» »

Plače v IT industriji

Plače v IT industriji

Temo vidijo: vsi
««
179 / 357
»»

Invictus ::

A za normiranca še nisi šlišal? 4% davek plus prispevki. Efektivno tam nekje do 10% na zaslužen znesek...

Vodenje računov, itn... Če si tako neumen, da se tega ne moreš naučiti, raje ne bodi freelancer...

In en nasvet zate... Nihče v poslovnem svetu ne plačuje v bitcoinih, zlatu, gotovini... Rabijo pravno osebo da nakažejo danes.

Mogoče bi bilo pa bolje, da ne pišeš butastih komentarjev, in si greš kupit liziko ter pogledat risanko.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Macketina ()

Smurf ::

Invictus je izjavil:

Mislim, da imajo slovenska IT podjetja vedno večji problem dobiti poceni dobre ljudi.

Dobri pač niso butasti, vsak ima neko kilometrino, in ve kaka je situacija po tujini...

Zakaj bi tukaj delal za 2000 neto, če pa lahko v tujini dobi z remote jobom 5000?

@Mavrik

Če misliš, da te ne razumejo, moraš biti bolj jasen...

Slo (resne firme)/Tujina niti slucajno ni faktor 2.5x. Tujina da nekje 30-50% vec. Spet si za casom :).

black ice ::

Geho je izjavil:


2000 neto? Kje? :O
5000 preko remote? Freelance? Potem moraš imeti s.p. in odšteti davke in dajatve, vodenje računov, yadda yadda. Na koncu skorajda na istem... Če že, potem edino kak račun nekje v tujini, ki ga naša davčna ne more izvohat, ali plačevanje v bitcoinih (tu je problem, da jih je potem težko pri nas kar pretvoriti v evre, ne da bi te izvohali) ali plačevanje v zlatu (kar pomeni, da ga moraš dejansko fizično hoditi iskat tja).

Ironično je, da ravno taki najbolj javkate kako slabe so plače. Itak, da so (in bodo) slabe, če za nobeno ceno nočete izven svojega comfort zone-a.

Invictus ::

Smurf je izjavil:


Slo (resne firme)/Tujina niti slucajno ni faktor 2.5x. Tujina da nekje 30-50% vec. Spet si za casom :).

Pri meni ne...

Doma bi dobil, tam recimo 35% svoje tuje plače... Pa bi bil po slovenskih standardih še vedno pecej visoko. 2k+ neto...

Mislim, da že vem koliko zaslužim in koliko bi dobil pri nas...

Bi pa rad videl slovenske firme, ki dajejo 6-7k bruto.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mikrohard ::

Koliko bi lahko zaslužil pri nas ne boš vedel, dokler ne boš šel na kak razgovor. Lahko pa seveda ugibaš.

Invictus ::

Ne morem iti na razgovor, ker služb za moja znanja v Sloveniji ni.

Pa četudi bi šel, vem koliko je limit za to v Sloveniji.

Ne nabijaj o nečem o čemer nimaš pojma.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mikrohard ::

Ojoj... takoj tako nesramen odgovor :) Jaz imam občutek, da ti malo nabijaš. Če zate ni službe v Sloveniji, potem je zelo enostavno uganiti, koliko je limit... 0,00€ na mesec. Enostavno pa ne moreš kar tako posploševati na celotno IT industrijo v Sloveniji.

Invictus ::

Potem pa dobi 10k plačo v Sloveniji, če si tako pameten...

Sam mislim, da ne bo šlo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

OrkAA ::

Drobni tisk:

*8k z dopusti vred.

oxyuranus ::

Mah mislim, da se ta tema ze prevec vlece... jamranja ne bo nikoli konec, vem pa nekaj drugega, za spodobne place najemajo firme totalne salabajzerje in so bolj za odstrel kot za placo kot jo imajo. Jaz bom pa malo drugace rekel, na podlagi tega kar sem videl v kar nekaj firmah, v sloveniji je za vecino -veliko narekovajev- developerjev -enako stevilo narekovajev- vsak cent prevec, ze tako ali tako so za svoje prodajanje megle prevec placani. Ce imajo pa slucajno se "nekaj manj" med nogami, potem pa se lahko mirno freeloadajo, brez, da bi karkoli naredili(e), zavoljo kvot ali pa eksotike, ce hocete. Vsa cast izjemam. Pa jih malo in zaradi prej nastetih dobijo bistveno nizje place kot si jih zasluzijo.

over and out.

celada ::

Invictus je izjavil:

Saj zato pa je vedno pomenjaknje folka v IT. Tistih za 700 neto.

