» »

Plače v IT industriji

Plače v IT industriji

Temo vidijo: vsi
««
228 / 357
»»

TheBlueOne ::

111111111111 je izjavil:

Vanquish je izjavil:


Moja poanta je bila samo, da preden se sodi o kvaliteti dela mores bit informan o vsem drugace lahko umazes ime nekoga po nepotrebnem.

Ali sebe potunkaš v drek, če smo že pri tem.


Delovno mesto ni osnovna sola, ce pa ga tako razumes, potem bos tezko napredoval.

Skratka nikogar se nikoli ne tunka v drek, cilji so jasni, dialog mora biti na nivoju. Naceloma nihce ni boljsi ali slabsi, samo bolj ali manj primerni in bolj ali manj kompenzirani. Nic od obojega pa ni pogojeno z nekimi solskimi pravili, je bolj plod strategije in sposobnosti prilagajanja.

Takoj, ko uporabis to retoriko "tunkanja v drek" kazes, da nisi dorastel izzivom na delovnem mestu. Ce te kdo "tunka v drek" razcistis v minuti, to je problem samo enkrat in je priblizno enako omemebe vreden, kot "sem bil rahlo prehlajen".

Vanquish ::

Smurf je izjavil:

Se zmeraj je odgovornost na izdelovalcu produkta. Ce ze omogocis stranki, da lahko spreminja nekaj sredi projekta, ji tudi poves za koliko bo to podaljsalo razvoj/povisalo ceno, ne pa da naredis polizdelek.


no jaz ti lahko iz prve roke povem, da ni zmeraj tako. Iz prve roke ti povem, da imas podjetja ki nudijo storitev imajo pa tudi interni razvoj, hkrati pa so podruznica, ki se mora prilagajati mami.
In ko dobis direktivo s strani mami, da je nekaj za "group" pomembno in ti potem vmes spreminjajo, kr stvari tam ne stimajo prides tudi sam v tezave in nimas pravice glasa.

Vcasih pride tudi do slabega projektnega vodenja in prides na tocko, kjer tako kot bi si zelel narediti vec ni mozno, ker je sla stvar predalec, si pa zakonsko vezan na roke in ne mores drugace.

Se pa absolutno strinjam, da to nikoli ne bi smel bit izgovor za nekatere stvari, ki se delajo - je pa dejstvo, da se zaradi razlicnih razlogov dogajajo.

TheBlueOne je izjavil:

Delovno mesto ni osnovna sola, ce pa ga tako razumes, potem bos tezko napredoval.

Skratka nikogar se nikoli ne tunka v drek, cilji so jasni, dialog mora biti na nivoju. Naceloma nihce ni boljsi ali slabsi, samo bolj ali manj primerni in bolj ali manj kompenzirani. Nic od obojega pa ni pogojeno z nekimi solskimi pravili, je bolj plod strategije in sposobnosti prilagajanja.

Takoj, ko uporabis to retoriko "tunkanja v drek" kazes, da nisi dorastel izzivom na delovnem mestu. Ce te kdo "tunka v drek" razcistis v minuti, to je problem samo enkrat in je priblizno enako omemebe vreden, kot "sem bil rahlo prehlajen".


najbolj pa je pomembno, da se o kvalitete nekega dela prvo pomenis s tistim, ki ga je opravil in sele kasneje z nadrejenimi, ce mislis, da je to potrebno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vanquish ()

111111111111 ::

TheBlueOne je izjavil:

111111111111 je izjavil:

Vanquish je izjavil:


Moja poanta je bila samo, da preden se sodi o kvaliteti dela mores bit informan o vsem drugace lahko umazes ime nekoga po nepotrebnem.

Ali sebe potunkaš v drek, če smo že pri tem.


Delovno mesto ni osnovna sola, ce pa ga tako razumes, potem bos tezko napredoval.

Skratka nikogar se nikoli ne tunka v drek, cilji so jasni, dialog mora biti na nivoju. Naceloma nihce ni boljsi ali slabsi, samo bolj ali manj primerni in bolj ali manj kompenzirani. Nic od obojega pa ni pogojeno z nekimi solskimi pravili, je bolj plod strategije in sposobnosti prilagajanja.

