» »

Plače v IT industriji

Plače v IT industriji

Temo vidijo: vsi
««
244 / 357
»»

TheBlueOne ::

Kaj ima najet poslovni prostor? Ali svoje nalozbe obraca v sluzbi? Ce je sposoben kapitalsko zagotavljati recimo 15% rast premozenja, naj menja sluzbo. Bo verjetno dal na stran vec kot sedaj in zivel v luksuzni hisi.

tony1 ::

Vdam se.

Najbolje, da pusti službo, postane klošar in živi from the back of his truck še naprej, saj je že navajen.

Vsaj ne bo v breme družbi.

TheBlueOne ::

Ne najboljse je, da svoj talent izkoristi boljse. Bo prej dobil, kar ima zacrtano sedaj in se dostojno zivel. Moja predpostavka je, da zna odlicno obracati kapital, ker to je kljucno, da se karkoli kakorkoli casovno izide. Je bilo tudi potrjeno, ko sem omenil, da ga bo drugace gulila ze sama inflacija.

Drugace povedano, zakaj bi super uspesno obracal samo svoj denar, ce pa je to zelo iskana vrlina in lahko obracas se veckratnik tujega denarja in od tega sluzis. Ce bo tip sel do investicijske hise in jim pokazal svojo ucinkovitost ga caka zelo lukrativna kariera. Tam pa res lahko gre v pokoj v nekaj letih, ce mu je dovolj programerska placa.

tony1 ::

Obračanje kapitala je brez veze. Naj denar investira v Fortune 500 ETFje in pazi, da ima čim manj stroškov z ETFji.

Kar je važno, je, da ima kaj investirati in da s tem začne čim prej in da plačuje minimalno stroškov za investiran denar. To je daleč bolj pomembno kot ves drug mumbo jumbo.

Tega, da bo en guglovec postal the next Warren Buffet se pa ne grem. Prej bo ratal klošar.

TheBlueOne ::

Tudi tam potrebuje neko znanje, ce bi bilo garant, ne bi bilo koga, ki na banki drzi denar za 0.5% rast.

Jaz razmisljam obratno. Treba je zasluzit vec, ne pa prihranit vec. Ce sluzis recimo 1000EUR je bistveno bolj realno zasluzit 1000EUR vec, kot pa prihranit 500EUR.

On pa ja ze danes zivi kot klosar.

In ne ne obstaja samo Buffet in na drugi strani klosar. Jih je dosti vmes. Znanje, da plemenitis svoj kapital pa je identicno znanju za plemenitenje kapitala na splosno. 10% je 10% ne glede na visino osnove.

Me pa zanima njegova dolgorocna financna slika. Mu crkne turbina na njegovi "hisi" in se verjetno zjoka.

Zgodovina sprememb…

tony1 ::

Veliko lažje je prihraniti zaslužen denar, kot pa zaslužiti še eno dodatno plačo.

Nehaj klobasati: človek ima vsaj 200 jurjev bruto letne plače, recimo, da je to neto 100 jurjev.

Letno prihrani 90 jurjev. Če mu crkne turbina na tovornjaku bo naredil kaj?
a) se zjokal
b) kupil drug tovornjak tako kot jaz v štacuni kupim snickers

TheBlueOne ::

Pisem bolj realno, ne lazje. Zivljenjski stroski pac so.

Ce imas 200.000€ bruto in ne das tiste recimo 0.5% dohodka za garsonjerico ali pa tudi recimo 2% si res cuden.

tony1 ::

Nikakor ni ne bolj realno in ne lažje.

Čuden že mogoče, prav tako pa finančno neodvisen.

Mato989 ::

TheBlueOne je izjavil:

Tudi tam potrebuje neko znanje, ce bi bilo garant, ne bi bilo koga, ki na banki drzi denar za 0.5% rast.

Jaz razmisljam obratno. Treba je zasluzit vec, ne pa prihranit vec. Ce sluzis recimo 1000EUR je bistveno bolj realno zasluzit 1000EUR vec, kot pa prihranit 500EUR.

On pa ja ze danes zivi kot klosar.

In ne ne obstaja samo Buffet in na drugi strani klosar. Jih je dosti vmes. Znanje, da plemenitis svoj kapital pa je identicno znanju za plemenitenje kapitala na splosno. 10% je 10% ne glede na visino osnove.

