» »

Plače v IT industriji

Plače v IT industriji

Temo vidijo: vsi
««
219 / 358
»»

Invictus ::

111111111111 je izjavil:


Drugače se mi zdi pri nas kultura programerjev nekje po 30+ letu starosti, da je čedalje bolj služba v ozadju in kvaliteta življenja v ospredju. Kariera nekako večini obstane. Vsaj tako na občutek. :)

Velja za večino inženirskih poklicev, ne samo programerskih...

Ljudem se preprosto neha ljubiti ukvajati z vsako bedarijo, ki je večinoma neuporabna.

V teh letih znaš že dobro izbirati svoje bitke. Zato pa mladina ščije kri ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Vazelin ::

Verjetno vsakega mine mladostna zagnanost sčasoma. Sigurno pri 40ih nisi več tako zagnan kot pri 25ih. Itak je za delodajalca najboljše, da zahakla enga mladca, ki mu bo hvaležen, ki mu je dal prvi reden job, in ga bo potem u izico z drobtinami držal kar precej časa. Večina folka je tako ali tako nesamozavestnega in še vedno predvidevam globoko v "ko najdeš job se ga drži do smrti" mentaliteti. 25 letnika precej lažje ožemeš in izpljuneš.

Invictus ::

Nič več. Ti časi so precej minili.

Za slabe mogoče to celo velja, ampak delodajalec rabi dobre...

Kolega v Nemčiji mi je rekel, da diplomant računalniške smeri dobi 50-60k letne začetniške plače, samo zato, da gre delat k njim... Dostikrat imajo frišni višjo plačo od seniorjev.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

111111111111 ::

Evo tule že iščejo nekoga, ki obvlada, plačali bi pa po plačilnem sistemu. Ali pa ne znajo napisat oglasa:
https://slo-tech.com/delo/2667

7982884e ::

111111111111 je izjavil:


Z iskanjem strank in dogovorajanjem zgubiš DNEVE ne ure. Vezan na urnike, časovke, tečne stranke (različne, v firmi ti ponavadi teži eden ali dva), itd...

kje sem napisal nasprotno? napisal sem samo, da v veliko primerih ne izgubis 50 dni na leto samo za iskanje strank. veliko ljudi "na svojem" ima dolgorocne pogodbe in po preteku ene ne bodo cakali dolgo na novo oz. si novo zrihtajo ze vmes.

111111111111 je izjavil:


Mislim da 400€ za 8ur je nekakšen minimum, da se ti splača it na svoje. Kar je manj je sranje. 50€+ na uro je nekje začetna postavka za freelancerja oz. zunanjega strokovnjaka. Jaz imam reden šiht, pa popoldne se za manj kot 20€+ na uro ne premaknem. Raje spim doma. Imam več od tega. Res pa je da nisem življenjsko odvisen od tega in da lahko sam izbiram kaj bom delal.

ob kaksni bruto placi to reces?
ce ne zagonis ravno 15 dni letno za bolnisko, 2000 za opremo in 20% casa isces stranke, potem imas na koncu meseca precej vecji neto pri precej manj kot 50 EUR/h, napram neki povprecni slovenski senior placi v podjetju.

jernejl je izjavil:

7982884e je izjavil:

prvic, 15 dni bolniske v povprecju? nevem iz kje je povlecena ta statistika

NIJZ pravi, da je povprečje 15 koledarskih dni.

verjamem, pac predvsem na racun povprecnega delavca, ki bo logicno koristil cimvec, ker ga to ne bo dosti stalo in bo imel frej dan doma.
programer "na svojem" med leti 25-40 pa ne vem ce ima toliko koledarskih dni letno, ko bi bil resneje manj sposoben delat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 7982884e ()

7982884e ::

Invictus je izjavil:

Nič več. Ti časi so precej minili.

Za slabe mogoče to celo velja, ampak delodajalec rabi dobre...

Kolega v Nemčiji mi je rekel, da diplomant računalniške smeri dobi 50-60k letne začetniške plače, samo zato, da gre delat k njim... Dostikrat imajo frišni višjo plačo od seniorjev.

mogoce imas spet neke anekdotalne primere; no, jaz jih imam tud - poznam dosti folka, ki so *zelo* sposobni (v tujih firmah bi solali njihove trenutne developerje), ampak se ne grebejo in se pustijo jebat, da jim zvisujejo placo 100 eur letno. in zase pravijo, da so zadovoljni.

