» »

Plače v IT industriji

Plače v IT industriji

Temo vidijo: vsi
««
230 / 357
»»

Smurf ::

c3p0 je izjavil:

koli99 je izjavil:

Evo, objavim mojo: ...


OK, ampak lanskega dopusta ne dobiš vsak mesec k plači.

Brez dopusta bi imel enako placo.

edited: enako

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

koli99 ::

Tilen je izjavil:

Slaba vizualizacija. Predlagaj izboljšave. :)

x



Sicer ni ledena gora, ampak mi imamo na plačilni prikazane vse prispevke/dajatve:

Dpool ::

Se opravicujem, ker nisem uspel najlepse poslikat in se morda ne vidi vseh podjetij. Lahko ponovim jutri. Kljub temu morda zanimivo za primerjavo z anketo.

 Finance TOP100

Finance TOP100

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dpool ()

Invictus ::

Ne ni, ker v tistih top plačah praktično ni developerjev...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

poweroff ::

Mimogrede, bi koga zanimalo vodenje IT oddelka startup podjetja v Švici? Oddelek obsega cca. 70 ljudi. Če koga zanima, naj se javi na ZS... seveda se pričakuje, da imajo kandidati ustrezne kvalifikacije, izkušnje, sposobnosti,...
sudo poweroff

thramos ::

Smurf je izjavil:

Ce pogledas neko solidno slovensko firmo, bos naceloma dobil tako placo, ce imas okoli 5 let izkusenj in neko senior pozicijo (= si sposoben delati samostojno, si mentor, ...).


Ja, ampak še enkrat - glede na podatke iz ankete ter FURSa, je takšnih (zelo) malo.

Saj se tudi meni zdijo te številke nizke, ampak to verjetno izhaja iz mehurčkov v katerih smo. Zato so takšna opažanja vprašljive kvalitete.

Če kot "sposobno" definiramo recimo zgornjo polovico populacije (po prihodkih) potem pri programerjih glede na statistične podatke žal ne moreš ugotovit, da "lahko pričakujejo" 4k bruto.

Tody ::

Če si naredite izračune, hitro vidite zakaj... Če človek redno zaposlen želi 2k neto bo to podjetje prišlo 3.870,20 bruto bruto. Potem pa še malica, prevoz staneš podjetje okoli 55.000 eur. Zdaj pa za koliko prodajate svoje projekte, ure itd ... Torej da hraniš enega zaposlenega rabiš krepko preko 60.000 eur narest...

S.p. so pa itak svoja zgodba

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tody ()

Smurf ::

thramos je izjavil:

Smurf je izjavil:

Ce pogledas neko solidno slovensko firmo, bos naceloma dobil tako placo, ce imas okoli 5 let izkusenj in neko senior pozicijo (= si sposoben delati samostojno, si mentor, ...).


Ja, ampak še enkrat - glede na podatke iz ankete ter FURSa, je takšnih (zelo) malo.

Saj se tudi meni zdijo te številke nizke, ampak to verjetno izhaja iz mehurčkov v katerih smo. Zato so takšna opažanja vprašljive kvalitete.

Če kot "sposobno" definiramo recimo zgornjo polovico populacije (po prihodkih) potem pri programerjih glede na statistične podatke žal ne moreš ugotovit, da "lahko pričakujejo" 4k bruto.

Nikjer nisem trdil, da lahko pricakuje 4k bruto. Trdil sem, da programerji lazje pridejo do 4k bruto place kot vecina ostalih poklicev.

thramos ::

Tole se tako bere: Sem tuhtal koliko poklicev v Sloveniji je, kjer lahko recimo pri 30ih pricakujes 4k bruto, ce si sposoben.

Če pa ni tako mišljeno, ok. Glede primerjav z ostalimi poklici morda. Čeprav spet - če sodim ne po svojih opažanjih ampak po statističnih podatkih, bi prej rekel, da se plače ne razlikujejo bistveno od ostalih panog.

Vazelin ::

Če si sposoben lahko tudi kot maser prideš do 4k bruto mesečno bp. Za veliko večino je izgleda tudi v IT 4k samo mokre sanje.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Mato989 ::

Vazelin je izjavil:

Če si sposoben lahko tudi kot maser prideš do 4k bruto mesečno bp. Za veliko večino je izgleda tudi v IT 4k samo mokre sanje.


Seveda je... 4k bruto je ogrooomno denarja in veliiko itjevcev pac be pride niti do polovice tega...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

TheBlueOne ::

Verjetno je mnenje tistih, ki tako promovirajo programiranje nekoliko pristransko. Ko se sprasuje, kje lazje prides do 4k so to za moj okus tega najlazje sposobni obrtniki. Ne samo da skoraj brez izobrazbe kamot vlecejo tak denar, so pogosto se lastniki podjetja.

