» »

Plače v IT industriji

Plače v IT industriji

Temo vidijo: vsi
««
168 / 357
»»

jype ::

Potem govorimo o bistveno različnem nivoju programiranja. Ne predstavljam si, kako bi lahko znal implementirati osnovno obliko strojnega učenja brez uporabe odvodov in integralov, ali pa PID krmilnik, če ne znaš reševati diferencialnih enačb.

Lonsarg ::

jype je izjavil:

Potem govorimo o bistveno različnem nivoju programiranja. Ne predstavljam si, kako bi lahko znal implementirati osnovno obliko strojnega učenja brez uporabe odvodov in integralov, ali pa PID krmilnik, če ne znaš reševati diferencialnih enačb.

Ja to je vse bolj raziskovalno/znanstveno programiranje kar si omenil. Glavnina programerjev se mi zdi dela podobno kot jaz, torej pisanje poslovne in podatkovne logike. Tu znanja, ki sem ga pridobil na FMF "skoraj" ne potrebujem, oziroma tako redko da ni problem takrat z googlom rešit matematičnega dela problema. Pač operacije, ki se programirajo so nekaj layerjev višje, recimo bisekcija in podobne fore še pridejo v upoštev, integralov in diferencialnih enačb pomoje niti ne znam več, nisem probal že leta in leta. Sem jih pa sicer res takrat dovolj znal, da bi s pomočjo googla hitro padel nazaj notri tudi za te zadeve, tako da načeloma me zanima tudi bolj kako low level programiranje. Ampak kot rečeno takih programerskih služb je bistveno manj kot takih, ki delujejo na višjih layerjih logike/matematike.

Je pa ta bolj bazična matematika zelo zelo koristna pri učenju logike, in načeloma nekdo, ki je bil slabši pri tej matematiki bo slabši tudi pri ostalem logičnim razmišljanju, ki je potreben za programiranje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Invictus ::

harmony je izjavil:


Nad nivojem FRI-ja glede security-ja je sigurno. Kaj te pa na FRI-ju naucijo okrog security?

Pa kakorkoli ze. Dzaba vam FRI diploma, ce se zmeraj delate za od 900-1100EUR neto. Jaz, ce bi delal za ta denar bi diplomo sezgal.

Ah, te strokovne zadeve se naučiš v enem mesecu. Tisti security na teh tečajih je isto sreanje kot nič, certifikat pa še bolj. Ko je treba pa kaj narediti, pa samo neskončno bluzenje tem iz certifikatov, kako pa narediti to v Windowsih in na Ciscotih, pa nihče ne ve. Je pač obrtniško znanje, ki se na dodiplomcu ne uči. Ker se vsak normalen diplomant FRIja to nauči v 2 tednih na enem tečaju. Plus malo kilomterine... Ni to neka težka znanost, Cisco...

Saj delamo za 900-1100 EUR neto. Samo na dan do tri ;).

Mato989 je izjavil:


Zanima me kje na FRIju se lahko naučiš toliko o CISCOTIH kot na certificiranem CISCO "gold" standard izobraževanju?

To je obrtniško znanje. Tega se na univerzitetni smeri ne uči. Pa tudi ta tečaj ti nič ne pomaga, če nimaš pojma o mrežah... Kar ti postane jasno, ko začneš delat Cisco certifikate, če ne prej...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

111111111111 ::

Invictus je izjavil:

harmony je izjavil:


To dobis tudi s certifikati npr. CompTIA. Naredis vse certe in znas vec kokr bi se naucu na FRI. Izjema programiranje.

Ti certifikati so brez zveze. Lahko se z njimi obrišeš rit, če nimaš faksa...

A veš kaj so ti certifikati? da znaš v Windowsih ali kakem drugem softwaru kliknit pravo ikono. Brez zveze...


Se pravi naj svo CCIE vržem v smeti in najdem drugo službo. :)

harmony ::

111111111111 je izjavil:

Invictus je izjavil:

harmony je izjavil:


To dobis tudi s certifikati npr. CompTIA. Naredis vse certe in znas vec kokr bi se naucu na FRI. Izjema programiranje.

