» »

Ne prepozna mi vseh ramov?

Ne prepozna mi vseh ramov?

toni16 ::

Imam matično ploščo Soyo - 6ba + III in sem menjaval hladilnik na procesorju. Resetiral sem se bios in premestil rame na druga dva slota ker je hladilnik toliko vecji. Sedaj ko sem vse skupaj zagnal pa mi prepozna samo 256 rama prej pa ga je bilo 384. Imam namrec en 128 mb ram in en 256 obojestranski.
Kaj je mogoče kaj v biosu treba prestaviti ali je treba kaj drugega naredit saj vendar nebi ram šel ker sem ga zamenjal v drugi slot.
P.S. Sprobal sem ram namestiti tak kot je bil prej pa isto.
Lep pozdrav in hvala za odgovore:)
  • spremenilo: bastadu ()

farko ::

Kot si napisal si prestavljal rame v režih.Prestavi rame nazaj tako kot si jih imel in poskusi znova zagnat in mislim da je to to.
farko

toni16 ::

sedaj pa je problem sledeč. Namestim ponovno xp-je na računalnik nekajkrat se vse lepo in prav zažene pol pa spet problem. Zazna mi 384 rama in xp-ji zmrznejo napise da treba dat noter zagonski cd in stisniti r za repair windows ker manjka neka datoteka pci.sys.
No dam noter cd in pol ko se boot-a pride spet do neke napake system.sys... eror on step 4 pa ne gre namescat.
Kaj mislite so krivi rami ker nekajkrat ko zazenes je 256 MB in pol spet 384. Kaj priporocate??
Lp.

toni16 ::

Ko hočem namestit ubuntu se lepo boot-a ko stisnes enter pa cel ekran nekih stevilk na koncu pa Kernel panic - not syncing: Attempted to kill the idle task!
Znoris! :(

AndrejS ::

Morda pa si rame "skuril" s statično elektriko - Ne smeš jih šlatat !

toni16 ::

mislim da ne ker te vendar nebi enkrat spoznalo obeh strani drugič pa samo eno. Mogoče pa tudi saj glih iščem en test za rame da pregledam kaj je to.

Gwanaroth ::

http://www.memtest86.com/#download0

DLjaj ISO image CDja, zapeci na CD, bootni mašino s CDja in pusti, da stestira celoten RAM.
Lights often keep secret hypnosis..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Diagnosti. test Orthos(Ram in CPU)- problem z RAM oz. diskom

Oddelek: Pomoč in nasveti
92022 (1757) x-mix
»

kateri ram?

Oddelek: Kaj kupiti
191542 (1151) strumf666
»

IEEE povezava med PC-jem in fotoaparatom povzroca blue screen

Oddelek: Pomoč in nasveti
71033 (963) borutp
»

Crash igre Halo in Max Payne...

Oddelek: Pomoč in nasveti
7823 (769) JC_DENTON
»

Blue screen

Oddelek: Pomoč in nasveti
202092 (1822) Bee82

Več podobnih tem