» »

Plače v IT industriji

Plače v IT industriji

Temo vidijo: vsi
««
232 / 357
»»

FTad ::

Ne, zivim v At, rezidenstvo v Slo sem tudi ze pred leti odjavil.

TheBlueOne ::

S to placo dobis kot brezposeln ca. 50€/dan, tako da te verjetno nima kaj dosti za skrbeti, odpovedni rok pa imas verjetno tri mesece. Za SAP imas v Avstriji dosti dela. Ce bos na kaksnem podjetju, ki v osnovi ne programersko in bos delal na SAP podrocju bos kot sveta krava.

FTad ::

TheBlueOne je izjavil:

S to placo dobis kot brezposeln ca. 50€/dan, tako da te verjetno nima kaj dosti za skrbeti, odpovedni rok pa imas verjetno tri mesece. Za SAP imas v Avstriji dosti dela. Ce bos na kaksnem podjetju, ki v osnovi ne programersko in bos delal na SAP podrocju bos kot sveta krava.


Ja ne bom zdaj na licu mesta dal odpoved, dokler nimam zagotovljene sluzbe drugje :P

TheBlueOne ::

Ja se razume, to bi bilo dosti naivno. :)

styrian ::

Živim v AT, rezidenstvo imam v SLO, delam še do konca meseca. Mi lahko kdo razloži kako moram urejati prijavo brezposelnosti?

TheBlueOne ::

styrian je izjavil:

Živim v AT, rezidenstvo imam v SLO, delam še do konca meseca. Mi lahko kdo razloži kako moram urejati prijavo brezposelnosti?


Potem to urejas v Sloveniji in veljajo slovenska pravila.

styrian ::

Nekje sem bral da moram iti prej tudi na AMS.

TheBlueOne ::

Mozno, skodi sigurno ne. Se pa te zadeve ves cas spreminjajo, tako da najboljse da se pozanimas direktno.

FTad ::

TheBlueOne je izjavil:

styrian je izjavil:

Živim v AT, rezidenstvo imam v SLO, delam še do konca meseca. Mi lahko kdo razloži kako moram urejati prijavo brezposelnosti?


Potem to urejas v Sloveniji in veljajo slovenska pravila.


Vseeno pojdi na AMS najprej. Mislim, da bi tam moral dobivati nadomestilo tudi.

TheBlueOne ::

https://europa-eu.cdn.ampproject.org/v/...

Isci: Sem obmejni delavec..... Je pa ocitno res, da potrebujes nek obrazec U1. :)

Zgodovina sprememb…

Magic1 ::

Pri nas ziher ne boš dobil nadomestila, saj tuji delodajalec ni plačeval dodatka pri nas.
Magic

TheBlueOne ::

Magic1 je izjavil:

Pri nas ziher ne boš dobil nadomestila, saj tuji delodajalec ni plačeval dodatka pri nas.


Preberi kaj pise v linku. Ce se ni zelo pred kratkim kaj spremenilo bo dobil nadomestilo v Sloveniji. Ce bi bi bilo obratno, da bi se vozil iz Avstrije, kjer bi bil rezident bi ga pac tam. Zakaj mislis, da se ljudje prijavljamo/selimo v Avstrijo, da placamo vec davkov za avto?

Zgodovina sprememb…

styrian ::

Magic1 je izjavil:

Pri nas ziher ne boš dobil nadomestila, saj tuji delodajalec ni plačeval dodatka pri nas.


To sigurno ne drži. Mislim da je problem samo v tem, da bom v Sloveniji dobil manj.

TheBlueOne ::

styrian je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Pri nas ziher ne boš dobil nadomestila, saj tuji delodajalec ni plačeval dodatka pri nas.


To sigurno ne drži. Mislim da je problem samo v tem, da bom v Sloveniji dobil manj.


Kolikor vem, ga lahko dobis samo tam, kjer si rezident in ja, v Sloveniji je menda dosti slabse.

Magic1 ::

Se posipam, če je tako. V Slo. je nadomestilo:
Izplačano denarno nadomestilo ne more biti nižje od 350 EUR in ne višje od 892,50 EUR bruto
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

TheBlueOne ::

Magic1 je izjavil:

Se posipam, če je tako. V Slo. je nadomestilo:
Izplačano denarno nadomestilo ne more biti nižje od 350 EUR in ne višje od 892,50 EUR bruto


Menda je tako ja. :) V Avstriji pa sem malo prej preracunal mislim da Ftadu z 48.000 bruto ca. 50€/dan. Kar veliko obmejnih na Koroskem se je preselilo v sosednje kraje cez mejo, posebej ko so obcine ponujale zelo poceni parcele v zelji povisanje stevila prebivalcev.

