» »

Plače v IT industriji

Plače v IT industriji

Temo vidijo: vsi
««
218 / 358
»»

pukyplay ::

Zakaj?

Invictus ::

Zato ker imaš v Sloveniji davčno oazo z normiranim s.p.

Ni veliko ljudi, ki bi presegli kot 300.000 EUR v 2 letih...

Baje se obetajo spremembe, predvsem v višini zaslužka...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

user4683 ::

Invictus je izjavil:


Baje se obetajo spremembe, predvsem v višini zaslužka...

Kaksne konkretnejse informacije ali samo ugibanje na podlagi dogajanja na tem podrocju v zadnjih letih?

pukyplay ::

Zanima me d.o.o. ali pa l.l.c/GmbH,...sp imam že 6 let tako da vem kako pa kaj se gre tam.
Ni stvar v temu kako se tehnično pride do večjega izplena,temveč kako je z vašimi izkušnjami oziroma če jih kdo ima z omenjenim tipom podjetja v tujini.

terryww ::

A ni meja za normiran s.p. 100k v dveh letih?
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

chort ::

terryww je izjavil:

A ni meja za normiran s.p. 100k v dveh letih?

Ne, meja je 150k dve leti zapored (kumulativno 300k v dveh letih), s tem da imaš maksimalno 80k normiranih stroškov na leto (torej na vse nad 100k na leto plačuješ 20% in ne 4%).
Pogoj za to je, da imaš v S.P. zavarovanega nekoga za poln delovni čas (sebe ali koga drugega).

Vazelin ::

invictus: se v nemčiji že kaj pozna stanje v ITju? se je kaj slabšalo?

scipascapa ::

https://www.medifit.si/kariera/junior-r...

1400 bruto....zakaj se to meni zdi malo?

rokp ::

Ker si spregledal, da si lahko sam izberes misko. ;)

TheBlueOne ::

scipascapa je izjavil:

https://www.medifit.si/kariera/junior-r...

1400 bruto....zakaj se to meni zdi malo?


Verjetno je in ni. Zacetna placa je ca. povprecna slovenska tako da OK za juniorja. Ce dosezes samo minimum njihovih pricakovanj, ki je ocitno, da si motiviran in imas neko osnovno znanje je to verjetno OK, ampak, ce dosezes kar so definirali kot izzivi, kjer delas "visoko kvalitetno kodo in zanesljive programe" pa je dosti malo.

@rokp ampak dobis samo en zunanji monitor. :)

scipascapa ::

ja no sej laptop + monitor hehe.

TheBlueOne ::

scipascapa je izjavil:

ja no sej laptop + monitor hehe.


2x Monitor bi moralo biti. :) Drugace pa prosi za Razjev komplet Laptop + 2x Monitor + Tipkovnica + Mis in uporabljaj se za Gaming. Setup je vreden ca. 4000€, kjer ce si imel to kupiti lahko stejes kot dodatek placi. :)

Kasual ::

Dela kdo tako da je plačan po projektu (web developerji)? Zanima me kako vam plača delodajalec, po deležu, po urah? Če po urah, koliko znaša vaša plača na uro (če ni skrivnost :) ) Zanima me predvsem zato, ker iščem nekaj podobnega pa bi rad videl kakšen je outcome

OracleDev ::

Delam v IT firmi, kjer imamo in stalne zunanje izvajalce in občasne. Stalni so pač plačani po uri (naša naloga je da majo dovolj dela in da so njegove ure ali koristne za nas, ali za naročnike za katere dela preko nas). Občasne pa vzamemo za točno določen projekt. Vsak projekt moraš vedeti na koliko si ocenil določeno aktivnost. Če tega nisi naredil, boš to slej ko prej vedel in občutil napako. Občasni izvajalci bi rekel da so tudi plačani po uri ampak gre to nekako tako. Mi vemo na koliko "ur" smo njegovo delo ocenili, mu zadevo prestavimo in on mora izstaviti predračun. Ta predračun ni "krneki" ampak mora biti njegova ocen dela (v urah) krat njegova urna postavka.

