» »

Plače v IT industriji

Plače v IT industriji

Temo vidijo: vsi
««
243 / 357
»»

ejresnevem ::

Smurf je izjavil:

Ampak tvoja urna postavka pa verjetno izhaja iz kvalitete opravljenega dela.

Absolutno, če niso zadovoljni - adijo.
Če so srednje zadovoljni - ok.
Če so zelo zadovoljni - €€€.

Aja, glede minut, da pojasnim (res se morda preveč frajersko bere), obračunska enota je ura, upoštevajo se pa minute.

spam321 ::

No, pa saj v tujini ma folk tudi "dobre" izkušnje s šefeki.

ejresnevem ::

Ja, brez skrbi, če se ne počutiš dobro nekje, je tvoja pravica (in dolžnost!), da iščeš boljše priložnosti...
Zdaj imaš možnost po celoti EU (z nekaj malega birokracije)...

Mavrik ::

ejresnevem je izjavil:

Ja, brez skrbi, če se ne počutiš dobro nekje, je tvoja pravica (in dolžnost!), da iščeš boljše priložnosti...
Zdaj imaš možnost po celoti EU (z nekaj malega birokracije)...


Mal prej ti v tem istem topicu jamrajo kako je grozno da jim direktorji ne dostavijo firme z Ljubljane v lokalno vukojebino... ti pa kar predlagaš selitev v drugo državo?! Kako si upaš? ;)
The truth is rarely pure and never simple.

ejresnevem ::

Osebno me načeloma ne skrbi, kako se ljudje odločajo glede kariere, niti, če stokajo kaj posebej.
Dajem samo (očitne) predloge, če bi kdo vendarle opravil prehod, ker resnično ni potrebno daleč...
Odvisno je od 'nomadskih genov' posameznika/c in oblike sodelovanja...
Ni vsak za to, dejansko večina ni, še posebej, če so z mladimi družinami.

user-pass ::

ejresnevem je izjavil:

Ni vsak za to, dejansko večina ni, še posebej, če so z mladimi družinami.

Ali pa ravno takrat? Meni se prej ni dalo, ko se je pa rodil prvi otrok, smo pa spokali po hitrem postopku. Se se spomnim, da sem dobil 16€ mesecno otroskega dodatka [vstavi smajli, ki se tolce s kladivom po glavi].

ejresnevem ::

Odvisno, ja, od navezave na okolje in sorodstvo.

link_up ::

videl veliko tujine, delal tudi mnogo let v razlicnih drzavah...svojo mlado druzino pa sem si kar lepo usvaril doma. Ni sans, da jih izpostavim betonskim dzunglam v takem obsegu...
In and Out

damirj79 ::

Zato ker vsi mislijo, da je povsod drugje razen doma, cedita med i mleko. V resnici pa se zaveš in ceniš kaj imaš doma šele, ko veliko let prebiješ v tujini. Na koncu, pod črto, je le zelo malo krajev, kjer bi jaz raje bil kot doma. Pa tudi tam je kup kompromisov. Seznam top5 vsebuje 2, morda 3 kraje, 4. in 5 mesto sta še fraj :D

pegasus ::

damirj79 je izjavil:

je le zelo malo krajev, kjer bi jaz raje bil kot doma.
Poskusi Heidelberg.

Invictus ::

Bil kar precej okoli, tudi za dlje časa, pa mi Slovenija čisto ustreza.

V London se ne bi preselil, preumazano in prenevarno.
Munchen je dovolj blizu, da se da gor vozit, ni potrebe po preselitvi. AirBnb čisto v redu deluje za 3 nočitve na teden.
Bruselj svinjski, ljudje čudni (Belgijci). Poleg tega precej velika populacija Arabcev s svojim forami, tako pozitivnimi kot negativnimi.
Hamburg mi je bil res všeč, tam sem se videl. Namesto hribov bi pač fural morje. Mesto ima tudi veliko zelenih površin (mislim, da so drugi na svetu), poleg tega dobro poskrbljeno za kolesarje ;).
Amsterdam mi ne ponuja tisto kar rabim. Travca pač ni to >:D.
Frankfurt je nekje na sredi Nemčije in razen res kake dobre službe ne ponuja nič posebnega. Prekleta ravnina in 6 ur do hribov in morja.