Me pa zanima njegova dolgorocna financna slika. Mu crkne turbina na njegovi "hisi" in se verjetno zjoka.



Meni je lazje spit 5 pirov manj in hranit kes kot pa zasluzit 100k zraven
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

TheBlueOne ::

tony1 je izjavil:

Nikakor ni ne bolj realno in ne lažje.

Čuden že mogoče, prav tako pa finančno neodvisen.


Ceprav financ ne potrebuje? Ce zivi enako kot klosar, sluzi pa 200k je verjtno psihicno problematicen.

Je pa bolj realno, ker pod neke osnovne stroske ne prides, ker nisi polh, ki laho gre v hibernacijo, zasluzis pa lahko do neskoncno. Nerealno je samo, ce se smatras kot nesposobnega. Ce se imasl kolikor toliko za sposobnega pa moras boljsi zasluzek videti kot realno moznost, vsaj v zahodnem sistemu, ker je prevec primerov, ki jim to uspe. Ne recem, da je nujno, ni pa nerealno. Nerealno pa je prihraniti tako, da gres pod osnovne stroske.

tony1 ::

Ko bo sel pri 40ih v penzijo, ti boš pa še vedno v službi tipkal po STju, mu povej, kaj vse je narobe z njim.

Drugega ne bom več komentiral. Pejt na Zavod/vrsto pred RK spraševat folk, zakaj si ne najde še ene službe.

TheBlueOne ::

Me prav zanima, kdo bo prej upokojen, jaz ali ti in pod kakimi pogoji. Jaz sem zacel iz 0, naceloma lahko tekmujeva. Imamo diametralno razlicen pristop. Jaz trenutno lahko b.p. prihranim celo placo iz zacetka kariere. Delam ca. 20% manj ur.

tony1 ::

Če boš prihranil vso plačo, boš živel ko klošar.

A ti bereš kaj za sabo?

TheBlueOne ::

Ne razumes, zasluzim toliko vec, da lahko prihranim celotno takratno placo, ker je moja filozofija obratna.

Ce bi imel filozofijo varcevanja in ne bi investiral kakor sem, bi prihranil nek odstotek prvotne place, kar je pri vecini teh z varcevalnim pristopom.

Jaz bi rad pasivni dohodek, ne pa dohodek od kapitala, ker to je se ena sluzba. Zame je to skoraj edini realen nacin, da se fino upokojis prej in ves cas zivis dostojno.

Zgodovina sprememb…

Jerry000 ::

Spet merite epenis tukaj?

TheBlueOne ::

Jerry000 je izjavil:

Spet merite epenis tukaj?


Gre se za pristop, torej kateri polozaj je boljsi, ne velikost penisa. :)

tony1 ::

Pojma nimaš o tem, kaj je dohodek iz kapitala.

Pravzaprav v tej temi še nisi napisal izjave, ki ne bi bila napačna.

Ni pa še vse izgubljeno, za začetek preberi vse knjige iz lokalne knjižnice. Ko boš čez nekaj let gotov, preberi spet svoje poste in se čudi zblojeni vsebini.

TheBlueOne ::

Ti kar varcuj in se upokoji prej kakor ves in znas iz tega, kar ti ostaja, jaz bom sel dalje s svojo strategijo, me res zanima, kdo bo prej "upokojen".

Pa ne imeti tega ponizevalnega pristopa, ne vem, kako dalec si ti, ne ves kako dalec sem jaz. Lahko recem samo, da jaz dejansko delam na tem. ;) Skratka ne se jeziti, kako se bos sele, ce meni uspe z obratnim pristopom, tebi pa niti s tem, da jes samo krompir in zivis v avtu.

Zgodovina sprememb…

Sebz ::

tony1 je izjavil:

Če boš prihranil vso plačo, boš živel ko klošar.

A ti bereš kaj za sabo?


Pomoje bi moral ti trikrat prebrati za njim, je dokaj razumljivo napisal, da bi lahko živel z delto med začetno plačo in sedajšnjo (prihranil bi torej znesek začetne plače).

Imata pa oba to težavo, da če bi bila prepričana v svoj način, ne bi rabila en drugega spodbijat. Upam da vseeno obema uspe priti čimbližje cilju.

tony1 ::

Mene to, da je fant milijonar, sploh ne moti. Naj bo kar hoče.

