» »

Plače v IT industriji

Plače v IT industriji

Temo vidijo: vsi
««
167 / 357
»»

Invictus ::

Belgijci so leni. Zaščita delavca je super. Praktično te ne morejo odpustiti.

Zato se najema zunanje da je kaj narejeno. Bil v bruslju pol leta.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Smurf ::

Blinder je izjavil:

Smurf je izjavil:

A res? Jaz sem ravno ta vikend prezivel na FRIju (hackathonu), kjer sem iskal zanimive studente, ki bi jih zaposlili, poleg ostalih 15 firm.


A res? Ce je denimo znanje iz FRI-ja tako super, zakaj se sploh ukvarjati s studenti, zakaj ne dat oglas na zavod in izbirat direkt med takimi z diplomo?

Ker jih imas na voljo 100+, na zavodu pa 3 najslabsi?

kunigunda ::

Invictus je izjavil:

Belgijci so leni. Zaščita delavca je super. Praktično te ne morejo odpustiti.

Zato se najema zunanje da je kaj narejeno. Bil v bruslju pol leta.

Kolk drag je pa lajf pa stanovanje ? Mam ponudbo za 12k+

Invictus ::

Lahko hodiš tudi v Lidl, ampak pri takem kešu boš hodil v boljše trgovine.

Najemnine so drage, poleg tega pa hočejo 3 mesečno varščino, ki jo baje skoraj nikoli ne dobiš nazaj. Najem je za daljše obdobje. Za krajše obdobje najemnina zraste.. Če greš freelancat za določen čas, naj ti oni nekaj najamejo. Meni so.

Pir je bil od 2 EUR do 10 EUR. Če ne znaš francosko ali flamsko, boš težko dobil belgijsko babo. Ampak je dovolj drugih, mednarodnih.

Cene storitev so višje, ampak najprej se moraš otresti slovenske preveč šparovne miselnosti ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kunigunda ::

Za kratek cajt ne pride v postev, sm raje tukaj. Zaenkrat sem se zmenil za startno cifro, da ne trosim cajta z mejli, tko da zdaj cakam detajle
okrog vse kar ponujajo, kaj se dela ipd. Vreme je baje bolj kot ne slabse od londonskega ne ?

St753 ::

Smurf je izjavil:

Blinder je izjavil:

Smurf je izjavil:

A res? Jaz sem ravno ta vikend prezivel na FRIju (hackathonu), kjer sem iskal zanimive studente, ki bi jih zaposlili, poleg ostalih 15 firm.


A res? Ce je denimo znanje iz FRI-ja tako super, zakaj se sploh ukvarjati s studenti, zakaj ne dat oglas na zavod in izbirat direkt med takimi z diplomo?

Ker jih imas na voljo 100+, na zavodu pa 3 najslabsi?

Kakšen si pa dobil vtis o študentih na hackathonu? Drugače se pa strinjam, če se nisi prešvercal čez faks boš že znal pokazati svoje sposobnosti na razgovoru. Ni glavni cilj faksa, da na koncu dobiš tist papir, ampak da se čim več naučiš. Glede na to, da Blinder že dolgo teži po različnih temah, nisem siguren, če mogoče samo trola, ali pa je res tok nesposoben.

Invictus ::

kunigunda je izjavil:

Za kratek cajt ne pride v postev, sm raje tukaj. Zaenkrat sem se zmenil za startno cifro, da ne trosim cajta z mejli, tko da zdaj cakam detajle
okrog vse kar ponujajo, kaj se dela ipd. Vreme je baje bolj kot ne slabse od londonskega ne ?

Za kratek čas imaš poslovne apartmaje, ki pridejo cirka 50 EUR/dan. Je pa to popolnoma funkcionalno stanovanje, pa še spucajo ti ga na 14 dni in operejo brisače ter rjuhe. Seveda je hiter internet noter ;).