Ko se boste odselili od mame, in šli malo po svetu s trebuhov za kruhom, potem vidiš, da si življenje lahko urediš tudi drugače...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

PrihajaNodi ::

Saj ni samo fora lepo mesto, moras biti dobro sprejet med ljudmi. Sam se Anglije (London) in Nove Zelandije (Wellington Au) nikakor ne bi mogel navadit oz. se jih nisem pa je NZ res ena sama narava. Romunija pa "diha" sprosceni ljudje brez nekih rasisticnih ali drugih for, festivali in drugi eventi...
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

ejresnevem ::

In, glavno si namenoma preskocil, lepe, vendar ne previsoke, zenske? :-)

Vazelin ::

Lol invictus piše o enih najbogatejših krajev v evropi in potem uleti ... nodi from romania8-)
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

PrihajaNodi ::

Vazelin je izjavil:

Lol invictus piše o enih najbogatejših krajev v evropi in potem uleti ... nodi from romania8-)


Bi sel v Avstralijo? Tam se cedita tudi med in mleko:)
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Invictus ::

Bi šel, pa sem najbrž prestar da bi dobil delovno vizo. Pa tudi selil se ne bi zdaj...

Melbourne je zakon...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Vazelin ::

Bi sel v Avstralijo? Tam se cedita tudi med in mleko:)

V Sidney ali Melbourne bi šel takoj za nekaj let. Visoka stopnja življenja
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

OrkAA ::

Vazelin je izjavil:

Bi sel v Avstralijo? Tam se cedita tudi med in mleko:)

V Sidney ali Melbourne bi šel takoj za nekaj let. Visoka stopnja življenja


Kaj te pa ustavlja?

Vazelin ::

Kaj te pa ustavlja?

Za kakšno working holiday viso sem prestar. Tudi dvomim, da imam neka znanja, ki bi me kot migrantu spustili tja dol:D

ps_: Sem pa fan Man at work- land down under
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

PrihajaNodi ::

Mogoce ce poskusis kot natakar prvo, se izkazes in napredujes?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

OrkAA ::

Vazelin je izjavil:

Kaj te pa ustavlja?

Za kakšno working holiday viso sem prestar. Tudi dvomim, da imam neka znanja, ki bi me kot migrantu spustili tja dol:D

ps_: Sem pa fan Man at work- land down under


Zrihtaj si par razgovorov v tvoji smeri, pa bos videl kje si. Ce bos kaksni firmi vsec, ti bodo zrihtali working vizo. Nisem se slisal, da bi bila Avstralija pretirano zahtevna glede tega.

PrihajaNodi ::

Vazelin, cak a nis ti vodovodar?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Invictus ::

PrihajaNodi je izjavil:

Mogoce ce poskusis kot natakar prvo, se izkazes in napredujes?

Avstralci najraje dajejo splošno delovno vizo parom z otroci. Zaradi same stabilnosti. pa še to nekje tam do 40 leta...

Druga varianta je delovna viza, vezana na podjetje. Ampak potem ne moreš menjati službe...

Iti dol brez službe je riziko. Je že nekaj Slovencev prodalo tukaj vse, šlo dol, in prišlo nazaj brez počenega ficka. Ni dol samo med in mleko.

No, za IT job najbrž je, ampak kdo ve.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

PrihajaNodi ::

Vodovodarji so ravno tako iskani kot itjevci.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

link_up ::

Avstralija? Ne se hecat ljudje bozji, peklenska poletja in brezvezne maritimne zime...pa se bozic in novo leto v kratkih hlacah sta popolnoma nesprejemljiva. :) Pa verjetno bi tezje spremljal zimske sporte. :)

Ne govorim na pamet, da je nas koscek zemlje res edinstven in redko remiziran.
In and Out

spam321 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Vodovodarji so ravno tako iskani kot itjevci.


Ne bo držalo. Vodovodarji so precej bolj iskani in tudi urno tarifo imajo precej višjo.

Smurf ::

spam321 je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Vodovodarji so ravno tako iskani kot itjevci.


Ne bo držalo. Vodovodarji so precej bolj iskani in tudi urno tarifo imajo precej višjo.

url?

PrimoZ_ ::

spam321 je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Vodovodarji so ravno tako iskani kot itjevci.


