» »

Plače v IT industriji

Plače v IT industriji

Temo vidijo: vsi
««
211 / 359
»»

harmony ::

Kje pa sem napisal, da se sam ne izobrazujem? To, ker mi firma ni nic placala, se ne pomeni da nisem sam zase poskrbel. Je pa seveda zalostno, da sem moral svoje proste vikende zagoniti za ucenje ter seveda denar.

Letna narocnina na cbtnuggets, pluralsight tudi nekaj stane.

Kam3la_Nr1 ::

Kot sistemc z znanji:
- vmware vsphere (vcp in vcap certi)
- MS windows server, hyper-v, AD, Azure, SCCM, PKI ... (več MCSE certov)
- omrežja, ccna+ level, brez certov ampak z dejanskim znanjem pridoblenim na večinoma Cisco napravah in še VyOS, pfsense
- Linux recimo mid level poznavanje, predvsem debian/ubuntu
- veliko powershell in python scripting izkušenj
- izkušnje z delom na večjih projektih za tujino
- nekaj znanja iz datacenter HW, rack in blade serverji, FC, iSCSI, storage sistemi,...
- veliko splošnega znanja o bolj bazičnih zadevah/under the hood zadevah

Trenutno 3,2k€ bruto ampak v mojem krogu poznanstev nimam nikogar ki bi imel več tu v Sloveniji. Sem torej kot ne programer zadel nek vrh za slo tržišče ?

Vazelin ::

Kaj pomeni mid level poznavanje linuxa?

Kam3la_Nr1 ::

Vazelin je izjavil:

Kaj pomeni mid level poznavanje linuxa?

Ne poznam ga tako dobro kot MS sistemov, ampak z nekaj googlanja sem do sedaj rešil še vse. Pa ne v smislu C/P prvega zadetka na googlu ampak da sem stvar dejansko razumel.
Do sedaj sem se na linuxu ukvarjal z DNS/DHCP, samba klient/server vlogami, razni web serverji, mysql/mariadb, OpenVPN, ipsec, routing, nekaj malega pupet/ansible, raznih hobby projekti za rpi, ...
V preteklosti sem prebral tudi dve špeh bukli bolj o Linux drobovju/principih.


Ne delam pa day to day z Linuxom ampak bi se lahko prilagodil, nisem čustveno navezan na nobeno platformo.

Invictus ::

Kam3la_Nr1 je izjavil:


Trenutno 3,2k€ bruto ampak v mojem krogu poznanstev nimam nikogar ki bi imel več tu v Sloveniji. Sem torej kot ne programer zadel nek vrh za slo tržišče ?

Ajde, malo je še šans, ampak za kaj večjo spremembo pa trenutno Nemčija.

Naredi profil na straneh, ki se jih že napisal...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Kam3la_Nr1 ::

Kaj pa devops in zaposlitev v kateri mlajši/na tuji trg usmerjeni firmi ? Celtra, zemanta, 3fs, bitstamp, ...

Verjetno bi bil začetek malo nižje, samo kasneje se pa da priti do kaj več ?

111111111111 ::

Kam3la_Nr1 je izjavil:

Kaj pa devops in zaposlitev v kateri mlajši/na tuji trg usmerjeni firmi ? Celtra, zemanta, 3fs, bitstamp, ...

Verjetno bi bil začetek malo nižje, samo kasneje se pa da priti do kaj več ?

PO izkušnjah jemljejo izkušen kader, razen če dobiš kako intern pozicijo, pa pogledajo na izobrazbo. Če nimaš vsaj diplome (katerekoli) te niti na razgovor ne pokličejo.

Smurf ::

Huh, jaz bi rekel da je ravno obratno. Da radi pobirajo neizkusen, aampak po drugi strani nadarjen kader.

Invictus ::

Kam3la_Nr1 je izjavil:

Kaj pa devops in zaposlitev v kateri mlajši/na tuji trg usmerjeni firmi ? Celtra, zemanta, 3fs, bitstamp, ...

