» »

Plače v IT industriji

Plače v IT industriji

Temo vidijo: vsi
««
147 / 357
»»

Smurf ::

Invictus je izjavil:

Greš, ko zveš da je tam to tedenska plača ;).

Po mojih izkusnjah so place bolj v rangu 100k-150k bruto letno (in ne miljon in pol).

smacker ::

4k/teden = 200k letno, kje si ti miljone potegnil?

Mavrik ::

Verjetno z istega prostora kot je bila potegnjena ta 4k/teden številka :P
The truth is rarely pure and never simple.

Invictus ::

3000/teden neto se da doseči. Meni manjka še malo ;). Pa včasih malo pofušam z dodatnim poslov, ki jih delam hkrati. Pa se nabere.

Sam sem pokasiral že več kot 1000EUR/dan. Sam to je malokrat. Moraš imeti res dober mesec... Če bo vse po sreči, bo to naslednji ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

111111111111 ::

Prava slovenska fovšija z moje strani. :)

Jerry000 ::

111111111111 je izjavil:

Prava slovenska fovšija z moje strani. :)

+1
Jaz mam tok v 1 mescu, ne pa tednu :)

harmony ::

111111111111 je izjavil:

Prava slovenska fovšija z moje strani. :)

Tudi ti lahko uspes. On je pac bolj sposoben kot ti. No, ocitno je bolj sposoben tudi od mene, ker o taksnem kesu lahko samo sanjam. No mogoce, ce bi postal zigolo bi slo.

jype ::

To je 100 evrov na uro, kar je za nekatera ozka domenska znanja precej običajen prihodek. V nekaterih finančnih ustanovah plačajo še precej več, dela je pa kolikor ga lahko opraviš.

Največja težava takšnega dela je v tem, da te je kot Slovenca strah, da boš zaslužil več kot 100.000 evrov v letu in ne boš več "normiranec".

Invictus ::

Res je.

Ampak, ker večinoma delaš preko agencij, tam pa se jim gre za svojo provizijo, se da to 100k omejitev malo obiti. Važno da ne prekoračiš 100k 2 leti zapored ;).

Žal še nisem prišel v finančne inštitucije... Vsaj ne direktno...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jype ::

Invictus> Žal še nisem prišel v finančne inštitucije... Vsaj ne direktno...

Če obvladaš delo z R in Numpy mi povej, mogoče še vedno koga iščejo. A si v Londonu?

Invictus ::

Nope, Frankfurt...

Ampak sem 80% v Sloveniji. Delo od doma je čisto kul...

Sam se ukvarjam z auditom uporabnikov, ne direktno s finančnimi inštrumenti...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

jype ::

Sure, vseeno se moraš pa tam pokazat parkrat na mesec. Banke nimajo slacka :)

Invictus ::

Pač riskiraš 1x na mesec denar za hotel in letalsko karto, preživiš malo časa s sodelavci na kavi, izveš kaj zanimivega od šefa, itn... Ob takih dohodkih ni panike ;). Če bi bili bolj moderni pri komunikaciji, še tega ne bi bilo treba. Recimo video konferenca namesto telefonske konference...

Večina stvari na mednarodnem polju, ki jih tukaj objavljam, je od tam.

Recimo, zvedel sem, da bo tak projekt, ki ga izvajam zdaj, v bodoče zalaufal še v vsaj treh drugih državah. Dovolj dela zame za par let ob "super" organiziranosti moje stranke :P.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mavrik ::

Invictus je izjavil:

3000/teden neto se da doseči. Meni manjka še malo ;). Pa včasih malo pofušam z dodatnim poslov, ki jih delam hkrati. Pa se nabere.

Sam sem pokasiral že več kot 1000EUR/dan. Sam to je malokrat. Moraš imeti res dober mesec... Če bo vse po sreči, bo to naslednji ;).


Seveda se da to vse doseči. Sam če to prodajaš kot sustainable prihodek po izračunu delovne ure * število ur v letu pa precej lažeš ;)
The truth is rarely pure and never simple.

Invictus ::

Prva cifra je sustainable. Malo manj ko 3 jurje. Od oktobra naprej...

Druga cifre je občasna. Odvisna od letnega časa in in ko je treba zapraviti budžet strank za izobraževanje ;).

Pač takrat stisnem in delam dvojne ure. A to nihče ne počne ?!?!?!
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mavrik ::

Seveda, sam pač to da maš par mesecev na leto toliko dela se pač ne prevede v mesečno plačo x12 :)
The truth is rarely pure and never simple.

Invictus ::

Ampak se že zadnje 2 leti. Z malo nižjimi tedenskimi dohodki... Tako da...

