» »

Plače v IT industriji

Plače v IT industriji

Temo vidijo: vsi
««
224 / 357
»»

perci ::

Ni vse v dnarju. ce vidis dolgorocni potencial plus urejeno okolje in vec prostega casa, si lahko v hudi dilemi.

link_up ::

ne sanjaj...vzami 4,7k in gasa....pri drugi firmi naj se malo pocakajo ali pa izenacijo. No brainer...+1k te bo za nekaj casa ze osrecil...
In and Out

7982884e ::

Vazelin je izjavil:

Čak zakaj bi šel k novi firmi za 1000 bruto manj? To je prvo vprašanje. Poleg tega si v obstoječi firmi kralj, spoštovan. Zakaj bi tvegal v novi firmi za manj, poleg tega je lahko slabše kot v obstoječi? Če boš šel k novi za 1000 manj se boš vedno spraševal, zakaj sem bil tak idiot, da sem šel za 1000 eur maanj stran.

moje mnenje. razen seveda če iščeš nove izzive

bolj urejeno okolje, manj dela, dolgoročno velik potencial pri firmi, potovanja po svetu

zakaj bi clovek na visje mesto postavil malo vec denarja kot pa boljse okolje?

plus, mogoce lahko tudi pri novi firmi kaj "zbaranta". ce ne drugega je pa omenil velik potencia v prihodnosti.


in pa ja, jaz bi definitivno vzel najprej obnovljeno ponudbo stare firme, tistim pa dal to jasno vedet. ponavadi slej ko prej izenacijo, ceprav na zacetku jambrajo da je to pa absolutno nesprejemljivo zanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 7982884e ()

Vazelin ::

Še vedno imo lahko nazaj pride, če bo prosil. :D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Tody ::

Lahko da je tudi marketing druge firme...

Malajlo ::

Itak da pobereš povišico v obstoječi firmi in dalje iščeš nov job z boljšim izhodiščem.
V novi firmi bo na tistega jurja čakal vsaj eno leto. 25% več ni nekaj samoumevnega.

Vazelin ::

:))A pa je dosti služb v ITju z 4700 bruto?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Malajlo ::

Vazelin je izjavil:

:))A pa je dosti služb v ITju z 4700 bruto?

V SLO? Dosti? Za kakšno delo? Ni tako nedosegljivo, da bi padlo v kategorijo unicornov...

7982884e ::

Vazelin je izjavil:

:))A pa je dosti služb v ITju z 4700 bruto?

saj je napisal, ni slovenska. v slovenski pa moras bit res zelo dober in izkusen za >4000

Jerry000 ::

Bom še jaz nekaj vprašal. Danes je malo tema nanesla na tujino. Brat razmišlja o tujini ampak je druga panoga kot IT in je drugače. Potem sem pa jaz začel razmišljat zase (teoretično) kako bi bilo. Niti si ne predstavljam, trenutno zaposlen, redno že 4 leta, področje UX/UI z znanjem prototipiranja v CSS/HTML/JS. Ne predstavljam si niti koliko se išče tak kader, kolikšna je plača, kakšni pogoji, ali je zelo težko najti službo v tej smeri itd. Ima kdo izkušnje v tej smeri ali pa na daljavo? Ne mislim se seliti, me pa malo firbca :)

TheBlueOne ::

Jerry000 je izjavil:

Bom še jaz nekaj vprašal. Danes je malo tema nanesla na tujino. Brat razmišlja o tujini ampak je druga panoga kot IT in je drugače. Potem sem pa jaz začel razmišljat zase (teoretično) kako bi bilo. Niti si ne predstavljam, trenutno zaposlen, redno že 4 leta, področje UX/UI z znanjem prototipiranja v CSS/HTML/JS. Ne predstavljam si niti koliko se išče tak kader, kolikšna je plača, kakšni pogoji, ali je zelo težko najti službo v tej smeri itd. Ima kdo izkušnje v tej smeri ali pa na daljavo? Ne mislim se seliti, me pa malo firbca :)


Kolikor vem tvoje specificno znanje ni ravno najbolj iskano in najbolj nagrajeno, ampak ce obvladas, potem ni strahu. Ce si redno zaposlen stiri leta in imas vsaj se kaksno leto izkusenj bi ocenil, da bos nasel:

Avstrija 14x 2000€ neto
Nemcija enako ali do +50% v mestih
G.B. se za moj okus trenutno absolutno ne izplaca gelde na razmerje med ceno in placo ter negotovost brexita

Vanquish ::

Jerry000 je izjavil:

Bom še jaz nekaj vprašal. Danes je malo tema nanesla na tujino. Brat razmišlja o tujini ampak je druga panoga kot IT in je drugače. Potem sem pa jaz začel razmišljat zase (teoretično) kako bi bilo. Niti si ne predstavljam, trenutno zaposlen, redno že 4 leta, področje UX/UI z znanjem prototipiranja v CSS/HTML/JS. Ne predstavljam si niti koliko se išče tak kader, kolikšna je plača, kakšni pogoji, ali je zelo težko najti službo v tej smeri itd. Ima kdo izkušnje v tej smeri ali pa na daljavo? Ne mislim se seliti, me pa malo firbca :)


poglej si tukaj: https://www.viberate.io/en/ux-ui-design...
ravno iscejo pa ti zna bit mogoce zabavno.

