» »

Plače v IT industriji

Plače v IT industriji

Temo vidijo: vsi
««
339 / 363
»»

Moe_Lester ::

Služb se ne išče preko oglasov za zaposlitve, ki jih objavljajo podjetja.


Jaz sem zadnjih nekaj služb dobil preko oglasov. Klasična pot, oglas -> prijava -> intervju -> offer. Niso ravno senior pozicije v FAANG firmah, ampak vseeno ne ravno podn, 6 mestna letna plača, dobri pogoji itd.

135063 ::

en me je hotel nasrat kot največjega bedaka, da so resne agencije precej v redu za projektno delo v velikih firmah in mednarodnih ekipah, provizije pa menda kar okrog 30% zajejo, z vsakim polletnim podaljšanjem pa ti povišajo nekje 5%... previdno, menim, da je vse skupaj le nateg, ker ded izgleda kot revež, še denar bi mu dal na cesti, če ga vidiš...

Vanquish ::

135063 je izjavil:

en me je hotel nasrat kot največjega bedaka, da so resne agencije precej v redu za projektno delo v velikih firmah in mednarodnih ekipah, provizije pa menda kar okrog 30% zajejo, z vsakim polletnim podaljšanjem pa ti povišajo nekje 5%... previdno, menim, da je vse skupaj le nateg, ker ded izgleda kot revež, še denar bi mu dal na cesti, če ga vidiš...


mogoce ena zadeva. Dosti velikih firm ne dela direktno s kontraktorji ampak samo preko drugih firm in posledicno v nekaterih primerih ni druge opcije kot da gres preko agencije.

Mato989 ::

Rias Gremory je izjavil:

Iščem si delo v IT panogi.
Spremljam oglase preko Mojedelo in Optiusa. Opazim tudi oglase preko HR agencij (npr. Trenkwalder).
Zanima me kakšne izkušnje imate s temi agencijami? Našel sem eno temo na slo-techu in po prebranem sklepam, da bi se moral dela prek agencija ogniti v velikem loku.


Slabe

Ampak če iščeš v IT panogi šiht, je to vse kar delaš skoraj bv... pa sploh kaj znaš? Maš kaj poznanstev? Kaj bi rad delal?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Rias Gremory ::

@moe_lester
Ker bo to moja prva služba v ITju.
Mislim, da moram vsaj nekaj let delati na lokaciji, da vidim kako potekajo stvari, da vidim dobre (in čim manj slabih) praks. In še, da spoznam različne tipe ljudi in da dobim prepotrebne izkušnje glede razgovorov in pogajanj. Rabim širino in globino. Skratka, le s službo bom dobil realno sliko. Oziroma z več službami, ker močno dvomim, da bo v prvi službi vse super.

@srus
Verjetno, bi bil tvoj odgovor malo drugačen, če bi jaz podal več podatkov (glej odgovor @moe_lesterju).


Služb se ne išče preko oglasov za zaposlitve, ki jih objavljajo podjetja. Če podjetje objavi oglas za zaposlitev to pomeni le eno - imajo nesposobno kadrovsko službo.

Kako pa naj bi podjetje iskalo delavce?
Na misel mi pride le iskanje preko že zaposlenih.

@mato
Slabe v kakšnem smislu.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Mato989 ::

Ker bo to moja prva služba v ITju.
Mislim, da moram vsaj nekaj let delati na lokaciji, da vidim kako potekajo stvari, da vidim dobre (in čim manj slabih) praks. In še, da spoznam različne tipe ljudi in da dobim prepotrebne izkušnje glede razgovorov in pogajanj. Rabim širino in globino. Skratka, le s službo bom dobil realno sliko. Oziroma z več službami, ker močno dvomim, da bo v prvi službi vse super.


Zelo težko boš naredil ta preboj, pa te nočem demoralizirat, tudi sam sem več let se trudil prit nekam, pa še zdaj sem bolj meh... Če nisi končal FERI/FRI ali pa če ne poznaš programirat solidno (z par githubi naloženimi projekti) na karkoli oprijemljivega...

Support je ok, ampak večinoma je tako, da potem bi radi da znaš vse, plača je crap... support se ti pa seli v Grčijo, Bolgarijo in delajo Slovenci tam

Kako pa naj bi podjetje iskalo delavce?


Opcij je ogromno, ampak ja, ni to niti pomembno.


