» »

Plače v IT industriji

Plače v IT industriji

Temo vidijo: vsi
««
242 / 357
»»

Invictus ::

Mislim, da je imel včasih Manpower dve bruti plači provizije.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

spam321 ::

damirj79 je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Noro koliko kadrovskih agencij se je nasplošno pojavilo v zadnjih letih.

Malo sem se spraševal zakaj se kak programer, ki obvlada tudi malo bolj socialne skille ne ukvarja s tem? Tako bi kandidate lahko dobro pretestiral.


Te kadrovske agencije bi morali prepovedat oziroma omejit na določena dela. To je čisti nateg ljudi in zaposlenih preko njih.

spam321 je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Vprasanje, je koliko bo pragremer cez 10 let se iskan. Pa ne zato da ne bi bilo dela pac pa zaradi indijcev, kitajcev. Usa so nekaj casa nazaj omejile zelene karte, ker so jih firme kar jemale od tam. Za dobre bo pa itak vedno siht.


Z izjemo v Ljubljani so programerji že danes praktično nezaposljivi.


Slabi sigurno. In slabih je veliko. Dobrih programerjev se manjka in takšen bo dobil delo kjerkoli.



Tudi za dobre ni ravno veliko delovnih mest zunaj Ljubljane. V mnogih krajih, tudi nekoliko večjih, jih praktično sploh ni. Ta fama okoli tega, kako da je programiranje ne vem kako dobro plačano, da se vzame vse, da je zaposlitev ne vem koliko, da so programerske službe super duper najboljše je že groteskno bizarna. Mnogi tej kozlariji dejansko nasedejo. Že iz BDPja se lepo vidi, kam pes taco moli.

Smurf ::

spam321 je izjavil:


Tudi za dobre ni ravno veliko delovnih mest zunaj Ljubljane. V mnogih krajih, tudi nekoliko večjih, jih praktično sploh ni. Ta fama okoli tega, kako da je programiranje ne vem kako dobro plačano, da se vzame vse, da je zaposlitev ne vem koliko, da so programerske službe super duper najboljše je že groteskno bizarna. Mnogi tej kozlariji dejansko nasedejo. Že iz BDPja se lepo vidi, kam pes taco moli.

Nic od tega ne drzi.

secops ::

spam321 je izjavil:

Tudi za dobre ni ravno veliko delovnih mest zunaj Ljubljane. V mnogih krajih, tudi nekoliko večjih, jih praktično sploh ni. Ta fama okoli tega, kako da je programiranje ne vem kako dobro plačano, da se vzame vse, da je zaposlitev ne vem koliko, da so programerske službe super duper najboljše je že groteskno bizarna. Mnogi tej kozlariji dejansko nasedejo. Že iz BDPja se lepo vidi, kam pes taco moli.


V katerem drugem poklicu dobi dober študent takoj po faksu pri 22 letih službo za slabih 2000 neto?

PS.
Glede na SURS je bila povprečna plača zadnjega triletja 1.727 bruto.

Vazelin ::

V katerem drugem poklicu dobi dober študent takoj po faksu pri 22 letih službo za slabih 2000 neto?

Dobri fuzbalerji majo tut 2k neto pri 15ih
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

PrihajaNodi ::

Vazelin je izjavil:

V katerem drugem poklicu dobi dober študent takoj po faksu pri 22 letih službo za slabih 2000 neto?

Dobri fuzbalerji majo tut 2k neto pri 15ih


Ajd ne pretiravaj. IT je najbolj iskan poklic in najbolje placan.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Mato989 ::

secops je izjavil:

spam321 je izjavil:

Tudi za dobre ni ravno veliko delovnih mest zunaj Ljubljane. V mnogih krajih, tudi nekoliko večjih, jih praktično sploh ni. Ta fama okoli tega, kako da je programiranje ne vem kako dobro plačano, da se vzame vse, da je zaposlitev ne vem koliko, da so programerske službe super duper najboljše je že groteskno bizarna. Mnogi tej kozlariji dejansko nasedejo. Že iz BDPja se lepo vidi, kam pes taco moli.