Invictus ::

Ni to anekdota, tebi samo ni jasen nemški trg dela. Mislim, da je le ta enako zahojen kot slovenski...

Kolega je že med zaposlovalci...

Kot večina ne verjame, da se da dobiti tarifo 100 EUR/uro in 2 letno pogodbo kot freelancer. In da ti ni treba delati več kot 8 ur.

Pa še več takim ljudskim modrostim bi lahko postavil nasprotno trditev.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

No treba ti res ni delat vec kot 8ur na dan.. Treba je samo umret invictus...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

3p ::

Smurf je izjavil:

3p je izjavil:


Ja, to je bilo zadnja leta moderno na zahodu. Zdaj ko tam počasi ugotavljajo, da to nekako ne deluje pri pridobivanju najboljših kadrov, se trend počasi seli k nam. Tako kot tri leta nazaj open plan office. :D>:D

Meni pa se zdi, da je to se zmeraj trendy na zahodu, prej bi rekel, da se vsako leto ponuja vec "zastonj priboljskov". Pa saj je logicno, enkrat, ko imas developerje z visoko placo, ti je majhen dodatek strosek, da mu naredis zivljenje cimbolj udobno.


Ne, seveda, ponujajo itak vse te hece, že zato ker jih tudi konkurenca. Ugotavljajo pa, da s tem ne zadržiš top kadrov. (Verjetno pa lažje pridobiš začetnike.) Vsaj tako pravijo v par člankih. Recimo tule:

Čeprav, iskreno, zdaj ko sem šel guglat za temi članki, sem jih našel še več, ki priporočajo, kaj vse ponuditi zaposlenim. :)

Smurf ::

3p je izjavil:


Ne, seveda, ponujajo itak vse te hece, že zato ker jih tudi konkurenca. Ugotavljajo pa, da s tem ne zadržiš top kadrov. (Verjetno pa lažje pridobiš začetnike.) Vsaj tako pravijo v par člankih. Recimo tule:

Čeprav, iskreno, zdaj ko sem šel guglat za temi članki, sem jih našel še več, ki priporočajo, kaj vse ponuditi zaposlenim. :)

;). Mah sej je jasno, da so te dodatni "bomboncki" sele nekje na 5. ali 6. mestu prioritet. Prinesejo nek dodatni plus, seveda pa ima 30% visja placa vecjo tezo.

7982884e ::

Invictus je izjavil:

Ni to anekdota, tebi samo ni jasen nemški trg dela. Mislim, da je le ta enako zahojen kot slovenski...

Kolega je že med zaposlovalci...

Kot večina ne verjame, da se da dobiti tarifo 100 EUR/uro in 2 letno pogodbo kot freelancer. In da ti ni treba delati več kot 8 ur.

Pa še več takim ljudskim modrostim bi lahko postavil nasprotno trditev.
to je direkt definicija anekdote. poznas kolega ki je to in ono.
da se dobit tud tarifo 1000 eur na uro.

realna slika vecine pa pac ni, da je 100k/letno siht realna moznost. ja, ceprav ti ne bi delal za manj kot 150k letno.

Invictus ::

7982884e je izjavil:

to je direkt definicija anekdote. poznas kolega ki je to in ono.
da se dobit tud tarifo 1000 eur na uro.

realna slika vecine pa pac ni, da je 100k/letno siht realna moznost. ja, ceprav ti ne bi delal za manj kot 150k letno.

Težko oporekati kolegu, ki pove, da je sprejel frišnega diplomanta v službo za 60k. In ti pri tem pove, da pol leta ne bo nič z njim, ker se uvaja. To ni anekdota, je dejstvo.

Saj sam, pa tudi moj kolega, nisva večina :P.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Vazelin ::

A to je un kolega, ki je bil tvoj protege?

ginekk ::

Vazelin je izjavil:

Verjetno vsakega mine mladostna zagnanost sčasoma. Sigurno pri 40ih nisi več tako zagnan kot pri 25ih. Itak je za delodajalca najboljše, da zahakla enga mladca, ki mu bo hvaležen, ki mu je dal prvi reden job, in ga bo potem u izico z drobtinami držal kar precej časa. Večina folka je tako ali tako nesamozavestnega in še vedno predvidevam globoko v "ko najdeš job se ga drži do smrti" mentaliteti. 25 letnika precej lažje ožemeš in izpljuneš.