Verjetno bi bil začetek malo nižje, samo kasneje se pa da priti do kaj več ?

Delal boš isto, kot če si dobiš službo direktno, s tem da bodo oni pobrali razliko med tvojo bruto bruto plačo in mesečno tarifo za stranko.

Potovati boš moral pa ravno tako ;).

Oni brez problemov dobijo v Nemčiji 800 UER/dan naprej, "all-in", kar pomeni s stroški, tebi bodo pa dali max 4k bruto. razliko si izračunaj sam ;).

Smurf je izjavil:

Huh, jaz bi rekel da je ravno obratno. Da radi pobirajo neizkusen, aampak po drugi strani nadarjen kader.

Take imajo še raje, ker veliko naredijo in so še bolj poceni :).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Vazelin ::

Invictus: ni vsak tipa podjetnik da si sam išče posle za 600 eur dnevno;)

Mato989 ::

Level 1/5 support pri DELL v Bolgariji - Sofia
1140 neto+malica 35 EUR + prevoz+ free sport card

Urnik 9:30-18:00
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Vazelin ::

Tko bi blo lohk v IBM v mariboru ampak je baje boljše lakirnica:))

srus ::

Zeeeeeeh. Preveč IT in poslovne informatike se je razpaslo v tem threadu. Raznih front in back endov ali CI DevOpsov, pa tudi ne obrajtam preveč. Samo naj mi kdo ob tem še lean in agile omeni, pa dobim ošpice.

Se kdo ukvarja s čem zanimivejšim, na primer automotive, aerospace & defense, medical ali industrial področji? Ali kdo resnično obrača svet in življenje posameznikov na bolje?

Pozdrav od okorelega embedded razvojnika.

pegasus ::

Ja, HPCjaši.

Mato989 ::

Vazelin je izjavil:

Tko bi blo lohk v IBM v mariboru ampak je baje boljše lakirnica:))


Verjetno grem =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Vazelin ::

Mato989 je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Tko bi blo lohk v IBM v mariboru ampak je baje boljše lakirnica:))


Verjetno grem =)

Kam greš? V lakirnico al Bolgarijo?:D

ginekk ::

srus je izjavil:

Samo naj mi kdo ob tem še lean in agile omeni, pa dobim ošpice.


:) To je kot moda pri oblačilih - vedno se pojavljajo novi buzzwordi, ki jih nekako moraš uporabljat, da večina prisluhne. Recimo v mojem okolju sta trenutno zelo in: ecosystem, cognitive

Mato989 ::

Vazelin je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Tko bi blo lohk v IBM v mariboru ampak je baje boljše lakirnica:))


Verjetno grem =)

Kam greš? V lakirnico al Bolgarijo?:D


Bolgarija... Kolega je dobil level 1/5, jaz se pogovarjam za 3/5 1.300€ ostalo isto...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Tody ::

Kolk je pa zivljenski strosek tam? Ker to je vrjetno edina zadeva zakaj bi sel

Mato989 ::

Tody je izjavil:

Kolk je pa zivljenski strosek tam? Ker to je vrjetno edina zadeva zakaj bi sel


povprečna plača je tam dobrih 550EUR po informacijah...

Če to drži potem je 1.300EUR kot da bi v Sloveniji imel tam ene dobra 2.000EUR
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Tody ::

Ce se ne mislis tja preselit za stalno... Nevem a se zarad denarja splaca

Mato989 ::

Splača se pač tako malo, da greš še kam, da dodaš v CV pa tudi dokler si tam prišparam več kot če delam v Sloveniji za 820€ neto...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

pegasus ::

Sem bil tam pred nekaj tedni in moram rečt, da ideja o življenju tam deluje izjemno avanturistično :D

Vazelin ::

Z 1300 morš bit v Bulgariji kralj.:D sam ne vem zakaj raj ne greš kak v Nemčijo, angleško itak odlično znaš.

