» »

Plače v IT industriji

Plače v IT industriji

Temo vidijo: vsi
««
204 / 357
»»

111111111111 ::

kuall je izjavil:

Nič ni nesmiselno. Stvari so si podobne, stvari se da kategorizirat. Ljudje iz istih poklicev imajo nekaj skupnega, so si podobni, iz istih držav isto itd. Kdor pravi, da temu ni tako je pač neumen in močno zblojen. Primerjanje podobnosti in kategorizitanje je bistvo inteligence. Samo zato, ker ni politično moderno to delat trenutno še ne pomeni, da ni res. Za programerje lahko rečem, da so mau nesramni, radi začnejo blodit. Samo poglejte jypeta naprimer. Programeje za družbo ni ravno prijetno imeti. Po moje to pride iz tega, ker toliko sedijo za računalnikom in nimajo dovolj izkušenj z ljudmi v živo. Ko programiraš si neke vrste bog, ker ustvarjaš razne virutalne svetove in tako dobiš občutek moči/večvrednosti, ki ti stopi v glavo in se začneš potem tako obnašat še v resničnem življenju, če se nimaš pod kontrolo.
Najboljša družba so ljudje, ki imajo veliko pozitivnih izkušenj z ljudmi. V bistvu tisti, ki so si to, da bodo čimbolj priljubljeni zadali kot enega izmed življenskih ciljev in pridno delali napredek na tem celo življenje. Najslabša pa tisti, ki imajo malo izkušenj (programerji), ali tisti, ki si niso nikoli zadali ta cilj, da bodo čimbolj prijetna družba in priljubljeni ali pa tisti, ki imajo veliko slabih izkušenj z ljudmi (low class) in so to posnemali.

Seveda je nesmiselno. Stvari definirat po tistem malem % populacije. Programerji so taki in taki, tržniki taki in taki, dizajnerji taki in taki. PO mojih izkušnjah večina stereotipov ne drži. Neko posploševanje je nesmiselno in in primerno za ljudi, ki so manj razgledani. Sodeloval sem s programerji, ki so bili skavti, igrali inštrument ali dva, bili odlični nogometaši in v družbi niso nikakor izstopali.

Edino kar bi po mojih izkušnjah bilo res je, da če se na kupu dobi 5 (programerjev, dizajnerjev, tržnikov, ekonomistov) šesti član družbe ki ni iz istega področja preprosto odpade in se mu zdi ostalih 5 čudnih, ker se pogovarjajo v nekem svojem svetu. :) Tako ja, drugače pa ne. Zelo redko sem srečal ljudi, ki bi v družbi kazali neke značilne znake svojega poklica, da bi jih lahko takoj opredelil.

kuall ::

Jaz pa opazim te stvari. Je pa res, da opazim še marsikaj, kar drugi spregledajo. Npr blagajničarke v leclercu so najlepše. Zakaj? Zato, ker je pač na njihov izbor in na njihovo urejenost vplival isti vzrok (direktor, kadrovnik) in jih je vse na isti način spremenil, zato so si podobne. Podobnost pride vedno iz tega, ko nek agent (človek, karkoli) vpliva na več stvari in pusti svoj pečat na njih.

111111111111 ::

kuall je izjavil:

Jaz pa opazim te stvari. Je pa res, da opazim še marsikaj, kar drugi spregledajo. Npr blagajničarke v leclercu so najlepše. Zakaj? Zato, ker je pač na njihov izbor in na njihovo urejenost vplival isti vzrok (direktor, kadrovnik) in jih je vse na isti način spremenil, zato so si podobne. Podobnost pride vedno iz tega, ko nek agent (človek, karkoli) vpliva na več stvari in pusti svoj pečat na njih.

Kar seveda vpliva na tvoj subjektivni pogled na svet, ki pa ni nujno resničen.

Kar se pa kelnarc in blagajničark tiče, je pa stvar osebnega okusa, oz. v primeru leclerca ti morda ugajajo njihove uniforme. :D

kuall ::

Predvsem njihova mladost. Mlade so vse lepe, pri starih se pa najde samo kakšna sem in tja, ki se je ohranila. Staranje je do žensk neizprosno. Do moških pa ne. To pa zato, ker je mlada ženska najbolj koristna družbi (ker bo rojevala) isto kot je starejši moški najbolj koristen družbi (ker bo delal s svojo izkušenostjo in se je njegova mladostniška nasilnost umirila). 20 letnica in 40 letnik sta najbolj zaželjena za družbo. Ok to je že močno offtopic.:)

Tody ::

Ojoj in pol ti o stereotipih... Blagajničarke so pa mlade ker so studentke in ne redno zaposlene, vrjetno jih tud rotirajo zelo dost...

perci ::

V mercator centrih je ful mladih blagajničark. Kolk so pa lepe, je pa druga zgodba.

