» »

Plače v IT industriji

Plače v IT industriji

Temo vidijo: vsi
««
340 / 363
»»

Mato989 ::

uomostolto je izjavil:

Zakaj bi se s kom pogovarjal o plači? Tam kjer so variabilne praviloma delajo pametni ljudje, ki se znajo dogovarjati brez moralne podpore. Kjer pa so bolj kot ne fiksne, kar je praviloma pri tistih, ki kotirajo nižje, pa tako ali tako ni nekega maneverskega.

Sploh pa mi ni ravno jasno zakaj se vsi fokusirate ne prepoved s strani delodajalca. Jaz bi kot zaposlen pravtako zahteval od delodajalca, da moja plača ostane med nama. Seveda razen izjem v stilu pravnih postopkov, davkov itn. ne vidim razlogov zakaj tak dogovor ne bi bil mogoč? Smo pa ja odrasli, in ne neki otroci, ki si vsake pet minut premislijo?



Ce jaz hocem povedat aodelavcu na pivu da imam 3k bruto on pa meni da ima 2.8k mi to ne sme noben prepovedovat to je point
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

uomostolto ::

Kdo pa pravi prepovedati? Podpisana pogodba je v tem primeru dogovor med dvema strankama. Če je del dogovora katerakoli tajna je pač tako.

Mato989 ::

uomostolto je izjavil:

Kdo pa pravi prepovedati? Podpisana pogodba je v tem primeru dogovor med dvema strankama. Če je del dogovora katerakoli tajna je pač tako.


Ne drži ker na sodišču pač to pade... si že videl koga ki je na sodišču izgubil in je moral kaj plačat ali izgubil šiht ker je povedal koliko dobi plače ko je bil pijan v petek zvečer v lokalni oštariji?

Saj tudi če oba podpišeta da se strinjata z 100 EUR bruto plače za 40 ur na teden to ne zdrži, ker država zapoveduje drugače
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Tody ::

Jah. če vaju dobijo odvetniki in če se je podpisal kak NDA... To je lahko smatrano kot poslovna skrivnost. Tega se ne dela v Sloveniji, ker so stroški in čas nepremirno večji kot koristi. Tisti, ki pa služijo po 10k na mesec pa nimajo lih teh problemov, za minimalca +- 50 eur pa se odvetnikom še telefona ne da dvignit.

uomostolto ::

Pač veš da tak ni za napredovanja, ker ne razume osnove poslovnih relacij, torej pogodbe. Seveda pa se zaradi teh otročarij na tem nivoju ne greš pravdati.

Invictus ::

uomostolto je izjavil:

Kdo pa pravi prepovedati? Podpisana pogodba je v tem primeru dogovor med dvema strankama. Če je del dogovora katerakoli tajna je pač tako.

Če so v pogodbi napisane bedarije, še ne pomeni da so legalne.

Ne moreš v pogodbo vpisati protizakonitih členov.

Tody je izjavil:

Jah. če vaju dobijo odvetniki in če se je podpisal kak NDA... To je lahko smatrano kot poslovna skrivnost. Tega se ne dela v Sloveniji, ker so stroški in čas nepremirno večji kot koristi. Tisti, ki pa služijo po 10k na mesec pa nimajo lih teh problemov, za minimalca +- 50 eur pa se odvetnikom še telefona ne da dvignit.

NDA se ne podpisuje za plačo. Vsaj ne v Sloveniji...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Vanquish ::

@TheMentor mislim, da je v IT veliko bolj pomembna certifikacija kot pa izobrazba. Izobrazba se mogoce se gleda na zacetku kariere, dalje pa izkusnje in certifikati.

Je pa tudi ena stvar res - v nekaterih panogah je pa tudi izobrazba "certifikacija", kjer so dolocene specifike brez katerih ti z doloceno izobrazbo nimas temeljev, da bi lahko na tem podrocju prosperiral ali pa imas preveliko luknjo, da bi se splacalo investirati.

Tody ::

Invictus ... torej si delal v vseh podjetjih v Sloveniji?

