» »

Plače v IT industriji

Plače v IT industriji

Temo vidijo: vsi
««
202 / 357
»»

Lonsarg ::

Prav je da se naredi reformo dela, kjer obstaja zgolj ena višina davka/davčna lestvica za vse tipe zaposlitev. Prav tako naj zakonodaja za zaščito delavca(odpravnina,..), vključuje tudi s.p.-je v kolikor ti presežejo nek prag dela pri enem podjetju.

Če zakonodajo tako poenostaviš potem kar naenkrat ne rabiš več preganjati "zaposlitve prek s.p.".

Smurf ::

Vazelin je izjavil:

Koliko je teh "normiran sp" zaposlitev po IT firmah dejansko? Predvidevam, da je tega več med top shit kadrom tipa Smurf, jype in podobno? Verjetno ko se pride v tisti visoki doh. razred postane še bolj smiselno?

Vecje IT firme vseeno poskusajo imeti redno zaposlene ljudi, je pa velik pritisk s strani delojemalcev za normirane spje (ker ratajo razlike pri visjih placah res ogromne). Mislim, da sem racunal, da bi z normiranim spjem imel nekje 70% visjo placo.

FTad ::

Ko date prosnjo za povisico, bi morda svetovali se kaj, poleg tipicnih nasvetov, ki se jih najde nesteto na internetu e.g.

https://www.thebalancecareers.com/top-d...

https://www.thecut.com/article/how-to-a...

Mavrik ::

Tole se splača še prebrati: Big companies vs. startups

Za tiste, ki lahko kaj pogledajo zunaj Slovenije :)
The truth is rarely pure and never simple.

Spura ::

Vazelin je izjavil:

koliko ostane na koncu če kot normiranec dobiš ene 2500EUR, ki naj bi veljal za sweet spot med programerji pri nas?

2500 na mesec? A to tut ce ne delas pa gres na dopust al pa ce si bolan? Ker drugace to ni 30k na leto, vsaj za vecino ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spura ()

Spura ::

Mavrik je izjavil:

Tole se splača še prebrati: Big companies vs. startups

Za tiste, ki lahko kaj pogledajo zunaj Slovenije :)

Dober blog. Pa ne ta post ampak ostali, hvala za tole.

Mavrik ::

Zanimivo da ti najpomembnejši post na tistem blogu ni všeč. ;)

Še avtor sam pravi da srečuje kup ljudi ki si namenoma zapirajo oči:


Naturally, the responses I got to this were (in exonentially. decreasing order of frequency):

1. That's BS. No one makes that much {outside SF|writing code|at all}
2. Duh. Everyone already knows this, why write it up?
3. I agree. Glad word is getting out
4. This changed my life


https://twitter.com/danluu/status/10084...
The truth is rarely pure and never simple.

Spura ::

Mavrik je izjavil:

Zanimivo da ti najpomembnejši post na tistem blogu ni všeč. ;)

Še avtor sam pravi da srečuje kup ljudi ki si namenoma zapirajo oči:


Naturally, the responses I got to this were (in exonentially. decreasing order of frequency):

1. That's BS. No one makes that much {outside SF|writing code|at all}
2. Duh. Everyone already knows this, why write it up?
3. I agree. Glad word is getting out
4. This changed my life


https://twitter.com/danluu/status/10084...
ne da ne maram, samo ni bil nekaj bovega zame. Je bil files are hard clanek bolj informativen zame

srus ::

Vazelin je izjavil:

Torej če dobiš 30 jurjev letno kot normiranc dobiš ven potem 24 jurjev?
To je like 500 eur več mesečno kot če si redno zaposlen saj dobiš iz 2500 cca 1500 neto.


Pa na stara leta moraš biti pripravljen brskati po smeteh za hrano.

Mato989 ::

srus je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Torej če dobiš 30 jurjev letno kot normiranc dobiš ven potem 24 jurjev?
To je like 500 eur več mesečno kot če si redno zaposlen saj dobiš iz 2500 cca 1500 neto.


Pa na stara leta moraš biti pripravljen brskati po smeteh za hrano.