Če boš res dobil 12k+ bruto, pač greš. Če za pol leta, pa za pol leta. Najprej vsi težijo da moraš delati on-site, ampak dostikrat se potem da zmenit za remote plus občasno na lokaciji. Pač odvisno od vloge in projekta.

Je pa dosti Slovencev tam, ki na FB dostikrat objavijo, da iščejo cimra.

Če boš iskal izgovore zakaj ne iti, jih boš našel dovolj. Lahko pa tukaj delaš za slovenski drobiž. 12k+ v Sloveniji ne boš dobil...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

FTad ::

Invictus je izjavil:


Najemnine so drage, poleg tega pa hočejo 3 mesečno varščino, ki jo baje skoraj nikoli ne dobiš nazaj. Najem je za daljše obdobje. Za krajše obdobje najemnina zraste.. Če greš freelancat za določen čas, naj ti oni nekaj najamejo. Meni so.


Zakaj ne dobis varscine nazaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FTad ()

Invictus ::

FTad je izjavil:

Invictus je izjavil:


Najemnine so drage, poleg tega pa hočejo 3 mesečno varščino, ki jo baje skoraj nikoli ne dobiš nazaj. Najem je za daljše obdobje. Za krajše obdobje najemnina zraste.. Če greš freelancat za določen čas, naj ti oni nekaj najamejo. Meni so.


Zakaj ne dobis varscine nazaj?

Kolikor sem govoril z gor živečim freelancerjem, vedno najdejo nekaj kar si "pokvaril" na stanovanju. Recimo, ne smeš zabiti enega žeblja, da bi si obesil sliko ;). Vsaka umazanija na steni pomeni beljenje, itn... Nekaj baje vedno najdejo, sploh če si tujec.

Švica je še hujša. Tam prejšnji lastnik/najmenik pobere ven celo žarnice.

Tako da so najemi v Sloveniji, ko ponavadi dobiš polno opremljeno stanovanje, totalen luksus... Na Bavarskem recimo, najemodajalcu ni treba opremiti kuhinje. Kar ponavadi pomeni takojšen obisk Ikee ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kunigunda ::

Invictus je izjavil:


Če boš res dobil 12k+ bruto, pač greš. Če za pol leta, pa za pol leta. Najprej vsi težijo da moraš delati on-site, ampak dostikrat se potem da zmenit za remote plus občasno na lokaciji. Pač odvisno od vloge in projekta.

Za pu leta se mi res ne splaca. Zaenkrat se cakam, da mi detajle posljejo kaj se bo delalo, ce bo boring me tud ne zanima.

srus ::

kunigunda je izjavil:


Za pu leta se mi res ne splaca. Zaenkrat se cakam, da mi detajle posljejo kaj se bo delalo, ce bo boring me tud ne zanima.


Ponudba za 12k pa ne veš točno, kaj boš počel.

A to DARS odpira poslovalnico v Belgiji?

Blinder ::

Smurf je izjavil:

Blinder je izjavil:


A res? Ce je denimo znanje iz FRI-ja tako super, zakaj se sploh ukvarjati s studenti, zakaj ne dat oglas na zavod in izbirat direkt med takimi z diplomo?

Ker jih imas na voljo 100+, na zavodu pa 3 najslabsi?


Ampak od teh 100+ jih bo samo 50 naredilo faks. Debata tle tece o tem koliko je znanje s FRI-ja vredno, ne o nekem iskanju talentov.
Ce dodam se sebe v statistiko, pet visokosolckov nas je in vsi smo se namantrali za dobit job (no, nekateri ga sploh niso). Zdej nevem ce je ta folk bil dobesedno vpisan na ZRSZ ampak tezave za dobit job so pa imeli.

St753 je izjavil:

Drugače se pa strinjam, če se nisi prešvercal čez faks boš že znal pokazati svoje sposobnosti na razgovoru. Ni glavni cilj faksa, da na koncu dobiš tist papir, ampak da se čim več naučiš.