Kolikor mi je znano so boljse kot programerji placani tudi kemiki, strojniki, elektrotehniki, ceprav vsi morda kdaj tudi kaj sprogramirajo.

Smurf ::

TheBlueOne je izjavil:

Verjetno je mnenje tistih, ki tako promovirajo programiranje nekoliko pristransko. Ko se sprasuje, kje lazje prides do 4k so to za moj okus tega najlazje sposobni obrtniki. Ne samo da skoraj brez izobrazbe kamot vlecejo tak denar, so pogosto se lastniki podjetja.

Kolikor mi je znano so boljse kot programerji placani tudi kemiki, strojniki, elektrotehniki, ceprav vsi morda kdaj tudi kaj sprogramirajo.

Niso. V sloveniji gre po placah nekako racunalnicarji > elektrotehniki > strojniki (v to trditev sem precej preprican, ker ze nekaj let v okviru firme spremljam ravno te 3 tipe kadrov). Za kemike ne morem tako zagotovo trditi, ampak bi jih uvrscal nekje skupaj z elektrotehniki in strojniki. Recimo farmacevti pa so tam tam s programerji (kot sem ze omenil nekaj postov visje).

Smurf ::

Tudi pri obrtnikih in s.p.jih, kje dela 1 oseba (to se mi zdi primerljivo, ce imas firmo z vec zaposlenimi pa je cisto druga kategorija), bi rekel da najbolje trenutno zasluzijo poklici, ki imajo nizke delovne stroske in uporabljajo normirani s.p. Tukaj ponovno prednacijo razni programerji, ki delujejo za tujino in pa mogoce kaksen politik, ki ima svetovalne pogodbe :).

Vazelin ::

Imo se je poklic programerja malce razvrednotil. Včasih so se s tem res ukvarjali bolj zanesenjaki, ki so s tem živeli od malega. Sedaj pa raznorazne frizerke vstopajo v igro preko raznih SmartNinja tečajev. Govorim za manj do srednje zahtevna opravila. Ampak v splošnem se krči prestižnost poklica. S tem se enači gospodinjo, ki ureja CSS in npr. Invictusa, ki šraufa Cobol, čeprav so to druge dimenzije.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

BigWhale ::

Vazelin je izjavil:

Ampak v splošnem se krči prestižnost poklica.


Poklicne potrebuje prestiznosti, da je dobro placan. Poglej recimo keramicarje.

Vazelin je izjavil:

S tem se enači gospodinjo, ki ureja CSS in npr. Invictusa, ki šraufa Cobol, čeprav so to druge dimenzije.


Ne, tole kar si omenil je priblizno enakih dimenzij. S tem, da ima gospodinja velik bolj nepredvidljivo delo in hkrati se safety net. Gospodinjenje ne bo nikol minilo. Cobol je ze. ;>

TheBlueOne ::

Smurf je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Verjetno je mnenje tistih, ki tako promovirajo programiranje nekoliko pristransko. Ko se sprasuje, kje lazje prides do 4k so to za moj okus tega najlazje sposobni obrtniki. Ne samo da skoraj brez izobrazbe kamot vlecejo tak denar, so pogosto se lastniki podjetja.

Kolikor mi je znano so boljse kot programerji placani tudi kemiki, strojniki, elektrotehniki, ceprav vsi morda kdaj tudi kaj sprogramirajo.

Niso. V sloveniji gre po placah nekako racunalnicarji > elektrotehniki > strojniki (v to trditev sem precej preprican, ker ze nekaj let v okviru firme spremljam ravno te 3 tipe kadrov). Za kemike ne morem tako zagotovo trditi, ampak bi jih uvrscal nekje skupaj z elektrotehniki in strojniki. Recimo farmacevti pa so tam tam s programerji (kot sem ze omenil nekaj postov visje).


Ce primesjas smetano programerjev, kjer vse statistike kazejo, da je povprecje svetlobna leta od teh ekstremov, seveda primerjas tudi ekstreme na ostalih podrocjih. Ti bi zelel primerjati top place programerjev s povprecnimi iz ostalih branz, kar pa ni ravno fer primerjava. Moras se zavedati, da se tukaj govori o programerjih, ki samo programirajo, kjer drugje nimas recimo strojnika, ki samo strojnikuje. Tam imas sirok spekter del in odgovornosti.

Zgodovina sprememb…

Cruz ::

Vazelin je izjavil:

Imo se je poklic programerja malce razvrednotil. Včasih so se s tem res ukvarjali bolj zanesenjaki, ki so s tem živeli od malega. Sedaj pa raznorazne frizerke vstopajo v igro preko raznih SmartNinja tečajev. Govorim za manj do srednje zahtevna opravila. Ampak v splošnem se krči prestižnost poklica. S tem se enači gospodinjo, ki ureja CSS in npr. Invictusa, ki šraufa Cobol, čeprav so to druge dimenzije.

