» »

Plače v IT industriji

Plače v IT industriji

Temo vidijo: vsi
««
200 / 357
»»

njyngs ::

Vazelin je izjavil:

po tisti famozni anketi so to bolj sanje:D

Osebno sem v LJ po razgovorih dobival ponudbe med 3k-4k bruto (pogodba na papirju). Na Štajerskem pa precej različno (od 1500 pa tudi do 3500). Nekaj podjetij je ponujalo za dobre profile v oglasih na Štajerskem tudi do 5+k€ bruto, ampak to so bolj redke izjeme.

TheBlueOne ::

Lepo brati, da se zadeve popravljajo. To je pa ze skoraj tam tam z Avstrijo. Ocitno je upanje. :)

jype ::

111111111111 je izjavil:

Za blockchain se začne nekje 8000€ bruto, pa vprašanje če ga boš dobil. :)
Dobiš, ampak v tistih tastarih žetonih za avtobuse, gor je pa s flomastrom napisano ERC20.

Vazelin ::

Zgleda se samo jaz poznam z luzerji.Poznam unijaše iz FRI pa noben nima 4k bruto.

njyngs ::

TheBlueOne je izjavil:

Lepo brati, da se zadeve popravljajo. To je pa ze skoraj tam tam z Avstrijo. Ocitno je upanje. :)

Kar se tiče štajerske so višje cifre zelo redke. Velja bolj range 1500-2500 bruto. Kar je čisto sprejemljivo za živlenje v MB (relativno nizke najemnine/stanovanja). Pravzaprav je pa nad tem že anomalija, ali pa res zelo dobro stoječa firma z vodstvom, ki ceni zaposlene.

Avstrija še vedno več ponuja, ampak v zamenjavo za dnevno večurno šlepanje sem in tja čez gužvo med vsemi gastarbajterji. Če se pa preseliš gor pa si skoraj na istem, ko začneš plačevati njihove najemnine pa vse ostale stroške.

Gre se za to, da vsak pri sebi najde balance med denarjem in privatnim življenjem. Pravzaprav se da z "zanič plačano slovensko programersko službo" (kot pravi Invictus) živeti povsem lagodno. Seveda pa se moreš znat spogajat za višje €€€. Opažam, da tega večina ne zna... ali pa se bojijo.

jype ::

njyngs je izjavil:

Avstrija še vedno več ponuja, ampak v zamenjavo za dnevno večurno šlepanje sem in tja čez gužvo med vsemi gastarbajterji.
Obstaja tudi delo od doma, glede na to, da je internet že skoraj v vsaki slovenski vasi.

njyngs ::

Imaš prav. Za to imamo že drugo odprto temo.

Invictus ::

Smurf je izjavil:


Se mi pa zdi, da se to glede razkritja plac pocasi izboljsuje na boljse (verjetno posledica tega, da na trgu res primankuje programerjev) in sedaj marsikdo ze da placo v oglas/oz. je pripravljen hitro povedati. Pred 5 leti je bilo to skoraj nemogoce.

Zaradi pač se je na veliko težilo (in uporabljajo veliko cinizma) na Slo Developers grupi na FB.

Zdaj so tam oglasi brez okvirnih plač prepovedani :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Smurf ::

Invictus je izjavil:


Zaradi pač se je na veliko težilo (in uporabljajo veliko cinizma) na Slo Developers grupi na FB.

Zdaj so tam oglasi brez okvirnih plač prepovedani :D.

Poznam, ampak, ce ne bi bilo takega povprasevanja, delodajalcem ne bi bilo nobene potrebe tega poceti (cinicna skupina gor/dol).

Invictus ::

Mislim, da je našim delodajalcem večja konkurenca tujina...

Tam preprosto več plačajo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Geho ::

Invictus je izjavil:

Sam sicer že dolgo nisem šel na razgovor za službo , ampak bi spet enkrat šel, da vidim nove "prijeme" in idiotizme kadrovskih služb ter lastnikov :D.

Nič ti ne polepša dneva lepše, kot poslušanje izgovorov in gledanja glupih fac delodajalca na konkretna vprašanja bodočega zaposlenega glede plače, dopusta, delovne opreme, izobraževanja, službenih poti. In to na prvem razgovoru... Kako si le upaš...

Še boljši odziv pa povzroči vprašanje (ker na prejšnja ponavadi niso znali odgovoriti, ali pa so mutili na 3 šihte), koliko je podjetje namenilo letnih sredstev za to delovno mesto.


O veliki gwana, še povej nam konkretn številke, koliko bi morala biti plača in kako bi morala rasti skozi leta, koliko dopusta nam pripada, kaka delovna oprema oz. vrednost le te in izobraževanje... In seveda koliko letnih sredstev mora podjetje investirati za delovno mesto?

Nublet ::

Geho je izjavil:

Invictus je izjavil:

Sam sicer že dolgo nisem šel na razgovor za službo , ampak bi spet enkrat šel, da vidim nove "prijeme" in idiotizme kadrovskih služb ter lastnikov :D.