Mato989 ::

V Nemčiji hočjo nemško večinokrat, ja top pozicije so angleški jezik, ampak jaz nisem programer... oz. imam tam okol 200ur programiranja v javascriptu za sabo :P
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Invictus ::

V Nemčiji je znanje nemškega jezika zelo zaželjeno, in je to dobesedno konkurenčna prednost.

Tudi za top službe rabiš nemščino. Angleško znajo vsi, ampak je tudi precej odvisno v kateri branži delaš.

V zavarovalništvu hočejo znanje nemščine. Je par mojih kolegov odpadlo, čeprav so po kvalifikacijah ustrezali.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

pegasus ::

Jaz sem v Nemčiji a nisem na nemškem teritoriju, naš uradni jezik je angleščina in nemščina ni zaželjena :D

Invictus ::

Pri nas je tudi uradni jezik angleščina, ker je folk tam iz celega sveta.

Ampak to ne pomeni, da nemščina ni zaželjena :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Vazelin ::

a pa se da dobit petstotico dnevno brez znanja nemščine? :D

Invictus ::

Seveda...

Če boš iskal... >:D
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Smurf ::

srus je izjavil:

Zeeeeeeh. Preveč IT in poslovne informatike se je razpaslo v tem threadu. Raznih front in back endov ali CI DevOpsov, pa tudi ne obrajtam preveč. Samo naj mi kdo ob tem še lean in agile omeni, pa dobim ošpice.

Se kdo ukvarja s čem zanimivejšim, na primer automotive, aerospace & defense, medical ali industrial področji? Ali kdo resnično obrača svet in življenje posameznikov na bolje?

Pozdrav od okorelega embedded razvojnika.

Da, vse zgoraj nasteto razen zdrastvenega podrocja.

Kam3la_Nr1 ::

Invictus je izjavil:

Kam3la_Nr1 je izjavil:

Kaj pa devops in zaposlitev v kateri mlajši/na tuji trg usmerjeni firmi ? Celtra, zemanta, 3fs, bitstamp, ...

Verjetno bi bil začetek malo nižje, samo kasneje se pa da priti do kaj več ?

Delal boš isto, kot če si dobiš službo direktno, s tem da bodo oni pobrali razliko med tvojo bruto bruto plačo in mesečno tarifo za stranko.

Potovati boš moral pa ravno tako ;).

Oni brez problemov dobijo v Nemčiji 800 UER/dan naprej, "all-in", kar pomeni s stroški, tebi bodo pa dali max 4k bruto. razliko si izračunaj sam ;).

Smurf je izjavil:

Huh, jaz bi rekel da je ravno obratno. Da radi pobirajo neizkusen, aampak po drugi strani nadarjen kader.

Take imajo še raje, ker veliko naredijo in so še bolj poceni :).


Jaz bi bil raje nekje redno zaposlen kot pa s.p.
Pač osebna preferenca.

Nemško nekaj malega znam ampak prva izbira bi bila še vedno SLO, zaradi družine. Druga opcija pa remote z občasnimi obiski na lokaciji/sedežu podjetja. Potovanja mi niso problem saj sem že sedaj večkrat v tujini in to večinoma kje na drugem koncu sveta.

Kam3la_Nr1 ::

srus je izjavil:

Zeeeeeeh. Preveč IT in poslovne informatike se je razpaslo v tem threadu. Raznih front in back endov ali CI DevOpsov, pa tudi ne obrajtam preveč. Samo naj mi kdo ob tem še lean in agile omeni, pa dobim ošpice.

Se kdo ukvarja s čem zanimivejšim, na primer automotive, aerospace & defense, medical ali industrial področji? Ali kdo resnično obrača svet in življenje posameznikov na bolje?

Pozdrav od okorelega embedded razvojnika.