Tilen ::

Najbolje plačani učitelji plavanja in animatorji

Povprečna urna postavka za počitniško delo je lani znašala 5,9 evra bruto oziroma pet evrov neto. Ta hip so na študentskih servisih najbolje plačani animatorji otrok, vaditelji, učitelji plavanja, reševalci iz vode - v povprečju slabih 12 evrov bruto ali deset evrov neto. Sledijo programiranje in dela na področju IT (od osem evrov bruto), fizična dela, kot so selitve, montaže in podobno (od sedem evrov bruto), promocije in degustacije (od šest evrov bruto).
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Smurf ::

Pricakovano bi rekel.

zavtom ::

Glede teh študentskih postavk prek študenstskega servisa opažam, da precej delodajalcev (sploh tisti z višjimi postavkami) išče "študenta", ki bo delal 160 ur na mesec.

FTad ::

Vprasanje pri zamenjavi sluzbe.

Predpostavimo, da ste bili sprejeti v 5 podjetij pri vseh ista visina place. Kateri plusi(bonboncki) so vam takrat potem pomembni pri odlocitvi, kje boste sprejeli sluzbo? Kako so vam pomembne stvari kot npr:
- delo od doma,
- urejena pisarna (novejsa stavba),
- zastonj kosilo,
- kratka razdalja do dela (do 30min ena smer)
- parkirno mesto (ali celo v garazi)
- kaksne so moznosti za napredovanje/povisice
- delovna kultura/klima (to je sicer nemogoce ugotoviti ob prvem razgovoru).

Namrec pri sebi sem opazil, oz se mi zdi, da sem zacel komplicirati pri teh stvareh pri sebi, pa se mi zdi, da povsem nepotrebno. Npr, ja v zdajsnji firmi smo v povsem novi stavbi, novo pohistvo itd, parkirno mesto v garazi (da poleti ni avto vroc na soncu) ipd. Potem se pa sprehodim v potencialno novi firmi skozi prostore, pa mi nekako pisarne niso vsec...

Torej, kako vi rangirate te stvari pri odlocevanju za novo sluzbo?

Trenutno se nagibam k temu:
1. delo od doma (vsaj 1x tedensko brez komplikacij)
2. kratka razdalja do dela
3. parkirno mesto
4. moznost napredovanja
5. urejena pisarna

Vazelin ::

Jaz bi rekel.
1. Možnost napredovanj
2. Parkirno mesto
3. Kratka tazdalja
4. Delo od doma
5. Urejena pisarna

Invictus ::

1. Delo od doma (večinoma - visenje v pisarnah je preveč moteče)
2. Parkirno mesto (čeprav ga potem ne rabiš, če delaš od doma)
3. Kratka razdalja (grem lahko na sestanek v živo ali delat z biciklom)
4. Možnost napredovanj (kakšnih? Odgovornost ali plača ?!?!?!)
5. Urejena pisarna (a ni to samoumevno ?!?!?!)
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Smurf ::

Pomoje imamo vsi priblizno podoben spisek. Parkirno mesto je odvisno od lokacije. Ce je v centru LJ mi je manj pomembno, ker lahko pridem z javnim prevozom/pes/s kolesom. Ce bi se moral peljati v drugo mesto je pa seveda visje na prioriteti.

FTad ::

Seveda, predpostavka je, da razdaljo do sluzbe ni mogoce opraviti z javnim prevozom v razumnem casu (kar je zame 30min v eno smer).

111111111111 ::

1. delo od doma
2. kratka razdalja (če ni mogoče delo od doma, drugače je lahko tudi v ameriki)

Je pa tako, da te stvari postanejo pomembne, ko dosežeš določen plačilni razred. Prej te boli k...

BigWhale ::

- delovna kultura
- delo od doma

ostalo je lahko bolj ali manj random.

FTad ::

111111111111 je izjavil:

1. delo od doma
2. kratka razdalja (če ni mogoče delo od doma, drugače je lahko tudi v ameriki)

Je pa tako, da te stvari postanejo pomembne, ko dosežeš določen plačilni razred. Prej te boli k...