V katerem drugem poklicu dobi dober študent takoj po faksu pri 22 letih službo za slabih 2000 neto?

PS.
Glede na SURS je bila povprečna plača zadnjega triletja 1.727 bruto.


Mene bi bilj zanimala mediana... =)

Povprečje je jebena statistika. mediana vsaj pove točno kje je številka od katerih ima 50% nižje!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

secops ::

Mato989 je izjavil:

Povprečje je jebena statistika. mediana vsaj pove točno kje je številka od katerih ima 50% nižje!


Po občutku bi rekel, da je mediana še bistveno nižja.

Mato989 ::

secops je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Povprečje je jebena statistika. mediana vsaj pove točno kje je številka od katerih ima 50% nižje!


Po občutku bi rekel, da je mediana še bistveno nižja.


Saj to glih... torej lahko mirne duše smatramo da VEČ kot 50% ITjevcev dobi nižjo plačo od 1.700 bruto.... Ali po domače verjetno jih 50% ne presega 1.100€ neto =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

secops ::

Mato989 je izjavil:

secops je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Povprečje je jebena statistika. mediana vsaj pove točno kje je številka od katerih ima 50% nižje!


Po občutku bi rekel, da je mediana še bistveno nižja.


Saj to glih... torej lahko mirne duše smatramo da VEČ kot 50% ITjevcev dobi nižjo plačo od 1.700 bruto.... Ali po domače verjetno jih 50% ne presega 1.100€ neto =)


V mislih sem imel mediano povprečno plačo na sploh.
Za programiranje imaš za vsako leto narejeno anketo.

PrimoZ_ ::

Mato989 je izjavil:

secops je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Povprečje je jebena statistika. mediana vsaj pove točno kje je številka od katerih ima 50% nižje!


Po občutku bi rekel, da je mediana še bistveno nižja.


Saj to glih... torej lahko mirne duše smatramo da VEČ kot 50% ITjevcev dobi nižjo plačo od 1.700 bruto.... Ali po domače verjetno jih 50% ne presega 1.100EUR neto =)


Očitno poznaš samo tiste manj sposobne ?
Kar glede na tvoje poste tu na ST sploh ne bi bilo presenečenje. Gliha vkup štriha pa to...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PrimoZ_ ()

7982884e ::

PrihajaNodi je izjavil:

7982884e je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Vprasanje, je koliko bo pragremer cez 10 let se iskan. Pa ne zato da ne bi bilo dela pac pa zaradi indijcev, kitajcev. Usa so nekaj casa nazaj omejile zelene karte, ker so jih firme kar jemale od tam. Za dobre bo pa itak vedno siht.

ja tako kot z vsemi sihti ki se jih da outsourcat na daljavo (in tukaj bo remote outsourcanje v bistveno drug casovni pas VEDNO ostalo primerno samo za manjsinski delez firm, za manjsi delez zaposlenih).

ce kaj, imajo indijci zelo slab renome, tako da tudi ce se v teh milijonih kandidatov najdejo sposobni, si vecjo uslugo naredis ce si pragmaticen in jih preprosto ne vzames. no, pa saj niso nic drugacni od vseh drugih iz 3. sveta, ponavadi je distribucija povsod enaka (ali enako slaba).

nek lokalec bo vedno imel precejsnjo prednost pred nekom takim.

kaj ves, mogoce bodo pa cez 10 let firme koncno dojele, kako zelo drag je slab programer?


