» »

Plače v IT industriji

Plače v IT industriji

Temo vidijo: vsi
««
210 / 358
»»

Invictus ::

En SAP tečaj stane cirka 3k in dalje.

A ste ziher, da v pogodbi ne bo odplačevanja tečaja z delom?!?!?!
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

TheBlueOne ::

Invictus je izjavil:

En SAP tečaj stane cirka 3k in dalje.

A ste ziher, da v pogodbi ne bo odplačevanja tečaja z delom?!?!?!


Poguglaj in takoj bos nasel oglas. Glede na to, da je za dolocen cas, kandidati ne bo nujno kaj placevati.

Isotropic ::

Mavrik ali AndrejO,

bolj iz firbca me zanima, kakšen je povprečni delovni čas pri googlu v švici? je omejen na 45h tedensko, kolikor imajo max. zakonsko ali je v praksi več, podobno kot v ameriki (dobiš pa zato npr. več delnic, ugodnosti...)?

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: AndrejO ()

c3p0 ::

Ono še vedno velja, da te gledajo postrani, če na firmi povečerjaš in greš domov, namesto, da bi še 2h oddelal?

Mavrik ::

Isotropic je izjavil:

Mavrik ali AndrejO,

bolj iz firbca me zanima, kakšen je povprečni delovni čas pri googlu v švici? je omejen na 45h tedensko, kolikor imajo max. zakonsko ali je v praksi več, podobno kot v ameriki (dobiš pa zato npr. več delnic, ugodnosti...)?


Uradno smo zaposleni na švicarskem delu in operiramo po švicarski zakonodaji (kar vključuje dopuste, bolniške in vse ostalo). Se pa ne držimo germansko rigidnega delovnega časa, ampak je način dela dejansko zelo podoben povprečnemu manjšemu podjetju. Štempljanja za čas ni, nihče tudi ne gleda kdaj si tam in kaj točno počneš. Tudi nič ni čudno če kateri dan koga ni, imaš kake opravke ali greš na dopust. Večina zgradbe se napolni okoli desetih, ob šestih zvečer je pa že kar precej prazno. Med prazniki in poleti je bil ghost town. Edino kar ti pokvari načrte so sestanki z Mountain Viewom, kjer pač ni drugega časa kot ob sedmih ali osmih zvečer. Je pa res da nihče ne pričakuje da boš za tak sestanek v pisarni.

Nekaj več sem napisal tule.

V bistvu me je ta del nekoliko presenetil, ker sem pričakoval več rigidnosti - v resnici pa je firma precej bolj prijazna do dopustov in izostankov kot kakšen startup za katerega sem delal.

Moram pa obvezno omenjati nekaj - firma ima več zaposlenih kot je ITjevcev v Sloveniji. Tako da je govoriti "za Google" isto kot govoriti za vsa delovna mesta v Sloveniji - težko. Veliko kulture prihaja od ekip samih in gotovo obstajajo ekipe, ki se terajo cele noči in komplicirajo okoli dopustov. Jaz govorim konkretno za inženiring v Assistant ekipi.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: AndrejO ()

Geho ::

7982884e je izjavil:

Sefi ponavadi vedo, kako dobro/hitro nekdo dela. Povisico ti bo zato normalni sef ze sam od sebe dal, recimo enkrat na leto, ampak v Sloveniji je nezaslisano, da ima nekdo dvakrat vecji bruto kot nekdo drug - tudi ce naredi trikrat, stirikrat vec.

Točno to, vsi nadrejeni in sodelavci s katerimi delaš točno vedo koliko narediš in koliko si sposoben. Če ti potem glede na vse to ne morejo dat povišice sami od sebe, je čas za odhod, ker več kot očitno jim ni za to, da bi delavce plačevali toliko kot si zaslužijo, razen če delavci sami težijo za to... res le kdo bi zavrnil povišico?

TheBlueOne ::

Geho je izjavil:

7982884e je izjavil:

Sefi ponavadi vedo, kako dobro/hitro nekdo dela. Povisico ti bo zato normalni sef ze sam od sebe dal, recimo enkrat na leto, ampak v Sloveniji je nezaslisano, da ima nekdo dvakrat vecji bruto kot nekdo drug - tudi ce naredi trikrat, stirikrat vec.

