» »

Plače v IT industriji

Plače v IT industriji

Temo vidijo: vsi
««
208 / 357
»»

7982884e ::

spodnja meja cesa?
se enkrat - zivis v mehurcku in nimas realne predstave. tukaj dobri developerji dobijo 2300 bruto in so s tem zadovoljni. njim govorit cvetke da so "premalo ambiciozni", "se ne znajo prodajat", da jih "nategujejo" itd. je pa v vecini primerov zgolj nepotrebna patronizacija ki ne pomaga.

Smurf ::

7982884e je izjavil:

spodnja meja cesa?
se enkrat - zivis v mehurcku in nimas realne predstave. tukaj dobri developerji dobijo 2300 bruto in so s tem zadovoljni. njim govorit cvetke da so "premalo ambiciozni", "se ne znajo prodajat", da jih "nategujejo" itd. je pa v vecini primerov zgolj nepotrebna patronizacija ki ne pomaga.

Ne sekiraj se, glede na to, da ima Invictus normirani s.p. se ni dosegel 2 zaporednih letnih prihodkov nad 100k ;).

Mavrik ::

7982884e je izjavil:

spodnja meja cesa?
se enkrat - zivis v mehurcku in nimas realne predstave. tukaj dobri developerji dobijo 2300 bruto in so s tem zadovoljni. njim govorit cvetke da so "premalo ambiciozni", "se ne znajo prodajat", da jih "nategujejo" itd. je pa v vecini primerov zgolj nepotrebna patronizacija ki ne pomaga.


Saj Invictus dost redno napiše da ne doseže meje normiranca, tako da ne misli da to pomeni da dobi 10k vsak mesec v letu ;)

(Pa tudi tele številke na uro se kar malo bizarno spreminjajo :P)
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Vazelin ::

Mislim da se Invictus "špara", da ne preseže meje.

perci ::

Ja, spara se tako, da zniza svojo urno postavko, narocniki mu pa znizajo stevilo fakturiranih ur. Problem solved.

poweroff ::

Ampak razume pa vso davčno zakonodajo v nulo. (Po lastnih besedah). :))
sudo poweroff

janig ::

Slovensko ali Panamsko?

Invictus ::

Smurf je izjavil:


Ne sekiraj se, glede na to, da ima Invictus normirani s.p. se ni dosegel 2 zaporednih letnih prihodkov nad 100k ;).

Si pa res idiot. Saj po prejšnjem zakonu nisi smel preseči 100k v dveh zaporednih letih. Si zgubil status normiranca.

Mavrik je izjavil:


Saj Invictus dost redno napiše da ne doseže meje normiranca, tako da ne misli da to pomeni da dobi 10k vsak mesec v letu ;)

(Pa tudi tele številke na uro se kar malo bizarno spreminjajo :P)

Moje številke so zadnja leta kar konstantne. Tam 130k letno. Izdaja računov se je pa malo prilagajala meji 100k in presežku meje vsaki 2 leti...

Po novi zakonodaji to ni več treba...

poweroff je izjavil:

Ampak razume pa vso davčno zakonodajo v nulo. (Po lastnih besedah). :))

Seveda jo. Vsaj mojo. Za razliko od tebe, ko še pojmov ne razumeš. Pač javnosektoraš, ki nabija nekaj o čemer ne razume ničesar...

janig je izjavil:

Slovensko ali Panamsko?

Slovensko in ZDA ;). Dele, ki se me tičejo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

perci ::

Izdaja računov se je pa malo prilagajala meji 100k in presežku meje vsaki 2 leti...