Koliko imajo multinacionalke FB, Apple, Ms v povprecju zaposlenih indijcev, kitajcev? Zakaj bi imel lokalec kakrsnokoli prednost?
cakaj, koga zdaj ti mislis pod "indijcev, kitajcev"? ameriske drzavljane indijskega/kitajskega izvora? jaz govorim za remote/contingent delavce iz tujine, ti so in vedno bodo na slabsem pred lokalci. ze zaradi jezika. ze kalifornijci ki 10 let zivijo tam, znajo bit obupni za produktivno diskusijo v anglescini.

ce je misljeno pac navadne drzavljane tujih korenin, zakaj bi to koga motilo? meritokracija, ce je kitajec boljsi, bo dobil siht, ce bos ti boljsi, bos ti dobil. pa kitajci imajo internet ze nekaj casa, ni zdej da bodo sele cez 10 let se naucili programirat.

PrihajaNodi ::

Ne remote. Tistim, ki jim odobrijo zelene karte in gredo on site.

Seveda iscejo poceni delovno silo, med miljardami indijcev in kitajcev bodo ze nasli kvaliteto:
https://www.google.ro/amp/s/m.economict...
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

spam321 ::

90% kode, ki jo sproducirajo programerji je itak smeti (v Sloveniji je ta delež verjetno še višji), tko da lepo vas prosim, da prenehate s tem o nekih super duper nadsposobnih programerjih, ki prejemajo astronomska plačila, ker so to prej velika izjema (programerji, ki se znajo prodajati). Na konch stranko zanima le in samo funkcionalnost (&mogoče ui ter da zadeva lepo izgleda), boli stranko ku.rac, če je aplikacija par ms hitrejša, če je koda super duper nadgradljiva, pregledna, so upoštevane dobre prakse, na žalost jim po večini dol visi tudi za varnost... no, sledje seveda boli ku.rac tudi večino (slovenskih) it firm. Edino merilo so €€€ (za koliko ta skrpucala uspeš prodati - in tu blesijo družboslovni nategunčki). Tko da na koncu je vseeno al ti nek slovenski programer kuca kodo za 1000, 1500, 2000€+ neto... ali indijci za 5x manj. Kodno skrpucalo bo v vsakem primeru.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: spam321 ()

TheBlueOne ::

spam321 je izjavil:

90% kode, ki jo sproducirajo programerji je itak smeti (v Sloveniji je ta delež verjetno še višji), tko da lepo vas prosim, da prenehate s tem o nekih super duper nadsposobnih programerjih, ki prejemajo astronomska plačila, ker so to prej velika izjema (programerji, ki se znajo prodajati).


Taprvo ni res, ker vseeno deluje, ostalo pa verjetno drzi.

Bi se dodal, da te Slo-Tech ankete niso pokazatelj realnosti, ker se po forumih gibljejo vecinoma bolj znanja zeljni in taki, ki so se sposobni tudi izrazati, kar izkljuci vecino slabse placanih programerjev in je glavna lastnost, da se programer zna prodajat.

To bo blize realnosti:

https://www.placa.si/salaryinfo/racunal...

PrimoZ_ ::

spam321 je izjavil:

90% kode, ki jo sproducirajo programerji je itak smeti (v Sloveniji je ta delež verjetno še višji), tko da lepo vas prosim, da prenehate s tem o nekih super duper nadsposobnih programerjih, ki prejemajo astronomska plačila, ker so to prej velika izjema (programerji, ki se znajo prodajati). Na konch stranko zanima le in samo funkcionalnost (&mogoče ui ter da zadeva lepo izgleda), boli stranko ku.rac, če je aplikacija par ms hitrejša, če je koda super duper nadgradljiva, pregledna, so upoštevane dobre prakse, na žalost jim po večini dol visi tudi za varnost... no, sledje seveda boli ku.rac tudi večino (slovenskih) it firm. Edino merilo so €€€ (za koliko ta skrpucala uspeš prodati - in tu blesijo družboslovni nategunčki). Tko da na koncu je vseeno al ti nek slovenski programer kuca kodo za 1000, 1500, 2000€+ neto... ali indijci za 5x manj. Kodno skrpucalo bo v vsakem primeru.