Nič ti ne polepša dneva lepše, kot poslušanje izgovorov in gledanja glupih fac delodajalca na konkretna vprašanja bodočega zaposlenega glede plače, dopusta, delovne opreme, izobraževanja, službenih poti. In to na prvem razgovoru... Kako si le upaš...

Še boljši odziv pa povzroči vprašanje (ker na prejšnja ponavadi niso znali odgovoriti, ali pa so mutili na 3 šihte), koliko je podjetje namenilo letnih sredstev za to delovno mesto.


O veliki gwana, še povej nam konkretn številke, koliko bi morala biti plača in kako bi morala rasti skozi leta, koliko dopusta nam pripada, kaka delovna oprema oz. vrednost le te in izobraževanje... In seveda koliko letnih sredstev mora podjetje investirati za delovno mesto?

Čimveč.

trstenjak ::

Invictus je izjavil:

Sam sicer že dolgo nisem šel na razgovor za službo , ampak bi spet enkrat šel, da vidim nove "prijeme" in idiotizme kadrovskih služb ter lastnikov :D.

Nič ti ne polepša dneva lepše, kot poslušanje izgovorov in gledanja glupih fac delodajalca na konkretna vprašanja bodočega zaposlenega glede plače, dopusta, delovne opreme, izobraževanja, službenih poti. In to na prvem razgovoru... Kako si le upaš...

Še boljši odziv pa povzroči vprašanje (ker na prejšnja ponavadi niso znali odgovoriti, ali pa so mutili na 3 šihte), koliko je podjetje namenilo letnih sredstev za to delovno mesto.


Sem šel pred kratkim na "naključni" razgovor o službi, ker sva ravno s kolegom šla na en sestanek in se je na koncu to izcimilo. Prav tako nimam navade, da bi čakal na prvo plačilno listo, zato vprašam, v kakšnem rangu lahko pričakujem plačo. Ponavadi urno postavko, bruto2. Ker imam nakaj ponudb iz Nemčije in naj pohiti, ker me zgoraj čakajo :). Potem se izkaže, da lahko max ponudi 1/3 nemške ure. Point pa je, da se čimprej pogovarjajte o ceni na uro. Z vsakim dnem bo delodajalec prišel z novimi idejami, kako zbiti ceno.

Geho ::

Nublet je izjavil:

Geho je izjavil:

Invictus je izjavil:

Sam sicer že dolgo nisem šel na razgovor za službo , ampak bi spet enkrat šel, da vidim nove "prijeme" in idiotizme kadrovskih služb ter lastnikov :D.

Nič ti ne polepša dneva lepše, kot poslušanje izgovorov in gledanja glupih fac delodajalca na konkretna vprašanja bodočega zaposlenega glede plače, dopusta, delovne opreme, izobraževanja, službenih poti. In to na prvem razgovoru... Kako si le upaš...

Še boljši odziv pa povzroči vprašanje (ker na prejšnja ponavadi niso znali odgovoriti, ali pa so mutili na 3 šihte), koliko je podjetje namenilo letnih sredstev za to delovno mesto.


O veliki gwana, še povej nam konkretn številke, koliko bi morala biti plača in kako bi morala rasti skozi leta, koliko dopusta nam pripada, kaka delovna oprema oz. vrednost le te in izobraževanje... In seveda koliko letnih sredstev mora podjetje investirati za delovno mesto?

Čimveč.

Ne... čakam odgovor in konkretne številke oz. razpone velikega mojstra...!

Invictus ::

Budžet za moje delovno mesto je 15k na mesec...

A si moral priti svinjat še v to temo?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Geho ::

Invictus je izjavil:

Budžet za moje delovno mesto je 15k na mesec...

A si moral priti svinjat še v to temo?

Ne, prišel sem brat komedijo... 15k na mesec, tolko v večini slovenskih firm komajda na leto dajo za plačo nekoga, kaj šele da ostanek ja za opremo, izobraževanja,... Dej mi ti povej, kje te gobice dobiš, jz bi jih tud. :)

Mavrik ::

Invictus je izjavil:

Budžet za moje delovno mesto je 15k na mesec...

A si moral priti svinjat še v to temo?


Kolk od tega budgeta ti pa dejansko plačajo? Glede na to da si še vedno normiranec? ;)
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Smurf ::

Eh, ni vse v denarju. Eni raje sluzijo 15k€, drugi pa imamo raje prosti cas. Sedaj ga ravno investiram v delanje PPL licence, se splaca se kaj drugega poskusiti v zivljenju.

pegasus ::

Happy landings! :)

BigWhale ::

Smurf je izjavil:

Eh, ni vse v denarju. Eni raje sluzijo 15k€, drugi pa imamo raje prosti cas. Sedaj ga ravno investiram v delanje PPL licence, se splaca se kaj drugega poskusiti v zivljenju.


Kolk pa pride taka rec? Jest sem tud o tem ze neki casa razmisljal, bil sem ze na zdravniskem pregledu, samo sem potem kupil konja. :D

pegasus ::

6 - 10 jurjev. Razen če je dvig cen bencina v zadnjih letih še podražil uro.

moose_man ::

Geho je izjavil:

Invictus je izjavil:

Budžet za moje delovno mesto je 15k na mesec...

A si moral priti svinjat še v to temo?