Takoj, ko uporabis to retoriko "tunkanja v drek" kazes, da nisi dorastel izzivom na delovnem mestu. Ce te kdo "tunka v drek" razcistis v minuti, to je problem samo enkrat in je priblizno enako omemebe vreden, kot "sem bil rahlo prehlajen".

Če si ti polpismen, ti tudi jaz ne morem pomagat. Če ne znaš razbrati konteksta in se obesiš samo na drek, boš težko napredoval.

Ni poslovna etika, da greš šefu na sodelovca s prstom kazat, da nima pojma oz. da ga imaš ti več, na podlagi enega pogleda v kodo. Najprej se pomeniš s sodelavcem, ker ziher bo tudi obrnjena situacija, ko boš ti popravljal drek in bodo zadnji komentarji in koda tvoja in bo vse drek, pa nisi v osnovi nič kriv. Že videno in preizkušeno.

EDIT: Evo vidiš Vanquish ve zakj se gre ti pa samo driskaš.

Zgodovina sprememb…

Smurf ::

Kdaj kje res nastane neresljiv problem, ki se mu je bilo nemogoce izogniti. Ampak v 95% primerih (ce ne vec) se izkaze, da ce bi vsi naredilo svojo delo pravilno, bi se tej zadevi izognili. Druga zadeva pa je koliko je kaksno podjetje rigidno.

Poenotiti/urediti kaksen IT sistem v slo. zdrastvu recimo si predstavljam, da je ogromen (ampak vecinoma ne-tehnicen) problem.

111111111111 ::

Smurf je izjavil:

Kdaj kje res nastane neresljiv problem, ki se mu je bilo nemogoce izogniti. Ampak v 95% primerih (ce ne vec) se izkaze, da ce bi vsi naredilo svojo delo pravilno, bi se tej zadevi izognili. Druga zadeva pa je koliko je kaksno podjetje rigidno.

Poenotiti/urediti kaksen IT sistem v slo. zdrastvu recimo si predstavljam, da je ogromen (ampak vecinoma ne-tehnicen) problem.

To je precej utopično pričakovati. Stranke bluzijo po svoje, programerji pa po svoje.

TheBlueOne ::

111111111111 je izjavil:

Smurf je izjavil:

Kdaj kje res nastane neresljiv problem, ki se mu je bilo nemogoce izogniti. Ampak v 95% primerih (ce ne vec) se izkaze, da ce bi vsi naredilo svojo delo pravilno, bi se tej zadevi izognili. Druga zadeva pa je koliko je kaksno podjetje rigidno.

Poenotiti/urediti kaksen IT sistem v slo. zdrastvu recimo si predstavljam, da je ogromen (ampak vecinoma ne-tehnicen) problem.

To je precej utopično pričakovati. Stranke bluzijo po svoje, programerji pa po svoje.


Ampak, tisti programer, ki razume stranke bo verjetno slej kot prej sef, tista stranka, ki pa zna voditi tehnicne projekte pa bo v tem smislu najbolj uspesna. Praviloma zmaga tisti, ki se zna oddaljiti od obicajnih tezav oz. jih nekako resit ali premostit.

Vanquish ::

TheBlueOne je izjavil:

Ampak, tisti programer, ki razume stranke bo verjetno slej kot prej sef, tista stranka, ki pa zna voditi tehnicne projekte pa bo v tem smislu najbolj uspesna. Praviloma zmaga tisti, ki se zna oddaljiti od obicajnih tezav oz. jih nekako resit ali premostit.


no tukaj bo ponavadi BA, Arhitekt pa se kdo drugi tisti, ki bo mel vec komunikacijami s strankami, vsaj s poslovnim delom :)

Smurf ::

111111111111 je izjavil:


To je precej utopično pričakovati. Stranke bluzijo po svoje, programerji pa po svoje.

Hmmm? Zakaj? Meni se zgodijo taki epic failih pri bistveno manj kot v 5% strank. Hkrati, ce gre kaj res narobe, se pogleda zakaj je bilo tako in se poskrbi, da se ne ponovi.