Točno to je bila moja želja med študijem na FRI, da bi delal nekaj zares koristnega in ne programiral še ene CRM/web shop/računovodske aplikacije.
Potem pa je firma kjer sem prvič delal še kot programer šla zaradi krize skoraj pod vodo, jaz sem rabil €€€ in na koncu sem končal kot sistemc.

TheBlueOne ::

srus je izjavil:

Zeeeeeeh. Preveč IT in poslovne informatike se je razpaslo v tem threadu. Raznih front in back endov ali CI DevOpsov, pa tudi ne obrajtam preveč. Samo naj mi kdo ob tem še lean in agile omeni, pa dobim ošpice.

Se kdo ukvarja s čem zanimivejšim, na primer automotive, aerospace & defense, medical ali industrial področji? Ali kdo resnično obrača svet in življenje posameznikov na bolje?

Pozdrav od okorelega embedded razvojnika.


Jaz. :) Delal avtomatizacijo za orozarsko podjetje, potem za automotive, sedaj za ogromen rudnik, vse v industriji. V vsaki branzi ostal po ca. tri leta. ;)

Zgodovina sprememb…

FTad ::

Ko dobivate ponudbe za delo preko LinkedIn-a, a vedno odgovorite na vsako sporocilo, tudi ce vas delo ne zanima, ali enostavno ignorirate?

harmony ::

FTad je izjavil:

Ko dobivate ponudbe za delo preko LinkedIn-a, a vedno odgovorite na vsako sporocilo, tudi ce vas delo ne zanima, ali enostavno ignorirate?

Jaz ignoriram, vcasih tudi odgovorim. Odgovorim najveckrat na tiste, kjer je vidno, da ni ravno copy-paste sporocilo in naslovljeno na filtrirane zadetke.

TheBlueOne ::

FTad je izjavil:

Ko dobivate ponudbe za delo preko LinkedIn-a, a vedno odgovorite na vsako sporocilo, tudi ce vas delo ne zanima, ali enostavno ignorirate?


Jaz ignoriram skoraj vse, razen, ce ve o meni kaj vec kot pa kar je na profilu. Ce je delo pobobno mojem, vprasam za placo, bolj da izvem kaj je mozno izpogajati. Ce email ni dovolj personalirizan, da dobim vsaj malo obcutka, da ni fishing, potem gladko zavrnem.

Vazelin ::

Pomoje se splača splezati iz visokega konja in odgovoriti, da niste zainteresirani v danem momentu. Situacija se lahko hitro obrne, bo pomanjkanje služb in je sigurno bolje kot slabše imeti stik s par takšnimi ljudmi. Like 1 minuto dela da stisnete reply.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

FTad ::

Vazelin je izjavil:

Pomoje se splača splezati iz visokega konja in odgovoriti, da niste zainteresirani v danem momentu. Situacija se lahko hitro obrne, bo pomanjkanje služb in je sigurno bolje kot slabše imeti stik s par takšnimi ljudmi. Like 1 minuto dela da stisnete reply.


Temu se tudi jaz nagibam, zato pa sprasujem, ce ni morda bolje vseeno odpisati, ce bi morda kdaj kasneje pa le iskal pri njih sluzbo ali nasel zanimivo ponudbo.

codeMonkey ::

Vazelin je izjavil:

Pomoje se splača splezati iz visokega konja in odgovoriti, da niste zainteresirani v danem momentu. Situacija se lahko hitro obrne, bo pomanjkanje služb in je sigurno bolje kot slabše imeti stik s par takšnimi ljudmi. Like 1 minuto dela da stisnete reply.


90% teh rekruterjev ne bo imelo služb, ko se bo to zgodilo :)

harmony ::

Pomanjkanje sluzb. Se vedno lahko pucam pisarne in skrete. Ce se rekrute ne potrudi personalizirati svojega sporocila, potem mu tudi jaz ne mislim tratiti svojega casa za odgovarjanje.