Pri 40-ih nisi več budala, ki 100% verjame v objektivnost in poštenost vsega kar se dogaja v firmi. Tudi nisi tolk naiven, da bi zlahka verjel v uspešnost pri novo začetem samaostojnem poslu. Morda že imaš rečen stanovanjski problem, večje otroke in postavljeno kariero (z dobro mrežo). Jaz vidim 40-letnike zagnane, ampak zase, po hribu s kolesom in v raznih privat projektih.

7982884e ::

Invictus je izjavil:

7982884e je izjavil:

to je direkt definicija anekdote. poznas kolega ki je to in ono.
da se dobit tud tarifo 1000 eur na uro.

realna slika vecine pa pac ni, da je 100k/letno siht realna moznost. ja, ceprav ti ne bi delal za manj kot 150k letno.

Težko oporekati kolegu, ki pove, da je sprejel frišnega diplomanta v službo za 60k. In ti pri tem pove, da pol leta ne bo nič z njim, ker se uvaja. To ni anekdota, je dejstvo.

Saj sam, pa tudi moj kolega, nisva večina :P.

a se ti hecas? to je dobesedno definicija anekdote. noben ji ne oporeka. ampak je anekdota. vecina nemskih IT diplomantov ne bo dobila uvajalne pozicije za 60k. to je dejstvo.

FTad ::

Invictus je izjavil:

7982884e je izjavil:

to je direkt definicija anekdote. poznas kolega ki je to in ono.
da se dobit tud tarifo 1000 eur na uro.

realna slika vecine pa pac ni, da je 100k/letno siht realna moznost. ja, ceprav ti ne bi delal za manj kot 150k letno.

Težko oporekati kolegu, ki pove, da je sprejel frišnega diplomanta v službo za 60k. In ti pri tem pove, da pol leta ne bo nič z njim, ker se uvaja. To ni anekdota, je dejstvo.

Saj sam, pa tudi moj kolega, nisva večina :P.


Tukaj me zanima, kaj ta frišni diplomant pravzaprav že zna. V čem bo programiral?

samotest ::

Za cifre nemskih plac podprte z nekaj podatki se pogleda na https://www.gehalt.de/ in https://www.glassdoor.de/

Vazelin ::

FTad: pomojem delodajalec plača potencial, ne znanje v tistem momentu.

Saj če hočeš hud potencial greš na FRI, tam rečeš da rabiš diplomante z 9,3 povprečjem in navzgor. ene par jih bo že in pol fukneš na mizo 4k bruto začetno:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

detroit ::

Invictus je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Vazelin je izjavil:

kuall je izjavil:

Pri akrapoviču so iskali SAP inženirja in eden od pogojev je bil, da ima kandidat smisel za humor. Loleki.

Verjetno zato, ker ko bo pogledal plačilno listo bo rabil smisel za humor.:D



:))

Točno na to sem sam pomislil.

Ja, ponujena plača je bila 2200 bruto, plus tega, da je moral obvladati še Windows server administracijo, ter programiranje v .NET.

Kako pa veš cifre?
Skero

TheBlueOne ::

Invictus je izjavil:

Nič več. Ti časi so precej minili.

Za slabe mogoče to celo velja, ampak delodajalec rabi dobre...

Kolega v Nemčiji mi je rekel, da diplomant računalniške smeri dobi 50-60k letne začetniške plače, samo zato, da gre delat k njim... Dostikrat imajo frišni višjo plačo od seniorjev.


Kar se tice visine je pogosto tako, 50k skupnega stroska pravzaprav ni veliko. To je bruto recimo 40k€. Dobre kadre se uvaja tudi s po kaksne 70k€/letno+ skupnega stroska.

Kar se tice visje place od seniorjev, pa tega se nisem dozivel. Stari macki imajo praviloma place od "starih casov" in so lahko zelo visoke.

