» »

Zatikanje zvoka in slike

Zatikanje zvoka in slike

virusss8 ::

Kje naj začnem? Težava se je pojavila po vnovični, sveži namestitvi windowsev. Vse imam nastavljeno in naloženo kot prej a nekaj ni vredu.
Problem je v videu. Vsake nekaj minut začne video zamikati oz.tako kot "slow motion" predvajanje (ubistvu zatikanje tako slike kot zvoka) za par sekund in potem spet in spet. Težava je v tem, da se mi to pojavlja pri vseh video datotekah(avi, mpeg, vob), pri vseh predvajalnikih (PowerDVD, BSplayer, WMP). Kodeke imam vse, tudi najnovejše gonilnike za grafično (GF 5700). Kaj je lahko krivo?? (Ali bi za to lahko bil kriv disk, katerega sem kupil pred kratkem in bi bil mogoče okvarjen, čeprav močno dvomim?)

LP in hvala za odgovore, virusss8

[Moderator: primernejši naslov!]
Tux is my best pal!

#000000 ::

Mogoče pa gonilniki naredijo težavo, namesti tiste kere si imel na stari konfiguraciji. No ne veš če bo uredu, ampak za probat je, aja včasih je opreveč kodekov prej sranje kot korist, ponavad rabiš Xvid, Divx, ffd show in ac3 filter, vse ostalo je balast.

'btw. dovolj je že samo ffd shov in ac3 filter'

LP

farko ::

Mislim da bi ti zadostoval divx da ga naložiš kajti na acfilter jes ne prisegam dost in preveri direktx.
farko

virusss8 ::

@ #000000 Imam vse kodeke, katere sem imel tudi prej.

Ker mi zatika tudi televizijski signal iz TV kartice sumim kaj v zvezi z grafično kartico?

@farko DirectX imam 9.0c
BTW: tudi prej sem imel ac3 filter in je vse delovalo vredu.

Najbolj zanimivo je to da imam občutek kot da mi zmanjkuje pomnilnika ali da procesor ne zmore, ampak imam P4 3GHz in 1GB rama - toda upravitelj naprav prvi da je vse v redu.??

LP
Tux is my best pal!

farko ::

Mislim,da je najlažje kar lahko narediš da greš v safe mode ali pa narediš sistemski pregled in obklukaš oboje ter ponovni zagon .Možnost je pa tudi trojanc.Imaš mogoče winamp?
farko

farko ::

Zanima me katero grafično kartico imaš in ali si namestil original driverje in to vse.
farko

virusss8 ::

Možnost trojanca sem že izključil, saj sem sistem pregledal z NOD32 (imam redno updatanga) in Ad-Awarom
Seveda uporabljam tudi winamp 5.
Grafična: GeForce FX 5700. Naložil sem original driverje in jih potem updatal z novimi 81.94

Dej mi prosim povej kako že greš v safe mode, ker se nažalost ne spomnem več, ker sem zdajle kar nekaj časa preživel za linuxom.

LP, virusss8
Tux is my best pal!

virusss8 ::

Mogoče sem pozabil omeniti, da zatika tudi če poslušam recimo mp3je v winampu... Ampak ni ne procesor preobremenjen, ne ram.

Še mogoče kakšna ideja dobre duše?

LP, virusss8
Tux is my best pal!

boss-tech ::

poglej še z ewidom- mogoč kej najde
http://tovornik.info

virusss8 ::

Z Ewidom?
A to je tole: hxxp://www.ewido.net/en/download/

LP
Tux is my best pal!

boss-tech ::

ja to je to
http://tovornik.info


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kišta se resetira.

Oddelek: Pomoč in nasveti
141003 (778) j3rn3jk
»

problem z zvočno kartico

Oddelek: Zvok in slika
51034 (1034) sojko
»

Winfast tv tuner in X-Fi sound card

Oddelek: Zvok in slika
52400 (2354) Sixty9
»

popačen zvok v windos media player

Oddelek: Zvok in slika
81225 (1138) Swiwer
»

Kako uporabiti Avtozvočnike za računalnik?

Oddelek: Zvok in slika
51092 (972) virusss8

Več podobnih tem