Opa, pa ga imamo Cefizlja. Davčni utajevalec!!!

poweroff ::

Invictus se spozna na IT, davke, nepremičnine,... pravi as. :D
sudo poweroff

crniangeo ::

s katero stroko pa se invictus ukvarja da govori o takih zneskih ?
SAP, prodaja bureka ?
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

trstenjak ::

Malo se pomirite, vsak freelance job v Nemčiji je nad 70 evrov na uro. Potem ni težko izračunati letnih prihodkov. Samo rit je treba premakniti.

dvojka ::

Trenutna meja za normiranca je 300kEUR/2 leti, kjer se prizna 80kEUR oz 80% normiranih stroškov/letno ostalo pa je obdavčeno 20%. Če se komu splača delati nad 100kEUR ali ne si mora sam izračunati. Glede zneskov, ki jih navaja Invictus se popolnoma strinjam in so realni. Kako pa jih zaslužiti...? Debata za popoldansko pijačo ali večerjo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dvojka ()

Mavrik ::

dvojka je izjavil:

Trenutna meja za normiranca je 300kEUR/2 leti, kjer se prizna 80kEUR oz 80% normiranih stroškov/letno ostalo pa je obdavčeno 20%. Če se komu splača delati nad 100kEUR ali ne si mora sam izračunati. Glede zneskov, ki jih navaja Invictus se popolnoma strinjam in so realni. Kako pa jih zaslužiti...? Debata za popoldansko pijačo ali večerjo :)


Številke so seveda realne, ampak nikoli ne pridejo s podatkom o tem koliko ur pa dejansko zaračuna na leto ;) To je ponavadi tista zvezdica, ki manjka - freelancerji se ful radi napihujejo čez urne postavke... letni izkupiček je pa ponavadi bistveno drugačen in ni več tako čudežno velik.

Še posebej ko ti potem isti osebek v drugo temo napiše, da ne dosega 100k na leto, jamra čez ceno piščanca v Švici (ki si ga privoščijo gastarbajterji s 3k CHF minimalca), v vsak topic napiše drugo številko in tako naprej. In to vse še preden opaziš, da se zlaže/zavaja pri približno 50% stvari, ki so objektivno tehnične.

Ampak kaj češ, enega klovna vedno rabiš.

crniangeo je izjavil:

s katero stroko pa se invictus ukvarja da govori o takih zneskih ?
SAP, prodaja bureka ?


Ne vem sicer katero od popolnoma drugačnih številk misliš, ampak v enterprise consultingu in FAANG firmah tele številke trenutno niso niti tako čudne. Rabiš pa nekaj vez in znanja.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

janig ::

crniangeo je izjavil:

s katero stroko pa se invictus ukvarja da govori o takih zneskih ?
SAP, prodaja bureka ?

Recimo imas mainframe, ki ze 20 let veselo laufa in zdaj se neki zjeba ali je treba dodat kak feature al kaj jst vem kaj. Mladi programerji tisto skatlo gledajo samo od dalec, zato na pomoc pride Invictus.
In itak, da je tako delo zelo drago, tisti, ki so to znali so vecinoma v penziji ali v grobu.

Vazelin ::

Ful me čudi zakaj se potem "mladi" ne naučijo tega in raje štancajo neke tretjerazredne spletne strani z nizko dodano vrednostjo. Jaz če bi bil programer bi valda raje delal to kar dela Invictus, kot pa delat neke spletne strani za frizerski salon od sosede in podobno. Če se nekdo, ki je delal v selitvenem servisu do pred kratkim po par tečajih v smartninja lahko pride do programerskega joba ni vrag, da random FRIjevec ne bi mogel delati to, kar dela Invictus (karkoli že dela:D) Ne vem, a je to delo na mainframe tako mukotrpno, da se ne da to delat in raje spuščate denar, ki pada mimo, kot da bi se to naučili?? Verjamem da je lažje d*kat neke spletne strani, preostanek časa pa porabit v kafiču čez cesto ampak če si lahko tako iskan kot Invictus, zakaj ne ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

BigWhale ::

Vazelin je izjavil:

Ful me čudi zakaj se potem "mladi" ne naučijo tega in raje štancajo neke tretjerazredne spletne strani z nizko dodano vrednostjo. Jaz če bi bil programer bi valda raje delal to kar dela Invictus, kot pa delat neke spletne strani za frizerski salon od sosede in podobno.