Ja sej to. Prej sploh nisem gledal na te stvari. Trenutno je tudi tako, da trenutno sluzbo se vedno imam in ni casovne stiske, da bi iz danes na jutri rabil drugo. To je eden izmed razlogov, zakaj se mi zdi, da kompliciram

galu ::

Po pomembnosti padajoče:

- delovna kultura/klima
- št. dni plačanega dopusta in način potrjevanja dopustov
- kratka razdalja do dela, recimo 15m hoje/bicikla/javnega prevoza
- urejena pisarna (novejsa stavba)
- moznosti za napredovanje/povisice
- zastonj kosilo

Razlog da je moznost za napredovanje/povisice tako nizko: če firma ne ponuja napredovanj, lahko sam zamenjaš firmo, ko misliš da je čas za napredovanje. :)
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

Smurf ::

Kaj pa pomeni nacin potrjevanja dopustov? Da lahko svobodno izbiras kdaj bos sel? Se kaj drugega?

galu ::

Pretty much.

Trenutna mentaliteta v teamu je, da nikoli ni dober čas za dopust. Zato si ga lahko vzameš kadarkoli*.

*vsaj 14 dni prej moraš napovedat.
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

FTad ::

galu je izjavil:

Po pomembnosti padajoče:

- delovna kultura/klima
- št. dni plačanega dopusta in način potrjevanja dopustov
- kratka razdalja do dela, recimo 15m hoje/bicikla/javnega prevoza
- urejena pisarna (novejsa stavba)
- moznosti za napredovanje/povisice
- zastonj kosilo

Razlog da je moznost za napredovanje/povisice tako nizko: če firma ne ponuja napredovanj, lahko sam zamenjaš firmo, ko misliš da je čas za napredovanje. :)



Ampak kako si ocenil, kaksna je delovna klima? Do neke mere lahko ocenis sproscenost, ce ti dajo na voljo eno turo skozi pisarne, kjer bos potencialno delal. Drugo je, da se pozanimas, kaj pravijo drugi o doticni firmi. Na koncu bos pa sele cez par mesecev videl, kaksno je stanje, ko bos ze delal tam. Tukaj je imo se najvecja loterija pri menjavi firme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FTad ()

111111111111 ::

galu je izjavil:

Pretty much.

Trenutna mentaliteta v teamu je, da nikoli ni dober čas za dopust. Zato si ga lahko vzameš kadarkoli*.

*vsaj 14 dni prej moraš napovedat.

Dobra mentaliteta.

secops ::

FTad je izjavil:

galu je izjavil:

Po pomembnosti padajoče:

- delovna kultura/klima
- št. dni plačanega dopusta in način potrjevanja dopustov
- kratka razdalja do dela, recimo 15m hoje/bicikla/javnega prevoza
- urejena pisarna (novejsa stavba)
- moznosti za napredovanje/povisice
- zastonj kosilo

Razlog da je moznost za napredovanje/povisice tako nizko: če firma ne ponuja napredovanj, lahko sam zamenjaš firmo, ko misliš da je čas za napredovanje. :)



Ampak kako si ocenil, kaksna je delovna klima? Do neke mere lahko ocenis sproscenost, ce ti dajo na voljo eno turo skozi pisarne, kjer bos potencialno delal. Drugo je, da se pozanimas, kaj pravijo drugi o doticni firmi. Na koncu bos pa sele cez par mesecev videl, kaksno je stanje, ko bos ze delal tam. Tukaj je imo se najvecja loterija pri menjavi firme.


Svet ITja je majhen. Good news travel fast, bad news travel even faster.

galu ::

@FTad

Ni neke magične rešitve kot poizvedovanje po spletu (a večja kot je firma, manj revelantne informacije dobiš) in pogovor z (bivšimi) zaposlenimi. No, pa izkoristiti intervjuje - sploh pri firmah, ki ponujajo lunch buddyje - ta del ponavadi ni del ocene! :D
Tako to gre.

