» »

Plače v IT industriji

Plače v IT industriji

Temo vidijo: vsi
««
214 / 357
»»

Mato989 ::

Smurf je izjavil:

Tudi v Celju in Mariboru so zacetne 1000€+, za Ptuj in Prekmurje pa res ne vem. Ampak bi sklepal, da tudi ni ravno veliko IT izbire. Med Mariborom in Ljubljano je razlike 10-20% ne pa 50%.


Mogoče danes, leta 2015 niso bile. niti 2016. Saj ti kolegi imajo danes med 1.100€ in 1200€ neto potem se pa tu skoraj konča... lahko menjaš šiht... Toliko ti ravno dajo da tiste ki nočejo v tujino in so relativno blizu šihta prepričajo da je plača boljša od 85% kolegov ki jih majo in se počutijo udobno.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Invictus ::

Dpool je izjavil:


Skratka, vem, lahko bi debatirali dolgo v noc o teh placah. Najboljse je, da se vsak bori za placo, za katero misli da je vredno njegovo delo, cimbolj realno ocenjeno. Dobro je upostevati tudi uspesnost podjetja pri tem oz. prihodke podjetja, da ves priblizno oceniti, koliko lahko priblizno zahtevas.

Včasih moraš za boljšo plačo zamenjati področje dela... Kar pomeni tudi firmo...

Določene branže preprosto ne prenesejo visokih plač, ker potem delo postane neprofitno ali se dela celo z izgubo...

To je sicer velik preskok, ampak nujnost včasih. Je pa lažje iti programerjem v IT admin sceno kot obratno... Seveda so pa vedno tudi izjeme...

perci je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Kako ti manjka poguma, če si po avstriji skakal? Da sem jaz na tvojem mestu bi že spammal Invictusu ZSje (itak rabi vsak mojster enega vajenca, da ga vpelje, kao protege) :D

Kaj ti si edini na forumu, ki še vedno ni skužil Invictusa?

Kaj bi moral pa skužit?!?!?!

Vazelin je izjavil:

Kako ti manjka poguma, če si po avstriji skakal? Da sem jaz na tvojem mestu bi že spammal Invictusu ZSje (itak rabi vsak mojster enega vajenca, da ga vpelje, kao protege) :D

Saj enega sem že spravil do 8k mesečnih dohodkov, enega pa zdaj prepucavam ;).

Seveda sta oba dobra na svojem področju...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Tody ::

Invictus, kje se prijavimo? :)

scipascapa ::

plača v AT...

https://www.wko.at/branchen/information...

glejte ST1 stolp.

Šmorn ::

To je sicer velik preskok, ampak nujnost včasih. Je pa lažje iti programerjem v IT admin sceno kot obratno... Seveda so pa vedno tudi izjeme...

Ne vem, če se popolnoma strinjam. Zadeva je pomoje enako težka / lahka v obe smeri. Polovica programerjev ne zna zamenjati IP naslova na njihovem računalniku. Polovica adminov pa ne zna napisati ene skripte.

TheBlueOne ::

Šmorn je izjavil:

To je sicer velik preskok, ampak nujnost včasih. Je pa lažje iti programerjem v IT admin sceno kot obratno... Seveda so pa vedno tudi izjeme...


Ne vem, če se popolnoma strinjam. Zadeva je pomoje enako težka / lahka v obe smeri. Polovica programerjev ne zna zamenjati IP naslova na njihovem računalniku. Polovica adminov pa ne zna napisati ene skripte.


Predvsem odvisno od tega, kje imajo zaposleni vecji obseg znanja. Na obeh podrocjih pa je znanja veliko vec kot je ga je sposobna konzumirati ena oseba, tako da je lahko na obeh podrocjih zelo tezko.

zbenko ::

FTad je izjavil:

kuall je izjavil:

Dpool je izjavil:

Ampak problem-solving attitude pa ne pridobis kar tako in koliko opazam na razgovorih, to bolj cenijo - vsaj ta podjetja, kjer sem bil sam na razgovorih.


