» »

Plače v IT industriji

Plače v IT industriji

Temo vidijo: vsi
««
65 / 358
»»

Invictus ::

Itak ...

Sam v tujini je precej ceneje poslati nekoga na enotedenski tečaj za 3000 EUR, kot pa da se uči 3 mesece za 5000 EUR neto plačo. Ceneje za delodajalca.

V tujini je to normalno. Ampak Slovenija ima tako ali tako precej lucidne odnose med delodajalci in delavci.

poweroff je izjavil:

dronyx je izjavil:

@Matthai: Ti verjetno veš, da je v JU povsem sprejemljivo, če ne delaš čisto nič par dni, tednov ali mesecev.

Pri meni ni tega. Če bi mi podrejeni zabušavali, letijo. Resno.


Če ni skrivnost, koliko si jih pa že odpustil?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

darkolord ::

In seveda ima potem tako usposobljen kader visoko ceno na trgu
Kar dejansko pomeni, da tisti, ki veliko vloži v usposabljanje, mora vlagati še dodatno v visoko plačo, drugače ta kader enostavno ... pobegne drugam (ker tam niso vanje še nič vlagali, si lahko privoščijo višjo plačo). In to je problem, ker denarja za oboje mnogokrat ni.

Poleg tega ko imaš opravka z resnimi sistemi delodajalci vedo, da je strošek usposabljanja (tu seveda ne mislim promocijske seanse in kanapeje) skoraj zanemarljiv v primeru s škodo, ki jo povzroči nedelovanje sistemov.
Seveda je fino, da se tega zavedajo, ampak gledat zadeve na tak način je precej nesmiselno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Daedalus ::

Ne bom na dolgo in široko razlagal, ker si ti to takoj apliciral na klasičen IT, kjer so Oracle, Cisco... Tu gre za namensko razvito programsko opremo, kjer "user manuale" ne dobiš v CTK, zadeva pa prinaša tako velike denarje, da samo nekajurni izpad pomeni stroške ranga več sto tisoč EUR. Pri takih rečeh nihče ne hazardira, če se je slučajno zaposleni ponoči res vse naučil, kar je potrebno za obvladovanje sistemov, ampak se ljudi preprosto pošlje čez resen "drill".


Zato, da sploh prideš do priložnosti, lahko poskrbiš sam.

Samoizobraževanje je samo lucidna slovenska zadeva, kjer se pričakuje da boš žrtvoval svoj prosti čas za dobiček delodajalca. V tujini se tega ne dela. Seveda se ljudje izobražujejo. Ampak kontrolirano in tisto kar podjetje rabi. Ne pa da imajo neke kvaziznalce za vse ...


Ni čisto tak. Jaz se v prostem času izobražujem zaradi sebe. Zato, da se v roku nekaj let ne znajdem v položaju, ko bi bila večina mojega znanja specifično prikrojenega za trenutnega zaposlovalca, s čimer si zagotovim večjo možnost izbire služb, ko se ene službe pač naveličam. Pa se ne ubadam z lih trivialnimi zadevami... no, zadnje čase je bolj na easy. Dokler mi bo tak pač ustrezalo.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

dronyx ::

poweroff je izjavil:

Pri meni ni tega. Če bi mi podrejeni zabušavali, letijo. Resno.

Koliko podrejenih si pa že odpustil? Zaposlenega (sploh pa v JU) je dejansko skoraj nemogoče odpustiti, ker boš na koncu ti fasal še odškodninsko tožbo, ker si nad njim izvajal mobing in zahteval reči, ki jih sploh nima v pogodbi in za kateri ni bil usposobljen. Delovno sodišče bo pa itak ugotovilo, da je bil nezakonito odpuščen, povrniti mu bodo morali vse plače in ga vzeli nazaj na delo. Poznam kolega pravnika, ki ima tole naštudirano in zadeve so dejansko lahko pravno zelo zabavne. Je pa res, da moraš skoraj najet nekoga, ki se na to dobro spozna, če jih hočeš stisniti v kot.