Zato, ker to pomeni smrt za kariero. Znas nek legacy sistem in, ko ga bo tvoja stranka vrgla ven iz uporabe, ostanes brez dela in brez znanja za delat (dobro), karkoli drugega.

Tody ::

Ce se naucis kobal bos mel kar nekaj casa sluzbo...

dvojka ::

Kolikor poznam se največ freelanca za večje denarje kadar naročnik potrebuje specifično znanje zato freelance za postavljanje spletnih strani ne bo zelo dobro plačan (so seveda izjeme). Ta specifika je lahko dobra, saj se lahko zasluži nekaj več lahko pa tudi slaba, če zmanjka naročnikov. V tem kar delaš moraš biti dober in to navadno zelo dober. Po drugi strani pa je potrebno take naročnike tudi poiskati ter skleniti posel. Nekaterim to uspe, drugim ne, tretji pa se tega sploh ne lotijo. Za 150k€/letno je potrebno v delovnem času nekaj pokazat in mora biti vaša dodana vrednost še nekajkrat višja. Jaz vsakemu pravim, da kdor želi naj poskusi. Ne bo takoj 100k€ letno ampak postopoma se lahko prileze tudi na višje številke. Naj se vsak zaveda, da je lahko zgodba precej drugačna in bo ostal brez dela/prihodkov za par mesecev. Trenutne razmere na IT trgu so več kot odlične za take mahinacije saj je pomanjkanje kadra ogromno. Če vam ne uspe kot freelance boste lahko hitro dobili službo in varnost.

trstenjak ::

Precej freelancerjev dela par mesecev, da si pokrijejo letne stroške, ostalo preživijo na počitnicah ali delajo na svojih projektih oz. zmanjšajo tempo na minimum.

poweroff ::

Vazelin je izjavil:

Jaz če bi bil programer bi valda raje delal to kar dela Invictus,

Saj to lahko delaš. Za nakladat in izmišljevat si ne rabiš posebne izobrazbe... :))
sudo poweroff

kunigunda ::

Tody je izjavil:

Ce se naucis kobal bos mel kar nekaj casa sluzbo...

Cobol ni vec tko iskan kot pred 2000 letom. Banke so pa vecinoma ze na druge jezike zmigrirale, kar je se na cobolu se pa prasi in ni treba nc popravlat.

Tody ::

Ker banke so edine ki uporabljajo računalnike

Mavrik ::

trstenjak je izjavil:

Precej freelancerjev dela par mesecev, da si pokrijejo letne stroške, ostalo preživijo na počitnicah ali delajo na svojih projektih oz. zmanjšajo tempo na minimum.


Kateri pa so to? Ker kolikor gledam freelancerje okoli mene večinoma to ne drži - moraš konstantno nekaj delati, iskati nove kontakte in vzdrževati stvari strankam.

Vazelin je izjavil:

Ful me čudi zakaj se potem "mladi" ne naučijo tega in raje štancajo neke tretjerazredne spletne strani z nizko dodano vrednostjo. Jaz če bi bil programer bi valda raje delal to kar dela Invictus, kot pa delat neke spletne strani za frizerski salon od sosede in podobno. Če se nekdo, ki je delal v selitvenem servisu do pred kratkim po par tečajih v smartninja lahko pride do programerskega joba ni vrag, da random FRIjevec ne bi mogel delati to, kar dela Invictus (karkoli že dela:D) Ne vem, a je to delo na mainframe tako mukotrpno, da se ne da to delat in raje spuščate denar, ki pada mimo, kot da bi se to naučili?? Verjamem da je lažje d*kat neke spletne strani, preostanek časa pa porabit v kafiču čez cesto ampak če si lahko tako iskan kot Invictus, zakaj ne ;)


Saj je polno FRIjevcev in ne-FRIjevcev, ki zaslužijo toliko. A nisi prebral linkov o trenutnih plačah za izkušene razvijalce, ki sem jih polinkal prej? Samo zato ker se ne hodim/jo hvalit v vsak topic, še ne pomeni da ni precej strokovnjakov, ki dosegajo take cene :)
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

kunigunda ::

Tody je izjavil:

Ker banke so edine ki uporabljajo računalnike

Ker so vse banke bile vcasih na cobolu, sem zato temu primerno oblikoval drugi stavek, ki ni toliko pomemben kot prvi.

