» »

Plače v IT industriji

Plače v IT industriji

Temo vidijo: vsi
««
148 / 357
»»

Invictus ::

perci je izjavil:

V resnici je v IBM (v SLO) zaposlenih precej nesposobnežev (po raznoraznih vezah) in potem med njimi tisti ta sposobni res prosperirajo, če gredo freelancat. Sploh, če so pripravljeni iti v tujino, kar je prej izjema kot pravilo.

Saj je v tujini isto. Ni slovenski IBM nič slabši.

Poleg tega so imeli letos že dve čistki... Pri prvi je šel skoraj celoten top management ven in precej salesov, za drugega pa še ne vem kako in kaj...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Jerry000 ::

111111111111 je izjavil:

Ne dajaj se za foro. Napiši resen CV, drugače ne bo nič.

Za foro se bom dal gor z resnim CV...že imam službo, tako da ja...za foro da vidim malo

Invictus ::

Zgubit nimaš kaj.

Samo pri CVju pazi, da so že na prvi strani relevantni in zadnji podatki. Ker druge strani nihče ne bere ;). Vsaj ne na začetku... Pa ne gor pisat svojega zakonskega stanu, števila otrok, slike ne rabiš oz. pogojno.

Najprej so kontaktni podatki, potem izobrazba, sledijo certifikati, kot zadnje pa trenutno oz. zadnje delo. Splača se dopisat poleg države, da ne rabiš delovne vize v EU. To je skoraj prvo vprašanje, ki ga dobiš ;).

Lahko pa uporabiš Muskov template...

http://www.businessinsider.com/elons-mu...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mufasa ::

Invictus je izjavil:

Zgubit nimaš kaj.

Samo pri CVju pazi, da so že na prvi strani relevantni in zadnji podatki. Ker druge strani nihče ne bere ;). Vsaj ne na začetku... Pa ne gor pisat svojega zakonskega stanu, števila otrok, slike ne rabiš oz. pogojno.

Najprej so kontaktni podatki, potem izobrazba, sledijo certifikati, kot zadnje pa trenutno oz. zadnje delo. Splača se dopisat poleg države, da ne rabiš delovne vize v EU. To je skoraj prvo vprašanje, ki ga dobiš ;).

Lahko pa uporabiš Muskov template...

http://www.businessinsider.com/elons-mu...


Slika je ok, če nisi ravno grd. Zapelji se k fotografu v srajci naj te slika.

Morda bo koga presenetilo slednje...pričakovana bruto letna plača je v Nemčiji kar standarden podatek na prvi strani na CVju, sploh če se pošilja direktno na bodočega zaposljevalca.
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

Invictus ::

Mufasa je izjavil:


Morda bo koga presenetilo slednje...pričakovana bruto letna plača je v Nemčiji kar standarden podatek na prvi strani na CVju, sploh če se pošilja direktno na bodočega zaposljevalca.

Drugače je v tujini čisto normalno, da se ob oglasu za službo napiše letna bruto plača. Ponavadi od - do DOE (Depends On Experience).

Nekaj, kar je pri nas znanstvena fantastika, kljub precej fajn postu na FB v Slo Developerji grupi. Zgleda delodajalci in kadrovske ne berejo te skupine...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

poweroff ::

perci je izjavil:

V resnici je v IBM (v SLO) zaposlenih precej nesposobnežev (po raznoraznih vezah) in potem med njimi tisti ta sposobni res prosperirajo, če gredo freelancat. Sploh, če so pripravljeni iti v tujino, kar je prej izjema kot pravilo.

A bejž no, tega pa ne verjamem. To je pa ja privatno podjetje in ne državna uprava... :))
sudo poweroff

Mufasa ::

Invictus je izjavil:

Mufasa je izjavil:


Morda bo koga presenetilo slednje...pričakovana bruto letna plača je v Nemčiji kar standarden podatek na prvi strani na CVju, sploh če se pošilja direktno na bodočega zaposljevalca.