Če sprašuješ točno za projektno delo, jaz nikoli ne vzamem zunanjega izvajalca po urah. Enako ne bi vzel nekoga da mi prebeli stanovanje po urah.

trstenjak ::

OracleDev je izjavil:

Delam v IT firmi, kjer imamo in stalne zunanje izvajalce in občasne. Stalni so pač plačani po uri (naša naloga je da majo dovolj dela in da so njegove ure ali koristne za nas, ali za naročnike za katere dela preko nas). Občasne pa vzamemo za točno določen projekt. Vsak projekt moraš vedeti na koliko si ocenil določeno aktivnost. Če tega nisi naredil, boš to slej ko prej vedel in občutil napako. Občasni izvajalci bi rekel da so tudi plačani po uri ampak gre to nekako tako. Mi vemo na koliko "ur" smo njegovo delo ocenili, mu zadevo prestavimo in on mora izstaviti predračun. Ta predračun ni "krneki" ampak mora biti njegova ocen dela (v urah) krat njegova urna postavka.

Če sprašuješ točno za projektno delo, jaz nikoli ne vzamem zunanjega izvajalca po urah. Enako ne bi vzel nekoga da mi prebeli stanovanje po urah.


Ok, samo pri beljenju veš koliko je m2, pri SW pa se ponavadi med projektom pojavi X novih problemov. To rešujete za sproti z novimi ponudbami?

111111111111 ::

trstenjak je izjavil:


Ok, samo pri beljenju veš koliko je m2, pri SW pa se ponavadi med projektom pojavi X novih problemov. To rešujete za sproti z novimi ponudbami?

Tudi pri SW moraš vedeti na kaj boš naletel. Če je naročnik preveč stiskaški, ga pošlješ v k..., če pa si to ne moreš privoščit, projekt prevzameš in naročnika o X ne obvestiš.

Blinder ::

scipascapa je izjavil:

https://www.medifit.si/kariera/junior-r...

1400 bruto....zakaj se to meni zdi malo?


1400 za zacetnika je veliko,
1400 za nekoga, ki lahko rece da pozna angular, je mogoce ze pocasi premalo
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Kasual ::

OracleDev je izjavil:

Delam v IT firmi, kjer imamo in stalne zunanje izvajalce in občasne. Stalni so pač plačani po uri (naša naloga je da majo dovolj dela in da so njegove ure ali koristne za nas, ali za naročnike za katere dela preko nas). Občasne pa vzamemo za točno določen projekt. Vsak projekt moraš vedeti na koliko si ocenil določeno aktivnost. Če tega nisi naredil, boš to slej ko prej vedel in občutil napako. Občasni izvajalci bi rekel da so tudi plačani po uri ampak gre to nekako tako. Mi vemo na koliko "ur" smo njegovo delo ocenili, mu zadevo prestavimo in on mora izstaviti predračun. Ta predračun ni "krneki" ampak mora biti njegova ocen dela (v urah) krat njegova urna postavka.

Če sprašuješ točno za projektno delo, jaz nikoli ne vzamem zunanjega izvajalca po urah. Enako ne bi vzel nekoga da mi prebeli stanovanje po urah.


Hvala za odgovor, mi je zdaj dosti bolj jasno :)

Kak pa je kaj s freelancerstvom v sloveniji? Se da to izvajat brez da bi mel kaj registriranega ali je to takoj pol delo na črno?

black ice ::

Za prvih nekajkrat verjetno lahko uporabiš avtorsko pogodbo. Dolgoročno se ti to ne izplača, ker je bolj ugoden normiran s.p.

OracleDev ::

trstenjak je izjavil:


Ok, samo pri beljenju veš koliko je m2, pri SW pa se ponavadi med projektom pojavi X novih problemov. To rešujete za sproti z novimi ponudbami?


