» »

Plače v IT industriji

Plače v IT industriji

Temo vidijo: vsi
««
233 / 357
»»

Tody ::

Nic! Sej nismo proizvodnja, razen ce je kdo placan na vrstico kode.

111111111111 ::

Za 4 ure manj sem pripravljen delati za 55% manj plače.

p1nky ::

za 25% manj dela 10% nižja plača bi bila dobra stvar, samo tega delodajalec verjetno ne bo ponudil :)

sicer se pa že na razgovoru precej vidi/čuti klima podjetja, pa kakšen bo tvoj šef (običajno si na razgovoru s potencialno bodočim nadrejenim, vsaj moje izkušnje so take).
če ti že na razgovoru ni prijetno, ti tudi kasneje verjetno ne bo.

Smurf ::

6 urni delovnik za 25% manj place bi verjetno sprejel.

ABX ::

poweroff je izjavil:

Spremembo v plači je zelo preprosto zaznati. Kako pa se meri ali oceni stres?


Ko bo prepozno ti bo vse jasno.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

saule ::

AndyS je izjavil:

Za tiste, ki ste zaposleni (beri: imate bolj ali manj fiksno mesečno plačo): Za kakšen x% bi bili pripravljeni znižati svojo plačo, če vam delodajalec skrajša delovni čas za n%?
Vem, da je idealno x=0, ampak za voljo debate predpostavimo, da je x različen od nič.
Obratno me ne zanima, saj obstajajo zakonske omejitve.

Primer (za x=10 in n=25):
Za 25% krajši delovni čas (to je 6 ur namesto 8 ur) sem pripravljen delati za 10% manj plače.


Če vam je v podjetju edini KPI fizična prisotnost za mizo boš na koncu v vsakem primeru nategnjen ti. Ker zmenili se boste X ampak potem boš Y delal v svojem "prostem" času.

AndyS ::

Wow, simple question in 40% odgovorov neko bluzenje.

Debata na prejšnji strani je bila o tem kaj nam na delovnem mestu veliko pomeni ali pri menjavi službe ali pa pač v trenutni situaciji. Naštevali smo vse od parkinga do remote dela, meni se pa zdi da bi bil dober perk, da delodajalec zaposlenim omogoči več prostega časa oz. manj delovnega časa, saj se mi zdi da je škoda 1/3 življenja oz. 1/2 budnega življenja pokuriti na delovnem mestu. Vprašanje je bilo preprosto, torej koliko % plače bi "prispevali" za koliko krajši delovnik.

Kar je Tody napisal je itak nonsense, ker ravno zato, ker nismo proizvodnja, si programerji/inženirji to lahko privoščijo.
O kakšni nategnjenosti pa ti Saule govoriš, pa nimam pojma.

Mato989 ::

AndyS je izjavil:

Wow, simple question in 40% odgovorov neko bluzenje.

Debata na prejšnji strani je bila o tem kaj nam na delovnem mestu veliko pomeni ali pri menjavi službe ali pa pač v trenutni situaciji. Naštevali smo vse od parkinga do remote dela, meni se pa zdi da bi bil dober perk, da delodajalec zaposlenim omogoči več prostega časa oz. manj delovnega časa, saj se mi zdi da je škoda 1/3 življenja oz. 1/2 budnega življenja pokuriti na delovnem mestu. Vprašanje je bilo preprosto, torej koliko % plače bi "prispevali" za koliko krajši delovnik.

Kar je Tody napisal je itak nonsense, ker ravno zato, ker nismo proizvodnja, si programerji/inženirji to lahko privoščijo.
O kakšni nategnjenosti pa ti Saule govoriš, pa nimam pojma.


Govoril je o tem kaj ti pomaga ce se zmenis za 6ur dnevno in 25 postov manj ce mora bit naceloma nareto enako kot pri 8 urnem ali celo vec...

Sicer naceloma se strinjam meni osebno bi ze bilo dovolh ce bi rekel delodajalec ce popravim vse kar je za poservisirat tisti dan da lahko grem domov... Samo pol bi marsikdaj sel domov po 3 urah
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Vazelin ::

Trgovka v Hoferju poskenira v tistih 6ih urah več kot trgovka v Mercatorju v osmih z vsemi nadurami skupaj :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

saule ::

AndyS je izjavil:

Wow, simple question in 40% odgovorov neko bluzenje.