Mavrik ::

Old Spice je izjavil:

Ne bi ravno rad bral vseh 227 strani teme, me pa vseeno zanima ena groba ocena kakšna je v SI neto plača za nekoga iz IT področja? Rabim eno referenčno nulo :)


V istem oddelku imaš rezultate ankete. :)
The truth is rarely pure and never simple.

marska83 ::

Invitus kakšna je tipična razlika v dnevni postavki med on-site in off-site za Nemce? Koliko % je on-site višja postavka?

Kasual ::

Pozdravljeni, zanima me programersko stališče o UX / UI Dizajnerjih. Je specializacija na tem področju smiselna za delovanje po Sloveniji, ali je pri nas še preveč v "povojih"?

OracleDev ::

Kasual je izjavil:

Pozdravljeni, zanima me programersko stališče o UX / UI Dizajnerjih. Je specializacija na tem področju smiselna za delovanje po Sloveniji, ali je pri nas še preveč v "povojih"?

To so zame oblikovalci, ki jih na projektih full time ne rabim. Najamem jih na začetku projekta, kar pomeni da obstaja kar nekaj posameznikov/podjetij, ki se s tem izključno ukvarjajo že sedaj, tako da to ni nič več v povojih.

TheBlueOne ::

marska83 je izjavil:

Invitus kakšna je tipična razlika v dnevni postavki med on-site in off-site za Nemce? Koliko % je on-site višja postavka?


Verjetno je bolj problem najti delo, kjer si redko tam. Razlika v placilu pa je na vsak nacin primarno odvisna od tvojega znanja in ucinkovitosti.

Jerry000 ::

Pri večjih podjetjih so full time tam UI/UX designerji. Tudi sam sem bil (sem še)

111111111111 ::

Kasual je izjavil:

Pozdravljeni, zanima me programersko stališče o UX / UI Dizajnerjih. Je specializacija na tem področju smiselna za delovanje po Sloveniji, ali je pri nas še preveč v "povojih"?

Ni težava v povojih, bolj je težava veliksot firm.

Caleneth ::

Delam kot Wordpress/Joomla developer na normiran s.p. za 15€/uro - kot outsourcing za več različnih podjetij, 3 leta predhodnih izkušenj (študentska dela za cca 8,5€ bruto) - delo zgleda tak, da dobim dizajn in potem izdelam stran, dodam plugin-e itd, v glavnem vse komplet s SEO. Dejansko nimam ocene, a si računam premalo za naš trg? Včasih imam občutek, da premalo cenim svoje znanje/sposobnosti, a obenem nočem izgubiti trenutnih strank s kakšno banalno urno postavko...

eric_cartman ::

Caleneth je izjavil:

Delam kot Wordpress/Joomla developer na normiran s.p. za 15€/uro - kot outsourcing za več različnih podjetij, 3 leta predhodnih izkušenj (študentska dela za cca 8,5€ bruto) - delo zgleda tak, da dobim dizajn in potem izdelam stran, dodam plugin-e itd, v glavnem vse komplet s SEO. Dejansko nimam ocene, a si računam premalo za naš trg? Včasih imam občutek, da premalo cenim svoje znanje/sposobnosti, a obenem nočem izgubiti trenutnih strank s kakšno banalno urno postavko...


Prva napaka.. Ne delaj na uro ampak na projekt!

Poglej si tale video:


Tole se lepo aplicira na vse projekte - čeprav se gre v omenjeni temi za dizajn.

Tukaj pa imaš še od slotech admina, ki je predaval v Poligonu o tem kako in na kakšen način računa za izdelavo WP strani (14. slajd):
https://www.slideshare.net/gandalfar/up...

Nekje je bil še video od njega, ko je imel seminar --> Če ima slučajno kdo link.
Naslov je bil: "Up your freelancing game".

Iskalček ::

Kakšne so plače v podjetju METRONIK? Imajo odprte pozicije.
Lahko ZS. Hvala.

TheBlueOne ::

eric_cartman je izjavil:


Prva napaka.. Ne delaj na uro ampak na projekt!