Ampak ti že bolj veš od mene kake dohodke imam.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

jype ::

Načeloma se pri takih dohodkih hitro sprijazniš s tem, da je bolj prijetno delat približno en dan na teden in zaslužit slabega jurja, kot delat cele dneve in služit toliko, da ne veš kaj bi počel.

Excalibrus ::

Oh no, dnar pa ni problem zapravit. Meni osebno bi bilo preveč dolgčas če bi sam 1 dan na teden delu, ostale dni pa lenaru. Veliko je odvisn tut od službe in kok z veseljem jo opravljaš seveda.

Invictus ::

jype je izjavil:

Načeloma se pri takih dohodkih hitro sprijazniš s tem, da je bolj prijetno delat približno en dan na teden in zaslužit slabega jurja, kot delat cele dneve in služit toliko, da ne veš kaj bi počel.

Meni bi bilo idealno da bi delal ponedeljek, torek in četrtek :D. Ostale dni pa lahko športam... Sicer pa skoraj tako delam ;). Ob sredah in petkih ni sestankov, da bi moral tam viset...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

smacker ::

Še dobro da je danes sreda, da maš čas za slotech ;)

jype ::

Excalibrus> Meni osebno bi bilo preveč dolgčas če bi sam 1 dan na teden delu, ostale dni pa lenaru. Veliko je odvisn tut od službe in kok z veseljem jo opravljaš seveda.

Jasno. Pa saj ne gre za lenarjenje. Lahko se tudi boriš za pravice gejev na slo-techu, ali pa kolesariš.

hojnikb ::

smacker je izjavil:

Še dobro da je danes sreda, da maš čas za slotech ;)

za sloteć se vedno najde čas >:D
#brezpodpisa

Jerry000 ::

@Invictus, sorry če sem spregledal...kaj pa sploh delaš da služiš takšne denarje? Programer kakšnega hudega sistema? Nisem ravno vešč v programskem svetu, tako da po domače razloži če je kaj nepoznanega za non programerje :)

pegasus ::

Največ na hitro zaslužiš, če drugim soliš pamet (aka consultant). Še posebej, če veš nekaj o kompleksnih poslovnih sistemih ala sap in oracle. Verjamem, da ima tudi ibm kaj na tem nivoju ...

Invictus ::

Jerry000 je izjavil:

@Invictus, sorry če sem spregledal...kaj pa sploh delaš da služiš takšne denarje? Programer kakšnega hudega sistema? Nisem ravno vešč v programskem svetu, tako da po domače razloži če je kaj nepoznanega za non programerje :)

Sam sem bolj integrator. Programiram že dolgo ne. Razen pač par SQL zadev, kaka skripta, pa kak čuden jezik za kak enterprise softver.

Tukaj ste nekateri zelo omejeni pri definiciji kaj računalništvo je ;). Ni to samo programiranje ;). In ni samo "consultant" job tisto kar prinaša keš.

Tukaj sem najboljši v timu, naredim svoje, hitreje in bolje kot ostali, dam kako idejo, ki se nikoli ne realizira, ker en butast "arhitekt" vse povozi, nek CFO me je hotel že odpikati, pa so mu povedali da sem rešil pogodbo pred penali (ker sem tako dober ;), je pa res da ta softver tudi predavam...), zdaj sem pa skoraj bolj zaščiten kot kočevski medved :D. Seveda to ne pomeni, da ne bom letel takoj, ko se še en višji CFO vtakne v mojo mesečno postavke in se odloči da me ne rabijo. Ampak mi dol vsi. Se bo že našlo kaj novega. Imam rezerve za kar nekaj let...

pegasus je izjavil:

Največ na hitro zaslužiš, če drugim soliš pamet (aka consultant). Še posebej, če veš nekaj o kompleksnih poslovnih sistemih ala sap in oracle. Verjamem, da ima tudi ibm kaj na tem nivoju ...

Dolgoročno ne... Svetovalci pri nas služijo samo še v državnih firmah, kjer je vse prepleteno... Tako da morajo tudi svetovalci del zaslužka dati naprej. po možnosti firmi žene tistega, ki je podpisal njihov račun...

SAP tarife so še vedno 800-900EUR/dan. Za nekega padalca, one-man-band človeka, ki ima kak certifikat, ali pa zna ABAK ;). In je seveda pripravljen potovati. Drugače so tarife tudi 3x - 4x manjše.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Jerry000 ::

Invictus je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

@Invictus, sorry če sem spregledal...kaj pa sploh delaš da služiš takšne denarje? Programer kakšnega hudega sistema? Nisem ravno vešč v programskem svetu, tako da po domače razloži če je kaj nepoznanega za non programerje :)

Sam sem bolj integrator. Programiram že dolgo ne. Razen pač par SQL zadev, kaka skripta, pa kak čuden jezik za kak enterprise softver.