Drugače je v tujini čisto normalno, da se ob oglasu za službo napiše letna bruto plača. Ponavadi od - do DOE (Depends On Experience).

Nekaj, kar je pri nas znanstvena fantastika, kljub precej fajn postu na FB v Slo Developerji grupi. Zgleda delodajalci in kadrovske ne berejo te skupine...


Moje izkušnje z non-contract work - razpisi za redno zaposlitev:

Recimo na straneh od firm ki oglašujejo prosta delovna mesta pri sebi, tega podatka načeloma ni. Tudi se izogneš marsikaterim brezveznim klicom Headhunterjov če to vpišeš ob vpisu v njihovo bazo. Ponavadi je itak večinoma non contract work napisan v smislu 45-75 DOE, pri čemer je potrebno vedet da marsikatera firma potem za redn consulting pri stranki ponavadi ponuja ali vštet potovalni čas v delo (delaš sam 4 dni pri stranki), ali pa 20% višjo colo (delaš 5 dni / teden pri stranki) - kar vzameš. Je pa standard 30-40 dni dopusta.
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

BigWhale ::

perci je izjavil:

No ja, je tudi kakšna slovenska firma, kjer se da Cobol naučit.


Javna Uprava ... :>

harmony ::

Sami strokovanjaki tle. Jaz vseeno menim, da ste / so nekateri IT-jevci prevec placani.

Vceraj sem imel eno izkusnjo. IT eksterni bi nam moral upgrejdati ESX in vCenter. Po treh urah mu ni uspelo niti drugega koraka izvesti, torej klikniti na next, ker je ves cas metalo neko sql napako povezano z userjem.

No in ta je masno placan s strani podjetja. Ampak, kaj pa cmo...on je "strokovnjak". Sem mislil, da v svoji firmi stagniram, ker firma ne vlaga v novo tehnologijo, ampak ko vidim, tele eksterne kekce, ki vedo se manj kot jaz o temi, sem ponosen na svoje znanje.

Sicer mogoce offtopic, ampak ravno taksni se oglasujejo kot top in ne vem kaksen kader.

Jerry000 ::

Invictus je izjavil:

Zgubit nimaš kaj.

Samo pri CVju pazi, da so že na prvi strani relevantni in zadnji podatki. Ker druge strani nihče ne bere ;). Vsaj ne na začetku... Pa ne gor pisat svojega zakonskega stanu, števila otrok, slike ne rabiš oz. pogojno.

Najprej so kontaktni podatki, potem izobrazba, sledijo certifikati, kot zadnje pa trenutno oz. zadnje delo. Splača se dopisat poleg države, da ne rabiš delovne vize v EU. To je skoraj prvo vprašanje, ki ga dobiš ;).

Lahko pa uporabiš Muskov template...

http://www.businessinsider.com/elons-mu...

Slike nerad dajem zraven. Drugače pa hvala za tipse. CV že imam, ampak ga bom moral malo updejtat/popravit...je že star :).

Malo offtopic...je kak fajn spell check program za ANG in SLO jezik?

Isotropic ::

Invictus je izjavil:

Mufasa je izjavil:


Morda bo koga presenetilo slednje...pričakovana bruto letna plača je v Nemčiji kar standarden podatek na prvi strani na CVju, sploh če se pošilja direktno na bodočega zaposljevalca.

Drugače je v tujini čisto normalno, da se ob oglasu za službo napiše letna bruto plača. Ponavadi od - do DOE (Depends On Experience).

Nekaj, kar je pri nas znanstvena fantastika, kljub precej fajn postu na FB v Slo Developerji grupi. Zgleda delodajalci in kadrovske ne berejo te skupine...

http://stellenanzeige.monster.de/catia-...
http://www.monster.de/jobs/suche/?q=cat...
aja?
tudi v avstriji običajno napišejo min. plačo za tako delovno mesto.

