem pri kabelskem operaterju Elcatel, ki distribuira Telemachov DTV signal preko antenskega kabla. Ta pride v razdelilno škatlo, od tam gre eden na TV, eden na modem (Thompson TWG870U). Iz modema imam UTP na moj router in tel. kabel na stac. telefon.

Ruckus 2811 oddajnik ima samo 1 WAN port.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: etcho ()

etcho ::

Še screenshoti nastavitev:





Zgodovina sprememb…

  • spremenil: etcho ()

Spajky ::

se mi zdi, da boš moral javit MAC ruckusa (onega na thompsonu) ponudniku, da bo potem njihov DHCP dodelil thomsonu IP za net da dela.

Jest telemach kabel sem isto moral, ker če spremenim MAC adreso moje kartice, internet NE dela! Ali pa spremeniš istemu Ruckusu v nastavitvah če gre MAC na takega, da bo delal (ki je prijavljen na DHCP serverju ponudnika ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Golden Ball 2014

Oddelek: Šport
51518 (1357) yvonne
»

VB.net Problem

Oddelek: Programiranje
6756 (602) Yacked2
»

IPTV in WLAN na RUCKUS 7811+7111

Oddelek: Omrežja in internet
195012 (4215) CyberDuck
»

RAM moduli Corsair

Oddelek: Strojna oprema
71021 (886) Han
»

WebM - vprašanja in razprave

Oddelek: Programska oprema
4512950 (11037) Icematxyz

Več podobnih tem