Kako pa to stestirajo?


jaz sem dobil v enem podjetju v At na razgovoru naj razlozim kaj en koda naredi v Javi oz neki v povezavi z deklaracijo objektov, ter eno logicno nalogo - imas vedro 3L in 2L, kako bos napolnil eno vedro z 2.5L, vedno pa moras ali povsem sprazniti ali pa povsem napolniti vedro....neki v tem smislu, sem ze pozabil :)


Menim, da ta naloga, s takšnimi zahtevami ni rešljiva. Če se motim, me prosim popravite.

111111111111 ::

zbenko je izjavil:



Menim, da ta naloga, s takšnimi zahtevami ni rešljiva. Če se motim, me prosim popravite.

Osredotočaš se na napačne stvari:

FTad je izjavil:

neki v tem smislu, sem ze pozabil :)

SmeskoSnezak ::

@ Pusti soncu v srce... @

Kam3la_Nr1 ::

V kakem formatu se sedaj pošilja CV-je ? Je europass še aktualen ?
Obe dosedanji zaposlitvi sem dobil preko priporočil in potem razgovora ampak sedaj bi poskusil malo širše izven kroga kjer poznam ljudi.

Nameravam poslati parim podjetjem v AT in parim v SLO.
Verjetno je tudi razlika ali gre za neko večjo korporacijo ali pa manjšo startup/hipster firmo.

111111111111 ::

Nobenega CV-ja preprosto povpraševanje in kratek opis znanja. Kar bo daljše nobeden ne bo bral.

Kam3la_Nr1 ::

Sej zato mi je prišel na misel europass, ki je tak jedrnat. Če pa želiš kaj dolgovezit pa lahko daš v cover letter.

codeMonkey ::

Kam3la_Nr1 je izjavil:

V kakem formatu se sedaj pošilja CV-je ? Je europass še aktualen ?
Obe dosedanji zaposlitvi sem dobil preko priporočil in potem razgovora ampak sedaj bi poskusil malo širše izven kroga kjer poznam ljudi.

Nameravam poslati parim podjetjem v AT in parim v SLO.
Verjetno je tudi razlika ali gre za neko večjo korporacijo ali pa manjšo startup/hipster firmo.


Europass je OK. Tudi spletni urejevalnik je zelo praktičen. Ni potrebno komplicirati, ker so predvsem izkušnje pomembne.

Jaz sem imel po 2-3 runde za razgovor v AT. Prvo običajno telefonski klic ali Skype, kjer se že malo preveri znanja in izkušnje. V tem primeru selekcijo lahko dela le kadrovnik, lahko pa je poleg njega tudi že vodja ekipe zraven. Če Skype ni bil toliko podroben, ali pa ti je razgovor uredil rekruter, je drugi sestanek na lokaciji podjetja s strokovnjaki, kjer te znajo kar dobro preveriti. Ponudbo lahko dobiš že takoj, ali pa te povabijo ponovno, kjer te ob ponudbi želi spoznati tudi direktor.

Invictus ::

Kam3la_Nr1 je izjavil:

Sej zato mi je prišel na misel europass, ki je tak jedrnat. Če pa želiš kaj dolgovezit pa lahko daš v cover letter.

Na prvi strani so tvoji podatki, jeziki, zadnja znanja, in zadnje delo oz. pomembne zadeve za trenutno razpisano delovno mesto.

Na ostalih straneh lahko podaš zgodovino vsega.

Cover letterja nihče ne bere, to je samo umotvor kadrovnikov. Skratka, brez zveze...

Večinoma kadrovska pogleda prvo stran, če jim ni všeč, CV leti v koš za smeti.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

PrimoZ_ ::

Meni se pa zdi cover letter Dobra stvar, sploh v primeru ko nisi 1:1 match za neko pozicijo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: njyngs ()

njyngs ::

PrimoZ_ je izjavil:

Meni se pa zdi cover letter Dobra stvar, sploh v primeru ko nisi 1:1 match za neko pozicijo.

Pardon. Predlagal izbris.

Invictus ::

PrimoZ_ je izjavil:

Meni se pa zdi cover letter Dobra stvar, sploh v primeru ko nisi 1:1 match za neko pozicijo.

Kadrovniki dobijo cel kup prošenj.

Res mislite, da berejo vsako ?!?!?!

V ITju, z malo disfunkcionalnimi posamezniki in dostikrat ravno takimi šefi, je cover letter čisto odveč...

Razen če nisi UX designer ;).

