» »

VODNO HLAJENJE: radiator in blok... ?

VODNO HLAJENJE: radiator in blok... ?

jack ::

Aloha!

Gradim svoj sistem za vodno hlajenje... Problem imam samo se z hladilnim telesom (aka radiaotor), ter pa z vodnim blokom za cpu... Nasveti dobrodosli...

1. RADIATOR:
rabim nastavke premera 1/2" (v praksi 10-12mm zaradi razteznosti pvc cevi). Iskal sem ze povsod.. Za 12ksit dobim haldilnik od Yugota, ampak mi tisti kot crnega zelezja ni prevec vsec, pa se ful je velik.. Spraseval sem okoli marsikje, od hladikov za motorje ipd iskal.. Tudi una hlad. jedra ki jih imajo hladilniki zadaj sem gledal pa to ni to... Torej - kje bi v Slo. dobil kaj takega kot so tisti CUBE hladilniki na dangerden.com pa na overclockershideout.com ... ? Ideje? Aja - zadnja moja ideja - najti serviserja avto. hladilnikov pa da mi iz resja izreze ven en blok in nastavke gor montira.. V rumenih straneh imenika sem v lj nasel samo enega, samo vedno zvoni v prazno.... :|

2. VODNI BLOK
Ogrevam se da bi ga nabavil pri Danger Denu - maze 2. ali 2-1 ... ne vem - vsaj na zacetku ne bom peltija notri dajal, tako da... Tega bi vzel zato, ker ima 1/2" nastavke in torej vecjo pretocnost. Drugace mi je vsec utdi Z4 pri overclockershideot.com samo ima samo 3/8" nastavke..

Ideje/naslovi/napotniki dobrodosli :)

Aja - ce koga zanima - PVC cevi sem nabavil v astri za bezigradom po 100sit/meter al neki tazga, vodno cpralko z 1000 lit/h pa v btcju v uni trgovini z zivali nasproti bigbenga za 4ksit.




-Jack

jack ::

Eh...

Glede vodnega bloka - ali slucajno kdo pozna koga v SLO, ki bi znal to narediti...

Tudi ce bi kdo prodal svoj blok in/ali radiator, naj se mi javi..

-Jack

tec ::

Za 12k se ne splaca kupovat radiatorja. Pejd na avtoodpad pa pobrskej, jest sem ga tam dobil za jurja.
Bloke pa izdeluje morphling1, ki trenutno sluzi vojaski rok. Lahko pa pogledas malo nazaj po temah, kjer potekajo dogovori za ene posebne bloke z spiralnimi votlinami.
Pa ne priporocam ravno peltierja, ker bos imel samo probleme z njim (kondenz), raje poskrbi za dobro hlajenje vode pa bo vse uredu. Razen, ce zelis res nizke temperature.

VASkO ::

radiator od Yugota za 12k? Kdo pa te je to hotel nategniti? Jaz sem ga dobil zastonj, kolega pa za 500SIT, oba od Yugota!

Vodne bloke pa "bi naj" izdelovati zacel Boeing, samo vedno manj verjamem, da s tega bo kaj - bi mogli ta teden bit naprodaj - tako je rekel (spet)

Boeing ::

konec tega tedna.
res:8)
cena, kot že povedano, 6K in seveda nastavki 1/2".
LP
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

OZZY ::

radiator ti naredi ash po meri. Pokliči ga na 041745908 (upam, da ima še vedno to cifro). Cene konkurenčne.
Go with the flow.

Tic ::

VASkO:
Azrihtaš od yugota hldilnik? Pa to je novo? Jst mam enga straga, pa smrdi in zjeban je!:D
persona civitas ;>

Tic ::

OZZY: Halo, una cifra ni prava.... Men se zdi!
Pa jst rabm radiator!!!!(pocen)-smetišče izkjučeno!!!!!
;((
persona civitas ;>

Tic ::

Sej cifra je prava, sam un tip se mi oglasi 1x na 2 dni!!!;((
Sorry.....
Zdej pa samo še vodna blika rabm za GPU in RAMe...
Kako nej nardim pa posodo iz plexija?- s kom zalimat...?
persona civitas ;>

jack ::

Tadaaa. Ravnokar sem se vrnil iz avtoodpada :) kjer sem za dva jurja nabavil ful ohranjen radiator (killer) in sicer za gretje od Yugota. Zadeva je super, velika cca 22x16 cm in ma dve cevki lepo ven zaviti, gor pa z malo truda gredo 1/2" cevke. Skratka ql. :)

Cisto informativno - koliko bi pri Ashu stal radiator 10x12cm - tak bi mi sel celo v ohisje? Mi zna kdo povedat? Tic, ti si govoril z njim?

Zdaj rabim semo se vodni blok, ki bo upajmo v petek, pa en ventilator... Kje bi dobil kaksnega 16cm premera - ideje?

-Jack

Tic ::

Un tip računa za en hladilnik (velik za 2 120mm venta) 18k!!!!!!! (+ptt);((
NO WAY
Jst rabm hladilnik!-lep, čist-KJE!?
persona civitas ;>


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katalog radiatorjev evropskih avtomobilov (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
46569075 (37144) lufy
»

Nasveti/predlogi pri nakupu vodnega hlajenja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
171222 (1122) Banananjam
»

Upgrade vodnega - zgleda da je presvoh :)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
482169 (1426) frenk
»

Kaj vse za vodno hlajenje?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
161593 (1420) koli99
»

Vodni blok??

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
231823 (1295) kayot

Več podobnih tem