Zakaj? Za moj okus je odvisno od projekta in stranke. Samo prepoceni urno postavko ima, kot prepoceni vsaj polprepoceni. :) Za avtomehaniki, elektricarji itn., racunajo 30€/h++, ce niso susmarji, kjer bi jaz uro takega, ki dela uporabne strani, ce je res strokovnjak ocenil na 50€/h+++.

Caleneth ::

Glede na to, da sem outsourcana delovna sila, ki vskoči, kadar se kateremu preveč dela nakopiči - se mi zdi zelo riskantno naenkrat povečati urno postavko za npr. 33% iz 15EUR/h na 20/h. Potem me za 2-tedenski projekt (10 x 8ur) morajo plačati 1600EUR kar je v bistvu že skoraj enako stroškom delodajalca za redno zaposlenega juniorja s 1400EUR bruto plače... Ne vem kako se naj rešim iz te zagate brez, da izgubim stranke s katerimi sodelujem že en čas. Glede znanja verjetno padem v neko middle kategorijo - med junior in senior.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Caleneth ()

Mavrik ::

Zakaj pa misliš da moraš biti cenejši od redno zaposlenega? To da ti vskočiš ko nimajo nikogar zaposlenega je vredno več kot zaposlovanje.
The truth is rarely pure and never simple.

Mato989 ::

Mavrik je izjavil:

Zakaj pa misliš da moraš biti cenejši od redno zaposlenega? To da ti vskočiš ko nimajo nikogar zaposlenega je vredno več kot zaposlovanje.


+1
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Vanquish ::

Caleneth je izjavil:

Glede na to, da sem outsourcana delovna sila, ki vskoči, kadar se kateremu preveč dela nakopiči - se mi zdi zelo riskantno naenkrat povečati urno postavko za npr. 33% iz 15EUR/h na 20/h. Potem me za 2-tedenski projekt (10 x 8ur) morajo plačati 1600EUR kar je v bistvu že skoraj enako stroškom delodajalca za redno zaposlenega juniorja s 1400EUR bruto plače... Ne vem kako se naj rešim iz te zagate brez, da izgubim stranke s katerimi sodelujem že en čas. Glede znanja verjetno padem v neko middle kategorijo - med junior in senior.


redno zaposleni junior placujejo se bruto na bruto, ima bolniske, ima dopust, ima regres, ima bozicnico itn. Vse skupaj naredi tega juniorja konkretno drazjega od tebe...

Mavrik ::

Predvsem pa traja mesece da nekoga zaposliš in v tem času delo stoji ;)
The truth is rarely pure and never simple.

eric_cartman ::

TheBlueOne je izjavil:

eric_cartman je izjavil:


Prva napaka.. Ne delaj na uro ampak na projekt!


Zakaj? Za moj okus je odvisno od projekta in stranke. Samo prepoceni urno postavko ima, kot prepoceni vsaj polprepoceni. :) Za avtomehaniki, elektricarji itn., racunajo 30EUR/h++, ce niso susmarji, kjer bi jaz uro takega, ki dela uporabne strani, ce je res strokovnjak ocenil na 50EUR/h+++.


Bom tako rekel. Se nimam za strokovnjaka na tem področju, tako da sem se, ko sem omenil napako zaradi urne postavke narobe izrazil.

Vseeno pa logika bolj deluje pri računanju na projekt kot pa pri računanju na uro.

Zakaj?
- Ker si kaznovan če delaš hitro in dobro.
in
- Ker si nagrajen če delaš počasi in za projekt zapraviš več ur kot bi jih lahko nekdo, ki zadevo obvlada. Če si počasen, ti namreč poskoči cena.

Pri mehaniku to špila zato, ker že tako ali tako veš, da boš že samo da avto pustiš tam, dobil zaračunane vsaj 2 uri. Vendar veš, da noben mehanik na tvojem avtomobilu ne bo zapravil 100 ur.

Če pa delaš na kakšnih večjih zadevah kot programer, pa si težko opredeliš koliko ur boš porabil za neko stvar. Vsaj jaz si ne predstavljam, da lahko rečem ali bom za neko stvar porabil 200 ali 250 ur.