Jerry000 ::

TheBlueOne je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Bom še jaz nekaj vprašal. Danes je malo tema nanesla na tujino. Brat razmišlja o tujini ampak je druga panoga kot IT in je drugače. Potem sem pa jaz začel razmišljat zase (teoretično) kako bi bilo. Niti si ne predstavljam, trenutno zaposlen, redno že 4 leta, področje UX/UI z znanjem prototipiranja v CSS/HTML/JS. Ne predstavljam si niti koliko se išče tak kader, kolikšna je plača, kakšni pogoji, ali je zelo težko najti službo v tej smeri itd. Ima kdo izkušnje v tej smeri ali pa na daljavo? Ne mislim se seliti, me pa malo firbca :)


Kolikor vem tvoje specificno znanje ni ravno najbolj iskano in najbolj nagrajeno, ampak ce obvladas, potem ni strahu. Ce si redno zaposlen stiri leta in imas vsaj se kaksno leto izkusenj bi ocenil, da bos nasel:

Avstrija 14x 2000€ neto
Nemcija enako ali do +50% v mestih
G.B. se za moj okus trenutno absolutno ne izplaca gelde na razmerje med ceno in placo ter negotovost brexita

Jaz sem dobil ravno obratni filing. Gledam TUKAJ in jih je ogromno. Plačilo pa...ne vem kakšno je to za london, je pa predvsem večje kot pri nas.

Vanquish je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Bom še jaz nekaj vprašal. Danes je malo tema nanesla na tujino. Brat razmišlja o tujini ampak je druga panoga kot IT in je drugače. Potem sem pa jaz začel razmišljat zase (teoretično) kako bi bilo. Niti si ne predstavljam, trenutno zaposlen, redno že 4 leta, področje UX/UI z znanjem prototipiranja v CSS/HTML/JS. Ne predstavljam si niti koliko se išče tak kader, kolikšna je plača, kakšni pogoji, ali je zelo težko najti službo v tej smeri itd. Ima kdo izkušnje v tej smeri ali pa na daljavo? Ne mislim se seliti, me pa malo firbca :)


poglej si tukaj: https://www.viberate.io/en/ux-ui-design...
ravno iscejo pa ti zna bit mogoce zabavno.

Hvala za link, ampak ne iščem pri nas (lahko pogodbeno/popoldansko, full time že imam), tudi v tujini ne (še). Predvsem samo firbcam ker je včerajšnja debata nanesla na to temo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

111111111111 ::

Če si količkaj dober, potem nimaš nobenih težav najti delo v tujini, ker tvojega profila primankuje. Tudi če nisi preveč dober, ni težko najti dela, ker tvojega profila primankjue.

Dovolj za firbec? :)

Načeloma v evropi primankjue tehničnega kadra. Sam imam narejene Cisco certifikate, ne delam aktivno na področju že več let, pa me vsaj 1x na mesec preko linkdina povabijo na razgovore. Kolegi, ki so se v teh letih povzpeli višje po lestvici in že zaposlujejo tehnični kader, pa jambrajo in mi ponujajo delo, sam da bi prišel tja. Pa da se razumemo, sem povprečen v IT stroki in še bolj povprečen programer, pa ne bi imel težave najti službo. :D

c3p0 ::

Odvisno tudi katere Cisco certe. CCNA, CCIE, razlika velika.

Jerry000 ::

111111111111 je izjavil:

Če si količkaj dober, potem nimaš nobenih težav najti delo v tujini, ker tvojega profila primankuje. Tudi če nisi preveč dober, ni težko najti dela, ker tvojega profila primankjue.

Dovolj za firbec? :)

Načeloma v evropi primankjue tehničnega kadra. Sam imam narejene Cisco certifikate, ne delam aktivno na področju že več let, pa me vsaj 1x na mesec preko linkdina povabijo na razgovore. Kolegi, ki so se v teh letih povzpeli višje po lestvici in že zaposlujejo tehnični kader, pa jambrajo in mi ponujajo delo, sam da bi prišel tja. Pa da se razumemo, sem povprečen v IT stroki in še bolj povprečen programer, pa ne bi imel težave najti službo. :D

Torej je to potem odlična priložnost za tujino če se gleda tako. Ampak ja, za firbec bo :). Je kdo živel in delal v UK med vas? Me zanima kakšno je življenje tam. Standard je višji verjetno/očitno

TheBlueOne ::

Jerry000 je izjavil:

[
Jaz sem dobil ravno obratni filing. Gledam TUKAJ in jih je ogromno. Plačilo pa...ne vem kakšno je to za london, je pa predvsem večje kot pri nas.


Sem se ravno vceraj vrnil iz Anglije in je bilo kar nekaj govora o teh zadevah. Sam delam v Avstriji in vecina v Angliji nekje na mojem nivoju in nekoliko visje sluzi praktivno enak denar kot jaz, kjer imajo nekoliko vecji neto, ker je manj dajatev.

Po drugi strani pa so najemnine v Angliji brutalne. Kjer sem bil na obisku placajo za hisko morda 70m2 v majhnem kraju blizu Cambridga 1300€ samo najemnine, v Avstriji bi bilo pol toliko (ce bi bila ista vukojebina), zunaj so cene x2, drago je tudi vse ostalo.

Da ne govorimo, da je v Angliji vreme katastrofa in se bi lahko nasteval minuse. Nekih pravih plusov ni, negotovost brexita pravtako ne pomaga.