Jaz sem v dveh službah podpisal NDA, ki je bil kar se da splošen. Sploh kar se tiče delanja škode stranki ali podjetju. Če bi se kak odvetnik spravil name, vrjamem da bi mu uspelo. Kak bi bil sicer izplen je drugo vprašanje. Ampak če nekdo iz firme gre ker ne dobi večje plače in se izkaže da si ti vzrok, kak zajeban šef zna narest štalo.

Ljudje so se tožili že za manj...

Mato989 ::

Tody je izjavil:

Invictus ... torej si delal v vseh podjetjih v Sloveniji?

Jaz sem v dveh službah podpisal NDA, ki je bil kar se da splošen. Sploh kar se tiče delanja škode stranki ali podjetju. Če bi se kak odvetnik spravil name, vrjamem da bi mu uspelo. Kak bi bil sicer izplen je drugo vprašanje. Ampak če nekdo iz firme gre ker ne dobi večje plače in se izkaže da si ti vzrok, kak zajeban šef zna narest štalo.

Ljudje so se tožili že za manj...



Težko je to dokazljivo... dvomim da bo nekdo ki odide s šihta PRIČAL V PRID ŠEFU oz. direktorju/lastniku... kako te bodo potem obsodili na rekla kazala?


Sicer pa dvomim, da to sploh deluje, to je tvoj osebni podatek koliko dobiš nakazano na TRR, dvomim da je primer ko to ne bi smel povedat.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

uomostolto ::

Invictus je izjavil:


Če so v pogodbi napisane bedarije, še ne pomeni da so legalne.

Ne moreš v pogodbo vpisati protizakonitih členov.


Tale točka baje celo je legalna. Če se ne motim so samo izjeme kakor pravni postopki, davki in še nekaj.

Pa še to je problem samo, če je pogodba vsiljena, kar pa predvidevam, da je v kontekstu slo-tech služb težko. Ker pri delovnih mestih, kjer plače dovolj variirajo, da je sploh smiselno o tem govoriti, upam, da so stranke sposobne pogodbo prebrati in take člene pometati ven, ne pa, da se jih potem zavedno krši.

Kako pa bi ti gledal zaposlenega, ki se ne drži pogodbe, ker čez palec sodi, da morda pravno ne bo šlo skozi? Zame bi to bilo zavedna kršitev dogovora. Jaz sem pač tak in sodelujem s takimi, kjer velja celo dogovorjeno, kaj šele pogodbeno podpisano.

Zame je to stvar integritete. Moja intergriteta v poslu je 100%.

Zgodovina sprememb…

matic492 ::

Jesus, ste pa začeli debate :D

Jaz sploh nisem mislil, da ti prepovejo povedat višino plače. Bolj sem mislil mentaliteto, da nočeš povedat. Nam niso prepovedali v pogodbi (kolikor vem), NDA smo imeli zaradi poslovnih skrivnosti in strank.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Beli_Zajcek ::

uomostolto je izjavil:

Invictus je izjavil:


Če so v pogodbi napisane bedarije, še ne pomeni da so legalne.

Ne moreš v pogodbo vpisati protizakonitih členov.


Tale točka baje celo je legalna. Če se ne motim so samo izjeme kakor pravni postopki, davki in še nekaj.

Pa še to je problem samo, če je pogodba vsiljena, kar pa predvidevam, da je v kontekstu slo-tech služb težko. Ker pri delovnih mestih, kjer plače dovolj variirajo, da je sploh smiselno o tem govoriti, upam, da so stranke sposobne pogodbo prebrati in take člene pometati ven, ne pa, da se jih potem zavedno krši.

Kako pa bi ti gledal zaposlenega, ki se ne drži pogodbe, ker čez palec sodi, da morda pravno ne bo šlo skozi? Zame bi to bilo zavedna kršitev dogovora. Jaz sem pač tak in sodelujem s takimi, kjer velja celo dogovorjeno, kaj šele pogodbeno podpisano.

Zame je to stvar integritete. Moja intergriteta v poslu je 100%.



Da da, tvoja INTEGRITETA je 100%.

Naj ti zaupam malo skrivnost. Integriteta bedaka, ki daje v pogodbo ali dogovore nelegalne stvari je vredna en pičkin dim.

vasman ::

Ajnstajn` je izjavil:

vasman je izjavil:

Ne poslusat ljudi k ti pravjo, da se ne da.