Kaj točno pa znaš?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

Ker bo to moja prva služba v ITju.
Mislim, da moram vsaj nekaj let delati na lokaciji, da vidim kako potekajo stvari, da vidim dobre (in čim manj slabih) praks. In še, da spoznam različne tipe ljudi in da dobim prepotrebne izkušnje glede razgovorov in pogajanj. Rabim širino in globino. Skratka, le s službo bom dobil realno sliko. Oziroma z več službami, ker močno dvomim, da bo v prvi službi vse super.


Zelo težko boš naredil ta preboj, pa te nočem demoralizirat, tudi sam sem več let se trudil prit nekam, pa še zdaj sem bolj meh... Če nisi končal FERI/FRI ali pa če ne poznaš programirat solidno (z par githubi naloženimi projekti) na karkoli oprijemljivega...

Support je ok, ampak večinoma je tako, da potem bi radi da znaš vse, plača je crap... support se ti pa seli v Grčijo, Bolgarijo in delajo Slovenci tam

Kako pa naj bi podjetje iskalo delavce?


Opcij je ogromno, ampak ja, ni to niti pomembno.


Kaj točno pa znaš?


Ne poslušat matota. On je bolj meh, ker je len, nesposoben sli pa oboje. V ITju se da marsikaj, če si zavzet. Če ne v eni firmi si pa razširiš opcije v drugi.
Jaz sem začel kot support, pa nisem hotel non stop težit istemcom, pa še zanimalo me je to delo, in sem se učil zraven. V enem obdobju sem imel doma v labu celo svoj exchange server - sem se ga učil sam postaviti, upgrejdati, itd. Ugani kaj sem bil v naslednji firmi - Exchange admin. Vse je odvisno koliko se aganžiraš, pa tudi od firme, ampak dokler je stanje tako kot je, firme ni tak problem zamenjati. Začneš pa pač na začetku, če si začetnik. Potem pa step by step.

Mato989 ::

Seveda je opcij ogromno, samo to da boš prišel z 0 znanja na neko firmo pa te bodo spravli gor za sistemca pa jih skoraj ni

Support pa se vedno manj išče zato sem preklopil v testing...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

Seveda je opcij ogromno, samo to da boš prišel z 0 znanja na neko firmo pa te bodo spravli gor za sistemca pa jih skoraj ni

Support pa se vedno manj išče zato sem preklopil v testing...



Jaz sem nazadnje vzel za sistemca 2 z 0 izkušenj kar se tiče sistemskega dela in smo jih naučili. kolikor vem sta še oba v firmi. Pogoj je bil samo, da sta se pripravljena učiti. Mi je bilo lažje 2 sproti učiti, kot pa se ukvarjati s kakim pametnjakovičem. Vodstvo je bilo pa veselo, ker sta bila v štartu cenejša :))
Se da priti zraven. Lažje kot izgleda. Preko supporta je itak pot lažja, ampak tudi skozi druge kanale in delovna mesta se da marsikaj.

Mato989 ::

No pol pa tipu zrihtaj če je tako na easy... pa rešeno! Daj mu kontakte naj pokliče pa dobiš easy job in support z 0 izkušnjami...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

No pol pa tipu zrihtaj če je tako na easy... pa rešeno! Daj mu kontakte naj pokliče pa dobiš easy job in support z 0 izkušnjami...


Kako si pa ti dobil job z 0 izkušnjami? nekje si začel verjetno kaj ne? samo za naprej si bil pač preve len oz. te ni zanimalo Glede na tvoje poste kako delaš in kakšen odnos imaš do šihta je čudno, da te sploh gleda kdo.

Mato989 ::

kriptobog je izjavil:

Mato989 je izjavil:

No pol pa tipu zrihtaj če je tako na easy... pa rešeno! Daj mu kontakte naj pokliče pa dobiš easy job in support z 0 izkušnjami...


Kako si pa ti dobil job z 0 izkušnjami? nekje si začel verjetno kaj ne? samo za naprej si bil pač preve len oz. te ni zanimalo Glede na tvoje poste kako delaš in kakšen odnos imaš do šihta je čudno, da te sploh gleda kdo.


Jaz sem se naučil veliko takrat še med delom na servisu... ampak danes skor več nobenga servisa ni =) Delal pa sem na servisu in prodajalni ITK opreme prvo prakso nato so me vzeli in sem bil tam 2 leti... nisem kr z 0 izkušnjami prišel in bil 1st lvl support je pa bila takrat kriza nisi dobil kr tako.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Mato989 je izjavil:

No pol pa tipu zrihtaj če je tako na easy... pa rešeno! Daj mu kontakte naj pokliče pa dobiš easy job in support z 0 izkušnjami...