Lol clovek kje ti zivis? Kaj bos pokazal na razgovoru, ce znas tocno 0.000?
Kaj bi se ti koristnega ucil na FRI-ju? A si pogledal predmetnike?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blinder ()

Invictus ::

kunigunda je izjavil:

Invictus je izjavil:


Če boš res dobil 12k+ bruto, pač greš. Če za pol leta, pa za pol leta. Najprej vsi težijo da moraš delati on-site, ampak dostikrat se potem da zmenit za remote plus občasno na lokaciji. Pač odvisno od vloge in projekta.

Za pu leta se mi res ne splaca. Zaenkrat se cakam, da mi detajle posljejo kaj se bo delalo, ce bo boring me tud ne zanima.

Seveda se splača.

12k x 6 = 72k ...

Pa ponavadi projekt ni končan v pol leta.

Se mi zdi, da tako kot mnogi, blefiraš z visoko plačo da te delodajalec zavrne, hočeš garancijo za job za 5 let, v bistvu pa nimaš jajc da bi spokal in šel. Sem imel cel kup takih primerov, ko sem hotel sam poslati folk v tujino za 10k+, pa so imeli vsi iste pomislike kot ti. Še vedno vsi delajo za max 2k/mesec...

p5538077 Ampak od teh 100+ jih bo samo 50 naredilo faks. Debata tle tece o tem koliko je znanje s FRI-ja vredno, ne o nekem iskanju talentov. [/st.citat naj bi izjavil:


Dovolj vredno da zaslužim 100k+

Dovolj vredno da zaslužim 100k+ na leto...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

kunigunda ::

srus je izjavil:

kunigunda je izjavil:


Za pu leta se mi res ne splaca. Zaenkrat se cakam, da mi detajle posljejo kaj se bo delalo, ce bo boring me tud ne zanima.


Ponudba za 12k pa ne veš točno, kaj boš počel.

A to DARS odpira poslovalnico v Belgiji?

Prvo je blo zlo pavsalen okvir dela in placa ce sem sploh zainteresiran
Zdaj ko so mi nazaj poslali detajlen pdf z opisem se odlocam al naprej al ne...

k--p ::

Blinder je izjavil:

Smurf je izjavil:

Blinder je izjavil:


A res? Ce je denimo znanje iz FRI-ja tako super, zakaj se sploh ukvarjati s studenti, zakaj ne dat oglas na zavod in izbirat direkt med takimi z diplomo?

Ker jih imas na voljo 100+, na zavodu pa 3 najslabsi?


Ampak od teh 100+ jih bo samo 50 naredilo faks. Debata tle tece o tem koliko je znanje s FRI-ja vredno, ne o nekem iskanju talentov.
Ce dodam se sebe v statistiko, pet visokosolckov nas je in vsi smo se namantrali za dobit job (no, nekateri ga sploh niso). Zdej nevem ce je ta folk bil dobesedno vpisan na ZRSZ ampak tezave za dobit job so pa imeli.

St753 je izjavil:

Drugače se pa strinjam, če se nisi prešvercal čez faks boš že znal pokazati svoje sposobnosti na razgovoru. Ni glavni cilj faksa, da na koncu dobiš tist papir, ampak da se čim več naučiš.


Lol clovek kje ti zivis? Kaj bos pokazal na razgovoru, ce znas tocno 0.000?
Kaj bi se ti koristnega ucil na FRI-ju? A si pogledal predmetnike?