Če mislite, da si nekdo res vzame čas za branje vsega sranja, ki ga pošiljajo kandidati, se prekleto motite :D.

Pač navodila meni s strani agentov v Nemčiji in Angliji... Lahko pa poskusite...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

7982884e ::

Kam3la_Nr1 je izjavil:

V kakem formatu se sedaj pošilja CV-je ? Je europass še aktualen ?
Obe dosedanji zaposlitvi sem dobil preko priporočil in potem razgovora ampak sedaj bi poskusil malo širše izven kroga kjer poznam ljudi.

Nameravam poslati parim podjetjem v AT in parim v SLO.
Verjetno je tudi razlika ali gre za neko večjo korporacijo ali pa manjšo startup/hipster firmo.

ponavadi uporabis nek latex template in nafilas s svojimi podatki. format itak nima veze na koncu dneva. lepo je imet tudi kak git profil z javnimi repozitoriji in podobno. tudi urejen linkedin profil ne skodi.

sgdjkdlsugi4 ::

FTad je izjavil:

kuall je izjavil:

Dpool je izjavil:

Ampak problem-solving attitude pa ne pridobis kar tako in koliko opazam na razgovorih, to bolj cenijo - vsaj ta podjetja, kjer sem bil sam na razgovorih.


Kako pa to stestirajo?


jaz sem dobil v enem podjetju v At na razgovoru naj razlozim kaj en koda naredi v Javi oz neki v povezavi z deklaracijo objektov, ter eno logicno nalogo - imas vedro 3L in 2L, kako bos napolnil eno vedro z 2.5L, vedno pa moras ali povsem sprazniti ali pa povsem napolniti vedro....neki v tem smislu, sem ze pozabil :)

Infonova? Te še vedno furajo to že 3 leta ...

Drugace pa Bruce Willis obvlada ta task

PrimoZ_ ::

Invictus je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

Meni se pa zdi cover letter Dobra stvar, sploh v primeru ko nisi 1:1 match za neko pozicijo.

Kadrovniki dobijo cel kup prošenj.

Res mislite, da berejo vsako ?!?!?!

V ITju, z malo disfunkcionalnimi posamezniki in dostikrat ravno takimi šefi, je cover letter čisto odveč...

Razen če nisi UX designer ;).

Če mislite, da si nekdo res vzame čas za branje vsega sranja, ki ga pošiljajo kandidati, se prekleto motite :D.

Pač navodila meni s strani agentov v Nemčiji in Angliji... Lahko pa poskusite...


Trenutno kar berejo, ker kadra manjka in ne morejo bit tako zelo zbirčni.
Pa razlika je če se prijavljaš na nek projekt kot frelancer al pa za redno zaposlitev.

korenje3 ::

s plačami je tako... supply/demand.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

FTad ::

sgdjkdlsugi4 je izjavil:

FTad je izjavil:

kuall je izjavil:

Dpool je izjavil:

Ampak problem-solving attitude pa ne pridobis kar tako in koliko opazam na razgovorih, to bolj cenijo - vsaj ta podjetja, kjer sem bil sam na razgovorih.


Kako pa to stestirajo?


jaz sem dobil v enem podjetju v At na razgovoru naj razlozim kaj en koda naredi v Javi oz neki v povezavi z deklaracijo objektov, ter eno logicno nalogo - imas vedro 3L in 2L, kako bos napolnil eno vedro z 2.5L, vedno pa moras ali povsem sprazniti ali pa povsem napolniti vedro....neki v tem smislu, sem ze pozabil :)

Infonova? Te še vedno furajo to že 3 leta ...

Drugace pa Bruce Willis obvlada ta task


Jup, Infonova :)

TheBlueOne ::

Verjetno so vedra 3l in 5l, kjer moras priti do stirih litrov. To s pol litra se mi ne izide. :)

Vanquish ::

Vprasanje za freelancerje.

Ce imate s podjetjem dogovorjeno urno postavko npr: 30€ neto.
Za kaksen znesek izdate racun za 8 ur naprimer, ce niste davcni zavezanec?

Smurf ::

Ponavadi ne omenjam specificnih firm, ampak bom naredil izjemo, ker ravno javno iscejo. Trenutno Celtra (ki jo stejem, med tista podjetja v Sloveniji z visoko dodano vrednostjo) isce mid level za 2500+ bruto, ter senior za 4000+ bruto.