Jaz sem ravno tole temo spremljov nekje pol leta oz. sm kr celo prebrov in sem se odlocu da se sprobam v it svetu. Dal cez par tecajev, vidu da me to zares veseli (to je ful pomembno), pustu sluzbo, se ucil kksno leto in na koncu dobil sluzbo brez izkusenj in brez diplome s fri-ja.

Prisel v zelo solidno firmo, takoj zacel programirat (kaksen support neki), mal je bla jeba na zacetku ampak se to pricakuje. Mel sem par projektov na githubu pa ful veliko zeljo po ucenju in je blo zadost :D

Tisto leto, ko sem se ucil sem spremljal oglase in si delal seznam podjetij ki so objavil razpise za delo in pol sem zacel posiljat na suho tud ce niso mel odprtega razpisa. Je pa tko da sem imel dost denarja nasparanega, ker sm prej zelo solidno sluzil in sem lahko vec kot eno leto porabil izkljucno za ucenje, blo bi pa najbrz ze kaksnega pol leta resnega ucenja dovolj, ali pa se manj za kaksno code monkey pozicijo. Ampak itak mores samo nekje zacet pol pa sky is the limit



fak ne, to pa je motivacija.
jaz nevem, kaj bi mi morali ponudit, da bi vlozil toliko.


Uf ja, jaz osebno bi bil pripravljen vlozit se dosti vec, najbrz zavisi v keri branzi trenutno delas pa kolk uzivas. Se mi pa zdi da je v IT-ju razmerje delo/placa se posebno ugodno. Prej sem delal v strojnistvu, in ni primerjave. Za isto placo sem delal ful vec ur, projekti bi se zaceli ponavljat = dolgcas (razn ce bi sel na vodstvene pozicije), delo od doma pod vprasajem, skoz eni klici iz proizvodnje kako se kaj naredi itd itd. Odnosi so dost boljsi v programerskih podjetjih, ni tolk tekmovalnosti in komolckanja, vedno ti nekdo z veseljem pomaga ce kaj ne znas, noben se ne boji za svoj stolcek. Velik je tud dodane vrednosti za IT projekte, najbrz iz tukaj izhaja ta blagor.

Sicer pa js osebno nisem najdu druge sluzbe (sem sicer tehničar, tako da sem v tej smeri razmisljal), ki bi ponujala:

- nadpovprecno placilo napram ostalim panogam
- sodelavci geek-i, kar js stejem v velik plus, ker mi sedejo taki ljudje
- veliko jih ima growth mindset in ni nekega politiziranja med sodelavci
- konstantna moznost za ucenje oziroma vedno novi izzivi
- moznost remote dela za tujino za $$$
- delo od doma (po sihtu sem dejansko spocit in imam energijo za sport/druge aktivnosti popoldne)
- lahko prides do zelo konkretne place samo s tem da si "samo" dober inzenir
- veliko ljudi dejansko dela manj kot 8 ur
- vse znanje imas na internetu (kar probaj bit veterinar ali kaj podobnega brez faksa)
- vse kar rabis stane 1000 evrov, in lahko naredis izdelek ki je vreden miljone
- benefiti v it firmah so nadpovprecni
- frekvenca menjavanja sluzb (kar prinasa visje place, boljse pogoje) je dost visja kot v ostalih panogah oz. ce ti kaj ni vsec z lahkoto zamenjas sluzbo

Pismo ej, pa se bi loh nastevov. Itak da so tud minusi, ki pa pomoje dost zavisijo od tipa cloveka koliko ga ganejo, recimo sedenje cel dan ali pa emotional rolercoaster ki pride z resevanjem kaksnih tezjih zadev.

Js sam upam da tud v prihodnosti tko ostane in da ne bo panoga na en nacin dozorela in se priblizala ostalim dinozavrom

matic492 ::

Programiranje se IMO bo spremenilo, zaradi AI in outsourcinga, pa programrejev je vedno več. V vsakem primeru ne bo isto kot danes, ampak boš bolj nadzoroval AI sisteme.

Jaz smatram svoj dohodek na normiranca kot zelo začasna stvar. Ne morem se zanašat, da bo tako še več let. Zato je primarni cilj odplačevanje nepremičnine in investiranje, da lahko kasneje preživim tudi na minimalcu.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matic492 ()

uomostolto ::

Beli_Zajcek je izjavil:



Da da, tvoja INTEGRITETA je 100%.