111111111111 ::

detroit je izjavil:


Ja, ponujena plača je bila 2200 bruto, plus tega, da je moral obvladati še Windows server administracijo, ter programiranje v .NET.
Kako pa veš cifre?

To je tvoje prvo vprašanje? BOlj je vprašanje obvladat SAP, Windows server in .NET za 2200 bruto. WTF? To si del ekipe ali sam?

Smurf ::

ginekk je izjavil:


Pri 40-ih nisi več budala, ki 100% verjame v objektivnost in poštenost vsega kar se dogaja v firmi. Tudi nisi tolk naiven, da bi zlahka verjel v uspešnost pri novo začetem samaostojnem poslu. Morda že imaš rečen stanovanjski problem, večje otroke in postavljeno kariero (z dobro mrežo). Jaz vidim 40-letnike zagnane, ampak zase, po hribu s kolesom in v raznih privat projektih.

Pri 40ih se pocasneje naucis novih stvari, kot pri 25ih.

thramos ::

A se res? Morda, če si se nazadnje kaj naučil pri 25, pa potem 15 let stagniral. Če nisi, pa si se v 15 letih še bolje izvežbal v učenju novih stvari, predvsem kako k novi zadevi pristopiti sistematično.

111111111111 ::

Smurf je izjavil:


Pri 40ih se pocasneje naucis novih stvari, kot pri 25ih.

Znaš pa ločiti zrno od plev in veš da hitrost ni tisto kar šteje. :)

TheBlueOne ::

Smurf je izjavil:


Pri 40ih se pocasneje naucis novih stvari, kot pri 25ih.


Drzi za solske zadeve in se to verjetno, ker so manj zagnani. V stroki pa starejsim predznanje, ki ga praviloma imajo, precej pomaga. Oni vedo, kaj je dovolj, nekdo, ki je 25 pa se zene do plafona, ker nima pojma koliko je vredno njegovo delo in koliko stanejo njegove napake. Morda se uci hitreje, ker na napakah se clovek najbolj ucinkovito uci.

detroit ::

111111111111 je izjavil:

detroit je izjavil:


Ja, ponujena plača je bila 2200 bruto, plus tega, da je moral obvladati še Windows server administracijo, ter programiranje v .NET.
Kako pa veš cifre?

To je tvoje prvo vprašanje? BOlj je vprašanje obvladat SAP, Windows server in .NET za 2200 bruto. WTF? To si del ekipe ali sam?

Imaš prav, moje prvo vprašanje bi moralo biti, koliko lahko pričakuješ kot začetnik? Če si ti kot začenik dobil 2200 potem razumem tvoje omegalul capse. Jaz vem da nisem, je pa res da je tega že kar nekaj let, mislim da je bila moja začetna okoli 1800bruto in se je smatrala za top. Anyway moj kolega ki se je šel na razgovor je rekel da ne iščejo ravno experta. Jaz nisem bil tam tako da ...iz druge roke...
Skero

Vazelin ::

Hitrost res ne šteje ce se razliko potem pokuri na mindless browsanju:D

Smurf ::

thramos je izjavil:

A se res? Morda, če si se nazadnje kaj naučil pri 25, pa potem 15 let stagniral. Če nisi, pa si se v 15 letih še bolje izvežbal v učenju novih stvari, predvsem kako k novi zadevi pristopiti sistematično.

Naceloma sem imel v mislih top kader, ki se ves cas uci. Ce das neko novo podrocje, kjer se ne mores resevati s izkusnjami bo 25 letnik zadeve osvojil hitreje kot 40 letnik (do 25 leta se pa ze naucis "sistematicnega ucenja"). Sej cisto bioloski imamo ljudje peak mozganskih kapacitet v 20ih. Kar ne pomeni, da ni za marsikatero stvar boljsi 40 letnik (sploh ker je pomembno celotno znanje), ampak tega nisem nikoli trdil.

Vazelin ::

Prišli smo do naslednjega sklepa:
za najem programerjev so boljši 20 letniki saj so lažje vodljivi, nardil bodo ene par 100 ur letno nadur s tem ko se bodo poglobljeno učili, na nizki plači se jih bo lahko držalo še več let saj so hvaležni, ko pregorijo se jih rešimo. Govorim za srednje zahtevna dela, ne Invictus level.