Izobrazba FRI je super, v bistvu moraš pri brezplačnem šolstvu imeti dober razlog, da diplome nimaš (vem, da je veliko ljudi v težki situaciji in dejansko ne morejo študirati), res pa tudi po moji izkušnji ne dobiš direktnega znanja za 95% služb (FRI ni tečaj web developmenta), tukaj je pogoj da

a) si (preveč) samozavesten in greš na vse intervjuje + si komunikativen, nekje te že vzamejo, tudi brez izkušenj (so tudi službe, kjer se lahko začneš iz 0 (poleg splošnega znanja)), in te dejansko veseli razvoj

b) dejansko doma nekaj mesecev/let programiraš (praktični tutoriali, online tečaji), da dobiš vsaj minimalno samozavesti, v kombinaciji s CS s FRI-ja si potem dejansko precej zaposljiv IMO in tudi veliko hitreje se sam učiš

c) delaš študentsko delo, v povezavi s področjem (take verejtno zajeme točka a))

Ali pa si med 5% in iščeš službo v bolj akademski sferi (če si že prej dober in sodeluješ s profesorji, ali pa mogoče greš na doktorat) ali pa nekem drugem področju (ekonomija, mogoče kakšen marketing software produktov, metodologij ...)

Zajeten delež ljudi žal ne pade v eno od zgornjih kategorij, zato tudi brezposelni FRI-jevci. Škoda, ker tega bolj ne poudarijo (niso?) na začetku študija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: k--p ()

kunigunda ::

Invictus je izjavil:


12k x 6 = 72k ...

Pa ponavadi projekt ni končan v pol leta.



Jest kr hitr programiram se ne spomnim zadnjega projekta k bi vec
Kot 3 mesce mi vzeu.

Dnar tud ni vse ce odstejem najemnine zdravstvo davke ni za dol past vec kot mam sedaj...

Invictus ::

Saj ne greš v redno službo. Če boš delal za tujega naročnika, je odgovor normiran s.p. ;).

Jezus, saj nisi ravno prilezel iz jame ?!?!?!
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kunigunda ::

Sej je vseeno na kak nacin se dela. Lokacija je fiksna v bruslju, kar pomen da morm tuki pustit.
No sej sm ze zvedu kar sm rabu, delo mi je dolgocajtno, pac SW za evropsko komisijo, tko da sm odpovedu.
Sm zihr, da tm clo kodeks oblacenja zahtevajo (nism vprasu), da si pingvin :)

Spura ::

12k bruto je pa ze dobr. En benefit haranja po evropi, ki ga noben kaj dosti ne omenja so penzije. Poznam primer, 2 al 3 leta dela v avstriji, 50 eur penzije. Kar je velik za tak cajt. Dolgcajt je pa itak povsod, ker je pac treba delat lowest common denominator.

Blinder joka vrednosti faksa in sluzbah. Sluzbo dobit je easy, samo znat moras kaj. Ne pa da na Dragonhacku z lucjo isces studenta ki ni samo javascript/node.js shitter. Zgleda pa, da so na faksu nehal ucit computer science, ker drugace bi folk razumel zakaj je node.js shit. Spomnim se topicov na tem forumu, ki so se 10 let pojavljal, kako je problem, da je na FRI prevec teorije, in da bi moralo bit vec programiranja, torej computer engineering namesto computer science faks. You got your wish. Enjoy ur python/js.

PARTyZAN ::

Za UNI ne vem, ampak na VS programu si v drugem in tretjem letniku sam izbiras predmete. Webu se lahko ognes v velikem loku, ce ti ne pase. Prvi letnik je Python/Java/ARM assembly, drugi letnik pri edinem obveznem predmetu (APS 1 in 2) tudi java, ostalo je pa kakor si sam izberes.

111111111111 ::

Evo še ena cvetka iz naše javne uprave. Tam zaprosite za šiht.

https://slo-tech.com/delo/1651

Dobiš okoli 900€ na mesec. Top.

Horejšio ::

Ne vem no če je 900 top v informatiki. Nekdo bo belil stene ;)

bedak ::

še bolj žalostno je, da bodo nekoga res dobili za ta denar, s tem pa bo ta oseba krasno pripomogla k razvrednotenju informatik poklicov ...

AndyS ::

Zakaj razvrednotenju? Kapitalizem ne more delovati samo navzgor. Ne bo kriva ta oseba ampak ponudba na trgu.