Tudi za projekt moras vedeti okvirbo kolk ur rabis za izvedbo. Na podlagi tega so tudi postavljeni roki. Je pa res da je to optimisticen scenarij. Vedno lahko pride do necesa kar nisi pricakoval ampak tudi te stvari lahko nekako vkomponiras v oceno.

Ce se izkaze da je potrebno vec ur in so argumenti ustrezni se da vse zment dokler je volja. Lahko pride do ali novega narocila, aneksa ali pa ena stran to naredi na svoje stroske.

Invictus ::

Kasual je izjavil:


Kak pa je kaj s freelancerstvom v sloveniji? Se da to izvajat brez da bi mel kaj registriranega ali je to takoj pol delo na črno?

Freelancerstvo se greš v tujini, ne v Sloveniji.

V Sloveniji ni neke bistvene razlike od redno zaposlenega, ker ti potem zbijejo bruto postavko dol, če imaš normiran s.p.

Recimo Telekom ima idejo, da bi SAP inženirja plačal po 250 EUR/dan...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Vazelin ::

5 jurjev mesečno ni ok?

Invictus ::

Ne, ni... Sam še nikoli nisem delal tako poceni...

Za SAP inženirja, freelancerja, je normalna evropska tarifa 900+ EUR/dan...

Firme itak kasirajo še več...

Take so moje zadnje informacije, preden so šle tarife gor.

Mislim, da 650 EUR razlike na dan vseeno nekaj pomeni...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Vazelin ::

Izgleda je dovolj kandidatov, če iščejo in verjetno dobijo po 250. Zakaj bi plačeval 900 dnevno, če dobiš kader za 250? Dvomim, da Telekom iščejo SAPovca, ki lahko računa 900 na dan na free marketu

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Invictus ::

Denar ponavadi ne laže pri kvaliteti. Tako je tudi pri freelancerjih...

Kdor je dolgo na trgu, ima dobre rezultate in reference. Kaj dobiš pa za 250 EUR pri SAP, pa si lahko predstavljaš sam... Ponavadi firme iz Balkana, ki v zahodni Evropi ne dobijo dela zaradi slabe kvalitete.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kuall ::

Pri akrapoviču so iskali SAP inženirja in eden od pogojev je bil, da ima kandidat smisel za humor. Loleki.

Vazelin ::

kuall je izjavil:

Pri akrapoviču so iskali SAP inženirja in eden od pogojev je bil, da ima kandidat smisel za humor. Loleki.

Verjetno zato, ker ko bo pogledal plačilno listo bo rabil smisel za humor.:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Mato989 ::

Vazelin je izjavil:

kuall je izjavil:

Pri akrapoviču so iskali SAP inženirja in eden od pogojev je bil, da ima kandidat smisel za humor. Loleki.

Verjetno zato, ker ko bo pogledal plačilno listo bo rabil smisel za humor.:D



:))

Točno na to sem sam pomislil.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

TheBlueOne ::

Vazelin je izjavil:

Izgleda je dovolj kandidatov, če iščejo in verjetno dobijo po 250. Zakaj bi plačeval 900 dnevno, če dobiš kader za 250? Dvomim, da Telekom iščejo SAPovca, ki lahko računa 900 na dan na free marketu


Ne smes menjat Freelancer in "Prisilili so me v S.P.". Racunaj, da imas kot freelancer 25 dni dopusta, 10 dni praznikov in recimo 15 dni bolniske v povprecju. To je 50 dni odsotnosti. Leto ima dobre 50 tednov, pomeni, da na teden realno delas do stiri dni. Od tega odstej se iskanje strank, knjigovodstvo, nabava opreme, pot, stroski, ko isces stranke itn. in ti morda ostane casa, da delas tri dni na teden. Ce imas 250€/dan, pomeni 750€/teden, kar je buto do max. 3000€/Mesec, kjer odstej se vse stroske, ki jih imas (Avto, PC, izobrazevanja, kilometri, pisarna...). Prides morda na 2500€/Mesec na dobro leto, kar je bistveno manj, kot te znajo placati podjetja. Ne pozabit, da sem sigurno se kaj pozabil, ce ne kaj drugega davek na storitve, ki ga verjetno odstejes, ko poracunas (@Invictus verjetno ve, kako je s tem).