Ne bo držalo. Vodovodarji so precej bolj iskani in tudi urno tarifo imajo precej višjo.


Dej že izkašli v katerih podjetjih si delal da vemo katerim se izgognit oz. da imamo referenco, če je problem kje drugje kot v podjetjih ;)

Vazelin ::

Smurf je izjavil:

spam321 je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Vodovodarji so ravno tako iskani kot itjevci.


Ne bo držalo. Vodovodarji so precej bolj iskani in tudi urno tarifo imajo precej višjo.

url?

Daj oglas na mojmojster, če ti pride kak vodovodar kaj popravit za 10eur/uro, kot to delajo itjevci z wordpressi in podobno. Se ti bo samo nasmejal:)
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Smurf ::

Vazelin je izjavil:


Daj oglas na mojmojster, če ti pride kak vodovodar kaj popravit za 10eur/uro, kot to delajo itjevci z wordpressi in podobno. Se ti bo samo nasmejal:)

Ne vem, moja urna postavka je visja od katerekoli vodovodarjeve, ki sem je videl. Zato pa bi me zanimala statistika.

link_up ::

Smurf je izjavil:

Vazelin je izjavil:


Daj oglas na mojmojster, če ti pride kak vodovodar kaj popravit za 10eur/uro, kot to delajo itjevci z wordpressi in podobno. Se ti bo samo nasmejal:)

Ne vem, moja urna postavka je visja od katerekoli vodovodarjeve, ki sem je videl. Zato pa bi me zanimala statistika.


Se pac cenis za tri vodovodarje....
In and Out

ejresnevem ::

Vazelin je izjavil:

Daj oglas na mojmojster, če ti pride kak vodovodar kaj popravit za 10eur/uro, kot to delajo itjevci z wordpressi in podobno. Se ti bo samo nasmejal:)

Najprej je potrebno razčistiti, kaj je it-jevec (v Sloveniji in globalno), ker priprava wordpress strani ni jedrni posel it-jevcev.

damirj79 ::

pegasus je izjavil:

damirj79 je izjavil:

je le zelo malo krajev, kjer bi jaz raje bil kot doma.
Poskusi Heidelberg.


Ne bi, hvala. Ce ze, bi izbral Avstralijo, Sydney ali Melbourne, vsaj za moj okus.

link_up je izjavil:

Avstralija? Ne se hecat ljudje bozji, peklenska poletja in brezvezne maritimne zime...pa se bozic in novo leto v kratkih hlacah sta popolnoma nesprejemljiva. :) Pa verjetno bi tezje spremljal zimske sporte. :)

Ne govorim na pamet, da je nas koscek zemlje res edinstven in redko remiziran.


Pa in kaj potem? Jaz sem na goriskem doma in sedaj je zunaj 4stC, cez dan pa 15 ali celo 16stC. Poleti pa preseze 40stC. Edino kar bi me motilo, bi bil volan na napacni strani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: damirj79 ()

trojnis252 ::

Živijo,

mogoče kdo ve kakšne so približno kaj plače v Adacti za dynamics ax/365 developerja? Koliko na začetku in koliko se napreduje?

Malajlo ::

Adacta ima povprečno bruto 2500 EUR že nekaj let. Zdaj so prodani Nemcem in dvomim, da so plače približali DE standardu (na drink zaradi povišice me ni noben povabil=.
Napreduje? Ja, ko prineseš odpoved ;((

spegli ::

Trend "A 23-year-old Google employee lives in a truck in the company's parking lot and saves 90% of his income"

tony1 ::

Vsa čast mu, izgleda pameten človek, in če bo tak še naprej, bo šel zgodaj v penzijo uživat življenje.

spegli ::

tony1 je izjavil:

Vsa čast mu, izgleda pameten človek, in če bo tak še naprej, bo šel zgodaj v penzijo uživat življenje.


Dokler nimaš otrok je super.

