» »

Plače v IT industriji

Plače v IT industriji

Temo vidijo: vsi
««
226 / 357
»»

Mavrik ::

dvojka je izjavil:

A kdo ve kako se štejejo ti dnevi, ko se potuje domov? Npr. vsak pondeljek zjutraj k stranki in četrtek popoldne domov. Se v rezidenstvo tako ponedeljek kakor tudi četrtek? Nekje sem celo zasledil, da če se potuje domov samo za vikend, se sobota in nedelja ne izključita iz kvote dni za rezidentstvo.


Ne vem kako boš prepričal FURS da nimaš nobenih ekonomskih interesov v Sloveniji, če se boš vsak vikend domov vozakal :) Ampak probaj, me zanima rezultat.
The truth is rarely pure and never simple.

Invictus ::

Ahim je izjavil:

dvojka je izjavil:

A kdo ve kako se štejejo ti dnevi, ko se potuje domov? Npr. vsak pondeljek zjutraj k stranki in četrtek popoldne domov. Se v rezidenstvo tako ponedeljek kakor tudi četrtek? Nekje sem celo zasledil, da če se potuje domov samo za vikend, se sobota in nedelja ne izključita iz kvote dni za rezidentstvo.

Potem je vsak nas sofer kamijona, ki gre na furo v ponedeljek zjutraj in se vrne v Slovenijo v petek, rezident neke druge drzave z vidika davkov? Mocno dvomim. Pri nas je zagotovo kar nekaj prevoznikov, ki imajo soferje po Nemciji vseh pet dni v tednu, domov pa pridejo za vikend pavzo.

Šofer ne dela za nemško firmo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: bfranklin ()

dvojka ::

Mavrik je izjavil:

dvojka je izjavil:

A kdo ve kako se štejejo ti dnevi, ko se potuje domov? Npr. vsak pondeljek zjutraj k stranki in četrtek popoldne domov. Se v rezidenstvo tako ponedeljek kakor tudi četrtek? Nekje sem celo zasledil, da če se potuje domov samo za vikend, se sobota in nedelja ne izključita iz kvote dni za rezidentstvo.


Ne vem kako boš prepričal FURS da nimaš nobenih ekonomskih interesov v Sloveniji, če se boš vsak vikend domov vozakal :) Ampak probaj, me zanima rezultat.


Jaz bi rad Nemce prepričal, da nimam ekonomskih interesov pri njih, ker je trenutno bolj ugodno plačat davke v Sloveniji kot v Nemčiji :)

TheBlueOne ::

Ahim je izjavil:

dvojka je izjavil:

A kdo ve kako se štejejo ti dnevi, ko se potuje domov? Npr. vsak pondeljek zjutraj k stranki in četrtek popoldne domov. Se v rezidenstvo tako ponedeljek kakor tudi četrtek? Nekje sem celo zasledil, da če se potuje domov samo za vikend, se sobota in nedelja ne izključita iz kvote dni za rezidentstvo.

Potem je vsak nas sofer kamijona, ki gre na furo v ponedeljek zjutraj in se vrne v Slovenijo v petek, rezident neke druge drzave z vidika davkov? Mocno dvomim. Pri nas je zagotovo kar nekaj prevoznikov, ki imajo soferje po Nemciji vseh pet dni v tednu, domov pa pridejo za vikend pavzo.


Preberi si nemsko zakonodajo in tocno kako je doloceno, ce so izjeme itn. Zadeve so kar komplicirane. Ce je en primer, kjer si ne znas predstavljati, kako je zakonsko urejeno, to ni najboljsa tolazba.

Invictus ::

dvojka je izjavil:

Mavrik je izjavil:

dvojka je izjavil:

A kdo ve kako se štejejo ti dnevi, ko se potuje domov? Npr. vsak pondeljek zjutraj k stranki in četrtek popoldne domov. Se v rezidenstvo tako ponedeljek kakor tudi četrtek? Nekje sem celo zasledil, da če se potuje domov samo za vikend, se sobota in nedelja ne izključita iz kvote dni za rezidentstvo.


Ne vem kako boš prepričal FURS da nimaš nobenih ekonomskih interesov v Sloveniji, če se boš vsak vikend domov vozakal :) Ampak probaj, me zanima rezultat.


Jaz bi rad Nemce prepričal, da nimam ekonomskih interesov pri njih, ker je trenutno bolj ugodno plačat davke v Sloveniji kot v Nemčiji :)

Če se nemška davčna odloči, da si njihov rezident, boš moral kar na sodišče...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: bfranklin ()

St235 ::

Invictus je izjavil:

Davčni rezident postaneš, ko si v eni državi 183 dni ali več. Prej se nimajo kaj izmišljevati, pač EU standard.