Debata na prejšnji strani je bila o tem kaj nam na delovnem mestu veliko pomeni ali pri menjavi službe ali pa pač v trenutni situaciji. Naštevali smo vse od parkinga do remote dela, meni se pa zdi da bi bil dober perk, da delodajalec zaposlenim omogoči več prostega časa oz. manj delovnega časa, saj se mi zdi da je škoda 1/3 življenja oz. 1/2 budnega življenja pokuriti na delovnem mestu. Vprašanje je bilo preprosto, torej koliko % plače bi "prispevali" za koliko krajši delovnik.

Kar je Tody napisal je itak nonsense, ker ravno zato, ker nismo proizvodnja, si programerji/inženirji to lahko privoščijo.
O kakšni nategnjenosti pa ti Saule govoriš, pa nimam pojma.


Če ti hoče delodajalec to omogočit mora imet urejen sistem ocenjevanja zaposlenih, tega pa pri nas še nisem srečal. Zato pač vsi pavšalno dajo ure prisotnosti kot nek faktor uspešnosti, iz službe te pa vržejo predvsem po občutku. V taki firmi nimaš kaj praskat z idejo da boš delal manj ker firma ne zna realno ocenit kaj to zanjo sploh pomeni.

90% firm v slo bi ti mogoče celo dala 10% manj dela za 20% manj denarja, bi ti pa zraven dala še služben telefon in ankes, da se moraš nanj javljat v prostem času.

Tody ::

AndyS mogoče si premlad, ampak 6 ur delovnik ne pomeni manj dela. Pomeni samo manj plačanih davkov na strani delodajalca in posledično manjšo pokojnino zate. Ti si pa pripravljen sprejeti še manjšo plačo za to! Bravo!

Rešitev je fer odnos delodajalec / zaposleni in kar se tiče države si 8 ur v službi, v realnosti pa pač more bit vse narjeneno tako in tako. Torej če se morate v službi štemplat potem si lahko zmeniš da se štemplaš samo 1x na dan in ti šteje 8 ur. Pač greš kadar greš, nimaš nadur in nimaš manjko ur.

TheBlueOne ::

@Tody, to je jasno, da dobis manj, ce je manjsa placa, ampak tu je AndyS kar skromen, ker ce je krajsi delovnik nek benifit, potem je praviloma za isto bruto placo.

Se en mozen scenarij je, da so med 6 in 8 nadure, ki naj vi bile placane bolj.

Pa to ni neka znanstvena fantastika, to v tujini pocne marsikdo, ki ni ravno ambiciozen, ker za napredovanja pa to seveda ni optimalno. To delajo predvsem druzinski ljudje, kjer je za delodajalce fletno, ker vedo, da imajo bolj kot ne stalen zadovoljen kader, ki praviloma ne sere za napredovanja.

AndyS ::

Moj razmislek je tak (če se osredotočimo na programerje/designerje, torej zaposlene kjer nekih nedvoumnih norm ni):
Trenuno plačilo, kakršnokoli že je, je osnovano na nekem povprečnem outputu osebe. Oseba ima produktivne dneve, ko v dveh urah naredi za cel dan dela, in ima neproduktivne dneve, ko v enem tednu naredi za en dan dela.
Ali bi lahko s krajšim delovnikom, recimo 30 ur na teden (prispevki plačani za vseh 40 ur), povečal število produktivnih dni in na mesečni ravni obdržal celotni output osebe? Oseba pridobi več prostega časa, delodajalec pa nekoliko nižje stroške. Predpostavljam da delodajalec ne zahteva procentov izenačiti, zato me zanima koliko % plače bi dali za koliko % krajši delovnik. In če je krajši delovnik sploh komu motivacija.