Kako si pa ti dobil job z 0 izkušnjami? nekje si začel verjetno kaj ne? samo za naprej si bil pač preve len oz. te ni zanimalo Glede na tvoje poste kako delaš in kakšen odnos imaš do šihta je čudno, da te sploh gleda kdo.


Jaz sem se naučil veliko takrat še med delom na servisu... ampak danes skor več nobenga servisa ni =) Delal pa sem na servisu in prodajalni ITK opreme prvo prakso nato so me vzeli in sem bil tam 2 leti... nisem kr z 0 izkušnjami prišel in bil 1st lvl support je pa bila takrat kriza nisi dobil kr tako.


No pričel si z 0 izkušnjami pa si potem prilezel na support. V LJ se je dalo dobiti za support med krizo, samo plače so bili pa totalno v kurcu. Več kot minimalca ni nihče dal tkrat. Pa še to se je štukalo z napotnicami, avtorskimi, spji itd.

Mato989 ::

kriptobog je izjavil:

Mato989 je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Mato989 je izjavil:

No pol pa tipu zrihtaj če je tako na easy... pa rešeno! Daj mu kontakte naj pokliče pa dobiš easy job in support z 0 izkušnjami...


Kako si pa ti dobil job z 0 izkušnjami? nekje si začel verjetno kaj ne? samo za naprej si bil pač preve len oz. te ni zanimalo Glede na tvoje poste kako delaš in kakšen odnos imaš do šihta je čudno, da te sploh gleda kdo.


Jaz sem se naučil veliko takrat še med delom na servisu... ampak danes skor več nobenga servisa ni =) Delal pa sem na servisu in prodajalni ITK opreme prvo prakso nato so me vzeli in sem bil tam 2 leti... nisem kr z 0 izkušnjami prišel in bil 1st lvl support je pa bila takrat kriza nisi dobil kr tako.


No pričel si z 0 izkušnjami pa si potem prilezel na support. V LJ se je dalo dobiti za support med krizo, samo plače so bili pa totalno v kurcu. Več kot minimalca ni nihče dal tkrat. Pa še to se je štukalo z napotnicami, avtorskimi, spji itd.


No niti ne, ker sem že prej šraufal PCje telefone itd... tako da sem dejansko na prvi dan šihte že kar nekaj znal glede servisa...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Gwanaroth ::

JeBelaCesta je izjavil:

pozna kdo delovno okolje/klimo v firmi Our Space Appliances d.o.o.
oz njihovo odprto delovno mesto
https://slo-tech.com/delo/5713


Poznam CTOja in še par sistemcev tam. Bil parkrat osebno na sestanku, skulirani, življenjski, manjši team, po občutku se zelo zastopijo med sabo. Klima izgleda zelo sproščena, deluje prijetno delovno okolje.

Ne poznam pa insajdersko.
Lights often keep secret hypnosis..

Rias Gremory ::

Mato989 je izjavil:

Ker bo to moja prva služba v ITju.
Mislim, da moram vsaj nekaj let delati na lokaciji, da vidim kako potekajo stvari, da vidim dobre (in čim manj slabih) praks. In še, da spoznam različne tipe ljudi in da dobim prepotrebne izkušnje glede razgovorov in pogajanj. Rabim širino in globino. Skratka, le s službo bom dobil realno sliko. Oziroma z več službami, ker močno dvomim, da bo v prvi službi vse super.


Zelo težko boš naredil ta preboj, pa te nočem demoralizirat, tudi sam sem več let se trudil prit nekam, pa še zdaj sem bolj meh... Če nisi končal FERI/FRI ali pa če ne poznaš programirat solidno (z par githubi naloženimi projekti) na karkoli oprijemljivega...

Nekje je treba začeti. Seveda bi bilo lažje, če ne bi bluzil od srednje šole naprej, ampak sem kjer sem. Delati bo treba s tem kar imam in se sproti učiti.

Moje skromno mnenje je, da te nazaj ne drži manjko znanja, ampak nekaj drugega.

@kriptobog
Poznaš kakšno podjetje ki išče?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

No saj če bo treba delat s tem kar maš pol je itak vseeno kaj je vzami tudi preko agencije... samo da so izkušnje
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Tody ::

V Sloveniji je kar nekaj služb, ki bi imel neke splošne it in da delajo za kikiriki. Nekaj sicer je treba pokazat ampak na ravni install wodpress in naredi mrežni disk...

V opisu sicer pise da si vodja projektov ampak...