Prej se nimajo kaj izmišljevati. Ampak noter štejejo tudi vikendi, prazniki, ne samo delovni dnevi.

Recimo, Nemčija zadnje čase od tujcev zahteva pred projektom informacijo, koliko dni na leto boš bival v tam.


Spet meglo prodajaš...

Davčni rezident postaneš, ko imaš v državi ekonomske in socialne interese. 183 dni je samo eden od kriterijev.

Invictus ::

Slovenska davčna zakonodaja ne velja v Nemčiji.

Ne komplicirajo vsi tako kot naš FURS. ZA večino zahodnih evropskih davčnih je dovolj 183 dni bivanja v državi.

Malo težko dokažeš ne-ekonomski interes, če si tam v službi...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: thramos ()

St235 ::

jao se spet vlečeš ven v tri dni, ko vidiš kako neumnost si bleknil.

Pri davčnem rezidenstsvu ni avtomatizma ampak se case by case presoja ali na pobudo posmeznika ali države oziroma davčnega urada. 183 dni bivanja je samo eden od kriterijev.

kaj si pa hotel povedat s tem, da slovenska davčna zakonodaja ne velja v Nemčiji pa samo ti veš. A mogoče, si hotel povedat, da pojma nimaš, da tudi v nemčiji presojajo ekonomske in socialne interese?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

pegasus ::

Invictus je izjavil:

Malo težko dokažeš ne-ekonomski interes, če si tam v službi...
Moraš bit v tapravi službi.

TheBlueOne ::

Pac ne sodit po lastnih izkusnjah ali izkusnjah kaksnega znanca. To je kakor, da reces, da je omejitev na AC 150kmh ker ti tako vozis in nisi dobil kazni in poznas se nakaj ljudi, ko to pocnejo.

Kakor pravi Lakotnik29 se mora najprej zaceti postopek, ce te ne dobijo na radar tako ali tako ni nic. Ni to prekrsek ampak je lahko kar veliko sranje. Verjetno je v praksi v smislu preganjanja podobno kot siva ekonomija.

Vazelin ::

Vas headhunterke še zasipajo s ponudbami ali je ohlajanje že doseglo linkedin slovenskih ITjevcev?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Jerry000 ::

Jaz tu in tam dobim

111111111111 ::

1-2 na mesec

Invictus ::

Trenutno je mrtvilo. Tako kot vsako leto.

Začelo se bo spet po prvomajskih praznikih ali pa tam konec maja.

Takrat iščejo folk za poletje, ko gredo drugi na dopust.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Vazelin ::

Že pri nekaj oglasih sem videl, da je bonus "delo v copatih". Če si že za PCjem a ni vseeno če si v čevljih ali copatih. Zakaj je to bonus?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

jakan123 ::

V copatih je veliko bolj udobno.

7982884e ::

Vazelin je izjavil:

Že pri nekaj oglasih sem videl, da je bonus "delo v copatih". Če si že za PCjem a ni vseeno če si v čevljih ali copatih. Zakaj je to bonus?

resno?
ne zavidam ljudem v strogo corporate okoljih, ki se morajo matrati v oblekah in cevljih.

cesnja ::

Vazelin je izjavil:

Že pri nekaj oglasih sem videl, da je bonus "delo v copatih". Če si že za PCjem a ni vseeno če si v čevljih ali copatih. Zakaj je to bonus?

Meni se stopala v cevljih med sedenjem takoj zacnejo potiti. S copati pa ne. Na faksu sem zaradi tega imel kar pogoste tezave z glivicami. Sedaj jih na primernem delovnem mestu nimam vec.

111111111111 ::

Vazelin je izjavil:

Že pri nekaj oglasih sem videl, da je bonus "delo v copatih". Če si že za PCjem a ni vseeno če si v čevljih ali copatih. Zakaj je to bonus?

Poskusi v bančnem sektorju nositi copate. Te živega požrejo. :D Zato je to bonus, če že sediš 8+ ur, da imaš vsaj copate. :P

Tody ::

Ja, to je res bonus... Zategnjenci eni... Pri nas lahko odprete okno! Dovolimo vam da odgrnete zavese! Pustimo vam celo da greste po 10 urah domov!

poweroff ::

Bonus za banko je, da si ti pripravljen delati za njih.
sudo poweroff

111111111111 ::

Verjel ali ne imam kolega programerja, ki je iskal novo službo in je na prvem razgovoru vprašal 2 stvari, višino plače in ali ima lahko v službi copate.