Kam3la_Nr1 ::

Smurf je izjavil:

Ponavadi ne omenjam specificnih firm, ampak bom naredil izjemo, ker ravno javno iscejo. Trenutno Celtra (ki jo stejem, med tista podjetja v Sloveniji z visoko dodano vrednostjo) isce mid level za 2500+ bruto, ter senior za 4000+ bruto.


Kaj pa Ekipa2 in Epilog, kako mnenje o teh ?

sgdjkdlsugi4 ::

FTad je izjavil:

sgdjkdlsugi4 je izjavil:

FTad je izjavil:

kuall je izjavil:

Dpool je izjavil:

Ampak problem-solving attitude pa ne pridobis kar tako in koliko opazam na razgovorih, to bolj cenijo - vsaj ta podjetja, kjer sem bil sam na razgovorih.


Kako pa to stestirajo?


jaz sem dobil v enem podjetju v At na razgovoru naj razlozim kaj en koda naredi v Javi oz neki v povezavi z deklaracijo objektov, ter eno logicno nalogo - imas vedro 3L in 2L, kako bos napolnil eno vedro z 2.5L, vedno pa moras ali povsem sprazniti ali pa povsem napolniti vedro....neki v tem smislu, sem ze pozabil :)

Infonova? Te še vedno furajo to že 3 leta ...

Drugace pa Bruce Willis obvlada ta task


Jup, Infonova :)

No ce bi ta "test" dozivel danes, bi potegnil ven telefon in poiskal odgovor prej, kot bi rekruter potegnil ven telefon za stopanje tiste 1 min, koliko je bilo za ta task. To bi naredil tudi vkljub ugovarjanju. Kaj to dokaze?

- da si za doseg resitve, ki ves kako do nje sposoben kljub pritiskom iti naprej,
- da te ne bo treba babysittat za vsako tehnolosko prepreko,
- da ne zapravljas casa in mozganske pozornosti za odgovore, ki ves kje jih najdes.

Če so te karakteristike manj pomembne kot da si ubogljiv IT support monkey, pac ne spadam v ta "culture fit". Smug rekruterja, ki pa ob tej mozganski finti pametujeta z resitvijo, pa jo seveda vesta, ker jo drkata na vsakem pogovoru. In ocitno to se 3 leta kasneje :)

FTad ::

sgdjkdlsugi4 je izjavil:

FTad je izjavil:

sgdjkdlsugi4 je izjavil:

FTad je izjavil:

kuall je izjavil:

Dpool je izjavil:

Ampak problem-solving attitude pa ne pridobis kar tako in koliko opazam na razgovorih, to bolj cenijo - vsaj ta podjetja, kjer sem bil sam na razgovorih.


Kako pa to stestirajo?


jaz sem dobil v enem podjetju v At na razgovoru naj razlozim kaj en koda naredi v Javi oz neki v povezavi z deklaracijo objektov, ter eno logicno nalogo - imas vedro 3L in 2L, kako bos napolnil eno vedro z 2.5L, vedno pa moras ali povsem sprazniti ali pa povsem napolniti vedro....neki v tem smislu, sem ze pozabil :)

Infonova? Te še vedno furajo to že 3 leta ...

Drugace pa Bruce Willis obvlada ta task


Jup, Infonova :)

No ce bi ta "test" dozivel danes, bi potegnil ven telefon in poiskal odgovor prej, kot bi rekruter potegnil ven telefon za stopanje tiste 1 min, koliko je bilo za ta task. To bi naredil tudi vkljub ugovarjanju. Kaj to dokaze?

- da si za doseg resitve, ki ves kako do nje sposoben kljub pritiskom iti naprej,
- da te ne bo treba babysittat za vsako tehnolosko prepreko,
- da ne zapravljas casa in mozganske pozornosti za odgovore, ki ves kje jih najdes.