Smurf ::

Oz. bom se bil bolj konkreten. Do sedaj sem mentoriral ze precej ljudi od studentov do 40+ letnikov. Danes bi nekega 40+ letnika vzel v primeru, da ima ze izkusnje iz specificnega podrocja za katerega ga rabim, ali pa je superstar (seveda so tudi taki, ki so genialni). Drugace pa bi imel raje brihtnega 25+ letnika, ker vem, da bo v 3 letih postal super programer. Pri starejsih je bistveno tezje spreminjat slabe (recimo programerske) navade, kot pri mladih. Vecji odpor imajo do novih orodij, itd. Govorim o povprecju. Imas seveda podrocja, kjer so izkusnje precej bolj pomembne (bolj, ko se recimo pomikas proti razvoju hardwarja bolj to drzi).

Vazelin je izjavil:

Prišli smo do naslednjega sklepa:
za najem programerjev so boljši 20 letniki saj so lažje vodljivi, nardil bodo ene par 100 ur letno nadur s tem ko se bodo poglobljeno učili, na nizki plači se jih bo lahko držalo še več let saj so hvaležni, ko pregorijo se jih rešimo. Govorim za srednje zahtevna dela, ne Invictus level.

To je tvoj sklep. Jaz se z njem ne more poistovetiti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

pegasus ::

Smurf je izjavil:

Naceloma sem imel v mislih top kader, ki se ves cas uci. Ce das neko novo podrocje, kjer se ne mores resevati s izkusnjami bo 25 letnik zadeve osvojil hitreje kot 40 letnik
Dodaj k tej opazki še dejstvo, da ima 40 letnik v nekem okolju že precej zadolžitev in odgovornosti ter posledično veliko manj kvalitetnega časa za učenje, kot 25 letnik.

Po mojih izkušnjah se "napad na novo področje" najbolj efektivno zgodi v mešanih teamih, mladina z neustrašnostjo (ali naivnostjo, kakor hočeš gledati ;)) in seniorji z izkušnjami. Best of both worlds.

Smurf ::

pegasus je izjavil:


Po mojih izkušnjah se "napad na novo področje" najbolj efektivno zgodi v mešanih teamih, mladina z neustrašnostjo (ali naivnostjo, kakor hočeš gledati ;)) in seniorji z izkušnjami. Best of both worlds.

Se strinjam. Kombinacija obojega je najboljse.

knesz ::

Smurf je izjavil:

pegasus je izjavil:


Po mojih izkušnjah se "napad na novo področje" najbolj efektivno zgodi v mešanih teamih, mladina z neustrašnostjo (ali naivnostjo, kakor hočeš gledati ;)) in seniorji z izkušnjami. Best of both worlds.

Se strinjam. Kombinacija obojega je najboljse.

Pod pogojem, da starim prdcem ni pod častjo poslušati mlade. :)

BigWhale ::

Smurf je izjavil:

pegasus je izjavil:


Po mojih izkušnjah se "napad na novo področje" najbolj efektivno zgodi v mešanih teamih, mladina z neustrašnostjo (ali naivnostjo, kakor hočeš gledati ;)) in seniorji z izkušnjami. Best of both worlds.

Se strinjam. Kombinacija obojega je najboljse.


Ce je skupina se mesana tudi po spolih je pa sploh najboljs.

Smurf ::

knesz je izjavil:


Pod pogojem, da starim prdcem ni pod častjo poslušati mlade. :)

Jaz sem se hitro naucil, da se splaca poslusati celo studente z 0 izkusnjami. Vcasih majo kaksno super idejo.

Invictus ::

detroit je izjavil:

Invictus je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Vazelin je izjavil:

kuall je izjavil:

Pri akrapoviču so iskali SAP inženirja in eden od pogojev je bil, da ima kandidat smisel za humor. Loleki.

Verjetno zato, ker ko bo pogledal plačilno listo bo rabil smisel za humor.:D



:))

Točno na to sem sam pomislil.

Ja, ponujena plača je bila 2200 bruto, plus tega, da je moral obvladati še Windows server administracijo, ter programiranje v .NET.

Kako pa veš cifre?

Nekateri znamo prebrati oglas ;).

