» »

Plače v IT industriji

Plače v IT industriji

Temo vidijo: vsi
««
209 / 357
»»

Smurf ::

kunigunda je izjavil:

Smurf je izjavil:

Invictus je izjavil:

Saj vsi delajo "za plačo". Tudi Steve jobs, in podobni so delali/delajo "za plačo".

Za kaj pa boš? World peace?

Dober primer. Recimo Steve Jobs ni delal za placo (tisti drobiz lahko komot zanemaris).

A ti je on to povedal ? Govorimo o enem najbolj stiskaskih osebkov, ki svoji hcerki (ko jo je po dolgotrajnih procesih vendarle priznal) ni dal niti svojih rabljenih avtov, katere
je menjal kot mi spodnje hlace, cim so bli opraskani (skrbel je le za svoj narcisoidni image)

Ne _uradno_ dejstvo je iz kje izvira njegovo premozenje (ki si ga lahko vsak po googla), in to ni preko place. Ne vem kaj ima to kakorkoli veze s tem koliko in kako je zapravljal denar.

kunigunda ::

Mavrik je izjavil:

kunigunda je izjavil:


A ti je on to povedal ? Govorimo o enem najbolj stiskaskih osebkov, ki svoji hcerki (ko jo je po dolgotrajnih procesih vendarle priznal) ni dal niti svojih rabljenih avtov, katere
je menjal kot mi spodnje hlace, cim so bli opraskani (skrbel je le za svoj narcisoidni image)


Ti si pa tudi v drugi državi od poante. Gre se za to da je večino denarja dobil kot lastnik podjetja / kapitala, ne izplačanega kot plačo v zamenjavo za ure dela.

Kaj pa povprecno 700k na leto, ko je iz firme crpal sredstva za privatne namene ? Sicer je tud v SLO dosti oglasov, kjer ponujajo sodelez v firmi, kar je enako zasluzku (in se se bolj trudis, da delnice
rastejo in ne padajo). Vecino denarja, ki ga je imel, je Jobs dobil od Disney/Pixer in ne od Appla, kjer ni dobil niti centa place, zgolj dividende.

FTad ::

TheBlueOne je izjavil:

Invictus je izjavil:

Pri freelancerjih je odvisno vse od pogodbe. Večina je time + material, oz. trenutno so te pogodbe all-in. Noben freelancer ni tako nor, da bi sprejel fixed-price-project. Za to se odločajo večinoma večje firme.

Druga zabloda pri freelancerjih je, da se jih lahko hitro znebiš. Kar seveda ni res. Ravno tako je pri njihovih pogodbah odpovedni rok. Sam imam en mesec.


Zakaj pa freelancer ne bi smel delat za urno postavko?


Seveda je super, ce imas samo urno postavko, kar pa ne pomeni, da nisi pogodbeno obvezan k nicemur. Tu niti ne govorim casovno pogodbeno obvezan ampak samo, da imas cilj in nek sirok okvir. Ce ze hoces konkretno, smo imeli primer, ko je freelancer konstrukter naredil grobo napako, ki je onemogocila koncanje projekta drugim freelancerjem in podjetju, ki je bilo nosilec projekta, narocniku pa se zacela zazirati v poslovni nacrt. V taksni obliki narocnik ni zelel prevzeti celotne masinerije dokler zadeva ne dobi vseh certifikatov, kar pa skoraj ni bilo mogoce. V pogodbi je seveda pisalo, da mora kar dela zadostiti kriterije v dani industriji. Lahko samo recem, da bi tip bil presrecen, ce bi lahko samo vrnil urne postavke in se od projekta odklopil. Skode pri samem projektu, brez poslovne skode krovnega podjetja je bilo za veckratnik njegove letne place. Ni poanta samo v placilu in terminih ampak tudi o objektivni odgovornosti za kikse. Predvsem je problem, da mnogi tezko nosijo ta pritisk, ceprav se v forumskem komentarju ne zdi tako zelo grozno.


Kaj tocno je potem doletelo tega konstrukterja?

Invictus ::

Mavrik je izjavil:


Ti si pa tudi v drugi državi od poante. Gre se za to da je večino denarja dobil kot lastnik podjetja / kapitala, ne izplačanega kot plačo v zamenjavo za ure dela.

Saj s.p. dela isto. Njegovi prihodki so dobiček, ne pa plača...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kunigunda ::

Invictus je izjavil:

Mavrik je izjavil:


Ti si pa tudi v drugi državi od poante. Gre se za to da je večino denarja dobil kot lastnik podjetja / kapitala, ne izplačanega kot plačo v zamenjavo za ure dela.