Tole se bere kot https://www.reddit.com/r/gatekeeping. :) Drugače pa se v vsakem poklicu najdejo kakšne takšne primerjave. Hint: Ne imej se za elito ali karkoli več od nekoga drugega. Delo je delo.

Smurf ::

TheBlueOne je izjavil:


Ce primesjas smetano programerjev, kjer vse statistike kazejo, da je povprecje svetlobna leta od teh ekstremov, seveda primerjas tudi ekstreme na ostalih podrocjih. Ti bi zelel primerjati top place programerjev s povprecnimi iz ostalih branz, kar pa ni ravno fer primerjava. Moras se zavedati, da se tukaj govori o programerjih, ki samo programirajo, kjer drugje nimas recimo strojnika, ki samo strojnikuje. Tam imas sirok spekter del in odgovornosti.

Pri primerjavi racunalnicarji, elektrotehniki, strojniki sem imel v mislih enak nivo znanja.

Prav tako sem preprican, da _povprecen_ programer zasluzi vec kot _povprecen_ obrtnik in da zgornji 1% programerjev zasluzi bolje kot zgornji 1% polagalcev ploscic.

Vazelin je izjavil:

Imo se je poklic programerja malce razvrednotil. Včasih so se s tem res ukvarjali bolj zanesenjaki, ki so s tem živeli od malega. Sedaj pa raznorazne frizerke vstopajo v igro preko raznih SmartNinja tečajev. Govorim za manj do srednje zahtevna opravila. Ampak v splošnem se krči prestižnost poklica. S tem se enači gospodinjo, ki ureja CSS in npr. Invictusa, ki šraufa Cobol, čeprav so to druge dimenzije.

Danes imajo programerji za sluzbo vecjo izbiro kot kadarkoli prej. Hkrati je to tudi eden redkih poklicev, kjer te lahko v Sloveniji zaposlijo direktno iz tujino kar tudi ustvarja pritisk na place.

To koliko je pa poklic vreden v oceh ljudi, je pa cisto vseeno, in subjektivno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

TheBlueOne ::

Jaz gledam iz izkusenj, mimogrede nisem programer, ampak kdaj tudi kaj sprogramiram, prej sem dosti vec. Dlje sem od programiranja, boljsi je denar.

Delam v koncernih, ki zaposlujejo vse in programerji praviloma niso nad ostalimi iz tehnicne stroke. Poznam kar nekaj podjetji v Slo, ki ima vecinoma strojnike in elektrotehnike (orodjarji, razvojniki) in placujejo te magicne stevilke. Ce gledas tujino, kjer zadeve nekoliko bolj poznam je tako, da poznam stojnike v avtomobilski, ki sluzijo vec, kot je Invictus kot freelancer, ko je omenjal kaksen denar dobi.

Po drugi strani ne poznam koga, ki je ves cas v programski kodi in da pici nek poseben luksuz.

In da bo jasno, govorim o normalnem delovniku, ne pa kot je nekdo tukaj citiral 4000€ 12h/dan. Potem je to zelo slaba placa.

Smurf ::

TheBlueOne je izjavil:

Jaz gledam iz izkusenj, mimogrede nisem programer, ampak kdaj tudi kaj sprogramiram, prej sem dosti vec. Dlje sem od programiranja, boljsi je denar.

Delam v koncernih, ki zaposlujejo vse in programerji praviloma niso nad ostalimi iz tehnicne stroke. Poznam kar nekaj podjetji v Slo, ki ima vecinoma strojnike in elektrotehnike (orodjarji, razvojniki) in placujejo te magicne stevilke. Ce gledas tujino, kjer zadeve nekoliko bolj poznam je tako, da poznam stojnike v avtomobilski, ki sluzijo vec, kot je Invictus kot freelancer, ko je omenjal kaksen denar dobi.

Po drugi strani ne poznam koga, ki je ves cas v programski kodi in da pici nek poseben luksuz.

In da bo jasno, govorim o normalnem delovniku, ne pa kot je nekdo tukaj citiral 4000€ 12h/dan. Potem je to zelo slaba placa.

Za tujino imam itak bistveno premajhen vzorec in zgolj anekdotne primere, hkrati pa ima vsaka drzava svojo specifiko. Mislim, da je tukaj govor za Slovenijo, tako da ostanimo pri tem. Ampak za Slovenijo pa si upam trditi, da poznam zadeve zelo podrobno, ker si podjetja med sabo izmenjujejo precej informacij o delovnih procesih, se obiscemo med sabo itd. Ampak tudi brez tega, ce zaposlujes ljudi in hoces dobiti dober kader hitro ugotovis po kaksni ceni se ga dobi.

Sicer pa, ce hocete anekdotne primere, v Sloveniji poznam tudi elektrotehnika, ki dela za slovensko podjetje in dobi 10k bruto place (redna zaposlitev).