SmeskoSnezak ::

Podjetja, ki so presla na taksne urnike, potrjujejo, da ljudje vec opravijo in so bolj zadovoljni. Dvomim, da bi uspelo ce bi jim place ravno tako znizali. Pri racunalnistvu bi rekel, da je pomembno zaupanje in kvaliteta, vrednotenje. Ce vas dobro vrednotijo in vam zaupajo, da opravljate kvalitetno delo, zakaj znizati placo? Placa ni za (kvazi) ure, ceprav izgleda tako...
@ Pusti soncu v srce... @

111111111111 ::

Jaz zelo cenim svoj čas. Zato bi dal kot sem napisal 55% plače za 4 urni delovnik. Ampak ne za isto opravljeno delo. Mislim pa da je realno, da bi lahko svoje delo opravil v 6 urah namesto v 8h.

AndyS ::

Ok, super. Podobnih odgovorov sem si želel. Po pogovorih z drugimi tudi opažam, da je mnenje čisto odvisno od življenske situacije v kateri je posamenik. Eni so že preskrbljeni in bi jim prosti čas veliko pomenil, medtem ko drugi še zbirajo denar za reševanje stanovanjskega/osamosvojitvenega problema in bi raje delali še več v zameno za višjo plačo.
Pišem pa kot delodajalec, bivši programer in ne kot zaposleni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndyS ()

FTad ::

111111111111 je izjavil:

Jaz zelo cenim svoj čas. Zato bi dal kot sem napisal 55% plače za 4 urni delovnik. Ampak ne za isto opravljeno delo. Mislim pa da je realno, da bi lahko svoje delo opravil v 6 urah namesto v 8h.


se strinjam s tem, da bi lahko delo opravil v 6h urah, namesto v 8h, ker takrat pac malo bolj stisnes. Ampak seveda za isto placo. Sicer pa malo tu zabusavam navsezgodaj zjutraj, malo vmes, ko rabim pavzo. Ce bi pa vedel, da sem dejansko v 6h urah opravil, bi se pa motiviral, da je delo res do takrat narejeno in cau do naslednjega dne ;)

Mato989 ::

Problem je ker v 90 postov firm ce opravis delo prej dobis vec dela kot kolega ki dela pocasi za isti denar...

In tako sem se navadil bluzit in delwt to kar bi v 3h urah da delam 8ur pa se malo ostane...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

chacha ::

To je super ideja. Itak človek ne more bit 8ur 100% skoncentriran. No lahko je če je kriza tudi več - ene tri dni ampak potem pa je en teden neuporaben. Mislim pa da se ne gre toliko za procente, ampak npr. meni je vseč/dovolj da dobim določeno vsoto denarja na mesec za ostalo kar gre čez mi je vseeno in imam raje prosti čas. Zdaj delam 4 ure na dan in naredim dooosti več kot prej, že zato ker lahko vmes grem športat, debatirat, whatever... In potem so te 4 ure dejansko 4 ure. Nevem, npr nekdo ki dobi 700 na mesec pomoje ne bi bil srečen z znižanimi procenti in manj urami, nekdo ki dobi npr. 10k pa bi to z veseljem sprejel.

Lonsarg ::

Če mi da firma 6 urni delovnik, bi se jaz probal zdilat da delam 4 dni po več in sem raje 1 dan doma. Krajši delovnik zgolj prinese preveč "overheada" z vožnjo itd.

Dodatni dopust po domače, dokup recimo 10 ali 20 dni za toliko in toliko manjšo plačo. Če tko zelo na oko rečemo da je na leto z upoštevanjem praznikov in "default" 20 dni dopusta okoli 220 delovnih dni to torej pomeni 10% manjša plača za 22 dni ekstra dopusta. Meni dopust dovolj pomeni da bi bil celo pripravljen na 20% manjšo plačo za teh 22 dni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Tody ::

Vidis to je ideja, dokup dopusta!

Smurf ::

Sej to ze obstaja, rece se mu neplacan dopust.

Mato989 ::

Jaz sem nekaj časa mel taki fajni dogovor... namesto dela za recimo 30ur/teden sem se dogovoril, da dobim minimalca in delam 4 dni po 8ur v petek sem pa fraj plača se mi pa polni minimalec in prispevki... mi je bilo to ljubše kot pa 30ur/teden in malo višja plača neto...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

AndrejO ::

Smurf je izjavil:

Sej to ze obstaja, rece se mu neplacan dopust.