TheBlueOne je izjavil:


Kar se tice visje place od seniorjev, pa tega se nisem dozivel. Stari macki imajo praviloma place od "starih casov" in so lahko zelo visoke.

V Nemčiji v storitveni IT industriji je plača dostikrat pogojena z voljo do potovanja k strankam.

Nekateri stari prdci, ki so že zdavnaj odplačali bajto, pač nočejo potovati. Če bi, bi bila plača lahko tudi 30 - 50% večja. Ampak ostajajo na starih pozicijah, delo se pa itak vedno najde. Zato pa je plača manjša. In jo lahko en junec preseže, če hoče potovati, kar pomeni, da je 4 dni/teden pri stranki, v petkih pa tako nihče ne dela...

knesz je izjavil:


Pod pogojem, da starim prdcem ni pod častjo poslušati mlade. :)

In da se da mladim poslušati stare. Kar je dandanašnji tudi problem...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Vanquish ::

sploh ni poanta v 20+ ali 40+ temvec samo v nacinu razmisljanja in odnosu do dela.
Tako kot bo en 40 letnik doma imel familijo bo en 20 letnik pol leta v depresiji kr ga je baba pustila, ali pa bo komaj prav zacel ven hodit in pijancevat.

Seveda je bolje imeti motiviranega 25 letnika kot nemotiviranega 40 letnika - isto tak pa velja tudi obratno.

Zato se enkrat - leta so sekundarnega pomena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vanquish ()

Kasual ::

A se glede trenutnega stanja v Sloveniji da kje zaposlit kot front-end developer, po možnosti kako delo z Wordpressom za 20€ ali več na uro? Ampak pol je to res profesionalno delo, ni nek 1. buy theme 2. edit text tip zajebancije

Smurf ::

Vanquish je izjavil:

sploh ni poanta v 20+ ali 40+ temvec samo v nacinu razmisljanja in odnosu do dela.
Tako kot bo en 40 letnik doma imel familijo bo en 20 letnik pol leta v depresiji kr ga je baba pustila, ali pa bo komaj prav zacel ven hodit in pijancevat.

Seveda je bolje imeti motiviranega 25 letnika kot nemotiviranega 40 letnika - isto tak pa velja tudi obratno.

Zato se enkrat - leta so sekundarnega pomena.

Ne vem, sej imam okoli sebe veliko ljudi, ki jih lahko opazujem tam ze nekje po desetletje (in pa seveda na meni), in stvari se skozi leta definitivno spremenijo. Se mi zdi, da marsikdo ni dovolj samokriticen, da bi to opazil pri sebi ("kaj ti bo to novo orodje, ce pa staro dela cisto dovolj dobro", karikiram). Osebno nacrtno delam na tem, da sem se nekako v stiku z novostmi, ter kot ze omenjam poslusam tudi sveze studente o zadevah ravno zato, da ne bom postal "star prdec" (kar se zna zgoditi vseeno).

thramos ::

Smurf je izjavil:

Naceloma sem imel v mislih top kader, ki se ves cas uci. Ce das neko novo podrocje, kjer se ne mores resevati s izkusnjami bo 25 letnik zadeve osvojil hitreje kot 40 letnik (do 25 leta se pa ze naucis "sistematicnega ucenja"). Sej cisto bioloski imamo ljudje peak mozganskih kapacitet v 20ih. Kar ne pomeni, da ni za marsikatero stvar boljsi 40 letnik (sploh ker je pomembno celotno znanje), ampak tega nisem nikoli trdil.


Pravzaprav ne, peak brain ni v 20ih, ampak je za lep del možganskih sposobnosti šele v (zgodnjih) 30ih, za nekatere še kasneje. In ne, sistematičnega pristopa k izzivom, povezanim z širšim ITjem, se uči kar nekaj let, večina pa se učenja pristopa loti šele, ko resno prične z delom - kar pozno po 20 letu.

Smurf je izjavil:


Ne vem, sej imam okoli sebe veliko ljudi, ki jih lahko opazujem tam ze nekje po desetletje (in pa seveda na meni), in stvari se skozi leta definitivno spremenijo. Se mi zdi, da marsikdo ni dovolj samokriticen, da bi to opazil pri sebi ("kaj ti bo to novo orodje, ce pa staro dela cisto dovolj dobro", karikiram).