Ne, prišel sem brat komedijo... 15k na mesec, tolko v večini slovenskih firm komajda na leto dajo za plačo nekoga, kaj šele da ostanek ja za opremo, izobraževanja,... Dej mi ti povej, kje te gobice dobiš, jz bi jih tud. :)


Ta tema je po dolgem casu zacela it v nekam pravo smer zato bi bil vsaj jaz vesel ce je ne obrnes nazaj proti kreganju.

Komentar na ostalo: tudi ce tvoja oprema stane 3k EUR in ce ti firma da 3k EUR na leto za izobrazevanje je to se zmeraj malo v primerjavi z letnim stroskom za placo, tudi ce je ta nizka - za placilo 2k bruto mesecno mora delodajalec dati okoli 30k EUR na leto, ce se ne motim. Pa ni to zdej tu tolk vazno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: moose_man ()

Geho ::

moose_man je izjavil:

Geho je izjavil:

Invictus je izjavil:

Budžet za moje delovno mesto je 15k na mesec...

A si moral priti svinjat še v to temo?

Ne, prišel sem brat komedijo... 15k na mesec, tolko v večini slovenskih firm komajda na leto dajo za plačo nekoga, kaj šele da ostanek ja za opremo, izobraževanja,... Dej mi ti povej, kje te gobice dobiš, jz bi jih tud. :)


Ta tema je po dolgem casu zacela it v nekam pravo smer zato bi bil vsaj jaz vesel ce je ne obrnes nazaj proti kreganju.

Komentar na ostalo: tudi ce tvoja oprema stane 3k EUR in ce ti firma da 3k EUR na leto za izobrazevanje je to se zmeraj malo v primerjavi z letnim stroskom za placo, tudi ce je ta nizka - za placilo 2k bruto mesecno mora delodajalec dati okoli 30k EUR na leto, ce se ne motim. Pa ni to zdej tu tolk vazno.

Jaz bi pa rad, da če se karkoli resno menimo, da se ne bullshita na polno v vsem, kot to nekateri radi počno. Tudi pri plačah in podobno navajajo zneske, ki so nerealni za našo državo, pa tudi marsikje v tujini in so bolj kot ne anomalija.
Pa tudi ne maram, da vedno eni in isti hodijo po temah in pametujejo kako so oni prjel boga za jajca ampak nimajo pa z ničemer niti po(do)kazati. Tako kot so lažne novice zlo, so tudi bulshitizmi po forumih - zavanjanje ljudi. Če se hvališ, podkrepi to s konkretnimi številkami, dokazi, obrazci, linki,... ne pa samo jaz imam pa to pa to, in vem vse o vsem ampak nobenmu nam nč povedu, ker se je boljš vsem u faco smejat, ker pojma nimajo pa me itak ne poznajo...

Vazelin ::

kaj ti bi rad da ti pogodbo o zaposlitvi limajo sem?:D
je pa IT panoga res boga, če nima tko par % ljudi 10k mesečno v nam bližji tujini.

dvojka ::

Invictus včasih res pripoveduje smešnice in je sarkastičen ampak ga razumem zakaj. Zaslužek v tujini (Nemčija ali GB) v rangu 450-750€/dan je čisto realen za freelance. Tudi sam imam zaslužek v tem rangu za Nemčijo delo pri stranki kar je večino zahteva pri njih. Zdaj kako do tega zaslužka je pa volja vsakega posameznika. Sam vem, da sem predelal kar nekaj večerov/noči, izobraževanja in razni treningi... vendar, če ne boste znali poiskati stranke ter prodati vaših storitev prodati niste iz freelance/podjetniškega testa. Nekdo je gor višje napisal, da bi on samo delal ostali pa naj mu pripravijo posel... Taka oseba naj se zaposli v podjetju, ki ga plača pošteno, podjetje pa bo poskrbelo za pridobitev posla. Poznam nekaj freelance ljudi, ki delajo na ta način vendar! posredovanje dela ni zastonj in navadno vsi ti, ki posredujejo delo zahtevajo cca 20% in več. Če imate samo eno stranko, ste od nje odvisni in boste imeli težave. Kdor se hoče it freelance mora imeti vsaj malo marketinške in prodajne žilice. Zaslužite lahko precej več predvsem sedaj v času normiranega sp saj država pobere zelo malo davka imate pa na drugi strani nekaj dela in skrbi kako boste vse skupaj peljali od pridobivanja posla, plačevanja davkov, dvojne obdavčitve etc.

Invictus ::

Mavrik je izjavil:

Invictus je izjavil:

Budžet za moje delovno mesto je 15k na mesec...

A si moral priti svinjat še v to temo?


Kolk od tega budgeta ti pa dejansko plačajo? Glede na to da si še vedno normiranec? ;)

Plačajo vse. Pač odvisno od tega koliko ur delam...

Smurf je izjavil:

Eh, ni vse v denarju. Eni raje sluzijo 15k€, drugi pa imamo raje prosti cas. Sedaj ga ravno investiram v delanje PPL licence, se splaca se kaj drugega poskusiti v zivljenju.