Točno to, vsi nadrejeni in sodelavci s katerimi delaš točno vedo koliko narediš in koliko si sposoben. Če ti potem glede na vse to ne morejo dat povišice sami od sebe, je čas za odhod, ker več kot očitno jim ni za to, da bi delavce plačevali toliko kot si zaslužijo, razen če delavci sami težijo za to... res le kdo bi zavrnil povišico?


Za moj okus je za pogajanja za placo potrebno nekaj posebnega talenta in kar dosti zvitosti, ki s samim delom nima vedno veliko. Predpogoj je da je zaposlen sposoben prepoznati kako jo v tocno dolocenem podjetju najlazje priti naprej in na tej tocki sposoben spremeniti strategijo. Recimo ti visjo placo isces z dobrim delom ter rezultati in kakor ugotavljas moras menjati tako dolgo, da najdes podjetje, ki to ceni in tocno to placa.

Vazelin ::

Software Engineer at Google, Inc. Salary
CHF 90,000 - CHF 198,220

thug life :D

Invictus ::

90,000 je za Švico nizka plača. Pravzaprav osnovna za inženirja... Direktno s faksa...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mavrik ::

Mediana plače za razvijalca v ZRH je sicer okoli 96k (z najnižjo plačo okoli 60k), ampak Invictus itak vse boljše ve. Tako kot ceno piščanca, ki si ga lahko privoščijo gradbeni gastarbeiterji na sosednji terasi vsak dan, Invictus pa ne zasluži dovolj ;P
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Invictus ::

Seveda vem...

Iz prve roke od sodelavcev ;).

Povprečna plača v Švici za inženirja je kar 108.000 CHF.

https://www.expatica.com/ch/employment/...

Mavrik spet nabija, ker mu je že uspeh, da se je prodal v Švico.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

bambam20 ::

Eno vprašanje. Če nekdo zasluži v Švici npr. 8000 CHF na mesec in glede na njihov standadr in stroške. Kakšna je primerljiva plača v Sloveniji glede na življensko raven.

Mavrik ::

bambam20 je izjavil:

Eno vprašanje. Če nekdo zasluži v Švici npr. 8000 CHF na mesec in glede na njihov standadr in stroške. Kakšna je primerljiva plača v Sloveniji glede na življensko raven.


Cene zelo nihajo, ampak če si recimo v ZRH in nimaš otrok - na oko dobiš 5700CHF neto izplačila, 1500-2500 CHF te stane stanovanje s stroški, kakih 300-400 CHF zdravstveno zavarovanje, kakih 100CHF internet + mobilc in kakih 100CHF za javni prevoz. Midva porabiva okoli 800CHF na mesec za špecerijo (ampak se ne izogibava dragega piščanca, ki je ljudem s 500EUR/uro predrag ;P ), tako da ti pri taki številki ostane tam dva jurja za to da zagoniš za karkoli. Je pa recimo tale spodnji rang pri G rezerviran bolj za začetnike s faksa, ki si večinoma delijo stanovanje s cimri, tako da če najameš sobo in si malo šparovn, ti komot ostane prek tri jurje.

Invictus je izjavil:


Povprečna plača v Švici za inženirja je kar 108.000 CHF.

https://www.expatica.com/ch/employment/...


Aha, torej minimum je 90k (po tvoje) direkt s faksa... ampak cela država pa ima vseeno 108k povprečja. Ja, to je res smiselno :D Tile tvoji sodelavci te mal za nos vlečejo :D
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

McMallar ::

Ce imas v Zenevi manj kot 3000CHF si upravicen do pomoci ala Karitas, Rdeci Kriz, itd...
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

Mavrik ::

McMallar je izjavil:

Ce imas v Zenevi manj kot 3000CHF si upravicen do pomoci ala Karitas, Rdeci Kriz, itd...


Ja, bruto (Ženeva je edino dražje mesto od Zuricha v Evropi trenutno se mi zdi.)
The truth is rarely pure and never simple.

