» »

Plače v IT industriji

Plače v IT industriji

Temo vidijo: vsi
««
201 / 357
»»

jype ::

Mnja. Izgorelost težko dosežeš, če te početje dejansko veseli, sploh ko gre za reči, ki se jih da razmeroma dobro strukturirat in peljat s sodobnimi managerskimi paradigmami, kjer dejansko lahko zgodaj ugotoviš, da reči škripajo - ampak kljub temu je razlog, da je pisarna opremljena tako, da lahko ogromno časa preživiš produktivno (in ti ničesar ne manjka) predvsem ta, da je to nadvse koristno za podjetje - za družinsko življenje pa seveda ne. Ko poizkusiš družinsko življenje dejansko postaviti na prvi tir se pogosto hitro pokaže pomanjkanje kvalitetnega časa za ekipo.

AndrejO ::

Če cele dneve visiš v pisarni, se to vsaj v tehničnem delu podjetja gleda kot problem, ki ga je potrebno sanirati. Ne glede na morebitno veselje ali kaj drugega. Pri nas to ni "sodobna managerska paradigma" ampak (vsaj zaenkrat še) zmaga zdrave pameti nad "šefovsko miselnostjo", ki ne vidi dlje od števila opravljenih ur.

Dokler bo tako, bo dobro.

In ne, vsaj na mojem koncu podjetja družinski ljudje nimajo nikakršnih travm ali negativnih občutkov povezanih s tem, da so njihove družine na prvem mestu. Ker je podjetje veliko, tega seveda ne morem suvereno trditi za vse ekipe, ampak vsaj za svoj košček sveta pa to vem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

jype ::

AndrejO je izjavil:

In ne, vsaj na mojem koncu podjetja družinski ljudje nimajo nikakršnih travm ali negativnih občutkov povezanih s tem, da so njihove družine na prvem mestu.
Verjamem, da to deluje, kadar so družine lahko organizirane okoli standardnih urnikov - tudi meni je.

Zdaj mi pa ne več, na žalost.

Mavrik ::

Kaj pa bi naj bil za tebe problematičen standardni urnik?
The truth is rarely pure and never simple.

AndrejO ::

jype je izjavil:

AndrejO je izjavil:

In ne, vsaj na mojem koncu podjetja družinski ljudje nimajo nikakršnih travm ali negativnih občutkov povezanih s tem, da so njihove družine na prvem mestu.
Verjamem, da to deluje, kadar so družine lahko organizirane okoli standardnih urnikov - tudi meni je.

Zdaj mi pa ne več, na žalost.

Verjamem. Hkrati pa nas večina redno zaposlenih nima te težave (sicer bi verjetno že našli drugačno obliko zaposlitve). Ampak to niti ni vprašanje.

Kadar se pogovarjam z nekom, ki že ima službo in družino, na koncu vedno pride(mo) do zaključka, da ni problem v organizaciji dela, temveč v selitvi kot takšni, ki je za družino vedno "disruptiven" trenutek. Pogosto služba kot takšna ne odtehta cene, ki jo bi morala plačati družina, ne glede na te ali one cukrčke in ne glede na to, da je G dejansko družinam zaposlenih nadpovprečno prijazno podjetje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

jype ::

Mavrik je izjavil:

Kaj pa bi naj bil za tebe problematičen standardni urnik?
Nepredvidljiv.

Invictus ::

AndrejO je izjavil:


Kadar se pogovarjam z nekom, ki že ima službo in družino, na koncu vedno pride(mo) do zaključka, da ni problem v organizaciji dela, temveč v selitvi kot takšni, ki je za družino vedno "disruptiven" trenutek. Pogosto služba kot takšna ne odtehta cene, ki jo bi morala plačati družina, ne glede na te ali one cukrčke in ne glede na to, da je G dejansko družinam zaposlenih nadpovprečno prijazno podjetje.

Večina ljudi, s katerimi sem govoril, govori o delu v tujini skupaj s selitvijo cele družine v dotično državo. kar je seveda non-sense...

Razumem, da ljudje hočejo preživeti čim več časa s familijo, ampak v tujini je nekaj povsem normalnega za dobro plačano službo, da moškega od ponedeljka do četrtka ni. Pripravljenost na taka tedenska potovanja dvigne plačo za kar precej procentov (vsaj 30, lahko se po moje zmeniš še za več). S tem, da je le ta osebek potem v petkih fraj. Mogoče od doma odgovori kak email, to je pa to...