Samo neumnosti naj ne piše. Kako naj resno berem človeka, ki je funkcionalno nepismen?

In, preden bom nazaj dobil cel roman, tole je primer funkcionalne nepismenosti:
"Prihranim trenutno cisto nic, ker so krediti poceni in raje investiram."

Človek pozna abecedo in nekaj slovnice, v resnici pa ni pismen. Ne ve, kaj besede, ki jih piše, v slovenskem jeziku sploh pomenijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

Sebz ::

tony1 je izjavil:

Mene to, da je fant milijonar, sploh ne moti. Naj bo kar hoče.

Samo neumnosti naj ne piše. Kako naj resno berem človeka, ki je funkcionalno nepismen?

In, preden bom nazaj dobil cel roman, tole je primer funkcionalne nepismenosti:
"Prihranim trenutno cisto nic, ker so krediti poceni in raje investiram."

Človek pozna abecedo in nekaj slovnice, v resnici pa ni pismen. Ne ve, kaj besede, ki jih piše, v slovenskem jeziku sploh pomenijo.


Sem očitno tudi sam funkcionalno nepismen, ker tu ne opazim nepravilnosti. Lahko utemeljiš?

tony1 ::

Da je lahko človek nekaj investiral, je moral to seveda najprej zaslužiti in nato prihraniti, tj. ne zapraviti (i.e. dati na stran).

Tudi če nato ta denar investiraš se ta sredstva seveda še kako štejejo za nekaj, kar si prihranil.

(Pustimo to, da sem v prvem postu napisal, da je najbolj pomembno, da amazonovec prihranjenih 90% zaslužka investira.)

Cruz ::

tony1 je izjavil:

Nikakor ni ne bolj realno in ne lažje.

Čuden že mogoče, prav tako pa finančno neodvisen.
Tukaj je vse odvisno od ciljev in same filozofije. Nekateri rade volje pretrpijo skozi dvajseta, trideseta in se potem upokojijo pri štiridesetih.

Nekateri pa uživajo, ker so to "najboljša leta" in ne šparajo kaj veliko.

Najboljše je verjetno neka sredina. Da lahko uživaš, ti ni potrebno paziti na vsak cent in vsako malenkost, vseeno pa gledaš tudi na dolgi rok. Vsekakor je to najbolj realno in najlažje za neko splošno, dolgoročno zadovoljstvo.

Kar se tiče prihranka vs izobraževanja: Tukaj se spet nista razumela. Oboje je pomembno. @TheBlueOne le pravi, da si je boljše izbrati za cilj plezanje po lestvici in povečanje plače kot pa povečanje prihrankov ob isti, ali pa podobni, plači.

Spet: Vse je odvisno od posameznika in od ciljev, filozofije. Je več poti na breg, katera je najboljša, pa je precej relativna stvar.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

Vazelin ::

Zakaj ste vsi tako nekoristni?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

TheBlueOne ::

Ce imas dobro boniteto dobis tudi kredite, trenutno jih dobivam pod nivojem inflacije. Pa to je samo en pristop, ki je na voljo, dalec ne edini, ki ga uporabljam ali imam namen uporabiti. ;)

Dobiti dovolj, da od tega zivis od prihranjenega kapitala je izjemno tezko. Ce ti gre to dovolj dobro, potem je morda pametno, da to delas profesionalno. Da ne govorimo, da si obcutljiv na krize dosti bolj kot, ce se uspes preoblikovati v kaksno drugo pravno entiteto in picis kaksne drugacne projekte.

Pa to je samo za okus.

In samo, da bo jasno, tvoja placa je cez palec pol bruto place. Dokler nimas let moras za enak standard vplacevati enak bruto, ker do smrti ti menda ne znese?

Torej ce imas bruto 3000€, bos dobil recimo 1500€ in prihranil recimo 1000€, ker si freaky varcen. Za eno placo bos delal tri mesece, torej privarcujes za stiri place na leto. To so tri leta dela, za eno leto place, pa se to, ce si investiral vsaj tako dobro, da se izogibas inflaciji. Potem bos zato, da bos sel v penzijo deset let prej zivel 30 let na absolutnem minimumu in se tukaj imel velik riziko, da bo finance kaj streslo.

tony1 ::

A zdaj vidiš, kakšen car je amazonovec, ki ne jemlje poceni kreditov (Če prav štekam, zato, da ta denar potem investiraš? To se bo enkrat zanimivo končalo.) in ne zapravi 70% svoje plače, ampak je prihrani 90%?