To je plačilo za 8 urno delo, mimogrede ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Mavrik ::

dvojka je izjavil:

invictus včasih res pripoveduje smešnice in je sarkastičen ampak ga razumem zakaj. zaslužek v tujini (nemčija ali gb) v rangu 450-750eur/dan je čisto realen za freelance.


Lej sori, samo zaslužek pač ni razlog da si nesramno govedo do drugih. Še posebej ko se kasneje izkaže da pretiravaš in lažeš. Ti sicer kot uporabnik tega ne vidiš, ampak moderatorji beremo bistveno več sporočil in postane tole zmerjanje tečno; še posebej ko opaziš da si niti na listek ni napisal številke o kateri laže ta teden. Potem pa v vsak topic napiše drugo številko, na koncu razlaga kako ne doseže niti 100k na leto in jamra kako je pšanc drag v Švici (jaz pa gledam gasarbaiterje kako veselo grillijo čez cesto vsak vikend). Vse skupaj je pospremljeno z izdatno mero žaljivega nakladanja o stvareh, o katerih preverljivo nima pojma. neki ne štima a ne? :)

Žaljenje na osnovi pravljic pač nikjer ni ok.

dvojka je izjavil:


tudi sam imam zaslužek v tem rangu za nemčijo delo pri stranki kar je večino zahteva pri njih. zdaj kako do tega zaslužka je pa volja vsakega posameznika. sam vem, da sem predelal kar nekaj večerov/noči, izobraževanja in razni treningi... vendar, če ne boste znali poiskati stranke ter prodati vaših storitev prodati niste iz freelance/podjetniškega testa.


Saj nihče ne zanika takih urnih postavk (navsezadnje smo podatke pobrali v anketi lani). Je pa zanimivo da si tudi ti napisal dnevno postavko - ki nikakor ni primerljiva z številkami redne zaposlitve. Predvsem zato ker imamo pri freelancanju redko priložnost zaračunati 40 urne delovnike neprekinjeno celo leto. Saj sam veš koliko dela je potrebnega da se zrihta posel in koliko billable ur dejansko zaračunaš. A veš, jaz sem tudi enkrat dobil 30k plače v enem mesecu, pa to ne pomeni da hodim okoli razlagat kako služim 360.000 na leto a ne? :p

Zato se v industriji standardno vedno citirajo letne številke - ker to bistveno lepše prikaže koliko prihodka dejansko dobiš in se jo da direktno primerjati s fulltime zaslužkom. (Je pa res da me ne bi preveč čudilo če bi res se dalo zaslužiti okoli 150k s consultingom velikim firmam. v končni fazi FAMG firme plačujejo svoje višje kadre bistveno več tudi v eu. )

dvojka je izjavil:


nekdo je gor višje napisal, da bi on samo delal ostali pa naj mu pripravijo posel... taka oseba naj se zaposli v podjetju, ki ga plača pošteno, podjetje pa bo poskrbelo za pridobitev posla.

poznam nekaj freelance ljudi, ki delajo na ta način vendar! posredovanje dela ni zastonj in navadno vsi ti, ki posredujejo delo zahtevajo cca 20% in več. če imate samo eno stranko, ste od nje odvisni in boste imeli težave. kdor se hoče it freelance mora imeti vsaj malo marketinške in prodajne žilice. zaslužite lahko precej več predvsem sedaj v času normiranega sp saj država pobere zelo malo davka imate pa na drugi strani nekaj dela in skrbi kako boste vse skupaj peljali od pridobivanja posla, plačevanja davkov, dvojne obdavčitve etc.


Pa saj s tem ni nič narobe. Se bo pač redno zaposlil in bo ok. neke visoke plače sicer ne bo, še posebej ne v sloveniji, ampak je to osebna odločitev a ne? saj freelancanje je vredu, samo pač nikoli nimaš čisto enakih možnosti kot člani ekipe kateri consultaš in tudi vodit ekipo čez daljše obdobje ti redko pustijo.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Geho ::

Vazelin je izjavil:

kaj ti bi rad da ti pogodbo o zaposlitvi limajo sem?:D
je pa IT panoga res boga, če nima tko par % ljudi 10k mesečno v nam bližji tujini.