V Sloveniji takega načina dela sploh ne poznamo, ker si v 2 urah kjerkoli, pa še nazaj... Zato je preklop težak, sploh za ženski del. Pa ne zaradi dela doma ali otrok, ampak preprosto, ker so slovenske ženske preveč razvajene ter se preveč zavedajo svojih pravic in premalo svojih dolžnosti. Da ne govorimo o tem, da marsikatera ne zna razmišljati dlje kot pa do naslednjega vikenda. Mogoče imam pa samo jaz smolo z njimi ;)...

Ironija vsega pa je, ko se nekdo preseli v drugo državo in si najde dobro plačano službo, da MORA potem potovati na tedenski bazi. Kar bi čisto lahko počel, če bi cela familija živela v Sloveniji.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

TheBlueOne ::

@Invictus, ni nujno, da je nesmisel. Je odvisno od prioritet. Jaz prvtako poznam ljudi, ki delajo x100km dalec cez teden in so vikende doma. To za moj okus gre, ce je voznje do dve uri, drugace pa ne. Ce naberes ure za cel teden do cetrtka, dodas v tem primeru se polovico delovnika za voznjo. Ce se vozis recimo 3h lahko racunas se en delovnik.

Pomeni, da delas cez teden skoraj cel dan, zvecer se poknes spat v hotelu, potem pa se bodisi peljes domov v cetrtek, kar je po tako dolgem urniku vsaj v Avstriji deloma nelegalno in prides domov kot Zombie, ali pa gres v petek, v nedeljo pa si verjetno ze na poti nazaj. Torej delas, da prezivis druzino in da imas en dober dan zase.

Ce s sabo peljes druzino, vsak dan nekaj ur vidis zakaj delas in imas vseeno daljsi vikend. Zivis in spis tam, kjer je tvoj dom, kjer se pocutis doma, pac tvoja hiska stanovanje, ni vazno.

Recimo ce dam za primer tipa, ki je razvojnik pri BMWju, druzino pa ima v Celovcu. Tip dela 50h na teden, krajsi delovniki pri teh sluzbah, kjer ima nek polozaj so redkost, dodas se ca 8h na teden za voznjo v Celovec. Potem dodas se 30 min na dan za voznjo v sluzbo in 60h+/teden, da picis tale koncept oddaljene druzine. Ima pa luksuz hiso, vec cas nov avto, zensko mu verjetno rihta kaksen frend ... Zame popolna norost, zanj realnost.

V glavnem jaz razumem, zakaj kdo s sabo vlaci celo hisko. :)

poweroff ::

dvojka je izjavil:

Invictus včasih res pripoveduje smešnice in je sarkastičen ampak ga razumem zakaj. Zaslužek v tujini (Nemčija ali GB) v rangu 450-750€/dan je čisto realen za freelance.

Ja, to je realna postavka v tujini, ki sem jo tudi jaz dosegal. Vprašanje pa je, koliko takšnih dni je potem realno na leto.

Meni ni problem dobiti nekaj tako plačanih dni na leto. 200+ takih dni, je pa druga pesem... kar v končni fazi pomeni, da letni zaslužek ni tako bleščeč.
sudo poweroff

link_up ::

Invictus je izjavil:


Zato je preklop težak, sploh za ženski del. Pa ne zaradi dela doma ali otrok, ampak preprosto, ker so slovenske ženske preveč razvajene ter se preveč zavedajo svojih pravic in premalo svojih dolžnosti. Da ne govorimo o tem, da marsikatera ne zna razmišljati dlje kot pa do naslednjega vikenda. Mogoče imam pa samo jaz smolo z njimi ;)...


Bi rekel, da imas hudicevo smolo z njimi...kaksne pises, uf!
In and Out

TheBlueOne ::

@Matthai, tudi oddelati 200 takih dni ni sala. :)

Ampak tudi to ne bos bogat.
200dni 750EUR --> 150000EUR/leto
Stroski povezani z delom:
Avto+kilometrina (skromno) -> 1000EUR/mesec 12.000EUR leto
Izobrazevanje oprema (skromno) -> 1000EUR/mesec 12.000EUR leto
Financnik (skromno) -> 1500EUR leto
Ostane: 112500EUR

Ure:
Delo 200dni x 10h = 2000h
Vozja domov, ce gres trikarat na teden priblizno 180h
Voznja na delo in logistika povezana z delom recimo 200h
Skupaj: 2380h

Brutto 112500EUR--> Neto 55000EUR

Torej je placilo na uro dobre 23EUR.