Smurf ::

7982884e je izjavil:

Vazelin je izjavil:

:))A pa je dosti služb v ITju z 4700 bruto?

saj je napisal, ni slovenska. v slovenski pa moras bit res zelo dober in izkusen za >4000

Kaj pa ima to veze, ce je firma slovenska ali ne? Osebno nisem opazil nekaj razlik v placah. Bolj ima veze, ali je firma solidna (deluje na mednarodnem trgu) ali pa zgolj prodaja "nekaj racunovodskih programom 3 firmam v Sloveniji".

TheBlueOne je izjavil:


Da ne govorimo, da je v Angliji vreme katastrofa in se bi lahko nasteval minuse. Nekih pravih plusov ni, negotovost brexita pravtako ne pomaga.

Zanimivo, meni pa vreme v Angliji boljs utreza kot recimo v Avstriji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

TheBlueOne ::

Smurf je izjavil:



Zanimivo, meni pa vreme v Angliji boljs utreza kot recimo v Avstriji.


Ja morda nisem imel srece ampak delovalo je kot stereotip, ki ga poznam. Veter/mrzlo, cez deset minut soncno vroce, sem ves cas slacil oblacil jakno. Vsake toliko malo dezja itn.

V Avstriji kjer sem je dosti podobno kot v Sloveniji. Vroce poletje, mrzla zima itn. ampak se lahko zaneses na veliko lepih dni/tednov.

Tebi je zgoraj OK? Si se uspel dogurati do dovolj dobrega dohodka, da se izplaca v smislu razmerja med zasluzkom in odhodki?

Mene je zmotilo tudi, da se vsi nonstop pogovarjajo o delu, nazivih itn. Ne vem, ce je pravilo ampak meni je bilo razlozeno, da je enostavno tako.

Smurf ::

TheBlueOne je izjavil:

Smurf je izjavil:



Zanimivo, meni pa vreme v Angliji boljs utreza kot recimo v Avstriji.


Ja morda nisem imel srece ampak delovalo je kot stereotip, ki ga poznam. Veter/mrzlo, cez deset minut soncno vroce, sem ves cas slacil oblacil jakno. Vsake toliko malo dezja itn.

V Avstriji kjer sem je dosti podobno kot v Sloveniji. Vroce poletje, mrzla zima itn. ampak se lahko zaneses na veliko lepih dni/tednov.

Tebi je zgoraj OK? Si se uspel dogurati do dovolj dobrega dohodka, da se izplaca v smislu razmerja med zasluzkom in odhodki?

Mene je zmotilo tudi, da se vsi nonstop pogovarjajo o delu, nazivih itn. Ne vem, ce je pravilo ampak meni je bilo razlozeno, da je enostavno tako.

Bil sem pol leta na Irskem (kot student) in nekaj mesecev v Guildford (blizu Londona) (pripravnistvo). Plus mi je bil da pozimi ni hladno, poleti ni vroce. Res da je vec dni dezevno, ampak ponavadi prsi nekaj minut potem pa se spet pojavi sonce (pri nas je pa tistih tipicnih nekaj dni sonca, nekaj dni dezja). Anglosaska kultura mi je precej ustrezala, je pa overall kvaliteta zivljenje vseeno boljsa v Sloveniji (vec prostega casa, blizina morja/smucisc, z ljudmi gres lazje na kavo/pivo), kjer zivim sedaj.

Jerry000 ::

Smurf je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Smurf je izjavil:



Zanimivo, meni pa vreme v Angliji boljs utreza kot recimo v Avstriji.


Ja morda nisem imel srece ampak delovalo je kot stereotip, ki ga poznam. Veter/mrzlo, cez deset minut soncno vroce, sem ves cas slacil oblacil jakno. Vsake toliko malo dezja itn.

V Avstriji kjer sem je dosti podobno kot v Sloveniji. Vroce poletje, mrzla zima itn. ampak se lahko zaneses na veliko lepih dni/tednov.

Tebi je zgoraj OK? Si se uspel dogurati do dovolj dobrega dohodka, da se izplaca v smislu razmerja med zasluzkom in odhodki?

Mene je zmotilo tudi, da se vsi nonstop pogovarjajo o delu, nazivih itn. Ne vem, ce je pravilo ampak meni je bilo razlozeno, da je enostavno tako.

Bil sem pol leta na Irskem (kot student) in nekaj mesecev v Guildford (blizu Londona) (pripravnistvo). Plus mi je bil da pozimi ni hladno, poleti ni vroce. Res da je vec dni dezevno, ampak ponavadi prsi nekaj minut potem pa se spet pojavi sonce (pri nas je pa tistih tipicnih nekaj dni sonca, nekaj dni dezja). Anglosaska kultura mi je precej ustrezala, je pa overall kvaliteta zivljenje vseeno boljsa v Sloveniji (vec prostega casa, blizina morja/smucisc, z ljudmi gres lazje na kavo/pivo), kjer zivim sedaj.

No tudi to me je zanimalo. Sam sem bolj športni tip človeka (tek, kolo, fitnes, košarka, skate,....) in v londonu si ne predstavljam to. Pri nas pa 1h vožnje in si na gorenskem, 1h pa si na krvavcu, ali pa malo več in si v italiji na dobrem smučišču. Kako je pa tam folk? Lahko hitro dobiš kako drubo? Sicer s tem so tudi pri nas problemi se mi zdi

Vazelin ::

Sicer s tem so tudi pri nas problemi se mi zdi

Kolega ki je tam delal so bili dnevno v pubu po šihtu;)

Odvisno je ali si družaben tip človeka. Taki dobijo družbo povsod. Če nisi pa pač malo traja.