Ja magari če nima drugega... Saj lahko zabrie oz blura ven osebne podatke, samo da se vidi konkretna številka, da se ve da se ne natolčuje tja v en dan... Ker res težko verjamem, da ima nekdo toliko več v Sloveniji, ker dohtarji komaj dobijo nekateri toliko, za ostale pa itak nikoli ne kaže v raziskavah da bi toliko služili, razen direktorji kakih podjetij. Pa tudi davki bi bili pri nas ubitačni za take zneske. Torej 10k€ bruto, dobiš ven verjetno komajda 5k€ neto ali pa še to ne.
Najbolj kar ne maram od ljudi je bullshit vsepovprek in kolk so nekoga za jajca prjel, medtem pa vse ostale v drek tlačit kolk smo nesposobni oz. bogi ker se ne znamo zmenit za plače... kaj mislš da nism probavu? Pa ko ti pol v firmi reče nazaj: "Ja sej dobr delaš pa vse, ampak če dam teb bonus moram vsem, kar pa firmo preveč stane..." in podobne nebuloze... Pa nisem edinkrat reku in v eni sami firmi. Pa tudi videl oz. iz prve roke izvedel koliko so kaj plače po najbolj donosnih slovenskih podjetjih in nikjer niti do polovice njegove plače ne pridejo. Ja imajo lepe plače, ranga 2,5-4k, nekateri celo 6k, ampak 10k€? Nope. Namesto takih astronomskih plač imajo pa deleže v podjetjih, to pa imajo ampak to ne moremo šteti pod prihodek plače ampak kot kaj drugega oz. kot investicija.
Tudi v Nemčiji nimajo ne vem kako tako zelo višjih plač. Ja rang 40-60k€ na leto. Če bi vsi imeli tako hude plače bi se VSI nemci vozil z avti za 100k€, pa greš tja in vidiš v povprečju enake avte kot pri nas, mogoče malo novejše letnike ampak načeloma je to to. Tak da tudi bullshitu da imajo tam ne vem kako višje plače ne verjamem. Za Avstrijo pa tudi iz prve roke vem, da je nekje povprečje 2-2,5k€, malo boljši tudi več ampak spet ne definitivno 10k na mesec... za tako plačo mora delodajalc dat skoraj še enkrat toliko zraven, kdo bo pa dal 20k za nekoga? Raje za ta denar najame 2 ali 3 ljudi, ki se vsak spozna na neko stvar. Še za kak eksotičen programski jezik ne dajejo takih plač... Pač realna tla so nekaterim preveč daleč očitno in za masko anonimnosti na forumih pač pišejo vsega boga.

Kot fake news tudi fake posts/values slabo vpliva.

Vazelin ::

Pa saj tistih visokih plač je malo. Večina pade, nekej po tisti hudi anketi, v rang tja do okrog 1500 neto.
Lahko greš v Google delat če si sposoben pa maš 100k plus neto:D

Smurf ::

Ce ti na firmi nocejo povecati place, ves pa da si na trgu vreden vec, menjas sluzbo.

Ker je ravno punca zdravnica lahko povem, da pri redni zaposlitvi (sicer se na zacetku kariere), dobi placo okoli 1350 neto. Da ima lahko ITjevc visjo placo od zdravnika, ni glih znanstvena fantastika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

TheBlueOne ::

Biti ali Freelancer ali normalno zaposlen vedno zveni lepo, ce opisujes samo lepe strani. Podjetja niso neumna in vedo zakaj dajo kje vec in drugje manj. Lahko pa imas sreco kot Freelancer ali pa kot normalno zaposlen.

Kar se tice plac ima @Geho prav glede Avstrije. Ce kdo ne verjame naj si pogleda stran www.gehaltsrechner.gv.at kje lahko za vsako vrsto dela, branzo, regijo vidi, kjer se dejansko gibljejo place. Samo ne pozabit, da jih je 14. :)

Govoriti, da nek obicni ITjevec vlece kaksno posebno place pa je miloreceno iluzorno. Tehniki so praviloma vedno v povprecju, razen ce nimajo se kaksnih sposobnosti v smislu da znajo z ljudmi. Nekoga, ki bo ostal vecno v povprecju se prepozna po:
- Govori samo o plusih tega kar pocne
- V realnosti so ostali krivi vsega, kar je slabega
- Vsak ki mu gre slabse si je kriv sam
- Osorni do drugih v smislu "nimas pojma, pojdi tja od kamor si prisel"
- Ne znajo locevati kdaj je boljse biti tiho (Migranti so debili, vegiji so cez les, sef nima pojma...)
- itn...

user4683 ::

Geho je izjavil:


Kot fake news tudi fake posts/values slabo vpliva.


Nepismenost tudi. Pri tistih 10-15k, ki jih omenja Invictus gre za bruto stevilke. In se to za top 1% na svojem podrocju, pa se to vecinoma za narocnike iz tujine. Ne rabis biti Sherlock da to pogruntas.

Osebno poznam nekaj folka iz IT, ki sluzijo okrog 100k letno (bruto) kot freelancerji (vsi delajo za tuje narocnike, zivijo tukaj). Me included. Pogodbe ti ne bom limal, lahko pa se oglasis na kavo in jo pogledas. Ceprav ne vem ce imam pretirano zeljo iti na kavo s taksnim gostilniskim jamracem.

PrimoZ_ ::

Če si freelancer to pomeni da posluješ kot pravna oseba in temu ustrezni so bruto zneski. To ni niti od daleč primerljivo z plačo, ki jo prejmeš v podjetju kot redno zaposlen, saj so vse okoliščine drugačne.
Tudi mojo uro podjetje naprej do stranke računa po 100€/h, če bi bil pa sam freelancer bi pa to postavko lahko računal sam (teoretično). Seveda pa bi za teh 100€ moral naredi še ogromno dodatnega dela, začešnši s tem da stranko sploh dobim.