Če so te karakteristike manj pomembne kot da si ubogljiv IT support monkey, pac ne spadam v ta "culture fit". Smug rekruterja, ki pa ob tej mozganski finti pametujeta z resitvijo, pa jo seveda vesta, ker jo drkata na vsakem pogovoru. In ocitno to se 3 leta kasneje :)


Ja jaz sem moral takrat na dva nacina priti do resitve. Mi je sicer uspelo ampak sem rabil dlje kot minuto :P Ampak mi tista dva rekruterja nista ravno bila kul. Sta se nosila kot da sta boga za jajca potegnila...

Dpool ::

Kam3la_Nr1 je izjavil:

Smurf je izjavil:

Ponavadi ne omenjam specificnih firm, ampak bom naredil izjemo, ker ravno javno iscejo. Trenutno Celtra (ki jo stejem, med tista podjetja v Sloveniji z visoko dodano vrednostjo) isce mid level za 2500+ bruto, ter senior za 4000+ bruto.


Kaj pa Ekipa2 in Epilog, kako mnenje o teh ?


Za Ekipa2 oz Outfit vem, da je malce tezje not prit, ceprav kao konstantno rekrutajo. In to ne zaradi tehnicnih znanj, ampak hitro lahko pades na HR testih. Imajo na razgovorih psihologe, ki imajo na koncu vec moci kot sam tehnicni osebek, ki te intervjuja. Sicer ne delam tam, ampak poznam ene par, ki delajo v O7 in radi omenijo 'morajo se zvezde poravnat, da prides not', torej ni toliko od skilla odvisno, ampak da pass-as HR test - naj bi bila prav neka psiholoska vprasanja, da izvejo tvoj karakter in ce si dovolj podoben da se joinas family.
Aja, pomembno je, da ce ti dajo ponudbo in ti odklonis, ker se pac odlocis v tistem casu za drugo izbiro, ti dajo "crno piko" za v prihodnje, tako da ce se kdaj cez kako leto ali dve ponovno prijavis pri njih, dobis auto-decline e-mail.

So pa tam place tudi dobre, ceprav mi noben od teh kolegov ni direktno hotel povedati koliko imajo.. nevem tocno za kaj, ampak bi rekel da v rangu 3500+ bruto za izkusene programerje.

Epilog pa zal ne poznam sploh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dpool ()

Invictus ::

Vanquish je izjavil:

Vprasanje za freelancerje.

Ce imate s podjetjem dogovorjeno urno postavko npr: 30EUR neto.
Za kaksen znesek izdate racun za 8 ur naprimer, ce niste davcni zavezanec?

8x30 EUR + DDV...

Matematika 3. razreda >:D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Vazelin ::

Pač jebat ga. Očitno so zaželjeni in si lahko privoščijo "užaljenost"

harmony ::

Vazelin je izjavil:

Pač jebat ga. Očitno so zaželjeni in si lahko privoščijo "užaljenost"

Kokr za koga. Je se veliko, veliko boljsih podjetij. Naj prvo zrihtajo web sajt tako kot se zagre, pa se potem gredo igrati "uzaljenosti".

Get rewarded
Compensation

An attractive compensation package will be constructed, consisting of a base salary and participation in a profit-sharing scheme.
Načrtovalec uporabniške izkušnje (Ž / M)
Zahtevane so bogate izkušnje iz vodenja, usmerjanja in načrtovanja uporabniške izkušnje. Sklenitev delovnega razmerja nudimo za nedoločen delovni čas s šestmesečnim poskusnim delom v podjetju Ekipa2 d.o.o., s sedežem v Ljubljani. Rok za prijavo: 28.9.2018
wtf

Dpool ::

No, upam, da lahko mogoce kdo ki tam dela dejansko da komentar, jaz sem to iz pogovorov izluscil. Koliko resnice je v tem, zal ne morem 100% zagotoviti, tako da moj komentar je treba seveda prej kje se preveriti, morda dejansko kak kontakt iz O7 najt na LinkedIn ipd. Jaz sem pred leti se prijavil na O7, ampak sem takrat odklonil offer. Se pa po tistem nisem vec nazaj prijavil tam, tako da nevem kaksna je resnica s 'crno piko' oz uzaljenostjo. To mi je povedal bivsi sodelavec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dpool ()

tony1 ::

Invictus je izjavil:

Vanquish je izjavil:

Vprasanje za freelancerje.

Ce imate s podjetjem dogovorjeno urno postavko npr: 30EUR neto.
Za kaksen znesek izdate racun za 8 ur naprimer, ce niste davcni zavezanec?