Ti pa si en neverjetno zagrenjen človek.
Spet slaba izbira okolja in ljudi ?

spam321 ::

PrimoZ_ je izjavil:

spam321 je izjavil:

90% kode, ki jo sproducirajo programerji je itak smeti (v Sloveniji je ta delež verjetno še višji), tko da lepo vas prosim, da prenehate s tem o nekih super duper nadsposobnih programerjih, ki prejemajo astronomska plačila, ker so to prej velika izjema (programerji, ki se znajo prodajati). Na konch stranko zanima le in samo funkcionalnost (&mogoče ui ter da zadeva lepo izgleda), boli stranko ku.rac, če je aplikacija par ms hitrejša, če je koda super duper nadgradljiva, pregledna, so upoštevane dobre prakse, na žalost jim po večini dol visi tudi za varnost... no, sledje seveda boli ku.rac tudi večino (slovenskih) it firm. Edino merilo so €€€ (za koliko ta skrpucala uspeš prodati - in tu blesijo družboslovni nategunčki). Tko da na koncu je vseeno al ti nek slovenski programer kuca kodo za 1000, 1500, 2000€+ neto... ali indijci za 5x manj. Kodno skrpucalo bo v vsakem primeru.


Ti pa si en neverjetno zagrenjen človek.
Spet slaba izbira okolja in ljudi ?


Slabe izkušnje iz gospodarstva pač. Slovenska IT podjetja press.

Smurf ::

Ko imas enkrat tak odnos do dela pades v spiralo. Zagrenjenega delavca dobra IT podjetja nocejo tako, da so potem tvoje napovedi samouresnicljive.

Urbano#Desno ::

spam321 je izjavil:


Slabe izkušnje iz gospodarstva pač. Slovenska IT podjetja press.


In si rešil zadevo in sedaj delaš v tujini kjer se cedi med in mleko?

Invictus ::

Urbano#Desno je izjavil:

spam321 je izjavil:


Slabe izkušnje iz gospodarstva pač. Slovenska IT podjetja press.


In si rešil zadevo in sedaj delaš v tujini kjer se cedi med in mleko?

Če je pameten, si je.

Sam sem si tudi tako rešil zadevo. Sploh tisto o nizkih plačah...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

TheBlueOne ::

Smurf je izjavil:

Ko imas enkrat tak odnos do dela pades v spiralo. Zagrenjenega delavca dobra IT podjetja nocejo tako, da so potem tvoje napovedi samouresnicljive.


Na nek nacin ima prav, posebej, ce branza ni neka specifika. Jaz za svoje projekte dele testno outsoursam in so poceni in dovolj dobri na ostalih kontinentih. Kdor se ne zna prodajat mora imeti sreco.

Tody ::

90% vseeno potem upravlja tvoje bančne storitve, zdravnišle in poštne storitve in glej glej tudi v avtomobilu imaš 90% smeti. Če pa se jebejo SRC in S&T za neke državne posle in potem je treba stisnit na ceni in seveda to nekje notr prnest je pa to enostavno tako da zaposliš 3 študente in ega ubogega mentorja in maš projekt.

Smurf ::

TheBlueOne je izjavil:

Smurf je izjavil:

Ko imas enkrat tak odnos do dela pades v spiralo. Zagrenjenega delavca dobra IT podjetja nocejo tako, da so potem tvoje napovedi samouresnicljive.


Na nek nacin ima prav, posebej, ce branza ni neka specifika. Jaz za svoje projekte dele testno outsoursam in so poceni in dovolj dobri na ostalih kontinentih. Kdor se ne zna prodajat mora imeti sreco.

Prav glede cesa? Da programiranje ni eden bolje placanih poklicev v Sloveniji? Je. Da lahko Indijci opravijo vso delo? Vecina ne morejo. Tisti, ki lahko pa niso bistveno cenejsi od nase lokalne delovne sile.