Ne vem kako neplačan dopust deluje v Sloveniji oziroma, kako bi deloval odkup dopusta. Vendar pa to morda ne bi rabila biti ena in ista stvar. Potrebno bi bilo od bližje pogledati.

Pri meni (Irska) je podjetje ponudilo "nakup dopusta", kjer se nam od *bruto* plače odbije sorazmeren znesek, še vedno pa ostanemo v času koriščenja tega dopusta zdravstveno in nezgodno zavarovani, vplačilo v pokojninski sklad ostane nespremenjeno, ravno tako pa se nam tako kupljen dopust za potrebe obračuna bonitet šteje kot plačan dopust.

Na drugi strani neplačan dopust pomeni, da se zavarovanja zamrznejo, ravno tako se zamrznejo bonitete in vse, kar je vezano na delovno razmerje. Takšen neplačan dopust dejansko izgleda tako, kot da si brezposelen, s to razliko, da te delovno mesto še vedno čaka.

Mato989 ::

AndrejO je izjavil:

Smurf je izjavil:

Sej to ze obstaja, rece se mu neplacan dopust.

Ne vem kako neplačan dopust deluje v Sloveniji oziroma, kako bi deloval odkup dopusta. Vendar pa to morda ne bi rabila biti ena in ista stvar. Potrebno bi bilo od bližje pogledati.

Pri meni (Irska) je podjetje ponudilo "nakup dopusta", kjer se nam od *bruto* plače odbije sorazmeren znesek, še vedno pa ostanemo v času koriščenja tega dopusta zdravstveno in nezgodno zavarovani, vplačilo v pokojninski sklad ostane nespremenjeno, ravno tako pa se nam tako kupljen dopust za potrebe obračuna bonitet šteje kot plačan dopust.

Na drugi strani neplačan dopust pomeni, da se zavarovanja zamrznejo, ravno tako se zamrznejo bonitete in vse, kar je vezano na delovno razmerje. Takšen neplačan dopust dejansko izgleda tako, kot da si brezposelen, s to razliko, da te delovno mesto še vedno čaka.


Ni nujno... v eni moji firmi je bilo tak, da če si se dogovoril za neplačan dopust si lahko imel recimo 1 mesec neplačan dopust in so ti pri naslednji plači trgali za prispevke za tisti mesec na osnovi enake ali minimalne bruto plače ki si jo imel =) Tako da si defakto ostal zavarovan in je tekla pokojninska samo pač naslednjo plačo si dobil od 400€ naprej nižjo =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

galu ::

AndrejO je izjavil:

Pri meni (Irska) je podjetje ponudilo "nakup dopusta", kjer se nam od *bruto* plače odbije sorazmeren znesek, še vedno pa ostanemo v času koriščenja tega dopusta zdravstveno in nezgodno zavarovani, vplačilo v pokojninski sklad ostane nespremenjeno, ravno tako pa se nam tako kupljen dopust za potrebe obračuna bonitet šteje kot plačan dopust.


Je kaki cap za to? Kakšen je postopek za potrditev izbrane količine in časa koriščenja takšnega dopusta?
Tako to gre.

AndrejO ::

Letno lahko na ta način odkupimo do 5 dni. Nakup izvedemo samo v HR sistemu v februarju ali juniju, ko je ta možnost odprta. Cena se od plače odbije v naslednjih treh obrokih. Tako pridobljen dopust ne zapade, dokler se ga ne porabi. Obstaja zgornja meja koliko dni dopusta je možno na ta način maksimalno shraniti, pa sem prelen da bi sedaj pogledal v HR sistem.

Za koriščenje ne obstajajo nikakršne omejitve izven siceršnje interne mehanike na temo izkoriščanja kakršnegakoli dopusta. V trenutku ko vnašaš dneve za koriščenje dopusta, označiš iz katerega čebra dopustov boš te ure oz. dneve vzel (imamo jih več: redni, kompenzacija za dežurstva, starševski, bolniški, dokupljen, ...). V HR predlagajo, da se najprej porabi redni letni dopust, ker lahko v naslednje leto prenesemo samo 5 dni od tega.