Ti certifikati so brez zveze. Lahko se z njimi obrišeš rit, če nimaš faksa...

A veš kaj so ti certifikati? da znaš v Windowsih ali kakem drugem softwaru kliknit pravo ikono. Brez zveze...


Se pravi naj svo CCIE vržem v smeti in najdem drugo službo. :)


Znanje CCIE imajo FRI-jevci se preden se vpisejo na FRI. :)

kunigunda ::

jype je izjavil:

Potem govorimo o bistveno različnem nivoju programiranja. Ne predstavljam si, kako bi lahko znal implementirati osnovno obliko strojnega učenja brez uporabe odvodov in integralov, ali pa PID krmilnik, če ne znaš reševati diferencialnih enačb.

Nivo programiranja ter problem sta dva razlicna pojma. Al delas program za pticji krmilnik al pa google maps, se bos z istim nivojem programiranja na enak nacin lotil stvari, z znanjem matematike s faksa se pa potem stvari bolj elegantno naredijo, ampak produkt bo na koncu enak.

Invictus ::

111111111111 je izjavil:


Se pravi naj svo CCIE vržem v smeti in najdem drugo službo. :)

Jemlješ iz konteksta. Mislil sem na CompTIA...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

111111111111 ::

Invictus je izjavil:

111111111111 je izjavil:


Se pravi naj svo CCIE vržem v smeti in najdem drugo službo. :)

Jemlješ iz konteksta. Mislil sem na CompTIA...

Saj vem. ;) Ampak si nisem mogel pomagat.

Nekje pa je treba štartat, tudi jaz sem začel s CCNA in potem se ti odpre svet. :D

St753 ::

kunigunda je izjavil:

jype je izjavil:

Potem govorimo o bistveno različnem nivoju programiranja. Ne predstavljam si, kako bi lahko znal implementirati osnovno obliko strojnega učenja brez uporabe odvodov in integralov, ali pa PID krmilnik, če ne znaš reševati diferencialnih enačb.

Nivo programiranja ter problem sta dva razlicna pojma. Al delas program za pticji krmilnik al pa google maps, se bos z istim nivojem programiranja na enak nacin lotil stvari, z znanjem matematike s faksa se pa potem stvari bolj elegantno naredijo, ampak produkt bo na koncu enak.

Ni res, za dolocene primere znanje matematike naredi razliko med tem da lahko resis problem ali pa ne.

kunigunda ::

St753 je izjavil:

kunigunda je izjavil:

jype je izjavil:

Potem govorimo o bistveno različnem nivoju programiranja. Ne predstavljam si, kako bi lahko znal implementirati osnovno obliko strojnega učenja brez uporabe odvodov in integralov, ali pa PID krmilnik, če ne znaš reševati diferencialnih enačb.

Nivo programiranja ter problem sta dva razlicna pojma. Al delas program za pticji krmilnik al pa google maps, se bos z istim nivojem programiranja na enak nacin lotil stvari, z znanjem matematike s faksa se pa potem stvari bolj elegantno naredijo, ampak produkt bo na koncu enak.

Ni res, za dolocene primere znanje matematike naredi razliko med tem da lahko resis problem ali pa ne.

Podobno kot da gres delat SW za analizo DNK, pa mors genetiko prej vedt. S tem da mat.formule prej najds na netu, kukr se pa genetiko naucis.
Pac sfera v keri delas. (pa odvode in integrale smo se v srednji ze ucil)

Veron ::

Kolega dobil prvo zaposlitev, plača (stvar njihovega dogovora), ampak zanimivo mi je, da je dobil samo 20dni dopusta?
Se spomnim, ko sem jst začel, sem avtomatsko dobil dodaten dan za izobrazbo (2. bolonjska stopnja).

Nekateri kolegi so še dobijal dodaten dan za težavnost dela.
Kakšne izkušnje imate ostali?
Gre za VII. tarifni razred glede uvrstitve težavnosti dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()

harmony ::

Invictus je izjavil:

111111111111 je izjavil:


Se pravi naj svo CCIE vržem v smeti in najdem drugo službo. :)

Jemlješ iz konteksta. Mislil sem na CompTIA...

A na FRI-ju se da nauciti, kako postaviti in konfigurirati npr. IDS?