TheBlueOne ::

Smurf je izjavil:


Prav glede cesa? Da programiranje ni eden bolje placanih poklicev v Sloveniji? Je. Da lahko Indijci opravijo vso delo? Vecina ne morejo. Tisti, ki lahko pa niso bistveno cenejsi od nase lokalne delovne sile.


Kakor sem omenjal, se mi zdi, da se tukaj nekaj sklepa glede na napacen vzorec podatkov in potem prodaja naprej. Slo-Tech anketa o placah je skoraj sigurno zelo optimisticna, posebej ko pogledas statistike kakor je tale: https://www.placa.si/salaryinfo/racunal... .

Programiranje je marsikaj, ze CNC operater lahko reces, da programira. Tako, da ko govoris o dobro placanem programiranju moras sigurno biti bolj specificen.

Drugace sem se strinjal predvsem s tem, da imajo dobro placo programerji, ki se znajo prodajajti, ostali nic posebnega. Tako, da tezko recem, da je programiranje ne vem kako dobro placan poklic. Ce geldas samo placo je kar nekaj obrtnikov, ki kar osmesijo programerske geeke, potem odvetniki (ne pravniki), zdravniki, profesorji, politiki in se in se...

Tako, da ce si programer si ze placan vec kot vecina, ker vecina je v poklicu nekvalificiran delavec ali pa kaj podobnega, dalec pa nisi med ne vem kako dobro placanimi poklici, razen ce se res dobro prodas.

Smurf ::

TheBlueOne je izjavil:


Drugace sem se strinjal predvsem s tem, da imajo dobro placo programerji, ki se znajo prodajajti, ostali nic posebnega. Tako, da tezko recem, da je programiranje ne vem kako dobro placan poklic. Ce geldas samo placo je kar nekaj obrtnikov, ki kar osmesijo programerske geeke, potem odvetniki (ne pravniki), zdravniki, profesorji, politiki in se in se...

Aha za programerje vzames najsirso definicijo, za ostale pa cherry pickas dolocen profil znotraj poklica. Tako lahko res dobis katerokoli definicijo. Vecina programerjev ima boljso placo kot obrtniki. Zagotovo pa obstaja kaksen obrtnik, ki imajo visjo. Nekdo, ki je diplomiral iz prava bo imel v povprecju slabso placo kot nekdo, ki je diplomiral iz FRIja. V resnici odvetniki dobro zasluzijo sele, ko postanejo partnerji v kaksni vecji odvetniski pisarni. Zdravniki zasluzijo bolje od slabih programerjev, ampak hkrati slabse od dobrih. Ce gledam podoben profil ljudi, recimo moja generacija (smo v zgodnjih 30ih), ki s(m)o bili zoisovi stipendisti. Dobivamo programerji _bistveno_ visje place kot zdravniki, kljub manj opravljnim urami (jaz osebno imam vec kot 2x visjo placo v primerjavi s punco, ki je zdravnica). Profesorji/Politiki ne moras primerjati. Lahko jih mogoce primerjas s Team Leadi. Sicer nima veze s statistiko, ampak recimo jaz pri 32ih zasluzim vec kot nek profesor. Edini, ki trenutno pridejo blizu programerjem so trenutno farmacevti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

pegasus ::

Hehe, fotr je ko je še bil prof na farmaciji, jamral, da jaz zaslužim več kot on ;)

Smurf ::

pegasus je izjavil:

Hehe, fotr je ko je še bil prof na farmaciji, jamral, da jaz zaslužim več kot on ;)

Hja profesorji majo podoben rang plac ne glede na faks (razlike so potem sicer, ce imajo se kaksen stranski projekt). In ja v industriji take place ni neka znanost preseziti.

TheBlueOne ::

Smurf je izjavil:

pegasus je izjavil:

Hehe, fotr je ko je še bil prof na farmaciji, jamral, da jaz zaslužim več kot on ;)

Hja profesorji majo podoben rang plac ne glede na faks (razlike so potem sicer, ce imajo se kaksen stranski projekt). In ja v industriji take place ni neka znanost preseziti.