Blinder ::

Jaz jim bom poslal ponudbo :)
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

AndrejO ::

Blinder je izjavil:


St753 je izjavil:

Drugače se pa strinjam, če se nisi prešvercal čez faks boš že znal pokazati svoje sposobnosti na razgovoru. Ni glavni cilj faksa, da na koncu dobiš tist papir, ampak da se čim več naučiš.


Lol clovek kje ti zivis? Kaj bos pokazal na razgovoru, ce znas tocno 0.000?
Kaj bi se ti koristnega ucil na FRI-ju? A si pogledal predmetnike?

Hmm ... meni je FRI kar lepo koristil. Edino, kar bi v predmetniku spremenil za samega sebe, je to, da bi mi danes koristilo malo več matematike.

rokp ::

111111111111 je izjavil:


Dobiš okoli 900€ na mesec. Top.


Saj pise, da je delovni cas po dogovoru. Ce se uspes zmeniti za eno uro na teden, niti ni tako slabo... ;)

harmony ::

Zakaj bi želel delati za vas

Redna plačila.

Kam smo prilezli jaoooo...

FTad ::

AndrejO je izjavil:

Blinder je izjavil:


St753 je izjavil:

Drugače se pa strinjam, če se nisi prešvercal čez faks boš že znal pokazati svoje sposobnosti na razgovoru. Ni glavni cilj faksa, da na koncu dobiš tist papir, ampak da se čim več naučiš.


Lol clovek kje ti zivis? Kaj bos pokazal na razgovoru, ce znas tocno 0.000?
Kaj bi se ti koristnega ucil na FRI-ju? A si pogledal predmetnike?

Hmm ... meni je FRI kar lepo koristil. Edino, kar bi v predmetniku spremenil za samega sebe, je to, da bi mi danes koristilo malo več matematike.



Meni tudi. Dobil sem grob vpogled, kako stvari delujejo pri razlicnih predmetih, razen taksnih, ki so bili malce "obsolete" in si jih pac moral narediti, da si opravil letnik. V splosnem bi rekel, da je diploma na fri-ju vseeno plus.

harmony ::

FTad je izjavil:

AndrejO je izjavil:

Blinder je izjavil:


St753 je izjavil:

Drugače se pa strinjam, če se nisi prešvercal čez faks boš že znal pokazati svoje sposobnosti na razgovoru. Ni glavni cilj faksa, da na koncu dobiš tist papir, ampak da se čim več naučiš.


Lol clovek kje ti zivis? Kaj bos pokazal na razgovoru, ce znas tocno 0.000?
Kaj bi se ti koristnega ucil na FRI-ju? A si pogledal predmetnike?

Hmm ... meni je FRI kar lepo koristil. Edino, kar bi v predmetniku spremenil za samega sebe, je to, da bi mi danes koristilo malo več matematike.



Meni tudi. Dobil sem grob vpogled, kako stvari delujejo pri razlicnih predmetih, razen taksnih, ki so bili malce "obsolete" in si jih pac moral narediti, da si opravil letnik. V splosnem bi rekel, da je diploma na fri-ju vseeno plus.

To dobis tudi s certifikati npr. CompTIA. Naredis vse certe in znas vec kokr bi se naucu na FRI. Izjema programiranje.

FTad ::

@harmony

že že, ampak s certifikati pridobiš specifično znanje za ciljno področje, na fri-ju pa vsega po malem...

Invictus ::

harmony je izjavil:


To dobis tudi s certifikati npr. CompTIA. Naredis vse certe in znas vec kokr bi se naucu na FRI. Izjema programiranje.

Ti certifikati so brez zveze. Lahko se z njimi obrišeš rit, če nimaš faksa...

A veš kaj so ti certifikati? da znaš v Windowsih ali kakem drugem softwaru kliknit pravo ikono. Brez zveze...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

harmony ::

Invictus je izjavil:

harmony je izjavil:


To dobis tudi s certifikati npr. CompTIA. Naredis vse certe in znas vec kokr bi se naucu na FRI. Izjema programiranje.