Invictus ::

Jap, še dobro da se nisem preselil ;).

https://www.expatistan.com/cost-of-livi...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kunigunda ::

Frendica dobiva ZRH nekje 3500 neto. Trgovina z oblacili - blagajna. Pravi da manj nima nobena tam.

McMallar ::

Ja, Ženeva je pasje draga. Še sreča, da je Francija zraven...
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

St753 ::

McMallar je izjavil:

Ce imas v Zenevi manj kot 3000CHF si upravicen do pomoci ala Karitas, Rdeci Kriz, itd...

Ce se ne motim, ima Zeneva visje najemnine in davke kot ZRH. Je pa vseeno 3000 precej malo za Svico.

McMallar ::

Ja, najemnina je že višja kot je napisal Mavrik, glede davkov pa ne bi mogel komentirati ker ne poznam drugih kantonov.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

Horejšio ::

A nismo v IT globalni :)

Invictus ::

Kar poskusi biti globalen v Švici kar se tiče davkov ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

TheBlueOne ::

Horejšio je izjavil:

A nismo v IT globalni :)


Ne glede davkov. :) Ce nisi "podjetje" drzave praviloma zahtevajo, da postanes njihov rezident, ce so izpolnjeni doloceni pogoji. Recimo v Avstriji na bivsi firmi so vsi, ki so prisli iz Nemcije za malo dlje casa (1 leto +) morali preseliti davcno rezidentsvo v Avstrijo. Je pa dovolj ze nek dolocen odstotek leta, da te dacarji vzamejo za svojega. :)

Tvoje storitve so globalno aplikabilne, tvoji davki pa so vse kaj drugega, kot nekaj, kar se da na hitro opisati. Obstajajo podjetja, ki se ukvarjajo samo z davki ljudi v tujini.

pegasus ::

Vprašajte CERNovce, kako imajo urejene davke ;)

dwinxp ::

Zivjo,

ponavadi ne pisem veliko po forumih, vendar ravno, ko govorimo o CH naj bo :). V glavnem kar je povedal Mavrik bo kar drzalo. Ko smo prisli v Svico, sem sprejel programersko delo za 96k bruto letno. Ker moja boljsa polovica takrat se ni imela dela sem dobival se nek dodatek za njo, mislim da okoli 300CHF mesecno. Na 12 mesecov je to nekje 6500CHF neto na mesec. Za vse stroske (poloznice, stanovanje, hrana itd.) je slo v povprecju okoli 2500/3000CHF. Ostalo je se vedno lepih 3500CHF na mesec s katerimi se da kar lepo zivet.

Glede davkov je odvisno v katerem kantonu zivis, recimo Zurich ima kar nizke, Zug najnizje... mi zivimo malo bolj zahodno of Zuricha in so davki malenkost visji. Se pa tudi prilagajajo koliko imas dohodek. Lahko vam dam link na dokaj natancen kalkulator --> https://www.ethz.ch/en/the-eth-zurich/w...

V glavnem s casom seveda ti gre placa precej gor, ce si priden :) ... in tvoja boljsa polovica dobi tudi zaposlitev in potem je vse skupaj se toliko bolje. Na koncu se ne sekiras vec za denar, kar je en velik stres manj v zivljenju, ampak se lahko fokusiras na druge bolj pomembne zadeve kot so druzina, pohajanje, imeti top of the line PC in igre :D (ja zelo pomembno) :D ...

V glavnem bi dodal samo to, da sedaj smo v tujini ze 5 let in ceprav je bilo kar tezko na zacetku iti v nemcijo, mi ni prav nic zal. Spoznas veliko novih ljudi, naucis se ogromno ce imas motivacije dovolj... in na koncu z malo srece uspes v Svici, ki je roko na srce dokaj blizu Slovenije in lahko katerikoli vikend skocis domov. Tako, da ce kdo premisljuje ali bi ali ne bi... jaz recem probaj, izgubiti nimas veliko, saj se vedno lahko vrnes domov :).

