» »

Plače v IT industriji

Plače v IT industriji

Temo vidijo: vsi
««
220 / 357
»»

111111111111 ::

zavtom je izjavil:

Kakšno plačo lahko pričakuje svež diplomant frija z dvoletnimi izkušnjami na področju ITja preko študentskega dela? Kakšna plača se smatra kot povprečno, kakšna za dobro? Vem, da je plača odvisna od regije, dajmo se osredotočit na Ljubljano.

Kakšnimi izkušnjami? Če si delal v telekomovem klicnem centru, kot osnovni suport, moraš na razgovoru razturat. :)

Vazelin ::

Izgleda sem se družil samo s klošar ITjevci, ki so samo sanjali 1300neto po par letih, ne pa začetniki :))

111111111111 ::

Smurf je izjavil:


? Ne, vem ce sm ze videl taksne place. Je vseeno bolj okoli 1300.

Nek sistemski admin/deklica za vse, dobijo v javni upravi okol 1100 v gospodarstvu pa še malo manj. Čudi me, da so pripravljeni delati za toliko.

Smurf ::

Jaz bi rekel, da so za IT v gospodarstvu visje place kot javnem sektorju. Pa ponavadi se za te deklice za vse (instaliranje printerjev/racunalnikov itd.) jemlje ljudi, ki niso naredili FRIja (ker so tisti predragi).

111111111111 ::

Vazelin je izjavil:

Izgleda sem se družil samo s klošar ITjevci, ki so samo sanjali 1300neto po par letih, ne pa začetniki :))

Verjetno si se družil z napačnimi. :) Programerji kar dosegajo take cifre, ravno tako kakšni začetniki v mreži (Cisco, Juniper), sistemci so včasih malo podcenjeni, ampak se tudi tukaj da kar lepo dobit.

Smurf je izjavil:

Jaz bi rekel, da so za IT v gospodarstvu visje place kot javnem sektorju. Pa ponavadi se za te deklice za vse (instaliranje printerjev/racunalnikov itd.) jemlje ljudi, ki niso naredili FRIja (ker so tisti predragi).

Niso. Jaz sem rabil deklico za vse, pa je šef zrihtal solidnega FRI-jevca za 900 BRUTO, nisem mogel verjet, ampak dečko še danes dela tam. Res pa je da ne vem ali je dobil potem višjo plačo ali ne. Bil je še sistem nagrad, tako da je fant ven potegnil cca. 850 neto in bil zadovoljen. Sam sem brez izobrazbe delal za 2x toliko. Res pa je da v javnem sektorju, če bi dobil zaposlitev dobim takšno mizerijo, da glava peče. Tam pa diploma šteje.

Zgodovina sprememb…

pegasus ::

Teli zadnji posti so že zelo mazzinijevski - tekmovanje navzdol. A smo res tako slovenski?
Jaz sem kot študent na prelomu tisočletja začel s 1500 in od takrat je šlo samo gor. Pa se še zdaj ne znam pogajat za plačo, ker mi delodajalci kar sami ponujajo 8-O

jakan123 ::

Ja treba je povedat za kako področje ITja sprašuje in kakšna znanja in izkušnje ima. Jaz lahko govorim za sistemce začetnike brez nekih blaznih izkušenj. Sem začel celo na nižji plači, ampak brez izkušenj in takrat še brez faksa...

knesz ::

detroit je izjavil:

Invictus je izjavil:

detroit je izjavil:

Invictus je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Vazelin je izjavil:

kuall je izjavil:

Pri akrapoviču so iskali SAP inženirja in eden od pogojev je bil, da ima kandidat smisel za humor. Loleki.

Verjetno zato, ker ko bo pogledal plačilno listo bo rabil smisel za humor.:D



:))

Točno na to sem sam pomislil.

Ja, ponujena plača je bila 2200 bruto, plus tega, da je moral obvladati še Windows server administracijo, ter programiranje v .NET.

Kako pa veš cifre?

Nekateri znamo prebrati oglas ;).

TheBlueOne je izjavil:


Kar se tice visje place od seniorjev, pa tega se nisem dozivel. Stari macki imajo praviloma place od "starih casov" in so lahko zelo visoke.

V Nemčiji v storitveni IT industriji je plača dostikrat pogojena z voljo do potovanja k strankam.