Jerry000 ::

Copati na delovnem mestu so zakon

PrimoZ_ ::

Kolikšna je spodobna plača za NL Amsterdam ?
Windows server in powershell avtomatizacija.

Invictus ::

Če hočeš tam normalno živeti, moraš dobiti vsaj 3k neto...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

bedak ::

Copati so obvezni

PrimoZ_ ::

Invictus je izjavil:

Če hočeš tam normalno živeti, moraš dobiti vsaj 3k neto...


Kakšne izkušnje iz tistega konca sicer ?
Gre se pa za finančni sektor sicer, ker mi sliči na zategnjno kulturo.

Plača naj bi bila 4,5k€ after taxes, kar se sicer sliši dobro ampak me moti da se izogibajo podatku kolk je bruto.

Vazelin ::

Hm sem mislil, da vam pustijo biti v copatih by default:D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

TheBlueOne ::

PrimoZ_ je izjavil:

Invictus je izjavil:

Če hočeš tam normalno živeti, moraš dobiti vsaj 3k neto...


Kakšne izkušnje iz tistega konca sicer ?
Gre se pa za finančni sektor sicer, ker mi sliči na zategnjno kulturo.

Plača naj bi bila 4,5k€ after taxes, kar se sicer sliši dobro ampak me moti da se izogibajo podatku kolk je bruto.


Na Nizozemskem dosti manj krije delodajalec in ti dosti vec sam. Dodatno zavarovanje, za pokojnino, doplacila pri zdravniku... V osnovi je vsaj deloma krito vse, ampak pravioma se doplacuje.

Ce se ne motim, je 4500€ neto odlicna placa za Nizozemsko, menda tudi tak bruto.

Invictus ::

PrimoZ_ je izjavil:

Invictus je izjavil:

Če hočeš tam normalno živeti, moraš dobiti vsaj 3k neto...


Kakšne izkušnje iz tistega konca sicer ?
Gre se pa za finančni sektor sicer, ker mi sliči na zategnjno kulturo.

Plača naj bi bila 4,5k€ after taxes, kar se sicer sliši dobro ampak me moti da se izogibajo podatku kolk je bruto.

Drage najemnine. Najmanjša garsonjera 1,5k.

Ko sem sam tam iskal že kar nekaj let nazaj...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

TheBlueOne ::

Invictus je izjavil:


Drage najemnine. Najmanjša garsonjera 1,5k.

Ko sem sam tam iskal že kar nekaj let nazaj...


Frend ima menda v Roterdamu za ta denar v najemu hiso.

Invictus ::

Vprašaj ga koliko ven iz centra ;).

Tako ali tako je pa Nizozemska primerna samo še za skrajne levičarje in desničarje.

Za normalne ljudi je tam preveč skrajnosti na obeh straneh.

Sam ne bi tam živel...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

TheBlueOne ::

Menda mu je prakticno, blizu do dela, je pa tam tudi rojen, dela v tehnicnih vodah. Ni to nek kompromis, pravzaprav se njemu niti ne zdi tako poceni. Ima pa v najemu novo hiso, skoraj pasivna ...

S placo 4500€ verjetno tam super zivis, OP naj si pogleda koliksne so obicajne place tam.

Invictus ::

S plačo 4500 povsod fajn živiš :)).

Je pa to že služba 100k+ bruto letno, kar ni malo. To doseže malo ljudi.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Malajlo ::

Kakšni copati neki! V štumfih okoli. Poleti pa bos.
Če moraš pa na drug konec firme, imaš pa še vedno na voljo ob steno naslonjen skiro.

Dpool ::

Ce je kdo poznavalec CISCO tehnologij in rad potuje po svetu, me lahko kontaktira za vec info. Enako ce je morda tu kak interesent za Cyber security.

perci ::

Hehe, tole
in rad potuje po svetu
bi lahko prevedli v :
in se do strank rad vozi z letalom


Temu se pač ne reče potovanje :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Saul Goodman ::

dpool, če uspeš sproducirat kakšen link do teh služb, bi blo fajn. da vidmo, če lahko pri vas letimo po svetu v copatih, al ne.