No ja, če pametno delaš, se kot normiranec s 50k letnega prometa lahko upokojiš po cca. 10-15 letih takega dela, sploh če podeduješ nepremičnino od starcev... ampak ok .
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

jype ::

Mato989 je izjavil:

če pametno delaš, se kot normiranec s 50k letnega prometa lahko upokojiš po cca. 10-15 letih takega dela,
Ti si kar vajen luksuza, vidim.

samotest ::

Mato989 je izjavil:

srus je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Torej če dobiš 30 jurjev letno kot normiranc dobiš ven potem 24 jurjev?
To je like 500 eur več mesečno kot če si redno zaposlen saj dobiš iz 2500 cca 1500 neto.


Pa na stara leta moraš biti pripravljen brskati po smeteh za hrano.


No ja, če pametno delaš, se kot normiranec s 50k letnega prometa lahko upokojiš po cca. 10-15 letih takega dela, sploh če podeduješ nepremičnino od starcev... ampak ok .


koliko jih poznas sp- jev da dajo letno 15k na stran za pokojninski namen, ce vzamemo da je pricakovana redna povprecna mesecna pokojnina po teh 15 letih?

Mato989 ::

samotest je izjavil:

Mato989 je izjavil:

srus je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Torej če dobiš 30 jurjev letno kot normiranc dobiš ven potem 24 jurjev?
To je like 500 eur več mesečno kot če si redno zaposlen saj dobiš iz 2500 cca 1500 neto.


Pa na stara leta moraš biti pripravljen brskati po smeteh za hrano.


No ja, če pametno delaš, se kot normiranec s 50k letnega prometa lahko upokojiš po cca. 10-15 letih takega dela, sploh če podeduješ nepremičnino od starcev... ampak ok .


koliko jih poznas sp- jev da dajo letno 15k na stran za pokojninski namen, ce vzamemo da je pricakovana redna povprecna mesecna pokojnina po teh 15 letih?


Saj sem rekel ce pametno delas... taki so redki... ampak rudi ce dajejo v nakupe nepremicnin za oddajo je ok...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

pegasus ::

Kaj sem danes zvedel ... če se naredite vidne kitajcem do nivoja, da kitajci hočejo točno vas, lahko dobite pogodbo s praznim mestom za plačo, ki ga poljubno izpolnete. Tip jim je vpisal nekaj miljonsko cifro, pa so se samo nasmehnili in ga zaposlili.

Očitno je dobra naložba, če se začnemo učiti kitajščino ...

hawkwood ::

pegasus je izjavil:

Kaj sem danes zvedel ... če se naredite vidne kitajcem do nivoja, da kitajci hočejo točno vas, lahko dobite pogodbo s praznim mestom za plačo, ki ga poljubno izpolnete. Tip jim je vpisal nekaj miljonsko cifro, pa so se samo nasmehnili in ga zaposlili.

Očitno je dobra naložba, če se začnemo učiti kitajščino ...

中国梦

Sam tole se bolj sliš kot pravljica.

pegasus ::

Ni. Sam moraš bit chief architect za produkt, ki bo prinašal miljarde.

Invictus ::

srus je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Torej če dobiš 30 jurjev letno kot normiranc dobiš ven potem 24 jurjev?
To je like 500 eur več mesečno kot če si redno zaposlen saj dobiš iz 2500 cca 1500 neto.


Pa na stara leta moraš biti pripravljen brskati po smeteh za hrano.

A to je zdaj nova psovka fovšljicem normirancev >:D?

Kot da imajo redno zaposleni zagotovljeno penzijo, ki bo zadoščala za normalno življenje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

TheBlueOne ::

Naceloma imajo vsi, ki vplacujejo v sistem zagotovljeno pokojnino glede na sposobnosti takratne generacije, ki dela. To, da nekdo daje v kaksen sklad je bolj iluzorno v smislu neke sigurnosti, ker so te vrste izjemno dolgorocnih nalozb obcutljive na kvaliteto tistih, ki fond operirajo, inflacije, vecjih politicnih premikov...

Mi pa ni jasno, kako dobi normiranec izplcano iz 30k€ 24k€ brez, da da vecino za stroske poslovanja, kar pa jaz ne vidim ravno kot luksuz, tudi ce se normiranec tolazi, da sluzben avto uporablja tudi zase ipd. se dejansko samo slepi, da mu je lepo, dejansko pa ga je prisilila industrija v to, da se je odpovedal vecini varovalk in storitev, ki so jih delezni normalni delavci na zahodu.