TheBlueOne ::

Vazelin je izjavil:

Pomoje se splača splezati iz visokega konja in odgovoriti, da niste zainteresirani v danem momentu. Situacija se lahko hitro obrne, bo pomanjkanje služb in je sigurno bolje kot slabše imeti stik s par takšnimi ljudmi. Like 1 minuto dela da stisnete reply.


Vecinoma te kontaktirajo kaksni headhunterji. Za podjetja je to dosti tezje, ker se naceloma ne krade delovne sile, vsaj ne direktno. Ce te kontaktira kdo, kjer vidis, da cilja tocno na tebe, potem je lahko zanimivo, drugace pa enostavno pades v njihovo bazo spaminga oz. si njihov kapital, ti pa nimas ravno kaj od tega, razen poln nabiralnik.

codeMonkey ::

srus je izjavil:

Zeeeeeeh. Preveč IT in poslovne informatike se je razpaslo v tem threadu. Raznih front in back endov ali CI DevOpsov, pa tudi ne obrajtam preveč. Samo naj mi kdo ob tem še lean in agile omeni, pa dobim ošpice.

Se kdo ukvarja s čem zanimivejšim, na primer automotive, aerospace & defense, medical ali industrial področji? Ali kdo resnično obrača svet in življenje posameznikov na bolje?

Pozdrav od okorelega embedded razvojnika.



Prej medical, zdaj automotive s poudarkom na programiranju in funkcionalni varnosti.

Invictus ::

srus je izjavil:

Zeeeeeeh. Preveč IT in poslovne informatike se je razpaslo v tem threadu. Raznih front in back endov ali CI DevOpsov, pa tudi ne obrajtam preveč. Samo naj mi kdo ob tem še lean in agile omeni, pa dobim ošpice.

Se kdo ukvarja s čem zanimivejšim, na primer automotive, aerospace & defense, medical ali industrial področji? Ali kdo resnično obrača svet in življenje posameznikov na bolje?

Pozdrav od okorelega embedded razvojnika.

In kaj je tam kaj posebnega?

To so področja, kjer se dogajajo največje security bule in amaterizem...

Ko pogledaš njihove produkte, zgledajo kot arheološka najdba :D. Sploh kar se tiče UXa. Dostikrat maksimalno zastarelo, ali še huje, uporabljajo neke 15 let stare knjižnice, in jih prodajajo kot suho zlato.

Varnost produkta je na zadnjem mestu, večinoma še niso pogruntali, da bi njihov Linux OS spodaj vseboval tudi firewall. Ko jih daš na mrežo, so pa protokoli za login/prenos telnet/FTP. S kakim default password providerja OS in razvojnih okolij...

Algoritmi ponavadi niso nič posebnega, saj gre večinoma samo za optimizacijo obstoječih, ker imajo več podatkov in več procesorske moči. Pač večja natančnost. Aja, pa zdaj so dali noter AI :))...

O razvojnih procesih pa ne bi, saj jih dosti dela na garažni način :P. Edino kar imajo, je version control.

Skratka nič posebnega, razen da ni poslovni svet. Business as usual...

Sem delal na embedded včasih, danes je to precej manj aktualno. Vsaj zame. Pa sem hardveraš. Oz. sem bil. Škoda da prej nisem šel v poslovni svet IT. Bi bil bolj finančno stabilen...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

pegasus ::

Invictus je izjavil:

Ko pogledaš njihove produkte, zgledajo kot arheološka najdba :D. Sploh kar se tiče UXa. Dostikrat maksimalno zastarelo, ali še huje, uporabljajo neke 15 let stare knjižnice, in jih prodajajo kot suho zlato.
A to govoriš o raznih SAPih, Oraclih, IBM softverih? :D Properly enterprisy stuff ...

TheBlueOne ::

@Invictus, wtf? On govori o industriji, ki dela produkte ali mislis, da ima automotive oz recimo BMW se software izdelke?