Bom pa izrekel heretično misel. jaz sem prepričan, da bi bilo za marsikaterega IT-jevca v JU celo koristno, da bi ga vrgli na cesto, ker potem bi imel vsaj možnost, da strokovno zaživi. Poznam par primerov za katere vem, da bi si marsikdo v zasebnem sektorju lahko prste obliznil, če bi dobil tak kader. Sploh pa za tako ceno. :)

darkolord je izjavil:

Kar dejansko pomeni, da tisti, ki veliko vloži v usposabljanje, mora vlagati še dodatno v visoko plačo, drugače ta kader enostavno ... pobegne drugam (ker tam niso vanje še nič vlagali, si lahko privoščijo višjo plačo). In to je problem, ker denarja za oboje mnogokrat ni.

Ja, to pa je dejansko lahko problem. Vendar firme, kjer se dela z visoko dodano vrednostjo ponavadi veliko vlagajo ne samo v R&B (pardon R&D), ampak tudi v kadre. Brez tega preprosto v takih firmah ne gre. Ampak taka podjetja lahko pri nas prešteješ na prste ene roke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

poweroff ::

dronyx je izjavil:

poweroff je izjavil:

Pri meni ni tega. Če bi mi podrejeni zabušavali, letijo. Resno.

Koliko podrejenih si pa že odpustil? Zaposlenega (sploh pa v JU) je dejansko skoraj nemogoče odpustiti, ker boš na koncu ti fasal še odškodninsko tožbo, ker si nad njim izvajal mobing in zahteval reči,

Imam normalne podrejene in ni treba posegat po nasilnih sredstvih. Sicer pa ni res, da se ne da odpuščati v javnem sektorju. Da se, je pa treba spoštovati zakonodajo.

Daedalus je izjavil:

Pa se ne ubadam z lih trivialnimi zadevami... no, zadnje čase je bolj na easy. Dokler mi bo tak pač ustrezalo.

Hehe, sem opazil zadnjič ja, ko sem te klical, da mi nahekaš tisto zadevo...
sudo poweroff

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: poweroff ()

korenje3 ::

poweroff je izjavil:

dronyx je izjavil:

poweroff je izjavil:

Pri meni ni tega. Če bi mi podrejeni zabušavali, letijo. Resno.

Koliko podrejenih si pa že odpustil? Zaposlenega (sploh pa v JU) je dejansko skoraj nemogoče odpustiti, ker boš na koncu ti fasal še odškodninsko tožbo, ker si nad njim izvajal mobing in zahteval reči,

Imam normalne podrejene in ni treba posegat po nasilnih sredstvih. Sicer pa ni res, da se ne da odpuščati v javnem sektorju. Da se, je pa treba spoštovati zakonodajo.

Daedalus je izjavil:

Pa se ne ubadam z lih trivialnimi zadevami... no, zadnje čase je bolj na easy. Dokler mi bo tak pač ustrezalo.

Hehe, sem opazil zadnjič ja, ko sem te klical, da mi nahekaš tisto zadevo...


izvajaš kej mobinga pri zaposlenih? :p
izgledaš kot tak tip.

sicer pa blagor tistim na telekom slovenija (bivši siol). sicer ne vem če je še tako, ampak 80% cajta na šihtu igrajo igrice, brskajo po internetu, berejo forume ipd.

VelikiTun ::

Sodeč po napol spacanih vsebinah na siol.net in klicni podpori najbrž res.

dronyx ::

korenje3 je izjavil:

sicer pa blagor tistim na telekom slovenija (bivši siol). sicer ne vem če je še tako, ampak 80% cajta na šihtu igrajo igrice, brskajo po internetu, berejo forume ipd.

Meni so te velike državne firme praktično enaka zadeva kot JU. Verjetno imajo tako kot JU za vse resne zadeve sklenjene zunanje pogodbe oziroma so outsourcane, lasten kader je pa tam zato, da znajo klicat pravega principala, če kaj ne dela. :D

korenje3 ::

VelikiTun je izjavil:

Sodeč po napol spacanih vsebinah na siol.net in klicni podpori najbrž res.


to delajo študentje, ki predstavlja 80% delovne sile.
govorim za sistemske administratorje ipd...