Ahim ::

Rias Gremory je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ker bo to moja prva služba v ITju.
Mislim, da moram vsaj nekaj let delati na lokaciji, da vidim kako potekajo stvari, da vidim dobre (in čim manj slabih) praks. In še, da spoznam različne tipe ljudi in da dobim prepotrebne izkušnje glede razgovorov in pogajanj. Rabim širino in globino. Skratka, le s službo bom dobil realno sliko. Oziroma z več službami, ker močno dvomim, da bo v prvi službi vse super.


Zelo težko boš naredil ta preboj, pa te nočem demoralizirat, tudi sam sem več let se trudil prit nekam, pa še zdaj sem bolj meh... Če nisi končal FERI/FRI ali pa če ne poznaš programirat solidno (z par githubi naloženimi projekti) na karkoli oprijemljivega...

Nekje je treba začeti. Seveda bi bilo lažje, če ne bi bluzil od srednje šole naprej, ampak sem kjer sem. Delati bo treba s tem kar imam in se sproti učiti.

Moje skromno mnenje je, da te nazaj ne drži manjko znanja, ampak nekaj drugega.

@kriptobog
Poznaš kakšno podjetje ki išče?

1: Odpri LinkedIn in dva tedna redno spremljaj vse oglase za aktualna podrocja. Pri amrsikaterem je narobe navedena lokacija, tako da se ne prevec omejevat s filtri od LinkedIna.

2: Ce imas kaksnega prijatelja, ki ze dela kaj podobnega )ali je pa vsaj v branzi), si oglej njegov LinkedIn profil in ga povprasaj za mnenje ko postavis svojega. Vec prijateljev = boljse.

3: Uredi si PDF CV. Izpusti bedarije (nikogar ne zanima kdaj si dobil bralno znacko in ali si stregel eno poletje kot kelnar pred dvanajstimi leti), vkljuci najvisjo dokoncano stopnjo izobrazbe, vse tecaje, znanja, prostovoljstvo itd. ki kaze na tvoje znanje s podrocja, na katerem isces zaposlitev ali na sicersnje pozitivne karakteristike, zaradi katerih bi te morda kdo raje vzel kot drugega kandidata.

4: Zacni se prijavljat na objave, ki ti ustrezajo, ne pozabi na cover letter )tam se vidi ali si pismen in ali si/nisi slampast). Ne obupaj ce te zavrnejo, ti no nic osebnega, prej ali slej bos nasel nekaj, kar ti bo ustrezalo. Zdaj je kar dober letni cas za prijavo, ker bo ravno zacetek novega leta ...

wanna be ::

Pozdravljeni vsi,

Kaksno je kaj stanje pri nas kar se tice presales engineer pozicij v IT-ju? Malo brskam pa ni nekaj veliko podatkov. Kaksen je kaj razpon plac okoli mid level nivoja?

KraitPay ::

Mene pa zanima tisti ki niste ravno iz ITja pa vseeno pomagate podjetju pri enostavnih delih, ali dobite to kakšno nadomestilo?

Meni je postalo zelo zoprno, ker sem klican za vsako malo stvar v podjetju. Imamo zunanjo storitev ampak je odzivnost včasih malo daljša, pa sem na začetku zadeve uredil kar sam. Zdaj je to prišlo v navado in sem klican za vsak reset pcja. Pa telefonija ne deluje, pa je centrala padla, pa server ne dela, pa je treba narediti račune in dostopne pravice za novozaposlenega. Pa smo dobili nov printer, pa Excel ne deluje. Pa bi bilo fajn da preverimo NAS...


Skratka krneki in mi gre na živce, ker moje delo stoji, tole pa sploh ni moje delo, zgolj moja dobra volja.

Lonsarg ::

Enostavno, daš tak task na juniorja. Dokler si pa sam junior pa jbg :)

No seveda imaš lahko tudi kak pogovor z šefom glede razdelitev del :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

KraitPay ::

Pošteno ;)

Bo potrebno prijazno zavrniti ljudi in jih poslati naprej, hvala.

Rias Gremory ::

@Ahim
Hvala za predloge.
Sicer je ta LinkedIn jobs iskalnik slab. Pod "help desk" mi predlaga delo kot avtomehanik za Teslo, IT Compliance Analyst, Engine/Systems Engineer in še nekaj cvetk.



Kako dolgo motivacijsko pismo pišeš oz. pišete?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

estons ::

Strogo 1 stran max, cca 5 kratkih odstavkov. CV je itak osnova, cover letter je pripomoček, s katerim zapelješ zgodbo svoje kariere v tisto smer, v katero ti hočeš, ter se predstaviš kot oseba, ki zna vsaj približno normalno komunicirati (v pisni obliki). Torej razložiš kaj rad delaš, morebitne "čudne" podatke s CVja, ipd. Veliko jih cover letterja sploh ne prebere, oz. ga mogoče v zadnji fazi, ko tvoj CV že pride čez sito filtrov in keywordov. NIKAKOR cover letterja ne pišeš v obliki življenjepisa pri slovenščini v osnovni šoli.

vasman ::

Ne poslusat ljudi k ti pravjo, da se ne da.