Energetika, mercator, delikatesa, specerija, agrohit, tehnohit in podobne cobol firme pa tega ze zdavni nimajo vec.

Zgodovina sprememb…

Tody ::

jaz pa vem za korporacije, ki ga še imajo in se ga ne losajo, ker se ga ne znajo ali pa jim je predrago. V sklopu tega pa delajo obvoze,... Daleč od tega da cobla ni več samo noben se noče več z njim ukvarjat. Ne drmaj lava dok spava...

kunigunda ::

Tody je izjavil:

jaz pa vem za korporacije, ki ga še imajo in se ga ne losajo, ker se ga ne znajo ali pa jim je predrago. V sklopu tega pa delajo obvoze,... Daleč od tega da cobla ni več samo noben se noče več z njim ukvarjat. Ne drmaj lava dok spava...

Ce bi dobr placal, bi se ga spomnu :)

perci ::

Nimajo časa, da bi ga ti obujal. Ponavadi s takim legacy sistemom ostajajo tudi legacy kadri, ker niso prezaposljivi.

kunigunda ::

Niso prezaposljivi, ker so na poti v penzion :) Ze 20 let nazaj so bili povprecno 50 letniki.

perci ::

Ja, seveda - to je bil point. Ampak ravno zato so tam. Na voljo.

kunigunda ::

perci je izjavil:

Ja, seveda - to je bil point. Ampak ravno zato so tam. Na voljo.

Iz cesar sledi, da cobolasev ne iscejo in da se nima smisla uciti cobol kot je tody dejal.

Zgodovina sprememb…

Tody ::

Zdej a ma smisel al nima smisla naj si vsak sam odloči, so pa niše in so nekatere potrebe, vrjetno pa si res želijo vsi da bi prešli na kaj bolj modernega. Jaz sem in delam za dva podjetja, ki imata več kot 100 zaposlenih in še zmeri njihov core na cobolu. Kako bo ko se "upokojencem" ne bo več dal pa nevem :)

Invictus ::

trstenjak je izjavil:

Malo se pomirite, vsak freelance job v Nemčiji je nad 70 evrov na uro. Potem ni težko izračunati letnih prihodkov. Samo rit je treba premakniti.

Vsaj eden, ki malo pozna trg ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Invictus ::

dvojka je izjavil:

Kolikor poznam se največ freelanca za večje denarje kadar naročnik potrebuje specifično znanje zato freelance za postavljanje spletnih strani ne bo zelo dobro plačan (so seveda izjeme). Ta specifika je lahko dobra, saj se lahko zasluži nekaj več lahko pa tudi slaba, če zmanjka naročnikov. V tem kar delaš moraš biti dober in to navadno zelo dober. Po drugi strani pa je potrebno take naročnike tudi poiskati ter skleniti posel. Nekaterim to uspe, drugim ne, tretji pa se tega sploh ne lotijo. Za 150k€/letno je potrebno v delovnem času nekaj pokazat in mora biti vaša dodana vrednost še nekajkrat višja. Jaz vsakemu pravim, da kdor želi naj poskusi. Ne bo takoj 100k€ letno ampak postopoma se lahko prileze tudi na višje številke. Naj se vsak zaveda, da je lahko zgodba precej drugačna in bo ostal brez dela/prihodkov za par mesecev. Trenutne razmere na IT trgu so več kot odlične za take mahinacije saj je pomanjkanje kadra ogromno. Če vam ne uspe kot freelance boste lahko hitro dobili službo in varnost.

Celo precej konzervativni Šabi so sedaj pogruntali globalizacijo, in jim je edino pomemben letni strošek "zapsolenega".

Kako "zaposlenemu" sedaj izplačujejo denar, jim je vseeno, ali redna zaposlitev ali plačilo na firmo.