Gandalfar ::

Mene bi pa se zmeraj veselilo, ce bi namesto da samo tulite "hocemo na izobrazevanje", dali tudi kaj konkretnega. Ker kar jaz vidim pri nas so neki tecaji po cisco/microsoft knjigah in brez zivljenja. Na to se niti ne bi prijavljal.

harmony ::

Me res zanima, če se bo kdo na tole prijavil. Ker če se, je en velik idiot. Pa rajš sem klošar na Čopovi.

http://www.ess.gov.si/iskalci_zaposlitv...

Marat ::

harmony je izjavil:

Me res zanima, če se bo kdo na tole prijavil. Ker če se, je en velik idiot. Pa rajš sem klošar na Čopovi.

http://www.ess.gov.si/iskalci_zaposlitv...

A nima FDV smer družboslovna informatika? Zakaj potem pod pogoje dajejo samo FRI, lahko bi še svojim malo možnosti ponudil. Navsezadnje v opisu del ni nič takega česar se ne bi mogel sam naučit, ne rabiš ravno bit frijevec :)

Gandalfar ::

in kaj te moti na tem oglasu?

> A nima FDV smer družboslovna informatika? Zakaj potem pod pogoje dajejo samo FRI, lahko bi še svojim malo možnosti ponudil. Navsezadnje v opisu del ni nič takega česar se ne bi mogel sam naučit, ne rabiš ravno bit frijevec

Ker tam dobis druge vescine.

Zgodovina sprememb…

Marat ::

Gandalfar je izjavil:

in kaj te moti na tem oglasu?

saj sem napisal, da bi lahko malo širše gledali in dodali vsaj svojo družb.inf. in pa še kako posl.inf.

Gandalfar je izjavil:


Ker tam dobis druge vescine.

Mislim da bi se družboslovni informatik še bolje vklopil v sistem delovanja njegove lastne fakultete. Se ti ne zdi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Marat ()

jype ::

Marat> Mislim da bi se družboslovni informatik še bolje vklopil v sistem delovanja njegove lastne fakultete. Se ti ne zdi?

Ne. Bo treba malce bolje spoznat FDV.

Marat ::

Če lahko mathai kot družboslovni informatik dela nekaj podobnega, potem bi tudi pri tej objavi prostega dela lahko poleg FRI dodali tudi svojo lastno smer. Meni osebno je sicer vseeno, ampak mislim da lahko to delo uspešno opravlja tudi nekdo ki ni hodil na FRI. Da ne govorim o tem da jim še poveča izbor kandidatov.

Je pa verjetno že vse vnaprej dogovorjeno, kot je značilno za JU...

dronyx ::

@Matthai: Mimogrede, ali ti je morda znano, če državna administracija pripravlja kakšen projekt dela na daljavo v teh recesijskih časih? Jaz sem se malo ozrl naokrog in danes, ko je praktično skoraj vse v elektronski obliki in tudi v praksi deluje e-poslovanje (pred dnevi sem prvič dobil digitalno podpisan sklep o letnem dopustu v poštni nabiralnik, kar štejem za izjemen uspeh birokracije!), je čuda nekih delovnih mest, kjer bi zaposleni lahko delali od doma prek VPN povezave praktično tako, kot bi bili na delovnem mestu (tudi služben telefon se da preusmerit na domač računalnik). In tu sem prepričan, da bi bili prihranki ne ranga rezanega cvetja v državnem zboru, ampak bi šli v milijone evrov, saj odpade marsikateri potni strošek, potrebovali bi manj pisarn itd. Pri zaposleni iz drugih koncev države pa bi prihranili sploh ogromno pri potnih stroških, sami pa bi prihranili pri času na poti itd.

Če bi zadevo resno zastavili, bi lahko projekt prodajali še kje po svetu, ne pa da postajamo neka Romunija (včasih sem govoril Rusija, samo danes tonemo še nižje in to zelo hitro, tako da Rusije ne cenim več tako nizko).