Tukaj ste nekateri zelo omejeni pri definiciji kaj računalništvo je ;). Ni to samo programiranje ;). In ni samo "consultant" job tisto kar prinaša keš.

Tukaj sem najboljši v timu, naredim svoje, hitreje in bolje kot ostali, dam kako idejo, ki se nikoli ne realizira, ker en butast "arhitekt" vse povozi, nek CFO me je hotel že odpikati, pa so mu povedali da sem rešil pogodbo pred penali (ker sem tako dober ;), je pa res da ta softver tudi predavam...), zdaj sem pa skoraj bolj zaščiten kot kočevski medved :D. Seveda to ne pomeni, da ne bom letel takoj, ko se še en višji CFO vtakne v mojo mesečno postavke in se odloči da me ne rabijo. Ampak mi dol vsi. Se bo že našlo kaj novega. Imam rezerve za kar nekaj let...

pegasus je izjavil:

Največ na hitro zaslužiš, če drugim soliš pamet (aka consultant). Še posebej, če veš nekaj o kompleksnih poslovnih sistemih ala sap in oracle. Verjamem, da ima tudi ibm kaj na tem nivoju ...

Dolgoročno ne... Svetovalci pri nas služijo samo še v državnih firmah, kjer je vse prepleteno... Tako da morajo tudi svetovalci del zaslužka dati naprej. po možnosti firmi žene tistega, ki je podpisal njihov račun...

SAP tarife so še vedno 800-900EUR/dan. Za nekega padalca, one-man-band človeka, ki ima kak certifikat, ali pa zna ABAK ;). In je seveda pripravljen potovati. Drugače so tarife tudi 3x - 4x manjše.

Z takim zaslužkom ni dvoma o tem za par let :). Vsekakor pa svaka čast, kapo dol :)

111111111111 ::

harmony je izjavil:

111111111111 je izjavil:

Prava slovenska fovšija z moje strani. :)

Tudi ti lahko uspes. On je pac bolj sposoben kot ti. No, ocitno je bolj sposoben tudi od mene, ker o taksnem kesu lahko samo sanjam. No mogoce, ce bi postal zigolo bi slo.


Eh, moja ženka je preveč navezana na našo državico, tako da lahko o takih prihodkih samo sanjam. :) Pa zaenkrat mi ustreza 8 urni delovnik, ker so otroci majhni. POtem bomo pa še kak s.p. odprli, invictusu bom pa ostal po stari slovenski navadi samo fovš. :)

cegu ::

Invictus je izjavil:

.

Predvidevam da ne bi vzel kakega vajenca ali pa šel na kofe, da bi povedal, kako vstopiti v ta svet? Bi z veseljem spremenil mojo rezervo nekaj mesecev v nekaj let.

PrihajaNodi ::

Invictus je dejal da bo vse več Freelancerjev. Na Freelance.com 10.000 projektov pa 20.0000 frelancerjev. S tem da je že sama stran narejana gnilo. Iščem nekoga, za izdelovanje malce bolj kompleksnih web pagov. Res pa je da je polno indijcev in ostalee gamadi sam pa iščem lokalca. Denar pa je pravzaprav za delo irelevanten. Jasno, pa ne ponujam par stotakov, in potem dobiš miljavžt ponudb z bog ve kje prevlečenimi referencami.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Freelance.com, odesk.com in podobna sranja so brez zveze. Najti moraš agencijo, ki se ukvarja s posredovanjem takega posla, ki ga ti obvladaš.

Sam trenutno delam preko http://questax.com... Delajo na meško govorečem področju. Pokrivajo zraven še Švico poleg Nemčije. V UK sem delal preko http://technet-it.co.uk...

Ne sanjajte o direktni pogodbi. Velike firme se tega ne gredo... Male so pa približno tako zanesljive kot pri nas, pri čemer je znesel večji...

Ampak najprej napišite CV v angleščini, pa če se da, še v nemščine. Prej se ne lotevajte ničesar...

111111111111 je izjavil:


Eh, moja ženka je preveč navezana na našo državico, tako da lahko o takih prihodkih samo sanjam. :) Pa zaenkrat mi ustreza 8 urni delovnik, ker so otroci majhni. POtem bomo pa še kak s.p. odprli, invictusu bom pa ostal po stari slovenski navadi samo fovš. :)

Moja je bila tudi, zato sem ločen ;). Sicver se pa ni nujno preselit... Dosti joba je potem remote...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

PrihajaNodi ::

Ampak jaz imam projekt in ne iščem dela. Oziroma potrebujem ljudi.