Jaz sem ravno tole temo spremljov nekje pol leta oz. sm kr celo prebrov in sem se odlocu da se sprobam v it svetu. Dal cez par tecajev, vidu da me to zares veseli (to je ful pomembno), pustu sluzbo, se ucil kksno leto in na koncu dobil sluzbo brez izkusenj in brez diplome s fri-ja.

Prisel v zelo solidno firmo, takoj zacel programirat (kaksen support neki), mal je bla jeba na zacetku ampak se to pricakuje. Mel sem par projektov na githubu pa ful veliko zeljo po ucenju in je blo zadost :D

Tisto leto, ko sem se ucil sem spremljal oglase in si delal seznam podjetij ki so objavil razpise za delo in pol sem zacel posiljat na suho tud ce niso mel odprtega razpisa. Je pa tko da sem imel dost denarja nasparanega, ker sm prej zelo solidno sluzil in sem lahko vec kot eno leto porabil izkljucno za ucenje, blo bi pa najbrz ze kaksnega pol leta resnega ucenja dovolj, ali pa se manj za kaksno code monkey pozicijo. Ampak itak mores samo nekje zacet pol pa sky is the limit

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vasman ()

D3m ::

na koncu dobil sluzbo brez izkusenj in brez diplome s fri-ja.


Uffff, to pa more boleti tiste z diplomo. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

c3p0 ::

KraitPay je izjavil:

Mene pa zanima tisti ki niste ravno iz ITja pa vseeno pomagate podjetju pri enostavnih delih, ali dobite to kakšno nadomestilo?

Meni je postalo zelo zoprno, ker sem klican za vsako malo stvar v podjetju. Imamo zunanjo storitev ampak je odzivnost včasih malo daljša, pa sem na začetku zadeve uredil kar sam. Zdaj je to prišlo v navado in sem klican za vsak reset pcja. Pa telefonija ne deluje, pa je centrala padla, pa server ne dela, pa je treba narediti račune in dostopne pravice za novozaposlenega. Pa smo dobili nov printer, pa Excel ne deluje. Pa bi bilo fajn da preverimo NAS...


Skratka krneki in mi gre na živce, ker moje delo stoji, tole pa sploh ni moje delo, zgolj moja dobra volja.


Si deklica za vse, call-girl. Nekaj krivde je tudi na tebi, ker si stalno dosegljiv. Pogovor z nadrejenim, ker ne bo razumevanja pa bo boljše zamenjat službo. Tam jih pa ne razvadit (je težko, vem, ker se želiš dokazat, pokazat da si zanesljiv in priden), ali si vsaj za "on-call" zagotovit doplačilo.

111111111111 ::

KraitPay je izjavil:

Mene pa zanima tisti ki niste ravno iz ITja pa vseeno pomagate podjetju pri enostavnih delih, ali dobite to kakšno nadomestilo?

Meni je postalo zelo zoprno, ker sem klican za vsako malo stvar v podjetju. Imamo zunanjo storitev ampak je odzivnost včasih malo daljša, pa sem na začetku zadeve uredil kar sam. Zdaj je to prišlo v navado in sem klican za vsak reset pcja. Pa telefonija ne deluje, pa je centrala padla, pa server ne dela, pa je treba narediti račune in dostopne pravice za novozaposlenega. Pa smo dobili nov printer, pa Excel ne deluje. Pa bi bilo fajn da preverimo NAS...


Skratka krneki in mi gre na živce, ker moje delo stoji, tole pa sploh ni moje delo, zgolj moja dobra volja.

Uvedi ticketing sistem zaradi "boljšega" pregleda težav, da imaš več statistike, da bo managment lažje nadziral tvoje delo... Skratka natrosi cel kup manađerskih neumnosti. POtem se pa ne zgani, če niso oddali zahtevka.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Ahim ::

Rias Gremory je izjavil:

@Ahim
Hvala za predloge.
Sicer je ta LinkedIn jobs iskalnik slab. Pod "help desk" mi predlaga delo kot avtomehanik za Teslo, IT Compliance Analyst, Engine/Systems Engineer in še nekaj cvetk.

Kako dolgo motivacijsko pismo pišeš oz. pišete?