TheBlueOne ::

Glej zame njegov pristop ni realen, se ne izide s tem, kar potrebujem, da lahko pridem do ciljev. V zivljenju ni samo penzija, je druzina, prijatelji, potovanja itn. Tale ekstremen model deluje, ce mislis, da se ne staras.

In tudi, ce prihrani 90%, imas v praksi faktor 2.2 in ne potrebujes 30 let ampak 22 let absolutne revscine, da potem zivis normalno do konca svojih dni. Ce te ne pobere zaradi kaksne vitaminoze ali pa da ne zmrznes v kombiju. :)

Zakaj si car, ce ne znas izkoristiti vseh potencialov?

Zgodovina sprememb…

ejresnevem ::

TBO vas malo heca s terminologijo. 'Dajati na stran' pomeni prelagati (ali se ji odpovedati!) sprotno potrošnjo. Kaj vse je mišljeno z dajanjem na stran, je druga stvar, lahko zakoplješ na vrt, položiš na račun/sef v banki, v kripto, v nepremičnine, v etf, v (Finanzas) forex, v umetnine, v izobraževanje... In sploh ni zagotovila, da bo 'dajanje na stran' (odrekanje potrošnji) imelo (zate) boljši izplen kot sprotna potrošnja. Še kakšna nejasnost?

Zgodovina sprememb…

7982884e ::

TheBlueOne je izjavil:

Logika, da tako gres prej v penzijo se tezko izide. Je lazje vec sluzit, kot pa prihranit pri najemnini. Recimo, da je nejmnina tretjina neto palce, pomeni ca. sestina bruto place, pomeni, da imas v enem letu morda za dve bruto placi. Je potrebno kar dosti vec kompromisov.

gre se za splosno mentaliteto glede prihrankov. americani so zelo spretni v tem, da pri letni placi 200k zagonijo 200k (ali vec). brez da bi pri tem dejansko uzivali nevem kako visji standard kot nekdo v midwestu.

TheBlueOne je izjavil:

Ce sluzis recimo 1000EUR je bistveno bolj realno zasluzit 1000EUR vec, kot pa prihranit 500EUR.

to za vecino ljudi niti priblizno ne drzi.

placa 2000 je v neki sloveniji cisto drug rang kot 1000. vecina ljudi nima sposobnosti, discipline, srece, ali vez in poznanstev, da naredi tak preskok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 7982884e ()

TheBlueOne ::

7982884e je izjavil:



placa 2000 je v neki sloveniji cisto drug rang kot 1000. vecina ljudi nima sposobnosti, discipline, srece, ali vez in poznanstev, da naredi tak preskok.


Privarcevati za to, da gres v penzijo pa pravtako terja dolocene sposobnosti ze zaradi same inflacije.

Je ze res, da je za vecino lazje kaj privacevati, kot pa zasluziti dvakratnik, kar pa trdim v kontekstu pa je, da je nerealno iti ne vem kako prej v penzijo s tem, da varcujes in potem placujes „placo“ iz prihrankov. Iz tega sklepam, da je bolj realno drugace. Zakaj je tezko s prihranki sem pojasnjeval z izracuni, ki predvidevajo 0 inflacije. Realno mora ta oseba znati z denarjem delati vsaj tako dobro, da ima desetletja visji donos, kot je inflacija.

Mato989 ::

TheBlueOne je izjavil:

Glej zame njegov pristop ni realen, se ne izide s tem, kar potrebujem, da lahko pridem do ciljev. V zivljenju ni samo penzija, je druzina, prijatelji, potovanja itn. Tale ekstremen model deluje, ce mislis, da se ne staras.

In tudi, ce prihrani 90%, imas v praksi faktor 2.2 in ne potrebujes 30 let ampak 22 let absolutne revscine, da potem zivis normalno do konca svojih dni. Ce te ne pobere zaradi kaksne vitaminoze ali pa da ne zmrznes v kombiju. :)

Zakaj si car, ce ne znas izkoristiti vseh potencialov?