Ti certifikati so brez zveze. Lahko se z njimi obrišeš rit, če nimaš faksa...

A veš kaj so ti certifikati? da znaš v Windowsih ali kakem drugem softwaru kliknit pravo ikono. Brez zveze...

Ni res. Pa napisal sem CompTIA, ki je vendor neodvisna certifikacija. Trenutno delam Security+, sicer bolj entry certifikat v svetu varnosti, ampak bolje kot security iz FRI-ja.

eric_cartman ::

Invictus je izjavil:

harmony je izjavil:


To dobis tudi s certifikati npr. CompTIA. Naredis vse certe in znas vec kokr bi se naucu na FRI. Izjema programiranje.

Ti certifikati so brez zveze. Lahko se z njimi obrišeš rit, če nimaš faksa...

A veš kaj so ti certifikati? da znaš v Windowsih ali kakem drugem softwaru kliknit pravo ikono. Brez zveze...


Certifikati so tržna niša. Folk, ki te najema ne ve, kaj točno to pomeni. Vidi, da imaš certifikat in si mu zaradi tega interesanten. Vse ostalo ni pomembno. Četudi znaš manj od kakšnega FRI-jevca.

To me potem spomne na to, ko prideš do kakšnega fizioterapevta/frizerja/psihologa, ki imajo na steni polno priznanj in diplom in certifikatov. Saj niso tam zato, ker so sami nase tako ponosni. Tržna fora pač.. Lahko so dobri ali pa slabi. Ampak če folk misli, da so dobri in če jih prepričaš v to, potem te certifikati definitivno pomagajo.

technolog ::

harmony je izjavil:

Invictus je izjavil:

harmony je izjavil:


To dobis tudi s certifikati npr. CompTIA. Naredis vse certe in znas vec kokr bi se naucu na FRI. Izjema programiranje.

Ti certifikati so brez zveze. Lahko se z njimi obrišeš rit, če nimaš faksa...

A veš kaj so ti certifikati? da znaš v Windowsih ali kakem drugem softwaru kliknit pravo ikono. Brez zveze...

Ni res. Pa napisal sem CompTIA, ki je vendor neodvisna certifikacija. Trenutno delam Security+, sicer bolj entry certifikat v svetu varnosti, ampak bolje kot security iz FRI-ja.


Sem odgovoril na vsa tale vprašaja, zmotil sem se samo pri enem, ko sem odgovoril "risk avoidance" namesto "risk acceptance". In to brez kakršnega koli trenninga prej, čisto na blef.

https://certification.comptia.org/train...

Na sploh delujejo vprašanja čisti bulšit, brez kakršne koli praktične vrednosti. Če bi bil jaz delodajalec, bi imel ta certifikat minus. In garantiram ti, da je ta certifikat (sploh če so vprašanja reprezentativna, kakor jih oglašujejo) POD nivojem frija, recimo predmet računalniška forenzika.

Zgodovina sprememb…

harmony ::

technolog je izjavil:

harmony je izjavil:

Invictus je izjavil:

harmony je izjavil:


To dobis tudi s certifikati npr. CompTIA. Naredis vse certe in znas vec kokr bi se naucu na FRI. Izjema programiranje.

Ti certifikati so brez zveze. Lahko se z njimi obrišeš rit, če nimaš faksa...

A veš kaj so ti certifikati? da znaš v Windowsih ali kakem drugem softwaru kliknit pravo ikono. Brez zveze...

Ni res. Pa napisal sem CompTIA, ki je vendor neodvisna certifikacija. Trenutno delam Security+, sicer bolj entry certifikat v svetu varnosti, ampak bolje kot security iz FRI-ja.


Sem odgovoril na vsa tale vprašaja, zmotil sem se samo pri enem, ko sem odgovoril "risk avoidance" namesto "risk acceptance". In to brez kakršnega koli trenninga prej, čisto na blef.

https://certification.comptia.org/train...