Me zanima, ce imajo boljso placo programerji, ki oddelajo enako kolicino ur kot profesor.

tony1 ::

Če ima ta profesor v službi uro, na kateri se štemplja in predpostavljamo, da je zaposlen za poln delovni čas, potem da, programerji imajo boljšo plačo.

Smurf ::

TheBlueOne je izjavil:


Me zanima, ce imajo boljso placo programerji, ki oddelajo enako kolicino ur kot profesor.

Poznam tudi kar nekaj profesorjev in bolj kot ne vsi delajo dosti vec kot 40ur tedensko. Tako, da s tem kriterijem je razlika se vecja med njimi in programerji.

tony1 ::

Se strinjam, veliko akademikov dela tudi izven delovnega časa, in teh ur niti slučajno nimajo plačanih. S tem so se nekako sprijaznili...

Vazelin ::

Ja, a programerji pa se ne izobražujejo v prostem času? ČE sešteješ vse ure pol ma en programer glih za enga minimalca po uri lol
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Smurf ::

Vazelin je izjavil:

Ja, a programerji pa se ne izobražujejo v prostem času? ČE sešteješ vse ure pol ma en programer glih za enga minimalca po uri lol

To moras imeti pa precej kreativno matematiko, da prides do take cifre.

Ne vem kako si ti predstavljas povprecnega programerja. Da, ko pride domov, se 8ur bere knjige :>?

Vazelin ::

Smurf je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Ja, a programerji pa se ne izobražujejo v prostem času? ČE sešteješ vse ure pol ma en programer glih za enga minimalca po uri lol

To moras imeti pa precej kreativno matematiko, da prides do take cifre.

Ne vem kako si ti predstavljas povprecnega programerja. Da, ko pride domov, se 8ur bere knjige :>?

Pozabljaš vikende, kjer komot naklepa 15 ur z "dodatnim izobraževanjem":D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Smurf ::

Vazelin je izjavil:


Pozabljaš vikende, kjer komot naklepa 15 ur z "dodatnim izobraževanjem":D

Pomoje je stevilo programerjev, ki investirajo dodatnih 10ur za izobrazevanje tedensko, manj kot desetina. Po drugi strani je profesorjev z 50 urami tedensko verjetno 90%.

ejresnevem ::

Urbano#Desno je izjavil:

In si rešil zadevo in sedaj delaš v tujini kjer se cedi med in mleko?

V Sloveniji sem kot senior imel takšno (ali višjo, davčno optimizirano) plačo, ki jo tu omenjate. Ker me je firma prodajala za neke zahojene projekte iz firm (sicer v industriji), iz katerih sem šel predtem, mi je dopizd*lo in sem šel naprej. Pri slovenskih poslih je sicer jada, dolgo traja, da plačajo, pogajajo se na vsakem koraku, nekaj relativizirajo urnino (ne cene produkta!) s tem, kolikor lahko iztržijo oni itn., hitro tudi zadeneš ob strop, ki izgleda nezlomljiv brez stricev. V glavnem, so še neka (izgleda, bolj teoretična zadnji čas) partnerstva. V tujini je res za nek faktor boljše, edino, kar je, da zelo menjavaš okolje, projekte, včasih tudi tehnologije, odvisno od potreb in interesov. Ne poženeš korenin v nobenem kolektivu, načeloma precej sterilno, ker si v bistvu gun (coder, developer, dba, arhitekt, sistemec, kamor že pač pašeš) for hire...

PS: Dobro se je malo posvetovati s kom iz foruma, da dobiš uvid v prosto-verižno situacijo...

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Dvomim, da se redni profesorji pretegnejo.