Za moj okus je minimum 400€/dan, drugace se bolj splaca biti zaposlen. Mimogrede, zunanji praviloma tudi vec delajo in morajo opraviciti vsako uro. Ce si zaposlen na firmi ni nic cudnega, ce vsak dan x ur kofetkas, pri zunanjih se to tezje gleda. Praviloma imajo zunanji tarife 50€/h +++ do nekje 200€/h, ce je kaksno super iskano nisno podrocje (intervencije).

Kasual ::

Kaj pa je z vsemi "quirky" podjetji zadnje čase? Čedalje več vidim takih, ki v oglas za zaposlitev dajo notri, da ponujajo "odlično vročo kavo" ali pa "občasno smejanje iz 9gag smešnih slik". A je to res pristop ki privabi programerje? :')

kingsix ::

Ja, to dajo not, da izgleda malo lepše, ko ponudijo mizerno plačo.

Smurf ::

Kasual je izjavil:

Kaj pa je z vsemi "quirky" podjetji zadnje čase? Čedalje več vidim takih, ki v oglas za zaposlitev dajo notri, da ponujajo "odlično vročo kavo" ali pa "občasno smejanje iz 9gag smešnih slik". A je to res pristop ki privabi programerje? :')

Pac se modernizirajo in pobirajo navade iz zahoda.

Vazelin ::

S takimi zadevami kvečjemu mularijo. Oni so itak zadovoljni da majo dovolj konc mesca da gredo po diskačih mal da lahko kako pupo počastijo. Ko si pa mal starej pa ni več tako.

Smurf ::

Sej ciljna skupina programerjev, ki jih zelis dobiti je najveckrat v starostni skupini 25-35 let. Ne vem pa od kje vam podatki, da take firme placajo slabse. Po mojih izkusnjah imajo taksna podjetja pri nas kvecjemu nadpovprecne place, ker gre ponavadi za sodobne firme s tujim trgom in niso nastale zato, "ker je sef poznal enga v javni upravi, da je dobil posel", kot je nekoc izgledala povprecna IT firma v Sloveniji.

Vazelin ::

A 40 letniki so za odpis?

Smurf ::

Napisal sem _najveckrat_, ne vedno.

111111111111 ::

Vazelin je izjavil:

A 40 letniki so za odpis?

Da. Ne samo to že 30 letniki so prestari. :)

7982884e ::

TheBlueOne je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Izgleda je dovolj kandidatov, če iščejo in verjetno dobijo po 250. Zakaj bi plačeval 900 dnevno, če dobiš kader za 250? Dvomim, da Telekom iščejo SAPovca, ki lahko računa 900 na dan na free marketu


Ne smes menjat Freelancer in "Prisilili so me v S.P.". Racunaj, da imas kot freelancer 25 dni dopusta, 10 dni praznikov in recimo 15 dni bolniske v povprecju. To je 50 dni odsotnosti. Leto ima dobre 50 tednov, pomeni, da na teden realno delas do stiri dni. Od tega odstej se iskanje strank, knjigovodstvo, nabava opreme, pot, stroski, ko isces stranke itn. in ti morda ostane casa, da delas tri dni na teden. Ce imas 250EUR/dan, pomeni 750EUR/teden, kar je buto do max. 3000EUR/Mesec, kjer odstej se vse stroske, ki jih imas (Avto, PC, izobrazevanja, kilometri, pisarna...). Prides morda na 2500EUR/Mesec na dobro leto, kar je bistveno manj, kot te znajo placati podjetja. Ne pozabit, da sem sigurno se kaj pozabil, ce ne kaj drugega davek na storitve, ki ga verjetno odstejes, ko poracunas (@Invictus verjetno ve, kako je s tem).