Geho ::

kuall je izjavil:

Geho je izjavil:


5. Razmerje developerji/solatkarji - če je v firmi 50:50 razmerje med developerji in marketingom/managementom/ostalo solato je to zelo narobe, kar potem vodi v to, da ima vsak "preveč" dela, developerji pa ne shendlajo dodeljenih taskov v rokih. Na koncu so stranke nezadovoljne - manj plačajo, plače so majhne, ker se mora pač plačati tudi "solatkarje" in tako dalje. Najboljše razmerje je nekje 80:20 v prid developerjev ali še več. Na koncu so tisti, ki pišejo kodo tisti, ki naredijo produkt in ne nekdo, ki ga zna na koncu dobro prodat. Ne rečem, da prodaja in marketing nista pomembna, ampak če nimaš dovolj developerjev v firmi, potem ne računaj na dolgoročen uspeh. Prej kot slej se bo nekje zalomilo.


Nekaj mi smrdi v tvojem načinu pisanja. Si tipičen zoprn vzvišen programer. Beseda "solatkarji" za označevanje ljudi, ki niso programerji se mi zdi tipično programersko žaljiva.

Programerji lahko stipkajo čudovit program ampak če ga solatkarji ne bodo znali spravit med populacijo bo šlo vse to tipkanje v nič. Polno je programov, ki so se napisali in jih potem ni noben uporabljal. Po moje ljudje res uporabljajo samo 10% vse kode ali še manj, ki jo programerji napišejo, ostalo pa je bilo delo zaman. Solatkarji poskrbijo, da tvoje delo ne bo šlo v nič. Plus kdo se pa pogovarja s strankami, ko delate načrt za program? Ne mi rečt, da ti. Mora biti nekdo vmes, ker programerji ponavadi niso za med ljudi, nimajo občutka.

Ali pa je večji problem, ko ima firma toliko dela, da ga za par mesecev naprej ne more spucat :) Pač business laufa as usual, ampak developerji pa ne dohajajo, ker je pač razmerje totalno porušeno. Potem so pa vsi pod stresom, v time limitu, nezadovoljne stranke, ker morajo čakat, kako se tudi ignorira vmes malo :) Nikjer nisem napisal, da se buisnessa ne rabi, ampak več tko 20% ljudi v firmi, da se ukvarja z iskanjem businessa in novega dela je totalno mimo logike, če ne moreš na koncu sproducirati stvari tako kot je treba.
Na koncu pa: brez programerjev ne boš imel nikoli narejenega produkta, brez dobrih programerjev boš imel vse stvari slabo narejene in/ali nedokončane, ter seveda na koncu polno enih popravkov, ker se že v štartu ni razmišljalo in naredilo za naprej in prihodnost.
Uspešna tehnološka podjetja imajo manj kot 20% zaposlenih za marketing, management in business, vse ostalo so developerji, designerji, inžinirji raznih strok ali kaki drugi strokovnjaki.
In ja, ko je "management/business" ljudi v firmi preveč, jih imenujem solatkarji, ker delajo bolj kot ne solato oz. so samim sebi namen, saj morajo potem developerji delati toliko več, da se pokrije tudi plače solatkarjev. Idealno za business je, da ima ravno prav posla in dela in da lahko večino stvari naredi v roku, pa tudi če tretjina firme pade na dopust/bolniško. Danes pa je itak turob-kapitalizem, kjer se vse obljublja na polno ampak na koncu - razočaranje. Še bolj idealno je, da imaš najprej narejene stvari, ki jih potem preko marketinga pushaš na trg. Delo po naročilu pa nikoli ne sme biti "v naprej", ker prej kot slej se ti nekje lahko zalomi in se potem roki samo podaljšujejo in podaljšujejo, dokler te ne povozi konkurenca...
Kot napisano, Xerox je lep primer iz zgodovine, kjer so zaposlovali preveč "solatkarjev" in premalo inžinirjev. Na koncu je šlo vse u maloro, ker pač niso imeli nobenega pametnega produkta, boljšega kot konkurenca, marketing pa tudi ne more narediti čudeža in "drek" prodati kot zlato palico. Read it up...