Vazelin ::

spegli je izjavil:

Trend "A 23-year-old Google employee lives in a truck in the company's parking lot and saves 90% of his income"

V penziji v 5 letih:D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

7982884e ::

spegli je izjavil:

Trend "A 23-year-old Google employee lives in a truck in the company's parking lot and saves 90% of his income"

ne rabi ravno v tovornjaku, tudi ce zivi za 2 tisoc mesecno (kar je tudi tam okoli SF doable, ce se pelje z busom na siht) in vlozi prihodek, bo do 30. komot v penziji

Vazelin ::

Malajlo je izjavil:

Adacta ima povprečno bruto 2500 EUR že nekaj let. Zdaj so prodani Nemcem in dvomim, da so plače približali DE standardu (na drink zaradi povišice me ni noben povabil=.
Napreduje? Ja, ko prineseš odpoved ;((

Nimajo seniorji vsaj 3100 bruto?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

TheBlueOne ::

Logika, da tako gres prej v penzijo se tezko izide. Je lazje vec sluzit, kot pa prihranit pri najemnini. Recimo, da je nejmnina tretjina neto palce, pomeni ca. sestina bruto place, pomeni, da imas v enem letu morda za dve bruto placi. Je potrebno kar dosti vec kompromisov.

tony1 ::

Ne nakladaj samo z najemnino. Daj povej zase, kolikšen procent svoje plače letno prihraniš.

Cel kup self-help finančnih knjig piše o tem, da bi bilo idealno, če bi človek prišparal 51% dohodka. S tega vidika je 90% ogromno.

Enako pomembno pa je, da ta denar pametno investira in s tem začne čim prej.

TheBlueOne ::

Ja kombi na parkisircu je verjetno zaradi najmenine. Kar se tice mene, se smatram kot dobrega s financami. Prihranim trenutno cisto nic, ker so krediti poceni in raje investiram. Je prevec inflacije, da bi dajal na kup.

Kar se tice investicij je tako, da ce si dober sigurno ne zivis v kombiju, ker lazje prides do cilja hitre upokojitve s pametnimi investicijami, kot pa da ves cas kalkuliras kako prihranit se kaksen €. To mislim, do neke realne upokojitve in ne samo, da preparkiras svoj kombi in nezavarovan vrzes kocko, da bo vse ostalo enako.

In sploh moras biti financno nepismen, da bi dajal 50% enostavno na stran. Kako na stran? Potem pa rece kaksen pametnjakovic da pametno investrias in si spet tam, kjer imas znanje, da lahko b.p. zasulzis realno penzijo brez, da zivis v kombiju.

tony1 ::

Glej, "dati na stran" pomeni, da tega denarja ne zapraviš...

Tody ::

Nekateri ste res funkcionalno nepismeni, me zanima kakšni so pol vaši izdelki če se že na forumu ne razume... Vsak normalen človek dati na stran pomeni da ta denar lahko ponovno uporabiš, torej ga nisi pojedel zapravil za avto(bencin, servis), užival ali kaj podobnega. Higijenski minuimum je baje 10% prihodkov da se da na stran. Ali si toliko sposoben da ta "na stran" tudi sama po sebi raste je pa druga stvar.

TheBlueOne ::

tony1 je izjavil:

Glej, "dati na stran" pomeni, da tega denarja ne zapraviš...


Ce pustis, da ge poje inflacija pa si financno nepismen in bos verjetno delal do dopolnjenih let za upokojitev. Se bo dosti prej upokojil nekdo, ki naredi kaj pametnega.

Ce karikiram, od 2000€ lahko prihranis 2000€, koliko vec lahko zasluzis pa ni omejeno.

tony1 ::

Citiram, tri poste zgoraj:

"Enako pomembno pa je, da ta denar pametno investira in s tem začne čim prej."

Pri tem je "ta denar" tisti "dan na stran" denar.

TheBlueOne ::

tony1 je izjavil:

Citiram, tri poste zgoraj:

"Enako pomembno pa je, da ta denar pametno investira in s tem začne čim prej."

Pri tem je "ta denar" tisti "dan na stran" denar.


Se enkrat, ce znas investirat si lahko na dosti bolj pameten nacin upokojen, kot pa, da prihranis se nekaj stotakov s tem, da zivis v kombiju.

Cisto banalno, recimo investiras v hiso s 150m2, na 25m2 zivis ti, kar je vseeno boljse, kot kombi, ostalo oddajas. Kaj ni boljsa ideja? Imas vsaj neko pisarnico, da lahko normalno delas.

tony1 ::

Človek niti slučajno ne dela iz kombija.
««
243 / 357
»»