Zgodovina sprememb…

pegasus ::

harmony je izjavil:

Sicer mogoce offtopic, ampak ravno taksni se oglasujejo kot top in ne vem kaksen kader.
To ni offtopic ... ker je dejstvo, da se premalo oglašujemo in znamo prodajat. Vsaj zase lahko to trdim.
Obstaja piramida znanja, ki izgleda nekako tako:

Nezavedno znanje - guru
Zavedno znanje
Zavedno neznanje
Nezavedno neznanje - gostilniški expert

Sebe vidim na drugem nivoju, torej vem kaj vse obstaja in kaj vse ne znam. Ko se razgledam po širši okolici, je to že ogromno, saj je večina ljudi res nezainteresirana za vse, kar jim ni treba početi. Po svoje žalostno ...

crniangeo ::

pegasus je izjavil:


Sebe vidim na drugem nivoju, torej vem kaj vse obstaja in kaj vse ne znam. Ko se razgledam po širši okolici, je to že ogromno, saj je večina ljudi res nezainteresirana za vse, kar jim ni treba početi. Po svoje žalostno ...


V bistvu mi je to poznano. Dejansko, ko delaš za manjšo firmo, imaš več pooblastil in več se učiš in imaš tudi željo. Ko pa začneš delati za večjo firmo pa te sam omejujejo do take mere, da te na koncu nič več ne zanima. Žalostno ampak resnično :)
Pri sebi moram potrkat na les, da kljub takem okolju še vedno ljubiteljsko opravljam druga dela :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Invictus ::

harmony je izjavil:

Sami strokovanjaki tle. Jaz vseeno menim, da ste / so nekateri IT-jevci prevec placani.

Vceraj sem imel eno izkusnjo. IT eksterni bi nam moral upgrejdati ESX in vCenter. Po treh urah mu ni uspelo niti drugega koraka izvesti, torej klikniti na next, ker je ves cas metalo neko sql napako povezano z userjem.

No in ta je masno placan s strani podjetja. Ampak, kaj pa cmo...on je "strokovnjak". Sem mislil, da v svoji firmi stagniram, ker firma ne vlaga v novo tehnologijo, ampak ko vidim, tele eksterne kekce, ki vedo se manj kot jaz o temi, sem ponosen na svoje znanje.

Sicer mogoce offtopic, ampak ravno taksni se oglasujejo kot top in ne vem kaksen kader.

Offtopic gor ali dol, včasih folk na nekih IT oddelkih v državnih firmah in inštitucijah pričakuje preveč od zunanjih, medtem ko sam zna dvignit samo telefon. Zna nekaj pobluzit, kar večinoma zakomplicira design. Kar se tiče tvojega VMWare primera, ste pa krivi sami naročniki. Težko je ocenit nekoga, če kaj zna, če pa tudi sam tega ne znaš.

Če se ne znaš sam prodat, daš CV agenciji. Oni bodo že našli kaj. Pobrali 10-15%, ampak saj so ti našli delo, ki ni slabo plačano.

Če pa misliš, da smo mi preplačani, pa pomisli zakaj imaš ti tako slabo plačo... Definitivno ni naša krivda ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

pegasus ::

crniangeo je izjavil:

Ko pa začneš delati za večjo firmo pa te sam omejujejo do take mere, da te na koncu nič več ne zanima.
In večina ljudi se s tem mirno sprijazni ... Tudi to je žalostno.

Isotropic ::

crniangeo je izjavil:

pegasus je izjavil:


Sebe vidim na drugem nivoju, torej vem kaj vse obstaja in kaj vse ne znam. Ko se razgledam po širši okolici, je to že ogromno, saj je večina ljudi res nezainteresirana za vse, kar jim ni treba početi. Po svoje žalostno ...