Automotive, aerospace & defense, medical ali industrial področja pac ne izgledajo kot arheoloska najdba, vsej ne kar poznam jaz. Vse absoltni hightec.

Ko sem delal v orozarski je bil security absolutno na brutalnem nivoju. V automotive je bil outsoursan, kar je za industrijo naceloma standard, vse na nivoju.

Vse kar govoris nima nobene veze z realnostjo. Drugace pa je sodis samo za tvoje podrocje, ki je samo fragment celotne slike in je praviloma outsourcano in v koncni fazi realtivno nepomembno, ker korporacije tako ali tako nimajo nekega centralenga sistema, kjer je vse. Znanje je bolj pri produktih in ne pri tem, kar verjetno delas ti.

Truga ::

ma on je IBMovc itak da pojma

Smurf ::

V teh industrijah se vrti najvec denarja, kar zraven prinese tudi najsodobnejso tehnologijo. Invictus pa je se enkrat dokazal, da zivi v skatli in kuka v svet skozi spranjo, kjer vidi razvoj najvecjih industrij kot "UX, pa nekaj IT varnosti" xD.

codeMonkey ::

Invictus je izjavil:

srus je izjavil:

Zeeeeeeh. Preveč IT in poslovne informatike se je razpaslo v tem threadu. Raznih front in back endov ali CI DevOpsov, pa tudi ne obrajtam preveč. Samo naj mi kdo ob tem še lean in agile omeni, pa dobim ošpice.

Se kdo ukvarja s čem zanimivejšim, na primer automotive, aerospace & defense, medical ali industrial področji? Ali kdo resnično obrača svet in življenje posameznikov na bolje?

Pozdrav od okorelega embedded razvojnika.

In kaj je tam kaj posebnega?

To so področja, kjer se dogajajo največje security bule in amaterizem...

Ko pogledaš njihove produkte, zgledajo kot arheološka najdba :D. Sploh kar se tiče UXa. Dostikrat maksimalno zastarelo, ali še huje, uporabljajo neke 15 let stare knjižnice, in jih prodajajo kot suho zlato.

Varnost produkta je na zadnjem mestu, večinoma še niso pogruntali, da bi njihov Linux OS spodaj vseboval tudi firewall. Ko jih daš na mrežo, so pa protokoli za login/prenos telnet/FTP. S kakim default password providerja OS in razvojnih okolij...

Algoritmi ponavadi niso nič posebnega, saj gre večinoma samo za optimizacijo obstoječih, ker imajo več podatkov in več procesorske moči. Pač večja natančnost. Aja, pa zdaj so dali noter AI :))...

O razvojnih procesih pa ne bi, saj jih dosti dela na garažni način :P. Edino kar imajo, je version control.

Skratka nič posebnega, razen da ni poslovni svet. Business as usual...

Sem delal na embedded včasih, danes je to precej manj aktualno. Vsaj zame. Pa sem hardveraš. Oz. sem bil. Škoda da prej nisem šel v poslovni svet IT. Bi bil bolj finančno stabilen...


Pri nas to definitivno drži. So pa v avtomobilski industriji razvojni procesi poštimani. Vsaj v tujini je Automotive SPICE osnova, pri zanimivih izdelkih pa še ISO 26262. Security pa vseeno ostaja velik problem in šele zdaj se dela na standardih, ki bi nekako povezali safety in security v razvojnih procesih.

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

Ampak security je tretjerazredna tema v smislu zanimivega dela v industriji, morda se najmanj zanimivo, ker si samo v tem in mora enostavno delat, sploh pa ni specificno na branzo. Ko je @srus spraseval po tem kdo dela v teh industrijah verjetno ni mislil, kdo dela na varnosti sistemov ampak splosno. Meni je to, kakor da kdo vprasa kako je biti pek, @invistus pa pove, da je v kurcu, ker sploh nimajo sistemca in imajo zastareli SAP.

Zgodovina sprememb…

««
211 / 359
»»