» »

Kako odstraniti prilepljen hladilnik iz Pentium 1 proca?

Kako odstraniti prilepljen hladilnik iz Pentium 1 proca?

Bojan xxxx ::

Zdravo,
imam en star Pentium 1, ki ima gor prilepljen nek lousy hladilnik.
Seveda bi to zadevo rad spravil dol in dal gor kakšen večji hladilnik, da ne bi bilo treba tega aktivo hladit.

Problem je v tem, da je ta hladilnik zalepljen zelo čvrsto. Google pravi, da je to najverjetneje pripopano s thermal epoxijem.
Pozna kdo kakšen učinkovit domač recept, kako to odstranit iz procesorja???

Zadeva izgleda takole:

KLIK-1
KLIK-2
KLIK-3

steev ::

Ga daš v zmrzovalnik za eno uro (seveda najprej v vrečko), potem pa ga samo obrneš. Ne vleči ga dlo, samo zarotiraj ga!
:|

Bojan xxxx ::

Si prepričan?
Malo sem Googlal pa pravijo, da to ni šlo?
link

steev ::

Jah nevem, probej pa boš vidu. Samo če je to epoksi smola, boš to težko dol dobu.
:|

Bojan xxxx ::

Mah, mal cvikam. Ta zadeva je RES močno pripopana. Poleg tega pa na robovih ni niti 1/10 mm, da bi vmes lahno vtaknil kaj ostrega, na primer žiletko.

Škoda, ta proc je ravno prava stvar za home server, ampak s tem mini heatsinkom je praktično neuporaben za 24/7.

Bom počakal, če ima kdo morda kakšno drugo idejo ali pa celo kakšne izkušnje s tem.

Gwanaroth ::

Se nimaš česa bat. Tej stari procesorji so tako trpežni, da lahko greš čez njih s traktorjem, pa bodo delovali.

Ti daj lepo v skrinjo za kako urco, dve in potem zarotiraj in dol potegni.
Lights often keep secret hypnosis..

Bojan xxxx ::

Bom probal.
Najprej bom na robovih z olfa nožem spraskal stran odvečen epoxy, da bo (če bo) ob rotaciji čim manj ovir, potem pa v vrečko in v skrinjo. Jutri (oz. ko bo narejeno) povem za rezultat.
Thanx.

Bojan xxxx ::

Ja, steev, Gwanaroth, oba sta imela prav. Težko ga bo dobit dol.
Pravzaprav sem obupal. Sem ga dal v skrinjo za cca 10 ur, potem sem poskusil zadevo zarotirat - nič. Sem dal gor še rokavice in poskusil znova, tokrat z malo večjo silo - nič. Potem še z malo večjo silo in potem s kar poštenim '"grrrrr" - NIČ.
Ker se enemu navadnemu pentiumo že ne pustim tako grdo zafrkavat sem vzel kladivo in ene 5X poskušal iz strani hladilnik zbit iz procesorja pa - NIČ. Ja, seveda nisem udaril s ful šusom. Če bi udaril malo bolj bi šel proc verjetno v ene par delov.

Začuda, proc je ostal cel. Cca pol ure sem ga pustil, da se je ogrel nazaj na sobno temperaturo, da dal nazaj na ploščo ... in neverjetno ... proc še vedno dela.

Ker hladilnik očitno noče it dol, bom problem poskusil rešit tako, da na hladilnik, tja kjer je bil prej vent, nalimam kakšno hladilno rebro, kaj od tistega za hladit rame ali kaj večjega; kar bom pač našel v predalih.

zee ::

pred leti sem imel procesor P1 (133 MHz) pol leta brez ventilatorja in je vse delalo brez problema.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

Bojan xxxx ::

Ja, kaže da si imel srečo s procom. Tale moj P200 je brez venta še kar vroč. Če bi držal prst gor bi 100% pridelal en lep mehur :((
Kakšen McGyver bi si na njem lahko segreval vodo za tuš :))

Jakka ::

Na tale rebra samo našraufaj en mini vent na 5V, zadeva bo popolnoma tiha in hladna.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Procesor prišfasan na hladilni... kako dobit narazno?

Oddelek: Pomoč in nasveti
231184 (770) opeter
»

Cooler na grafi!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
172233 (1882) 5pellfire
»

Problem z odstranitvijo NB hladilnika iz matične

Oddelek: Strojna oprema
6877 (755) NobelMan
»

Kako odstraniti hladilna rebra iz ATI 9100

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
101029 (903) Realist
»

V3 2000 problems

Oddelek: Pomoč in nasveti
101054 (910) Jst

Več podobnih tem