TheBlueOne ::

Smurf je izjavil:


Za tujino imam itak bistveno premajhen vzorec in zgolj anekdotne primere, hkrati pa ima vsaka drzava svojo specifiko. Mislim, da je tukaj govor za Slovenijo, tako da ostanimo pri tem. Ampak za Slovenijo pa si upam trditi, da poznam zadeve zelo podrobno, ker si podjetja med sabo izmenjujejo precej informacij o delovnih procesih, se obiscemo med sabo itd. Ampak tudi brez tega, ce zaposlujes ljudi in hoces dobiti dober kader hitro ugotovis po kaksni ceni se ga dobi.

Sicer pa, ce hocete anekdotne primere, v Sloveniji poznam tudi elektrotehnika, ki dela za slovensko podjetje in dobi 10k bruto place (redna zaposlitev).


Vecinoma sem govoril za Slo, za tujino sem omenil samo, da presezejo celo odlicno placane freeelancerje.

Kar hocem povedati je, da ce gledam celotno sliko nimam obcutka, da bi programerji bili nadpovprecno placani, ce upostevas predvsem druge tehnicne kadre.

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

TheBlueOne je izjavil:


Kar hocem povedati je, da ce gledam celotno sliko nimam obcutka, da bi programerji bili nadpovprecno placani, ce upostevas predvsem druge tehnicne kadre.

Delno se strinjam s trditvijo. Ampak nadpovprečno so plačani sposobni ljudje tudi v drugih strokah, za male pare pa dela raja iz stroke.

Jaz bi bolj rekel, da so primerljive plače programerjev strojnikov, elektro inžinirjev. Predavatelji po tujini tudi zaslužijo nore zneske, ampak je treba it v tujino predavat, vožnja, hoteli, skratka nečemu se moraš odpovedat.

Smurf ::

TheBlueOne je izjavil:


Kar hocem povedati je, da ce gledam celotno sliko nimam obcutka, da bi programerji bili nadpovprecno placani, ce upostevas predvsem druge tehnicne kadre.

Ja se pac ne strinjava. Oh well. Zal konkretnih podatkov, ki jih imam ne morem objaviti tukaj, ker so vecinoma zaupni. Lahko povem, da ima recimo strojnik v Pipistrelu ali Akrapovicu nizjo placo, kot programer v Celtri, to je pa to.

111111111111 ::

Zgornjo trditev lahko potrdim za Akrapoviča in Celtro. Pipistrela ne poznam.

Mato989 ::

Smurf je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:


Kar hocem povedati je, da ce gledam celotno sliko nimam obcutka, da bi programerji bili nadpovprecno placani, ce upostevas predvsem druge tehnicne kadre.

Ja se pac ne strinjava. Oh well. Zal konkretnih podatkov, ki jih imam ne morem objaviti tukaj, ker so vecinoma zaupni. Lahko povem, da ima recimo strojnik v Pipistrelu ali Akrapovicu nizjo placo, kot programer v Celtri, to je pa to.


Ima KATERIKOLI programer v celtri visjo placo kot katerikoli strojnik v akrapovicu?

Sicer pa je to zlo spolzko podrocje.. Ker ne poznamo vse benefitov ko neposredno primerjamo

Sploh pa ne pozabimo da je vecino te debate prislo iz trditve da programerji pri 30tih lahko pricakujejo 4k bruto... Kar se meni zdi zelo pretirano... Najboljsi ja... Vecina mocno dvomi.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

TheBlueOne ::

Smurf je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:


Kar hocem povedati je, da ce gledam celotno sliko nimam obcutka, da bi programerji bili nadpovprecno placani, ce upostevas predvsem druge tehnicne kadre.

Ja se pac ne strinjava. Oh well. Zal konkretnih podatkov, ki jih imam ne morem objaviti tukaj, ker so vecinoma zaupni. Lahko povem, da ima recimo strojnik v Pipistrelu ali Akrapovicu nizjo placo, kot programer v Celtri, to je pa to.


To je tezka primerjava, ker primerjas razlicna podjetja na razlicnih lokacijah itn. Vprasanje je, ce so recimo pri Pipistrelu boljse plasani programerji ali ostali tehniki.

Tezko primerjas, ce mesas skupaj celo podjetja. Ce hoces mesati to, potem vzames Celtro kot smetano programiranja in nek visokospecificen tehnicni biro, ki je smetana inzeniringa. Jaz bi stavil, da bo slednji imel boljse place.

Smurf ::

Mato989 je izjavil:


Ima KATERIKOLI programer v celtri visjo placo kot katerikoli strojnik v akrapovicu?

Najslabse placani programer ima seveda nizjo placo, kot najbolje placani strojnik, ampak to je spet nepovezano s prejsnimi trditvami.