Poleg vsega pa je stranki bolj všeč, če na začetku izve kakšna bo cena za takšen projekt.

Zgodovina sprememb…

kuall ::

Smurf je izjavil:

Hkrati, ce gre kaj res narobe, se pogleda zakaj je bilo tako in se poskrbi, da se ne ponovi.


Svet ne deluje tako. Stvari se ponavljajo. Ponavljajo se edino takrat ne, če spremeniš vzrok za ponovitve. To pa si ti. Torej če sam sebe spremeniš. Sam sebe pa tudi ne moreš spremeniti z močjo volje kar čez noč, ampak se spreminjaš počasi. Torej v resnici nimaš kaj naredit. Usoda te je že zapečatila, da boš celo življenje delal iste napake. Ne boš jih delal edino, če ves čas sebe izboljšuješ.

Smurf ::

kuall je izjavil:

Smurf je izjavil:

Hkrati, ce gre kaj res narobe, se pogleda zakaj je bilo tako in se poskrbi, da se ne ponovi.


Svet ne deluje tako. Stvari se ponavljajo. Ponavljajo se edino takrat ne, če spremeniš vzrok za ponovitve. To pa si ti. Torej če sam sebe spremeniš. Sam sebe pa tudi ne moreš spremeniti z močjo volje kar čez noč, ampak se spreminjaš počasi. Torej v resnici nimaš kaj naredit. Usoda te je že zapečatila, da boš celo življenje delal iste napake. Ne boš jih delal edino, če ves čas sebe izboljšuješ.

V resnici se da veliko stvari spremeni precej hitro.

111111111111 ::

Smurf je izjavil:


V resnici se da veliko stvari spremeni precej hitro.

Težava je dolgoročnost in smiselnost, hitrih sprememb.

Smurf ::

Cisto odvisno od situacije a ne. Ogromno stvari se da zelo hitro resiti, nekatere pa ne. Da se stvari ne da spremeniti, je pa laz.

TheBlueOne ::

eric_cartman je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

eric_cartman je izjavil:


Prva napaka.. Ne delaj na uro ampak na projekt!


Zakaj? Za moj okus je odvisno od projekta in stranke. Samo prepoceni urno postavko ima, kot prepoceni vsaj polprepoceni. :) Za avtomehaniki, elektricarji itn., racunajo 30EUR/h++, ce niso susmarji, kjer bi jaz uro takega, ki dela uporabne strani, ce je res strokovnjak ocenil na 50EUR/h+++.


Bom tako rekel. Se nimam za strokovnjaka na tem področju, tako da sem se, ko sem omenil napako zaradi urne postavke narobe izrazil.

Vseeno pa logika bolj deluje pri računanju na projekt kot pa pri računanju na uro.

Zakaj?
- Ker si kaznovan če delaš hitro in dobro.
in
- Ker si nagrajen če delaš počasi in za projekt zapraviš več ur kot bi jih lahko nekdo, ki zadevo obvlada. Če si počasen, ti namreč poskoči cena.

Pri mehaniku to špila zato, ker že tako ali tako veš, da boš že samo da avto pustiš tam, dobil zaračunane vsaj 2 uri. Vendar veš, da noben mehanik na tvojem avtomobilu ne bo zapravil 100 ur.

Če pa delaš na kakšnih večjih zadevah kot programer, pa si težko opredeliš koliko ur boš porabil za neko stvar. Vsaj jaz si ne predstavljam, da lahko rečem ali bom za neko stvar porabil 200 ali 250 ur.

Poleg vsega pa je stranki bolj všeč, če na začetku izve kakšna bo cena za takšen projekt.


Tako pac vidis to ti, kjer ne vem, na kaksni podlagi gradis logiko. Mi je tudi jasno, da je ta retorika nek danadnji klise in ce te vzorce isces jih seveda najdes, ampak niso pravilo.