Nekateri stari prdci, ki so že zdavnaj odplačali bajto, pač nočejo potovati. Če bi, bi bila plača lahko tudi 30 - 50% večja. Ampak ostajajo na starih pozicijah, delo se pa itak vedno najde. Zato pa je plača manjša. In jo lahko en junec preseže, če hoče potovati, kar pomeni, da je 4 dni/teden pri stranki, v petkih pa tako nihče ne dela...

knesz je izjavil:


Pod pogojem, da starim prdcem ni pod častjo poslušati mlade. :)

In da se da mladim poslušati stare. Kar je dandanašnji tudi problem...


haha touche... Nisem ga niti videl, word of mouth:)

Jaz to ne vidim kot touche, ampak kot dopolnitev izjave :)
Drugače pa ja, prevečkrat imajo eni z drugimi probleme v škodo obojih oziroma vseh.

amacar ::

111111111111 je izjavil:

Smurf je izjavil:


? Ne, vem ce sm ze videl taksne place. Je vseeno bolj okoli 1300.

Nek sistemski admin/deklica za vse, dobijo v javni upravi okol 1100 v gospodarstvu pa še malo manj. Čudi me, da so pripravljeni delati za toliko.

Preko avtorskih lahko dobiš zraven še kar nekaj (1000+€), tako da tudi v javni upravi stanje ni tako slabo, kot ga prikazujejo. Se pa res ne šteje v osnovno plačo.

zavtom ::

Super, najlepša hvala vsem za odgovore. Zakon ste!

Invictus ::

Kasual je izjavil:

A se glede trenutnega stanja v Sloveniji da kje zaposlit kot front-end developer, po možnosti kako delo z Wordpressom za 20€ ali več na uro? Ampak pol je to res profesionalno delo, ni nek 1. buy theme 2. edit text tip zajebancije

Eni ste pa res humoristi...

Wordpress je zlajnan produkt, kjer je delo, če ne gre za kako specialnost slabo plačano.

Danes se dela v Angularju.

Če bi rad freelancal, išči po DACH regiji.

Vazelin je izjavil:

Izgleda sem se družil samo s klošar ITjevci, ki so samo sanjali 1300neto po par letih, ne pa začetniki :))

V Sloveniji je veliko nezahtevnih projektov, kjer je osnovni pogoj nizka cena. Zato slabe plače.

Normalne firme ne moreš vzpostaviti, ker vedno nekdo pride, ki bi delal ceneje...

111111111111 je izjavil:

Smurf je izjavil:


? Ne, vem ce sm ze videl taksne place. Je vseeno bolj okoli 1300.

Nek sistemski admin/deklica za vse, dobijo v javni upravi okol 1100 v gospodarstvu pa še malo manj. Čudi me, da so pripravljeni delati za toliko.

Glede na to, da se za vsak drek kliče zunanje, oni pa rihtajo Word (Excel, email, internet) tajnicam za kofe in čvek, dobijo še preveč...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

7982884e ::

OracleDev je izjavil:

7982884e je izjavil:

v LJ ti dajo 1300-1500 neto
povprecno verjetno dobrih 1300, odvisno od sposobnosti (vem za nesposobne ki so mel problem prit cez 1200)


Za prvo zaposlitev pričakovat 1300 neto je že veliko če ne ogromno.

sej ni prva zaposlitev. 2 leti je delal v tem fohu. sposoben v dveh letih studentskega dela napreduje nad stopnjo juniorja.

seveda pod pogojem da je to blo vec kot 20 ur tedensko v teh dveh letih.

OracleDev ::

7982884e je izjavil:

OracleDev je izjavil:

7982884e je izjavil:

v LJ ti dajo 1300-1500 neto
povprecno verjetno dobrih 1300, odvisno od sposobnosti (vem za nesposobne ki so mel problem prit cez 1200)


Za prvo zaposlitev pričakovat 1300 neto je že veliko če ne ogromno.

sej ni prva zaposlitev. 2 leti je delal v tem fohu. sposoben v dveh letih studentskega dela napreduje nad stopnjo juniorja.

seveda pod pogojem da je to blo vec kot 20 ur tedensko v teh dveh letih.