Isotropic ::

Uspešna tehnološka podjetja imajo manj kot 20% zaposlenih za marketing, management in business, vse ostalo so developerji, designerji, inžinirji raznih strok ali kaki drugi strokovnjaki.

mogoče mala podjetja, velika pa niti slučajno, že zato ker bi s takim procentom težko fural firmo.

https://www.quora.com/How-many-software...
primer za google.

Zgodovina sprememb…

Smurf ::

Isotropic je izjavil:

Uspešna tehnološka podjetja imajo manj kot 20% zaposlenih za marketing, management in business, vse ostalo so developerji, designerji, inžinirji raznih strok ali kaki drugi strokovnjaki.

mogoče mala podjetja, velika pa niti slučajno, že zato ker bi s takim procentom težko fural firmo.

https://www.quora.com/How-many-software...
primer za google.

Tudi za mala si tezko predstavljam 80-20%. Imajo lahko kvecjemu developerja, ki je zraven se direktor, ali pa pise racune (ampak to potem ni full time developer).

janig ::

Geho je izjavil:

Kot napisano, Xerox je lep primer iz zgodovine, kjer so zaposlovali preveč "solatkarjev" in premalo inžinirjev. Na koncu je šlo vse u maloro, ker pač niso imeli nobenega pametnega produkta, boljšega kot konkurenca, marketing pa tudi ne more narediti čudeža in "drek" prodati kot zlato palico. Read it up...

Pri Xeroxu so bili problem lih programerji, ki tistega niso znali prodat (ok oni o tem itak niso odlocali) :). Imeli so GUI in pravi PC, kjer vodstvo ni vedelo kaj z njim. Ko je Steve Jobs tisto videl, je takoj vedel, da to bo to.

TheBlueOne ::

kuall je izjavil:

Geho je izjavil:


5. Razmerje developerji/solatkarji - če je v firmi 50:50 razmerje med developerji in marketingom/managementom/ostalo solato je to zelo narobe, kar potem vodi v to, da ima vsak "preveč" dela, developerji pa ne shendlajo dodeljenih taskov v rokih. Na koncu so stranke nezadovoljne - manj plačajo, plače so majhne, ker se mora pač plačati tudi "solatkarje" in tako dalje. Najboljše razmerje je nekje 80:20 v prid developerjev ali še več. Na koncu so tisti, ki pišejo kodo tisti, ki naredijo produkt in ne nekdo, ki ga zna na koncu dobro prodat. Ne rečem, da prodaja in marketing nista pomembna, ampak če nimaš dovolj developerjev v firmi, potem ne računaj na dolgoročen uspeh. Prej kot slej se bo nekje zalomilo.


Nekaj mi smrdi v tvojem načinu pisanja. Si tipičen zoprn vzvišen programer. Beseda "solatkarji" za označevanje ljudi, ki niso programerji se mi zdi tipično programersko žaljiva.

Programerji lahko stipkajo čudovit program ampak če ga solatkarji ne bodo znali spravit med populacijo bo šlo vse to tipkanje v nič. Polno je programov, ki so se napisali in jih potem ni noben uporabljal. Po moje ljudje res uporabljajo samo 10% vse kode ali še manj, ki jo programerji napišejo, ostalo pa je bilo delo zaman. Solatkarji poskrbijo, da tvoje delo ne bo šlo v nič. Plus kdo se pa pogovarja s strankami, ko delate načrt za program? Ne mi rečt, da ti. Mora biti nekdo vmes, ker programerji ponavadi niso za med ljudi, nimajo občutka.


Kaj nekateri ne morate pustiti programerjem, da so vsaj na tehnicnem forumu takulski, najbolj pomembni ipd. :D

Smurf ::

perci je izjavil:

V mercator centrih je ful mladih blagajničark. Kolk so pa lepe, je pa druga zgodba.

Sej v Leclercu velja podobna ocena :P.

adhoc ::

[SkA] je izjavil:

Kaj pa so glavni razlogi za take dramatične občutke okol odprtih pisarn?

Bi razumel, če te preselijo iz čisto lastne pisarne - kar sem jaz delal po pisarnah, nas je bilo vedno več, tko da ne vidim neke pretirane razlike, a so vmes še stene al spet nova skupina ljudi. No, razen tega, da več ljudi vidi (obris) vsebine tvojega zaslona, če je to glavni vir nezadovoljstva?