Geho ::

1. Delo od doma
2. plača (na koncu meseca je treba plačati položnice, lepe besede jih ne), mora biti dovolj konkurenčna, da mi niti ni za gledati ponudbe, ki jih dobivam.
3. oprema (tako hw kot sw). Če je orodje s katerim delaš slabo, potem ne more noben pričakovati da bom delal top shit izdelke in da bodo stvari narejene kar se da hitro.
4. kultura/način dela - če delo ni pravilno urejeno, se dela neoptimizirano. Vlaganje v avtomatizacijo in optimizacijo! Prav tako morajo biti projekti stabilni in plačani, ne da se dela ali zastonj ali pa se potem vsak mesec začne skoraj vse znova. Prav tako tu pomembna svoboda pri uporabi tehnologij in ne neko omejevanje na vseh koncih. Ja če hočeš space shuttle in mi daš na voljo samo les potem ne pričakuj da boš imel najbolj uporaben izdelek.
5. izobraževanje. Ko ti v firmi rečejo da gre izobraževanje v izven delovnega časa samo poberem kufre vstanem in grem. Učim se zato, da bom delal bolje in da bomo lahko delali z več tehnologijami, ne učim se samo zase...
6. team. Imeti team polno slackerjev in nesposobnih ljudi je muka. Da na koncu peščica ljudi drži firmo nad vodo ni ok.
7. urejene pisarne - to ne pomeni samo lepih pisarn, ampak da imaš svoj prostor in mir. Open-space pisarne so največje zlo za produktivnost. max 3-4 ljudi v enem prostoru, še najbolje je, če delaš ali sam ali pa samo v paru. Kot pravi pregovor: "Mnogo babic, kilavo dete" drži kot pribit.

Ostalo pa me pa niti ne gane oz. mi je vseeno.

FTad ::

Geho je izjavil:

1. Delo od doma
2. plača (na koncu meseca je treba plačati položnice, lepe besede jih ne), mora biti dovolj konkurenčna, da mi niti ni za gledati ponudbe, ki jih dobivam.
3. oprema (tako hw kot sw). Če je orodje s katerim delaš slabo, potem ne more noben pričakovati da bom delal top shit izdelke in da bodo stvari narejene kar se da hitro.
4. kultura/način dela - če delo ni pravilno urejeno, se dela neoptimizirano. Vlaganje v avtomatizacijo in optimizacijo! Prav tako morajo biti projekti stabilni in plačani, ne da se dela ali zastonj ali pa se potem vsak mesec začne skoraj vse znova. Prav tako tu pomembna svoboda pri uporabi tehnologij in ne neko omejevanje na vseh koncih. Ja če hočeš space shuttle in mi daš na voljo samo les potem ne pričakuj da boš imel najbolj uporaben izdelek.
5. izobraževanje. Ko ti v firmi rečejo da gre izobraževanje v izven delovnega časa samo poberem kufre vstanem in grem. Učim se zato, da bom delal bolje in da bomo lahko delali z več tehnologijami, ne učim se samo zase...
6. team. Imeti team polno slackerjev in nesposobnih ljudi je muka. Da na koncu peščica ljudi drži firmo nad vodo ni ok.
7. urejene pisarne - to ne pomeni samo lepih pisarn, ampak da imaš svoj prostor in mir. Open-space pisarne so največje zlo za produktivnost. max 3-4 ljudi v enem prostoru, še najbolje je, če delaš ali sam ali pa samo v paru. Kot pravi pregovor: "Mnogo babic, kilavo dete" drži kot pribit.

Ostalo pa me pa niti ne gane oz. mi je vseeno.


Razumem tvoje tocke. Kar bolj sprasujem je, kako se odlocis na podlagi omejenih informacij pri 2-3 razgovorih preden sprejmes ponudbo.

Pogoje pri tockah 1, 2, 3, 5 in 7 lahko natancno izves iz razgovorov, tocke 4 v zelo okrnjeni obliki, 6 (team) pa itak sele po parih mesecih dela v firmi.

SmeskoSnezak ::

Pac, naredis svoj vprasalnik podjetju. Saj tud podjetje brez nacrtnega vprasalnika ne zaposluje. Zakaj ne bi ljudje isto naredili?
@ Pusti soncu v srce... @

Tear_DR0P ::

FTad je izjavil:

Kar bolj sprasujem je, kako se odlocis na podlagi omejenih informacij pri 2-3 razgovorih preden sprejmes ponudbo.


Dokler ti ne veš, kaj imaš rad v življenju, ti lahko mi damo kup nasvetov, pa to ne pomeni da boš srečen, če jim boš sledil.

Ti moraš vedeti kaj želiš od življenja, kaj pričakuješ od sebe. In na podlagi tega izbereš katero podjetje ti bo to nudilo.