Kaj pa je druzga kot prva zaposlitev? Študentsko delo ni zaposlitev in pika. Kaj zna ne vemo in zgolj ugibaš in dajaš neke možnosti, ki so lahko za njega + ali -. V podjetjih, ki jih jaz poznam bi 1300 neto dobil zgolj če pozna direktorja. Lahko pa tudi jaz govorim o možnostih, ki so tukaj in lahko rečem da bo dobil nekje od 800 do 2000 EUR. Realno gledano lahko pričakuje spodnji rang te lestvice. Višje ko bo gledal, višje bodo možnosti za razočaranje.

Kasual ::

Invictus je izjavil:

Kasual je izjavil:

A se glede trenutnega stanja v Sloveniji da kje zaposlit kot front-end developer, po možnosti kako delo z Wordpressom za 20€ ali več na uro? Ampak pol je to res profesionalno delo, ni nek 1. buy theme 2. edit text tip zajebancije

Eni ste pa res humoristi...

Wordpress je zlajnan produkt, kjer je delo, če ne gre za kako specialnost slabo plačano.

Danes se dela v Angularju.

Če bi rad freelancal, išči po DACH regiji.


A ni Angular bolj za aplikacije kot spletne strani?

Isotropic ::

mar ni angular že passe in je trenutno v modi react?

Zgodovina sprememb…

7982884e ::

OracleDev je izjavil:

7982884e je izjavil:

OracleDev je izjavil:

7982884e je izjavil:

v LJ ti dajo 1300-1500 neto
povprecno verjetno dobrih 1300, odvisno od sposobnosti (vem za nesposobne ki so mel problem prit cez 1200)


Za prvo zaposlitev pričakovat 1300 neto je že veliko če ne ogromno.

sej ni prva zaposlitev. 2 leti je delal v tem fohu. sposoben v dveh letih studentskega dela napreduje nad stopnjo juniorja.

seveda pod pogojem da je to blo vec kot 20 ur tedensko v teh dveh letih.


Kaj pa je druzga kot prva zaposlitev? Študentsko delo ni zaposlitev in pika. Kaj zna ne vemo in zgolj ugibaš in dajaš neke možnosti, ki so lahko za njega + ali -. V podjetjih, ki jih jaz poznam bi 1300 neto dobil zgolj če pozna direktorja. Lahko pa tudi jaz govorim o možnostih, ki so tukaj in lahko rečem da bo dobil nekje od 800 do 2000 EUR. Realno gledano lahko pričakuje spodnji rang te lestvice. Višje ko bo gledal, višje bodo možnosti za razočaranje.

dobro zdej ce se hoces igrat s terminologijo, prav. ima pa 2 leti izkusenj, ce je te dve leti delal preko 20 ur dnevno, je to kar nekaj uporavnih izkusenj in ce je to nasploh sposoben diplomant, potem si zasluzi malo vec kot 1000 neto, ane. in tudi po firmah je tako. tud sam sem bil v taki situaciji in poznam druge.

ravno zato sem napisal, da to velja pod pogojem, da je delal vec kot 20 ur tedensko. v tem primeru 2 leti takih izkusenj ni bistveno slabse kot 2 leti izkusenj nekoga z redno zaposlitvijo, ki je startal iz nule.

lani recimo vem za enega, ki je dobil 1100 neto za *prvo* zaposlitev, brez kakrsnihkoli predhodnih izkusenj. je pa precej talentiran in ce bi imel 2 leti kilometrine za sabo bi definitivno dobil par stotakov vec.

Kasual je izjavil:

Invictus je izjavil:

Kasual je izjavil:

A se glede trenutnega stanja v Sloveniji da kje zaposlit kot front-end developer, po možnosti kako delo z Wordpressom za 20€ ali več na uro? Ampak pol je to res profesionalno delo, ni nek 1. buy theme 2. edit text tip zajebancije

Eni ste pa res humoristi...

Wordpress je zlajnan produkt, kjer je delo, če ne gre za kako specialnost slabo plačano.

Danes se dela v Angularju.

Če bi rad freelancal, išči po DACH regiji.