Na sploh delujejo vprašanja čisti bulšit, brez kakršne koli praktične vrednosti. Če bi bil jaz delodajalec, bi imel ta certifikat minus.

Hvala Bogu, da nisi ti delodajalec. Pa drugic preberi kaj se pise. To je entry level certifikat, torej osnove, basic...razumes ?

technolog ::

Ne, ti si rekel, da je NAD nivojem frija. Ni.

Jaz sem samo inženir, in to da sem rešil skoraj brez napake kaže da to niso niti osnove.

harmony ::

eric_cartman je izjavil:

Invictus je izjavil:

harmony je izjavil:


To dobis tudi s certifikati npr. CompTIA. Naredis vse certe in znas vec kokr bi se naucu na FRI. Izjema programiranje.

Ti certifikati so brez zveze. Lahko se z njimi obrišeš rit, če nimaš faksa...

A veš kaj so ti certifikati? da znaš v Windowsih ali kakem drugem softwaru kliknit pravo ikono. Brez zveze...


Certifikati so tržna niša. Folk, ki te najema ne ve, kaj točno to pomeni. Vidi, da imaš certifikat in si mu zaradi tega interesanten. Vse ostalo ni pomembno. Četudi znaš manj od kakšnega FRI-jevca.

Kaj pa danes ni trzna nisa? Seveda je trzna nisa, ampak nekdo, ki poseduje npr. cisco certifikacijo je zagotovo bolj zanimiv od tistega, ki je samo koncal FRI. Seveda govorim o ljudeh, z vecletnimi izkusnjami na podrocju.

technolog je izjavil:

Ne, ti si rekel, da je NAD nivojem frija. Ni.

Jaz sem samo inženir, in to da sem rešil skoraj brez napake kaže da to niso niti osnove.


Nad nivojem FRI-ja glede security-ja je sigurno. Kaj te pa na FRI-ju naucijo okrog security?

Pa kakorkoli ze. Dzaba vam FRI diploma, ce se zmeraj delate za od 900-1100€ neto. Jaz, ce bi delal za ta denar bi diplomo sezgal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: harmony ()

technolog ::

Prvič, perspektiva. Samo 30% slovencev zasluži več kot povprečno plačo. In če nekdo, ki pride direkt s faksa dobi povprečno plačo, je to kar dober dosežek.

Drugič. Jaz sem direkt iz faksa, pa sem dobil dosti več.

Tretjič, na FRIju obstajajo predmeti, kjer je security 100x bolj dodelan kot tista bullsiht vprašanja. Seveda moraš tak predmet izbrat, tega se jasno pri matematiki ne boš naučil. Primer predmeta je zagotovo Račubalniška forenzika, kot že omenjeno.

Mato989 ::

technolog je izjavil:

Prvič, perspektiva. Samo 30% slovencev zasluži več kot povprečno plačo. In če nekdo, ki pride direkt s faksa dobi povprečno plačo, je to kar dober dosežek.

Drugič. Jaz sem direkt iz faksa, pa sem dobil dosti več.

Tretjič, na FRIju obstajajo predmeti, kjer je security 100x bolj dodelan kot tista bullsiht vprašanja. Seveda moraš tak predmet izbrat, tega se jasno pri matematiki ne boš naučil. Primer predmeta je zagotovo Račubalniška forenzika, kot že omenjeno.


Zanima me kje na FRIju se lahko naučiš toliko o CISCOTIH kot na certificiranem CISCO "gold" standard izobraževanju?

technolog ::

Ne govorimo o cisco certifikatu. Ampak o tem, za katerega harmony trdi, da je nad frijem: https://certification.comptia.org/train...

kunigunda ::

Noben cert ti nikoli ne da toliko kot kilometrina

sebastjan28 ::

Certifikati so v osnovi odlična stvar. Problem, se pojavi, ker za večino certifikatov na internetu obstajajo vprasšanja/rešitve. Velik procent certificiranih posameznikov žal do certifikata pride tudi na ta način. Sam ozato pa imate razgovore...