Par let nazaj so še težili z redno zaposlitvijo, danes niti ne več. Majčken preskok v glavi.

Dosti firm v Nemčiji, predvsem velikih, outsourca kako specifiko (ali kar večino le teh) zunanji firmi, ker bi trajalo predolgo, da izobrazi redno zaposlene. Ker je dela ponavadi dosti, zunanja firma pa tudi nima nekega neskončnega poola dobrih inženirjev, pač vletimo freelancerji.

Napačno ali bolj realno, butasto mišljenje Slovenceljnev pa je, da freelancerji delajo samo na kratkih projektih, kjer se sicer dobro zasluži, potem pa ne delajo nič... Realnost je taka, da dostikrat dobiš pogodbo za dlje časa, leto, dve, za freelancersko tarifo. Sam sem najdlje delal 3 leta plus nekaj mesecev. Pa ne za plačo ;).

poweroff je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Jaz če bi bil programer bi valda raje delal to kar dela Invictus,

Saj to lahko delaš. Za nakladat in izmišljevat si ne rabiš posebne izobrazbe... :))

Saj za javnosektoraša tudi ne, samo prava stranka, in mamica na pravem položaju >:D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

kunigunda ::

Tody a to majo na pc-jih ?

Invictus ::

perci je izjavil:

Nimajo časa, da bi ga ti obujal. Ponavadi s takim legacy sistemom ostajajo tudi legacy kadri, ker niso prezaposljivi.

Kar se tiče legacy koderjev, imam lastno izkušnjo, ko se je projekt, na katerem sem delal, zamaknil za nedoločen čas zaradi infarkta stručkota za AS/400 :).

dvojka je izjavil:

Debata za popoldansko pijačo ali večerjo :)

Sam sem vedno za tako debato, pa smo jih nekaj že tudi imeli... ;)
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Tody ::

kunigunda emulacije in virtulizacije ampak, dejstvo je če hočjo kej spremenit majo še večjo jebo :)

TheBlueOne ::

Meni se zdi, da je freelancanje nekako logicen odgovor na dano situacijo, katere karakteristike so:
- Premalo tehnicnih kadrov
- Tehnicni kadri hocejo vec denarja

Glede na to, da je znaten odstotek zadev projektnih in le del vzdrzevanje, podjetje raje vzame tehnike projektno in jim pac da v nekaj mesecih letno placo, kar je se vedno manj, kot pa ce potem tehnik na podjetju visi se nekaj let. Velik bomboncek za podjetja je, da so freelancerji pravtako podjetja in se jih veliko bolj pogodbeno zaveze k ciljem, kot zaposlene, zaposlene pa je treba dosti ujckati v priemrjavi z zunanjimi.

Tako dobita obe strani kar hoceta. Freelancer lahko v enem letu dobi veckratnik place, podjetje pa na koncu prihrani stroske in ima opravka s super motiviranimi razvojniki, na katere se lahko izvaja pritisk o katerem lahko podjetje samo sanja pri svojih zaposlenih.

Mi ni jasno zakaj je o tem toliko diskusije, ker vse ima pluse in minuse. Sam sem trenutno raje zaposlen direktno v podjetju, ker vem, kako se da stisniti tele opevane freelancerje, ki sem jih ze videl delati v peklenskih pogojih, ker so se bali kaj bo, ce ne bodo relaizirali pogodbenih obveznosti. Vecina ljudi psihicno ne zmore neke male privatne tozbe, kaj sele pritiska kaksne korporacije ki drobi vse pod sabo, ce v kaksno malo podjetje upre svoje pravne topove.

Skratka ne zavidati tisocakov frelencerjem, ker pri njih se lahko vse hitro obrne na glavo. Niti ne priporocam, da greste po njihovi poti, ce niste zelo flegma oseba, ki lahko dobesedno ignorira vsak pritisk in riziko. Ko je toliko govora o normirancih, se bojim, da se vecinoma gre za s.p., kjer nosi nosilec vso odgovornost, kar je samo se en ogromen vzvod za vrsenje pritiska nad taksnim posameznikom.