A ni Angular bolj za aplikacije kot spletne strani?
kdo pa danes dela spletne strani ki niso aplikacije ;)

drgac pa ja, invictus mora posodobiti fascikle, react je v modi, angular is so 2015 :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 7982884e ()

Kasual ::

7982884e je izjavil:

OracleDev je izjavil:

7982884e je izjavil:

OracleDev je izjavil:

7982884e je izjavil:

v LJ ti dajo 1300-1500 neto
povprecno verjetno dobrih 1300, odvisno od sposobnosti (vem za nesposobne ki so mel problem prit cez 1200)


Za prvo zaposlitev pričakovat 1300 neto je že veliko če ne ogromno.

sej ni prva zaposlitev. 2 leti je delal v tem fohu. sposoben v dveh letih studentskega dela napreduje nad stopnjo juniorja.

seveda pod pogojem da je to blo vec kot 20 ur tedensko v teh dveh letih.


Kaj pa je druzga kot prva zaposlitev? Študentsko delo ni zaposlitev in pika. Kaj zna ne vemo in zgolj ugibaš in dajaš neke možnosti, ki so lahko za njega + ali -. V podjetjih, ki jih jaz poznam bi 1300 neto dobil zgolj če pozna direktorja. Lahko pa tudi jaz govorim o možnostih, ki so tukaj in lahko rečem da bo dobil nekje od 800 do 2000 EUR. Realno gledano lahko pričakuje spodnji rang te lestvice. Višje ko bo gledal, višje bodo možnosti za razočaranje.

dobro zdej ce se hoces igrat s terminologijo, prav. ima pa 2 leti izkusenj, ce je te dve leti delal preko 20 ur dnevno, je to kar nekaj uporavnih izkusenj in ce je to nasploh sposoben diplomant, potem si zasluzi malo vec kot 1000 neto, ane. in tudi po firmah je tako. tud sam sem bil v taki situaciji in poznam druge.

ravno zato sem napisal, da to velja pod pogojem, da je delal vec kot 20 ur tedensko. v tem primeru 2 leti takih izkusenj ni bistveno slabse kot 2 leti izkusenj nekoga z redno zaposlitvijo, ki je startal iz nule.

lani recimo vem za enega, ki je dobil 1100 neto za *prvo* zaposlitev, brez kakrsnihkoli predhodnih izkusenj. je pa precej talentiran in ce bi imel 2 leti kilometrine za sabo bi definitivno dobil par stotakov vec.

Kasual je izjavil:

Invictus je izjavil:

Kasual je izjavil:

A se glede trenutnega stanja v Sloveniji da kje zaposlit kot front-end developer, po možnosti kako delo z Wordpressom za 20€ ali več na uro? Ampak pol je to res profesionalno delo, ni nek 1. buy theme 2. edit text tip zajebancije

Eni ste pa res humoristi...

Wordpress je zlajnan produkt, kjer je delo, če ne gre za kako specialnost slabo plačano.

Danes se dela v Angularju.

Če bi rad freelancal, išči po DACH regiji.


A ni Angular bolj za aplikacije kot spletne strani?
kdo pa danes dela spletne strani ki niso aplikacije ;)

drgac pa ja, invictus mora posodobiti fascikle, react je v modi, angular is so 2015 :)


Torej vse kaze na to, da se je smiselno zacet ucit delat z reactom. Kaksen pa je learning curve glede Reacta?

Pungiish ::

Kasual je izjavil:

7982884e je izjavil:

OracleDev je izjavil:

7982884e je izjavil:

OracleDev je izjavil:

7982884e je izjavil:

v LJ ti dajo 1300-1500 neto
povprecno verjetno dobrih 1300, odvisno od sposobnosti (vem za nesposobne ki so mel problem prit cez 1200)


Za prvo zaposlitev pričakovat 1300 neto je že veliko če ne ogromno.

sej ni prva zaposlitev. 2 leti je delal v tem fohu. sposoben v dveh letih studentskega dela napreduje nad stopnjo juniorja.

seveda pod pogojem da je to blo vec kot 20 ur tedensko v teh dveh letih.