V bistvu mi je to poznano. Dejansko, ko delaš za manjšo firmo, imaš več pooblastil in več se učiš in imaš tudi željo. Ko pa začneš delati za večjo firmo pa te sam omejujejo do take mere, da te na koncu nič več ne zanima. Žalostno ampak resnično :)
Pri sebi moram potrkat na les, da kljub takem okolju še vedno ljubiteljsko opravljam druga dela :)

in 0 budgeta, tko da moraš improvizirat, kar se pa v resnih org. ne grejo.

harmony ::

Invictus je izjavil:

harmony je izjavil:

Sami strokovanjaki tle. Jaz vseeno menim, da ste / so nekateri IT-jevci prevec placani.

Vceraj sem imel eno izkusnjo. IT eksterni bi nam moral upgrejdati ESX in vCenter. Po treh urah mu ni uspelo niti drugega koraka izvesti, torej klikniti na next, ker je ves cas metalo neko sql napako povezano z userjem.

No in ta je masno placan s strani podjetja. Ampak, kaj pa cmo...on je "strokovnjak". Sem mislil, da v svoji firmi stagniram, ker firma ne vlaga v novo tehnologijo, ampak ko vidim, tele eksterne kekce, ki vedo se manj kot jaz o temi, sem ponosen na svoje znanje.

Sicer mogoce offtopic, ampak ravno taksni se oglasujejo kot top in ne vem kaksen kader.

Offtopic gor ali dol, včasih folk na nekih IT oddelkih v državnih firmah in inštitucijah pričakuje preveč od zunanjih, medtem ko sam zna dvignit samo telefon. Zna nekaj pobluzit, kar večinoma zakomplicira design. Kar se tiče tvojega VMWare primera, ste pa krivi sami naročniki. Težko je ocenit nekoga, če kaj zna, če pa tudi sam tega ne znaš.

Če se ne znaš sam prodat, daš CV agenciji. Oni bodo že našli kaj. Pobrali 10-15%, ampak saj so ti našli delo, ki ni slabo plačano.

Če pa misliš, da smo mi preplačani, pa pomisli zakaj imaš ti tako slabo plačo... Definitivno ni naša krivda ;).


Ne bod toliko napihnjen. V tej temi si ze veckrat dokazal kdo ali kaj si. Ne delam v drzavni upravi, ne delam sploh v sloveniji. Sem del ekipe internega IT oddelka v podjetju od 600 zaposlenih.

Sam sem deklica za vse in nimam casa za poznavanje vse tehnologije. Namrec potem bi moral biti strokovnjak na vmware podrocju, na netappu, na cisko svicih, na sekjuritiju...

Zato, pa podjetje najame zunanjega izvajalca, da naredi tisto, kar dela vsak dan. V tem primeru je to eksterni izvajalec, eksperti na vmware.

In ne more mi eksterni klikat 3ure in po telefonu mi brat iz gugla, ker to lahko tudi sam naredim. Od eksternga, kakor se je tudi od mene v Sloveniji pricakovalo, pricakujem, da je sposoben napako locirati, oceniti cas za odpravo napake in podati narocniku resitev, saj je za to PLACAN, ne pa da po treh urah se vrnem na snepshot. To sem lahko tudi sam delal v produkciji.

Invictus ::

harmony je izjavil:


In ne more mi eksterni klikat 3ure in po telefonu mi brat iz gugla, ker to lahko tudi sam naredim. Od eksternga, kakor se je tudi od mene v Sloveniji pricakovalo, pricakujem, da je sposoben napako locirati, oceniti cas za odpravo napake in podati narocniku resitev, saj je za to PLACAN, ne pa da po treh urah se vrnem na snepshot. To sem lahko tudi sam delal v produkciji.

Potem si si sam kriv, ker svojemu nadrejenemu ne poveš, da je zunanja firma zanič. V bistvu delaš škodo firmi... Skoraj razlog da te vržejo ven...

Če si pač deklica za vse, nismo mi krivi. Si pač
jack of all trades and master of none
;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

harmony ::

Invictus je izjavil:

harmony je izjavil:


In ne more mi eksterni klikat 3ure in po telefonu mi brat iz gugla, ker to lahko tudi sam naredim. Od eksternga, kakor se je tudi od mene v Sloveniji pricakovalo, pricakujem, da je sposoben napako locirati, oceniti cas za odpravo napake in podati narocniku resitev, saj je za to PLACAN, ne pa da po treh urah se vrnem na snepshot. To sem lahko tudi sam delal v produkciji.