Naj ti zaupam malo skrivnost. Integriteta bedaka, ki daje v pogodbo ali dogovore nelegalne stvari je vredna en pičkin dim.


Kje pa je bilo kaj nelegalnega? Je pa v poslu dosti nelegalnega folklora (predvsem "znižani davki"), samo se seveda ne daje v pogodbo ampak je usten dogovor. Integriteta v relaciji dveh ni povezana z legalnostjo, razen, če je tako pogojeno v samem dogovoru. Ima pa človek na katerega se lahko zaneseš čisto drugo vrednost, kot pa neki teoretitki o tem kako ni bil fer nek dogovor katerega so podpisali.

Sploh zakaj bi te skrbela integriteta drugega? Če je v pogodbo dal nekaj nelegalnega pa tudi ne pomeni, da je nima, lahko samo pomeni, da ni vedel. Če koga kaj moti se pač mora spremeniti dogovor ne pa kršiti. Pač ni pametno zapraviti svoje integritete v nekem maščevalnem duhu. Jaz takemu človeku b.p. v poslu odštejem 80% vrednosti, ker kaj pa veš kaj mu še kdaj pade na pamet.

Zgodovina sprememb…

Moe_Lester ::

Članek o tem ali je plača poslovna skrivnost ali ne:

https://www.zsss.si/placa-poslovna-skri...

Tl;dr: It depends.

Invictus ::

Tody je izjavil:

Invictus ... torej si delal v vseh podjetjih v Sloveniji?

Jaz sem v dveh službah podpisal NDA, ki je bil kar se da splošen. Sploh kar se tiče delanja škode stranki ali podjetju. Če bi se kak odvetnik spravil name, vrjamem da bi mu uspelo. Kak bi bil sicer izplen je drugo vprašanje. Ampak če nekdo iz firme gre ker ne dobi večje plače in se izkaže da si ti vzrok, kak zajeban šef zna narest štalo.

Ljudje so se tožili že za manj...

In kako se izkaže, da si ti vzrok?

Ja, greš na sodišče in tožnik popuši. Zadeva zaključena...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Vanquish ::

Invictus je izjavil:


In kako se izkaže, da si ti vzrok?

Ja, greš na sodišče in tožnik popuši. Zadeva zaključena...


dosti srece s tem :)

TheMentor ::

Vanquish je izjavil:

@TheMentor mislim, da je v IT veliko bolj pomembna certifikacija kot pa izobrazba. Izobrazba se mogoce se gleda na zacetku kariere, dalje pa izkusnje in certifikati.

Je pa tudi ena stvar res - v nekaterih panogah je pa tudi izobrazba "certifikacija", kjer so dolocene specifike brez katerih ti z doloceno izobrazbo nimas temeljev, da bi lahko na tem podrocju prosperiral ali pa imas preveliko luknjo, da bi se splacalo investirati.


se strnijam da. Ampak to velja predvsem za certifikate, ki so res težki in ne kar vsak ceritifkat. Delat tipe teh certifikatov je dejansko, kot bi se vpisal na faks pri čemer odpade 90% folka. Recimo CCIE ali razni Architect certifikati od AWS. Dejansko je zelo malo certifikatov, ki ti res dajo dober renome in tudi res dobre pogoje za visoko plačo v tujini. V Sloveniji pomoje niti ni veliko podjetij, ki bi potencial takih certifikatov sploh izkoristili. Morda kak NIL.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TheMentor ()

MajorM ::

Jaz si pri sebi mislim, da tudi če "ne smem" povedati koliko imam plače, nikjer ne piše, da ne smem razkriti višino plače, ki je NIMAM. Sedaj, če pa sogovornik sam sklepa koliko imam, je pa to čisto njegova špekulacija. :)

SmeskoSnezak ::

Kako je s Fortinet certifikati, so iskani?
Kaj pa Microsoft AI, Google AI znanja?
A je kaksna "it sis/network" only stran, kjer se najde kaj bo najbolj se potrebovalo v naslednjem letu?
Pricakuje se odvisnot od AI in mreznega (oziroma oblacnega) znanja se najbolj izgleda. Pri jezikih izgleda prevladuje Python.