BAje se zdaj dogaja isto v gradbeništvu. Ljudje bi imeli nekoga s stokovnimi izpiti (ki lahko podpisuje projekte) za 700-800/mesec.


Gradbenikov z vsaj malo izkušnjami pač ni. No sej podobna štorija je trenutno v strojništvu. Firme iščejo nov folk ker jim vsi z izkušnjami bežijo. Jebat ga ko pa ne dvignejo plače.

Smurf ::

Invictus je izjavil:

Ne morem iti na razgovor, ker služb za moja znanja v Sloveniji ni.

Pa četudi bi šel, vem koliko je limit za to v Sloveniji.

Ne nabijaj o nečem o čemer nimaš pojma.

Ce vzamemo tvojih 8k bruto bruto in zmanjsamo za 30%, pridemo na nekih 6k bruto bruto. Kar je cisto mogoce dobiti v Sloveniji.

Invictus ::

Od kje ti 8k?

A imaš mogoče 6k bruto? Če nimaš, potem ne nabijaj...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mavrik ::

6k bruto se za sposobne dobi tudi v Sloveniji.
The truth is rarely pure and never simple.

Smurf ::

Invictus je izjavil:

Od kje ti 8k?

A imaš mogoče 6k bruto? Če nimaš, potem ne nabijaj...

8k si sam povedal v neki temi.

6k? Imam. Pa je na firmi se kar nekaj ljudi z visjo placo.

Invictus ::

No super. Čestitam.

Upam, da na s.p. ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Smurf ::

Invictus je izjavil:

No super. Čestitam.

Upam, da na s.p. ;).

Redno. Kar sicer prinese manjsi mesecni neto, ima pa druge pozitivne stvari (lastniki delez, dividende).

Isotropic ::

to ni samo po sebi umevno, lahko imaš vse to tudi z sp.

kaj pa delaš sicer, štrumf, programiraš ali tudi kaj vodenje skupin ipd.?
najbrž cpp?

Zgodovina sprememb…

Smurf ::

Isotropic je izjavil:

to ni samo po sebi umevno, lahko imaš vse to tudi z sp.

kaj pa delaš sicer, štrumf, programiraš ali tudi kaj vodenje skupin ipd.?
najbrž cpp?

Da dobis delez podjetja, ponavadi pomeni, da si precej integriran v samo podjetje. Kar ponavadi pomeni, da nisi nek freelancer preko spja.

Programiram in vodim skupino predvsem s tehnicnega vidika (netehnicne stvari pa poskusam cimbolj preloziti na "project managerja", da ne izgubim prevec casa).

ABX ::

Oh, vidi vidi.
Brezposelnost pada in končno SLO firme so začele podat informacije o plači zraven razpisa za delo. No, vsaj za "high-end" delo.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Horejšio ::

Plače v IT bi morale biti vezane na BitCoin, vsaj dokler gre gor. Dejmo to nekak spelat.

Invictus ::

Kaj boš pa nardil, ko bo padel?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Smurf ::

Invictus je izjavil:

Kaj boš pa nardil, ko bo padel?

Tozil drzavo, ker nisi vedel, da se to lahko zgodi.

D3m ::

Mato989 je izjavil:

Smurf je izjavil:

Tudi sicer se vidi razlike. Pozna se pomankanje tudi pri slabse placanih poklici (kelnarji, proizvodnja, delavci v pekarni). Pred leti tega ni bilo. Ce hoces delati sluzbo sedaj lahko dobis, vprasanje je samo kako placano.