Kako si ne predstavljaš v Londonu fintess, košarko, tek lol???
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Smurf ::

Jerry000 je izjavil:


No tudi to me je zanimalo. Sam sem bolj športni tip človeka (tek, kolo, fitnes, košarka, skate,....) in v londonu si ne predstavljam to. Pri nas pa 1h vožnje in si na gorenskem, 1h pa si na krvavcu, ali pa malo več in si v italiji na dobrem smučišču. Kako je pa tam folk? Lahko hitro dobiš kako drubo? Sicer s tem so tudi pri nas problemi se mi zdi

V Londonu imas parke, tam kjer sem jaz zivel je bilo pa toliko narave kot v Sloveniji, le da je manj gozda, ni toliko razgibano. Za fitnes/kosarko/skate imas pomoje v Londonu vec opcije kot pri nas. Glede druzbe ne bi rekel, da je problemov (pomoje je to itak odvisno kaksen tip cloveka si), pomoje so anglezi nekje v sredini spektra "zaprtosti".

TheBlueOne ::

@Smurf,

Daj malo mi pomagaj, da se bom nasledjic malo bolj znasel in da ne bom tako negativen.

Kot prvo, kaj pocnes na morju? Ne vem, kako pogosto tam tako piha, ampak kaj ni cez celo leto morje mrzlo, piha itn.?

Kaj ti ustreza pri njihovi kulturi? Meni je slo zelo na jetra, da se nonstop pogovarjajo o delu, da vozijo priblizno kot v Italiji, umetno prijazni itn. Dejansko sem nekoga uzalil, ko je tarnal o sluzbi, nazivih in sem mu samo povedal, povej kaksne imas probleme, jaz pa ti bom povedal koliko zasluzis in kako si spostovan.

Kar me se zanima je okoli kvalitete zivljenja. Kolikor sem gledal so hise od Cambridga do tistega letalisca na drugi strani Londona enake, vse male, z malo parcelo, vse iste itn. Hrana substandard EU, posebej Avstrije, tudi Slovenije itn. Ne vem ali je pravilo, ampak se mi je zdelo, da imajo fetis na gotovo hrano in so tudi bili v povprecju primerno debeli. Vecinoma vse mastno, sladko itn.

Sem se pa imel fino v pubu, ker imajo OK kulturo piva, izbiro itn., kar me zanima, ker tudi sam delam pivo in sem se fino zagovoril z lastnikom puba. V pubu vse super dokler ne dobis racuna. Ce das skoraj 5 funtov za pivo, potem ne vem kolikokrat si lahko privoscis iti ven.

Vanquish ::

TheBlueOne je izjavil:

@Smurf,

Daj malo mi pomagaj, da se bom nasledjic malo bolj znasel in da ne bom tako negativen.

Kot prvo, kaj pocnes na morju? Ne vem, kako pogosto tam tako piha, ampak kaj ni cez celo leto morje mrzlo, piha itn.?

Kaj ti ustreza pri njihovi kulturi? Meni je slo zelo na jetra, da se nonstop pogovarjajo o delu, da vozijo priblizno kot v Italiji, umetno prijazni itn. Dejansko sem nekoga uzalil, ko je tarnal o sluzbi, nazivih in sem mu samo povedal, povej kaksne imas probleme, jaz pa ti bom povedal koliko zasluzis in kako si spostovan.

Kar me se zanima je okoli kvalitete zivljenja. Kolikor sem gledal so hise od Cambridga do tistega letalisca na drugi strani Londona enake, vse male, z malo parcelo, vse iste itn. Hrana substandard EU, posebej Avstrije, tudi Slovenije itn. Ne vem ali je pravilo, ampak se mi je zdelo, da imajo fetis na gotovo hrano in so tudi bili v povprecju primerno debeli. Vecinoma vse mastno, sladko itn.

Sem se pa imel fino v pubu, ker imajo OK kulturo piva, izbiro itn., kar me zanima, ker tudi sam delam pivo in sem se fino zagovoril z lastnikom puba. V pubu vse super dokler ne dobis racuna. Ce das skoraj 5 funtov za pivo, potem ne vem kolikokrat si lahko privoscis iti ven.


poglej Edinburg tudi - sodelavka je sla tja in je zelo zadovoljna. Placo pa ima visjo kot jo je prej imela v Avstriji.

TheBlueOne ::

Se ne selim, samo tu in tam tja potujem in morda bi moral iti tja s svojim koncernom. Sam ostajam v Avstriji, gradim tukaj itn. Pac tako me zanima iz firbca, ker vecina, ki sem jih spoznal zgoraj niso ravno zadovoljni.

Smurf ::

TheBlueOne je izjavil:

@Smurf,

Daj malo mi pomagaj, da se bom nasledjic malo bolj znasel in da ne bom tako negativen.

Kot prvo, kaj pocnes na morju? Ne vem, kako pogosto tam tako piha, ampak kaj ni cez celo leto morje mrzlo, piha itn.?

Jadras, ali pa uzivas v miru v naravi, kjer ni nobene zive duse v blizini. Piha pa cisto odvisno od dneva (v resnici ne vem kaksna je frekvenca v primerjavi s slo obalo). Priporocam kaksno potovanje z avtom po Irski ali Skotski, je cudovito (narava, gradovi, zapuscene utrdbe, mir, v vsaki vasici imas pub..).