Za moj okus je minimum 400EUR/dan, drugace se bolj splaca biti zaposlen. Mimogrede, zunanji praviloma tudi vec delajo in morajo opraviciti vsako uro. Ce si zaposlen na firmi ni nic cudnega, ce vsak dan x ur kofetkas, pri zunanjih se to tezje gleda. Praviloma imajo zunanji tarife 50EUR/h +++ do nekje 200EUR/h, ce je kaksno super iskano nisno podrocje (intervencije).

dobro, omenil si dosti nekih faktorjev in predpostavil neke vrednosti, katere nevem ce veljajo za vecino.

prvic, 15 dni bolniske v povprecju? nevem iz kje je povlecena ta statistika, vecina ljudi ima mogoce dan, dva na leto bolniske, pa se to samo, ce so zaposleni v pisarni, in pac tiste par dni na leto ko lije iz nosa, ne hodis v pisarno. ce delas od doma (kar freelancer ponavadi dela, oz. ima vsaj moznost), potem ne bo 15 dni zabusaval za "bolnisko" (od katere seveda nima prihodka).

potem z iskanjem strank je seveda precej variabilno, recimo da res pride 1 dan na teden, ceprav dosti jih ne bo nic porabilo za to, ker imajo daljse pogodbe in vmes porabijo minimalno za sklep nove. knjigovodstvo terja mogoce uro na mesec, nabava opreme recimo 3000-4000 EUR na 3-5 let (600-1300 na leto, odvisno od vrste dela, sploh pri web developerjih ni potrebe po najhujsih macbook projih), za pot ne rabis dosti, ce delas remote itd.

pa se glede ur: ce kaj, zunanji delajo manj ur za "osemurni delavnik" in so bolj efektivni, vsaj kar imam jaz anekdotalnih primerov in tudi osebno. pac ce pogledas nek bug in ti vzame 35 minut, logiras 1 uro, zato ker bi nekdo, zaposlen v firmi, tudi gladko logiral eno uro ali vec.

da ne omenjamo seveda dodatnega casa, ki ga v primeru remote dela ne izgubljas za prevoz, 1-2 uri dnevno. celovkupno potem za sluzbo zgubis 5-7 ur dnevno namesto 9-10 ur.

in vsaka dodatna oddelana ura je bolj stroskovno efektivna (ker so stroski za iskanje strank, opremo, davki in drugo ze vsteti v prejsnje ure). tako da ce delas nadure, samo visas procent neto/bruto.

in potem na "dobro leto" seveda ne prides na 2500 na mesec, ampak bolj 3500+, od cesar imas kot s.p. bistveno vec kot prek podjetja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 7982884e ()

TheBlueOne ::

@7982884e, ti si kar optimist, kar je dobro, ampak slabo, ce preoptimisticno postavljas postavke. Meni so okoli tega svetovali tisti, ki to pocnejo dlje casa in menda je nekako tako, kakor pravim. Seveda dolgorocno, imajo tudi odlicna leta in posle ampak menda ni vsako leto super.

Kar se tice bolniske, kjer ti je 15 dni veliko, je pac tako, da moras z leti steti vec, potem je kaksna poskodba ali daljsa odsotnost, ki se morda zgodi enkrat na deset let in si tam. Malo pregledi, malo zobar, kaksna viroza... To je pac nekje realno racunano.

Kar se tice iskanja strank racunaj, da kaksno leto morda polovico lete na bos delal. Ne pozabit, da si "one man band" in ne mores biti na dveh stolih na enkrat.