Mato989 ::

TheBlueOne je izjavil:

Naceloma imajo vsi, ki vplacujejo v sistem zagotovljeno pokojnino glede na sposobnosti takratne generacije, ki dela. To, da nekdo daje v kaksen sklad je bolj iluzorno v smislu neke sigurnosti, ker so te vrste izjemno dolgorocnih nalozb obcutljive na kvaliteto tistih, ki fond operirajo, inflacije, vecjih politicnih premikov...

Mi pa ni jasno, kako dobi normiranec izplcano iz 30k€ 24k€ brez, da da vecino za stroske poslovanja, kar pa jaz ne vidim ravno kot luksuz, tudi ce se normiranec tolazi, da sluzben avto uporablja tudi zase ipd. se dejansko samo slepi, da mu je lepo, dejansko pa ga je prisilila industrija v to, da se je odpovedal vecini varovalk in storitev, ki so jih delezni normalni delavci na zahodu.


Zelo enostavno, če si programer ki programira za tuja podjetja na Zahodu od doma in rabi samo super laptop in par kart za letalo letno...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Naceloma imajo vsi, ki vplacujejo v sistem zagotovljeno pokojnino glede na sposobnosti takratne generacije, ki dela. To, da nekdo daje v kaksen sklad je bolj iluzorno v smislu neke sigurnosti, ker so te vrste izjemno dolgorocnih nalozb obcutljive na kvaliteto tistih, ki fond operirajo, inflacije, vecjih politicnih premikov...

Mi pa ni jasno, kako dobi normiranec izplcano iz 30k€ 24k€ brez, da da vecino za stroske poslovanja, kar pa jaz ne vidim ravno kot luksuz, tudi ce se normiranec tolazi, da sluzben avto uporablja tudi zase ipd. se dejansko samo slepi, da mu je lepo, dejansko pa ga je prisilila industrija v to, da se je odpovedal vecini varovalk in storitev, ki so jih delezni normalni delavci na zahodu.


Zelo enostavno, če si programer ki programira za tuja podjetja na Zahodu od doma in rabi samo super laptop in par kart za letalo letno...


Ce das samo laptop v stroske, potem ne vem kako imas izplacilo 24k€ od 30k€?

jype ::

Super laptop (i5, 8G rama, ssd) lahko kupiš za 300 na ebayu, net košta 20 na mesec, velik monitor je še 400. Za 3 leta torej jurja pa pol.

TheBlueOne ::

Vazelin je izjavil:

Torej če dobiš 30 jurjev letno kot normiranc dobiš ven potem 24 jurjev?
To je like 500 eur več mesečno kot če si redno zaposlen saj dobiš iz 2500 cca 1500 neto.


Sem imel v mislih ta post. Se mi ne izide, da iz celotnega dohodka 30kEUR lahko kakorkoli potegne 24kEUR v kesu.

Zgodovina sprememb…

jype ::

Ker so stroški normirani, ti jih ni treba pokazat (upoštevajo se tudi v primeru, da jih sploh nimaš).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

TheBlueOne ::

jype je izjavil:

Ker so stroški normirani, ti jih ni treba pokazat (upoštevajo se tudi v primeru, da jih sploh nimaš).


Resno? Nisem vedel, da kaj taksnega lahko obstaja. Revez tisti, ki je prisiljen v to in se vecji tisti, ki misli, da mu je v uslugo.

Invictus ::

TheBlueOne je izjavil:


Mi pa ni jasno, kako dobi normiranec izplcano iz 30k€ 24k€ brez, da da vecino za stroske poslovanja, kar pa jaz ne vidim ravno kot luksuz, tudi ce se normiranec tolazi, da sluzben avto uporablja tudi zase ipd. se dejansko samo slepi, da mu je lepo, dejansko pa ga je prisilila industrija v to, da se je odpovedal vecini varovalk in storitev, ki so jih delezni normalni delavci na zahodu.

Meni ostane po vseh stroških (letalo, hotel, hrana) in davkih ter prispevkih cirka 80% bruto dohodka. Mi je čisto lepo ;).

Kdo od redno zaposlenih dobi tak izplen ?!?!?!

To je tudi postala mantra časopisov, da so vsi normiranci neprostovoljni prekarci. Večina jih ni...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

TheBlueOne ::

Invictus je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:


Mi pa ni jasno, kako dobi normiranec izplcano iz 30kEUR 24kEUR brez, da da vecino za stroske poslovanja, kar pa jaz ne vidim ravno kot luksuz, tudi ce se normiranec tolazi, da sluzben avto uporablja tudi zase ipd. se dejansko samo slepi, da mu je lepo, dejansko pa ga je prisilila industrija v to, da se je odpovedal vecini varovalk in storitev, ki so jih delezni normalni delavci na zahodu.