TheBlueOne je izjavil:


Kaj ti ustreza pri njihovi kulturi? Meni je slo zelo na jetra, da se nonstop pogovarjajo o delu, da vozijo priblizno kot v Italiji, umetno prijazni itn. Dejansko sem nekoga uzalil, ko je tarnal o sluzbi, nazivih in sem mu samo povedal, povej kaksne imas probleme, jaz pa ti bom povedal koliko zasluzis in kako si spostovan.

Hmm glede kulture tezko opisati, verjetno njihov humor, cinicnost, stoicnost, pubi, vljudnost zagotovo tudi pomaga razumevanje jezika, pokrajina. Potem je tukaj vse od literature, filmografije, gledalisc, muziklov. Neke vrste kultivirana verzija Americanov. Na hitro. Glede voznje se ne bi strinjal, jaz bi rekel, da so eni izmed boljsih (in kulturnih) voznikov na svetu. A si mogoce vozil samo po Londonu? Ker London je cisto posebej svet. Samega tarnanja nisem toliko opazil, ampak mogoce zato ker sem se druzil z mlajsimi?

TheBlueOne je izjavil:


Kar me se zanima je okoli kvalitete zivljenja. Kolikor sem gledal so hise od Cambridga do tistega letalisca na drugi strani Londona enake, vse male, z malo parcelo, vse iste itn. Hrana substandard EU, posebej Avstrije, tudi Slovenije itn. Ne vem ali je pravilo, ampak se mi je zdelo, da imajo fetis na gotovo hrano in so tudi bili v povprecju primerno debeli. Vecinoma vse mastno, sladko itn.

Ja hrana je ena izmed minusov, ceprav v Londonu lahko dobis vse kar hoces je pa p/p slabsi. Ceprav tudi nad Avstrijsko (domaco) hrano nisem ravno navdusen, ker je cisto pretezka (mimogrede Avstrijci pojedo najvec kalorij na prebivalca na svetu!). Je pa res, da imas v Avstriji ogromno vrhunskih restavracih po solidni ceni (sej osebno mi je tudi kar nekaj Avstrijskih mest simpaticnih).

TheBlueOne je izjavil:


Sem se pa imel fino v pubu, ker imajo OK kulturo piva, izbiro itn., kar me zanima, ker tudi sam delam pivo in sem se fino zagovoril z lastnikom puba. V pubu vse super dokler ne dobis racuna. Ce das skoraj 5 funtov za pivo, potem ne vem kolikokrat si lahko privoscis iti ven.

5 funtov za pivo je bilo tudi zame sok tm 15 let nazaj, ko sem bil prvic v UK (pri nas je bil takrat ene 150 sit). Ampak vmes se je ta razlika bistveno zmanjsala. Danes bos za podobno pivo pri nas dal 4€ (v Avstriji 5€?), kar pa ni vec toliko razlike. Je pa res, da danes tudi povsod dobis skorajda katerokoli pivo.

No sedaj si me spomnil na eno zgodbo iz Irske. Enkrat sem potoval na nek precej samoten otok (kamor vozi trajekt 2x na dan), kjer je samo ena vas s samo nekaj hisami in seveda pubom. Ko smo prisli tja s kolegi, je prisel lastnik puba in ga odprl samo za nas, kjer smo potem skupaj predebatirali marsikatero temo. Na koncu ni hotel, da placamo, ampak smo vseeno vztrajali.

damirez ::

150SIT ni bilo nikoli pivo v gostilni.

Ahim ::

damirez je izjavil:

150SIT ni bilo nikoli pivo v gostilni.

OT, a vseeno:

Leta 1996 je bilo pivo v normalnem (nic posebnega - ne fancy, ne pajzl) lokalu na Gorenjskem 170 SIT (0.5 litra, steklenica Lasko ali Union). V drugem lokalu ob bliznji trgovini (lokal "za delavce"; klientela je bila predvsem v plavih kombinezonih) je bilo vedno se nekoliko ceneje (10-20 SIT), isto je bil Celjski Grof (dokler je bil na voljo) nekoliko cenejsi kot Lasko ali Union.

Res ne vidim objektivnega razloga zakaj ne bi moglo kdaj pivo biti 150 SIT / 0.5 litra, sploh nekaj let pred tem (napisal si "nikoli"). Je pa res, da to ni bilo 15 let nazaj (2004).

Smurf ::

Mislim, da je bilo v casu, ko sem bil v srednji soli (~2004) 1.5L 490sit zraven gimnazije. 0.5L je bil pa res nekaj cez 200 sit. Ampak, sedaj smo ze precej offtopic :D.

TheBlueOne ::

Smurf je izjavil:


5 funtov za pivo je bilo tudi zame sok tm 15 let nazaj, ko sem bil prvic v UK (pri nas je bil takrat ene 150 sit). Ampak vmes se je ta razlika bistveno zmanjsala. Danes bos za podobno pivo pri nas dal 4€ (v Avstriji 5€?), kar pa ni vec toliko razlike. Je pa res, da danes tudi povsod dobis skorajda katerokoli pivo.