Mato989 ::

PrimoZ_ je izjavil:

Če si freelancer to pomeni da posluješ kot pravna oseba in temu ustrezni so bruto zneski. To ni niti od daleč primerljivo z plačo, ki jo prejmeš v podjetju kot redno zaposlen, saj so vse okoliščine drugačne.
Tudi mojo uro podjetje naprej do stranke računa po 100€/h, če bi bil pa sam freelancer bi pa to postavko lahko računal sam (teoretično). Seveda pa bi za teh 100€ moral naredi še ogromno dodatnega dela, začešnši s tem da stranko sploh dobim.


Če smo odkriti je tvoj bruto bruto kot zaposlen čisto primerljiv z freelancer bruto... razlika je samo v tem, da v enem primeru delaš ti smao sovj fah, freelancer je pa še manager ipd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

jype ::

Pred nekaj meseci sem dobil ponudbo za 270.000 EUR bruto letno za polno zaposlenega človeka (8 ur na dan), oddaljeno delo žal ni mogoče, je pa nekaj dela "na terenu", lokacija v Londonu ali Denverju. Omejitev je bilo žal preveč, da bi bilo zame praktično, ker bi moral zopet potovati z otroci, je pa šlo za radiologijo/radiografijo kjer moraš znati precej različnih reči hkrati, podpišeš ogromno pogodbo s poglavji glede vseh živih odgovornosti, v času uvajanja (pol leta) plačila ni (dobiš pa stanovanje in nekakšne dnevnice). Tudi Google za nove pisarne v Zürichu še vedno išče ogromno kadra, plačajo pa baje med 80 in 130 jurji neto (in oddaljenega dela tudi ne podpira).

link_up ::

jype je izjavil:

Pred nekaj meseci sem dobil ponudbo za 270.000 EUR bruto letno za polno zaposlenega človeka (8 ur na dan), oddaljeno delo žal ni mogoče, je pa nekaj dela "na terenu", lokacija v Londonu ali Denverju. Omejitev je bilo žal preveč, da bi bilo zame praktično, ker bi moral zopet potovati z otroci, je pa šlo za radiologijo/radiografijo kjer moraš znati precej različnih reči hkrati, podpišeš ogromno pogodbo s poglavji glede vseh živih odgovornosti, v času uvajanja (pol leta) plačila ni (dobiš pa stanovanje in nekakšne dnevnice). Tudi Google za nove pisarne v Zürichu še vedno išče ogromno kadra, plačajo pa baje med 80 in 130 jurji neto (in oddaljenega dela tudi ne podpira).


radiologija je izjemno zahtevna in precej nevarna, ce ne ves kaj pocnes. :) Stevilka je zato zelo primerna!
In and Out

Invictus ::

Mavrik je izjavil:


Lej sori, samo zaslužek pač ni razlog da si nesramno govedo do drugih.

Kaj ko bi za začetek to sam upošteval ;).

dvojka je izjavil:


Predvsem zato ker imamo pri freelancanju redko priložnost zaračunati 40 urne delovnike neprekinjeno celo leto.

Ne vem kje ti freelanceš, Zadnje 3 moje pogodbe so bile 1 leto, 3 leta, trenutna 1 leto. Tako, da se da dobiti. V praksi ponavadi pomeni vsaj pol letno pogodbo, ki so vsaj 1x podaljšajo. Projekti so večino preoptimistično zastavljeni.

TheBlueOne je izjavil:

Biti ali Freelancer ali normalno zaposlen vedno zveni lepo, ce opisujes samo lepe strani. Podjetja niso neumna in vedo zakaj dajo kje vec in drugje manj. Lahko pa imas sreco kot Freelancer ali pa kot normalno zaposlen.

Podjetja najemajo freelancerje da je vsaj kako delo narejeno. Na zahodu so delavci bolj zaščiteni kot v Sloveniji, pa tudi sindikati orpavljajo svoje delo...

TheBlueOne je izjavil:


Kar se tice plac ima @Geho prav glede Avstrije. Ce kdo ne verjame naj si pogleda stran www.gehaltsrechner.gv.at kje lahko za vsako vrsto dela, branzo, regijo vidi, kjer se dejansko gibljejo place. Samo ne pozabit, da jih je 14. :)

Nemčija ima boljše plače od Avstrije... Kljub njihovih 14 plačam.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Invictus ::

Geho je izjavil:

Vazelin je izjavil:

kaj ti bi rad da ti pogodbo o zaposlitvi limajo sem?:D
je pa IT panoga res boga, če nima tko par % ljudi 10k mesečno v nam bližji tujini.