Vpisi cisto konkretno stvar. Ce npr. isces delo kot front-end web programer zacetnik, potem vpisi "software developer", "junior software developer", "frontend developer", "junior frontend developer", "web developer" itd. Vpises lahko 5 titul za katere ti potem ven mece predolge, tako da izbiraj take, ki zajamejo karseda na siroko podrocje, ki te zanima .. in ja, je butasto narejeno, ampak je pri njih vsaj dober izplen od oglasov tudi ce nisi nek superstar ... pac dajejo oglase gor vecinoma samo ko dejansko rabijo nekoga zaposlit, za razliko od strani firm, kjer so gor neka "prosta mesta" pa v resnici nikogr ne rabijo.

Glede dolzine motivacijskega pisma: mislim da ze v startu presezes 95% drugih prijav, ce se vsaj malo potrudis in (1) pravilno vpises naziv in naslov podjetja ter delovnega mesta, kamor se prijavljas ter (2) dejansko preberes njihov oglas, kjer so napisali kaj iscejo, in jim njihove zelje serviras nazaj v obliki koherentne povedi, ki jo sestavljata minimalno dva stavka. Moje mnenje je da ni dobro pisat prostih spisov, ker obstaja moznost, da je kandidatov ogromno (kdo bo to bral?) in tudi kadar jih ni ogromno: ce nekdo zna na hitro doseci en cilj, obstaja dobra moznost, da bo tudi druge (v primerjavi z nekom ki nekaj muti in dolgovezi), ergo bo bolj zanimiv kandidat.

Zapomni si nekaj: ko enkrat pokrijes osnovne zahteve iz oglasa - katere itak vedno pokrije vec prijavljenih kandidatov in ne le en sam - se izbira po drugih kriterijih, ki v oglasu ponavadi niso eksplicitno navedeni. V JU po tem ali si necak od nekoga tam ali morda v pravi partiji, v privatnem sektorju pa po tem ali kaze da bo od tebe vec koristi ali vec vlaganja da bos sploh produktiven (kar je minus). Predstavljaj si da sam izbiras med vec kandidati in moras izbrati par ljudi za naslednji krog - koga bi vzel? Potem pa sebe "oglasuj" tako, da bos med vsemi prijavljenimi kandidati karseda "privlacen".

TheMentor ::

D3m je izjavil:

na koncu dobil sluzbo brez izkusenj in brez diplome s fri-ja.


Uffff, to pa more boleti tiste z diplomo. :D


zakaj bi pa une moralo boleti. v veliko it firm je dost folka brez fri. Imajo pač druge fakse. Redko, da je nekdo samo s srednjo šolo. Pač jih pri določenih problmih in razumevanju zadev zmanjka tal pod nogami. Ne rabi vsak v firmi razumet na globokem nivoju zakaj se gre, važno da je koristen za firmo in lahko nekaj dela.

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Se bom popravil in rekel, da nekatere boli.

Kar tudi sam opažam na terenu glede na njihovo jamranje.
|HP EliteBook|R5 6650U|

crniangeo ::

D3m je izjavil:

Se bom popravil in rekel, da nekatere boli.

Kar tudi sam opažam na terenu glede na njihovo jamranje.


V bistvu je pri nas tako, da tovrstna izobrazba pomaga samo pri javnem sektorju. Pri privatnem pa temu ni tako. Je pa pri nižji izobrazbi sicer nekaj komplikacij pri prijavah na razpise javnega značaja ali pri visokokategoriziranih evropskih agencij pod okriljem EU. Takrat pa je visoka izobrazba have to.


Drugače pa se veliko podjetij rado izogiba povišicam, pod pretvezo, da je ne morejo dati zaradi (pre)nizke izobrazbe.
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

TheMentor ::

crniangeo je izjavil:

D3m je izjavil:

Se bom popravil in rekel, da nekatere boli.

Kar tudi sam opažam na terenu glede na njihovo jamranje.


V bistvu je pri nas tako, da tovrstna izobrazba pomaga samo pri javnem sektorju. Pri privatnem pa temu ni tako. Je pa pri nižji izobrazbi sicer nekaj komplikacij pri prijavah na razpise javnega značaja ali pri visokokategoriziranih evropskih agencij pod okriljem EU. Takrat pa je visoka izobrazba have to.


Drugače pa se veliko podjetij rado izogiba povišicam, pod pretvezo, da je ne morejo dati zaradi (pre)nizke izobrazbe.



točno tako. Ko pa izobrazbo imaš je pa izgovor za povišico, da izobrazba ni tako pomembna, ampak koliko prineseš firmi. In si v začaranem krogu :)

Zgodovina sprememb…

uomostolto ::

V ta krog dodaš konkurenco in iz začaranega postane delujoč.