8x30 EUR + DDV...

Matematika 3. razreda >:D.


Tako je, DDV je pri tvojem pogajanju povsem nepomemben, ker si ga bo firma (ki je gotovo davčni zavezanec) odštela kot vstopni davek.

Če si zavezanec, ga obračunaš kot je navedeno zgoraj, če nisi pa ne. Torej 8x30 EUR in konec.

Sam sem imel sicer tudi v pogodbi napisano: DDV se obračuna posebej, ampak tudi brez tega velja kar pišem.

Smurf ::

Kam3la_Nr1 je izjavil:

Smurf je izjavil:

Ponavadi ne omenjam specificnih firm, ampak bom naredil izjemo, ker ravno javno iscejo. Trenutno Celtra (ki jo stejem, med tista podjetja v Sloveniji z visoko dodano vrednostjo) isce mid level za 2500+ bruto, ter senior za 4000+ bruto.


Kaj pa Ekipa2 in Epilog, kako mnenje o teh ?

Epilog ne poznam. Ekipa2 je kar se tice plac ok. Iz mojega vidika nimajo toliko zanimivga problem solvinga (ne rabijo toliko top programerje, bolj navadne programerje). Hkrati imajo tudi problem, da je senior kader od prodaje nekoliko manj motiviran od kar so zadevo prodali.

Dpool ::

V gamedev je treba biti pozoren tudi na t.i. crunching, ki je lahko kar pester v tej kategoriji in razlog za premislek pri placi oz. ali sploh vzet tako sluzbo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dpool ()

Kam3la_Nr1 ::

Smurf je izjavil:

Kam3la_Nr1 je izjavil:

Smurf je izjavil:

Ponavadi ne omenjam specificnih firm, ampak bom naredil izjemo, ker ravno javno iscejo. Trenutno Celtra (ki jo stejem, med tista podjetja v Sloveniji z visoko dodano vrednostjo) isce mid level za 2500+ bruto, ter senior za 4000+ bruto.


Kaj pa Ekipa2 in Epilog, kako mnenje o teh ?

Epilog ne poznam. Ekipa2 je kar se tice plac ok. Iz mojega vidika nimajo toliko zanimivga problem solvinga (ne rabijo toliko top programerje, bolj navadne programerje). Hkrati imajo tudi problem, da je senior kader od prodaje nekoliko manj motiviran od kar so zadevo prodali.


Epilog sm nekje videl njihov oglas pa mi je padel v oči ker niso še ena firma, ki živi od reklam.

Vanquish ::

tony1 je izjavil:

Invictus je izjavil:

Vanquish je izjavil:

Vprasanje za freelancerje.

Ce imate s podjetjem dogovorjeno urno postavko npr: 30EUR neto.
Za kaksen znesek izdate racun za 8 ur naprimer, ce niste davcni zavezanec?

8x30 EUR + DDV...

Matematika 3. razreda >:D.


Tako je, DDV je pri tvojem pogajanju povsem nepomemben, ker si ga bo firma (ki je gotovo davčni zavezanec) odštela kot vstopni davek.

Če si zavezanec, ga obračunaš kot je navedeno zgoraj, če nisi pa ne. Torej 8x30 EUR in konec.

Sam sem imel sicer tudi v pogodbi napisano: DDV se obračuna posebej, ampak tudi brez tega velja kar pišem.


Hvala to me je zanimalo.

St753 ::

Dpool je izjavil:

No, upam, da lahko mogoce kdo ki tam dela dejansko da komentar, jaz sem to iz pogovorov izluscil. Koliko resnice je v tem, zal ne morem 100% zagotoviti, tako da moj komentar je treba seveda prej kje se preveriti, morda dejansko kak kontakt iz O7 najt na LinkedIn ipd. Jaz sem pred leti se prijavil na O7, ampak sem takrat odklonil offer. Se pa po tistem nisem vec nazaj prijavil tam, tako da nevem kaksna je resnica s 'crno piko' oz uzaljenostjo. To mi je povedal bivsi sodelavec.