Pivo je ocitno najbolj vazno. :D

Drugace pa se ne strinjam najbolj z oceno. Je ze res, da das za Guinessa v Avstriji tudi 5€, v Sloveniji morda 4€, ampak avstrijski lager pa dobis b.p. pod 3€ v Avstriji, slovenski lager pa v sloveniji za dobre 2€. Kar hocem povedati je, da ne mores na anglesko pivo gledati enako pri nas, ker je import. Ce bi zelel primerjati bi moralo biti kaksno anglesko pivo v Angliji za vsaj 4€, da bi bila neka realna razlika glede na zasluzek. Tako pa so bila prakticno vsa piva okoli 5 funtov, tudi domaca.

Ce nimajo neke nenormalne trosarine potem se nauci delati pivo in odpri pub. :D

Smurf ::

V moji najljubsem pubu v LJ, dam v povprecju za pivo vec kot 4€ tako, da ni dalec (https://sirwilliamspub.webs.com/cenik.h... . Union/Lasko mislim je 2.9€, ampak ga nisem pil ze leta (ob vseh boljsih alternativah).

Invictus ::

damirez je izjavil:

150SIT ni bilo nikoli pivo v gostilni.

Nekateri se spomnimo cen pod 100 SIT ;).

Kar se pa Anglije tiče, zna biti pa 1 uro vlaka ven iz Londona dobro pivo cenejše kot v Ljubljani.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

thramos ::

Smurf je izjavil:

V moji najljubsem pubu v LJ, dam v povprecju za pivo vec kot 4€ tako, da ni dalec (https://sirwilliamspub.webs.com/cenik.h... . Union/Lasko mislim je 2.9€, ampak ga nisem pil ze leta (ob vseh boljsih alternativah).


Sam Sir Williams je glede ponudbe piv verjetno vrhunec slovenske ponudbe, cene pa so temu primerne. Fer primerjava cen bi bila nek naključen pajzel in lokalen pir. Drugače boš tudi v Londonu brez težav našel bistveno višje cene kot v Sir Williamsu.

Invictus ::

London je drag, mesta zahodno od njega so bistveno cenejša, kar se tiče piva, tudi 2x in več nižje cene, tudi za znana piva, ne samo lokalna.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Smurf ::

thramos je izjavil:

Smurf je izjavil:

V moji najljubsem pubu v LJ, dam v povprecju za pivo vec kot 4€ tako, da ni dalec (https://sirwilliamspub.webs.com/cenik.h... . Union/Lasko mislim je 2.9€, ampak ga nisem pil ze leta (ob vseh boljsih alternativah).


Sam Sir Williams je glede ponudbe piv verjetno vrhunec slovenske ponudbe, cene pa so temu primerne. Fer primerjava cen bi bila nek naključen pajzel in lokalen pir. Drugače boš tudi v Londonu brez težav našel bistveno višje cene kot v Sir Williamsu.

Ce bos sel v pub podobnega izgleda/ponudbe kor sir williams, bodo cene okoli 5 funtov/pivo.

TheBlueOne ::

Smurf je izjavil:

V moji najljubsem pubu v LJ, dam v povprecju za pivo vec kot 4€ tako, da ni dalec (https://sirwilliamspub.webs.com/cenik.h... . Union/Lasko mislim je 2.9€, ampak ga nisem pil ze leta (ob vseh boljsih alternativah).


Jaz sem pet funtov placal v dosti bolj zanikrnem lokalu, za lokalno pivo. Je pa menda bil se pub relativno blizu, kjer se je prihranil en funt ampak nic izbire. :)

Drugace tudi sam dam za piva v Sloveniji vec kot 3€, ker pijem bolj buticna ampak, ko delam primerjavo primerjam lokalno z lokalnim in raje ne lokalno na otoku enako pri nas.

thramos ::

Smurf je izjavil:

Ce bos sel v pub podobnega izgleda/ponudbe kor sir williams, bodo cene okoli 5 funtov/pivo.


No shit.

SmeskoSnezak ::

So kaksne agencije (recruit) za EU, kar se tice IT panoge? Ali pa celo po svetu? In to taksne, da dejansko pomagajo ljudem najt sluzbo? Torej, da nisi samo prijavljen tja, pa ti na random mecejo ponudbe.
@ Pusti soncu v srce... @

TheBlueOne ::

SmeskoSnezak je izjavil:

So kaksne agencije (recruit) za EU, kar se tice IT panoge? Ali pa celo po svetu? In to taksne, da dejansko pomagajo ljudem najt sluzbo? Torej, da nisi samo prijavljen tja, pa ti na random mecejo ponudbe.


Tega je kolikor hoces. Nekateri se specializirajo za dolocene stroke, nekateri pokrivajo vec strok ampak regionlano itn.

Ampak ce hoces, da te resnicno poklicejo in ti dajejo ponudbe posebej zate, potem moras biti dovolj lukrativen kader. Za Avstrijo in Nemcijo ti bodo z veseljem nudili servis, ce te lahko brez vecjega truda prodajo na kaksno delovno mesto, kjer sluzis vsaj 50k€++.

Invictus ::

SmeskoSnezak je izjavil:

So kaksne agencije (recruit) za EU, kar se tice IT panoge? Ali pa celo po svetu? In to taksne, da dejansko pomagajo ljudem najt sluzbo? Torej, da nisi samo prijavljen tja, pa ti na random mecejo ponudbe.

Problem teh agencij je v njihovi količini, saj te potem kontaktira več agencij za isti job.

