» »

Plače v IT industriji

Plače v IT industriji

Temo vidijo: vsi
««
231 / 357
»»

urosz ::

Invictus je izjavil:

Programiranje je že zdavnaj postalo obrtniško znanje, samo našim firmam in kadrovski to še ni potegnilo.

Kar predvsem kaže na to, da se zaposluje precej impulzivno in brez dolgoročnega plana.

Če je nekdo strokovnjak na svojem področju, in ima že rezultate, se boš brez problemov naučil neko novo okolje, ki ga firma uporablja.

Samo firme iščejo ljudi, ki znajo točno njihovo razvojno okolje, kaj pa zna zraven, pa niti ni važno, saj samo kuca kodo...


njyngs je izjavil:

Firme dandanes res iščejo ljudi ki 100% poznajo njihov stack. Če ne, jih odj****.

Ampak maš pa tudi dva tipa developerjev:
- dev-e, ki se držijo enega stacka kot pijanec plota in si ne upajo/nočejo niti pogledat okoli
- in dev-e, ki z veseljem menjajo na drug stacka ker jim predstavlja izziv (ponavadi je pri teh zagon večji in rezultati boljši)


S kakšnimi firmami imata pa vi2 opravka? V naši firmi, pa še vsaj nekaj drugih ki jih poznam, se pri razvojnikih gleda vse prej kot to, če obvlada ravno tvoj stack oz. tehnologijo. Osnova je razumevanje konceptov in temeljnih tehnologij, vse ostalo pa se priučiš. Seveda se kandidata povpraša o tem katero področje ga zanima (npr. front-end, back-end, ML, ...), da ga ne rineš v nekaj kar ga ne zanima. In moje razumevanje je, da se firme že začnejo zavedati da je takšen pristop danes obvezen, saj se seme od plevela ne loči več po X-letih izkušenj na točno določeni tehnologiji, ampak po želji do učenja, fleksibilnost itd.

Seveda se je tega potrebno lotiti strateško, saj gre za tek na dolge proge. Osnova pa je, da ima firma zaledje in poslovni model, da si to lahko privošči. Pri impulzivnem zaposlovanju to seveda ne pali.

edit: typos

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urosz ()

TheBlueOne ::

@urosz to je web, teh firm pa nisem zasledil citiranih pri teh 4000€+ zasluzkih pri 30 letih. So navajali bolj nisne. Kaj pri vas in teh sorodnih firmah 30 letniki z nekim normlanim delovnim casom dejansko presegajo 4000€/mesec?

Vazelin ::

Poglejte Vasco tam pri sliki iz Financ. Sladkih 3500+ povprečna bruto plača. Višje povprečje od raznih izpostavljenih Zemant, Outfit in podobno.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Smurf ::

Mimogrede, ce gledam okoli moje generacije nas je nekaj s programiranjem doseglo 4k+ bruto ze pred 25 letom. Nekaj od teh je tudi aktivnih na tem forumu.

TheBlueOne ::

Vazelin je izjavil:

Poglejte Vasco tam pri sliki iz Financ. Sladkih 3500+ povprečna bruto plača. Višje povprečje od raznih izpostavljenih Zemant, Outfit in podobno.


To ne pomeni 4000€ pri 30 letih.

Smurf je izjavil:

Mimogrede, ce gledam okoli moje generacije nas je nekaj s programiranjem doseglo 4k+ bruto ze pred 25 letom. Nekaj od teh je tudi aktivnih na tem forumu.


Lahko vprasam, katera generacija si? Zna biti, da ste bolj izjema, razen, ce imate ostali pravtako tako veliko programerjev na 4000€. Moja generacija je dosti bolj skromna. :)

Zgodovina sprememb…

Smurf ::

TheBlueOne je izjavil:


Lahko vprasam, katera generacija si? Zna biti, da ste bolj izjema, razen, ce imate ostali pravtako tako veliko programerjev na 4000€. Moja generacija je dosti bolj skromna. :)

Danes sem rahlo cez 30.

Vazelin ::

Lepo, z malico cca 2500eur neto prihodka že pred 25. letom:D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

TheBlueOne ::

Smurf je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:


Lahko vprasam, katera generacija si? Zna biti, da ste bolj izjema, razen, ce imate ostali pravtako tako veliko programerjev na 4000€. Moja generacija je dosti bolj skromna. :)

Danes sem rahlo cez 30.