Mnenja?
LP, Smeska
@ Pusti soncu v srce... @

Vanquish ::

TheMentor je izjavil:


se strnijam da. Ampak to velja predvsem za certifikate, ki so res težki in ne kar vsak ceritifkat. Delat tipe teh certifikatov je dejansko, kot bi se vpisal na faks pri čemer odpade 90% folka. Recimo CCIE ali razni Architect certifikati od AWS. Dejansko je zelo malo certifikatov, ki ti res dajo dober renome in tudi res dobre pogoje za visoko plačo v tujini. V Sloveniji pomoje niti ni veliko podjetij, ki bi potencial takih certifikatov sploh izkoristili. Morda kak NIL.


se strinjam, mi predvsem delamo z AWS certifikati in je velika prednost, ce ga nekdo ima. Seveda tudi samo investiramo v njih.

135466 ::

ne povem, koliko imam plačo, ker bi zardel in bi tudi bil deležen pomilovanja, ker je obupno skromna... rade volje pogledam kakšno interno statistiko, če jo delite z mano, da se lahko zaradi favšije vsaj malo segrejemo (bi želel)...

njyngs ::

matic492 je izjavil:

Programiranje se IMO bo spremenilo, zaradi AI in outsourcinga, pa programrejev je vedno več. V vsakem primeru ne bo isto kot danes, ampak boš bolj nadzoroval AI sisteme.

Jaz smatram svoj dohodek na normiranca kot zelo začasna stvar. Ne morem se zanašat, da bo tako še več let. Zato je primarni cilj odplačevanje nepremičnine in investiranje, da lahko kasneje preživim tudi na minimalcu.

X2.

Pa niti želje nimam v tem ponorelem IT svetu še bit preveč dolgo. Tam do 45 (ali pa celo 40), potem jih pa odj****. Bom raje IT spremenil spet v hobi, pa našel kako drugo poslanstvo.
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

tony1 ::

"Kako je s Fortinet certifikati, so iskani?"

V 15 letih so me zaradi F. certov na Linkedinu poklikali samo enkrat.

F. tržni delež je sicer v strašnem vzponu (15 let nazaj je bilo čisto drugače), zaenkrat pa se ne zdi, da bi bili F. certifikati na našem trgu strašno iskani.

111111111111 ::

TheMentor je izjavil:

se strnijam da. Ampak to velja predvsem za certifikate, ki so res težki in ne kar vsak ceritifkat. Delat tipe teh certifikatov je dejansko, kot bi se vpisal na faks pri čemer odpade 90% folka. Recimo CCIE ali razni Architect certifikati od AWS. Dejansko je zelo malo certifikatov, ki ti res dajo dober renome in tudi res dobre pogoje za visoko plačo v tujini. V Sloveniji pomoje niti ni veliko podjetij, ki bi potencial takih certifikatov sploh izkoristili. Morda kak NIL.

Meh. CCIE certifikat ti prav pride v tujini. Je pa seveda tudi vprašanje kdaj si ga naredil. Trenutni CCNP-ji so na ravni CCIE izpred let.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Invictus ::

Cisco certi tako ali tako veljajo samo 2 leti, če se prav spomnim. Potem jih moraš obnoviti.

Niso pa najbolje plačani, pravzaprav so med vsemi vendorji celo med slabše plačanimi. Bila raziskava enih 6-7 let nazaj.

Zdaj so zgleda top security certifikati...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Vanquish ::

sej vsi certifikati, ki kaj pomenijo imajo omejen rok veljavnosti. AWS sedaj velja 3 leta

uomostolto ::

Invictus je izjavil:



Zdaj so zgleda top security certifikati...


Ampak mora biti tudi znanje, potem pa si pozlačen kader. Sem bil na koncernu katerega so zaklenili hekerji. Škode za več sto mio, tako da od takrat naprej denar ni vprašanje. Drugje ni kaj drugače, če si guru za varnost imam občutek, da denar ni vprašanje.

FireSnake ::

135466 je izjavil:

ne povem, koliko imam plačo, ker bi zardel in bi tudi bil deležen pomilovanja, ker je obupno skromna... rade volje pogledam kakšno interno statistiko, če jo delite z mano, da se lahko zaradi favšije vsaj malo segrejemo (bi želel)...