Meni ostane po vseh stroških (letalo, hotel, hrana) in davkih ter prispevkih cirka 80% bruto dohodka. Mi je čisto lepo ;).

Kdo od redno zaposlenih dobi tak izplen ?!?!?!

To je tudi postala mantra časopisov, da so vsi normiranci neprostovoljni prekarci. Večina jih ni...


Brez zamere, ampak to je malo otrocje razmisljanje, ker bruto/neto razmerje dalec ni najbolj vazno in celoten izplen. Poznam kar nekaj bivsih Hrvaskih mornarjev, ki so picili tvojo filozofijo, ampak je prisel cas, ko so padli bolj kot ne na dno, ker nimajo nobenega pravega fundamenta, ki je sistemsko garantiran. Verjemi, da jim ni lahko. Na koncu moja mama z uradnisko pokojnino boljse fura od 60 let naprej.

Denar, ki ga izplacujejo podjetja ne gre v nic, kakor bi te zeleli prepricati vecni skeptiki in negativci. Mi pa nekaj ni jasno. Ce se prav spomenm, si pred casom govoril, da imas prihodek ca 150kEUR. Kaj imas kot programer tistih IBM zadev okrog 100kEUR normiranih stroskov? Kako se to izide???? Da ne bosta ti in tvoj financnik pristala za zapahih. :)

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

jype je izjavil:

Super laptop (i5, 8G rama, ssd) lahko kupiš za 300 na ebayu, net košta 20 na mesec, velik monitor je še 400. Za 3 leta torej jurja pa pol.

Evo, točno to.

Če se pa že malo preserevaš...

Laptop 2K, monitor 1k, net 30/mesec, na 3 leta stane vse skupaj manj kot vikend popivanja s kolegi ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

TheBlueOne je izjavil:

Invictus je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:


Mi pa ni jasno, kako dobi normiranec izplcano iz 30kEUR 24kEUR brez, da da vecino za stroske poslovanja, kar pa jaz ne vidim ravno kot luksuz, tudi ce se normiranec tolazi, da sluzben avto uporablja tudi zase ipd. se dejansko samo slepi, da mu je lepo, dejansko pa ga je prisilila industrija v to, da se je odpovedal vecini varovalk in storitev, ki so jih delezni normalni delavci na zahodu.

Meni ostane po vseh stroških (letalo, hotel, hrana) in davkih ter prispevkih cirka 80% bruto dohodka. Mi je čisto lepo ;).

Kdo od redno zaposlenih dobi tak izplen ?!?!?!

To je tudi postala mantra časopisov, da so vsi normiranci neprostovoljni prekarci. Večina jih ni...


Brez zamere, ampak to je malo otrocje razmisljanje, ker bruto/neto razmerje dalec ni najbolj vazno in celoten izplen. Poznam kar nekaj bivsih Hrvaskih mornarjev, ki so picili tvojo filozofijo, ampak je prisel cas, ko so padli bolj kot ne na dno, ker nimajo nobenega pravega fundamenta, ki je sistemsko garantiran. Verjemi, da jim ni lahko. Na koncu moja mama z uradnisko pokojnino boljse fura od 60 let naprej.

Denar, ki ga izplacujejo podjetja ne gre v nic, kakor bi te zeleli prepricati vecni skeptiki in negativci. Mi pa nekaj ni jasno. Ce se prav spomenm, si pred casom govoril, da imas prihodek ca 150kEUR. Kaj imas kot programer tistih IBM zadev okrog 100kEUR normiranih stroskov? Kako se to izide???? Da ne bosta ti in tvoj financnik pristala za zapahih. :)


Mislim da ti ne razumeš kako deluje normiran sp... država ti PRIZNA 80% stroškov ne glede na dejansko stanje... pavšal je tole za stroške... ni nobenga finančnika...

Bistvo je to, da če dobivaš kot normiranc ven čistega 50.000€ po vseh stroških kot programer recimo... in če daješ letno na stran 20.000 kar pomeni da še zmeraj pičiš luksuz z 2.500€ mesečno... pomeni da v 10 letih prihraniš 200.000€ + obresti... v 15 letih pa 300.000€... mislim da je to bolje kot vsi ki so redno zaposleni ali pa vsaj bolje kot 99.999% redno zaposlenih... kdo to dela je drugo ampak da se... če želiš.

