» »

temperature prenosnikov

temperature prenosnikov

ervin ::

Zdravo.

Upam, da mi bo lahko kdo pomagal.
Zanima me, kakšne so normalne temperature procesorjev v prenosnikih. Imam Gericom-ov prenosnik s 2,66 GHz P4 procesorjem. S programom SpeedFan izmerim temp. CPU-ja 60stC med mirovanjem in nad 85stC pri 100% obremenitvi.

Pojavlati so se mi začele težave in sicer mi med delovajem računalnik crkne, se ne resetira ampak crkne. Ne vem ali je težava pregrevanje ali mogoče kaj drugega, napaka v software-u. Je možno, da se mi pregreva kaj drugega, npr. grafična?

Ali ima mogoče kdo podobne težave, ali pa jih je že imel.
LP, e

Utk ::

Sam procesor najbrž ni še tak problem, ampak procesor segreje še vse druge komponente, lahko tudi blizu teh 85 stopinj...pri prenosnikih je vse na kupu. Najbrž crkne zaradi česa drugega, diska, osnovne plošče, karkoli. To za disk sigurno ni dobro, če je kje blizu.
No, moj P-M težko pride čez 60, v igrah morda, normalno je pa do 50, pa že ko je pri 60 je ohišje dokaj vroče.

ervin ::

Ne verjamem da bi bil problematičen disk, saj je na skrajnem drugem koncu prenosnika. Tudi ohišje pod njim ni vroče. SpeedFan mi izmeri max. dobrih 40stC.

Je pa ohišje zelo toplo oziroma vroče tam kjer je RAM. Ali bi lahko to bil problem?
LP, e


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Temperatura diska

Oddelek: Strojna oprema
131769 (1514) zavajon
»

Nova plata in proc

Oddelek: Kaj kupiti
101212 (1061) Pyr0Beast
»

Temperatura diska

Oddelek: Strojna oprema
111268 (1042) M@73Y
»

Kake temp diskov imate in kdaj je prevec?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
442551 (1728) Mr.B
»

Trdi disk-segrevanje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
261953 (1327) CoolBits

Več podobnih tem