Podjetja so za delati denar ne za hobi, tako da je popolnoma nelogično pričakovati, da bodo dvigali stroške brez nekega učinka ali pa rizika.

TheMentor ::

uomostolto je izjavil:

V ta krog dodaš konkurenco in iz začaranega postane delujoč.

Podjetja so za delati denar ne za hobi, tako da je popolnoma nelogično pričakovati, da bodo dvigali stroške brez nekega učinka ali pa rizika.


Tako je. pripadnost firmi je pa še drugi nateg, ki ga delodajalec "pričakuje"....najbrš še večji kot izobrazba. Problem je, da si rizikov večina niti ne zaveda od vodilnih. Potem, ko nekdo da odpoved je ponavadi že prepozno za povišice. Dokler si pa tam se pa nihče ne ukvarja s tem kdo bi rad kako povišico.

Zgodovina sprememb…

uomostolto ::

Oni se ukvarjajo s tem komu jo morajo dati. :) Rizikov pa se praviloma zavedajo, so le neki osnovni pomisleki.

ViperR ::

Če dobiš v slo 60k bruto.. bi šli v tujino za 80-100k? Kako je z otroci, je že kdo šel dokler so bili majhni?

Sam nekako ne vidim možnosti za odhod dokler ne dobim kake ponudbe za bolj senior pozicije s konkretno višjo plačo sam tudi takrat ne vem kako bi šlo..

Mato989 ::

ViperR je izjavil:

Če dobiš v slo 60k bruto.. bi šli v tujino za 80-100k? Kako je z otroci, je že kdo šel dokler so bili majhni?

Sam nekako ne vidim možnosti za odhod dokler ne dobim kake ponudbe za bolj senior pozicije s konkretno višjo plačo sam tudi takrat ne vem kako bi šlo..


Jaz osebno ne... ker 60k bruto sploh na s.p. če nimaš nekih stroškov v smislu nabave materiala je kr fajni neto...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

matic492 ::

ViperR je izjavil:

Če dobiš v slo 60k bruto.. bi šli v tujino za 80-100k? Kako je z otroci, je že kdo šel dokler so bili majhni?

Sam nekako ne vidim možnosti za odhod dokler ne dobim kake ponudbe za bolj senior pozicije s konkretno višjo plačo sam tudi takrat ne vem kako bi šlo..



Niti ne dobiš več toliko manj v Slo oziroma vsaj po mojih izkušnjah me plačujejo urno tarifo enako, kot "svoje". Razen če eksplicitno/specifično adjustajo plačo glede na lokacijo, kjer živiš.

Pa seveda v Sloveniji so visoki davki, kar se tudi pozna vsak mesec, odvisno kam se hočeš selit.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

TheMentor ::

sam niti nebi sprejel remote pozicije, kjer zelo gledajo lokacijo iz katere prihajaš. Če plčauješ svoje v nemčiji 100k ne vem zakaj mene nebi mogel vsaj 60k za isto pozicijo in sčasoma če se izkažeš ali celo presežeš une domačine gor celo isto ali več.

Zgodovina sprememb…

matic492 ::

Lansko leto sem tu objavil en excel sheet za eno firmo, ki je imela javne plače in je javno bilo napisano, da so odvisne od lokacije.

Drugače pa ne vem kako bi to vedel, saj ne veš plač od drugih :) Že znotraj iste firme v Sloveniji ne veš. Sicer butasta mentaliteta, moji sodelavci so vedeli mojo plačo (vsaj tisti, s katerimi sem se družil), ko sem bil zaposlen, in jaz njihovo (večinoma), ker je to dejansko v tvojem interesu, to da skrivaš znesek plače je boljše za delodajalce.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matic492 ()

Invictus ::

matic492 je izjavil:

ViperR je izjavil:

Če dobiš v slo 60k bruto.. bi šli v tujino za 80-100k? Kako je z otroci, je že kdo šel dokler so bili majhni?

Sam nekako ne vidim možnosti za odhod dokler ne dobim kake ponudbe za bolj senior pozicije s konkretno višjo plačo sam tudi takrat ne vem kako bi šlo..



Niti ne dobiš več toliko manj v Slo oziroma vsaj po mojih izkušnjah me plačujejo urno tarifo enako, kot "svoje". Razen če eksplicitno/specifično adjustajo plačo glede na lokacijo, kjer živiš.

Pa seveda v Sloveniji so visoki davki, kar se tudi pozna vsak mesec, odvisno kam se hočeš selit.