Mato989 je izjavil:


Sploh pa ne pozabimo da je vecino te debate prislo iz trditve da programerji pri 30tih lahko pricakujejo 4k bruto... Kar se meni zdi zelo pretirano... Najboljsi ja... Vecina mocno dvomi.

Trditev je, da ce si dober programer, bo pri 30ih lahko prisel do 4k bruto, lazje kot v vecina ostalih poklicev/izobrazb. V Sloveniji je zal ogromno poklicev, kjer si lahko se tako dober, ampak enostavno ni podjetij, ki bi omogocala take place.

Smurf ::

TheBlueOne je izjavil:


Tezko primerjas, ce mesas skupaj celo podjetja. Ce hoces mesati to, potem vzames Celtro kot smetano programiranja in nek visokospecificen tehnicni biro, ki je smetana inzeniringa. Jaz bi stavil, da bo slednji imel boljse place.

Ok, kateri je zate visotehnicen biro, ki je smetana za strojnike v Sloveniji?

Smurf ::

TheBlueOne je izjavil:


Tezko primerjas, ce mesas skupaj celo podjetja.

Ker ne smem imenovati specificnih firm in povedati kaksne imajo interne razlike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

TheBlueOne ::

Smurf je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:


Tezko primerjas, ce mesas skupaj celo podjetja. Ce hoces mesati to, potem vzames Celtro kot smetano programiranja in nek visokospecificen tehnicni biro, ki je smetana inzeniringa. Jaz bi stavil, da bo slednji imel boljse place.

Ok, kateri je zate visotehnicen biro, ki je smetana za strojnike v Sloveniji?


Imas kolikor hoces razvojnih podjetij. Ampak res ne vem za tocne place, se samo spomnem, da je pred ca. petimi leti sef orodjarske firme povedal, da imajo zacetniki neto 1500€. Kjer je orodjarstvo se dosti za elektro razvojem in ostalim razvojem specialnih zadev. Je pa jasno, da ITjevci tega ne poznate.

Ampak kakor pravim sklepam, da programerji niso najboljse placani iz tega kar sem videl. Sem menjal ze kar nekaj podjetij, delal tudi v svetovno najvecjih koncernih, od automotive, do orozarstva, rudarstva in se kaj bi lahko nastel in nikjer niso bili najvecji dzeki programerji, pa smo delali tudi z dosti zunanjimi programerskimi podjetji v projektnem smislu.

Smurf ::

TheBlueOne je izjavil:


Imas kolikor hoces razvojnih podjetij. Ampak res ne vem za tocne place, se samo spomnem, da je pred ca. petimi leti sef orodjarske firme povedal, da imajo zacetniki neto 1500€. Kjer je orodjarstvo se dosti za elektro razvojem in ostalim razvojem specialnih zadev. Je pa jasno, da ITjevci tega ne poznate.

Se pravi svoje podatke vleces iz tega kar ti je sef _ene_ orodjarske firme povedal? Jao, zakaj sem sploh sel v to debato. Mimogrede po izobrazbi nisem ITjevec, ampak elektrotehnik ;).

TheBlueOne je izjavil:


Ampak kakor pravim sklepam, da programerji niso najboljse placani iz tega kar sem videl. Sem menjal ze kar nekaj podjetij, delal tudi v svetovno najvecjih koncernih, od automotive, do orozarstva, rudarstva in se kaj bi lahko nastel in nikjer niso bili najvecji dzeki programerji, pa smo delali tudi z dosti zunanjimi programerskimi podjetji v projektnem smislu.

Kdo govori o "dzekih", da nisi malce prevec custveno navezan na to temako. Ne vem zakaj si spet odjadral v tujino. Sicer je ironicno, da tudi zelo dobro poznam ravno omenjena podrocja, ampak ne bom vgriznil v to jabolko.

TheBlueOne ::

Smurf je izjavil:


Kdo govori o "dzekih", da nisi malce prevec custveno navezan na to temako. Ne vem zakaj si spet odjadral v tujino. Sicer je ironicno, da tudi zelo dobro poznam ravno omenjena podrocja, ampak ne bom vgriznil v to jabolko.


Ne nisem custveno navezan. Kod dzeki mislim, da bi izstopali v tem smislu. Drugace sem zacel kariero kot programer in sem se pocasi prekvalificiral v veliki meri zaradi zasluzka in seveda zaradi monotonosti. Poznam tudi dosti programerjev v slo, ker je to bil mo faks, ampak kjer ne vem za katerega, ki bi na 4k€+. Niti v Avstriji, kjer je moj center interesa ne poznam kaksnega, ki pri 30 dobi 4k€, po drugi strani poznam kar nekaj inzenirjev, ki pa to presegajo.

Vazelin ::

Ja ja orodjar začetnik ma 1500 neto.:D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

TheBlueOne ::

Verjetno ne vsak, je bilo bolj specificno podjetje, ampak govora je o boljse placanih. Seveda ni povsod tako. Saj primerjamo smetano branz?