Saj s.p. dela isto. Njegovi prihodki so dobiček, ne pa plača...

No sej to mavrik, nben pa ne bo zastojn delu, zdej kako se mu bo dohodek knjizil in prihajal je pa cist vseeno.

Smurf ::

kunigunda je izjavil:


Kaj pa povprecno 700k na leto, ko je iz firme crpal sredstva za privatne namene ? Sicer je tud v SLO dosti oglasov, kjer ponujajo sodelez v firmi, kar je enako zasluzku (in se se bolj trudis, da delnice
rastejo in ne padajo). Vecino denarja, ki ga je imel, je Jobs dobil od Disney/Pixer in ne od Appla, kjer ni dobil niti centa place, zgolj dividende.

Torej se sedaj strinjas, da Steve v bistvu ni delal placo :)?

Invictus je izjavil:

Mavrik je izjavil:


Ti si pa tudi v drugi državi od poante. Gre se za to da je večino denarja dobil kot lastnik podjetja / kapitala, ne izplačanega kot plačo v zamenjavo za ure dela.

Saj s.p. dela isto. Njegovi prihodki so dobiček, ne pa plača...

Dobicek, ki ga dobi na isti nacin kot delavci placo. S prodajo svojih ur.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

Invictus ::

Smurf je izjavil:

kunigunda je izjavil:


Kaj pa povprecno 700k na leto, ko je iz firme crpal sredstva za privatne namene ? Sicer je tud v SLO dosti oglasov, kjer ponujajo sodelez v firmi, kar je enako zasluzku (in se se bolj trudis, da delnice
rastejo in ne padajo). Vecino denarja, ki ga je imel, je Jobs dobil od Disney/Pixer in ne od Appla, kjer ni dobil niti centa place, zgolj dividende.

Torej se sedaj strinjas, da Steve v bistvu ni delal placo :)?

Invictus je izjavil:

Mavrik je izjavil:


Ti si pa tudi v drugi državi od poante. Gre se za to da je večino denarja dobil kot lastnik podjetja / kapitala, ne izplačanega kot plačo v zamenjavo za ure dela.

Saj s.p. dela isto. Njegovi prihodki so dobiček, ne pa plača...

Dobicek, ki ga dobi na isti nacin kot delavci placo. S prodajo svojih ur.

Saj Steve Jobs je tudi prodajal svoje ure...

Torej je po tvoje dobival "plačo".
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Smurf ::

Invictus je izjavil:


Saj Steve Jobs je tudi prodajal svoje ure...

Torej je po tvoje dobival "plačo".

Ne.

TheBlueOne ::

FTad je izjavil:



Kaj tocno je potem doletelo tega konstrukterja?


Ne vem in nocem vedeti. Jaz sem projekt predal proizvodnji, ko je zadovoljil predpisane kriterije. Popravilo je prevzelo podjetje, ki je bilo v prvi vrsti podpisnik pogodbe. Sicer so mi zeleli pogosto pojamrati ampak sem jim zal vedno moral povedati, da raje ne vem za njihove tezave in da o sankcijah ne odlocam sam. Je pa bil to moj zadnji projekt na doticnem podjetju. Trenutno delam za duso bolj prijetne zadeve. :)

kunigunda ::

Smurf je izjavil:


Torej se sedaj strinjas, da Steve v bistvu ni delal placo :)?


Ne, ker je dobival denar s tem ko je delal.

3p ::

kunigunda je izjavil:


Ne, ker je dobival denar s tem ko je delal.


Malo sta zašla. :) No, jobs bi isti denar (-$1) dobival tudi, če ne bi delal.

Ampak delati za uspešno podjetje "zastonj", potem ko imaš milijone/milijarde njegovih delnic, v primerjavi delati za plačo + dividende/rast delnic, je nekam abstraktna primerjava.

Mato989 ::

Evo s slo facebook strani

Zaradi povečanega obsega dela iščem pomoč eksperta na Angular 6 Projektu. Zahtevana (napredna) znanja: Angular 5/6, CSS, HTML5, Bootstrap. Trajanje Projekta: 3 Mesece (možnost podaljšanja). Dnevna postavka 400€/dan. Remote.


Ko kdo pravi da 500 na dan ni mogoče =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Smurf ::

Mato989 je izjavil:

Evo s slo facebook strani

Zaradi povečanega obsega dela iščem pomoč eksperta na Angular 6 Projektu. Zahtevana (napredna) znanja: Angular 5/6, CSS, HTML5, Bootstrap. Trajanje Projekta: 3 Mesece (možnost podaljšanja). Dnevna postavka 400€/dan. Remote.