Invictus ::

Ni naloga univerz, da te naučijo postaviti IDS. Njihova naloga je, da te naučijo kaj sploh IDS je. In čemu je namenjen. Če imajo predmet za to.

Če rabiš obrtniška znanja, greš na tečaje vendorja. Pač plačaj 3k za en teden tečaja...

Tebi malo ni jasen pomen univerze...

Sam tudi ne bi pričakoval od FRI da bi me naučil javascripta. Ampak programiranja.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

111111111111 ::

Veron je izjavil:

Kolega dobil prvo zaposlitev, plača (stvar njihovega dogovora), ampak zanimivo mi je, da je dobil samo 20dni dopusta?
Se spomnim, ko sem jst začel, sem avtomatsko dobil dodaten dan za izobrazbo (2. bolonjska stopnja).

Nekateri kolegi so še dobijal dodaten dan za težavnost dela.
Kakšne izkušnje imate ostali?
Gre za VII. tarifni razred glede uvrstitve težavnosti dela.

Če je privat firma. Nima veze izobrazba. Dobi dopust, kot je po zakonu oz. po njihovih notranjih aktih.

harmony ::

Invictus je izjavil:

Ni naloga univerz, da te naučijo postaviti IDS. Njihova naloga je, da te naučijo kaj sploh IDS je. In čemu je namenjen. Če imajo predmet za to.

Hvala, to sem hotel slisati. Tako je tudi s Security+ certifikatom. Nauci te kaj je IDS. Vse ostalo moras sam, tako da potem ni razlike FRI security in CompTIA Security+, ce ze ni Security+ boljsi.

Mato989 ::

harmony je izjavil:

Invictus je izjavil:

Ni naloga univerz, da te naučijo postaviti IDS. Njihova naloga je, da te naučijo kaj sploh IDS je. In čemu je namenjen. Če imajo predmet za to.

Hvala, to sem hotel slisati. Tako je tudi s Security+ certifikatom. Nauci te kaj je IDS. Vse ostalo moras sam, tako da potem ni razlike FRI security in CompTIA Security+, ce ze ni Security+ boljsi.



Da ne omenjamo da je CompTIA certifikat priznan po Svetu,v kolikih državah priznavajo FRI? Kaj šele druge slovenske feštauniverze :)

Mavrik ::

Nikjer v tujini nisem mel težav ljudi prepričati da imam Masters of Computer Science s FRIja. Tudi v dokaj velikih in znanih firmah.
The truth is rarely pure and never simple.

smoke ::

Mato989, če pragmatično pogledaš zadevo, torej na to koliko slovencev (sploh iz štajerskega konca) dela v Avstriji v IT, so slovenske univerze očitno dovolj dobre tudi za tujino. Ne vem kaj imate eni toliko za povedat čez naše fakse.

pegasus ::

To je samo odraz naše majhnosti ... in "sigurn je sosedova trava bolj zelena".
Nekatere naše fakultete so na specifičnih področjih svetovna špica. Ampak o tem se zaradi nevoščljivosti zelo nerado govori ...

Mavrik ::

Poročilo in rezultati z EU ankete o plačah v IT industriji: https://www.facebook.com/groups/2728125...
The truth is rarely pure and never simple.

Invictus ::

Mato989 je izjavil:


Da ne omenjamo da je CompTIA certifikat priznan po Svetu,v kolikih državah priznavajo FRI? Kaj šele druge slovenske feštauniverze :)

Dobil vsak frelancerski job ravno zaradiu FRI. Sicer ne zaradi renomeja fakultete, ampak ker sem študiral računalništvo. In ga končal. Prednost pred vsakim garažnim mojstrom ali prekvalificiranim diplomantov elektro, strojne ali kake druge smeri...

Kako to vem? Ker mi je to povedal delodajalec na piru, ko sem že delal zanj...

smoke je izjavil:

Mato989, če pragmatično pogledaš zadevo, torej na to koliko slovencev (sploh iz štajerskega konca) dela v Avstriji v IT, so slovenske univerze očitno dovolj dobre tudi za tujino. Ne vem kaj imate eni toliko za povedat čez naše fakse.