Potem si si sam kriv, ker svojemu nadrejenemu ne poveš, da je zunanja firma zanič. V bistvu delaš škodo firmi... Skoraj razlog da te vržejo ven...

Če si pač deklica za vse, nismo mi krivi. Si pač
jack of all trades and master of none
;).


Nisem na odlocitveni poziciji, tako da jaz sodelujem s tistimi, katere nadrejeni izberejo.

anko ::

Samo vseeno si ti skupaj s tem "strokovnjakom" ko pride rihtat zadeve in ti vidiš ali ima kaj pojma ali ne. To pa verjetno že lahko naprej poveš in na podlagi tega lahko nadrejeni že odločijo ali se bo še sodelovalo s tem podjetjem ali ne. Razen če - ste podružnica tujega podjetja, ki "vsiljuje" svoje podizvajalce zaradi krovne pogodbe na nivoju koncerna, ali pa če je zunanje podjetje prišlo zraven prek VIP... Potem pa nimaš kaj :)

111111111111 ::

harmony je izjavil:


Nisem na odlocitveni poziciji, tako da jaz sodelujem s tistimi, katere nadrejeni izberejo.

WTF? Si na poziciji da poročaš nadrejenemu, da je zunanji izvajalec poslal šalabajzerja.

@anko: vedno imaš kaj. Pritožiš se, da so poslali nesposobnega človeka in naj pošljejo drugega.

Zgodovina sprememb…

harmony ::

anko je izjavil:

Samo vseeno si ti skupaj s tem "strokovnjakom" ko pride rihtat zadeve in ti vidiš ali ima kaj pojma ali ne. To pa verjetno že lahko naprej poveš in na podlagi tega lahko nadrejeni že odločijo ali se bo še sodelovalo s tem podjetjem ali ne. Razen če - ste podružnica tujega podjetja, ki "vsiljuje" svoje podizvajalce zaradi krovne pogodbe na nivoju koncerna, ali pa če je zunanje podjetje prišlo zraven prek VIP... Potem pa nimaš kaj :)

Oboje (koncern in tudi VIP), ter na koncu tudi cena.
Ce bi se mene vprasalo, bi ga ze po 1h poslal v k..., ker se me ne vprasa...je pac tako kot je.

McMallar ::

Pac naredis kot je Chuapoiz rekel - poves sefu da so poslali nesposobnega cloveka. Smo se ze pritozili in se je firma lepo opravicila ter naslednjic poslala drugega, ki je bil boljsi.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

c3p0 ::

Še vedno se hodi na lokacijo za take banalne zadeve? IPMI je sci-fi?

Invictus ::

c3p0 je izjavil:

Še vedno se hodi na lokacijo za take banalne zadeve? IPMI je sci-fi?

Zakonski omejitve, paranoičen security officer, pomanjkanje VPN dostopa ali butast šef ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mufasa ::

Invictus je izjavil:

Zakonski omejitve, paranoičen security officer, pomanjkanje VPN dostopa ali butast šef ;).


Lahko samo potrdim. Še posebaj v nemškem Banking in Zavarovalništvu...
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

McMallar ::

V nasem primeru je slo za HW, tako da je bil potreben fizicni obisk. EMC je zelo obcutljiv kar se tice opreme pod supportom.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

perci ::

BigWhale je izjavil:

perci je izjavil:

No ja, je tudi kakšna slovenska firma, kjer se da Cobol naučit.


Javna Uprava ... :>

Pa tudi kakšna banka itd...

Mufasa ::

"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

PrihajaNodi ::

Spoken as true, spreadshit manager :)).