Zgodovina sprememb…

amacar ::

Na teh freelance/upwork... se tudi da najti kaj pametnega ampak sem bolj začetnik, tako da za zahtevnejša dela niti ne upam konkurirati. Bi pa z veseljem še kakšno uro potegnil popoldan čez vikend za dodatne €, ampak ne vem kje iskati, da bo lažje dobiti, ker kot sem omenil je na teh tujih portalih težko priti zraven.

Če imaš projekt pa daj oglas med zaposlitve.

Invictus ::

PrihajaNodi je izjavil:

Ampak jaz imam projekt in ne iščem dela. Oziroma potrebujem ljudi.

Povej dnevno tarifo da ne zgubljamo časa. Tako mi kot it...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

PrihajaNodi ::

Na žalost to niso mali oglasi. Lahko pa poveš kje na spletu je kak kvaliteten portal za iskanje kadra (vzhodna Evropa).

p.s. budget na projekt (od 5k do 80k lahko tudi več)

Invictus ::

PrihajaNodi je izjavil:


p.s. budget na projekt (od 5k do 80k lahko tudi več)

Ha, ha...

Koga ti zajebavaš. Imaš projekt, pa je varianca keša 75k? Resno? Zakaj pa bi hotel vzhodno Evropejce? A veš da tam slabo govorijo angleško?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

PrihajaNodi ::

Koliko pa bi ti imel 500 k (resno sprasujem)? Stroski so tako nizki da te srat prime linija 50/50 samo 16 EUR na mesec, odprtje firme tudi... Poleg tega je projekt namenjen drzavi v vzhodni Evropi. Ce bi prenesel samo par idej iz Slovenije tja ti garantiram da lahko zelo solidno zivis. Ampak ne, dajmo raje delat kot freelancerji v Nemciji, Avstriji...

Zgodovina sprememb…

Jerry000 ::

Invictus je izjavil:

Freelance.com, odesk.com in podobna sranja so brez zveze. Najti moraš agencijo, ki se ukvarja s posredovanjem takega posla, ki ga ti obvladaš.

Sam trenutno delam preko http://questax.com... Delajo na meško govorečem področju. Pokrivajo zraven še Švico poleg Nemčije. V UK sem delal preko http://technet-it.co.uk...

Ne sanjajte o direktni pogodbi. Velike firme se tega ne gredo... Male so pa približno tako zanesljive kot pri nas, pri čemer je znesel večji...

Ampak najprej napišite CV v angleščini, pa če se da, še v nemščine. Prej se ne lotevajte ničesar...

111111111111 je izjavil:


Eh, moja ženka je preveč navezana na našo državico, tako da lahko o takih prihodkih samo sanjam. :) Pa zaenkrat mi ustreza 8 urni delovnik, ker so otroci majhni. POtem bomo pa še kak s.p. odprli, invictusu bom pa ostal po stari slovenski navadi samo fovš. :)

Moja je bila tudi, zato sem ločen ;). Sicver se pa ni nujno preselit... Dosti joba je potem remote...

Gledam malo po drugi strani pa vidim da ni veliko ponudb za designerja (UI/UX). Al pa sem že malo zaspan :)

Invictus ::

gre se za to, da nimaš pojma kako oceniti projekt. Od 5k - 80k? Ne žali naše inteligence z butastimi ocenami...

To si sam ti misliš. Ko boš delal, recimo s Poljaki, se ti bo zmešalo. Meni se skoraj je. Tako lenega naroda še nisem srečal. Nobene samoiniciative, neka pasivnost pri vseh, da ne govorim o alkoholizmu. In neka, od ne vem kje vzeta narodova samozavest, da so celo dobri. Zaradi česar ti s svojimi nebulozami poberejo cel kup časa. Ter moraš na koncu udarit po mizi. Been there, done that... Seveda se najdejo tudi izjeme.

Slovaki, sploh pa Čehi so precej boljši, samo niso več poceni.

A nisi ti nekaj sanjal o stanovanjih v Varšavi za 300EUR/m2? To samo pove koliko poznaš situacijo...

Jerry000 je izjavil:


Gledam malo po drugi strani pa vidim da ni veliko ponudb za designerja (UI/UX). Al pa sem že malo zaspan :)

najbolj pomembno je, da se dodaš v bazo. Te bodo že našli, če te bodo rabili ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

PrihajaNodi ::

Sem te vprasal po ceni in ne po tvojih zivljenskih izkusnjah.