Ko se gres taksen projekt pac ne smes racunati na tesno in optimisticno, ampak raje realisticno s pridihom pesimizma. Takih, ki se zakalkulirajo je kolikor hoces. Taki, ki so lahkomiselni pregorevajo po tekocem traku. Drugace ne recem, da se ne izplaca v nobenih okoliscinah, samo pravim, da vidim veliko situacij, kjer se nekaterim posveti denar, ne znajo pa realno vrednotit kaj zmorejo. Ne pozabit, da lahko v primeru projektnega dela odgovarjas tudi za casovko in morda potrebujes rezerve ze zaradi tega.

3p ::

Kasual je izjavil:

Kaj pa je z vsemi "quirky" podjetji zadnje čase? Čedalje več vidim takih, ki v oglas za zaposlitev dajo notri, da ponujajo "odlično vročo kavo" ali pa "občasno smejanje iz 9gag smešnih slik". A je to res pristop ki privabi programerje? :')


Ja, to je bilo zadnja leta moderno na zahodu. Zdaj ko tam počasi ugotavljajo, da to nekako ne deluje pri pridobivanju najboljših kadrov, se trend počasi seli k nam. Tako kot tri leta nazaj open plan office. :D>:D

Smurf ::

3p je izjavil:


Ja, to je bilo zadnja leta moderno na zahodu. Zdaj ko tam počasi ugotavljajo, da to nekako ne deluje pri pridobivanju najboljših kadrov, se trend počasi seli k nam. Tako kot tri leta nazaj open plan office. :D>:D

Meni pa se zdi, da je to se zmeraj trendy na zahodu, prej bi rekel, da se vsako leto ponuja vec "zastonj priboljskov". Pa saj je logicno, enkrat, ko imas developerje z visoko placo, ti je majhen dodatek strosek, da mu naredis zivljenje cimbolj udobno.

jernejl ::

7982884e je izjavil:

prvic, 15 dni bolniske v povprecju? nevem iz kje je povlecena ta statistika

NIJZ pravi, da je povprečje 15 koledarskih dni.

111111111111 ::

7982884e je izjavil:


prvic, 15 dni bolniske v povprecju? nevem iz kje je povlecena ta statistika, vecina ljudi ima mogoce dan, dva na leto bolniske, pa se to samo, ce so zaposleni v pisarni, in pac tiste par dni na leto ko lije iz nosa, ne hodis v pisarno. ce delas od doma (kar freelancer ponavadi dela, oz. ima vsaj moznost), potem ne bo 15 dni zabusaval za "bolnisko" (od katere seveda nima prihodka).

potem z iskanjem strank je seveda precej variabilno, recimo da res pride 1 dan na teden, ceprav dosti jih ne bo nic porabilo za to, ker imajo daljse pogodbe in vmes porabijo minimalno za sklep nove. knjigovodstvo terja mogoce uro na mesec, nabava opreme recimo 3000-4000 EUR na 3-5 let (600-1300 na leto, odvisno od vrste dela, sploh pri web developerjih ni potrebe po najhujsih macbook projih), za pot ne rabis dosti, ce delas remote itd.

pa se glede ur: ce kaj, zunanji delajo manj ur za "osemurni delavnik" in so bolj efektivni, vsaj kar imam jaz anekdotalnih primerov in tudi osebno. pac ce pogledas nek bug in ti vzame 35 minut, logiras 1 uro, zato ker bi nekdo, zaposlen v firmi, tudi gladko logiral eno uro ali vec.

da ne omenjamo seveda dodatnega casa, ki ga v primeru remote dela ne izgubljas za prevoz, 1-2 uri dnevno. celovkupno potem za sluzbo zgubis 5-7 ur dnevno namesto 9-10 ur.

in vsaka dodatna oddelana ura je bolj stroskovno efektivna (ker so stroski za iskanje strank, opremo, davki in drugo ze vsteti v prejsnje ure). tako da ce delas nadure, samo visas procent neto/bruto.

in potem na "dobro leto" seveda ne prides na 2500 na mesec, ampak bolj 3500+, od cesar imas kot s.p. bistveno vec kot prek podjetja.