Se opravičujem za offtopics!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

harmony ::

Ma za tole delo ne rabiš FRI-ja. Srednja čist dovolj z nekaj let izkušnjami.

Marat je izjavil:



Je pa verjetno že vse vnaprej dogovorjeno, kot je značilno za JU...


Ma zihr ni. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: harmony ()

dronyx ::

harmony je izjavil:

Ma za tole delo ne rabiš FRI-ja. Srednja čist dovolj z nekaj let izkušnjami.

Za plačo 1680 EUR bruto/mesečno (to je na hitro cca. komaj 950 € neto) je še srednja šola preveč. Za to delovno mesto je čisto dovolj šnelkurz iz Kumrovca, kot bonus pa se lahko šteje diploma gostinske šole iz Pulja.

Saj se delajo norca, samo to lahko rečem. In to še na spletu objavljajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

harmony ::

Jaz sem pred kratkim dobil ponudbo 1200€ bruto. :) Res da je zahtevano pač zgolj poznavanje tehnologije, ne kakšna posebna znanja, sam WTF 1200€ bruto.

dronyx ::

harmony je izjavil:

Jaz sem pred kratkim dobil ponudbo 1200€ bruto. :) Res da je zahtevano pač zgolj poznavanje tehnologije, ne kakšna posebna znanja, sam WTF 1200€ bruto.

To je slaba plača za pripravnika. Kakšno delovno mesto je to, če ni skrivnost?

harmony ::

dronyx je izjavil:

harmony je izjavil:

Jaz sem pred kratkim dobil ponudbo 1200€ bruto. :) Res da je zahtevano pač zgolj poznavanje tehnologije, ne kakšna posebna znanja, sam WTF 1200€ bruto.

To je slaba plača za pripravnika. Kakšno delovno mesto je to, če ni skrivnost?


Jah jaz imam npr. 4,5 delovnih izkušenj (kvalitetnih izkušenj) ni to neko šalabajzersko delo bilo, pa mi je to res ispod časti delat. Pa rajš sem na zavodu pa dobivam tistih 750€. Kot pa 800€ pa da delam wtf..

Delovno mesto...ma kaj pa vem - ni natančno definirano, nebi šel v detalje. Skratka aka sistemski administrator + tajnica + fizikalc skupaj :D

dronyx ::

To je preprosto ponižujoče, če že drugega ne. Sicer če bi jaz iskal službo, bi bil v zasebnem sektorju pripravljen priti delat za nekaj mesecev tudi za zajamčeno plačo, da delodajalec vidi, česa sem sposoben in kaj lahko pričakuje od mene. Seveda potem čez čas je pa potrebno pogledati, koliko prispevam v podjetje in temu primero pričakujem tudi plačo. Meni je jasno, da v privat firmi se ne živi od državnega proračuna in denar ne pride kar sam od sebe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Tody ::

Tale delovni mest je za upokojene programerje :) Potem ko si se predrkal in pregural hočeš eno v easy službo da se ne pretegneš. Hodiš vsak dan 8 do 16 v službo in se ne sekiraš ama za ništa.

poweroff ::

korenje3 je izjavil:


izvajaš kej mobinga pri zaposlenih? :p
izgledaš kot tak tip.

Ne. V bistvu sem nasprotnik nasilnih metod. Obstajajo zelo učinkoviti mehki načini pozitivne motivacije zaposlenih.

dronyx je izjavil:

@Matthai: Mimogrede, ali ti je morda znano, če državna administracija pripravlja kakšen projekt dela na daljavo v teh recesijskih časih?

Zaenkrat ne duha ne sluha o tem. Če bo, bo pa verjetno treba popravljat celo delovno zakonodajo...

Se pa strinjam - nujno potrebno bi bilo to.

Kar se tiče tiste službe za sistemca na FDV. Brez zamere, ampak te službe si nihče ne želi. Bilo je že par razpisov, ki so propadli, eden je zapustil to delovno mesto že po enem tednu, ostali so pa že na razgovoru videli koliko je ura.