Glavno logicno napako ki jo pocnes je da ti predvidevas da oseba ki tako dela, porabi enako financ za penzijo... To je napaka, ker recimo ce tip na googlu dobi 100k letno in zivi za 15k letno v kombiju se lahko cez 10 let upokoji do konc lajfa ce gre zivet v drugo drzavo kar marsikdo pocne... Ce pa imas 800k dolarjev pri 35tih in gres zivet na tajsko ali kam je pa to dovolj kesa za do konca tvojih dni
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Vazelin ::

Kako pogosto vprašate za povišico? Na letni ravni, večkrat letno, enkrat na dve, tri leta? Pred vprašanjem povišice povečate svojo angažiranost v delo?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

OrkAA ::

V večini firm kjer sem delal, je bila navada, da smo imeli vsako leto "performance review" in ponavadi se ti je takrat tudi povišala plača, če nisi ravno kapitalno zajebal :)

Steinkauz ::

Pomoje je kr povečini tako ja.
Osebno sem v 7ih letih šel 2x zatežit še poleg tega.

nsa_ag3nt ::

spegli je izjavil:

Trend "A 23-year-old Google employee lives in a truck in the company's parking lot and saves 90% of his income"

Pozdravljen časovni potnik iz 2015.
https://www.techeblog.com/23-year-old-g...


Ostali: op vas dobro trola.
SF je znan po tem, da če nisi ravno na ravni senior plače živiš bolj kot klošar, ker daš preveč za najemnino.In to ne samo v IT sektorju.

https://eu.usatoday.com/story/news/nati...


cene za primerjavo z ostalimi deli ZDA:
https://www.foxbusiness.com/lifestyle/a...
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

ejresnevem ::

nsa_ag3nt je izjavil:

Ostali: op vas dobro trola.

res in izgleda, da ze skoraj 15 let...

Boomerang ::

O Sensumu (računalniški vid) je bilo že nekaj napisanega, vseeno pa nisem zasledil nobene številke. Bolj kot pisarna me zanima delo v proizvodnji. V nekaj letih napreduješ na malo višji položaj, recimo vodja linije proizvodnje ali kaj podobnega. Kakšno plačo lahko pričakuješ? Pa recimo, da sem dober pogajalec, ampak tudi oni imajo neko mejo, koliko lahko dajo.

Ahim ::

tony1 je izjavil:

Glej, "dati na stran" pomeni, da tega denarja ne zapraviš...

A ce ga investiras (kar ti zagovarjas), potem ga ne zapravis (cemuar nasprotujes)? Enako denarja "nimas na strani", ampak isto stvar lahko poimenujes tako ali drugace. Mislim, da nihce od tukaj prisotnih ne zmece 100% (ali pa 49% ...) svoje place v burek in pivo ...

Kaj sploh je univerzalna definicja "investicije"? Zivi se enkrat in s seboj ne bo nihce nic nesel. A je potem nakup necesa, kar ti je vsec (in ti recimo povzroci boljse pocutje) "investicija" ali "zapravljanje"?

Enim je nakup stanovanja "metanje denarja stran za stiri stene", drugi pa mogoce ocenijo, da je njihova prihodnost cez nekaj desetletij prevec negotova, da bi tvegali se z najemninami, in zato zdaj kupijo nepremicnino, za katero tudi vzamejo kredit (ti so pa zdaj relativno ugodni, pac placujejo kredit namesto najemnine). Jaz to z nepremicninami mogoce lahko racionaliziram, enako kot mogoce nekdo drug nakup nekega dragega avta ali luksuznega potovanja okoli sveta (kar se mogoce zdi meni neumnost) ... ampak vsak mora to pri sebi razcistiti in nimamo vsi enakih kriterijev in pricakovanj za zivljenje. Eni mogoce investirajo v pivo in burek, drugi v zgradbe, tretji pa v bitkonje.

tony1 ::

Ne, seveda ga ne zapraviš.

Urbano#Desno ::

Je slučajno kdo bil na razgovoru na NLB za delo v razvoju?
Je realno pričakovati nekje 2,7k - 3k bruto ali ob tem kadrovnica pade iz stola kot se mi je zgodilo v eni drugi banki? :D

Vazelin ::

Urbano#Desno je izjavil:

Je slučajno kdo bil na razgovoru na NLB za delo v razvoju?
Je realno pričakovati nekje 2,7k - 3k bruto ali ob tem kadrovnica pade iz stola kot se mi je zgodilo v eni drugi banki? :D

Saj maš pod zaposlitve na slotech dela za okol 3k bruto.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Steinkauz ::

Na podlagi ostalih plač v NLB, bi jst reku, da se jim bo 3k bruto zdelo velik.