Seveda, ampak to ni upadanje sposobnosti učenja, ampak sposobnosti sprejemanja sprememb.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

111111111111 ::

Smurf je izjavil:


Ne vem, sej imam okoli sebe veliko ljudi, ki jih lahko opazujem tam ze nekje po desetletje (in pa seveda na meni), in stvari se skozi leta definitivno spremenijo. Se mi zdi, da marsikdo ni dovolj samokriticen, da bi to opazil pri sebi ("kaj ti bo to novo orodje, ce pa staro dela cisto dovolj dobro", karikiram). Osebno nacrtno delam na tem, da sem se nekako v stiku z novostmi, ter kot ze omenjam poslusam tudi sveze studente o zadevah ravno zato, da ne bom postal "star prdec" (kar se zna zgoditi vseeno).

Glede novih orodij sem jaz že od nekdaj bolj skeptik. Res pa je da prihajam iz bančnega okolja. Za startupe super zadeve, ampak če zadeva rata prevelika je hitro sranje. Primer: Facbook. Mobile Web vs. Native in je native gladko zmagal. Npr. Node.js se super obnese na server side dokler projekt ne prerase iz garaže v kaj večjega in imaš kar naenkrat 5 ljudi, ki pospešeno razvija. Prav kličeš po eksploziji.

Vanquish ::

smurf - sej generalno gledano je vecji procent mlajsih, ki bodo zeleli graditi na karijeri tako, da generalno to seveda velja.
Problem pri "starejsih" nastane, ker je generalno v SLO praksa, da se ljudje zenijo s sluzbo in taki, ki se zenijo s sluzbo se zenijo z razlogom - comfort zone. To pa seveda potem pomeni, da niso zainteresirani prevec za dinamiko v sluzbi. To seveda generaliziram.

Druga zgodba pa so ljudje, ki vedno iscejo nove izzive - tukaj pa je procent mlajsih sigurno visji, seniori pa bodo vseeno v vecini more valuable.

Dragi ::

Kasual je izjavil:

A se glede trenutnega stanja v Sloveniji da kje zaposlit kot front-end developer, po možnosti kako delo z Wordpressom za 20€ ali več na uro? Ampak pol je to res profesionalno delo, ni nek 1. buy theme 2. edit text tip zajebancije


Isto zanimanje tudi tu.

Anglesko govorec, pripravljen na potovanja. Vecletne izkusnje z izdelavo spletnih strani in trgovin, sistemske administracije in vodenje projektov. Kam pogledat za sluzbo v blizini 1000km?

Smurf ::

111111111111 je izjavil:


Glede novih orodij sem jaz že od nekdaj bolj skeptik. Res pa je da prihajam iz bančnega okolja. Za startupe super zadeve, ampak če zadeva rata prevelika je hitro sranje. Primer: Facbook. Mobile Web vs. Native in je native gladko zmagal. Npr. Node.js se super obnese na server side dokler projekt ne prerase iz garaže v kaj večjega in imaš kar naenkrat 5 ljudi, ki pospešeno razvija. Prav kličeš po eksploziji.

Jaz bom rekel tako, da ponavadi se splaca it (enkrat) na nova orodja/programski jezik whatever, ce ti to prinese dovolj plusov in hkrati ne ubije trenutnega posla. Vcasih je tezka dilema. Sicer se so zadeve pravilno narejene (recimo modularno) se da zadeve tudi lazje spremeniti. Sam kaj, ko je realnost dostikrat drugacna.

Vanquish je izjavil:

smurf - sej generalno gledano je vecji procent mlajsih, ki bodo zeleli graditi na karijeri tako, da generalno to seveda velja.
Problem pri "starejsih" nastane, ker je generalno v SLO praksa, da se ljudje zenijo s sluzbo in taki, ki se zenijo s sluzbo se zenijo z razlogom - comfort zone. To pa seveda potem pomeni, da niso zainteresirani prevec za dinamiko v sluzbi. To seveda generaliziram.

Druga zgodba pa so ljudje, ki vedno iscejo nove izzive - tukaj pa je procent mlajsih sigurno visji, seniori pa bodo vseeno v vecini more valuable.