Celo mene so prepričevali naj se prijavim, ampak moj odgovor je bil da edino pod mojimi pogoji - se pravi da bom imel jasno postavljene cilje in proračun, potem pa visoko samostojnost glede izvedbe. Pa nič "upravljanja" podrejenih s strani tretjih oseb.

Smo končali v 5 minutah. :))
sudo poweroff

LeQuack ::

In tako si zamudil priložnost delati za neverjetnih 1680 bruto. Se pravi edina pot iz IT pekla v Sloveniji je, da greš služit v tujino ali pa "napreduješ" v bolj vodilno vlogo in tako efektivno delaš dosti manj za več denarja.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

Iatromantis ::

jype ::

Mogoče pomaga v velikih firmah.

francek1 ::

Tudi v malih, brez skrbi...sploh pa je resnična tista, da če sistem pade za pol ure, si nesposoben, če pa ga nazaj postaviš v petih urah (ko že veliki šefi fajn švicajo...) si pa junak.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Spura ::

dronyx je izjavil:

harmony je izjavil:

Ma za tole delo ne rabiš FRI-ja. Srednja čist dovolj z nekaj let izkušnjami.

Za plačo 1680 EUR bruto/mesečno (to je na hitro cca. komaj 950 € neto) je še srednja šola preveč. Za to delovno mesto je čisto dovolj šnelkurz iz Kumrovca, kot bonus pa se lahko šteje diploma gostinske šole iz Pulja.

Saj se delajo norca, samo to lahko rečem. In to še na spletu objavljajo.

To je 1050 neto in to je dost standard pri vecjih firmah ce nimas faksa

jype ::

francek1> Tudi v malih, brez skrbi...

Pri nas (Zemanta) šefi še vedno točno razumejo, kaj se dogaja, zato je diplomacija popolnoma odveč.

Spura ::

poweroff je izjavil:

dronyx je izjavil:

poweroff je izjavil:

Pri meni ni tega. Če bi mi podrejeni zabušavali, letijo. Resno.

Koliko podrejenih si pa že odpustil? Zaposlenega (sploh pa v JU) je dejansko skoraj nemogoče odpustiti, ker boš na koncu ti fasal še odškodninsko tožbo, ker si nad njim izvajal mobing in zahteval reči,

Imam normalne podrejene in ni treba posegat po nasilnih sredstvih. Sicer pa ni res, da se ne da odpuščati v javnem sektorju. Da se, je pa treba spoštovati zakonodajo.

Sm pricakoval tak odgovor, ker drugace ne bi govoril, da bi ljudje takoj leteli. Ker to se ne dogaja. Povecini se problem slabih zaposlenih resuje tako, da se jim da delat neki kjer ne morejo prevec skode naredit, resno delo se pa da nekomu za katerega ves da bo to naredil. Ker je to ponavadi vedno isti clovek to pripelje do tega, da je ena manjsina v JU obremenjena 200%, ker na koncu vecina dela pristane na njihovi mizi, ker sefi vejo, da bo potem narejeno.

Isotropic ::

dronyx je izjavil:


In zgolj mimogrede nakaj številk. Jaz sem v 41 plačnem razredu, kar je cca 1300 EUR neto (plus hrana in prevoz). Kolega, ki dela v privat firmi po pogodbi za JU (namešča računalnike, programe - desktop skratka) ima uradno končano srednjo šolo (naziv sicer sistemski inženir), osnovno neto plačo pa čez 1600 EUR (brez prevoza in prehrane).

in ko bo JU zacela kaj bolj zategovati proračun (za IS in opremo), bo ta kolega prvi brez sihta v tisti firmi

knesz ::

Spura je izjavil:

poweroff je izjavil:

dronyx je izjavil:

poweroff je izjavil:

Pri meni ni tega. Če bi mi podrejeni zabušavali, letijo. Resno.

Koliko podrejenih si pa že odpustil? Zaposlenega (sploh pa v JU) je dejansko skoraj nemogoče odpustiti, ker boš na koncu ti fasal še odškodninsko tožbo, ker si nad njim izvajal mobing in zahteval reči,

Imam normalne podrejene in ni treba posegat po nasilnih sredstvih. Sicer pa ni res, da se ne da odpuščati v javnem sektorju. Da se, je pa treba spoštovati zakonodajo.