Večino dela za njih opravijo asistenti in študenti. Oni se samo podpišejo spodaj...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

7982884e ::

spam321 je izjavil:

Tko da na koncu je vseeno al ti nek slovenski programer kuca kodo za 1000, 1500, 2000€+ neto... ali indijci za 5x manj. Kodno skrpucalo bo v vsakem primeru.

ne.
projekt ponavadi ne traja samo 6 mesecev, da se odda produkt stranki in potem fertik. na dolgi rok to skropucalo s strani slabih developerjev stane vec. na dolgi rok nenadgradljiva, slaba koda stane vec.

ejresnevem ::

7982884e je izjavil:

projekt ponavadi ne traja samo 6 mesecev, da se odda produkt stranki in potem fertik.

Ni nič narobe s tem, če traja 6 mesecev ali manj (za ekipo ali samo enega); potrebno je določiti (industrijske) standarde razvoja (orodja, dokumentacija, revizija kode, avtomatizirani testi), ki jim je potrebno slediti. Na začetku (kje pa ni) je pač potrebno biti malo previden pri izbiri.

Zgodovina sprememb…

Smurf ::

Invictus je izjavil:

Dvomim, da se redni profesorji pretegnejo.

Večino dela za njih opravijo asistenti in študenti. Oni se samo podpišejo spodaj...

V druzini imam 3 profesorje na fakulteti, hkrati s kar nekaj od njih sodelujem poslovno in se nisem srecal takega, ki bi zabusaval. Res je, da eni so boljsi pedagogi, drugi spet slabsi (nekaterim ne porabijo veliko casa s studenti), ampak prakticno vsi pa delajo po cele dneve.

Vazelin ::

A The Duke še poučuje?:))
Enkrat jemo eno pizzo mislim da Pub Legende. Pol pa en iz FRI tko reče da mora k Duku. Mi samo who the fuck is Duke. Na koncu se je izkazalo da gre za profesorja:))
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

PrimoZ_ ::

The Duke :) Legenda :)

spam321 ::

7982884e je izjavil:

spam321 je izjavil:

Tko da na koncu je vseeno al ti nek slovenski programer kuca kodo za 1000, 1500, 2000€+ neto... ali indijci za 5x manj. Kodno skrpucalo bo v vsakem primeru.

ne.
projekt ponavadi ne traja samo 6 mesecev, da se odda produkt stranki in potem fertik. na dolgi rok to skropucalo s strani slabih developerjev stane vec. na dolgi rok nenadgradljiva, slaba koda stane vec.


Slaba koda => več dela => več zaslužka za šefa... boli ku.rac večino šefov za programerje. Zamenljiva roba. Nagrajuje se tiste iz prodaje. Umetnost je najti bogato stranko in iz nje "pokrasti" kolikor se da. Vse ostalo je bolj posrednega pomena. Tudi pacanje kode. Če ne bo prvi, bo pa drugi, če ne drugi, pa tretji... miselnost večine, če ne vseh IT šefov.

PrimoZ_ ::

spam321 je izjavil:

7982884e je izjavil:

spam321 je izjavil:

Tko da na koncu je vseeno al ti nek slovenski programer kuca kodo za 1000, 1500, 2000€+ neto... ali indijci za 5x manj. Kodno skrpucalo bo v vsakem primeru.

ne.
projekt ponavadi ne traja samo 6 mesecev, da se odda produkt stranki in potem fertik. na dolgi rok to skropucalo s strani slabih developerjev stane vec. na dolgi rok nenadgradljiva, slaba koda stane vec.


Slaba koda => več dela => več zaslužka za šefa... boli ku.rac večino šefov za programerje. Zamenljiva roba. Nagrajuje se tiste iz prodaje. Umetnost je najti bogato stranko in iz nje "pokrasti" kolikor se da. Vse ostalo je bolj posrednega pomena. Tudi pacanje kode. Če ne bo prvi, bo pa drugi, če ne drugi, pa tretji... miselnost večine, če ne vseh IT šefov.