Problem je da se v SLoveniji ne splača delat... razlika med minimalcem in socialko je 300€ + rabiš verjetno avto, lepša oblačila, več pereš, in dooosti več stresa zaradi nadrejenih... izračunaj si urno postavko minimalne neto plače za 176 ur dela v Sloveniji PO TEM ko odbiješ 300€ socialne :)

311/176 = 1,76€/h To je toliko kolikor menijo delodajalci da je vredna ura zaposlenega za polni delovni čas z minimalcem... Valda da ne dobijo kelnarjev ipd...


Zato pa imaš glup folk ki komplicirajo.

Treba je delati. Folk brez dela je samo za pizdarije.
|HP EliteBook|R5 6650U|

ABX ::

Horejšio je izjavil:

Plače v IT bi morale biti vezane na BitCoin, vsaj dokler gre gor. Dejmo to nekak spelat.


no no, ne rabi govorit neumnosti.
Raje pazi kako bodo politiki reagirali na prenizko brezposelnost (pod 5%). Bodo se uklonili firmam in začeli uvažat ljudi izven EU, ali bodo morale firme zvišat plačo?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Geho ::

ABX je izjavil:

Horejšio je izjavil:

Plače v IT bi morale biti vezane na BitCoin, vsaj dokler gre gor. Dejmo to nekak spelat.


no no, ne rabi govorit neumnosti.
Raje pazi kako bodo politiki reagirali na prenizko brezposelnost (pod 5%). Bodo se uklonili firmam in začeli uvažat ljudi izven EU, ali bodo morale firme zvišat plačo?

Firme zvišale plačo? Same od sebe? Sanja svinja kukuruz? To ne vem če se je že kdaj zgodlo, se kje dogaja in se bo kje kdajkoli zgodlo...

Orias ::

Zakaj bi firme višale plače, če so pa zaposleni z plačami zadovoljni. Res ne vidim razloga.

ABX ::

Orias je izjavil:

Zakaj bi firme višale plače, če so pa zaposleni z plačami zadovoljni. Res ne vidim razloga.


Zato ker uspešna EU pomeni več kupcev z denarjem in višjo zahteve po storitvah.
Če želiš povečat promet rabiš več ljudi, kar v trgu z nizko brezposelnostjo je problem za delodajalca.

Kaj res moremo te zadeve razlagat?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Truga ::

"sej lahko vsi drugi povisajo ce hocejo" si misli vsak delodajalec ever.

Smurf ::

ABX je izjavil:

Orias je izjavil:

Zakaj bi firme višale plače, če so pa zaposleni z plačami zadovoljni. Res ne vidim razloga.


Zato ker uspešna EU pomeni več kupcev z denarjem in višjo zahteve po storitvah.
Če želiš povečat promet rabiš več ljudi, kar v trgu z nizko brezposelnostjo je problem za delodajalca.

Kaj res moremo te zadeve razlagat?

In zakaj bi morala firma financirati EU?

jype ::

Smurf je izjavil:

In zakaj bi morala firma financirati EU?
Ker izkorišča ekonomijo, ki jo EU ponuja.

Smurf ::

jype je izjavil:

Smurf je izjavil:

In zakaj bi morala firma financirati EU?
Ker izkorišča ekonomijo, ki jo EU ponuja.

V zameno pa placuje davke.

jype ::

Smurf je izjavil:

V zameno pa placuje davke.
Z davki ravno pokrije stroške.

Orias ::

ABX, se strinjam da če želiš povečati poromet, da rabiš več ljudi. Več ljudi pomeni tudi večji strošek za delodajalca, zato pa je bolje imeti manj zaposlenih in tem plačaš manj, da tebi kot delodajalcu ostane več.
Iskati probleme, zakaj so pri nas nizke plače. Žalostno je to, da dobi programer v nekem podjetju isto ali celo nižjo plačo, kot nekdo ki dela v proizvodnji. Potem še pa imamo sindikat, ki dela bolj v dobro delodajalcev, kot v dobro delavcev. Za njih je še to normalno, da sem bil 8 let zaposlen v enem podjetju za nedoločen čas, potem pa pred mesecom dobim pod nos, da bi z agencijo podpisal pogodbo za nedoločen čas. In ker je nisem sem danes brez službe.
Vedno sem bil mnenja, da so na zavodih samo lenuhi. Ampak glede na to, da če si na zavodu dobiš 300 € socialne, pa si doma, imaš vrt ali njivo, mogoče še kakšno žival, pa se lahko bolje preživiš, kot pa z nekim minimalcem, ko si lahko po cele dneve v službi.