Smurf ::

TheBlueOne je izjavil:


Ne nisem custveno navezan. Kod dzeki mislim, da bi izstopali v tem smislu. Drugace sem zacel kariero kot programer in sem se pocasi prekvalificiral v veliki meri zaradi zasluzka in seveda zaradi monotonosti. Poznam tudi dosti programerjev v slo, ker je to bil mo faks, ampak kjer ne vem za katerega, ki bi na 4kEUR+. Niti v Avstriji, kjer je moj center interesa ne poznam kaksnega, ki pri 30 dobi 4kEUR, po drugi strani poznam kar nekaj inzenirjev, ki pa to presegajo.

Celtra, Dewesoft, Cosylab, Outfit, Zemanta, 3FS so podjetja (pa niso niti slucajno vsaj, ampak par imen na hitro), kjer ni tezko dobiti 4k+ bruto kot programer.

V zameno bi se spodobilo sedaj dobiti podoben spisek podjetij za elektrotehnike/strojnike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

TheBlueOne ::

Dawesoft jaz ne poznam kot neko Software podjetje? Sem jih zasledil pr CNC strojih in automotive. Znanec fizik menda dela na Cosylab, kjer kolikor smo se pogovarjali niso ravno cisto software podjetje.

To so zame lukrativne branze, ampak dvomim, da so najboljse placani programerji, ceprav seveda skoraj vsak tudi kaj sprogramira. Si mislim, da ce si tam kot programer in povezujes znanja, ki so dejansko veliko vredno pac ni programer tisti, ki zasluzi 4k€+, ampak fizik in strojnik, ki delata produkt in se nimata toliko casa ukvarjati s kodo.

Tocno taka podjetja, ki delajo nisni inzeniring in veliki koncerni placajo tehnicne kadre zelo dobro. Seveda tudi kaksna cisto softwarska podjetja, ampak mocno dvomim, da bos dobil 4k€ kot poznavalec recimo C# b.p. pa kot poznavalec marketinga, ki tudi programira. Ampak je samo programiranje ponavadi podrejeno znanje.

Mato989 ::

Smurf je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Ima KATERIKOLI programer v celtri visjo placo kot katerikoli strojnik v akrapovicu?

Najslabse placani programer ima seveda nizjo placo, kot najbolje placani strojnik, ampak to je spet nepovezano s prejsnimi trditvami.

Mato989 je izjavil:


Sploh pa ne pozabimo da je vecino te debate prislo iz trditve da programerji pri 30tih lahko pricakujejo 4k bruto... Kar se meni zdi zelo pretirano... Najboljsi ja... Vecina mocno dvomi.

Trditev je, da ce si dober programer, bo pri 30ih lahko prisel do 4k bruto, lazje kot v vecina ostalih poklicev/izobrazb. V Sloveniji je zal ogromno poklicev, kjer si lahko se tako dober, ampak enostavno ni podjetij, ki bi omogocala take place.


Ne ne, tvoja trditev je bila bistveno bolj posplošena in je dala čutit oz. vedet, da "skorajda vsak" programer lahko pri 30tih po cca. 5 let delovnih izkušenj +/- 2 leti pričakuje plačo 4k... oz. je to skorajda mačji kašelj...

Statistika se s tem ne strinja...

To da bo lahko to pa je seveda dejstvo, to če lažje je že spet vprašanje... težko je primerjat take zadeve, sploh ker nimamo primernih vzorcev... Ampak od vseh znancev ki jih imam, so najbolje prišli skozi oni ki so vložili v Bitcoin ko je bil po par 10$... in jih noben programer ki je končal FERI ne šiša po zaslužkih v letih =) Če so le vložili 1 letno plačo v BTC =)

Tudi največji bogataši na Svetu so večinoma NE-programerji... =) Ali pa vsaj nimajo aktualnih programerskih znanj.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

styrian ::

Se sicer strinjam, samo ravno Bezos in Gates imata programerska znanja.

nsa_ag3nt ::

Vazelin je izjavil:

Ja ja orodjar začetnik ma 1500 neto.:D

Me prav zanima ime tega podjetja...
Ker 1500 neto dobi v Slo izkušen (beri samostojen) rezkar na 5 osnem cnc-ju.Z +5 let izkušenj na sorodnem delovnem mestu.
S tem da postori vse, od [1] programiranja v cam-u do [2] priprave stroja/ namestitev surovca/ primeža/ izbire orodij in pritisne cycle start.
Začetnik dobi minimalca, če ga sploh kdo vzame, saj bi vsi radi vsaj 2 leti izkušenj.

Za lažjo predstavo
[1]


[2]

//pod videom je 12 yt linkov, kjer je bolj detajlno obrazloženo
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

styrian je izjavil:

Se sicer strinjam, samo ravno Bezos in Gates imata programerska znanja.