Pomoje je to na splosno cloveska lastnost, ko v neki fazi, das prednost svojemu zivljenju pred kariero (verjetno v to skupino pade kar vecina ljudi).

thramos je izjavil:


Pravzaprav ne, peak brain ni v 20ih, ampak je za lep del možganskih sposobnosti šele v (zgodnjih) 30ih, za nekatere še kasneje. In ne, sistematičnega pristopa k izzivom, povezanim z širšim ITjem, se uči kar nekaj let, večina pa se učenja pristopa loti šele, ko resno prične z delom - kar pozno po 20 letu.

Odvisno kaj, mislim, da je recimo IQ peak v 20ih. Ampak ti pa do 30ga ne pade kaj dosti, hkrati pa imas dosti vec znanja in si naceloma zato bolj sposoben.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

zavtom ::

Kakšno plačo lahko pričakuje svež diplomant frija z dvoletnimi izkušnjami na področju ITja preko študentskega dela? Kakšna plača se smatra kot povprečno, kakšna za dobro? Vem, da je plača odvisna od regije, dajmo se osredotočit na Ljubljano.

7982884e ::

v LJ ti dajo 1300-1500 neto
povprecno verjetno dobrih 1300, odvisno od sposobnosti (vem za nesposobne ki so mel problem prit cez 1200)

OracleDev ::

7982884e je izjavil:

v LJ ti dajo 1300-1500 neto
povprecno verjetno dobrih 1300, odvisno od sposobnosti (vem za nesposobne ki so mel problem prit cez 1200)


Za prvo zaposlitev pričakovat 1300 neto je že veliko če ne ogromno.

detroit ::

Invictus je izjavil:

detroit je izjavil:

Invictus je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Vazelin je izjavil:

kuall je izjavil:

Pri akrapoviču so iskali SAP inženirja in eden od pogojev je bil, da ima kandidat smisel za humor. Loleki.

Verjetno zato, ker ko bo pogledal plačilno listo bo rabil smisel za humor.:D



:))

Točno na to sem sam pomislil.

Ja, ponujena plača je bila 2200 bruto, plus tega, da je moral obvladati še Windows server administracijo, ter programiranje v .NET.

Kako pa veš cifre?

Nekateri znamo prebrati oglas ;).

TheBlueOne je izjavil:


Kar se tice visje place od seniorjev, pa tega se nisem dozivel. Stari macki imajo praviloma place od "starih casov" in so lahko zelo visoke.

V Nemčiji v storitveni IT industriji je plača dostikrat pogojena z voljo do potovanja k strankam.

Nekateri stari prdci, ki so že zdavnaj odplačali bajto, pač nočejo potovati. Če bi, bi bila plača lahko tudi 30 - 50% večja. Ampak ostajajo na starih pozicijah, delo se pa itak vedno najde. Zato pa je plača manjša. In jo lahko en junec preseže, če hoče potovati, kar pomeni, da je 4 dni/teden pri stranki, v petkih pa tako nihče ne dela...

knesz je izjavil:


Pod pogojem, da starim prdcem ni pod častjo poslušati mlade. :)

In da se da mladim poslušati stare. Kar je dandanašnji tudi problem...


haha touche... Nisem ga niti videl, word of mouth:)
Skero

jakan123 ::

zavtom je izjavil:

Kakšno plačo lahko pričakuje svež diplomant frija z dvoletnimi izkušnjami na področju ITja preko študentskega dela? Kakšna plača se smatra kot povprečno, kakšna za dobro? Vem, da je plača odvisna od regije, dajmo se osredotočit na Ljubljano.


Na katerem IT področju? Drugače pa bolj verjetno nekih 700-900 neto na začetku...

Smurf ::

jakan123 je izjavil:

zavtom je izjavil:

Kakšno plačo lahko pričakuje svež diplomant frija z dvoletnimi izkušnjami na področju ITja preko študentskega dela? Kakšna plača se smatra kot povprečno, kakšna za dobro? Vem, da je plača odvisna od regije, dajmo se osredotočit na Ljubljano.


Na katerem IT področju? Drugače pa bolj verjetno nekih 700-900 neto na začetku...

? Ne, vem ce sm ze videl taksne place. Je vseeno bolj okoli 1300.
««
219 / 358
»»