Sm pricakoval tak odgovor, ker drugace ne bi govoril, da bi ljudje takoj leteli. Ker to se ne dogaja. Povecini se problem slabih zaposlenih resuje tako, da se jim da delat neki kjer ne morejo prevec skode naredit, resno delo se pa da nekomu za katerega ves da bo to naredil. Ker je to ponavadi vedno isti clovek to pripelje do tega, da je ena manjsina v JU obremenjena 200%, ker na koncu vecina dela pristane na njihovi mizi, ker sefi vejo, da bo potem narejeno.

Nekaj časa to deluje, potem se pa počasi sposobnim začne jebati za vse skupaj ter sami postanejo flegmatiki, ali pa zapustijo JU in gredo v privat sektor. Začaran krog.

BlueRunner ::

francek1 je izjavil:

Tudi v malih, brez skrbi...sploh pa je resnična tista, da če sistem pade za pol ure, si nesposoben, če pa ga nazaj postaviš v petih urah (ko že veliki šefi fajn švicajo...) si pa junak.

No ja. Ponekod je bolj to, da če sistem pade si nesposoben. Če ni v pol ure back up & running, si na zavodu. Če je bil vzrok "višja sila", imaš morda uro časa.

jype ::

Predvsem pa lahko precej natančno izračunaš, koliko je tvoja šlamparija stala firmo.

BlueRunner ::

Če si slučajno na takšni firmi ti to prijazno izračunajo odvetniki, ki spotoma spišejo še podlago za izredno odpoved delovnega razmerja iz razloga na strani delavca (huda malomarnost).

Isotropic ::

alpa imas omejen budget (neobstoječ)

amigo_no1 ::

Koliko so jih odpustili v JU, ko je padel za več kot 1 mesec sistem preverjanja vlog na CSD-jih ?

dronyx ::

BlueRunner je izjavil:

francek1 je izjavil:

Tudi v malih, brez skrbi...sploh pa je resnična tista, da če sistem pade za pol ure, si nesposoben, če pa ga nazaj postaviš v petih urah (ko že veliki šefi fajn švicajo...) si pa junak.

No ja. Ponekod je bolj to, da če sistem pade si nesposoben. Če ni v pol ure back up & running, si na zavodu. Če je bil vzrok "višja sila", imaš morda uro časa.

Če bi bilo res tako, bi večina IT-jevcev letela iz služb parkrat na leto. Saj ne rečem, da včasih gre res kaj narobe zaradi človeške napake ali neznanja, ampak velikokrat pa preprosto naprave odpovedujejo, SW ima grde hrošče, zadeve so dejansko komplicirane in nekompatibilne... Če pogledam Microsoft, bi po tej logiki morali vreči na cesto vsak dan par programerjev. Pa jih? :|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

poweroff ::

knesz je izjavil:

Nekaj časa to deluje, potem se pa počasi sposobnim začne jebati za vse skupaj ter sami postanejo flegmatiki, ali pa zapustijo JU in gredo v privat sektor. Začaran krog.

Saj morda bova v takem primeru s sodelavcem (v bistvu imam samo enega podrejenega) odšla skupaj... ;)
sudo poweroff

Isotropic ::

kaj pa je tako slabega sysadminu na fdv, razen tezenja ostalih zaposlenih mogoce, kako se nastavi word, da bo kazal strani naprimer?

BlueRunner ::

dronyx je izjavil:

BlueRunner je izjavil:

francek1 je izjavil:

Tudi v malih, brez skrbi...sploh pa je resnična tista, da če sistem pade za pol ure, si nesposoben, če pa ga nazaj postaviš v petih urah (ko že veliki šefi fajn švicajo...) si pa junak.

No ja. Ponekod je bolj to, da če sistem pade si nesposoben. Če ni v pol ure back up & running, si na zavodu. Če je bil vzrok "višja sila", imaš morda uro časa.

Če bi bilo res tako, bi večina IT-jevcev letela iz služb parkrat na leto.