Me zanima če ju danes damo pred PC, kako dobra bosta v programiranju napram mojim kolegom s FERIja ki programirajo vsak dan pri 30tih =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Smurf ::

TheBlueOne je izjavil:

Dawesoft jaz ne poznam kot neko Software podjetje? Sem jih zasledil pr CNC strojih in automotive. Znanec fizik menda dela na Cosylab, kjer kolikor smo se pogovarjali niso ravno cisto software podjetje.

To so zame lukrativne branze, ampak dvomim, da so najboljse placani programerji, ceprav seveda skoraj vsak tudi kaj sprogramira. Si mislim, da ce si tam kot programer in povezujes znanja, ki so dejansko veliko vredno pac ni programer tisti, ki zasluzi 4k€+, ampak fizik in strojnik, ki delata produkt in se nimata toliko casa ukvarjati s kodo.

Tocno taka podjetja, ki delajo nisni inzeniring in veliki koncerni placajo tehnicne kadre zelo dobro. Seveda tudi kaksna cisto softwarska podjetja, ampak mocno dvomim, da bos dobil 4k€ kot poznavalec recimo C# b.p. pa kot poznavalec marketinga, ki tudi programira. Ampak je samo programiranje ponavadi podrejeno znanje.

Dewesoft ima razmerje SW vs HW razvijalcev nekje 3:1, od strojnikov (imajo jih za nacrtovanje oblike instrumentov) je eden ali dva. CNC stroji je bolj proizvodna.
Res je recimo, da imas v nekaj strojnikov v avtomotive grupi, ampak zame so to programerji, ce vecino dneva bulijo v IDE in programirajo (v bistvu so lep primer tega, da se ti v Sloveniji splaca iti programirati).

Cosylab kolikor vem sploh ne razvija HWja, ampak integrirajo ze obstojece resitve. Rabijo sicer tudi kaksnega inzenirja, ki imajo controlling znanje (kar bi ustrezala avtomatika na elektrotehniki), ampak tudi tisto zaide zame bolj v programerske vode (rt linux sistemi itd.). Tudi sebe opisujejo kot SW razvijalce in ne HW.

Gambino ::

Smurf je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:


Ne nisem custveno navezan. Kod dzeki mislim, da bi izstopali v tem smislu. Drugace sem zacel kariero kot programer in sem se pocasi prekvalificiral v veliki meri zaradi zasluzka in seveda zaradi monotonosti. Poznam tudi dosti programerjev v slo, ker je to bil mo faks, ampak kjer ne vem za katerega, ki bi na 4kEUR+. Niti v Avstriji, kjer je moj center interesa ne poznam kaksnega, ki pri 30 dobi 4kEUR, po drugi strani poznam kar nekaj inzenirjev, ki pa to presegajo.

Celtra, Dewesoft, Cosylab, Outfit, Zemanta, 3FS so podjetja (pa niso niti slucajno vsaj, ampak par imen na hitro), kjer ni tezko dobiti 4k+ bruto kot programer.

V zameno bi se spodobilo sedaj dobiti podoben spisek podjetij za elektrotehnike/strojnike.


V omenjenih podjetjih je kar nekaj štromarjev, ki dela na SW, tako da ... in so prišli v osnovi iz FE oz FMF.

Smurf ::

Gambino je izjavil:


V omenjenih podjetjih je kar nekaj štromarjev, ki dela na SW, tako da ... in so prišli v osnovi iz FE oz FMF.

In ravno to je dokaz, da so razmere za programiranje v Sloveniji boljse, kot za recimo nacrtovanje vezij. A ni?

TheBlueOne ::

Smurf je izjavil:


Res je recimo, da imas v nekaj strojnikov v avtomotive grupi, ampak zame so to programerji, ce vecino dneva bulijo v IDE in programirajo (v bistvu so lep primer tega, da se ti v Sloveniji splaca iti programirati).


Niso programerji zaradi nabora znanj. Programiranje danes je nuja. Pravnik pravtako ni literat, ceprav vecino casa pise.

Pisem, ker se mi zdi, da vecina vidi zadeve obratno. Pac vidijo te strokovnjake, ki zadeve tudi sprogramirajo in potem svetujejo, da biti programer. Resnica pa je obratna, najprej moras biti strokovnjak, potem pa se naucis programirat v najbolj prakticnem okolju.

Skratka ce nekdo sledi nasvete od tukaj in se recimo nauci C in poslje CV tem podjetjem, bodo verjetno rekli hvala ampak ne hvala, dobil pa bo sluzbo nekje drugje ampak za mali denar. Ce pa postanes vrhunski oblikovalec, poznavalec embeded sistemov, fizik itn. in ti programiranje ni ravno jasno, pa bodo verjetno rekli pridi, samo povemo ti, da bos delal v Mathlabu, LabView, morda Pyton ali C itn. in strokovnjaka naucijo kako svoje znanje dati v prakso.