Dej povej v katerih firmah v SLO si delal do sedaj, da se jim izgonemo oz. za referenco, da vidimo kje je zares problem :)

ejresnevem ::

spam321 je izjavil:

Slaba koda => več dela => več zaslužka za šefa... boli ku.rac večino šefov za programerje. Zamenljiva roba. Nagrajuje se tiste iz prodaje. Umetnost je najti bogato stranko in iz nje "pokrasti" kolikor se da. Vse ostalo je bolj posrednega pomena. Tudi pacanje kode. Če ne bo prvi, bo pa drugi, če ne drugi, pa tretji... miselnost večine, če ne vseh IT šefov.

Če to temelji na tvojih izkušnjah (torej, ni trolanje ali pesimizem), imaš zelo slabe, predlagam sicer, da pogledaš čez lokalne planke, če se tudi tam ne najdeš, verjetno i/t razvoj ni zate.

tony1 ::

spam321 je izjavil:

7982884e je izjavil:

spam321 je izjavil:

Tko da na koncu je vseeno al ti nek slovenski programer kuca kodo za 1000, 1500, 2000€+ neto... ali indijci za 5x manj. Kodno skrpucalo bo v vsakem primeru.

ne.
projekt ponavadi ne traja samo 6 mesecev, da se odda produkt stranki in potem fertik. na dolgi rok to skropucalo s strani slabih developerjev stane vec. na dolgi rok nenadgradljiva, slaba koda stane vec.


Slaba koda => več dela => več zaslužka za šefa... boli ku.rac večino šefov za programerje. Zamenljiva roba. Nagrajuje se tiste iz prodaje. Umetnost je najti bogato stranko in iz nje "pokrasti" kolikor se da. Vse ostalo je bolj posrednega pomena. Tudi pacanje kode. Če ne bo prvi, bo pa drugi, če ne drugi, pa tretji... miselnost večine, če ne vseh IT šefov.


Podpišem. Če se kdo temu čudi, bo dobil odgovor, da "se drugače ne da".

Smurf ::

Skoraj nobeno podjetje ne prodaja svojih storitev na ure, ampak na izdelan produkt. Razen, ce si res na dnu programerske lestvice (=indijski freelancer). No pa se tiste se s cancla, ko se vidi da ne morejo prinesti produktov. Verjamem pa, da ko si enkrat v takem podjetju, kjer noben ne zna programirati, da je prodajanje teh storitev res v obliki "Umetnost je najti bogato stranko in iz nje "pokrasti" kolikor se da."

FTad ::

Vazelin je izjavil:

A The Duke še poučuje?:))
Enkrat jemo eno pizzo mislim da Pub Legende. Pol pa en iz FRI tko reče da mora k Duku. Mi samo who the fuck is Duke. Na koncu se je izkazalo da gre za profesorja:))


Uf, on je pa ze kar nekaj let v pokoju.

Lahko pa ostali, ki so trenutno na FRIju, povejo, ce je sedaj kaj lazje narediti ARS


ejresnevem ::

tony1 je izjavil:

Podpišem. Če se kdo temu čudi, bo dobil odgovor, da "se drugače ne da".

Hmm, saj ne rečem, izgleda, da imate premalo usposobljene šefe, razumem pa, da je to v majhnih podjetjih velik problem.

Smurf je izjavil:

Skoraj nobeno podjetje ne prodaja svojih storitev na ure, ampak na izdelan produkt.

Ja ne vem, moj čas se prodaja na minute, tudi zdaj, v tem trenutku. Naročnik del pa trži produkt, jasno.

Zgodovina sprememb…

Smurf ::

ejresnevem je izjavil:


Ja ne vem, moj čas se prodaja na minute, tudi zdaj, v tem trenutku. Naročnik del pa trži produkt, jasno.

Ampak tvoja urna postavka pa verjetno izhaja iz kvalitete opravljenega dela.
««
242 / 357
»»