111111111111 ::

Če imaš hišo vrt in njivo ne dobiš 300€.

Vanquish ::

Orias je izjavil:

Zakaj bi firme višale plače, če so pa zaposleni z plačami zadovoljni. Res ne vidim razloga.


zato, ker ljudje to cenijo in je vec moznosti, da bodo cez 2 leti, ko bo konkurenca snubla tvoj kader, le ta ostal.
Najvecja razlika med avstrijo in slovenijo je:
v sloveniji je delavec strosek
v avstriji je delavec investicija

in zato se da delavcu visja placa, ceprav sam ne izsiljuje za njo. Ce pa komu to ni jasno pa je obsojen na propast - samo vprasanje casa.

link_up ::

Mah mislim, da se ta tema ze prevec vlece... jamranja ne bo nikoli konec, vem pa nekaj drugega, za spodobne place najemajo firme totalne salabajzerje in so bolj za odstrel kot za placo kot jo imajo. Jaz bom pa malo drugace rekel, na podlagi tega kar sem videl v kar nekaj firmah, v sloveniji je za vecino -veliko narekovajev- developerjev -enako stevilo narekovajev- vsak cent prevec, ze tako ali tako so za svoje prodajanje megle prevec placani. Ce imajo pa slucajno se "nekaj manj" med nogami, potem pa se lahko mirno freeloadajo, brez, da bi karkoli naredili(e), zavoljo kvot ali pa eksotike, ce hocete. Vsa cast izjemam. Pa jih malo in zaradi prej nastetih dobijo bistveno nizje place kot si jih zasluzijo.


tole je klasicni odgovor nekoga, ki nima pojma o zasebnem zivljenju. Pozabi, da bomo delali 24/7 in s polno paro...ni to zahod!
In and Out

PrimoZ_ ::

ITSM inženir -> kaj to pomeni v praksi ?

Mato989 ::

Geho je izjavil:

ABX je izjavil:

Horejšio je izjavil:

Plače v IT bi morale biti vezane na BitCoin, vsaj dokler gre gor. Dejmo to nekak spelat.


no no, ne rabi govorit neumnosti.
Raje pazi kako bodo politiki reagirali na prenizko brezposelnost (pod 5%). Bodo se uklonili firmam in začeli uvažat ljudi izven EU, ali bodo morale firme zvišat plačo?

Firme zvišale plačo? Same od sebe? Sanja svinja kukuruz? To ne vem če se je že kdaj zgodlo, se kje dogaja in se bo kje kdajkoli zgodlo...


Se že dogaja, v ADKju v Hočah že zvišujejo plače, tudi v Talumu... sami od sebe, zato ker vedo kaj jih drugače čaka, ves sposoben kader gre v Magno, ne bodo delavci sploh nič pogajali za višjo plačo, ampak bodo preprosto odšli... to je posledica izkoriščevalskega odnosa in tega kar si napisal ti... da so kao "zadovoljni" z plačami... nikakor... le redkokdo je v Sloveniji resnično zadovoljen z plačo.

Ampak ko 10 let dobivaš, nazaj, pa odidi če želiš, potem pa ob prvi priliki odideš so pa delodajalci razočarani... ker pač takih butljev ki so tako sposobni več ne dobijo, ne bi pa jih plačali. tipično za vse sektorje.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Matko ::

Mato989 je izjavil:

Se že dogaja, v ADKju v Hočah že zvišujejo plače, tudi v Talumu... sami od sebe, zato ker vedo kaj jih drugače čaka, ves sposoben kader gre v Magno

O kakšnem kadru in kakšnih % je govora?