Delaš tako 25 let in greš v penzijo... pri 50tih
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Invictus ::

TheBlueOne je izjavil:


Denar, ki ga izplacujejo podjetja ne gre v nic, kakor bi te zeleli prepricati vecni skeptiki in negativci. Mi pa nekaj ni jasno. Ce se prav spomenm, si pred casom govoril, da imas prihodek ca 150kEUR. Kaj imas kot programer tistih IBM zadev okrog 100kEUR normiranih stroskov? Kako se to izide???? Da ne bosta ti in tvoj financnik pristala za zapahih. :)

Večina denarja, ki gre v državni proračun, se slabo porabi. Skoraj, da gre v nič ;).

Na 150k imaš po starem zakonu 120k normiranih stroškov, po novem 80k. Malo si preberi zakonodajo... Eni ste pa res neizobraženi butlji, ki verjamete samo slabo napisanim člankom v časopisih...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

TheBlueOne ::

Caki 80% dohodka lahko vedno das v normiran strosek? Ni vazno kaj kako, nihce nic ne vprasa... :O

Torej ce zasluzim 1mio, si lahko bp izplacam 800kEUR od 200kEUR pa placam davek? Zakaj potem kdo sploh uporablja davcne oaze? Zelo tezko verjamem, da to stima.

Drugace tudi ce drzava danes nesmoterno porabi za te garancije niti ni vazno, ker od tega, kako je danes nimas nic, izplacano dobis od bodocih prihodkov, kar pa tudi v Slo izgleda OK, ker BDP, kakor tudi dodana vrednost na prebivalca rastejo, cetudi ne tako hitro kot si ti zelis.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Omejitev je 100 jurjev na leto, kar nekateri nikakor ne presežejo, čeprav služijo 15 jurjev na mesec.

Spura ::

TheBlueOne je izjavil:

Zakaj potem kdo sploh uporablja davcne oaze?
Zato ker ta opcija ne obstaja nad 100k prihodkov. Zato ljudje ki obrnejo miljone uporabljajo davcne oaze. Poleg tega ni redko, da tudi tisti ki obracajo miljone imajo manj kot 20% dobicka, takim se prikazovanje dejanskih stroskov se bolj splaca.

TheBlueOne je izjavil:


Drugace tudi ce drzava danes nesmoterno porabi za te garancije niti ni vazno, ker od tega, kako je danes nimas nic, izplacano dobis od bodocih prihodkov, kar pa tudi v Slo izgleda OK, ker BDP, kakor tudi dodana vrednost na prebivalca rastejo, cetudi ne tako hitro kot si ti zelis.
Do nasledje krize, kjer bo spet wipeout 80% te rasti. Dolgorocno je okol 20% te rasti dolgorocne.

TheBlueOne ::

Sem ze nasel. 80% je za res nizke prihodke v smislu Frelancerja, S.P. ja ali kakorkoli se ze temu rece. Za taksen denar za moj okus ni resno imeti tech dejavnosti, morda kaksen cistilni servis. Seveda lahko das 80% od 50kEUR v stroske. Podjetja imajo 50kEUR stroska z tehnicnim zaposlenim prej kot bi rekel keks. :)

Zavezanec lahko pri ugotavljanju davčne osnove davčnega leta upošteva normirane odhodke v višini 80 % pod naslednjimi pogoji:
oče v davčnem letu pred tem davčnim letom njegovi prihodki iz dejavnosti ne presegajo 50.000 evrov, ali
oče v davčnem letu pred tem davčnim letom njegovi prihodki iz dejavnost ne presegajo 100.000 evrov in je bila pri zavezancu obvezno socialno zavarovana vsaj ena oseba za polni delovni čas, neprekinjeno najmanj pet mesecev,


Invictus, ti niti ne moras biti normiranec, ker dolgorocno sluzis cez 100kEUR/leto, ce si prav na hitro dekodiram tale pravila.