Kaj pa je druzga kot prva zaposlitev? Študentsko delo ni zaposlitev in pika. Kaj zna ne vemo in zgolj ugibaš in dajaš neke možnosti, ki so lahko za njega + ali -. V podjetjih, ki jih jaz poznam bi 1300 neto dobil zgolj če pozna direktorja. Lahko pa tudi jaz govorim o možnostih, ki so tukaj in lahko rečem da bo dobil nekje od 800 do 2000 EUR. Realno gledano lahko pričakuje spodnji rang te lestvice. Višje ko bo gledal, višje bodo možnosti za razočaranje.

dobro zdej ce se hoces igrat s terminologijo, prav. ima pa 2 leti izkusenj, ce je te dve leti delal preko 20 ur dnevno, je to kar nekaj uporavnih izkusenj in ce je to nasploh sposoben diplomant, potem si zasluzi malo vec kot 1000 neto, ane. in tudi po firmah je tako. tud sam sem bil v taki situaciji in poznam druge.

ravno zato sem napisal, da to velja pod pogojem, da je delal vec kot 20 ur tedensko. v tem primeru 2 leti takih izkusenj ni bistveno slabse kot 2 leti izkusenj nekoga z redno zaposlitvijo, ki je startal iz nule.

lani recimo vem za enega, ki je dobil 1100 neto za *prvo* zaposlitev, brez kakrsnihkoli predhodnih izkusenj. je pa precej talentiran in ce bi imel 2 leti kilometrine za sabo bi definitivno dobil par stotakov vec.

Kasual je izjavil:

Invictus je izjavil:

Kasual je izjavil:

A se glede trenutnega stanja v Sloveniji da kje zaposlit kot front-end developer, po možnosti kako delo z Wordpressom za 20€ ali več na uro? Ampak pol je to res profesionalno delo, ni nek 1. buy theme 2. edit text tip zajebancije

Eni ste pa res humoristi...

Wordpress je zlajnan produkt, kjer je delo, če ne gre za kako specialnost slabo plačano.

Danes se dela v Angularju.

Če bi rad freelancal, išči po DACH regiji.


A ni Angular bolj za aplikacije kot spletne strani?
kdo pa danes dela spletne strani ki niso aplikacije ;)

drgac pa ja, invictus mora posodobiti fascikle, react je v modi, angular is so 2015 :)


Torej vse kaze na to, da se je smiselno zacet ucit delat z reactom. Kaksen pa je learning curve glede Reacta?


Kaj pa vem, na tvojem mestu bi se zacel uciti Vue 🤣😂

Invictus ::

7982884e je izjavil:


drgac pa ja, invictus mora posodobiti fascikle, react je v modi, angular is so 2015 :)

V UK moj znanec dela za velike firme in so vse na Angular.

Nemci so tudi zapopadli Angular. Oni so vedno malo zadaj pred novostmi, zato im na koncu vse dela ;).

Na nemškem trgu je 3x več ponudb za službo za Angular kot React.

Ampak, če znaš en framework, React ali Angular, boš prej ali slej našel službo brez problema.

Dela je dovolj, pa še precej ga je remote...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

black ice ::

Invictus je izjavil:


Nemci so tudi zapopadli Angular. Oni so vedno malo zadaj pred novostmi, zato im na koncu vse dela ;).

Nemci so zadaj z novostmi, ker morajo z vsako major verzijo Angularja narediti skoraj kompleten rewrite. Vue ni tako slab kot mu nekateri očitajo, čeprav ima samo kak ducat developerjev. React pa je meni osebno zanimiv predvsem kako vzdržujejo backward compatibility, a še vseeno uvajajo največ novosti od vseh prej naštetih frontend frameworkov. Seveda z upoštevanjem tega, da ima React za sabo nekajkrat več developerjev kot ostala dva.

Invictus ::

Ne bom se kregal o tem kateri javascript framework je najboljši. Meni so vsi navadno sranje ;). Nekaj, kar lahko nekdo zjebe, ko odstrani eno funkcijo iz npm repositorija, pač ne gre zaupati. In to se je zgoilo par mesecev nazaj...

Taka so samo dejstva na trgu dela. Angular prevladuje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Smurf ::

Kaksen React, sej nismo vec v letu 2018. Vue is the thing xD.

111111111111 ::

Zdaj se bom moral pa Angular začet učit. Štala. :) Za Vue.js sem pa prvič tukaj slišal. :D

Smurf ::

Jaz sem se vedno najvec na C++, pa se nisem umrl od lakote :P.

111111111111 ::

Smurf je izjavil:

Jaz sem se vedno najvec na C++, pa se nisem umrl od lakote :P.