Indeed, v Romuniji imam firmo, zaposlene, tako da mi ni slabo. Ljudje imajo znanje in z 2500EUR itjevci zivijo tu bolje kot v Angliji z 5k in vec. Kmalu se bomo razsirili se v Slo in Hr. Dejansko mi ni hudo. Se vec, precej, precej bolje mi gre kot v Slo ali celo Nemciji. Ti pa se naprej delaj kot freelancer:) Sicer pa delam z vzhoevropejci in imam vec slabih izkusenj s slovenci kot z njimi.

Zgodovina sprememb…

flbroker ::

Kmalu boste morali zid postavit okrog Romunije glede na to koliko IT-jevcev emigrira tja vsak dan.

PrihajaNodi ::

Huh ne bos verjel kako nekatere stvari dobro delujejo. Za vsako pogodbo na banki pride osebje do tebe. Kako je pa pri vas? Se kar cakate v vrstah? Mladi imajo tu sanse, kako pa je v Sloveniji?

111111111111 ::

Kaj pa sploh delate?

PrihajaNodi ::

flbroker je izjavil:

Kmalu boste morali zid postavit okrog Romunije glede na to koliko IT-jevcev emigrira tja vsak dan.



Res je. Zato pa so stanovanja tako draga skupaj z najemnninami

111111111111 je izjavil:

Kaj pa sploh delate?



Distribucija, oglasevanje.

Zgodovina sprememb…

Majkl ::

Tudi tale CV od Marisse Mayer je dober start za pripravo CVja ;)

http://www.businessinsider.com/a-sample...
FMPOV

Invictus ::

Preveč privatnih zadev...

In preveč hipsterskih zadev. Neprimeren za inženirja.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kuall ::

Je na razgovoru pametno povedat, da jim znaš skrekat licenco glavnega programa firme?
Plus je to, da jim s tem pokažeš, da nekaj znaš in najbrž bi bli veseli te informacije.
Minus pa to, da jim s tem poveš, da si jih goljufal in tudi malo nerodno je to povedat.
Je pa precej majhna možnost, da bom dobil to službo, razen če jih bom z nečim prepričal. To bi bila ena taka stvar.
Kaj pa to pomeni, da imaš 3 razgovore za programerja v enem tednu ampak v nobene ne uspeš, rečejo, da ti bodo dali testne naloge pol pa nič ne slišiš od njih. Koliko jih pa povabijo na razgovor te firme? Po moje samo ene 5? Ker če razgovor traja 1 uro si po moje ne morejo privoščit polno kandidatov.

smacker ::

Če znaš še popravit luknjo v licenci, potem vsekakor omeni - nekaj v stilu kak meniš da bi lahko izboljšal njihov produkt in doprinesel k podjetju. Drugače bi jaz raje bil tiho ;)

c3p0 ::

Izraziš se malo bolj politično, npr. "ukvarjam se tudi z varnostjo programske opreme, našel sem luknje že v ničkoliko programih. Z veseljem bi kot začetno nalogo analiziral tudi vašega, nato ga lahko izboljšamo".

Invictus ::

kuall je izjavil:

Je na razgovoru pametno povedat, da jim znaš skrekat licenco glavnega programa firme?
Plus je to, da jim s tem pokažeš, da nekaj znaš in najbrž bi bli veseli te informacije.
Minus pa to, da jim s tem poveš, da si jih goljufal in tudi malo nerodno je to povedat.
Je pa precej majhna možnost, da bom dobil to službo, razen če jih bom z nečim prepričal. To bi bila ena taka stvar.
Kaj pa to pomeni, da imaš 3 razgovore za programerja v enem tednu ampak v nobene ne uspeš, rečejo, da ti bodo dali testne naloge pol pa nič ne slišiš od njih. Koliko jih pa povabijo na razgovor te firme? Po moje samo ene 5? Ker če razgovor traja 1 uro si po moje ne morejo privoščit polno kandidatov.

Super. Je glavni program kupljen? Tako butastega razloga da te vzamejo v službo pa res ne...

Ker jim boš skrekal program, jim boš nakopal cel kup kazni zaradi nelegalne programske opreme. Super še enkrat...