Ti si generacija moje, kolikor se pogovajam z njo ni kakor pravis. Hodila je na tisto kvazi elitno gim v Celju. Tvoj krog dvomim, da je referencen, drugace pa cestitke za 4k€ pri teh letih v Slo. in da imas glavno znanje v samem programiranju.

Jaz s samim programiranjem brez drugih znanj ne bi znal priti niti do polovice, pa sem malo starejsi in imam kar pregled moznosti.

Vazelin ::

Verjetno smurf ne programira spletnih strani za frizerske salone kajne, tilko?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Smurf ::

TheBlueOne je izjavil:

Ti si generacija moje, kolikor se pogovajam z njo ni kakor pravis. Hodila je na tisto kvazi elitno gim v Celju.

Jaz sem hodil na bezigrajsko za katero lahko trdim, da je bila tisti cas kar se tice naravoslovnih predmetov, korak pred ostalimi.

Vazelin ::

Na splošno je kar precej uspešnih ljudi iz Bežigrajske. Imo goat gimnazija kar se tega tiče.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Magic1 ::

Pri njemu gre verjetno dosti za kvalitetno mreženje/druženje. Če odraščaš v skupini pametnih in zagnanih (s tem da si tudi sam ekstra zagnan), potem so velike možnosti, da pristaneš v neko dobro podjetje.
Magic

TheBlueOne ::

Vazelin je izjavil:

Verjetno smurf ne programira spletnih strani za frizerske salone kajne, tilko?


Nic ne pravim, mu lahko samo cestitam. Z golim programiranjem si ne bi mislil, pa sem videl res dosti koncernov, delam z zunanjimi itn. Sigurno dela kaj zelo zanimivega ampak ne specificneg?

Ce je res pri 30 na 4000€+, potem je prvi, ki je zgolj programer v Slo, ki mi je trdil o taki placi. Ce je programiranje najboljsa pot do tega sem vseeno skepticen.

Invictus ::

Vazelin je izjavil:

Poglejte Vasco tam pri sliki iz Financ. Sladkih 3500+ povprečna bruto plača. Višje povprečje od raznih izpostavljenih Zemant, Outfit in podobno.

Tam je situacija taka, da par programerjev, ki so tam že od samega začetka, dobijo 6k+...

Zadeva je pa taka, da je cel Vasco software napisan v Delphiju in če jih bo lastnik stiskal za plače, bo folk spizdil drugam, Delphi developerji pa ravno ne ležijo na cesti ;).

Core je nekje 6 developerjev, ki pokrivajo vse (zadnji info).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Smurf ::

Invictus je izjavil:


Tam je situacija taka, da par programerjev, ki so tam že od samega začetka, dobijo 6k+...

Zadeva je pa taka, da je cel Vasco software napisan v Delphiju in če jih bo lastnik stiskal za plače, bo folk spizdil drugam, Delphi developerji pa ravno ne ležijo na cesti ;).

Core je nekje 6 developerjev, ki pokrivajo vse (zadnji info).

Ampak po drugi strani tudi v Sloveniji ni ravno velik trg za Delphi developerje. Kaksna 3 resna podjetja bi se znal nasteti, potem je pa to to.

Invictus ::

Kako lahko rečeš firmi, ki še vedno dela v Delphiju, resna :)) ?!?!?!

Smurf je izjavil:


Ampak po drugi strani tudi v Sloveniji ni ravno velik trg za Delphi developerje. Kaksna 3 resna podjetja bi se znal nasteti, potem je pa to to.

V Nemčiji, ki je tudi malo zahojena glede IT tehnologij, se vsake toliko časa pojavi oglas za Delphi developerja :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Smurf ::

Invictus je izjavil:

Kako lahko rečeš firmi, ki še vedno dela v Delphiju, resna :)) ?!?!?!


You would be suprised... pac zgodovina. In to zgodovine ima ogromno stevila podjetij, ki so ze nekaj desetletij na trgu s svojimi programi.

Recimo se spomnim pred leti, ko so mi kazali source kodo labviewa, kjer imajo se zmeraj dolocene knjiznice, ki so bile napisane na zacetku 70ih let in noben tocno ne ve zakaj so tam :D.

PrimoZ_ ::

TheBlueOne je izjavil:


Vecinoma sem govoril za Slo, za tujino sem omenil samo, da presezejo celo odlicno placane freeelancerje.