Ko kdo pravi da 500 na dan ni mogoče =)

Kdo pa je rekel, da ni mogoce?

Na trgu so tudi job offerji za okoli mio €/letne place (ampak se moras zaposliti).

Tody ::

Če se moreš zaposlit največja ovira potem... :D

FTad ::

Koliko vam placuje firma za stalno pripravljenost oz da si "on call" izven glavnih delovnih ur?

V firmi, kjer delam je sef na sestanku vprasal, ce je kdo pripravljen sprejeti to. Torej dosegljiv na telefon (telefon in stevilka sta posebej) in nekje ob internetni povezavi od 17h pa do 6h zjutraj ter cel vikend, v primeru da kaj crkne ipd.

Za to je placano cca extra 300€ neto za en teden. Seveda, ce nihce ne klice je to ok, ce pa kaj crkne, moras biti pa magari ob 2h zjutraj potem online in ugotavljati, zakaj npr produkcijska linija v Singapurju ne dela, ipd.

Vem, da je znesek 300€ relativen glede na osnovno placo ki jo imas oz je za nekoga, ki ima 1000€ ali nekoga ki ima ze 2000€ neto place.

Kako je pri vas?

Tilen ::

Pripravljenost tarifa X, aktivacija v času pripravljenosti Y. Y mora biti bistveno bistveno višji od X, da nimaš brezpredmetnih aktivacij.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

kunigunda ::

10% urne postavke mislm da je. Ko nastopi intervencija pa kot nadura, odvisn ali je delavnik ali vikend, med 150-200% urne postavke.

TheBlueOne ::

FTad, kakor pravijo ostali so praviloma zneski relativni oziroma procentualni. Sicer poznam samo za Avstrijo ampak je verjetno v Sloveniji podobno in sicer, so se druge omejitve. Naj kdo pove, ce je drugace ampak verjetno obstaja:
- Maksimalno stevilo ur pripravljenost
- Ce si vpoklican ni nujno da smes naslednji dan normalno v sluzbo, ce vmes ni preteklo dovolj ur.

klemenSLO ::

kunigunda je izjavil:

10% urne postavke mislm da je. Ko nastopi intervencija pa kot nadura, odvisn ali je delavnik ali vikend, med 150-200% urne postavke.

Jps. 10% je pripravljenost. konkretne ure pa pač glede na popoldansko/ nočno/ vikedn tarifo
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Steinkauz ::

340 neto na teden. 24/7.
Do 2 uri na dan pavšalno, če je več si posebi pišeš in je plačano več.

FTad ::

TheBlueOne je izjavil:

FTad, kakor pravijo ostali so praviloma zneski relativni oziroma procentualni. Sicer poznam samo za Avstrijo ampak je verjetno v Sloveniji podobno in sicer, so se druge omejitve. Naj kdo pove, ce je drugace ampak verjetno obstaja:
- Maksimalno stevilo ur pripravljenost
- Ce si vpoklican ni nujno da smes naslednji dan normalno v sluzbo, ce vmes ni preteklo dovolj ur.


No saj pri nas v firmi je tudi procentualno oz 15.9% glede na bruto placo.

trojnis252 ::

Mene pa zanima koliko imajo kaj plače IT-jevci (sys admin, ...) v Krki, Novo mesto, če kdo ve?

Kaj pa iSYSTEM podjetje kdo pozna, kako je kaj tam?

theanswer3 ::

2400€ bruto po dveh letih, PHP + Angular developer

Malajlo ::

Koliko si pa star? Ker po dveh letih je relativno. Če imaš 21 let, ajde, logično. Pri 31 pa bi cifro v neto (ok, z olajšavami) zapisoval.

Dpool ::

Vbistvu bi jaz tudi kar vprasal ce je mogoce kdo tukaj gor, koliko so kaj place v SLO v InfoSec? Torej razne SOC Analitik, IT security expert in podobna dela?
Jaz imam 2300 EUR bruto naprimer kot Analitik kibernetske varnosti (nic prakticnih izkusenj iz te konkretnestroke, ampak 3 leta kot programer), pa pojma nimam ce je to primerno - vem samo da napram programerskim placam je manj, saj sem sam imel visjo kot programer v prejsnem podjetju (sem pa hotel sedaj se usmeriti malo v infosec, je pa to druga zgodba), tako da malce prepozno sprasujem sicer, saj pogajanja za placo so vsaj v tej zacetni fazi ze mimo. Ampak kljub temu, da vem priblizno ce sem tam-tam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dpool ()

AndrejO ::

V večini podjetij je informacijska varnost zanemarjena ali podcenjena panoga ... dokler ne pade po njih.