Redna služba, Nemčija, davki tam tam kot v Sloveniji. Tudi postavke niso ne vem kaj, zadnjič oglas za Senior Java Developerja, 60k letno. Najemnine še višje kot pri nas, o nakupu sploh ne bi, storitve drage. Če imaš veliko otrok, se mogoče celo splača, ker otroški dodatki so pa visoki.

Trenutno slabi časi za freelancerrje, ker jih nihče ne zaposluje. Če pa že, je pa onsite, ali remote IZ NEMČIJE.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

TheMentor ::

Ja IT je malo v padcu kot celotna ekonomija. Morda AI znanstevnik bi se trenutno še kaj najdlo remote za tujino.

Zgodovina sprememb…

Pat_MaGroin ::

Ja, veliko firm je malo pozabilo, kako so med pandemijo bili ful za remote delo :).

Ajnstajn` ::

vasman je izjavil:

Ne poslusat ljudi k ti pravjo, da se ne da.

Jaz sem ravno tole temo spremljov nekje pol leta oz. sm kr celo prebrov in sem se odlocu da se sprobam v it svetu. Dal cez par tecajev, vidu da me to zares veseli (to je ful pomembno), pustu sluzbo, se ucil kksno leto in na koncu dobil sluzbo brez izkusenj in brez diplome s fri-ja.

Prisel v zelo solidno firmo, takoj zacel programirat (kaksen support neki), mal je bla jeba na zacetku ampak se to pricakuje. Mel sem par projektov na githubu pa ful veliko zeljo po ucenju in je blo zadost :D

Tisto leto, ko sem se ucil sem spremljal oglase in si delal seznam podjetij ki so objavil razpise za delo in pol sem zacel posiljat na suho tud ce niso mel odprtega razpisa. Je pa tko da sem imel dost denarja nasparanega, ker sm prej zelo solidno sluzil in sem lahko vec kot eno leto porabil izkljucno za ucenje, blo bi pa najbrz ze kaksnega pol leta resnega ucenja dovolj, ali pa se manj za kaksno code monkey pozicijo. Ampak itak mores samo nekje zacet pol pa sky is the limit



fak ne, to pa je motivacija.
jaz nevem, kaj bi mi morali ponudit, da bi vlozil toliko.
//

suzu ::

matic492 je izjavil:

Sicer butasta mentaliteta, moji sodelavci so vedeli mojo plačo (vsaj tisti, s katerimi sem se družil), ko sem bil zaposlen, in jaz njihovo (večinoma), ker je to dejansko v tvojem interesu, to da skrivaš znesek plače je boljše za delodajalce.


Točno tole. Dejansko dobiš klavzulo v pogodbi točno zaradi tega, da se ne bi slučajno kdo "domišljal", da lahko dobi več (pa seveda lahko), če se je na začetku slabo spogajal. Ali dobil slabo povišico.

S tem, da ni treba kršit pogodbe, poveš na 100 eurov natančno in je to to. Absolutno ni treba nikomur skrivati kakšno plačo ima, dokler seveda nima kretenov za sodelavce, ki bojo šli na pogajanja za plačo z "ta pa ta ima toliko plače, jaz hočem enako".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: suzu ()

bciciban ::

Ta klavzula o nerazkrivanju plače ne zdrži pred delovnim sodiščem.

To je poceni zastraševanje.

Mato989 ::

bciciban je izjavil:

Ta klavzula o nerazkrivanju plače ne zdrži pred delovnim sodiščem.

To je poceni zastraševanje.



Tako

Edino kar lahko delodajalec zapove je nerazkrivanje place v casu delovnega casa

To da ti popoldan na piru ne bi smel povedat place je neumnost in ne zdrzi nikjer to upostevajo samo majmuni
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

uomostolto ::

Zakaj bi se s kom pogovarjal o plači? Tam kjer so variabilne praviloma delajo pametni ljudje, ki se znajo dogovarjati brez moralne podpore. Kjer pa so bolj kot ne fiksne, kar je praviloma pri tistih, ki kotirajo nižje, pa tako ali tako ni nekega maneverskega.

Sploh pa mi ni ravno jasno zakaj se vsi fokusirate ne prepoved s strani delodajalca. Jaz bi kot zaposlen pravtako zahteval od delodajalca, da moja plača ostane med nama. Seveda razen izjem v stilu pravnih postopkov, davkov itn. ne vidim razlogov zakaj tak dogovor ne bi bil mogoč? Smo pa ja odrasli, in ne neki otroci, ki si vsake pet minut premislijo?

Zgodovina sprememb…

««
339 / 363
»»