Zato imajo toliko za poedat, ker so jih nesposobni narediti. Pretežki za njih, pa iščejo izgovore...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

AndrejO ::

Mavrik je izjavil:

Poročilo in rezultati z EU ankete o plačah v IT industriji: https://www.facebook.com/groups/2728125...

Ne morem pogledati. Zahteva FB prijavo.

Mavrik ::

AndrejO je izjavil:

Mavrik je izjavil:

Poročilo in rezultati z EU ankete o plačah v IT industriji: https://www.facebook.com/groups/2728125...

Ne morem pogledati. Zahteva FB prijavo.


Hmm, bom povprašal uploaderja a se sme deliti kje drugje.
The truth is rarely pure and never simple.

Blinder ::

Invictus je izjavil:

Kako to vem? Ker mi je to povedal delodajalec na piru, ko sem že delal zanj...


Posplosujes na podlagi enga vzorca?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Invictus ::

Blinder je izjavil:

Invictus je izjavil:

Kako to vem? Ker mi je to povedal delodajalec na piru, ko sem že delal zanj...


Posplosujes na podlagi enga vzorca?

Najdi si službo/delo, pa boš potem povedal ali je lažje z dioplomo ali brez...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mavrik ::

AndrejO je izjavil:

Mavrik je izjavil:

Poročilo in rezultati z EU ankete o plačah v IT industriji: https://www.facebook.com/groups/2728125...

Ne morem pogledati. Zahteva FB prijavo.


Alternativni link, ne rabi prijave: http://www.oreilly.com/programming/free...
The truth is rarely pure and never simple.

111111111111 ::

Invictus je izjavil:


Najdi si službo/delo, pa boš potem povedal ali je lažje z dioplomo ali brez...

Vseeno je. Vsaj v Sloveniji, razen javne uprave, tam pa je diploma nujna, ker ne prideš zraven. Na javno upravo se splača it samo z doktoratom.

Invictus ::

Na javno upravo se sploh ne splača iti, če hočeš kaj zaslužit. Če pa nič ne znaš, je pa to lepo odlagališče faliranih diplomantov, magistrov in doktorjev...

Normalen računalničar pač ne bo tam delal. Sploh ne v današnjem globalnem svetu...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jype ::

kunigunda> ampak produkt bo na koncu enak.

Temu se reče Dunning%E2%80%93Kruger effect @ Wikipedia

St753 ::

kunigunda je izjavil:

Podobno kot da gres delat SW za analizo DNK, pa mors genetiko prej vedt. S tem da mat.formule prej najds na netu, kukr se pa genetiko naucis.
Pac sfera v keri delas. (pa odvode in integrale smo se v srednji ze ucil)

Primerjas matematiko in genetiko. Zdej pa si kozla ustrelu! :))

Glede nasih faksov pa jst nebi reku, da so v svetovni spici, sigurno pa niso slabi (vsaj vecina naravoslovnih ne). Je v nasem solskem sistemu se precej stvari za izboljsat, ampak ce mislis, da bos z enim kratkim tecajem pridobil enako znanje kot na faksu, se motis. Po mojem mnenju je glavna prednost faksa ta, da imas neko strukturo in da pridobis potrebna predznanja. Seveda se stvari, ki se jih tam ucis, da najti v knjigah in na internetu, ampak ce si samouk, bos sam moral ugotoviti, cesa se moras nauciti.

BlaY0 ::

111111111111 je izjavil:


Se pravi naj svo CCIE vržem v smeti in najdem drugo službo. :)


Bohvar' ne delej tega. Vrži ga v smeti ko najdeš novo službo. Za službo iskat je definitivno bolje kot brez njega.

harmony je izjavil:


A na FRI-ju se da nauciti, kako postaviti in konfigurirati npr. IDS?

Ne rabiš to na FRI-ju... vpišeš v Google in si prebereš, probaš še sam in je to to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

kunigunda ::

St753 je izjavil:


Primerjas matematiko in genetiko. Zdej pa si kozla ustrelu! :))

Ne beri crno-belo : Ni slo za nobeno primerjavo, ampak o tem, da odvisno v kateri panogi delas, rabis dolocena znanja, oz. je njihovo znanje prednost. Sicer imam pa take izkusnje, da je narocnik vedno povedal, kaj bi rad, ce ni slo za panogo, v kateri si domac, tudi razlozil, kako se to
na roko dela in se potem pac naredi.