Normalen zob za 2500 neto v Avstriji znese letni neto 14*2500 + 2 *3000 --> skupaj 41000EUR/leto

Delovnih dni - dopust je 269*7,7 (38,5 delovnik) = 2071h

Torej placilo na h slabe 20EUR. :)

Seveda lahko zadeve variirajo. Normalno zaposlen se lahko vozi dalec v sluzbo in ima strosek, pri freelancerju sem racunal nizje stroske, kot so mi jih citirali eksterni delavci... Pri eksternem nisem racunal casa povezanega z iskanjem strank, urejanjem podobe podjetja, od strani do pisanja mailov...

Zgodovina sprememb…

njyngs ::

To kar piše thetilko bo za marsikoga eye-opener. Ampak tega si večina balkancev ne priračuna zraven. Včasih je vseeno reden 8 urni, slovenski, solidno plačan šiht za telo, živce in bližnje najboljša izbira. Četudi smo potem tarča posmeha tistih, ki se koljejo za 150k€ letno.

FTad ::

TheBlueOne je izjavil:

@Matthai, tudi oddelati 200 takih dni ni sala. :)

Ampak tudi to ne bos bogat.
200dni 750EUR --> 150000EUR/leto
Stroski povezani z delom:
Avto+kilometrina (skromno) -> 1000EUR/mesec 12.000EUR leto
Izobrazevanje oprema (skromno) -> 1000EUR/mesec 12.000EUR leto
Financnik (skromno) -> 1500EUR leto
Ostane: 112500EUR

Ure:
Delo 200dni x 10h = 2000h
Vozja domov, ce gres trikarat na teden priblizno 180h
Voznja na delo in logistika povezana z delom recimo 200h
Skupaj: 2380h

Brutto 112500EUR--> Neto 55000EUR

Torej je placilo na uro dobre 23EUR.

Normalen job za 2500 neto v Avstriji znese letni neto 14*2500 + 2 *3000 --> skupaj 41000EUR/leto

Delovnih dni - dopust je 269*7,7 (38,5 delovnik) = 2071h


Od kje si ti dobil 2*3000? Ce si mislil kot 13. in 14. placa, potem bi moral racunati 12*2500 + 2*3135 --> 36270€/leto (neto), da dobis vse place, saj sta 13. in 14. manj obdavceni. Pri dolocenih firmah zda biti se delitev dobicka (od cca 500-1000€, plus se kaksne opcije).

TheBlueOne ::

Ma na priblizno sem racunal. Se mi ni dalo ukucavat tocnih cifer. 13 in 14 sem zaokrozil na 6000. :) Nisem racunal bolniskih ki jih ma skoraj vsak min en teden, porodniskih, placanih obiskov pri zdravniku, ure se stejejo tudi pri izobrazevanjih... Samo tako na priblizno

Zgodovina sprememb…

samotest ::

tudi kaksna druga postavka bi bila za spremenit, recimo delovnih dni redno zaposlenega ni 269 (100 dni na leto je samo sobot in nedelj) ampak blizje 220, ko odstejes placane dopuste, bolniske in izobrazevanja.

Ampak s thetilkovo poanto se pa strinjam.

3p ::

samotest je izjavil:

tudi kaksna druga postavka bi bila za spremenit, recimo delovnih dni redno zaposlenega ni 269 (100 dni na leto je samo sobot in nedelj) ampak blizje 220, ko odstejes placane dopuste, bolniske in izobrazevanja.

Ampak s thetilkovo poanto se pa strinjam.


+1

Je pa obdavčitev bruto prihodkov Slo freelancerja precej pretirana (v tistem izračunu), kolikor vem?

TheBlueOne ::

3p je izjavil:

samotest je izjavil:

tudi kaksna druga postavka bi bila za spremenit, recimo delovnih dni redno zaposlenega ni 269 (100 dni na leto je samo sobot in nedelj) ampak blizje 220, ko odstejes placane dopuste, bolniske in izobrazevanja.