Programiranje je enostavno preenostavno, da bi bilo ne vem kako placano. Razen, ce si nafilan z ne vem koliko specificnega znanja, kar pa ne gre brez let.

Invictus ::

Programiranje je že zdavnaj postalo obrtniško znanje, samo našim firmam in kadrovski to še ni potegnilo.

Kar predvsem kaže na to, da se zaposluje precej impulzivno in brez dolgoročnega plana.

Če je nekdo strokovnjak na svojem področju, in ima že rezultate, se boš brez problemov naučil neko novo okolje, ki ga firma uporablja.

Samo firme iščejo ljudi, ki znajo točno njihovo razvojno okolje, kaj pa zna zraven, pa niti ni važno, saj samo kuca kodo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

njyngs ::

Firme dandanes res iščejo ljudi ki 100% poznajo njihov stack. Če ne, jih odj****.

Ampak maš pa tudi dva tipa developerjev:
- dev-e, ki se držijo enega stacka kot pijanec plota in si ne upajo/nočejo niti pogledat okoli
- in dev-e, ki z veseljem menjajo na drug stacka ker jim predstavlja izziv (ponavadi je pri teh zagon večji in rezultati boljši)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

Smurf ::

TheBlueOne je izjavil:


Niso programerji zaradi nabora znanj. Programiranje danes je nuja. Pravnik pravtako ni literat, ceprav vecino casa pise.

Pisem, ker se mi zdi, da vecina vidi zadeve obratno. Pac vidijo te strokovnjake, ki zadeve tudi sprogramirajo in potem svetujejo, da biti programer. Resnica pa je obratna, najprej moras biti strokovnjak, potem pa se naucis programirat v najbolj prakticnem okolju.

Spet skaces v tematiki. Zaceli smo z anketo o programerjih in kaksne place imajo. Elektrotehniki, strojniki, fiziki v omenjenih dveh podjtetjih so deklarirani kot razvijalci programske opreme (razen tisti, ki dejansko razvijajo hardware), sami sebe deklarirajo kot programerje in so tudi resevali zgornjo anketo. Samo za to, ker rabis domensko znanje necesa, se ne pomeni, da nisi programer (potem programerji ne bi obstajali).

TheBlueOne je izjavil:


Glede na to, da si sedaj zacel obesati na semantiko defenicije programerjev, sklepam, da nimas tistih podjetij s strojniki in ne vem kom, kjer ponujajo boljse place kot programerjem?

Skratka ce nekdo sledi nasvete od tukaj in se recimo nauci C in poslje CV tem podjetjem, bodo verjetno rekli hvala ampak ne hvala, dobil pa bo sluzbo nekje drugje ampak za mali denar. Ce pa postanes vrhunski oblikovalec, poznavalec embeded sistemov, fizik itn. in ti programiranje ni ravno jasno, pa bodo verjetno rekli pridi, samo povemo ti, da bos delal v Mathlabu, LabView, morda Pyton ali C itn. in strokovnjaka naucijo kako svoje znanje dati v prakso.

Programiranje je enostavno preenostavno, da bi bilo ne vem kako placano. Razen, ce si nafilan z ne vem koliko specificnega znanja, kar pa ne gre brez let.

V resnici kot nekdo ki dejansko _bere_ te CVje ti povem, da je ponavadi vseeno ali je vrhunski v Cju, ali pa je zelo dober fizik. Oba profila je potrebno izuciti. Kompleksnost problemov gre pa na obeh podrocjih lahko v khm... neskoncnost (tako iz racunalniskega kot recimo matematicnega vidika).

Smurf ::

Ampak, da pocasi koncam to debato (mi je skorajda zal da sem jo zacel). Nastel sem podjetja, kjer lahko programerji dobijo dobro placilo, pa lahko bi se kaksno. Ko bo nekdo dal protiprimere (ki bi me resnicno zanimali) lahko nadaljujemo, do takrat je pa to to pomoje.

TheBlueOne ::

Ni panike, nauci se programirat in najdi tako sluzbo 4k€++. Vso sreco.

Ce bos strokovnjak drugje pa jo bos nasel in te bodo naucili programirat, ker se enkrat programiranje je prelahko, da bi bilo ne vem kako placano. Verjetno velja za prakticno vsa podjetja, ki jih citiras.

In se enkrat, programiranje je v tehnicni struji, kakor je za pravnike in ekonomiste Word. In ne, nisi nujno programer po definiciji, niti, ce vecinoma programiras.

Mimogrede, kaj pocnes? Jaz delam v stroki in podjetju, ki ustreza tvojim kriterijem, pa se nihce ne vidi kot programer.
««
230 / 357
»»