Lp

samotest ::

dwinxp je izjavil:

Zivjo,

ponavadi ne pisem veliko po forumih, vendar ravno, ko govorimo o CH naj bo :). V glavnem kar je povedal Mavrik bo kar drzalo. Ko smo prisli v Svico, sem sprejel programersko delo za 96k bruto letno. Ker moja boljsa polovica takrat se ni imela dela sem dobival se nek dodatek za njo, mislim da okoli 300CHF mesecno. Na 12 mesecov je to nekje 6500CHF neto na mesec. Za vse stroske (poloznice, stanovanje, hrana itd.) je slo v povprecju okoli 2500/3000CHF. Ostalo je se vedno lepih 3500CHF na mesec s katerimi se da kar lepo zivet.

Glede davkov je odvisno v katerem kantonu zivis, recimo Zurich ima kar nizke, Zug najnizje... mi zivimo malo bolj zahodno of Zuricha in so davki malenkost visji. Se pa tudi prilagajajo koliko imas dohodek. Lahko vam dam link na dokaj natancen kalkulator --> https://www.ethz.ch/en/the-eth-zurich/w...

V glavnem s casom seveda ti gre placa precej gor, ce si priden :) ... in tvoja boljsa polovica dobi tudi zaposlitev in potem je vse skupaj se toliko bolje. Na koncu se ne sekiras vec za denar, kar je en velik stres manj v zivljenju, ampak se lahko fokusiras na druge bolj pomembne zadeve kot so druzina, pohajanje, imeti top of the line PC in igre :D (ja zelo pomembno) :D ...

V glavnem bi dodal samo to, da sedaj smo v tujini ze 5 let in ceprav je bilo kar tezko na zacetku iti v nemcijo, mi ni prav nic zal. Spoznas veliko novih ljudi, naucis se ogromno ce imas motivacije dovolj... in na koncu z malo srece uspes v Svici, ki je roko na srce dokaj blizu Slovenije in lahko katerikoli vikend skocis domov. Tako, da ce kdo premisljuje ali bi ali ne bi... jaz recem probaj, izgubiti nimas veliko, saj se vedno lahko vrnes domov :).

Lp


Ko si ravno omenil v istem sestavku igre in druzino, bi jaz dodal, da poznam primere, ko so se preselili nazaj, ko je fokus presel iz prvega na drugo.
Se pa strinjam, da je vsaj za probat in v vecini primerov veliko pridobis.

Spura ::

Zame je pa počasi čas da začnem novo zgodbo iskat

ragezor ::

Se vedno ne razumem kako dobis (dobro) sluzbo v tujini kot recimo povprecen programer? Zakaj bi tujo podjetje vzelo tebe in ne lokalca? Po moji logiki moras biti dosti boljsi od lokalcev, ampak ce bi bil tako dober bi tudi v Sloveniji lahko nasel zelo dobro sluzbo.

Drugace pa moja prva zaposlitev je bila okrog 1100 neto (se ne spomnim bruto), po enem letu pa se je dvignilo na 2300 bruto. Zdaj, leto in pol po povisici, sem malce pogledal okrog in ne morem dobiti visje ponudbe.

Tale tema mi sicer pravi, da me v tujini cakajo odprtih rok ampak nekako temu ne verjamem.

Vazelin ::

V kerem kraju pa to iščeš? Verjetno je razlika dobit 2500 bruto v LJ ali Mariboru.

Ja, v tujini se z odprtimi rokami une nadpovprečne:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Invictus ::

ragezor je izjavil:

Se vedno ne razumem kako dobis (dobro) sluzbo v tujini kot recimo povprecen programer? Zakaj bi tujo podjetje vzelo tebe in ne lokalca? Po moji logiki moras biti dosti boljsi od lokalcev, ampak ce bi bil tako dober bi tudi v Sloveniji lahko nasel zelo dobro sluzbo.

Iščeš jo...

Lokalcev ni... Dobri delajo, slabih pa tudi nočejo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

TheBlueOne ::

ragezor je izjavil:

Se vedno ne razumem kako dobis (dobro) sluzbo v tujini kot recimo povprecen programer? Zakaj bi tujo podjetje vzelo tebe in ne lokalca? Po moji logiki moras biti dosti boljsi od lokalcev, ampak ce bi bil tako dober bi tudi v Sloveniji lahko nasel zelo dobro sluzbo.