Moje delo so bolj kot ne projekti in jih imam kar nekaj za sabo in ti lahko povem, da vecinoma je tako:

Kaznovan si, ce delas hitro in napake, posebej, ce imas cas. Ce vse naredis hitro in 100% bodo vsi veseli, ampak v praksi se nisem videl junaka, ki hiti in ne dela napak. Projekti niso stancanje ampak so sestavljeni iz planiranja, razmisljanja, dolgih diskusij z vsemi mogocimi ljudmi, kavicami in ne vem kaj se vse. Te ure so vse stete in poracunane.

Ko reces, da "zapravis vec ur kot bi jih lahko nekdo" mi ni jasno, kdo ta nekdo je in kdo bo sodil, ter kako bo sodil, da lahko gre hitreje?

In ko reces:
Če pa delaš na kakšnih večjih zadevah kot programer, pa si težko opredeliš koliko ur boš porabil za neko stvar. Vsaj jaz si ne predstavljam, da lahko rečem ali bom za neko stvar porabil 200 ali 250 ur.


Kako potem lahko postavis ceno? Potem si prisiljen delati po urni postavki, ravno temu pa nasprotujes.

Tilen ::

Slovenska obveščevalno-varnostna agencija (SOVA) je prvič javno objavila prosta delovna mesta.

http://www.sova.gov.si/si/o_sovi/zaposl...

Objavljena razpisana mesta so na področjih: pridobivanja podatkov s tajnim sodelovanjem, informacijsko-komunikacijske infrastrukture, sistemov za pridobivanje podatkov in informacijske varnosti, vrednotenja in analiziranje podatkov, priprave informacij, ocen in prognoz in pravne podpore, priprave predpisov in drugih gradiv.


Plače za prosta delovna mesta se gibljejo med 1.128 evrov bruto in 1.173 evrov bruto za mesto referenta in svetovalca pripravnika, do 2.198 evrov bruto za podsekretarja. Tu so potem še prosta delovna mesta za višjega svetovalca, plača za to mesto znaša 1.807 evrov bruto.
vir: Finance

INFORMACIJSKO-KOMUNIKACIJSKA INFRASTRUKTURA, SISTEMI ZA PRIDOBIVANJE PODATKOV IN INFORMACIJSKA VARNOST

Veliko zahtevajo za ta denar. :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Tilen ::

1.173 evrov bruto torej za:

Usposabljanje za izvajanje nalog:

izvajanje projektnih nalog s področja nadzorovanja komunikacij
nadgradnja in vzdrževanje komunikacijskih sistemov
sodelovanje pri izvajanju zahtevnejših operativnih nalog
izdelava operativno-tehničnih poročil in mnenj
pridobivanje in izmenjava podatkov s tujimi obveščevalno-varnostnimi službami
izvajanje zahtevnejših operativno-tehničnih projektov v RS in tujini
opravljanje zahtevnejših strokovnih nalog z delovnega področja agencije
razvijanje zahtevnejših operativno-tehničnih sredstev

Pogoji za zasedbo delovnega mesta:

končano najmanj visokošolsko strokovno izobraževanje (prejšnje) / visokošolska strokovna izobrazba (prejšnja), ali visokošolsko strokovno izobraževanje (prva bolonjska stopnja) / visokošolska strokovna izobrazba (prva bolonjska stopnja), ali visokošolsko univerzitetno izobraževanje (prva bolonjska stopnja) / visokošolska univerzitetna izobrazba (prva bolonjska stopnja);
obvezno usposabljanje za imenovanje v naziv,
dovoljenje za dostop do tajnih podatkov stopnje tajnosti TAJNO;
strokovni izpit za izvrševanje posebnih dolžnosti in pooblastil uradne osebe Slovenske obveščevalno-varnostne agencije.