Vrednost diplome Slovenske fakultete je v tujini žal na ravni diplome države tretjega sveta. Ali ste magistrirali na FDV na eni strani ali pa na FMF na drugi je tamkajšnim delodajalcem povsem primerljivo.

To put it in a nutshell: Tako certifikati ali pa diploma, vam ne bo škodila. Lahko vam pa bodo pomagali do razgovora...

jype ::

harmony> Nad nivojem FRI-ja glede security-ja je sigurno.

Ne, ni. (Nisem obiskoval FRI, ampak vem, kaj in kdo tam poučuje.)

kunigunda> Noben cert ti nikoli ne da toliko kot kilometrina

Glavni problem, ki ga ima večina, ki ni šla skozi visokošolsko matematiko je ta, da dokler ne poznaš matematičnih orodij, ne moreš učinkovito prepoznati niti vrste problema, ki ga dejansko rešuješ, zato si precej manj učinkovit tudi pri implementaciji.

Jaz sem samostojno preštudiral vso matematiko s FMF in ves čas ogromno programiral, pa sem šele po desetih letih prvič videl, kako se pravilno uporabi Directed acyclic graph @ Wikipedia , ko je sodelavec, ki je končal FRI, implementiral elegantno rešitev, ki je odlično delovala - drži pa, da je meni literatura dala druga znanja in vpoglede, ki so jih sodelavci zelo cenili, tako da se mi zdi pomembno, da tudi če obiskuješ FRI, samoiniciativno poskrbiš za širino znanja v matematiki (in morda tudi fiziki).

SimplyMiha ::

jype je izjavil:

harmony> Nad nivojem FRI-ja glede security-ja je sigurno.

Ne, ni. (Nisem obiskoval FRI, ampak vem, kaj in kdo tam poučuje.)

Ni problem kdo tam poučuje, problem je koliko tega študentje absorbirajo.

jype ::

SimplyMiha> Ni problem kdo tam poučuje, problem je koliko tega študentje absorbirajo.

To ni problem FRI, ampak problem vsakega posameznega študenta, ki ignorira nasvete pametnejših in raje jamra "pa kje bom to rabu".

SimplyMiha ::

Seveda je problem FRI, če proizvaja manj kvaliteten kader. Tega nižji prag ne popravi.

kunigunda ::

jype je izjavil:


Glavni problem, ki ga ima večina, ki ni šla skozi visokošolsko matematiko je ta, da dokler ne poznaš matematičnih orodij, ne moreš učinkovito prepoznati niti vrste problema, ki ga dejansko rešuješ, zato si precej manj učinkovit tudi pri implementaciji.


Matematiko kot se spomnim sem edinkrat rabil, ko je blo treba risat s pixli fonte po kroznici, ampak to mi je ze osnovnosolska (al pa srednjesolska) dala znanje, se ne spomnm vec.

jype ::

SimplyMiha> Seveda je problem FRI, če proizvaja manj kvaliteten kader. Tega nižji prag ne popravi.

To je res, to popravi višji prag.

kunigunda> Matematiko kot se spomnim sem edinkrat rabil, ko je blo treba risat s pixli fonte po kroznici, ampak to mi je ze osnovnosolska (al pa srednjesolska) dala znanje, se ne spomnm vec.

Dokler si zgolj obrtnik, ki štanca rešitve za že rešen problem po istem kopitu, s tem ni nič narobe.

Ko rešuješ kompleksne probleme, ki terjajo poglobljeno analizo, si pa brez obilne osnove v matematiki precej bos.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

kunigunda ::

Osnove so dost, da ves kaj iskat, kot sem ze omenil prej. Antialiasing,triangulation ipd najds opise in formule na netu. Integralov, odvodov itd pa ne rabim pri svojem delu (kot vecino programerjev ki niso v raziskovalnih institucijah)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kunigunda ()
««
167 / 357
»»