Pa ne mi teziti, da ni vedno tako in da je lahko tudi lepo, ker se s tem popolnoma strinjam. Lahko imas sreco, ampak biti majhno podjetje ali freelancer "when the shit hits the fan" pa ne privoscim nikomur.

Smurf ::

Invictus je izjavil:

Sam sem najdlje delal 3 leta plus nekaj mesecev. Pa ne za plačo ;)

Ce si pobiral dividende/delez v firmi ali pa pobiral provizijo na prodane produkte ali kaj podobnega, pa ne. Ampak glede na to, da pri svoji sluzbi vedno govoris o urni postavki, sklepam, da kar lepo delas za placo :).

Invictus ::

Pri freelancerjih je odvisno vse od pogodbe. Večina je time + material, oz. trenutno so te pogodbe all-in. Noben freelancer ni tako nor, da bi sprejel fixed-price-project. Za to se odločajo večinoma večje firme.

Druga zabloda pri freelancerjih je, da se jih lahko hitro znebiš. Kar seveda ni res. Ravno tako je pri njihovih pogodbah odpovedni rok. Sam imam en mesec.

Da bi freelancerja krivdno odpustili zaradi neizpolnjenih rokov, skoraj ni šans. Večino je stranka tista, ki ne dostavi ustreznih delov projekta pravočasno in zaradi tega trpi ves projekt.

Smurf je izjavil:

Ampak glede na to, da pri svoji sluzbi vedno govoris o urni postavki, sklepam, da kar lepo delas za placo :).

Kot ponavadi se motiš ;).

Zakaj pa freelancer ne bi smel delat za urno postavko?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Smurf ::

Invictus je izjavil:


Zakaj pa freelancer ne bi smel delat za urno postavko?

Kje pa sem napisal, da ne more delati?

Omenjal sem, da freelancer z urno postavko v bistvu tudi dela "za placo".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

Invictus ::

Saj vsi delajo "za plačo". Tudi Steve jobs, in podobni so delali/delajo "za plačo".

Za kaj pa boš? World peace?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

TheBlueOne ::

Invictus je izjavil:

Pri freelancerjih je odvisno vse od pogodbe. Večina je time + material, oz. trenutno so te pogodbe all-in. Noben freelancer ni tako nor, da bi sprejel fixed-price-project. Za to se odločajo večinoma večje firme.

Druga zabloda pri freelancerjih je, da se jih lahko hitro znebiš. Kar seveda ni res. Ravno tako je pri njihovih pogodbah odpovedni rok. Sam imam en mesec.


Zakaj pa freelancer ne bi smel delat za urno postavko?


Seveda je super, ce imas samo urno postavko, kar pa ne pomeni, da nisi pogodbeno obvezan k nicemur. Tu niti ne govorim casovno pogodbeno obvezan ampak samo, da imas cilj in nek sirok okvir. Ce ze hoces konkretno, smo imeli primer, ko je freelancer konstrukter naredil grobo napako, ki je onemogocila koncanje projekta drugim freelancerjem in podjetju, ki je bilo nosilec projekta, narocniku pa se zacela zazirati v poslovni nacrt. V taksni obliki narocnik ni zelel prevzeti celotne masinerije dokler zadeva ne dobi vseh certifikatov, kar pa skoraj ni bilo mogoce. V pogodbi je seveda pisalo, da mora kar dela zadostiti kriterije v dani industriji. Lahko samo recem, da bi tip bil presrecen, ce bi lahko samo vrnil urne postavke in se od projekta odklopil. Skode pri samem projektu, brez poslovne skode krovnega podjetja je bilo za veckratnik njegove letne place. Ni poanta samo v placilu in terminih ampak tudi o objektivni odgovornosti za kikse. Predvsem je problem, da mnogi tezko nosijo ta pritisk, ceprav se v forumskem komentarju ne zdi tako zelo grozno.