Star si že. Čas te je povozil. Kmalu te ne bodo več rabili. :D

Imam prav lepe spomine na začetke programiranja IBM Mainframe v banki, če bi tam ostal bi danes vlekel 600€ na dan. :D No, bolj verjetno bi delal v banki za 1600 neto. :D

MH0 ::

Kaj pa počnete, da ne gre brez teh js frameworkov, ki rastejo, kot gobe po dežju in jih jutri več ne bo?

111111111111 ::

Mi? Nič. Bolj je bilo mišljeno kot norčevanje trenutnim trendom v razvoju web aplikacij. Vsak dan je nov boljši framework, včerajšnji pa je že za na odpad. :D

Invictus ::

Sam res...

Vsak dan je novih frameworkov, ki ne doprinesejo nič koristnega. Zato velike firme upajo da bo vsaj Angular dovolj dolgo preživel, ker ima dobrega sponzorja... Do naslednjega rewrita :)).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

7982884e ::

a za react pa ne upajo podobnega? ce kaj, ima react vec vztrajnega momenta trenutno, ker je za njim vec developerjev in koneckoncev Facebook :)
da ne prinesejo nic koristnega se bi pac dalo debatirat. nekej definitivno je "reinventing the wheel", dosti pac tudi ne. angular so po mojem mnenju prevec zakomplicirali po nepotrebnem, kar jim tud folk dost ocita.

rewriti pa so tako ali tako, tko da nima veze ce bo cez 5 let nov, boljsi framework; itak se bo stvar prepisalo, ker sicer cez 5 let preprosto ne bo za produkcijo, ce hoce firma nekej minimalno ugleda :)

PrimoZ_ ::

jQuery živi že 12+ let :)

sej vem, ni isto k angular... preden me me besne JS množice pribijejo na kruž :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PrimoZ_ ()

Smurf ::

7982884e je izjavil:

rewriti pa so tako ali tako, tko da nima veze ce bo cez 5 let nov, boljsi framework; itak se bo stvar prepisalo, ker sicer cez 5 let preprosto ne bo za produkcijo, ce hoce firma nekej minimalno ugleda :)

Ogromno aplikacij, si ne more privosciti rewrita na 5 let.

Invictus ::

Smurf je izjavil:


Ogromno aplikacij, si ne more privosciti rewrita na 5 let.

Glede na to, da velike firme te frameworke uporabljajo za GUI, brez problemov. Poslovne zadeve in obdelava podatkov dostikrat laufajo na mainframih, in Java application server farmah.

Poleg tega je v enterprise svetu dostikrat praksa, da se menja rje na 5-6 let... Ponavadi, ko prejšnjemu managerju poteče mandat :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

111111111111 ::

Invictus je izjavil:


Poleg tega je v enterprise svetu dostikrat praksa, da se menja rje na 5-6 let... Ponavadi, ko prejšnjemu managerju poteče mandat :D.

Not in banking environment, you don't. :) NLB ima neko smelo strategijo menjave mainframov. Že 3 leta, čakam na začetek izvedbe. :D

Kasual ::

Mi lahko kdo priporoča, kateri hosting service naj kupim? Gledal sem Bluehost, kjer dobim gostovanje za $4 na mesec + free domeno, kak pa je s slovenskimi? npr. Domovanje? Katero se najbolj splača? Iščem pa nekaj kjer imam lahko gor neomejeno strani, pa standardno WHM, cPanel strukturo

scipascapa ::

domenca ima neke akcije za 20 obletnico podjetja.

Tody ::

NLB ne bo menjala mainfreimov :) dokler ne bo kej počil pol pa bodo...

scipascapa ::

https://slo-tech.com/delo/2675

1000€/uro?

typo?

Invictus ::

111111111111 je izjavil:


Not in banking environment, you don't. :) NLB ima neko smelo strategijo menjave mainframov. Že 3 leta, čakam na začetek izvedbe. :D

Javascript frameworkov najbrž ne uporabljajo za banking ;).

Drugače je pa po svetu cel kup neuspešnih migracij iz mainframov nekam drugam :)).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

OracleDev ::

scipascapa je izjavil:

https://slo-tech.com/delo/2675

1000€/uro?

typo?

retorično vprašanje

scipascapa ::

če pa mislijo 1000€ bruto na mesec, pa spet en lol.