Če te ne bi motila seltev v Švico, te bi morda zanimalo delo pri malo večjem podjetju v Zurichu? Zadnje čase je težko dobiti strokovnjake na tem področju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

Spura ::

Malajlo je izjavil:

Koliko si pa star? Ker po dveh letih je relativno. Če imaš 21 let, ajde, logično. Pri 31 pa bi cifro v neto (ok, z olajšavami) zapisoval.

Jst skoraj ne poznam ljudi, ki bi imeli vec kot 2100 neto kot programerji. Ene par vse skupaj.

Dpool ::

Jaz iskreno poznam 2 v SLO s tako placo. V AUT ko sem se delal, je pa to bila normalna placa (osnovna programerska).

Vazelin ::

2100 je mišljeno neto neto ali neto + potni + malca in podobno?
To je like 5 jurjev strošek delodajalca mesečno cca (skupaj z malco, regresom, potnimi ipd)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

FTad ::

Kako argumentirati pri sefu za povisico, glede na to, da obdelam mesecno tudi do 3x vec zahtevkov (ticket-ov) od ostalih sodelavcev, brez da bi potem na koncu dvignil normo vsem ostalim (jih za=bal)?

Dpool ::

FTad: Ja ce si ti minority po performance, potem pomoje kar direktno argumentiras, da menis da si bolj sposoben opravljati to delo in vec koristi prineses prinese podjetju kot fellow kolegi, ki imajo enako placo.

eric_cartman ::

FTad je izjavil:

Kako argumentirati pri sefu za povisico, glede na to, da obdelam mesecno tudi do 3x vec zahtevkov (ticket-ov) od ostalih sodelavcev, brez da bi potem na koncu dvignil normo vsem ostalim (jih za=bal)?


Će imaš šefa, ki je na prvem mestu človek in šele nato tvoj nadrejeni, potem mu iskreno poveš. Da zmoreš več kot ostali, da obdelaš več zahtevkov kot tvoji sodelavci in da je delo povrh vsega narejeno enako oz. celo bolj kvalitetno in si zaradi tega zaslužiš višjo plačo.

Tako bi jaz pristopil k tej stvari.

Dvomim pa, da bi zaradi tega šef vsem ostalim dvignil normo...

FTad ::

Hvala za nasvete! :)

pegasus ::

Spura je izjavil:

Jst skoraj ne poznam ljudi, ki bi imeli vec kot 2100 neto kot programerji.
Potem moraš razširiti svoje družabne kroge ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pegasus ()

Vazelin ::

pegasus je izjavil:

Spura je izjavil:

Jst skoraj ne poznam ljudi, ki bi imeli vec kot 2100 neto kot programerji.
Potem moraš razširiti svoje družabne kroge ;)

Ekstra dvomim, da je veliko plač tam zunaj, kjer ima folk po 3600€ bruto + malica, prevoz, regres.... :)

Truga ::

On hoce povedat da si proletarski neotesanec, ki se jasno druzi s sebi enakimi :P

7982884e ::

Sefi ponavadi vedo, kako dobro/hitro nekdo dela. Povisico ti bo zato normalni sef ze sam od sebe dal, recimo enkrat na leto, ampak v Sloveniji je nezaslisano, da ima nekdo dvakrat vecji bruto kot nekdo drug - tudi ce naredi trikrat, stirikrat vec.

pegasus ::

Ali kdo pri nas izvaja z usklajevanjem plače z inflacijo? Ne da si vsak mesec plačan isto številko, ampak da si plačan isto kupno moč?

FTad ::

7982884e je izjavil:

Sefi ponavadi vedo, kako dobro/hitro nekdo dela. Povisico ti bo zato normalni sef ze sam od sebe dal, recimo enkrat na leto, ampak v Sloveniji je nezaslisano, da ima nekdo dvakrat vecji bruto kot nekdo drug - tudi ce naredi trikrat, stirikrat vec.


pri nas v firmi imamo spomladi t.i. compensation review, kjer te sef lahko predlaga za povisico, potem pa morajo se nekateri na visjem polozaju to odobrit. Tako da se zdaj nekako z motivacijo "teram", da sem ucinkovitejsi od ostalih...Ce pa potem spomladi ne bo odobrene povisice, bom pa zacel iskati priloznosti drugje, kjer bodo mojo delo bolje cenili.