Kar hocem povedati je, da ce gledam celotno sliko nimam obcutka, da bi programerji bili nadpovprecno placani, ce upostevas predvsem druge tehnicne kadre.



V mojem primeru ima samo en nekdanji sološolec, ki ni programer, večjo plačo. Kot jaz vidim so v SLO inžinirji strojništva in elektrotehnike podplačani. Primeri iz LTH castings, Kolektor, Polycom.
Vse nas pa nese par folka z faksi, ki jih tukaj večina klasificira kot mešanje megle in so prilezli dovolj visoko v nek management oz. v prodaji.

Tako da :)

LukiYo ::

TheBlueOne je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Verjetno smurf ne programira spletnih strani za frizerske salone kajne, tilko?


Nic ne pravim, mu lahko samo cestitam. Z golim programiranjem si ne bi mislil, pa sem videl res dosti koncernov, delam z zunanjimi itn. Sigurno dela kaj zelo zanimivega ampak ne specificneg?

Ce je res pri 30 na 4000EUR+, potem je prvi, ki je zgolj programer v Slo, ki mi je trdil o taki placi. Ce je programiranje najboljsa pot do tega sem vseeno skepticen.


Jaz jih poznam kar nekaj oz drugače povedano: velik procent teh znancev, ki so programerji ima 3k-4k nekaj tudi do 5k v SI. Goli programerji, kot jim praviš, a imajo 12+ let izkušenj overall (vsak dan programirajo), na različnih od business do full ali frontend stackih,
programerji posebnih toolov tudi, so neposredno ali posredno delali za tuje naročnike. Poznam celo programerje spletnih strani za slovenske naročnike, ki imajo dobrih 3k. Ti naredijo novo custom spletno stran po najnovejših smernicah za srednje do večje podjetje v 2-4 tednih.

Skratka dober programer je redka sorta (čeprav ti praviš, da je programiranje "lahko" - dokaj stereotipno in površinskko razmišljanje) in taki očitno so vredni tega denarja. Pa saj to je 25eur na uro, za strokovnjaka :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LukiYo ()

Vazelin ::

Nekaj mi ni jasno. Samo za zanimivost gledam "Zaposlitev" oglase Agiledrop (ki so pinani na vrhu). Kao plača od 1300 do 2300 bruto. Potem pa grem malo na njihovo stran in pogledam, da je kar nekaj ljudi v ekipi (par 10). Tako na oko pride samo cca 20k eur "na glavo" na mesec glede na poslovne izide, če deliš s številom ljudi.

Da nekomu daš 2300 bruto rabiš čez 2600 brez malice in prevoza. Torej z regresom in vsem stane cca 2800eur bruto bruto takšen zaposleni. To je sladkih 33k eur letno.

Torej ali je glavnina njihovih devov plačana bolj slabo ali jih je full time zaposlenih samo ene par, ostali projektno (in so zaradi količine pod "team" slikami), ali imajo čez kakšno drugo podjetje kamor se nakazuje? Hm ker po prihodki + število oseb je bolj mizerno. Razen če so vsi bolj na začetku intervala plačnega lol


ps: a to sploh šteje za programiranje če urejaš nek wordpress ali drupal CMS?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

BigWhale ::

Invictus je izjavil:

Kako lahko rečeš firmi, ki še vedno dela v Delphiju, resna :)) ?!?!?!


Al pa unim k se vedno delajo v Javi in Cobolu, a ne?

'resnost' firme pa samo po orodjih ocenjujejo wiseguys.

Vazelin je izjavil:

Verjetno smurf ne programira spletnih strani za frizerske salone kajne, tilko?


Pri nas lahko s programiranjem 'spletnih strani za frizerske salone' zasluzis 4500 EUR bruto. In 50k letno, samo od tega ni tako blazno tezko iztrziti.

Vazelin je izjavil:

ps: a to sploh šteje za programiranje če urejaš nek wordpress ali drupal CMS?


A se steje, da si strojevodja, ce karte na vlaku luknjas?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

BigWhale ::

TheBlueOne je izjavil:

Ce je res pri 30 na 4000€+, potem je prvi, ki je zgolj programer v Slo, ki mi je trdil o taki placi. Ce je programiranje najboljsa pot do tega sem vseeno skepticen.