Na koncu komaj še slediš kdo in kaj te prodaja...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

7982884e ::

TheBlueOne je izjavil:

SmeskoSnezak je izjavil:

So kaksne agencije (recruit) za EU, kar se tice IT panoge? Ali pa celo po svetu? In to taksne, da dejansko pomagajo ljudem najt sluzbo? Torej, da nisi samo prijavljen tja, pa ti na random mecejo ponudbe.


Tega je kolikor hoces. Nekateri se specializirajo za dolocene stroke, nekateri pokrivajo vec strok ampak regionlano itn.

Ampak ce hoces, da te resnicno poklicejo in ti dajejo ponudbe posebej zate, potem moras biti dovolj lukrativen kader. Za Avstrijo in Nemcijo ti bodo z veseljem nudili servis, ce te lahko brez vecjega truda prodajo na kaksno delovno mesto, kjer sluzis vsaj 50k€++.

je kje kak seznam? poznam samo X-Team in slovenski Povio

newuser ::

Mogoče off topic ampak samo za informacijo kam nas pelje ta naša država.

Prišli smo že tako daleč, da imajo sedaj celo v Bolgariji programerji večje neto plače, kot pri nas.

Glej www.jobs.bg, preklopi na angleščino ter najdeš polno oglasov za senior programerje s preko 2500 EUR neto!

Po moje je zadnji čas, da se ti stari komunistični prdci že enkrat speljejo z oblasti in nam mladim omogočijo normalne plače s tem, da se pač višina prispevkov navzgor omeji, davki pa znižajo. Cel vzhodni blok nas prehiteva po levi in desni. Kradejo nam vstran od plač, in kradejo nam denar za penzije, ki jih po najnoveših napovedih itak ne bomo dobili.

Truga ::

ja, najbolje da ko ze rezejo da odrezejo se zdravstvo in infrastrukturo. saj ne rabis elektrike za programirat in avtobusa, vlaka, cest za na job se pripeljat.

Vazelin ::

Da nisi falil in ne gre za EUR ampak bolgarski LEV:D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

newuser ::

https://www.jobs.bg/job/4761964

7000-9000 BGN neto je med 3579 in 4600 EUR neto. Včasih je fajn malo oči odprtet in pogledat čez planke.

BTW, tudi v Bratislavi in Pragi je podobno. Bolgarijo dajem za primer samo zaradi tega, da se začnemo zavedat absurdnosti naše situacije.

Vazelin je izjavil:

Da nisi falil in ne gre za EUR ampak bolgarski LEV:D


Aja, a ne bi začeli najprej pri tistih, ki ne plačujejo nič in pridejo po vezah prej do zdravnika???

Nazadnje, ko sem bil v Švici so še vedno imeli ceste kljub nizkim davkom. Če javni sektor pri nas nesmiselno zapravlja denar, si ni treba izmišljevat take tolažbe.

Sploh pa, nisi mogel najt kaj drugega kod zdravstvo??? SLO javno zdravstvo??? Halo, še to sploh obstaja??? Se sploh več ne spomnim, kdaj *nisem* bil privat.

Truga je izjavil:

ja, najbolje da ko ze rezejo da odrezejo se zdravstvo in infrastrukturo. saj ne rabis elektrike za programirat in avtobusa, vlaka, cest za na job se pripeljat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: newuser ()

Ahim ::

newuser je izjavil:

Sploh pa, nisi mogel najt kaj drugega kod zdravstvo??? SLO javno zdravstvo??? Halo, še to sploh obstaja??? Se sploh več ne spomnim, kdaj *nisem* bil privat.

Z izjemo stomatologov, ki dejansko investirajo v privatne ordinacije (pa se to ne vsi - marsikdo je popokal koncesijo z ze opremljeno ordinacijo) dvomim, da si bil pri prav mnogo zdravnikih pri nas "privat" glede cesarkoli pomembnega. Je pac tako, da zaracunavajo dodatno mimo cakalnih vrst v javnem zdravstvu za razne konzultacije, ko je pa treba nekaj dejansko narediti, te pa porinejo v svojo ambulatno in/ali na svoj oddelek, kjer seveda javno zdravstvo brez tezav skesira tiste desettisoce ali stotisoce evrov za razne posege ... ampak vazno, da si ti "bil privat". Resnih stvari noben izvajalec pri zdravi pameti v Sloveniji ne opravlja privat, je enostavno prevec tveganja, stroske in rizik lepo prevali na javno zdravstvo, kasira pa preglede in podobno, kar ni ne tvegano, niti ne zahteva kakih izjemih investicij.

7982884e ::

Opravicevanje slovenskih visokih davkov s tem, da imamo kolikor toliko funkcionalno zdravstvo (ampak nic vec), je nesmiselno. Treba je drugace porabljat denar, problem ni v absolutni kolicini. Tako kot v Ameriki, kjer se na prebivalca placa 2x vec za zdravstvo kot v Nemciji in drugih zahodnoevropskih drzavah.

Ahim ::

7982884e je izjavil:

Opravicevanje slovenskih visokih davkov s tem, da imamo kolikor toliko funkcionalno zdravstvo (ampak nic vec), je nesmiselno. Treba je drugace porabljat denar, problem ni v absolutni kolicini. Tako kot v Ameriki, kjer se na prebivalca placa 2x vec za zdravstvo kot v Nemciji in drugih zahodnoevropskih drzavah.