Ze Slovenija ima deficit, kaj sele tujina.

Mato989 ::

ragezor je izjavil:

Se vedno ne razumem kako dobis (dobro) sluzbo v tujini kot recimo povprecen programer? Zakaj bi tujo podjetje vzelo tebe in ne lokalca? Po moji logiki moras biti dosti boljsi od lokalcev, ampak ce bi bil tako dober bi tudi v Sloveniji lahko nasel zelo dobro sluzbo.

Drugace pa moja prva zaposlitev je bila okrog 1100 neto (se ne spomnim bruto), po enem letu pa se je dvignilo na 2300 bruto. Zdaj, leto in pol po povisici, sem malce pogledal okrog in ne morem dobiti visje ponudbe.

Tale tema mi sicer pravi, da me v tujini cakajo odprtih rok ampak nekako temu ne verjamem.


Simpl, ker ni itjevcev dovolj... kaj šele solidnih in dobrih...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Vazelin ::

Mal gledam une oglase za delo. A v IT sploh kdo dobi čez jurja in ni programer? ;(

Blinder ::

Mato989 je izjavil:

ni itjevcev dovolj...


300+ je ITjevcev z visjo ali visoko izobrazbo samo prijavljenih na ZRSZ. Pristej se tiste ko niso prijavljeni in tiste, ki prodajajo hamburgerje v mcdonaldsu ..

Vir: ZRSZ

99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Vazelin ::

Hmm kar nekaj visoka cifra. Dvomim da je toliko delomrznežev. Je res tako super lahko dobiti delo kot programer v IT ali dobiš delo samo, če precej znaš?

Mavrik ::

Vazelin je izjavil:

Mal gledam une oglase za delo. A v IT sploh kdo dobi čez jurja in ni programer? ;(


Kaj točno drugega v ITju pa bi po tvoje imelo večjo dodano vrednost v Sloveniji?

Vazelin je izjavil:

Hmm kar nekaj visoka cifra. Dvomim da je toliko delomrznežev. Je res tako super lahko dobiti delo kot programer v IT ali dobiš delo samo, če precej znaš?


Če pogledaš večino teh nazivov, jih večinoma ni s fakultet, na katere bi se vpisovali dobri študentje in posledično uporabni programerji.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Tody ::

Se dobro da mamo programerje da sploh kdo kaj dela

7982884e ::

diplomirani bibliotekar in informatik, druzboslovni informatik, organizator dela in informatik ... po mojih izkusnjah so to ljudje, ki jim "matematika ni sla", ampak "so slisali, da so v racunalnistvu dobre place", zato so pac se vpisali na nekaj, kar ima v imenu informatiko.
glede na to, da ze iz FRIja prihaja veliko srota ven, je pac jasno.

Mato989 ::

Blinder je izjavil:

Mato989 je izjavil:

ni itjevcev dovolj...


300+ je ITjevcev z visjo ali visoko izobrazbo samo prijavljenih na ZRSZ. Pristej se tiste ko niso prijavljeni in tiste, ki prodajajo hamburgerje v mcdonaldsu ..

Vir: ZRSZ



ja če hočeš delat v rodnem kraju v kakšni vasi potem pa morda res ni šihta niti za itjevca... googla ni v spodnjem dupleku.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

harmony ::

Avstrija. Interni Admin. Placa 3500€ bruto x 14. 11 let delovnih izkusenje. Sedaj spet delam v second level supportu za stranke, placa ista, ampak je vec zanimivega dela ter moznost izobrazevanja. Cilji cez par let 4k. Vec pa kot nek admincek se ne bo dalo iztisniti.

Ni mi ratalo priti na zeljeno pozicijo network admina, tako da bom karijero nadaljeval kot navaden admincek.

111111111111 ::

Blinder je izjavil:

Mato989 je izjavil:

ni itjevcev dovolj...


300+ je ITjevcev z visjo ali visoko izobrazbo samo prijavljenih na ZRSZ. Pristej se tiste ko niso prijavljeni in tiste, ki prodajajo hamburgerje v mcdonaldsu ..