Invictus ::

Glede na to da ne znaš oceniti niti vrednosti projekta, niti njegovega trajanja, še manj pa je debata o solastništvu in samem projektu, ali pa tega nočeš deliti z nami, nima smisla še naprej komunicirati.

Ampak okvirno zate, pod 10k na mesec se mi ne splača zaenkrat iti. Kar bi lahko sklepal tudi iz mojih prejšnjih postov...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

PrihajaNodi ::

Super, hvala da si me rasvetlil. Sicer pa ni samo tvoje delo tu notri na tem sodeluje ekipa zato je vsaki budali jasno da lahko stroski narastejo. Sicer pa s teboj ne bi sodeloval tudi ce bi rekel 100h evrov za projekt.

P.s. samo za logotip lahko odstejes 1000 evrov. Kje je sele UI. In se enkrat ne, ne morem ocenitu trajanja ne cene projekta. Ker mora biti ze samo prevod 100% slovnicno pravilno izdelan in ce tega ni mi koda ne koristi nic.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

PrihajaNodi je izjavil:

In se enkrat ne, ne morem ocenitu trajanja ne cene projekta. Ker mora biti ze samo prevod 100% slovnicno pravilno izdelan in ce tega ni mi koda ne koristi nic.

Hvala da si nas malo razsvetlil...

Glede na napisano nimaš napisanih niti funkcijskih specifikacij, niti osnove kaj naj bi izdelek bil. Manjka ti design dokument in razdelitev na taske. Kaj šele da bi znal oceniti koliko kak task traja. In seveda iz tega pripadajočih stroškov...

In potem naj se lotimo projekta, po možnosti še zastonj? Pa koga imaš ti tukaj za norca?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

PrihajaNodi ::

Seveda da ne bom tu pisal specifikacij saj to niso mali oglasi. Sem lepo vprasal za dober portal s Freelancerji. Da bi tebe vzel za delo? S tako impulzivno osebo se sploh delati ne da. Ni denar pac pa kvaliteta produkta ki je pomembna.

Zgodovina sprememb…

Jerry000 ::

Invictus je izjavil:

gre se za to, da nimaš pojma kako oceniti projekt. Od 5k - 80k? Ne žali naše inteligence z butastimi ocenami...

To si sam ti misliš. Ko boš delal, recimo s Poljaki, se ti bo zmešalo. Meni se skoraj je. Tako lenega naroda še nisem srečal. Nobene samoiniciative, neka pasivnost pri vseh, da ne govorim o alkoholizmu. In neka, od ne vem kje vzeta narodova samozavest, da so celo dobri. Zaradi česar ti s svojimi nebulozami poberejo cel kup časa. Ter moraš na koncu udarit po mizi. Been there, done that... Seveda se najdejo tudi izjeme.

Slovaki, sploh pa Čehi so precej boljši, samo niso več poceni.

A nisi ti nekaj sanjal o stanovanjih v Varšavi za 300EUR/m2? To samo pove koliko poznaš situacijo...

Jerry000 je izjavil:


Gledam malo po drugi strani pa vidim da ni veliko ponudb za designerja (UI/UX). Al pa sem že malo zaspan :)

najbolj pomembno je, da se dodaš v bazo. Te bodo že našli, če te bodo rabili ;).

Se bom dal mogoče not za foro pa da vidimo :)

111111111111 ::

Ne dajaj se za foro. Napiši resen CV, drugače ne bo nič.

Mavrik ::

Pa poženi spellchecker čez CV. In daj da še kdo pogleda. Prav grozljivo koliko CVjev polnih grozno površnih napak in zatipkov dobimo.
The truth is rarely pure and never simple.

perci ::

Invictus, sap abak?

Invictus ::

perci je izjavil:

Invictus, sap abak?

Sorry, ABAP...

http://www.tutorialspoint.com/sap/sap_p...

PrihajaNodi je izjavil:

Seveda da ne bom tu pisal specifikacij saj to niso mali oglasi. Sem lepo vprasal za dober portal s Freelancerji. Da bi tebe vzel za delo? S tako impulzivno osebo se sploh delati ne da. Ni denar pac pa kvaliteta produkta ki je pomembna.

Spoken as true, spreadshit manager :)).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

perci ::

V resnici je v IBM (v SLO) zaposlenih precej nesposobnežev (po raznoraznih vezah) in potem med njimi tisti ta sposobni res prosperirajo, če gredo freelancat. Sploh, če so pripravljeni iti v tujino, kar je prej izjema kot pravilo.
««
147 / 357
»»