Če je možnost napredovanja in učenja dobrih praks se začetniške plače nimaš kaj sramovati.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

135466 ::

FireSnake je izjavil:

Če je možnost napredovanja in učenja dobrih praks se začetniške plače nimaš kaj sramovati.

res je... čeprav to ni glavno sporočilo.

uomostolto ::

Zanimivosti iz Avstrije. Pogajanja metalurške industrije so se zaključila z menda tako tabelo:

https://finanzrechner.at/lohn-gehalt/me...

Tale industrija je pri sosedih vodilo za ostale kolektivne pogodbe.

111111111111 ::

Invictus je izjavil:

Cisco certi tako ali tako veljajo samo 2 leti, če se prav spomnim. Potem jih moraš obnoviti.

Niso pa najbolje plačani, pravzaprav so med vsemi vendorji celo med slabše plačanimi. Bila raziskava enih 6-7 let nazaj.

Zdaj so zgleda top security certifikati...

Jap. Industrijski.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

BigWhale ::

MajorM je izjavil:

Jaz si pri sebi mislim, da tudi če "ne smem" povedati koliko imam plače, nikjer ne piše, da ne smem razkriti višino plače, ki je NIMAM. Sedaj, če pa sogovornik sam sklepa koliko imam, je pa to čisto njegova špekulacija. :)


Ce pet ITjevcev ne zna izracunati povprecne place, ki jo imajo, na nacin da prav nikomur ni treba razkriti kaksno placo ima, potem naj gredo raje prodajati krompir. :>

In ko imajo enkrat povprecje, takoj vsak ve kako stoji.

siro-mak ::

Kaj? Pogledaš izkaz poslovnega izida, razdelek stroški plač in deliš s številom zaposlenih?

Ahim ::

siro-mak je izjavil:

Kaj? Pogledaš izkaz poslovnega izida, razdelek stroški plač in deliš s številom zaposlenih?

Meni je pa najprej na pamet padel Diffie-Hellman :))

tony1 ::

siro-mak je izjavil:

Kaj? Pogledaš izkaz poslovnega izida, razdelek stroški plač in deliš s številom zaposlenih?


Lahko, ja. Ampak moraš imeti dovolj računovodskega znanja, da pogledaš še številke za zunanje storitve, kamor so skriti normirani s.p.ji (čeprav je tega v Slo firmah morda nekaj manj kot pred 5imi leti). Ko je nekdo tu gor naredil tako analizo za neko eminentno Slo IT firmo z 200 zaposlenimi, je videl, da so s.p.ji plačno maso pravzaprav podvojili...

S.p.je je imelo nekaj najboljših inženirjev, vsi prodajalci, vsi direktorji in nekaj inženirjev iz predprodaje, ki so si bonuse za tistega ki "pripelje konkreten posel" skozi desetletja prigrabili. In to je bilo toliko denarja kot plače cele firme...

siro-mak ::

Ja, samo o plačah je govora in so v izkazu zajete vse plače in povprečje ni enako zanesljivo kot modus ali mediana, spji ste kot variabilni/projektni strošek storitev in samo z enim je lahko dovolj določljivo. Ima sploh navaden kekec dostop do stroškov bolj natančno kot iz poročil - povzetkov za javnost? Kako sploh izgleda takšna klavzula, da ne smeš skomunicirati višine svoje plače, ne spomnim se. Kot pri siromaku (ja, tudi pri prejšnjem, mute-bananem) je navadno vedno prenizka, da bi se komu ljubilo to prepovedovati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: siro-mak ()

BigWhale ::

siro-mak je izjavil:

Kaj? Pogledaš izkaz poslovnega izida, razdelek stroški plač in deliš s številom zaposlenih?


In tako dobis povprecno placo vseh zaposlenih, kar je verjetno precej neuporabna stevilka. Sploh, ce bi rad izvedel povprecno placo petih zaposlenih v tvoji ekipi, recimo.

Tody ::

Ta podatek je zanimiv, ko iščeš službo. Če je povprečna plača 2k ti pa zelis 3k bos težko si to izpogajal. Ni ne mogoče ampak je to obira.