Joj, dejte se ze umiriti s temi stevilkami, ki se vam zdijo tko blazno fantazijske. Jaz sem leta 2008 zapustil takrat se Hermes Softlab, ker sem sel nekam drugam kjer so mi dali 4000 EUR bruto plus malica in prevoz. Sicer nisem bil star 30 ampak 31, ce smo res natancni. Do takrat sem pa imel v HSL okrog 3000 EUR bruto place.

Programiranje je zelo dobra pot do tega, ni pa edina pot. IT, na splosno, je dobra pot in komot si lahko uspesen, z mal truda in s tem, da ves kdaj je treba kaj bolj debelo pozret in kdaj je treba znat cenit samega sebe in delo, ki ga opravljas.

Hockey ::

Tole se bere, kot da imaš sedaj slabšo plačo.

BigWhale ::

Zdaj nimam vec place. :>

Tody ::

Sedaj ima svinjsko polovico :)

kr?en ::

BigWhale je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Ce je res pri 30 na 4000€+, potem je prvi, ki je zgolj programer v Slo, ki mi je trdil o taki placi. Ce je programiranje najboljsa pot do tega sem vseeno skepticen.


Joj, dejte se ze umiriti s temi stevilkami, ki se vam zdijo tko blazno fantazijske. Jaz sem leta 2008 zapustil takrat se Hermes Softlab, ker sem sel nekam drugam kjer so mi dali 4000 EUR bruto plus malica in prevoz. Sicer nisem bil star 30 ampak 31, ce smo res natancni. Do takrat sem pa imel v HSL okrog 3000 EUR bruto place.

Vso sreco dandanes dobit 3k bruto v Comtradeu (bivsi HSL), razen ce nisi na firmi ze 10+ let.

Invictus ::

BigWhale je izjavil:

Invictus je izjavil:

Kako lahko rečeš firmi, ki še vedno dela v Delphiju, resna :)) ?!?!?!


Al pa unim k se vedno delajo v Javi in Cobolu, a ne?

'resnost' firme pa samo po orodjih ocenjujejo wiseguys.


Inteligenca ljudi se pa meri po smislu za sarkazem ;).

Pa zgleda nekomu tukaj nekaj manjka ;).

Drugače sta pa Java in Cobol še precej živa jezika, Delphi pač ne...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Smurf ::

Invictus je izjavil:


Drugače sta pa Java in Cobol še precej živa jezika, Delphi pač ne...

Po statistiki naj bi se dandanes Delphi uporabljal vec kot Cobol. Lahko pa linkas url, ki pravi nasprotno.

111111111111 ::

Invictus ::

Smurf je izjavil:


Po statistiki naj bi se dandanes Delphi uporabljal vec kot Cobol. Lahko pa linkas url, ki pravi nasprotno.

https://sourceforge.net/projects/open-c...

Evo, last update: 17 hours :))
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Smurf ::

Upam, da mi ni potrebno ravno povdarjati, da nobeden od zgornjih 2 linkov ne pove nic o tem, da je Cobol danes bolj popularen od Delphija.

Invictus ::

In da nam ni potrebno poudarjati, da tudi ti nisi podal nobene reference ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Smurf ::

Invictus je izjavil:

In da nam ni potrebno poudarjati, da tudi ti nisi podal nobene reference ;).

Tale je eden bolj citiranih virov: https://www.tiobe.com/tiobe-index/ Delphi (12) vs Cobol (24)

111111111111 ::

Pri stackoverflow ni ne cobola ne Delphija. :D

Vazelin ::

Imamo tule kakšno "sponzorušo", ki je dobil sponzorja v kakšni Kanadi in si uredil delovno vizo?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

FTad ::

A ste bili ze kdaj v podobni situaciji, ce ja, kako ste odreagirali?

Torej, pred dobrimi sestimi meseci sem zamenjal oddelek znotraj firme. Prej sem bil SAP Basis consultant (bolj 2nd level), potem pa sel v SAP ABAP Programiranje, ker me je to bolj zanimalo. Vse je bilo odlicno, nakar vceraj sef na tedenskem sestanku pove, da se je firma odlocila, da programerjev takorekoc ne bodo vec potrebovali/imeli, razen za kaksne manjse projekte. Vse vecje projekte bodo outsorcali, nas pa prestavili v 3rd level support - torej poglobljeno znanje raznih SAP modulov + support.

Meni je to osebno cisti zajeb, kajti ravno to me ne interesira, zato sem takrat menjal oddelek.