Z iskanjem strank in dogovorajanjem zgubiš DNEVE ne ure. Vezan na urnike, časovke, tečne stranke (različne, v firmi ti ponavadi teži eden ali dva), itd...

Mislim da 400€ za 8ur je nekakšen minimum, da se ti splača it na svoje. Kar je manj je sranje. 50€+ na uro je nekje začetna postavka za freelancerja oz. zunanjega strokovnjaka. Jaz imam reden šiht, pa popoldne se za manj kot 20€+ na uro ne premaknem. Raje spim doma. Imam več od tega. Res pa je da nisem življenjsko odvisen od tega in da lahko sam izbiram kaj bom delal.

Smurf je izjavil:


Meni pa se zdi, da je to se zmeraj trendy na zahodu, prej bi rekel, da se vsako leto ponuja vec "zastonj priboljskov". Pa saj je logicno, enkrat, ko imas developerje z visoko placo, ti je majhen dodatek strosek, da mu naredis zivljenje cimbolj udobno.

Je tudi kultura drugačna. Tam te jebejo cel dan, pri nas pa kje najdeš kakšen šiht tudi od 7-16. :)

Zgodovina sprememb…

Smurf ::

111111111111 je izjavil:


Je tudi kultura drugačna. Tam te jebejo cel dan, pri nas pa kje najdeš kakšen šiht tudi od 7-16. :)

Kaj se ti pa zdi drugace v kulturi? Meni je precej podobno. Mogoce je razlika, da se pri nas dela 8-16, na zahodu pa bolj med 9-17.

111111111111 ::

Bolj med 9-20.

Smurf ::

111111111111 je izjavil:

Bolj med 9-20.

Hmmm zanimivo, jaz sem take urnike opazil kvecjemu pri startupih (ampak to imas pri nas podobno).

111111111111 ::

Je pri nas tudi? Nisem nikjer zasledil. Tak tempo oz. hujši sem zasledil pri vodstvenem kadru in višje, pri programerjih pa dokaj redno delo v nekih okvirih, ki si jih fantje sami postavijo.

Drugače se mi zdi pri nas kultura programerjev nekje po 30+ letu starosti, da je čedalje bolj služba v ozadju in kvaliteta življenja v ospredju. Kariera nekako večini obstane. Vsaj tako na občutek. :)

Zgodovina sprememb…

Smurf ::

111111111111 je izjavil:

Je pri nas tudi? Nisem nikjer zasledil. Tak tempo oz. hujši sem zasledil pri vodstvenem kadru in višje, pri programerjih pa dokaj redno delo v nekih okvirih, ki si jih fantje sami postavijo.

Pri startupih definitivno. Tudi pri vodstvenem kadru v Sloveniji (ter dolocenih specificnih poklicih ala gradbeniki, odvetniki, itd.). Pri programerjih pa se mi zdi to precej redko.

111111111111 je izjavil:


Drugače se mi zdi pri nas kultura programerjev nekje po 30+ letu starosti, da je čedalje bolj služba v ozadju in kvaliteta življenja v ospredju. Kariera nekako večini obstane. Vsaj tako na občutek. :)

Meni se zdi, da to velja za vecino programerjev (v tej starosti) v Evropi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

Invictus ::

Mato989 je izjavil:

Vazelin je izjavil:

kuall je izjavil:

Pri akrapoviču so iskali SAP inženirja in eden od pogojev je bil, da ima kandidat smisel za humor. Loleki.

Verjetno zato, ker ko bo pogledal plačilno listo bo rabil smisel za humor.:D



:))

Točno na to sem sam pomislil.