Če želiš potovati, išči podjetje, ki podpira ogromno prostega časa, ne komplicira pri remote delu ... Če želiš živeti v tebi znanem okolju in imeti vsako popoldne prosto, da lahko furaš downhill z bližnjega hriba išči podjetja, kjer so ljudje ob 16h že doma. Če želiš imeti družino najdi podjetje, ki te ne bo oviralo pri dejtanju (če recimo še nisi v odnosu) ali vzgoji otrok.

Meni najpomembnejši faktor je ekipa s katero bom delal. Če ne spadam v ekipo, če bom preveč drugačen .. potem se ne bom dobro počutil in bom slabo delal. Potem pride pa razmerje med plačo in prostim časom. Denar lahko zaslužiš, ure ki jih boš porabil so pa za vedno šle.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

SmeskoSnezak ::

Clovek sprasuje, kako lahko to ugotovi preko razgovorov, TearDrop.
@ Pusti soncu v srce... @

Smurf ::

Vprasas.

Geho ::

FTad je izjavil:

Geho je izjavil:

1. Delo od doma
2. plača (na koncu meseca je treba plačati položnice, lepe besede jih ne), mora biti dovolj konkurenčna, da mi niti ni za gledati ponudbe, ki jih dobivam.
3. oprema (tako hw kot sw). Če je orodje s katerim delaš slabo, potem ne more noben pričakovati da bom delal top shit izdelke in da bodo stvari narejene kar se da hitro.
4. kultura/način dela - če delo ni pravilno urejeno, se dela neoptimizirano. Vlaganje v avtomatizacijo in optimizacijo! Prav tako morajo biti projekti stabilni in plačani, ne da se dela ali zastonj ali pa se potem vsak mesec začne skoraj vse znova. Prav tako tu pomembna svoboda pri uporabi tehnologij in ne neko omejevanje na vseh koncih. Ja če hočeš space shuttle in mi daš na voljo samo les potem ne pričakuj da boš imel najbolj uporaben izdelek.
5. izobraževanje. Ko ti v firmi rečejo da gre izobraževanje v izven delovnega časa samo poberem kufre vstanem in grem. Učim se zato, da bom delal bolje in da bomo lahko delali z več tehnologijami, ne učim se samo zase...
6. team. Imeti team polno slackerjev in nesposobnih ljudi je muka. Da na koncu peščica ljudi drži firmo nad vodo ni ok.
7. urejene pisarne - to ne pomeni samo lepih pisarn, ampak da imaš svoj prostor in mir. Open-space pisarne so največje zlo za produktivnost. max 3-4 ljudi v enem prostoru, še najbolje je, če delaš ali sam ali pa samo v paru. Kot pravi pregovor: "Mnogo babic, kilavo dete" drži kot pribit.

Ostalo pa me pa niti ne gane oz. mi je vseeno.


Razumem tvoje tocke. Kar bolj sprasujem je, kako se odlocis na podlagi omejenih informacij pri 2-3 razgovorih preden sprejmes ponudbo.

Pogoje pri tockah 1, 2, 3, 5 in 7 lahko natancno izves iz razgovorov, tocke 4 v zelo okrnjeni obliki, 6 (team) pa itak sele po parih mesecih dela v firmi.

V bistvu se da tudi o 4 in 6 precej izvohati iz razgovorov, samo malo moraš povrtati... Me je izučlo do sedaj.
Za 4 vprašaš kako kaj počnejo, jim mogoče daš kak primer in vprašaš kako bi se to lotli v firmi. Še najbolje je, da ti rečejo da imaš nek lep budget in da se znajdi. Torej ne nekaj kar te precej omejuje, ampak vseeno postavi neke okvirje koliko so pripravljeni porabiti za neko stvar in potem proste roke. Konec koncev te tudi zato najamejo da rešuješ probleme. Še bolje pa je, da spoznaš svojega bodočega sodelavca in že sam uleti ven z super idejami in rešitvami...
In vezano na točko 6, lahko kmalu vidiš koliko so tudi odzivni preko maila, pa koliko se jim da ukvarjat s tabo... Če čakaš par dni na en email s parimi vrsticami je znak dvojega: ali imajo toliko dela da se ven ne vidijo (ampak močno dvomim, da nekdo nima recimo 5 min da odgovori na en email), ali pa preprosto delajo počasi in pač ko jih prime odpišejo. Pa tudi preko točke 4 že vidiš koliko se trudijo.