Ampak s thetilkovo poanto se pa strinjam.


+1

Je pa obdavčitev bruto prihodkov Slo freelancerja precej pretirana (v tistem izračunu), kolikor vem?


Stevilo delovni dni sem potegnil direktno iz sistema. Ne vem, ce so zraven sobote, odstel dopust. Glede izracuna sem res mimo za 10kEUR. Mi ni jasno kako mi je uspelo. :)

Zgodovina sprememb…

3p ::

TheBlueOne je izjavil:


Stevilo delovni dni sem potegnil direktno iz sistema. Ne vem, ce so zraven sobote, odstel dopust. Glede izracuna ni pretirana, racunal sem, da si je denar izplacal, kjer je enostaven bruto neto izracun. Vse sem racunal na podlagi avstrijske zakonodaje, ker jo poznam in mi je nekako primerljiva.


Kolikor vem, pri nas takšni potem odprejo normiran SP. Lahko kdo vrže številke še v ta izračun?

TheBlueOne ::

3p je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:


Stevilo delovni dni sem potegnil direktno iz sistema. Ne vem, ce so zraven sobote, odstel dopust. Glede izracuna ni pretirana, racunal sem, da si je denar izplacal, kjer je enostaven bruto neto izracun. Vse sem racunal na podlagi avstrijske zakonodaje, ker jo poznam in mi je nekako primerljiva.


Kolikor vem, pri nas takšni potem odprejo normiran SP. Lahko kdo vrže številke še v ta izračun?


Sem popravil zgoraj. Citiran imas star tekst. :) Mislim, ce se komu da lahko bolj tocno preracuna. Sem pa bil pri freelancerju bolj optimisten, pri zaposlenem pa bolj pesimisticen, pa vseeno ni bila ne vem kaksna razlika. Stem da sem primerjal povprecnega zaposlenega z nadpovprecnim eksternim z dolgorocno pogodbu. Ce bi bila kratkorocna bi mroal racunati vec postranskih stroskov, morda se kak procent za kaksno agencijo.

Pac v galvnem razlika ni kakor noc in dan. Eksterni si tiste nekaj procentov krvavo zasluzijo. ;)

Zgodovina sprememb…

samotest ::

Mogoce za dodati se tole: https://pro.finance.si/POKOJNINA/893433...

Itak da vsi delajo iz golega veselja in bi to delali cimdalj, ter jih pokoj sploh ne zanima.. le opomnik, da smo si na jasnem na racun cesa pride (mogoci) vecji neto.

Mavrik ::

A lahko ne komplicirate okoli 10% razlike v tilkotovem postu? :P Dobro plačani ljudje razumejo kdaj se splača zapravljati čas s prckanjem okoli parih procentov in kdaj je približna ocena čisto dovolj za temo pogovora.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

TheBlueOne ::

BTW, 55000 bo kar stimalo, ker sem gledal strosek delodajalca, ki je vec kot bruto neto. Ampak kakor pravi Mavrik, ne zahtevat od mene, da naredim celo studijo. :)

Mato989 ::

Point je tu, da redki so vredni 150k bruto na leto... tudi v tej temi jih ni ogromno.... realnost je takšna, da če dobip 3.000 na mesec (neto + malica + prevoz) si lahko v SLO srečen... to dobijo zelo redki. Sploh pa skoraj nihče ki je star manj kot 35 let...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:

Point je tu, da redki so vredni 150k bruto na leto... tudi v tej temi jih ni ogromno.... realnost je takšna, da če dobip 3.000 na mesec (neto + malica + prevoz) si lahko v SLO srečen... to dobijo zelo redki. Sploh pa skoraj nihče ki je star manj kot 35 let...


Sem bolj primerjal selitev druzine + povprecna placa za te sluzbe v Avstriji in pa ne seliti druzine s freelance v Nemciji, druzina doma.

Vzel nek pavsal od predhodnikov, ki je bil 750€/dan in pa povprecna placa, ki se tukaj citira kot protiutez.

Seveda pa je moznh x scenarijev, ampak osnovna racunica bi znala pristati tu nekje.

Smurf ::

Mato989 je izjavil:

Point je tu, da redki so vredni 150k bruto na leto... tudi v tej temi jih ni ogromno.... realnost je takšna, da če dobip 3.000 na mesec (neto + malica + prevoz) si lahko v SLO srečen... to dobijo zelo redki. Sploh pa skoraj nihče ki je star manj kot 35 let...