Operative word being "ponekod".

dronyx je izjavil:

Saj ne rečem, da včasih gre res kaj narobe zaradi človeške napake ali neznanja, ampak velikokrat pa preprosto naprave odpovedujejo, SW ima grde hrošče, zadeve so dejansko komplicirane in nekompatibilne... Če pogledam Microsoft, bi po tej logiki morali vreči na cesto vsak dan par programerjev. Pa jih? :|

Ponekod. Bom pa tako rekel. Si že kdaj v živo videl sistem, ki je on-line že 20+ let, je preživel brez večjega števila nadgradenj (večina jih je bila na začetku delovanja) in je imel v zadnjih petih letih natančno 0 sekund izpada delovanja in natančno en izpad vse povezljivosti, ki je trajal pod 1min.

Ugani kako so vsi razvijalci in in vzdrževalci, ki so to stvar gradili, prišli do takšnega rezultata. Verjetno ne tako, da se bi izgovrjali na HW, SW ali pa ostale predvidljive stvari.

Pa tudi ni govora o kakšnem "življenjsko pomembnem sistemu", da bi ljudje umirali, če bi šlo kaj narobe. Pa imaš tudi takšne.

Zgodovina sprememb…

Daedalus ::

kaj pa je tako slabega sysadminu na fdv, razen tezenja ostalih zaposlenih mogoce, kako se nastavi word, da bo kazal strani naprimer?


Dead end je taka služba. Če te kaj drugega ne zanima, je ok... drugače pa ne.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

LeQuack ::

Tud v gospodarstvu so operativni IT jobi več ali manj dead end, vsaj če bi hotel napredovati ne vem na vodilne funkcije. Je pa res, da dobiš lahko dobiš dosti več delovnih izkušenj, tako v širino kot v globino.
Quack !

Isotropic ::

a to sysadmini? +1 na to, ampak ce firma postavlja recimo (mrežne) sisteme drugim, lahko naceloma vsaj napredujes na arhitekta teh network sistemov, vodjo...

BlueRunner ::

Vsako delo ima lahko svoj strop. Menim pa, da je vedno odvisno od delavca kje bo ta strop. V najslabšem primeru pa je pač potreben korak vstran v drugo okolje kjer je več navpične mobilnosti.

knesz ::

poweroff je izjavil:

knesz je izjavil:

Nekaj časa to deluje, potem se pa počasi sposobnim začne jebati za vse skupaj ter sami postanejo flegmatiki, ali pa zapustijo JU in gredo v privat sektor. Začaran krog.

Saj morda bova v takem primeru s sodelavcem (v bistvu imam samo enega podrejenega) odšla skupaj... ;)

Ta pojav je zelo opazen v privat sektorju, ko dva ali trije zaposleni ustanovijo svojo firmo in delujejo na istem področju kot njihova prejšnja firma.
Od novega leta sem celo sam to izvedel (par let prepozno) in v slabih 3 mesecih sem jih že zdavnaj prehitel :) Pač jih je povozil čas...

dronyx ::

knesz je izjavil:

Ta pojav je zelo opazen v privat sektorju, ko dva ali trije zaposleni ustanovijo svojo firmo in delujejo na istem področju kot njihova prejšnja firma.
Od novega leta sem celo sam to izvedel (par let prepozno) in v slabih 3 mesecih sem jih že zdavnaj prehitel :) Pač jih je povozil čas...

Samo pazi, da nekega dne ne bodo kaj takega pisali po forumu tvoji sedanji sodelavci. :)

Isotropic ::

na kaksnem podrocju pa delas, knezs? drgac pa cestitke.
edino, v čem si jih prehitel, mi ni jasno?

Invictus je izjavil:

Na taka izobraževanja (vendorska) se hodi, da se zve vse o produktu. In to niso počitnice kot si večina Slovencev predstavlja izobraževanje, ampak delo po programu.

taka izobrazevanja so v dosti primerih zgolj reklama oz. ne odneses veliko od njih.
imo.

Zgodovina sprememb…

««
65 / 358
»»