Torej moje vprasanje je, kaksne so sploh moje moznosti v tej situaciji poleg: a) suck it up ali b) menjam sluzbo...

111111111111 ::

Imaš še možnost, da greš v kakšen drug oddelek. Drugače pa a ali b, ampak potem skoraj priporočam b), ker se nima smisla matrat, če ti šiht ni všeč, razen če je plača tako super da se splača potrpet. To pa že sam najbolj veš.

Invictus ::

Kot SAP ABAP programer s kako referenco greš brez problemov med freelancerje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

FTad je izjavil:

A ste bili ze kdaj v podobni situaciji, ce ja, kako ste odreagirali?

Torej, pred dobrimi sestimi meseci sem zamenjal oddelek znotraj firme. Prej sem bil SAP Basis consultant (bolj 2nd level), potem pa sel v SAP ABAP Programiranje, ker me je to bolj zanimalo. Vse je bilo odlicno, nakar vceraj sef na tedenskem sestanku pove, da se je firma odlocila, da programerjev takorekoc ne bodo vec potrebovali/imeli, razen za kaksne manjse projekte. Vse vecje projekte bodo outsorcali, nas pa prestavili v 3rd level support - torej poglobljeno znanje raznih SAP modulov + support.

Meni je to osebno cisti zajeb, kajti ravno to me ne interesira, zato sem takrat menjal oddelek.

Torej moje vprasanje je, kaksne so sploh moje moznosti v tej situaciji poleg: a) suck it up ali b) menjam sluzbo...


Osebno bi se pogajal za orenk povišico in hkrati iskal drugi šiht...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

FTad ::

111111111111 je izjavil:

Imaš še možnost, da greš v kakšen drug oddelek. Drugače pa a ali b, ampak potem skoraj priporočam b), ker se nima smisla matrat, če ti šiht ni všeč, razen če je plača tako super da se splača potrpet. To pa že sam najbolj veš.


Hja, problem je, da me kak drug oddelek razen programiranja ne zanima.


Invictus je izjavil:

Kot SAP ABAP programer s kako referenco greš brez problemov med freelancerje...


Trenutno mi se ni do tega ;)


Mato989 je izjavil:

FTad je izjavil:

A ste bili ze kdaj v podobni situaciji, ce ja, kako ste odreagirali?

Torej, pred dobrimi sestimi meseci sem zamenjal oddelek znotraj firme. Prej sem bil SAP Basis consultant (bolj 2nd level), potem pa sel v SAP ABAP Programiranje, ker me je to bolj zanimalo. Vse je bilo odlicno, nakar vceraj sef na tedenskem sestanku pove, da se je firma odlocila, da programerjev takorekoc ne bodo vec potrebovali/imeli, razen za kaksne manjse projekte. Vse vecje projekte bodo outsorcali, nas pa prestavili v 3rd level support - torej poglobljeno znanje raznih SAP modulov + support.

Meni je to osebno cisti zajeb, kajti ravno to me ne interesira, zato sem takrat menjal oddelek.

Torej moje vprasanje je, kaksne so sploh moje moznosti v tej situaciji poleg: a) suck it up ali b) menjam sluzbo...


Osebno bi se pogajal za orenk povišico in hkrati iskal drugi šiht...


To tudi mene zanima, ce imam sploh kaksen high ground za taksna pogajanja, glede na to, da ta menjava ni bila na mojo zeljo.

Mato989 ::

To tudi mene zanima, ce imam sploh kaksen high ground za taksna pogajanja, glede na to, da ta menjava ni bila na mojo zeljo.


Seveda imaš... imaš najboljši high ground ever, to je dejstvo da ti to tega delovnega mesta ni... kar pomeni da če rečeš za orenk povišico in če te zavrnejo oz. se pogajajo še vedno brez slabe vesti odideš ker itak tega nisi želel delat, če pa dobiš nadpovprečno plačo za svoj okus pa potrpiš par mesecev in v miru iščeš drugje =)

Lepšega high grounda skorajda ni, razen če si zadnji strokovnjak na delovnem mestu ker so ostali že odšli =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Tody ::

A niso SAP programerji neki takega kot suho zlato? Greš lepo do ljudi, katerim boste outsoursal zadevo zmeniš se za 10,20 % več plače in problem rešen.

111111111111 ::

FTad je izjavil:


Hja, problem je, da me kak drug oddelek razen programiranja ne zanima.

Torej dvigneš sidro in greš drugam.