Če delovno razmerje prekineš preden ta dopust porabiš, podjetje pri zadnji plači vrne znesek, ki je bil za ta dopust plačan. Znesek je vrnjen v enem obroku, šteje se kot bruto plača in v trenutku plačila se od njega obračunajo davki in dajatve.

galu ::

Kul. 5 dni sicer ni baš nešto, je pa nedvomno priročna stvar.
Tako to gre.

AndrejO ::

V kontekstu vprašanja o katerem je ta tema tekla v predohdnih nekaj dnevih, 5 ni nekaj gromozanskega, je pa več kot 0. Z leti sem si nabral dovolj, da si lahko privoščim izbirati med prostim časom in višjo plačo. S tem, ko so bili ti pogoji izpolnjeni, sem si začel izbirati prosti čas (torej dopust), ki je zelo visoko na moji lestvici prioritet. Zato mi je teh 5 dodatnih dni letno še kako zelo dobrodošlih.

SmeskoSnezak ::

5 dni je 9 dni dopusta najmanj :)
@ Pusti soncu v srce... @

Smurf ::

AndrejO je izjavil:

Smurf je izjavil:

Sej to ze obstaja, rece se mu neplacan dopust.

Ne vem kako neplačan dopust deluje v Sloveniji oziroma, kako bi deloval odkup dopusta. Vendar pa to morda ne bi rabila biti ena in ista stvar. Potrebno bi bilo od bližje pogledati.

Pri meni (Irska) je podjetje ponudilo "nakup dopusta", kjer se nam od *bruto* plače odbije sorazmeren znesek, še vedno pa ostanemo v času koriščenja tega dopusta zdravstveno in nezgodno zavarovani, vplačilo v pokojninski sklad ostane nespremenjeno, ravno tako pa se nam tako kupljen dopust za potrebe obračuna bonitet šteje kot plačan dopust.

Na drugi strani neplačan dopust pomeni, da se zavarovanja zamrznejo, ravno tako se zamrznejo bonitete in vse, kar je vezano na delovno razmerje. Takšen neplačan dopust dejansko izgleda tako, kot da si brezposelen, s to razliko, da te delovno mesto še vedno čaka.

Ce imas neplacan dopust (v Sloveniji), delodajalec se zmeraj placa prispevke (ki se izracunajo glede na povprecja prejsnih mesecev). Skratka zavarovanjam pokojnine in to ostane nespremenjeno.

AndrejO ::

No, to je dobro vedeti, da so razlike in tudi kakšne so okvirne razlike.

FTad ::

TheBlueOne je izjavil:

FTad je izjavil:

A ste bili ze kdaj v podobni situaciji, ce ja, kako ste odreagirali?


Jaz ko mi kaj gre v nos naredim sledece:

0. (tako ali tako)Povem sefu, da mi to ni vsec in vprasam, kaksne imam moznosti in kaj je na voljo. Ce nisem zadovoljen z odgovorom naslednja tocka..

1. Posljem prosnje, seveda optimisticne
2. Se grem pogajat
3. Dobim ponudbo, ki mi je vsec
4. Postavim pogoje kjer sem
5. 3 od 4 sem mnjal, 1 od 4 ostal s spremenjenimi pogoji.

Podjetja praviloma racunajo s tem rizikom, ce gredo v to. Drugce se nisem obzaloval nobene menjave, zadnjo se najmanj, pa ni bila iz tega razloga.

Glede na to, da si SAP programer sam na tvojem mestu ne bi imel nobene skrbi in se ne bi pustil zafrkavati. Recimo v Avstriji verjetno zelo hitro dobis delo za 50.000EUR Bruto ++, ce dosti znas se dosti vec. Ampak na koncu sam ves, kako dober si in kako si samozavesten.


No, ce podam en update moje situacije.

Ko je bil faktor place izpolnjen in sem videl, da je kolektiv + sef (na podlagi dveh krogov razgovorov) kul, sem se odlocil sprejeti to ponudbo. Ostali faktorji niso bili vec tako pomembni.