Mato989 ::

Matko je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Se že dogaja, v ADKju v Hočah že zvišujejo plače, tudi v Talumu... sami od sebe, zato ker vedo kaj jih drugače čaka, ves sposoben kader gre v Magno

O kakšnem kadru in kakšnih % je govora?


Ne sicer IT, ampak govora je pa o 15%... ali okrog 150-160€ bruto... za tiste najslabše plačane.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

PrimoZ_ ::

PrimoZ_ je izjavil:

ITSM inženir -> kaj to pomeni v praksi ?

Ni pomembno zate, ker izraza ne znaš poiskati na Googlu.

In razumeti napisano...


Verjemi, da sem najprej uporabil google...
Ampak nekaj je napisano na papirju, drugo pa praksa. Tudi opis mojega delovnega mesta je tak, da se nanj nikoli nebi prijavil, ko sem videl v oglasu npr...

Tody ::

To je itak od podjetja do podjetja odvisno, nekaj piše kot delovno mesto, nekaj pa je kar delaš. V sloveniji pomoje težko najdeš izključno samo tisto kar piše v učbeniku prej al slej fašeš še goro drugega dela. OGlase piše kadrovska, če maš smolo pa še nevedni šefi.

swdev ::

https://slo-tech.com/delo/1888

Napredno znanje C-ja.

Če je tukaj 1200 bruto (850 neto), je zelo žalostno. Pa četudi zgolj izhodišče.

Geho ::

No jaz sem prvič pri nas dobil negativen odgovor za povišico, poleg tega pa še precej butast izgovor: če dam tebi več, moram tudi ostalim (kot da so plače javne in da se ne pogajamo vsak za sebe...).
V firmi vodilni mislijo, da smo ne vem kaka firma, ampak glede na opremo, ki jo dobimo za delo in glede na plače (ki vsaj zame niso kaj povprečne) smo precej klošarji oz. veliki reveži. Dela imamo toliko, da bi direktor zaposlil 10 novih ljudi, če bi jih dobil (sposobnih). Pa ne da bi bil sam nesposoben, praktično rešujem vsem v okolici probleme, svetujem in delam dodano vrednost (moji izdelki vem da se dobro prodajajo in da so strankam všeč, ker vedno dobim pohvalo) ampak plača pa 1900 bruto/mesec.
Delovnih izkušenj? Vse skupaj več kot 4 leta, znanja kar precej dobil v zadnjih 3 letih.
Kaki namigi kako se lotiti tega problema? Zagroziti z odhodom? Ker dobivam kar lepe ponudbe, ne samo iz tujine, tudi iz Slovenije za delo in počasi že težko zavračam...
Koliko se meni zdi normalna plača?
20.000 - 30.000 € bruto na mesec za junior developerja
40.000 - 60.000 € bruto na mesec za developerja, ki je samosotojen ali pa zna vsaj samostojno rešiti svoje probleme, je na svojem področju strokovnjak in zna sam postaviti rešitev od začetka do konca.
60.000 - naprej € bruto na mesec za senior developerja, ki ima še bolj napredno znanje, pozna ozadje delovanja tehnologij, ki jih uporablja in zna tudi samo razviti kompleksne rešitve. Je v pomoč drugim in na projektih lahko sodeluje kot technical lead.
Sam sebe štejem v drugo kategorijo, mogoče že delno v zadnjo kategorijo.
Nekje za mojo plačo bi pričakoval vsaj nekje 40.000€ bruto mesečno glede na to, da smo precej revna firma in da smo tudi v precej revni in požrešni državi. Pričakujem mogoče preveč?

amacar ::

Za mesec si podal kr dobro plačilo. ;)

Matko ::

@Geho

Pojdi na svoje.
PS: Pristanek na trdna tla bo boleč...

kingsix ::

Geho.. 60k na mesec?... daj napiši kaj kadiš, ker to mora bit neka huda zadeva...da še mi poskusimo.

SuperVeloce ::

je verjetno mislil na leto. ce bi mislil, da so to normalne mesecne place, ga ze dolgo ne bi bilo v tej firmi.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

kingsix ::

Se mi je zdelo kot, da ni pomota, saj je "mesec" navedel večkrat..ampak ja.. možno :D
««
179 / 357
»»