Jaz sem nad tem zneskom dobival pred 30 letom. Pa poznam se kar nekaj takih ljudi v moji generaciji. Ni tako _zelo_ redko.

Vazelin ::

Glede na uno anketo je zelo redko

Mato989 ::

Smurf je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Point je tu, da redki so vredni 150k bruto na leto... tudi v tej temi jih ni ogromno.... realnost je takšna, da če dobip 3.000 na mesec (neto + malica + prevoz) si lahko v SLO srečen... to dobijo zelo redki. Sploh pa skoraj nihče ki je star manj kot 35 let...

Jaz sem nad tem zneskom dobival pred 30 letom. Pa poznam se kar nekaj takih ljudi v moji generaciji. Ni tako _zelo_ redko.


Tvoja generacija verjetno šteje okrog 25.000 slovencev... koliko meniš, da jih ima nad 150k letno?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

pegasus ::

Te cifre se mi zdijo tko hecne ... nikoli me niso pretirano zanimale, nikoli se nisem zares pogajal zanje, vedno sem dajal prednost kvaliteti dela in zadovolju uporabnikov ... kar je pripeljalo do tega, da imam sedaj neobdavčeno plačo, ki se usklajuje z inflacijo in dovolj denarja, da mi ni treba pazit na vsak cent. Tako da moj nasvet bi bil: potrudite se da nudite kvalitetno storitev, plačilo zanjo bo prišlo samo.

Mavrik ::

pegasus je izjavil:

Te cifre se mi zdijo tko hecne ... nikoli me niso pretirano zanimale, nikoli se nisem zares pogajal zanje, vedno sem dajal prednost kvaliteti dela in zadovolju uporabnikov ... kar je pripeljalo do tega, da imam sedaj neobdavčeno plačo, ki se usklajuje z inflacijo in dovolj denarja, da mi ni treba pazit na vsak cent. Tako da moj nasvet bi bil: potrudite se da nudite kvalitetno storitev, plačilo zanjo bo prišlo samo.


To... ali pa bodo tvoje kvalitetno delo izkoriščali, ti pa boš vedno isto plačan. Vedno se splača pogledati okoli, primerjati koliko drugi dobijo plačano za isto pozicijo in se potem odločiti če si še vedno zadovoljen :)
The truth is rarely pure and never simple.

pegasus ::

Ja ... sem naiven in verjamem, da so ljudje v osnovi dobrotljivi.

Mavrik ::

pegasus je izjavil:

Ja ... sem naiven in verjamem, da so ljudje v osnovi dobrotljivi.


Saj večinoma so... ampak vseeno se splača preveriti vsake toliko če so TVOJI ljudje dobrotljivi ;) Trust, but verify.

Druga stvar pa je še tu, da podatki kažejo da lahko v povprečju pri menjavi službe dobiš cca. 30% povišnico (v ITju). Tako da če ti plača ne rase 15% na leto, potem dejansko zgubljaš ogromno denarja in napredka če ne menjuješ vsaki dve leti :)
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Invictus ::

njyngs je izjavil:

To kar piše thetilko bo za marsikoga eye-opener. Ampak tega si večina balkancev ne priračuna zraven. Včasih je vseeno reden 8 urni, slovenski, solidno plačan šiht za telo, živce in bližnje najboljša izbira. Četudi smo potem tarča posmeha tistih, ki se koljejo za 150k€ letno.

To je pač primer za enega Avstrijca. Za prav specifično osebo, ki jo pozna.

Slovenec tukaj pride bistveno bolje skozi ;).

Sedaj si pa vsi redno zaposleni izračunajte po thetilkovem primeru, koliko dobite vi na uro. Dvomim, da vas pride nad 10 EUR/uro :P.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jype ::

Invictus je izjavil:

Slovenec tukaj pride bistveno bolje skozi ;).
Ja, ker so življenski stroški v rangu 10k na leto, če živiš skromno ali 25k na leto, če si "zgornji srednji razred" (in ker je normiranec v praksi skoraj neobdavčen).

Ampak kljub temu izračun veliko pove o bajnih številkah, ki hitro skopnijo, ko upoštevaš vse, kar je treba upoštevat.