Pravzaprav je tako, da sem jaz zelel 4000EUR bruto, tukaj so mi na koncu ponudili 4216EUR, kar pride s 13. in 14. placo ravno okoli 59000EUR bruto/leto. Plus opravicen sem se pendlerpauschala za cca 123EUR/mesec, saj je razdalja le za 6km daljsa od trenutne sluzbe.


Moje vprasanje sedaj je, a je po vasih izkusnjah bolje podati odpoved pri delodajalcu z zadnjim (predzadnjim?) dnem v mesecu, ali lahko tudi ze sredi meseca. Menda se odpovedni rok steje potem z naslednjim mesecem.

Prav tako, greste najprej podpisati pogodbo o novi zaposlitvi in sele potem vlozite zahtevek za odpoved pri trenutnem delodajalcu, drzi?

Je se kaj, na kar naj bom pozoren pri tem fazi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FTad ()

Tody ::

Najprej podpis pogodbe, odpoved das naslednji dan. Kadrovska ti more dati odlocbo o odpovedi, kjer ti bo pisalo kako in kaj z regresom in dopustom, ce ga nisi ze vsega porabil.

Vanquish ::

V Avstriji ponavadi lahko zacnes s prvim v mescu ali pa tocno v sredini tako, da se pozanimajo pri novem delodajalcu kak lahko zacnes tam in temu primerno daj odpoved pri starem.
Prvo podpisi pogodbo o novi zaposlitvi ali pa vsaj mej zagotovilo, da lahko nadaljujes z odpovedjo pri svojem.

ps: pri pendlerpauschal racunaj, da bos koliko dobis ven placal davek nazaj v SLO, ce govorimo o delu v Avstriji tako, da je isto kot ga nimas :)

FTad ::

Vanquish je izjavil:

V Avstriji ponavadi lahko zacnes s prvim v mescu ali pa tocno v sredini tako, da se pozanimajo pri novem delodajalcu kak lahko zacnes tam in temu primerno daj odpoved pri starem.
Prvo podpisi pogodbo o novi zaposlitvi ali pa vsaj mej zagotovilo, da lahko nadaljujes z odpovedjo pri svojem.

ps: pri pendlerpauschal racunaj, da bos koliko dobis ven placal davek nazaj v SLO, ce govorimo o delu v Avstriji tako, da je isto kot ga nimas :)


Ze tri leta nisem vec davcni rezident Slovenije ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FTad ()

Vazelin ::

Parkrat sem zasledil, da "udeležba pri dobičku" pri IT podjetjih, npr. iz oglasov https://slo-tech.com/delo/3013

Ste že delali v podjetju, kjer se je udeležilo pri dobičku in koliko ste dobili?

pegasus ::

Kadar so mi v podjetjih začeli ponujat to opcijo, so potem podjetja v nekaj mesecih propadla. Doživel to 2x, tako da se temu sedaj izogibam ;)

111111111111 ::

Če bi bila sodeležba pri dobičku tako krasna stvar je ne bi ponujali.

c3p0 ::

Se trudijo, da ni dobička, tudi če je podjetje uspešno.

V tujini je bolj popularno solastništvo, v obliki delnic, ki jih "vettaš" skozi daljše obdobje, npr. 4-5 let.

ABX ::

AndyS je izjavil:

Ok, super. Podobnih odgovorov sem si želel. Po pogovorih z drugimi tudi opažam, da je mnenje čisto odvisno od življenske situacije v kateri je posamenik. Eni so že preskrbljeni in bi jim prosti čas veliko pomenil, medtem ko drugi še zbirajo denar za reševanje stanovanjskega/osamosvojitvenega problema in bi raje delali še več v zameno za višjo plačo.
Pišem pa kot delodajalec, bivši programer in ne kot zaposleni.



Vsak posameznik ima svoje želje, zato imaš letne razgovore da veš kaj koga muči.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Isotropic ::

delitev dobička še ne pomeni veliko, lahko je tudi samo par 100e na recimo kvartal ali +10% h plači glede na uspešnost firme.

Smurf ::

Vazelin je izjavil:

Parkrat sem zasledil, da "udeležba pri dobičku" pri IT podjetjih, npr. iz oglasov https://slo-tech.com/delo/3013

Ste že delali v podjetju, kjer se je udeležilo pri dobičku in koliko ste dobili?