Bolj berem, manj stekam te Slo Freelancerje. :)

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

TheBlueOne je izjavil:

Sem ze nasel. 80% je za res nizke prihodke v smislu Frelancerja, S.P. ja ali kakorkoli se ze temu rece. Za taksen denar za moj okus ni resno imeti tech dejavnosti, morda kaksen cistilni servis. Seveda lahko das 80% od 50kEUR v stroske. Podjetja imajo 50kEUR stroska z tehnicnim zaposlenim prej kot bi rekel keks. :)

Zavezanec lahko pri ugotavljanju davčne osnove davčnega leta upošteva normirane odhodke v višini 80 % pod naslednjimi pogoji:
oče v davčnem letu pred tem davčnim letom njegovi prihodki iz dejavnosti ne presegajo 50.000 evrov, ali
oče v davčnem letu pred tem davčnim letom njegovi prihodki iz dejavnost ne presegajo 100.000 evrov in je bila pri zavezancu obvezno socialno zavarovana vsaj ena oseba za polni delovni čas, neprekinjeno najmanj pet mesecev,


Invictus, ti niti ne moras biti normiranec, ker dolgorocno sluzis cez 100kEUR/leto, ce si prav na hitro dekodiram tale pravila.

Bolj berem, manj stekam te Slo Freelancerje. :)


Če si sam in delaš kot programer preko normiranega spja za Nemce, Angleže ipd... in vlečeš 70.000 letno je to top... normiranc je najboljša izbira v tem primeru...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

TheBlueOne ::

Zanimiva nisa. Industrisjki programerji lahko to pozabijo, ker je vec stroskov z licencami opremo ipd. Ampak samo v premislek. Torej, ce ima normiranec 150k€ prihodka lahko prosi prijatelja naj odpre podjetje in mu nakazejo polovico. Ce da frendu, mami ipd. da 1000€ na mesec da samo sedi doma, je se vedno v profitu. To bi lahko bila resitev za ljudi na sicialki. :) Samo dobrega freelancerja je traba poznati.

Invictus ::

TheBlueOne je izjavil:


Invictus, ti niti ne moras biti normiranec, ker dolgorocno sluzis cez 100kEUR/leto, ce si prav na hitro dekodiram tale pravila.

Bolj berem, manj stekam te Slo Freelancerje. :)

Si bom vzel več dopusta letos. Cirka 3 mesece ;). Počakal bom kaj bo naredila nova vlada. Če slabše za normirance, imam druge opcije...

Sam pa ne razumem Slo ITjevcev, ki raje delajo v Sloveniji za 1000 EUR/mesec, kot v tujini za vsaj 1500 EUR/teden...

TheBlueOne je izjavil:

Zanimiva nisa. Industrisjki programerji lahko to pozabijo, ker je vec stroskov z licencami opremo ipd. Ampak samo v premislek. Torej, ce ima normiranec 150k€ prihodka lahko prosi prijatelja naj odpre podjetje in mu nakazejo polovico. Ce da frendu, mami ipd. da 1000€ na mesec da samo sedi doma, je se vedno v profitu. To bi lahko bila resitev za ljudi na sicialki. :) Samo dobrega freelancerja je traba poznati.

Vau, a misliš, da se mi sami tega nismo spomnili ?!?!?!?!
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

chort ::

TheBlueOne je izjavil:

Bolj berem, manj stekam te Slo Freelancerje. :)

Zato, ker še ne štekaš čisto :)
Trenutna ureditev je do 300k prihodka v dveh letih, od tega 160k direktno v stroške brez dokazil, na preostanek 20% davka (torej na zneske do 100k na leto plačaš efektivno 4% dokončnega davka, dohodnine ni). Prispevki se obračunavajo glede na obdavčljivi dohodek + davke.
Kot si sam opisal, ugodno, sploh če nimaš nekih dodatnih stroškov s samim poslovanjem. Meni je recimo edini strošek povezan s poslovanjem računalnik in dodatni stroški, ki nastanejo zaradi psa, ki potuje z menoj. Ostalo (hrana, prevozi, nastanitve, šolanja) mi krije stranka.

Delo si splaniram tako, da sem polovico leta prost.

Deljenje dohodkov med mamo / prijatelje itd je baje laufalo v preteklosti, zato se nanj trenutno koncentrira FURS ;)

TheBlueOne ::

Kul vedeti. :) Morda pride kdaj kje prav...

111111111111 ::

Invictus je izjavil:


Sam pa ne razumem Slo ITjevcev, ki raje delajo v Sloveniji za 1000 EUR/mesec, kot v tujini za vsaj 1500 EUR/teden...