Vazelin ::

scipascapa je izjavil:

če pa mislijo 1000€ bruto na mesec, pa spet en lol.

tudi če je neto ni nekaj da bi domov pisal:D

spegli ::

kuall je izjavil:

Pri akrapoviču so iskali SAP inženirja in eden od pogojev je bil, da ima kandidat smisel za humor. Loleki.


Po njegovih nastopih na TV, bi ga res rabli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: spegli ()

Excalibur ::

zavtom je izjavil:

Kakšno plačo lahko pričakuje svež diplomant frija z dvoletnimi izkušnjami na področju ITja preko študentskega dela? Kakšna plača se smatra kot povprečno, kakšna za dobro? Vem, da je plača odvisna od regije, dajmo se osredotočit na Ljubljano.


Delam kot programer in sem štartal z 1.5k bruto brez izkušenj in brez faksa (nikoli študiral nič v smeri računalništva). Vse kar sem imel je veliko motivacije in srečo, da sem naletel na delodajalca, ki je to videl in spoštoval. Po 4 letih izkušenj in dobrega dela sem na 3k bruto.

scipascapa ::

malo je takih.

zavtom ::

Excalibur je izjavil:

zavtom je izjavil:

Kakšno plačo lahko pričakuje svež diplomant frija z dvoletnimi izkušnjami na področju ITja preko študentskega dela? Kakšna plača se smatra kot povprečno, kakšna za dobro? Vem, da je plača odvisna od regije, dajmo se osredotočit na Ljubljano.


Delam kot programer in sem štartal z 1.5k bruto brez izkušenj in brez faksa (nikoli študiral nič v smeri računalništva). Vse kar sem imel je veliko motivacije in srečo, da sem naletel na delodajalca, ki je to videl in spoštoval. Po 4 letih izkušenj in dobrega dela sem na 3k bruto.


Bravo! Na katerem področju delaš (frontend, backend, sysadmin...)?

Zakaj se v zadnjem času na oglasih pogosto pojavlja neto plača in ne bruto? ALi potem tudi na pogodbi dobiš neto ali preračunan bruto ?

111111111111 ::

zavtom je izjavil:


Zakaj se v zadnjem času na oglasih pogosto pojavlja neto plača in ne bruto? ALi potem tudi na pogodbi dobiš neto ali preračunan bruto ?

Odvisno od pogodbe. Tebi je vseeno. Z netom si hočejo samo povedat, da toliko dobiš vsak mesec. :)

Mato989 ::

111111111111 je izjavil:

zavtom je izjavil:


Zakaj se v zadnjem času na oglasih pogosto pojavlja neto plača in ne bruto? ALi potem tudi na pogodbi dobiš neto ali preračunan bruto ?

Odvisno od pogodbe. Tebi je vseeno. Z netom si hočejo samo povedat, da toliko dobiš vsak mesec. :)


Dejansko ti ni... Vlada recimo lahko sprejme zakon kjer se spremeni obdavčitev recimo dohodnina, ali pa odstotek ki ga plačuješ za zdravsteno/pokojninsko zavarovanje in če imaš vpisano plačo NETO in gre tak odstotek dol profitira delodajalec če pa gor pa zaposlen... pri takih spremembah je velika razlika ali imaš neto ali bruto.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Mavrik ::

Kako pa tvoj delodajalec ve koliko preostalega dohodka in olajšav imaš? Oz. kako ta izračun deluje sploh potem, moraš delodajalcu povedat vse tvoje vire denarja?
The truth is rarely pure and never simple.

zavtom ::

Pol to v praksi zgleda tako, da imaš na pogodbi skoraj minimalca in se nato z raznimi dodatki pride do željenega zneska. Kako to izpade v primeru porodniške oz. bolniške, ko ne dobiš izplačila za uspešnost itd..

111111111111 ::

No ne vem za splošno. Ampak jaz sem se dogovarjal za NETO in se zjasnil da toliko mora biti na računu vsak mesec + potni + malice + božičnica + 13 plača. Ponavadi pa so kadrovniki preračunali v bruto in tisto cifro dali v pogodbo. Nobeden me ni spraševal po otrocih itd...
««
220 / 357
»»