Smurf ::

Invictus je izjavil:

Saj vsi delajo "za plačo". Tudi Steve jobs, in podobni so delali/delajo "za plačo".

Za kaj pa boš? World peace?

Dober primer. Recimo Steve Jobs ni delal za placo (tisti drobiz lahko komot zanemaris).

Mavrik ::

Invictus je izjavil:

Saj vsi delajo "za plačo". Tudi Steve jobs, in podobni so delali/delajo "za plačo".

Za kaj pa boš? World peace?


Smurf govori o prodajanju svojega časa (kar ima strog strop kar se tiče prihodka) proti lastništvu kapitala, ki ti generira prihodek. Nihče od res bogatih ne prodaja svojega časa.
The truth is rarely pure and never simple.

TheBlueOne ::

Smurf je izjavil:

Invictus je izjavil:

Saj vsi delajo "za plačo". Tudi Steve jobs, in podobni so delali/delajo "za plačo".

Za kaj pa boš? World peace?

Dober primer. Recimo Steve Jobs ni delal za placo (tisti drobiz lahko komot zanemaris).


Tudi jaz sem v klubu taksnega razmisljanja. Zame ni neke relevantne razlike dokler prodajas svoj cas, se posebej, ce z boljso postavko pridejo dodatne odgovornosti. Takrat ko se ti zacne taksen ali drugacen pasiven dohodek, kar je lahko od investicij, do nekega bloga ipd. si na poti k zmagi. Drugace samo lovis razmerje med denarjem casom in odgovornostjo, ki pa je v realnosti v najboljsem primeru BMW 5 namesto BMW 1.

BigWhale ::

Mavrik je izjavil:

trstenjak je izjavil:

Precej freelancerjev dela par mesecev, da si pokrijejo letne stroške, ostalo preživijo na počitnicah ali delajo na svojih projektih oz. zmanjšajo tempo na minimum.


Kateri pa so to? Ker kolikor gledam freelancerje okoli mene večinoma to ne drži - moraš konstantno nekaj delati, iskati nove kontakte in vzdrževati stvari strankam.


This. Je pa po mojem odvisno tudi od tega kolk denarja porabis in potrebujes zato, da prezivis na taksnem nivoju, ki se ti zdi sprejemljiv.

Moj model je postavljen tko, da imam toliko rednih narocnikov, da lahko preguram skozi mesec in pokrijem vse stroke, potem pa vsake toliko casa vzamem se kak bolj zanimiv in obseznejsi projekt.

srus ::

crniangeo je izjavil:

s katero stroko pa se invictus ukvarja da govori o takih zneskih ?
SAP, prodaja bureka ?


Mlačvo slame?

kunigunda ::

Smurf je izjavil:

Invictus je izjavil:

Saj vsi delajo "za plačo". Tudi Steve jobs, in podobni so delali/delajo "za plačo".

Za kaj pa boš? World peace?

Dober primer. Recimo Steve Jobs ni delal za placo (tisti drobiz lahko komot zanemaris).

A ti je on to povedal ? Govorimo o enem najbolj stiskaskih osebkov, ki svoji hcerki (ko jo je po dolgotrajnih procesih vendarle priznal) ni dal niti svojih rabljenih avtov, katere
je menjal kot mi spodnje hlace, cim so bli opraskani (skrbel je le za svoj narcisoidni image)

Zgodovina sprememb…

Mavrik ::

kunigunda je izjavil:


A ti je on to povedal ? Govorimo o enem najbolj stiskaskih osebkov, ki svoji hcerki (ko jo je po dolgotrajnih procesih vendarle priznal) ni dal niti svojih rabljenih avtov, katere
je menjal kot mi spodnje hlace, cim so bli opraskani (skrbel je le za svoj narcisoidni image)


Ti si pa tudi v drugi državi od poante. Gre se za to da je večino denarja dobil kot lastnik podjetja / kapitala, ne izplačanega kot plačo v zamenjavo za ure dela.
The truth is rarely pure and never simple.
««
208 / 357
»»