Drgač za 100% ne moreš ničesar vedeti, včasih se pač opečeš, tudi sam sem se. Se pač zgodi, vedno imaš na voljo vstat in iti, noben te z verigo ne drži tam. V bistvu bo kmalu tako, da se bodo morale firme počasi začeti malo bolj boriti za svoj kader, ker če ne bodo brez oz. bodo lahko samo uvažali. Uvoz je pa še večja loterija kot pri nas, ker ne veš niti kako izobrazbo je dal tam skozi.

estons ::

Malo za debato:
Za kolikšno povišico ste pripravljeni sprejeti zaposlitev, ki prinaša več stresa v vsakodnevnem življenju ampak je dolgoročno dober career move tj. dobro zgleda na CVju?

Ali je 10% več stresa vredno 10%-ne povišice?

Kaj pa 90% več stresa za 50%-no povišico?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: estons ()

FTad ::

estons je izjavil:

Malo za debato:
Za kolikšno povišico ste pripravljeni sprejeti zaposlitev, ki prinaša več stresa v vsakodnevnem življenju ampak je dolgoročno dober career move tj. dobro zgleda na CVju?

Ali je 10% več stresa vredno 10%-ne povišice?

Kaj pa 90% več stresa za 50%-no povišico?


Glede na to, da vem, kaj lahko naredi stres telesu, bi bil pripravljen povecati razmerje stres:placa nekako 1:2.5. 10% vec stresa, 25% vecja placa. No ja, ce zacenjas pri 1000EUR bruto, ni neke hude razlike, ko se pa pogovarjas o placah 3-4kEUR bruto, se pa pozna ;)

Pa se to, da bi bil pripravljen sprejeti le do max 20% vecji stres.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FTad ()

Smurf ::

Jaz bi prej rekel 10% vec stresa, za 50% povisice.

Tody ::

Tole je mal bulshit... Ob menjavi službe je velik stresa, ko začneš stvari obvladovati se stres manjša... Plača pa ostane večja :) tudi če bi menjal službo 1:1 imaš še vedno nove šefe, nove sodelavce, nov računalnik, nova pisarna....

Stres se pa da obvladat.

FTad ::

Tody je izjavil:

Tole je mal bulshit... Ob menjavi službe je velik stresa, ko začneš stvari obvladovati se stres manjša... Plača pa ostane večja :) tudi če bi menjal službo 1:1 imaš še vedno nove šefe, nove sodelavce, nov računalnik, nova pisarna....

Stres se pa da obvladat.


To drzi. Verjetno je OP mislil, potem tisti drugi del sluzbe, kot je obseg dela, stopnja odgovornosti ipd napram trenutni sluzbi. Itak da je menjava stresna, saj sem tudi sam spraseval par postov prej, kaj je nekomu pomembno ob menjavi sluzbe.

Tody ::

Večja odgovornost seveda primakne k večjem stresu. Vedit je treba v kaj se spuščaš ali pa biti pripravljen zagrizt za nekaj časa za boljše pogoje življenja.

Za 100 eur se to ne splača za 300 na mesec pa se že :) Vsaj moj trenutni kriterji.

SmeskoSnezak ::

Kolega v tujini nas uci, da ce sprejmes boljso sluzbo z vec odgovornosti, naj bo razmerje nekako takole: stres procentualno 25-50% vec, placa 50%-75% vec, sicer se za zdravje ne splaca, ker vec stresa pomeni vecje zdravstvene tezave, z manjso (slabso) placo pa ne mores dobro poskrbeti za svoje zdravje. Zdravje, dobra hrana, vadbe/aktivnosti, dobre navade pa stanejo. Denar nic ne pomaga, ce ga ne mores uzivati in pametno razpolagati z njim.
@ Pusti soncu v srce... @

poweroff ::

Spremembo v plači je zelo preprosto zaznati. Kako pa se meri ali oceni stres?
sudo poweroff

AndyS ::

Za tiste, ki ste zaposleni (beri: imate bolj ali manj fiksno mesečno plačo): Za kakšen x% bi bili pripravljeni znižati svojo plačo, če vam delodajalec skrajša delovni čas za n%?
Vem, da je idealno x=0, ampak za voljo debate predpostavimo, da je x različen od nič.
Obratno me ne zanima, saj obstajajo zakonske omejitve.

Primer (za x=10 in n=25):
Za 25% krajši delovni čas (to je 6 ur namesto 8 ur) sem pripravljen delati za 10% manj plače.
««
232 / 357
»»