» »

Cooler na grafi!

Cooler na grafi!

filtr ::

Zdravo, mene pa zanima ce bi pasou oz. ce bi se procesor na Geforce3 TI200 dobr hladil z tem hladilnikom??? In ali bi za moj procesor zadostoval tale? (imam pa amd 2600XP, pa ga mislim navit na ene3400xp,kar mi je ze ratalo, vendar je procesor dosegel 70stopin, nato pa je narascalo do75 in se je ugasnil. Zascita na maticni!

LP
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

a13misko ::

Tisti prvi hladilnnik ni za grafične!;(( Za procesor kupi to ker je cel bakren in na njega daš en ventilator ki ima dobor razmerje med tišinno in pretokom.

Za grafično pa lahko uporabiš to in namontiraš še to če bo potreba!

filtr ::

Ja sej to vem da ni za grafe, veendar vseeno bi ga dal gor, ker pomoje da bi se zmer bols hladil kot originaln na grafi, pa se pocen je an...

Mam en projekt za narest (kot neka seminarska naloga) pa bom modificiral kisto in nemislim dat prevec denarja zato...cimanj ter cimboljs!
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

a13misko ::

Potem pa bi takoj rekel bo vredu sam moreš naredit nek pritrdilni mehanizem!:D

filtr ::

Sej to bom pa nabavu tale termaln lepil! click jes upam da bo dobr...ce drzi to kar pise!

Kaj pa misls da bi naredu z procesorjem.... zdj ga mam na 2800xp, se prau 1900Mhz in 400Mhz vodilo! potem pa bo vodilo 333Mhz in 2200 ali 2300Mhz!

Sedaj ko je na 2800 ima tam do 60 stopin imam pa nek hladilnik za amd 2000xp! ali bo potem tisti zadostoval za 2300MHZ?(tisti ki sem ga omenil ze zgoraj!)

LP
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

a13misko ::

Za grafično bi bolo najbolje da bi hladilnik privijačil gor! Ja tisti hladilnik bo zadostoval če kupiš en dober vent. za njega!

Nejc Pintar ::

heh, tile lepilni trakci ti IMO ne bodo drzali coolerja gor, pa se problem je ker slabse odvajajo toploto kot pasta
Lahko je biti prvi, če si edini!

filtr ::

Nejc nisi dobro razumel...to niso nikakrsni trakci, vendar je lepilo...in pise da je skoraj nemogoce dol ga dat...dol ga lahko vzames le ce ga das v skrinjo za ene 3 ure, ker teli kristali pod 0 stopin postanejo bolj krhki!
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

a13misko ::

glej to je res ni pa tako prevodna kot kakšna druga pasta raje namontiraj z vijaki da ti jedra ne odtrga z plošče8-O :D

Nejc Pintar ::

Nisem sel brat, sem domneval da so tisti termalni trakci:8)
Drugace pa se baje da to doma po magajversko narest, term. pasta+epoksi
Lahko je biti prvi, če si edini!

filtr ::

Ja sej hlasdilnik pomoje da ni tko tezk an.... okj na procesor bi itak tko namontirou, kle bi pa dal na grafo termaln lepil, k je dost drg k je ud artic silver in je 2.500 un tanavadn je pa 800 flik! Tko da bo pomoje to cist dobr...

na procesorju bi pa dal artic silver 5:)

LP
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

eF ::

Ja, procesorski hladilnik na graficni kartici precej dobro opravlja svojo nalogo. Na svojega R9800 sem montiral en noname hladilnik, na katerega pase 80mm vent, pa je zadeva precej hladnejsa kot je bila z serijskim hlajenjem. Je pa aluminijast heatsink z bakrenim jedrom, in tudi tebi bi priporocal da raje vzames taksno kombinacijo. Graficna kartica in njeno vpetje na maticno plosco (vodilo AGP ali PCIe) pac ni prirejeno za preveliko tezo in se lahko ob vecji obremenitvi poskoduje / odlomi. Aluminij je mnogo lazji od bakra, svoje delo pa opravlja dovolj ucinkovito.
Vedeti pa moras, da ti bo taksna modifikacija odzrla najmanj dve pci rezi, raje tri. Heatsink bo treba najverjetneje tudi pobrusiti, da bo lepo nalegal na povrsino graficnega cipa in nebo nasedal na okoliske elemente (vsaj pri meni je bilo potrebnega kar nekaj rezanja in brusenja) ter izvrtati luknje za pritrditev na kartico.

Nekaj mojih predlogov hladilnikov:

WhisperRock IV tocno takega sem montiral kolegu na GF4200

NBT-CMAA21BX-C tale je sicer 70mm, ampak ima zelo tanek ventilator, privarcujes nekaj prostora ce je treba

Nasplosno so tudi t.i. BOX serijski 80mm procesorski hladilniki zelo primerni za take modifikacije, saj so zelo poceni in ponavadi aluminijasti z bakreno sredico

Kakorkoli, ce imas dovolj znanja ti taksno modifikacijo od srca priporocam. Je mnogo cenejsa in ucinkovitejsa od vecine namenskih graficnih hladilnikov, da manj hrupnega delovanja niti ne omenjam (ravno (ne)hrupnost je bila tista, ki me je pripravila do modificiranja). Slaba stran tega je edino ze omenjena prostorska potratnost.