Vir: ZRSZ


Heh, eni delamo brez diplome. :D

Mavrik ::

harmony je izjavil:

Avstrija. Interni Admin. Placa 3500€ bruto x 14. 11 let delovnih izkusenje. Sedaj spet delam v second level supportu za stranke, placa ista, ampak je vec zanimivega dela ter moznost izobrazevanja. Cilji cez par let 4k. Vec pa kot nek admincek se ne bo dalo iztisniti.

Ni mi ratalo priti na zeljeno pozicijo network admina, tako da bom karijero nadaljeval kot navaden admincek.


Zakaj pa se ne izobražuješ v smeri DevOps znanj, ki so ponavadi še bolje plačana?
The truth is rarely pure and never simple.

harmony ::

Mavrik je izjavil:

harmony je izjavil:

Avstrija. Interni Admin. Placa 3500€ bruto x 14. 11 let delovnih izkusenje. Sedaj spet delam v second level supportu za stranke, placa ista, ampak je vec zanimivega dela ter moznost izobrazevanja. Cilji cez par let 4k. Vec pa kot nek admincek se ne bo dalo iztisniti.

Ni mi ratalo priti na zeljeno pozicijo network admina, tako da bom karijero nadaljeval kot navaden admincek.


Zakaj pa se ne izobražuješ v smeri DevOps znanj, ki so ponavadi še bolje plačana?

Sem razmisljal ja. In tudi vceraj je tekla debata z novimi kolegi, da ne bomo vec mogli preziveti kot "navadni" sistemci.

Zal v petih letih dela nisem sel niti na eno izobrazevanje. Sedaj sem menjal sluzbo in tle imam to moznost. Sedaj je samo vprasanje katera izobrazevanja vzeti.

Mislil sem iti po poti od Windows 10 certifikacije, do windows 2016 streznikov, exchange, office365, azure...ampak to je se dalec od DevOps.

link_up ::

ms platforma pa res ni zanimiva, point and click...

zacni se ukvarjati z resnimi strezniskimi sistemi pa bo. virtualbox is your friend.
In and Out

Invictus ::

To je preveč na široko, niti ne rabiš toliko splošnega znanja. Razen seveda, če ti plačajo.

Odvisno od tvojega predznanja, ampak fokusiraj se na eno zadevo. Bo čisto dovolj za nemško govoreči del Evrope.

Ni treba biti univerzalec kot v Sloveniji...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

harmony ::

link_up je izjavil:

ms platforma pa res ni zanimiva, point and click...

zacni se ukvarjati z resnimi strezniskimi sistemi pa bo. virtualbox is your friend.

Zanimiva ali ne vse nase stranke so na teh sistemih. Ne zelim pa tratiti casa za ostale sisteme, saj mi potem vse skupaj ostane v virtualkah.
Skoda je le to, da ne dobim sanse v nekem top podjetju, kjer bi se lahko dokazal. No tudi to novo podjetje ni slabo, ampak niso to neki top izzivi.
Sem pa odprt za predloge.

Invictus je izjavil:

To je preveč na široko, niti ne rabiš toliko splošnega znanja. Razen seveda, če ti plačajo.

Odvisno od tvojega predznanja, ampak fokusiraj se na eno zadevo. Bo čisto dovolj za nemško govoreči del Evrope.

Ni treba biti univerzalec kot v Sloveniji...

V podjetju kjer sedaj delam sem univerzalec in to ne nek navadni. Le jaz se tako imenujem "navadni admincek". Na dnevni ravni moram resevati tezave od backupa, do exchange, do vsphera, do nas-a, do netappa...sql-a.

Ce pomislim, sem dejansko se premalo placan, ampak tako pac je. Vsaj zaenkrat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: harmony ()

poweroff ::

7982884e je izjavil:

diplomirani bibliotekar in informatik, druzboslovni informatik, organizator dela in informatik ... po mojih izkusnjah so to ljudje, ki jim "matematika ni sla", ampak "so slisali, da so v racunalnistvu dobre place", zato so pac se vpisali na nekaj, kar ima v imenu informatiko.
glede na to, da ze iz FRIja prihaja veliko srota ven, je pac jasno.