Ja magari če nima drugega... Saj lahko zabrie oz blura ven osebne podatke, samo da se vidi konkretna številka, da se ve da se ne natolčuje tja v en dan... Ker res težko verjamem, da ima nekdo toliko več v Sloveniji, ker dohtarji komaj dobijo nekateri toliko, za ostale pa itak nikoli ne kaže v raziskavah da bi toliko služili, razen direktorji kakih podjetij. Pa tudi davki bi bili pri nas ubitačni za take zneske. Torej 10k€ bruto, dobiš ven verjetno komajda 5k€ neto ali pa še to ne.
Najbolj kar ne maram od ljudi je bullshit vsepovprek in kolk so nekoga za jajca prjel, medtem pa vse ostale v drek tlačit kolk smo nesposobni oz. bogi ker se ne znamo zmenit za plače... kaj mislš da nism probavu? Pa ko ti pol v firmi reče nazaj: "Ja sej dobr delaš pa vse, ampak če dam teb bonus moram vsem, kar pa firmo preveč stane..." in podobne nebuloze... Pa nisem edinkrat reku in v eni sami firmi. Pa tudi videl oz. iz prve roke izvedel koliko so kaj plače po najbolj donosnih slovenskih podjetjih in nikjer niti do polovice njegove plače ne pridejo. Ja imajo lepe plače, ranga 2,5-4k, nekateri celo 6k, ampak 10k€? Nope. Namesto takih astronomskih plač imajo pa deleže v podjetjih, to pa imajo ampak to ne moremo šteti pod prihodek plače ampak kot kaj drugega oz. kot investicija.
Tudi v Nemčiji nimajo ne vem kako tako zelo višjih plač. Ja rang 40-60k€ na leto. Če bi vsi imeli tako hude plače bi se VSI nemci vozil z avti za 100k€, pa greš tja in vidiš v povprečju enake avte kot pri nas, mogoče malo novejše letnike ampak načeloma je to to. Tak da tudi bullshitu da imajo tam ne vem kako višje plače ne verjamem. Za Avstrijo pa tudi iz prve roke vem, da je nekje povprečje 2-2,5k€, malo boljši tudi več ampak spet ne definitivno 10k na mesec... za tako plačo mora delodajalc dat skoraj še enkrat toliko zraven, kdo bo pa dal 20k za nekoga? Raje za ta denar najame 2 ali 3 ljudi, ki se vsak spozna na neko stvar. Še za kak eksotičen programski jezik ne dajejo takih plač... Pač realna tla so nekaterim preveč daleč očitno in za masko anonimnosti na forumih pač pišejo vsega boga.

Kot fake news tudi fake posts/values slabo vpliva.

Spet en zafrustriran povprečen Slovenec, ki še ni pokukal izpod mamine kikle...

V Nemčiji je plača za malo bolj sposobnega inženirja hitro 100k letno... NA Bavarskem morajo trenutno začetnikom ponudit tam nekje 55-60k, da sploh pridejo v firmo, in se začnejo učiti...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

videc ::

Invictus je izjavil:

NA Bavarskem morajo trenutno začetnikom ponudit tam nekje 55-60k, da sploh pridejo v firmo, in se začnejo učiti...
Pri nas pač pričakujejo, da bo "začetnik" že vse znal in mu dajo plače 1000€. ;)

TheBlueOne ::

Invictus je izjavil:

Podjetja najemajo freelancerje da je vsaj kako delo narejeno. Na zahodu so delavci bolj zaščiteni kot v Sloveniji, pa tudi sindikati orpavljajo svoje delo...



Morda to recejo tebi kot freelancerju, da te malo motivirajo ampak praviloma ni tako. Sem bil tisti, ki je odlocal ali vsaj sodeloval pri tem kje bodo eksterni. Praviloma smo jemali eksterne, ker so pogodbeno obvezani in so nas lahko razbremenili dolocenih odgovornosti za CEje ipd. Drug razlog je bil optimalna kolicina delovne sile. Je pac brezveze takrat ko je vec dela krajsi cas zaposliti, potem pa jih se leta dolgo gledati ali pa odpuscati. Sicer pa so eksterni pogosto manj ucinkoviti, ker ne poznajo sistema. Dolgorocno so se jemali zgolj slucajno, ker je trajalo dlje kot se je predvidevalo. In se dokaj pasji si lahko z njimi, ker so se obvezali. S svojimi to ne gre, ker kvari podobo podjetja, treba se je drzati zakonov glede ur in se kaj, pri eksternih je vsem vseeno tudi ce spi na firmi.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Delal sem v Belgiji, v njihovem telekomunikacijski firmi (Belgacom), pa sem vprašal svoje ga šefa, ki je imel pod sabo 15 redno zaposlenih... Odgovor je bil tak, kot sem ga zapisal. Belgija je sicer zelo specifična, ker tam praktično ne moreš nobenega odpustiti.

Nemčija pa ni veliko boljša, zato praviloma nihče ni krivdno odpuščen, ampak vsakemu nesposobnemu raje dajo plačo za 1 leto, samo da se ga znebijo. Če seveda sploh hoče iti... Če se hočeš kaj zafrkavati, imaš hitro advokata od sindikata na vratu...

Dostikrat pa externi dobijo job čez poletje, saj če firma prodaja človek dni, jim je ceneje v času dopustov vzeti nekaj externih, pa čeprav bolj malo naredijo. Dobiček je vseeno :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

TheBlueOne ::

Nocem biti negativec, ampak jaz sem jim tudi znal povedati kaj v stilu. :D Se posebej, ko se je delalo nadure. Tudi kaj v stilu, da so veliko bolj motivirani kot interni, ker tako dolgo ostajajo, kje najdejo podjetja take... Pa to sta samo dva primera, o ostalih raje ne bi. Okoli tega je lahko cel sistem, se posebej, ce imas nad sabo prave kalibre.