Vazelin ::

https://hackernoon.com/barely-scraping-...
Z 250.000 $ letno ne preživi v Kaliforniji!:8) Sposojati si mora od staršev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

karafeka ::

A tega pa nisi prebral?
Edited: Way too many people haven't noticed this is satire. I've seen an article on Facebook claiming $100k isn't enough to live in the valley, and then another one claiming $130k isn't enough. Then there's another Twitter employee complaining with $160,000.

Tody ::

Seveda ni zadost,ce mores zivet ženo, vrtnarja,drage avte in delat zure zato da si cool

Spura ::

Vazelin je izjavil:

https://hackernoon.com/barely-scraping-...
Z 250.000 $ letno ne preživi v Kaliforniji!:8) Sposojati si mora od staršev.

Tip se cudi da po 4 letih delovne dobe se nima bajte, pa ne v kaki vukojebini ampak v centru kalifornije. Seveda med tem ko dela podiplomca ki stane 60k na leto.

AndrejO ::

Spura je izjavil:

Vazelin je izjavil:

https://hackernoon.com/barely-scraping-...
Z 250.000 $ letno ne preživi v Kaliforniji!:8) Sposojati si mora od staršev.

Tip se cudi da po 4 letih delovne dobe se nima bajte, pa ne v kaki vukojebini ampak v centru kalifornije. Seveda med tem ko dela podiplomca ki stane 60k na leto.

Problem je v tem, da si po 4 letih redne službe v večini predelov ZDA še pred nekaj leti (in marsikje še danes) že napraskal skupaj za depozit za prvi stanovanski kredit s katero si vstopil na t.i. "nepremičninsko lestvico" medtem, ko si še odplačeval kredit za šolo.

Pričakovanje v kontekstu ZDA sploh ni nezaslišano. Žal območje med jugom San Jose in severom San Francisco, vsaj trenutno ni podložno siceršnjim ekonomskim zakonitostim v ZDA te pa so se v zadnjih 5 letih tudi bistveno spremenile na slabše za prve iskalce nepremičnin.

bambam20 ::

Spura je izjavil:

Vazelin je izjavil:

https://hackernoon.com/barely-scraping-...
Z 250.000 $ letno ne preživi v Kaliforniji!:8) Sposojati si mora od staršev.

Tip se cudi da po 4 letih delovne dobe se nima bajte, pa ne v kaki vukojebini ampak v centru kalifornije. Seveda med tem ko dela podiplomca ki stane 60k na leto.



Če bi znali kaj prebrat bi na koncu videli..

Edited: Way too many people haven’t noticed this is satire. I’ve seen an article on Facebook claiming $100k isn’t enough to live in the valley, and then another one claiming $130k isn’t enough. Then there’s another Twitter employee complaining with $160,000.


I wanted to make a hyperbolic next step to show the stupidity of those articles. There are service workers living with $10k or less. Working in tech, you should be fine with your salary. Stop complaining.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Vazelin ::

S 100k si verjetno res bolj "cigo" v Valeyu :)

Vazelin ::

Evo Akrapovič (ko je bilo toliko govora v zadnjih dneh:D) ponuja delo razvijalcu za SAP (oz. bodo enega usposobili). Sedaj imate izredno šanso, da se usposobite za SAP ki je kao zelo iskano.

TheBlueOne ::

Vazelin je izjavil:

Evo Akrapovič (ko je bilo toliko govora v zadnjih dneh:D) ponuja delo razvijalcu za SAP (oz. bodo enega usposobili). Sedaj imate izredno šanso, da se usposobite za SAP ki je kao zelo iskano.


Ce bo kdo sel sem radoveden koliko € bo. Sem nasel oglas in kaze, da je za dolocen cas, kar potem verjetno kompenzirajo s "sorazmerno visoko placo", ker ni sigurnosti. :)

FTad ::

TheBlueOne je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Evo Akrapovič (ko je bilo toliko govora v zadnjih dneh:D) ponuja delo razvijalcu za SAP (oz. bodo enega usposobili). Sedaj imate izredno šanso, da se usposobite za SAP ki je kao zelo iskano.


Ce bo kdo sel sem radoveden koliko € bo. Sem nasel oglas in kaze, da je za dolocen cas, kar potem verjetno kompenzirajo s "sorazmerno visoko placo", ker ni sigurnosti. :)


Spodobilo bi se vsaj 2000€ neto.

Vazelin ::

Ha vi mislite da bo podjetnik plačeval nekoga 2 jurja, da se bo izobraževal na SAP?:D

Meni oglas bolj zveni, da bi morali vi njemu plačat, da se lahko izobrazite na SAP.:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()
««
209 / 357
»»