7982884e ::

perci je izjavil:

Hehe, tole
in rad potuje po svetu
bi lahko prevedli v :
in se do strank rad vozi z letalom


Temu se pač ne reče potovanje :).

no, poslovno potovanje je se vedno potovanje. mnogim to ustreza, pac ce si brez familije in mlad.

poweroff ::

Ni potovanje. Mislim, na tak način sem "prepotoval" kar velik del Evrope. Sicer zelo dobro spoznaš letališča in ostala prometna vozlišča... pa notranjost hotelov. ampak to je pa nekako tudi vse.
sudo poweroff

111111111111 ::

Dpool je izjavil:

Ce je kdo poznavalec CISCO tehnologij in rad potuje po svetu, me lahko kontaktira za vec info.

Da in ne. :D Se držimo svoje vasice in nizke plače. :D

Invictus ::

poweroff je izjavil:

Ni potovanje. Mislim, na tak način sem "prepotoval" kar velik del Evrope. Sicer zelo dobro spoznaš letališča in ostala prometna vozlišča... pa notranjost hotelov. ampak to je pa nekako tudi vse.

Sam res...

Moram reči, da je AirBnb pravo olajšanje, ko si vsaj v enem kolikor normalnem domu, ne pa v usranih hotelih...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

TheBlueOne ::

7982884e je izjavil:

perci je izjavil:

Hehe, tole
in rad potuje po svetu
bi lahko prevedli v :
in se do strank rad vozi z letalom


Temu se pač ne reče potovanje :).

no, poslovno potovanje je se vedno potovanje. mnogim to ustreza, pac ce si brez familije in mlad.


Kaj ni, da poslovno gres na pot, zasebno pa na potovanje?

Drugace pa so podjetja za te kadre, posebej, ce so tako dobri, da jih lahko takoj kam posljes pripravljena dati 10.000€+++ samo headhunterju, ki ga najde.

Tody ::

Eno je da si greš lahko Pariz ogledat, v kako dobro restavracijo, zapeljat z ladico, drugo pa je da delaš ob 9 do 18,19 kar pomoje rezultira samo še v tem da si bi rad sesu v posteljo, kjerkoli je že ta. Hotel stane dnevnice tudi in greš tudi če je naslednji dan vikend domov.

zavtom ::

Dpool je izjavil:

Ce je kdo poznavalec CISCO tehnologij in rad potuje po svetu, me lahko kontaktira za vec info. Enako ce je morda tu kak interesent za Cyber security.


In kaj bi ta interesent za cybersec počel. Ali gre za pentesting, načrtovanje omrežij... ? Kot so že omenili, link do firme, če oglas ne obstaja, bi bil kar dobrodošel.

pegasus ::

A so potovanja še vedno po afriških vojnih območjih? ;)

Dpool ::

Fantje, oglas ze cybersec najdete na Slo-Tech, zavihek Zaposlitev. Ce pa bi imel kdo kaj vec vprasanj, me lahko preko ZS kontaktirate.

Smurf ::

Plačilo: 1200+ EUR / mesec?

Huh.

zavtom ::

Well, to so verjetno pozabili eno ničlo na koncu?


Od kandidatov zahtevamo
Poznavanje kibernetskih groženj in napadov na omrežnem, sistemskem ter aplikacijskem nivoju.
Poznavanje ključnih mehanizmov kibernetske obrambe (požarni zidovi, IPS, utrjevanje sistemov, anti-malware sistemi, iskanje ranljivosti, odprava ranljivosti, aplikacijska varnost).
Poznavanje delovanja in upravljanja sistemov Windows, Windows Server ter Linux.
Poznavanje delovanja in upravljanja IP omrežij (preklapljanje, usmerjanje, usmerjevalni protokoli, upravljavski protokoli, preferenčno z opremo Cisco).
Poznavanje delovanja omrežja Internet (naslavljanje, DNS, usmerjanje, posredovanje prometa, aplikacijski protokoli),
Poznavanje in interpretacija podatkov iz analizatorjev omrežnega prometa IP.
Sposobnost analize zapisov na sistemskem (syslog/event log) in omrežnem (NetFlow ipd.) nivoju.
Poznavanje tehnologij korelacije dogodkov (npr. sistemov SIEM).
Osnovno znanje programiranja in skriptanja (Python/Ruby/Groovy/Bash/Powershell ipd.).
Izkušnje s penetracijskih testiranjem ali varnostnim preverjanjem aplikacij.
Ali druge relevantne izkušnje povezane s kibernetsko varnostjo.


Saj gledma pravi oglas?

Smurf ::

Mogoce je misljen na dan. Ce ni me pa resnicno zanima kako to funkcionira. Zapravis ne vem 200€/dan za cloveka (hoteli, letala, dnevnice), ampak placo mu pa das 1200€?
««
226 / 357
»»