Želena znanja, sposobnosti in lastnosti:

poznavanje tehnologij s področja telekomunikacij, računalništva in matematike
poznavanje arhitekture računalniških sistemov in delovanja operacijskih sistemov
poznavanje omrežnih protokolov in spletnih tehnologij
poznavanje področja informacijske varnosti, odkrivanja ranljivosti, digitalne forenzike
izkušnje v razvoju programske opreme v različnih jezikih (zbirnik, C, C++, java, python...) in okoljih (Windows, Linux, mobilno okolje)
poznavanje podatkovnih struktur in algoritmov
osnovno poznavanje principov kriptografskih protokolov
poznavanje področja analize velikih količin podatkov
višja raven znanja tujega jezika
poznavanje varnega rokovanja z orožjem
sposobnost timskega dela
sposobnost kritičnega razmišljanja
inovativnost
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

poweroff ::

Kdor ima ta znanja, se lahko zaposli za precej višjo plačo v zasebnem sektorju...
sudo poweroff

Tilen ::

Seveda. Dajem samo primer, kako lahko nekdo meša mešalec za skoraj 1000 EUR bruto minimalne plače ali tipka v Hoferju na blagajni za 1200 ali je referent SOVE za 1.173 EUR. :))
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Cruz ::

Tilen je izjavil:

Seveda. Dajem samo primer, kako lahko nekdo meša mešalec za skoraj 1000 EUR bruto minimalne plače ali tipka v Hoferju na blagajni za 1200 ali je referent SOVE za 1.173 EUR. :))

Ampak, lahko pa poveš, da delaš na SOVI in da ne smeš govoriti o naravi svojega dela. Seveda bi to bilo v gostilni, pri šanku, z viskijem v roki. :) Koliko je delo zanimivo ne vem(o), teoretično zna biti.

jeremenen ::

Um... kako so jih pa do sedaj iskali - friends&family&SDS?

111111111111 ::

Z neposrednim novačenjem.

LukiYo ::

Mizerija tole s plačami v JU (SOVA), skoraj ni za verjet. Zanimivost dela je verjetno edini plus, za nekoga ki je finančno preskrbljen in se gre malo tehnično zafrkavat tja.

Mogoče je pa kriva uranivnilovka javne uprave na splošno, kjer padeš z ostalo množico v nek plačni razred in posledično se skrivaš med ostalimi ovčkami brez presežkov. Ne vem torej če so tile ad hoc plačni razredi spodbudni za ambiciozne kareieriste - tiste ki delajo presežke, verjetno bi take tudi v JU potrebovali, tako so pa (si mislim) bolj na autopilotu.

scipascapa ::

za tak denar ne moreš dobiti dober kader, simple as that.

Tody ::

Zanimivost dela? Pomoje samo excele prekladaš sem in tja od raznih agenciji in pišeš poročila o varnostnih incidentih

poweroff ::

Definitivno ni tako kot v filmih o Jamesu Bondu... :))

Edina nevarnost je, da umreš od dolgčasa... ali pa od alkohola. :)
sudo poweroff

odgovornost ::

se kaj zaposljuje v IT sektorju?
Sem na trenutni službi 5 let... počasi dopiz*** za prenizko plačo.
Znam javo, javascript, sql, postavljanje in arhitektura spletnih aplikacij. V vsem sem nekje v sredini v ničemer ne blestim.
V službi mi je bistveno razumni šefi, mentorski program (oziroma nek načrt izpolnjevanja znanja), dober kolektiv. Plača dokler je v nekem povprečju v moji regiji dela ni bistvenega pomena.

OracleDev ::

odgovornost je izjavil:

se kaj zaposljuje v IT sektorju?
Sem na trenutni službi 5 let... počasi dopiz*** za prenizko plačo.
Znam javo, javascript, sql, postavljanje in arhitektura spletnih aplikacij. V vsem sem nekje v sredini v ničemer ne blestim.
V službi mi je bistveno razumni šefi, mentorski program (oziroma nek načrt izpolnjevanja znanja), dober kolektiv. Plača dokler je v nekem povprečju v moji regiji dela ni bistvenega pomena.

Povsod zaposljujejo na polno.

odgovornost ::

OracleDev je izjavil:

odgovornost je izjavil:

se kaj zaposljuje v IT sektorju?
Sem na trenutni službi 5 let... počasi dopiz*** za prenizko plačo.
Znam javo, javascript, sql, postavljanje in arhitektura spletnih aplikacij. V vsem sem nekje v sredini v ničemer ne blestim.
V službi mi je bistveno razumni šefi, mentorski program (oziroma nek načrt izpolnjevanja znanja), dober kolektiv. Plača dokler je v nekem povprečju v moji regiji dela ni bistvenega pomena.