Za družboslovno informatiko ti lahko iz prve roke povem, da temu ni čisto tako. Matematiko smo celo imeli, seveda ne kaj dosti in za moj okus čisto premalo. Smo pa imeli res veliko statistike.

Večinoma se je pa tja vpisoval folk, ki ga je zanimalo družboslovje, vendar tudi empirično raziskovanje, računalniki,... matematika pa praktično nikoli ni bila faktor. Vsaj v moji generaciji ne.
sudo poweroff

Vazelin ::

harmony je izjavil:

Mavrik je izjavil:

harmony je izjavil:

Avstrija. Interni Admin. Placa 3500EUR bruto x 14. 11 let delovnih izkusenje. Sedaj spet delam v second level supportu za stranke, placa ista, ampak je vec zanimivega dela ter moznost izobrazevanja. Cilji cez par let 4k. Vec pa kot nek admincek se ne bo dalo iztisniti.

Ni mi ratalo priti na zeljeno pozicijo network admina, tako da bom karijero nadaljeval kot navaden admincek.


Zakaj pa se ne izobražuješ v smeri DevOps znanj, ki so ponavadi še bolje plačana?

Sem razmisljal ja. In tudi vceraj je tekla debata z novimi kolegi, da ne bomo vec mogli preziveti kot "navadni" sistemci.

Zal v petih letih dela nisem sel niti na eno izobrazevanje. Sedaj sem menjal sluzbo in tle imam to moznost. Sedaj je samo vprasanje katera izobrazevanja vzeti.

Mislil sem iti po poti od Windows 10 certifikacije, do windows 2016 streznikov, exchange, office365, azure...ampak to je se dalec od DevOps.

Izobraževati se ne moreš na enem od milijon spletnih virov? Pomojem samo nimaš interesa, tko ko 90% drugih ne. Drugače bi se izobraževal že zraven preko spletnih virov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

TheBlueOne ::

harmony je izjavil:

Mavrik je izjavil:

harmony je izjavil:

Avstrija. Interni Admin. Placa 3500€ bruto x 14. 11 let delovnih izkusenje. Sedaj spet delam v second level supportu za stranke, placa ista, ampak je vec zanimivega dela ter moznost izobrazevanja. Cilji cez par let 4k. Vec pa kot nek admincek se ne bo dalo iztisniti.

Ni mi ratalo priti na zeljeno pozicijo network admina, tako da bom karijero nadaljeval kot navaden admincek.


Zakaj pa se ne izobražuješ v smeri DevOps znanj, ki so ponavadi še bolje plačana?

Sem razmisljal ja. In tudi vceraj je tekla debata z novimi kolegi, da ne bomo vec mogli preziveti kot "navadni" sistemci.

Zal v petih letih dela nisem sel niti na eno izobrazevanje. Sedaj sem menjal sluzbo in tle imam to moznost. Sedaj je samo vprasanje katera izobrazevanja vzeti.

Mislil sem iti po poti od Windows 10 certifikacije, do windows 2016 streznikov, exchange, office365, azure...ampak to je se dalec od DevOps.


Isci novo sluzbo, vzemi nekaj, kjer lahko koristis trenutno znanje in kjer je dodatno znanje nuja. Moras se zavedati, da je tehnologij in implementacij le teh prevec, da bi bila visoka verjetnost, da zadanes "pravo solanje". Pripravljenost do ucenja je lahko velik plus. Znanje, ki je se tako dobro ni vredno nic, ce ga ne uspes vnovcit. Ce si zanj placal s casom in denarjem, pa je se toliko huje.

Invictus ::

Spletni viri so tako, tako...

Dobri tečaji stanejo, slabi pa nimajo vaj, da bi vsaj 1x naredil nekaj v živo.

Da ne govorim o tem, da dostikrat software ali inštalacija niti ni na voljo.

Udemy je kar soliden, ampak vseeno ni interakcije med predavateljem in slušateljem...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x
««
210 / 358
»»