To je en od razlogov, da nisem vec v automotive. Sem se pocutil kakor hudicev pomagac. ;(

Se pa tudi v Avstriji dosti govori o tem, da je v Nemciji tezko odpuscati.

dvojka ::

Stvar koliko zasluži interni in koliko pogodbenih je čisto tržna. Večino podjetji dobro ve koliko stane zaposleni in koliko eksterni ter kakšne so prednosti/slabosti za vsakega in se na podlagi tega odloči kaj bodo zaposlili/najeli. Kolikor sem sam računal freelance stane podjetje zelo podobno kakor zaposleni, če prištejemo vse dodatke in bonbončke. Trenutna velika prednost freelance za tiste, ki zaslužijo veliko (do 150k€ letno) je trenutna obdavčenost v Sloveniji. Primer: freelance dobi 140k€, zaposleni dobi 85k€ bruto za isto delovno mesto. Ker je za oba remote delo pri stranki podjetje zaposlenemu plača tudi stanovanje (+1600€/mesec). Ima službeni avtomobil v vrednosti 40k€ in ga menja vsake 4 leta. 30 dni dopusta letno. 10 dni izobraževanja letno plačanih od podjetja, ki si jih mora freelance plačati sam. Zaposleni dobi nagrado vsako četrtletje... Tveganje za podjetje, da za zaposlenega ne bo imelo dela... Ko sem vsa skupaj preračuna, sta bila zaposleni in freelance zelo podobno plačana.

BigWhale ::

Se pravi, firme na zahodu zaposlijo polno nesposobnih ljudi in potem najemajo freelancerje, da je dejansko kaksno delo opravljeno.

*si zapise v belezko*

Tale forum je poln ful dobrih nasvetov. Keep'em coming!

Invictus ::

Kako poteka odstranitev nesposobnih v timu v Nemčiji?

Poturiš jih drugemu šefu, pa naj se on zafrkava z njim. Ravno zaradi prevelike zaščite delavcev.

Trenutno IBM v Nemčiji plačuje mastne denarje folku, da gredo predčasno v pokoj. Zannec iz kosila je dobil 150.000 EUR, da je šel predčasno v penzijo :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

McMallar ::

jype je izjavil:

Pred nekaj meseci sem dobil ponudbo za 270.000 EUR bruto letno za polno zaposlenega človeka (8 ur na dan), oddaljeno delo žal ni mogoče, je pa nekaj dela "na terenu", lokacija v Londonu ali Denverju. Omejitev je bilo žal preveč, da bi bilo zame praktično, ker bi moral zopet potovati z otroci, je pa šlo za radiologijo/radiografijo kjer moraš znati precej različnih reči hkrati, podpišeš ogromno pogodbo s poglavji glede vseh živih odgovornosti, v času uvajanja (pol leta) plačila ni (dobiš pa stanovanje in nekakšne dnevnice). Tudi Google za nove pisarne v Zürichu še vedno išče ogromno kadra, plačajo pa baje med 80 in 130 jurji neto (in oddaljenega dela tudi ne podpira).


80k v Zurichu je svoh. Ce si sam je OK, z druzino bos pa zelo tanko piskal ce samo ti delas. 130k je ze boljse, si pa najverjetneje ne zelis dati otrok v svicarsko solo, zato si tudi s tem prekratek za mednarodne sole. Razen, ce ti Google placa solnino...
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

jype ::

Ja, vem. Mene tak znesek ne prepriča, so pa tudi taki, ki jih. Če nimaš družine, zna bit Google super izkušnja.

AndrejO ::

jype je izjavil:

Ja, vem. Mene tak znesek ne prepriča, so pa tudi taki, ki jih. Če nimaš družine, zna bit Google super izkušnja.

Tudi z družino zna biti super izkušnja. Problem je običajno s tem, da za družino selitev običajno ni najboljša izkušnja in to ne glede na to, kako daleč stran v tujino se seliš.

Samo zato, ker se ponekod družine več selijo, to še ne pomeni, da jim je to všeč.

Pa tudi, če sta zgolj par, ni vedno enostavno ustvariti pogojev, kjer bo tudi druga stran enačbe po selitvi lahko našla vsaj primerljivo delo, kot ga ima trenutno.

jype ::

AndrejO je izjavil:

Tudi z družino zna biti super izkušnja.
No, saj s tem se strinjam - bolj sem mislil v primerjavi s standardom in prakso, ki sem je bil deležen v Sloveniji, ko sem z družino lahko dejansko preživel ogromno časa - Google se pa zelo potrudi, da ti je kot zaposlenemu fino bit v pisarni in delat.

AndrejO ::

Ja in ne. Priboljške, ki jih podjetje nudi zaposlenim, je možno videti na dva, diametralno nasprotna načina. Sam jih gledam na način, ki je skladen s tem, da podjetje poskuša aktivno preprečevati izgorelost zaposlenih in jim zagotoviti ravnotežje med življenjem in delim.

Tudi kompenziranje manjka produktivnosti z večanjem števila delovnih ur je praviloma zaznano in predstavlja signal managerju, da se ti mora malo bolj posvetiti in urediti problem, preden postane neobvladljiv.

Če bom pa še kaj več napisal, pa bo to že preveč brezsramna reklama.
««
200 / 357
»»