Primerjati se s sodelavci pa je prej ne produktivno kot kaj drugega. S tistim ki odloča se mores dogovoriti glede na tvoje dosežke in znanje ne kolegove.

SmeskoSnezak ::

Kje se najdejo kake informacije o podjetjih za slovenijo? Pozna kdo projekte ip?
LP, Smeska
@ Pusti soncu v srce... @

Mato989 ::

Tody je izjavil:

Ta podatek je zanimiv, ko iščeš službo. Če je povprečna plača 2k ti pa zelis 3k bos težko si to izpogajal. Ni ne mogoče ampak je to obira.

Primerjati se s sodelavci pa je prej ne produktivno kot kaj drugega. S tistim ki odloča se mores dogovoriti glede na tvoje dosežke in znanje ne kolegove.


Jaz uporabim tole stran

https://www.companywall.si/

Pa pogledam povprečno plačo na zaposlenega...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Rias Gremory ::

@SmeskoSnezak
Za nekatere na https://www.bettercareer.si/
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

john3 ::

Vidim da pri Bitstamp spet na polno zaposlujejo. A je mogoče kdo že delal pri njih in lahko deli izkušnjo? Mika me prijava, vendar glede na review-e sumim da gre spet za fiktivne pozicije kjer hočejo prikazat dobro stanje podjetja.
Tudi glede na stanje trga imajo trenutno dost nizek volumen trgovanja.

Rias Gremory ::

https://www.bettercareer.si/company/bit... + mogoče vprašaj na FB skupino "slovenski developerji"
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

SambaShare ::

john3 je izjavil:

Mika me prijava, vendar glede na review-e sumim da gre spet za fiktivne pozicije kjer hočejo prikazat dobro stanje podjetja.


Svašta, to se dogaja? Potem sploh pride do razgovorov, ali samo ponavlajo razpise?

Goran's Blog ::

Kaj pa če gre za flutuacijo kadra in ljudje niso zadovoljni in dajo odpoved.

Mato989 ::

john3 je izjavil:

Vidim da pri Bitstamp spet na polno zaposlujejo. A je mogoče kdo že delal pri njih in lahko deli izkušnjo? Mika me prijava, vendar glede na review-e sumim da gre spet za fiktivne pozicije kjer hočejo prikazat dobro stanje podjetja.
Tudi glede na stanje trga imajo trenutno dost nizek volumen trgovanja.


Mwene so sprejeli pa sem zavrnil ker je blo slabo preko spja...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Saul Goodman ::

Mato989 je izjavil:

john3 je izjavil:

Vidim da pri Bitstamp spet na polno zaposlujejo. A je mogoče kdo že delal pri njih in lahko deli izkušnjo? Mika me prijava, vendar glede na review-e sumim da gre spet za fiktivne pozicije kjer hočejo prikazat dobro stanje podjetja.
Tudi glede na stanje trga imajo trenutno dost nizek volumen trgovanja.


Mwene so sprejeli pa sem zavrnil ker je blo slabo preko spja...


ja? dej kej več povej. katero pozicijo in kolk preko sp-ja?

za tiste k cloud šraufajo se vrjetn mal bl stegnejo. če je kdo prek sp-ja tam nej kako cifro navrže.

Mato989 ::

Saul Goodman je izjavil:

Mato989 je izjavil:

john3 je izjavil:

Vidim da pri Bitstamp spet na polno zaposlujejo. A je mogoče kdo že delal pri njih in lahko deli izkušnjo? Mika me prijava, vendar glede na review-e sumim da gre spet za fiktivne pozicije kjer hočejo prikazat dobro stanje podjetja.
Tudi glede na stanje trga imajo trenutno dost nizek volumen trgovanja.


Mwene so sprejeli pa sem zavrnil ker je blo slabo preko spja...


ja? dej kej več povej. katero pozicijo in kolk preko sp-ja?

za tiste k cloud šraufajo se vrjetn mal bl stegnejo. če je kdo prek sp-ja tam nej kako cifro navrže.


Mene so sprejeli 2018 ponudili so mi takrat na s.p. 1.850 bruto brez home office pa sem rekel hvala lepa da to se ne grem ker z 1.850 na s.p. v LJ ne preživim...

Pozicija pa je bila Customer support ali customer technical support
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()
««
340 / 363
»»