FTad ::

Tody je izjavil:

A niso SAP programerji neki takega kot suho zlato? Greš lepo do ljudi, katerim boste outsoursal zadevo zmeniš se za 10,20 % več plače in problem rešen.


ja verjetno bom ravno to naredil. Danes imam sicer sestanek z novim (pravzaprav starim sefom), da mi predstavi, kako so si v firmi to bedarijo zamislili, potem bom pa videl, kako se bom odlocil.

Drugace pa itak tedensko dobim vsaj eno ponudbo prek linkedina za sluzbo. Sicer pogosto v Nemciji, Svici, kamor me pa trenutno ne vlece (sem v At).

TheBlueOne ::

FTad je izjavil:

A ste bili ze kdaj v podobni situaciji, ce ja, kako ste odreagirali?


Jaz ko mi kaj gre v nos naredim sledece:

0. (tako ali tako)Povem sefu, da mi to ni vsec in vprasam, kaksne imam moznosti in kaj je na voljo. Ce nisem zadovoljen z odgovorom naslednja tocka..

1. Posljem prosnje, seveda optimisticne
2. Se grem pogajat
3. Dobim ponudbo, ki mi je vsec
4. Postavim pogoje kjer sem
5. 3 od 4 sem mnjal, 1 od 4 ostal s spremenjenimi pogoji.

Podjetja praviloma racunajo s tem rizikom, ce gredo v to. Drugce se nisem obzaloval nobene menjave, zadnjo se najmanj, pa ni bila iz tega razloga.

Glede na to, da si SAP programer sam na tvojem mestu ne bi imel nobene skrbi in se ne bi pustil zafrkavati. Recimo v Avstriji verjetno zelo hitro dobis delo za 50.000EUR Bruto ++, ce dosti znas se dosti vec. Ampak na koncu sam ves, kako dober si in kako si samozavesten.

Zgodovina sprememb…

pegasus ::

SAP tu blizu mene v Waldorfu stalno zaposluje. Nazadnje kot sem slišal so iskali 20+ cloud/container ljudi ;)

FTad ::

TheBlueOne je izjavil:

FTad je izjavil:

A ste bili ze kdaj v podobni situaciji, ce ja, kako ste odreagirali?


Jaz ko mi kaj gre v nos naredim sledece:

0. (tako ali tako)Povem sefu, da mi to ni vsec in vprasam, kaksne imam moznosti in kaj je na voljo. Ce nisem zadovoljen z odgovorom naslednja tocka..

1. Posljem prosnje, seveda optimisticne
2. Se grem pogajat
3. Dobim ponudbo, ki mi je vsec
4. Postavim pogoje kjer sem
5. 3 od 4 sem mnjal, 1 od 4 ostal s spremenjenimi pogoji.

Podjetja praviloma racunajo s tem rizikom, ce gredo v to. Drugce se nisem obzaloval nobene menjave, zadnjo se najmanj, pa ni bila iz tega razloga.

Glede na to, da si SAP programer sam na tvojem mestu ne bi imel nobene skrbi in se ne bi pustil zafrkavati. Recimo v Avstriji verjetno zelo hitro dobis delo za 50.000EUR Bruto ++, ce dosti znas se dosti vec. Ampak na koncu sam ves, kako dober si in kako si samozavesten.


Hvala za nasvet.

PS, trenutno sem pri 48k€ bruto :)

TheBlueOne ::

Potem si mislim, da prides v tujini brez vecjih tezav na 60k€+. Ne poznam toliko SAP scene, samo pogledal sem na hitro in citirajo pogajalsko izhodisce med 50k€ in 60k€, z izkusnjami se lahko pogajas dosti visje.

FTad ::

TheBlueOne je izjavil:

Potem si mislim, da prides v tujini brez vecjih tezav na 60k€+. Ne poznam toliko SAP scene, samo pogledal sem na hitro in citirajo pogajalsko izhodisce med 50k€ in 60k€, z izkusnjami se lahko pogajas dosti visje.


Trenutno sem v AT pri 48k€. Za 60k€ bi moral imeti vsaj se kakih 5 let delovnih izkusenj vec

TheBlueOne ::

A tako. :) No potem pa sploh ni problema, ce si prijavljen tukaj. Drugace pa se cimprej prijavi v Avstriji, da ti je lahko vseeno, ce te vrzejo. Si morda na Koroskem?
««
231 / 357
»»