Da. V zadnjih letih je bilo okoli za okoli 3 ekstra place letno, zaradi dobrega poslovanja podjetja. Potem pa dobim se nekaj iz dividend, ki izhajajo iz lastnistva (izplaca se 10-20% dobicka).

TheBlueOne ::

FTad je izjavil:



Prav tako, greste najprej podpisati pogodbo o novi zaposlitvi in sele potem vlozite zahtevek za odpoved pri trenutnem delodajalcu, drzi?

Je se kaj, na kar naj bom pozoren pri tem fazi?


Ja ko menjam v Avstriji najprej podpisem novo pogodbo, ki se mi zacne tri tedne po zakljucku pri prvem delodajalcu.

Tri tedne si vzamem zato, ker ce das odpoved sam potem ne dobis nadomestila prvi mesec, razen, ce se zaposlis prej kot v enem mesecu.

Obicajno veljajo odpovedi 15ega ali konec meseca. Torej ce das prej 15 ti odpovedni rok tece od 15 dalje, drugace naslednji mesec. Zacnes lahko kadarkoli, potem dobis sorazmerni del place.

FTad ::

TheBlueOne je izjavil:

FTad je izjavil:



Prav tako, greste najprej podpisati pogodbo o novi zaposlitvi in sele potem vlozite zahtevek za odpoved pri trenutnem delodajalcu, drzi?

Je se kaj, na kar naj bom pozoren pri tem fazi?


Ja ko menjam v Avstriji najprej podpisem novo pogodbo, ki se mi zacne tri tedne po zakljucku pri prvem delodajalcu.

Tri tedne si vzamem zato, ker ce das odpoved sam potem ne dobis nadomestila prvi mesec, razen, ce se zaposlis prej kot v enem mesecu.

Obicajno veljajo odpovedi 15ega ali konec meseca. Torej ce das prej 15 ti odpovedni rok tece od 15 dalje, drugace naslednji mesec. Zacnes lahko kadarkoli, potem dobis sorazmerni del place.


Kaj zaeno sluzbo pa imas to v At? Namrec standardne pogodbe imajo odpovedni rok 6 tednov, ce delas manj kot 2 leti, sicer 8, ce delas 2-3 leta itd.

Jaz sem potem tudi najprej sel podpisat pogodbo v novo sluzbo, tako da ko se mi odpovedni rok konca konec septembra, zacnem s 1. oktobrom v novi :)

TheBlueOne ::

Nazadnje ko sem menjal sem imel odpovedni tri mesece, tako da sem tri mesece oddelal, potem pa bil tri tedne doma. Tako sem planiral in podpisal novo pogodbo, torej 3 meseci + trije tedni do nove sluzbe. Trenutno imam odpovedni tri mesece od starta, verjetno kmalu sest mesecev.

ABX ::

Ima kdo kak dober site za iskanje službe?

Jaz sem zadovoljen, vendar vsake toliko ima smisla pogledat kaj je okoli tebe.
Problem je, da so sporočila nefiltrirana in je preveč smeti vmes. Ima kako možnost prikazovat samo tiste v določeni razdalji in da ima vpisan "salary range"?



P.S: Neverjetno število povpraševanja je trenutno.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

NejcSSD ::

Moje delo, LinkedIn ?
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Smurf ::

ABX je izjavil:

Ima kdo kak dober site za iskanje službe?

Jaz sem zadovoljen, vendar vsake toliko ima smisla pogledat kaj je okoli tebe.
Problem je, da so sporočila nefiltrirana in je preveč smeti vmes. Ima kako možnost prikazovat samo tiste v določeni razdalji in da ima vpisan "salary range"?



P.S: Neverjetno število povpraševanja je trenutno.

Za Slovenijo bi rekel facebook grupa slovenski developerji, linkedin, pa mogoce se splaca pogledati tudi oglase na tej strani.

secops ::

Samo kakšni oglasi so res fascinantni, na primer https://slo-tech.com/delo/2968. Iščejo junior specialista :)), po opisu nalog pa dejansko sysadmina za plačo slaščičarja.
««
233 / 357
»»