Družina, hiša, popoldnevi in vikendi fraj, ne maram potovanj, zadovoljen s svojo plačo, je malo več kot 1000€. :D

Invictus ::

Od kje ti ideja, da sam tega nimam ?

A vam je treba na čelo napisat, da se dela 8 ur na dan?

Če ste srečni z malo denarja, tudi prav. Meni se zdi škoda mojega časa, da ga ne bi maksimalno finančno izkoristil...

Če bo posel tekel tudi drugo leto, bom delal samo 4 dni/teden...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

pegasus ::

Če še kdo želi izboljšati ta svet in biti ob tem tudi dobro plačan, predlagam, da prelista http://www.stem-trek.org/opportunities/...

Smurf ::

Invictus je izjavil:

Od kje ti ideja, da sam tega nimam ?

A vam je treba na čelo napisat, da se dela 8 ur na dan?

Če ste srečni z malo denarja, tudi prav. Meni se zdi škoda mojega časa, da ga ne bi maksimalno finančno izkoristil...

Če bo posel tekel tudi drugo leto, bom delal samo 4 dni/teden...

A nisi rekel, da imas smolo z zenskami, si locen, tvoja porocna prica ne govori s tabo, pa noben slovenec noce s tabo na pir v tujini :P?

Mato989 ::

Jaz se javim da mam normiranca... 700€ na mesec prosim
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Invictus ::

Eni se pač raje več ukvarjamo s svojim življenjem kot z drugimi. A ne ;).

Odfukal vse kolege, ki so non-stop samo jamrali... Ker jih ne morem več poslušat...

Babe pa pridejo in gredo ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

111111111111 ::

Invictus je izjavil:

Od kje ti ideja, da sam tega nimam ?

A vam je treba na čelo napisat, da se dela 8 ur na dan?

Če ste srečni z malo denarja, tudi prav. Meni se zdi škoda mojega časa, da ga ne bi maksimalno finančno izkoristil...

Če bo posel tekel tudi drugo leto, bom delal samo 4 dni/teden...

Ne delam 8 ur na dan. Včasih več včasih manj. Fleksibilen delovnik. V vsakem trenutku pa nisem oddaljen od doma več kot pol ure. :) Neprecenljivo, da te iz vrtca pokličejo, da je otrok bolan in ti ga greš lepo iskat in ga imaš doma. Pač to mi je prioriteta in ga tako maksimalno izkoriščam. Finance so mi bolj na 5-6 mestu prioritet. Lačni in nagi ne bomo, tako da ni potrebe po večji finančni izkoriščenosti časa.

Invictus je izjavil:


Odfukal vse kolege, ki so non-stop samo jamrali... Ker jih ne morem več poslušat...

Najboljši je tisti prijatelj, ki mu gre ravno malo slabše od tebe. :)

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Invictus je izjavil:

Eni se pač raje več ukvarjamo s svojim življenjem kot z drugimi. A ne ;).

Odfukal vse kolege, ki so non-stop samo jamrali... Ker jih ne morem več poslušat...

Babe pa pridejo in gredo ;).

Zato pa si stalno tu.

Vazelin ::

Invictus je izjavil:

Eni se pač raje več ukvarjamo s svojim življenjem kot z drugimi. A ne ;).

Odfukal vse kolege, ki so non-stop samo jamrali... Ker jih ne morem več poslušat...

Babe pa pridejo in gredo ;).

Človek preprosto včasih preraste kolege iz mladih let.:D Drugi interesi. Upam da tudi ti nisi njim stalno utrujal o 500 dnevno po kafičih :P

jype ::

Utk je izjavil:

Zato pa si stalno tu.
Eh, jaz nisem storil ničesar od tega, pa sem stalno tu.

Opravljam družbeno koristno funkcijo raztresanja resnice v teh časih.

Vazelin ::

Invictus: prej si rekel da so še druge opcije, če zaostrijo normirance. Kakšne?:D

jype ::

Druga najcenejša je taka, da imaš d.o.o. z malo stroški in si enkrat letno izplačaš dobiček.

Lahko se seveda ukvarjaš tudi z idiotizmi kot so fake potni nalogi in druge podobne kreativno računovodske traparije, ampak sposobnemu ITjevcu to pobere več časa, kot mu prihrani denarja.
««
202 / 357
»»