Povsod zaposljujejo na polno.



Potem pa se z veseljem odzovem na vsako ponudbo.
Sem mlad in zagnan, se rad naučim kar je treba, izkušenj imam pa cca 5 let- višjo izobrazbo pa še pridobivam

3p ::

scipascapa je izjavil:

za tak denar ne moreš dobiti dober kader, simple as that.


Neumnost. Koliko pa misliš, da dobijo (mladi) raziskovalci po fakultetah in sorodnih inštitucijah? In predvidevaš, da so zato (vsi) zanič?

Skratka, denar ni neposredno merilo kvalitete kadra. In ne delajo vsi le za denar. Seveda pa imaš z višjim proračunom tudi bistveno boljšo izbiro.

A glede na to, da je ta forum, vsakič ko ni potrebno, v besedah poln "domoljubnih" čustev: tu lahko kak ITjevec svoja čustva spremeni v dejanja. Manj plače, več dela za domovino. Rojak Samo vas potrebuje.

TheBlueOne ::

3p je izjavil:

scipascapa je izjavil:

za tak denar ne moreš dobiti dober kader, simple as that.


Neumnost. Koliko pa misliš, da dobijo (mladi) raziskovalci po fakultetah in sorodnih inštitucijah? In predvidevaš, da so zato (vsi) zanič?


Ti govoris o dobrem potencialu ne o dobrem kadru. Ko si enkrat dober kader postanes drag. Zame mladi raziskovalci se niso zares na trgu in to vidim bolj kot podaljsanje studija.

Dober kader si, ko se dokazes, kar lahko b.p. mladi raziskovalec postane, ampak pozabi, da bo potem tako poceni.

Redman ::

Haha za 1100 bruto se ne bi dvignil niti iz postelje. Ob vsem tem pomanjkanju IT kadra na trgu, folk še vedno dela za tako plačilo?

WhiteAngel ::

3p je izjavil:

scipascapa je izjavil:

za tak denar ne moreš dobiti dober kader, simple as that.


Neumnost. Koliko pa misliš, da dobijo (mladi) raziskovalci po fakultetah in sorodnih inštitucijah? In predvidevaš, da so zato (vsi) zanič?


Dobijo dobrega jurja. Zato se pa nihče noče več prijavit na ta delovna mesta po tehničnih faksih. Na FRI so asistenti v povprečju 120% obremenjeni, ostalo gre prek pogodb, 15 asistentov je čisto zunanjih, ki delajo prek podjemne, na razpis za 6 asistentov se je prijavil letos eden. Da bi delal še research zraven... yeah right.

Pod črto potem dobiš zanič kader in entuziaste, ki ne potrebujejo (več?) denarja. Nekega zdravega, sposobnega jedra za 2k neto na mesec, kolikor bi ti dala industrija, pa ni.

Zgodovina sprememb…

njyngs ::

Ko berem vidim, da je v javni upravi toliko enih zanimivih IT izzivov... potem pa ponujajo tako žalost za plačilo :(

WhiteAngel ::

3p je izjavil:

scipascapa je izjavil:

za tak denar ne moreš dobiti dober kader, simple as that.


Neumnost. Koliko pa misliš, da dobijo (mladi) raziskovalci po fakultetah in sorodnih inštitucijah? In predvidevaš, da so zato (vsi) zanič?


Aja, problem mladih raziskovalcev je v posledično slabem raziskovalnem okolju. Asistenti so pedagoško preobremenjeni in ne morejo delati researcha, profesorji so v glavnem po sestankih, iščejo denar in predavajo. Tako da v raziskovalni skupini ostane eden ali dva MR-ja, ki delata ločeno, sama neko profesorjevo idejo iz nule, za katero je dobil denar. Seveda, če ti v 4-ih letih ne uspe opraviti izpitov na doktorskem študiju, imeti SCI članek in doktorirati, mora tako profesor kot MR vračati del sredstev za nazaj (eno leto bruto plač). Super ti je to okolje, res. Za jurja.
««
228 / 357
»»