Jaz ne opravicujem nasih domnevno visokih davkov (BTW, svak je dobil zaposlitev v Nemciji in se mi je pohvalil s placo skoraj 50K EUR/leto ... potem je pa povedal se, da mu od tega ostane neto priblizno pol, tako kot pri nas, le stroskov bo vec, najemnina denimo vsaj 2x visja), ampak zelim razloziti, da mozakar zgoraj zagotovo ni bil "samo privat" za karkoli resnega, razen ce je slo za zobozdravstvene posege. Vse ostale resne stvari, ki zahtevajo opremo, material, personal, nego itd. se izvajajo izkljucno na struske javnega zdravstva, na to pa se prilima se "privat" tarifa za preglede.

Pri nas je "privat" zdravstvo, ki tako ali tako ga izvajajo zaposleni v javnem zdravstvu, samo nacin za prehitevanje cakalnih vrst pri teh istih specialistih v istovrstnih ambulantah.

newuser ::

Ahim je izjavil:

newuser je izjavil:

Sploh pa, nisi mogel najt kaj drugega kod zdravstvo??? SLO javno zdravstvo??? Halo, še to sploh obstaja??? Se sploh več ne spomnim, kdaj *nisem* bil privat.

Z izjemo stomatologov, ki dejansko investirajo v privatne ordinacije (pa se to ne vsi - marsikdo je popokal koncesijo z ze opremljeno ordinacijo) dvomim, da si bil pri prav mnogo zdravnikih pri nas "privat" glede cesarkoli pomembnega. Je pac tako, da zaracunavajo dodatno mimo cakalnih vrst v javnem zdravstvu za razne konzultacije, ko je pa treba nekaj dejansko narediti, te pa porinejo v svojo ambulatno in/ali na svoj oddelek, kjer seveda javno zdravstvo brez tezav skesira tiste desettisoce ali stotisoce evrov za razne posege ... ampak vazno, da si ti "bil privat". Resnih stvari noben izvajalec pri zdravi pameti v Sloveniji ne opravlja privat, je enostavno prevec tveganja, stroske in rizik lepo prevali na javno zdravstvo, kasira pa preglede in podobno, kar ni ne tvegano, niti ne zahteva kakih izjemih investicij.


Pa dobro no, od kod tebi to? Kdo ti daje pravico, da posplošuješ zadeve in sodiš o meni, ko pa me sploh ne poznaš?

O zdravstvu govorim iz lastnih izkušenj. Delal sem že na projektih v Ameriki, Nemčiji, Švici, Avstriji in na nekaterih manjših drugod. Bil sem polno zavarovan v tujini in obiskoval sem tamkajšnje specialiste. Bil sem že na ER v ZDA, pri specialistih v Švici, ... Plačal sem že tudi dve operaciji na specialistični kliniki v Avstriji medtem, ko sem bil hkrati polno zavarovan v Sloveniji. To sem naredil zaradi kvalitete storitve, zaradi možnosti izbire manj invazivnega posega in s tem povezanega krajšega časa okrevanja. Moj čas je dragocen. S tem, ko sem plačal operacijo v tujini sem efektivno prihranil denar, ker sem lahko šel prej nazaj na delo. Da o odnosu in ekspeditivnosti osebja sploh ne govorim.
Imam pa tudi kar nekaj sošolcev, ki so sedaj pri nas že dohtarji na visokih položajih in imam še par dohtarjev v družini. Vsi od navedenih imajo bolj ali manj enako mnenje o našem sistemu. Naš sistem je v osnovi naravnan tako, da destimulira sposobne in nagrajuje nesposobne. Tako, kot naši davki in naša delovna zakonodaja. In dokler se to v Sloveniji ne bo spremenilo lahko pozabiš na kakršnokoli izboljšanje. Vsi sposobni slej ko prej spoznajo, da njihovo delo ni cenjeno in ali zapustijo Slovenijo ali pa kar je še hujše zagrenjeno in nemotivirano delajo dalje po liniji najmanjšega truda. Vsi, ki plačujejo prispevke pa hitro spoznajo, da mečejo denar skozi okno. In zato smo v situaciji, ko vsi iščejo obvode. V tem sistemu pa uspevajo samo prevaranti, zabušanti, bluzerji in podobni ljudje brez vesti, ki jim je tak sistem pisan na kožo.

O tem pa sicer že sam pišeš - torej privat specialist te pošje v svoj oddelek v javno zdravstvo. Efektivno torej dvakrat plačaš isto storitev. Kaj je to drugega, kot korupcija? Kako lahko zagovarjaš tako razsipnost???

Zakaj to ni zavarovanje, kot vsako drugo? Recimo, če gre iz moje plače 1000 EUR za zdravstvo na mesec, a ne bi bilo potem logično, da dobim avtomatično nadstandard, da lahko grem v prioritetno vrsto in dobim boljšo storitev? Navsezadnje je to tudi v interesu družbe, da se čimprej vrnem na delo in nadaljujem s plačevanjem prispevka. Ampak ne, pri nas smo vsi enako vredni. Vsem iste drobtinice, vse dosegljivo in hkrati nedosegljivo. Kot, da vlada neka kolektivna blaznost in pomanjkanje zdravega razuma.

Kakorkoli, meni se o zdravstu sploh ne ljubi razpravljat. Vse kar sem hotel povedat je to, da nas vzhodna Evropa pri programerskih plačah dohiteva in že prehiteva. In, če pomisliš, koliko so bile naše plače pred njimi pred 10 leti, potem se je treba resno zamislit o tem kaj se dogaja v Sloveniji.
««
224 / 357
»»