Če si bil na 3 razgovorih, še ne pomeni, da morajo zdaj vsi skakati okoli tebe... Če bo, bo. Ampak najbrž ne... Kadrovska si glede novih kandidatov privošči skoraj vse kar hoče. Predvsem pa neodločitev...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jype ::

Invictus> Ker jim boš skrekal program, jim boš nakopal cel kup kazni zaradi nelegalne programske opreme. Super še enkrat...

Program, ki ga firma, kjer se zaposluješ, ustvarja. Ne programa, ki ga uporablja.

Spura ::

c3p0 je izjavil:

Še vedno se hodi na lokacijo za take banalne zadeve? IPMI je sci-fi?

A tale IPMI?

http://www.itworld.com/article/2708437/...

Kot pravi reklama: Backdoor, serijsko.

ABX ::

Majkl je izjavil:

Tudi tale CV od Marisse Mayer je dober start za pripravo CVja ;)

http://www.businessinsider.com/a-sample...


CV daš delat profesionalni firmi. Za 100eur ga dobiš v bilo katerem jeziku.
Seveda ga moreš napisat ti (kot da oni vejo kaj ti znaš), samo potem ga oni formatirajo pravilno.
Tak CV potem te pripelje čez HR z lahkoto in od tam naprej, če veš kaj počneš, ni več problemov.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

jype ::

Spura> Kot pravi reklama: Backdoor, serijsko.

Zato pa tega v praksi skoraj nihče ne počne brez VPN povezave.

Spura ::

Ja, ok, ampak mora bit potem firewall pred to masino, da prejema povezave samo iz VPN endpointa. Kar pa verjetno ni.

jype ::

Spura> Ja, ok, ampak mora bit potem firewall pred to masino, da prejema povezave samo iz VPN endpointa. Kar pa verjetno ni.

Če tega ni, potem je treba bodisi najeti, bodisi odpustiti človeka, ki se ukvarja z varnostjo in omrežji.

tony1 ::

Drži.

Mavrik ::

jype je izjavil:

Spura> Ja, ok, ampak mora bit potem firewall pred to masino, da prejema povezave samo iz VPN endpointa. Kar pa verjetno ni.

Če tega ni, potem je treba bodisi najeti, bodisi odpustiti človeka, ki se ukvarja z varnostjo in omrežji.


Nisem vedel da lahko kar odpuščaš ljudi od podjetja ki ti daje kolokacijo.
The truth is rarely pure and never simple.

AndrejO ::

Mavrik je izjavil:

jype je izjavil:

Spura> Ja, ok, ampak mora bit potem firewall pred to masino, da prejema povezave samo iz VPN endpointa. Kar pa verjetno ni.

Če tega ni, potem je treba bodisi najeti, bodisi odpustiti človeka, ki se ukvarja z varnostjo in omrežji.


Nisem vedel da lahko kar odpuščaš ljudi od podjetja ki ti daje kolokacijo.

Sicer to nima zveze s programiranjem, ampak če postavljaš svoje sisteme v kolokacijo, potem tam postaviš tudi svoj požarni zid za katerim imaš svoje lastno zasebno omrežje. Pa četudi to obsega samo en strežnik.

To so pač "skriti stroški" gole kolokacije.

jype ::

To je smiselno, če najameš celo omaro. Če imaš nekje najetih par U in par sto megabitov, se ne splača, zato je smiselno, da ponudnik zagotavlja infrastrukturo, ki jo potrebuješ.

Če je ne, ponudnika zamenjaš in s tem vsaj kar se tebe tiče odpustiš kar vse, ki so tam zaposleni.

Če rad hekaš se pa da vse živo, od tega, da iz SOHO routerja odšraufaš motherboard in ga naselotejpaš v ohišje strežnika, da imaš firewall, pa vse do tega, da imaš IPMI vmesnik dostopen prek mašine tvojega prijatelja v sosednji omari.
««
148 / 357
»»