Ja, ponujena plača je bila 2200 bruto, plus tega, da je moral obvladati še Windows server administracijo, ter programiranje v .NET.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Invictus ::

TheBlueOne je izjavil:


Ne smes menjat Freelancer in "Prisilili so me v S.P.". Racunaj, da imas kot freelancer 25 dni dopusta, 10 dni praznikov in recimo 15 dni bolniske v povprecju. To je 50 dni odsotnosti. Leto ima dobre 50 tednov, pomeni, da na teden realno delas do stiri dni. Od tega odstej se iskanje strank, knjigovodstvo, nabava opreme, pot, stroski, ko isces stranke itn. in ti morda ostane casa, da delas tri dni na teden. Ce imas 250€/dan, pomeni 750€/teden, kar je buto do max. 3000€/Mesec, kjer odstej se vse stroske, ki jih imas (Avto, PC, izobrazevanja, kilometri, pisarna...). Prides morda na 2500€/Mesec na dobro leto, kar je bistveno manj, kot te znajo placati podjetja. Ne pozabit, da sem sigurno se kaj pozabil, ce ne kaj drugega davek na storitve, ki ga verjetno odstejes, ko poracunas (@Invictus verjetno ve, kako je s tem).

Za moj okus je minimum 400€/dan, drugace se bolj splaca biti zaposlen. Mimogrede, zunanji praviloma tudi vec delajo in morajo opraviciti vsako uro. Ce si zaposlen na firmi ni nic cudnega, ce vsak dan x ur kofetkas, pri zunanjih se to tezje gleda. Praviloma imajo zunanji tarife 50€/h +++ do nekje 200€/h, ce je kaksno super iskano nisno podrocje (intervencije).

Delno imaš prav, ampak freelancer tudi ne išče vsak dan dela.

Pogodbe so vsaj za pol leta. Vse ostalo je brez zvezno nabijanje, ko butaste firme mislijo, da jim bo freelancer za 2000 EUR fixed price rešil 3 leta zafuran projekt :D. Poleg tega imaš pogodbo za 8 ur dela na dan, in potem zaključiš. Če hočejo nadure, se plačajo posebej. Saj nobena firma ne sili freelancerjev da delajo več od ostalih. Vsaj v Nemčiji niti ne smejo... Ampak moja najdaljša freelance pogodba je bila 3 leta :). Samop prva je bila 6 tednov. Vse ostalo vsaj eno leto.

Ja, je tečno si rezervirati hotele in letala, ali se voziti nekam daleč. Ampak, se slabše je pa non stop delati na terenu za slovensko plačo in orgazmirati ob naših nizkih dnevnicah, ki komaj zadoščajo da se v redu naješ.

Če je remote, bi pogojno delal za 400 EUR/dan. Drugače vsaj 500 plus stroški... Take so tudi normalne tarife.

3p je izjavil:


Ja, to je bilo zadnja leta moderno na zahodu. Zdaj ko tam počasi ugotavljajo, da to nekako ne deluje pri pridobivanju najboljših kadrov, se trend počasi seli k nam. Tako kot tri leta nazaj open plan office. :D>:D

V zadnjem času so najboljši oglas objavili na Genisu, kjer so ponujali tudi "službeno" masažo. Brz Handentlasunga, da se razume ;).

Itak je bila plača slaba.

Preverite na FB v slo developers grupi...

Open office je še vedno ful popularen... Zato, ker tisti nesposobni lahko s svojega delovnega mesta motijo nesposobne...

111111111111 je izjavil:

Vazelin je izjavil:

A 40 letniki so za odpis?

Da. Ne samo to že 30 letniki so prestari. :)

30 letniki sklofajo več kode, ampak se bistveno večkrat zajebejo, sploh v današnjih časih Agile developmenta, za katerega nihče ne ve kaj to pomeni. Za večino pomeni, da čim hitreje narediš. Kar je seveda fail...

40+ letniki nadomestimo tisto mladostno ihto z izkušnjami... Design in kodiranje traja malo dlje, vendar je kasneje manj bug fixov...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()
««
218 / 358
»»