Vazelin ::

en znanec se tudi nekaj zanima za NLB verjetno isti oglas. Ampak baje je non stop en in isti oglas čez celo leto.:D Verjetno plače niso nekaj ekstra ali pač?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

jype ::

Po pričanjih tistih, ki so tam že bili zaposleni, gre za razmeroma tipično srednjeevropsko korporativno kulturo, kjer se pričakuje, da boš vljuden do neznosnih nadrejenih in nesramen do podrejenih, če jih imaš.

Nekateri s tako toksičnimi okolji nimajo težav, a sam bi odsvetoval namenjanje polovice časa, ko je človek pri zavesti, takšnemu podjetju, razen v primeru, da so se v zadnjih nekaj letih korenito reformirali (v kar iskreno dvomim).

111111111111 ::

Urbano#Desno je izjavil:

Je slučajno kdo bil na razgovoru na NLB za delo v razvoju?
Je realno pričakovati nekje 2,7k - 3k bruto ali ob tem kadrovnica pade iz stola kot se mi je zgodilo v eni drugi banki? :D

Zelo verjetno bodo pri taki cifri pobuljili. Glede plač so bilj javni sektor. Zanimivi izzivi (sova, ministrstvo...), mizerne plače. Je pa tako, da greš res lahko samo za sistemca ali samo datacenter. Kar je v sloveniji redkost. Drugje po sloveniji si bolj deklica za vse.

Strukturo zaposlenih pa je že nekdo dobro opisal. :D

tony1 ::

Urbano#Desno je izjavil:

Je slučajno kdo bil na razgovoru na NLB za delo v razvoju?
Je realno pričakovati nekje 2,7k - 3k bruto ali ob tem kadrovnica pade iz stola kot se mi je zgodilo v eni drugi banki? :D


Katera je bila pa druga banka? Kako dolgo nazaj pa je to bilo?

Tody ::

NKBM tudi vse skozi zaposluje, pa ne zato ker imajo nove projekte... ampak ker starih ne znajo dokončat, ker pač politika ne reši tehnoloških problemov. Outsouracanje pa rata zelo drago, ko ti morajo dejansko rešit problem.

trstenjak ::

Tody je izjavil:

NKBM tudi vse skozi zaposluje, pa ne zato ker imajo nove projekte... ampak ker starih ne znajo dokončat, ker pač politika ne reši tehnoloških problemov. Outsouracanje pa rata zelo drago, ko ti morajo dejansko rešit problem.

Ta boljši so jim šli, ker so na njih izvali mobing. Tako sem slišal.

Urbano#Desno ::

tony1 je izjavil:



Katera je bila pa druga banka? Kako dolgo nazaj pa je to bilo?


Ma recimo da ena od vecjih. Na koncu smo prisli na nekje sredino zgornjega intervala po enacbi placa + dodatek za 24 urno pripravljenost + izracunana povprecna nagrada za poslovno uspesnost. Osnovna placa po pogodbi bi bila pod 2k,kar je po izjavi kadrovnice pri njih top shit. Pa sem rekel lol in hvala lepa.

No bom videl kaj bodo rekli na nlb. Itak se mi nikamor ne mudi edino kar je da mi trenutni job pa 4 letih postaja rahlo dolgocasen in zaradi nekaj odhodov v zadnjih mesecih okolje postaja vse bolj podobno necemu cesar se niti Monty payton nebi sramoval😁

Vazelin je izjavil:

en znanec se tudi nekaj zanima za NLB verjetno isti oglas. Ampak baje je non stop en in isti oglas čez celo leto.:D Verjetno plače niso nekaj ekstra ali pač?


Ja oglase skozi ponavljajo in sem se prija il na enega ki je ze potekel tako da sem vabljen na razgovor. Naj bi pa v zadnjem casu zaposlil en kup ljudi vsaj tako mi je pticka prisepnila.😁

Zgodovina sprememb…

Vazelin ::

https://slo-tech.com/delo/3266

Dobra urna postavka. Za indijca :D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...
««
244 / 357
»»