To lahko potem enostavno preveris. Prijavi se za foro, pa porocaj, ce si dobil auto-decline. :)

Dpool ::

Evo da pripopam tudi sem:
https://slo-tech.com/delo/2495

Sicer podjetje ne poznam, ampak ker je ravno tu toliko raznih 'mah kje v SLO dobiti nad 1500 neto place'. To podjetje niti ne poznam, pa ponujajo 2000+ neto za Senior pozicijo.. oz ce vam je lazje je to cca 3400 bruto in vec.

Seveda se da najti dobra podjetja, ki cenijo KVALITETEN kader in ga dejansko potrebujejo. Na mednarodnem trgu je treba KONKUTIRATI ostalim, tako da si ne morejo privosciti povprecne programerje, ki ne vedo samostojno programirati in rajsi placajo vec za boljsi kader in hkrati imajo za to visji dobicek -> kvaliteten delivery, v hitrejsem casu, vec dobicka za podjetje.

Imate tudi konkretno primer za Frontend Developerja v zaposlitvenih oglasih. Imas Klevio, ki ti ponuja med 1700 in 2100 place.. in potem je Red Orbit, ki ti za enako pozicijo ponuja 1400 place. Oboji navajo da je odvisno od izkusenj... ampak kam bos prej sel preveriti za sluzbo kot frontend dev? Ja verjetno tam kjer ze v zacetku imas moznost dobiti 300 EUR vec brez pogajanj. To moramo tudi dosecti v SLO, konkurencnost za kader med podjetji.

Obstajajo tudi razlicni pogoji, ki jih upostevati pri iskanju dela - ni vse samo denar. Ampak v zgornjem primeru je res ze 300 EUR neto mesecno razlike.. to je ze precej denarja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dpool ()

amacar ::

Imaš tudi do 3k neto: https://slo-tech.com/delo/2496

Dpool ::

Mislim, vsaka cast, evo. Sem ful vesel, da tudi taka podjetja javno pokazejo kako cenijo svoj kader. Nevem kako ostali gledati na to, ampak jaz vsaj kadar vidim vredu ponujene place, avtomaticno grem preveriti tako podjetja in izvedet kaj vec o njem. Ce pa iscem sluzbo, potem pa tako ali tako se prijavim, ce profil ustreza mojemu - verjetno si neko povprecno podjetje v SLO ne more privosciti 3000 EUR neto za programerja, tako da mora biti kvalitetno podjetje.

111111111111 ::

Ehhh... vse je Ljubljana, MAribor. :(

Dpool ::

Cuapoiz kje pa ti isces, v kateri regiji?

Blinder ::

Ste smesni. Poleg prelepe stevilke 2000+ so napisali Mirno okolje za delo, dobro plačilo, ki je odvisno od izkušenj tako da verjetno ga ni cloveka ki bi ga placali 2000 €.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

111111111111 ::

Dpool je izjavil:

Cuapoiz kje pa ti isces, v kateri regiji?

Spodnjeposavska. :( Opazujem in čakam. :D Očitno bom moral sam firmo odpret.

Vazelin ::

Blinder je izjavil:

Ste smesni. Poleg prelepe stevilke 2000+ so napisali Mirno okolje za delo, dobro plačilo, ki je odvisno od izkušenj tako da verjetno ga ni cloveka ki bi ga placali 2000 €.

2 jurja plus neto, začneš pri 1100 fora? :D

Mavrik ::

111111111111 je izjavil:

Ehhh... vse je Ljubljana, MAribor. :(


A pričakuješ da ti bodo firmo k riti prinesli in te milo prosili če ti lahko plačajo 6k bruto? :P
The truth is rarely pure and never simple.

Smurf ::

Blinder je izjavil:

Ste smesni. Poleg prelepe stevilke 2000+ so napisali Mirno okolje za delo, dobro plačilo, ki je odvisno od izkušenj tako da verjetno ga ni cloveka ki bi ga placali 2000 €.

2000€+ pomeni, da je za opisano delovno mesto misljeno minimalno placilo 2000€. Lahko je tudi 3000€, ne pa manj.

111111111111 ::

Mavrik je izjavil:


A pričakuješ da ti bodo firmo k riti prinesli in te milo prosili če ti lahko plačajo 6k bruto? :P

Tako je. :) pač dokler mi pomeni bližina doma več kot denar in kariera je OK.
««
214 / 357
»»