Ajnstajn` ::

jaz sem pa sicer glede tega bral pred nekaj meseci v tej temi ampak več ne morem najti. Zanima me, kako je z nadurami? Je to kako zakonsko določeno ali je to čisto random?
Bil sem na zagovoru pri eni firmi in ob določenih letnih obdobjih delajo tudi sobote in nedelje. Sicer glede tega še nisem nič vprašal na prvem zagovoru, saj niti nisem prepričan če bom sprejet ali bom tudi sam sprejel.
Me pa zanima, kako je z delom ob nedeljah, sobotah, ali če delaš tudi nad 10 ur?
//

techovec ::

Nekaj časa nazaj sem vprašal v tej temi za študentsko delo, pa se je moje vprašanje kar izgubilo in ga ne najdem več ,tako da vprašam še enkrat. Torej, kaj lahko dijak/študent dela v računalniški firmi? Programira verjetno bolj težko, brez izkušenj. Tako da me zanima, če računalniške firme sploh lahko uporabijo kakšnega študenta, ki bi naprimer delal kaj osnovnega z HTML, CSS, kakšne bolj osnovne računalniške storitve,fizične zadeve, karkoli sploh. In če, katere firme je vredno kontaktirati?
Ps. Sam se učim programiranja in uporabljam kar nekaj različnih tehnologij, vendar sem prepričan, da moje znanje še ni na nivoju, da bi lahko delal z njimi v firmi, bi pa rad utrdil svoje znanje in nabral izkušenj.

black ice ::

Ajnstajn` je izjavil:

jaz sem pa sicer glede tega bral pred nekaj meseci v tej temi ampak več ne morem najti. Zanima me, kako je z nadurami? Je to kako zakonsko določeno ali je to čisto random?
Bil sem na zagovoru pri eni firmi in ob določenih letnih obdobjih delajo tudi sobote in nedelje. Sicer glede tega še nisem nič vprašal na prvem zagovoru, saj niti nisem prepričan če bom sprejet ali bom tudi sam sprejel.
Me pa zanima, kako je z delom ob nedeljah, sobotah, ali če delaš tudi nad 10 ur?

Preberi si ZDR-1 + morebitni popravki.

black ice ::

techovec je izjavil:

Sam se učim programiranja in uporabljam kar nekaj različnih tehnologij, vendar sem prepričan, da moje znanje še ni na nivoju, da bi lahko delal z njimi v firmi, bi pa rad utrdil svoje znanje in nabral izkušenj.

Morebitnemu delodajalcu nikoli ne priznaj, da tvoje znanje še ni na nivoju, sploh v Sloveniji te bo vsak "taprav podjetnik" skušal (za)kupiti za sendvič in Cockto. Naj tvoji projekti govorijo namesto tebe.

techovec ::

No ja, saj ne mislim programirat, saj še za bolj "fizično" delo nisem nič dobil. Kakšne vrste projekti pa so bolj zahtevni, da jih delodajalci opazijo?

jype ::

techovec> No ja, saj ne mislim programirat, saj še za bolj "fizično" delo nisem nič dobil. Kakšne vrste projekti pa so bolj zahtevni, da jih delodajalci opazijo?

Jeseni bo nekakšno kripto srečanje ali nekaj podobnega, kamor sem bil povabljen. Lahko bi pripravili t.i. zabavo medsebojnega podpisovanja ključev ( Key signing party @ Wikipedia ). Če imaš čas, lahko razviješ spletno aplikacijo za vodenje postopka (v tem primeru verjetno najbolje kar Zimmermann-Sassamanova metoda, več lahko prebereš na http://www.cryptnet.net/fdp/crypto/keys... ).

Če tako reč razviješ, objaviš in pomagaš izpeljati, boš s tem pridobil dovolj znanja, da te bo kdo opazil. Morda te še ne bo takoj zaposlil, definitivno boš pa:

- Spoznal ogromno ljudi s področja, ki poznajo še več ljudi s tega področja,
- demonstriral, da si dovolj vztrajen, da lahko opraviš kompleksno nalogo.