Invictus ::

Seveda skopni.

Ampak še vedno zaslužiš BISTVENO več, kot pa slovenski redno zaposleni ;).

Je pa tudi res, da 750 EUR/dan ni max tarifa. Nekateri dobivajo tudi po 1200 EUR/dan, kar znese potem cirka 240k letno... Redki, ampak se da ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Smurf ::

Da se tudi sluziti miljone, v Sloveniji. Samo ne smes delati za placo, ampak kapitalske dobicke.

Invictus ::

Saj normiranc ne dela za plačo ;). Lahko pa najdeš še kak bolj butast izgovor...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Smurf ::

Invictus je izjavil:

Saj normiranc ne dela za plačo ;). Lahko pa najdeš še kak bolj butast izgovor...

Placan si na uro dela. Same thing. Normiranec je pa itak revez, ki ima lahko samo 100kEUR prihodkov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

3p ::

Smurf je izjavil:

Invictus je izjavil:

Saj normiranc ne dela za plačo ;). Lahko pa najdeš še kak bolj butast izgovor...

Placan si na uro dela. Same thing. Normiranec je pa itak revez, ki ima lahko samo 100kEUR prihodkov.


Kaj je še vedno bistveno nad povprečjem. V zameno pa takim damo zajeten popust pri davkih.

Smurf ::

Sej to je bolj letelo na to, ce rad potujes in ti je denar tako pomemben, obstajajo se bolj profitabilne variante.

Invictus ::

Dejstvo je, da je 100k dohodka letno dostopno marsikomu na tem forumu z njegovim znanjem, milijoni pač niso... ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jype ::

Milijone težko dobiš z "delom".

Je treba počet precej večje neumnosti.

Mato989 ::

Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Vazelin ::

spet iščejo denar za nenasitno malho:D

jype ::

Saj je prav, da se strogo preverja te reči. Normiranci so mišljeni za skoraj neobdavčena predavanja in svetovanja poslancev in drugih javnih uslužbencev, ne pa nekih programerjev.

Vazelin ::

koliko ostane na koncu če kot normiranec dobiš ene 2500EUR, ki naj bi veljal za sweet spot med programerji pri nas?

Mato989 ::

Vazelin je izjavil:

koliko ostane na koncu če kot normiranec dobiš ene 2500EUR, ki naj bi veljal za sweet spot med programerji pri nas?


23.935,68, računal sem še 600€ letnega stroška računovodstva...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Vazelin ::

Torej če dobiš 30 jurjev letno kot normiranc dobiš ven potem 24 jurjev?
To je like 500 eur več mesečno kot če si redno zaposlen saj dobiš iz 2500 cca 1500 neto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Mato989 ::

Vazelin je izjavil:

Torej če dobiš 30 jurjev letno kot normiranc dobiš ven potem 24 jurjev?
To je like 500 eur več mesečno kot če si redno zaposlen saj dobiš iz 2500 cca 1500 neto.


Ja, samo morš vedet, da redno zaposlenemu ne bi dali 2.500 bruto, ker mu morjo dat še malico in prevoz... pa regres pa bolniško... torej rednemu bi v takem primeru ponudli max 2.000 bruto... če ne 1.800
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Vazelin ::

Koliko je teh "normiran sp" zaposlitev po IT firmah dejansko? Predvidevam, da je tega več med top shit kadrom tipa Smurf, jype in podobno? Verjetno ko se pride v tisti visoki doh. razred postane še bolj smiselno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Mato989 ::

Vazelin je izjavil:

Koliko je teh "normiran sp" zaposlitev po IT firmah dejansko? Predvidevam, da je tega več med top shit kadrom tipa Smurf, jype in podobno? Verjetno ko se pride v tisti visoki doh. razred postane še bolj smiselno?


Osebno poznam ogromno normirancev tudi pri cifrah 1.600€ ipd... na Bitstamp so me vabli za 1.600€ bruto normiranca ali s.p.... enako še v nekatere firme v MB za sistemce pa servise... vsi so bli spjevci, še direktor =)

Zdaj bo zanimivo... Prav je da se to uredi, ko sem si predstavljal spjevca normiranca sem si zmeraj predstavljal programerja ki dela 6 mesecev pri enem, 3 mesece pri drugem in rihta zadeve....
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115
««
201 / 357
»»