Se pa splaca:)

Se slike moje resitve:

Tako izgleda ta hladilnik proti serijskemu:


Tukaj se vidi kje je bilo treba pobrusiti heatsink, da ni nasedal na elemente vezja:


Bom jutri dodal slike pritrditvenega mehanizma, ki sem ga naredil zato, da bi preprecil zvijanje kartice. Zdaj namrec nimam digitalca pri roki.

Ce te se kaj zanima, ti z veseljem pomagam!

Lp, eF
Važno je, da je še vedno vse pod kontrolo.

filtr ::

Ja jes mam geforce 3ti200, in se mal prevec greje, ko igram need for speed underground 2 se mi po pol ure zacne use zatikat in hladilnik je tko vroc da se lohko speces! Mam jes en hladilnik boks od AMD 2200xp!(ni cisto nic bakren:() sm hze pogledu, in na en stran ga bo treba mal osdrezat, to pa sploh ni take panike! Artic silver termalno lepilo bom nabavil pa bo! lukne mam pa ze, sosed bo pa mal skombinirou da bom lohka to prsraufou gor pa je:>

za pci ni panike, ker mam samo se zvocno notr...:) pa nemislm nc vec dajt razn ce bom projektor nabavil za nou let...potem bom kupu se tv tuner!

Drgac pa se lahko ventilator tut prstran montira in tako prisparas 1pci rezo!(se pravi da ventilator piha skozi reze od strani!)

hvala za use...LP
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

filtr ::

no evo taga mam WhisperRock IV, sm sele zj su pogledat!,vsaj oblika tega hladilnika je taka,ker moj bl slab procesor hladi(mam pa se enga, pa taga mam tu na procesorju, pa je mal krize...:) (2600xp na 2800xp) enkrat mi je frend posodu enga za 15 cukou hladilnik pa se ventilator en hut je mu gor..en cist tak bakren pa 2 al 3 vroce cevi je mu...pa se artic silver 5sm dau gor, k sm jes to naviu,jao... spravu sm ga na 3600xp pa je mu tm ene 40 do 43 stupin...pa dela cist stabiln....!res je fajn tale overclocking.
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filtr ()

eF ::

Mocno ti priporocam, da hladilnik pritrdis na graficno z vijaki. Je veliko bolj zanesljiva resitev kakor te lepljive termalne zadeve, in boljsa tudi v primeru, da bos moral kdaj zadevo odstranit. Kot sem obljubil, slika pritrditvenega mehanizma:



Mnja, to je bilo najprej misljeno kot neki nosilec v beta fazi, da sem preizkusil kako se taksno hlajenje splloh obnese, pa je potem postal kr koncna verzija:) Je pa narejeno na istem sistemu kot tisti pri Arctic cooling Silencerjih, in je nekaksen T clen, ki pritiska na kartico tocno na hrbtni strani sredisca procesorja, kar zagotavlja dovoljsno cvrstost, izogne pa se tudi upogibanju kartice in tezavam pri razlicni 'zategnjenosti' vijakov, kar bi rezultiralo v tem, da bi hladilnik na eno stran procesorja pritiskal mocneje kot na drugo. Taka pritrditev je precej varna, saj v mrtvi tocki, kjer zadeva pritiska na plosco, ni nobenih kontaktov / pinov vezja ali tistih majhnih elementov, ki jih je okoli te tocke mnogo.
Termalno pasto pa lahko uporabis katerokoli, saj nebo prislo do tako velikih razlik, da bi te bile mocno opazne. Jaz sem uporabil kar tisto, ki je bila prilozena hladilniku. Nje pametna raba in dobra pricvrstitev sinka sta po mojem mnenju pomembnejsi kot kvaliteta paste same, zato tukaj ne vidim smisla uporabe top-end materialov za te namene, ker ne lovimo posameznih stopinj, kot jih navijalci CPUjev.

Lp, eF
Važno je, da je še vedno vse pod kontrolo.

filtr ::

Zdravo..zd sm nek dobu geforce 4 ti 4200, pa me zanima, ko bi jo lahko spravu na 4600, pa da bi lohka vultazo zvecu?? je pa od leadteka:> mam ze en hladilnik za gor...aja pa se to...a se dubi ksn smirgl papir da bi proc al pa ram mal zbrusu? pa da to na bor masino prklopm? pa ma 128rama:)
aja se to..a se da dubit ksne biose za to grafo...lepo prosm ce bi kdo ksn link dau al pa kej, k sm jes isku pa nc ne najdem...zj nevem ane, a sm zabit al pa res ni biosou?


LP filtr
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filtr ()

Knof ::

Poglej kle maš use klik!
Jebi ga sej smo na morju! Tih bot pa plavej naprej!

5pellfire ::

Hmm, kak se pa procesorski stock hladilniki obnesejo na 6600GT -ju. Zdaj mam gor Zalmana VF700 AlCu
(47C idle in 67C full load), mislim pa menjat za Zalamna VF700 Cu. Doma pa mam stock A64 cooler z 70mm
ventom. Kak bi se ta stock cooler obneso proti Zalmanu?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Zračno hlajenje] Kateri hladilnik za s939/754? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
10622937 (18834) svetetko
»

izbira hladilnika in termalne paste

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
191527 (1148) fras
»

Hlajenje z 0dB

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
191996 (1339) Brvar
»

kaj si mislite

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
71436 (1226) darq7
»

Hladilnik za axp2500+

Oddelek: Kaj kupiti
51323 (1290) AndrewSmith

Več podobnih tem