To dvoje je dovolj, da ne bi smel imeti večjih težav za prvi vstop v profesionalne vode, pa ko boš imel konkretna vprašanja glede zgornje naloge, ti bomo z veseljem pomagali.

techovec ::

Tole se mi zdi zanimivo. Bom malo pogledal, sploh zdej med poletjem ko imam čas :D

cegu ::

jype je izjavil:

techovec> No ja, saj ne mislim programirat, saj še za bolj "fizično" delo nisem nič dobil. Kakšne vrste projekti pa so bolj zahtevni, da jih delodajalci opazijo?

Jeseni bo nekakšno kripto srečanje ali nekaj podobnega, kamor sem bil povabljen. Lahko bi pripravili t.i. zabavo medsebojnega podpisovanja ključev ( Key signing party @ Wikipedia ). Če imaš čas, lahko razviješ spletno aplikacijo za vodenje postopka (v tem primeru verjetno najbolje kar Zimmermann-Sassamanova metoda, več lahko prebereš na http://www.cryptnet.net/fdp/crypto/keys... ).

Če tako reč razviješ, objaviš in pomagaš izpeljati, boš s tem pridobil dovolj znanja, da te bo kdo opazil. Morda te še ne bo takoj zaposlil, definitivno boš pa:

- Spoznal ogromno ljudi s področja, ki poznajo še več ljudi s tega področja,
- demonstriral, da si dovolj vztrajen, da lahko opraviš kompleksno nalogo.

To dvoje je dovolj, da ne bi smel imeti večjih težav za prvi vstop v profesionalne vode, pa ko boš imel konkretna vprašanja glede zgornje naloge, ti bomo z veseljem pomagali.


Uuu - to bi bilo kul. Lahko predstavim svojo aplikacijo, kjer imam moj public key sprintan na vizitki (certifikat pa na A6).

Kje, kdaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cegu ()

jype ::

cegu> Kje, kdaj?

Septembra ali oktobra nekje v Ljubljani. Mene sicer najverjetneje ne bo, se pa dolgoročni načrti lahko tudi spremenijo, tako da morda kljub temu. No, saj bo ziher najava v obliki novice na forumu.

Gandalfar ::

Če prav razumem ta članek - https://www.dnevnik.si/1042773303

(Neto plača / mesec) - bruto preračun v neto brez dodatnih olajšav
top 1% - 2.856,80 EUR
top 3% - 2000 EUR
top 10% - 1.332,57 EUR

Za občutek, kje ste proti preostali populaciji

Zgodovina sprememb…

jype ::

Vsaj toliko bi se lahko potrudili, da bi bil top 10% 1337 EUR.

perci ::

Tok bi moral dobit po Invictusovo na dan, drugače nisi 1337 :)

Tody ::

Yeey I'm special :)

Invictus ::

perci je izjavil:

Tok bi moral dobit po Invictusovo na dan, drugače nisi 1337 :)

Včasih dobim občutek da tukaj nekateri sploh nočete dobro zaslužiti, ker potem ne bi mogli jamrat tukaj ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

thramos ::

Pa sej ti baje dobro zaslužiš, pa vseeno stalno jamraš tukaj. :))

Invictus ::

Jamram nad jamrači, ki nočejo delat zame ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

BivšiUser2 ::

Tak eno mogoče čist neumno vprašanje. Kolega sem vprašal, če me vzame vsaj za neko malo delo, pa me je vprašal če znam php. Sem mu odgovoril, da se bolj znajdem v C# / ASP, za PHP sem bolj pisal dokumentacijo, kot pa dejansko nekaj programiral, čeprav so določene stvari bolj elegantno narejene kot pri C#. Zakaj te nihče po tem odgovoru ne šljivi več? Saj pa je tako C# kot PHP isti šmarn, samo, da so funkcije in metode malo drugače poimenovane. Ostalo pa je isto.. Na isti način se povežeš do xy baze, oop je oop pri vseh jezikih.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Invictus ::

Drugič reci da znaš...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x
««
168 / 357
»»