Ker sem v R&D pa poleg se ITjevec za usput in me ne zanima kam gre en sodelavec na malico, kaj pocne mama od drugega, se najbolj pa mi gre na kitaro ko vsakih 10 minut en prileti z vprasanjem zakaj se mu racunalnika ne zboota, ali pa rabi pomoc (ker sem senior, sem velikokrat jaz tarca vprasanj). Poleg tega sem introverten. Ko sem imel zase pisarno, je teh vdorov (audio ali vizualnih) bilo za vzorec.

Open space trpim, ker za podobnega delodajalca se moram bodisi izselit (kar se mi ne da) ali voziti vec ur na dan, sedaj pa mi je commute do sihta pet minutni sprehod. Ampak open space je trpljenje in ce bi se rezalo jajca z nozem za puter tistemu ko si je to namislil, bi poleg navijal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: adhoc ()

[SkA] ::

Kar ni nujno nič drugače, kot ko je samo par ljudi v pisarni? Spet se dva o malci pogovarjata, tretji pa na telefonu z mamo.

adhoc ::

Je precej drugače, če se moraš uskladiti z mikroklimo, nivojem glasnosti, itd. med 40 ljudmi ali pa tremi. Poleg tega smo včasih imeli pisarne za 1-2 osebi. Osebno sem imel lastno pisarno. Sedaj nas je 30 v istem prostoru. 30 skype sestankov / telefonskih klicev ali pa 1-3 je bistveno drugače; v prvem primeru je sestanek vsake štiri ure, v drugem so trije sestanki hkrati neprenehoma.

EDIT:Pa seveda v enem primeru imaš "nadzor" nad tremi malicami in tremi mamami, sedaj ga moraš imeti nad 30imi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: adhoc ()

[SkA] ::

Po mojem že par ljudi v deljeni pisarni naredi zelo podobno izkušnjo. Tko da je po mojem tvoj šok predvsem na račun tega, da si imel prej svojo pisarno in ljubi mir. Jaz še v domači pisarni kdaj po slušalkah posežem, ko se mi moja pridruži.

adhoc ::

Prav, trideset ljudi povzroča enako količino hrupa kot dve osebi, gre enako velikokrat na stranišče (ki je prej bilo oddaljeno za cel hodnik, sedaj pa so vrata v vidnem polju), opravi enako količino klicev, ima enako količino sestankov, gre enako velikokrat kuhat kavo, ima enako količino vprašanj in potrebe po pomoči, itd.

SimplyMiha ::

Najpomembneje pa je, da trideset ljudi zasede enak prostor na parkirišču kot dva!

[SkA] ::

adhoc je izjavil:

Prav, trideset ljudi povzroča enako količino hrupa kot dve osebi, gre enako velikokrat na stranišče (ki je prej bilo oddaljeno za cel hodnik, sedaj pa so vrata v vidnem polju), opravi enako količino klicev, ima enako količino sestankov, gre enako velikokrat kuhat kavo, ima enako količino vprašanj in potrebe po pomoči, itd.


Tega je jasno nekoliko več, ne pa nujno potencirano za vsakega dodatnega člana. Point being, da v takih okoljih običajno težavo miru rešuješ s slušalkami. Po tem v končni fazi nima več veze, ali je nek random hrup 3x ali pa 6x na dan.

Da bi pa ravno vsi v večji pisarni vplivali nate, si pa težko predstavljam - razen če si edini developer v klicnem centru, oziroma imaš mizo pri vrath za WC, kot si opisal težave. Npr. tapecirana tla in stene obložene z rešitvami za zmanjševanje odbojev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

adhoc ::

Ja, težavo rešujem z in-ear slušalkami, ampak moram konstantno predvajati nekaj, da izbijem hrup, ker same po sebi ne izolirajo hrupa dovolj. Kar pomeni, da moram 8 ur poslušati nekaj kar ima manj skokov v glavnosti kot hrup v pisarni.

Ne vem če te res zanima, ampak jaz sem na to temo precej prebral, in ta hrup ima konkretne negativne zdravstvene posledice. Efektivnost je bistveno upadla, domov prihajam bolj razdražen in bistveno bolj utrujen, itd. Včasih se enostavno ukvarjam s preživetjem službe, in ko pridem domov, delam preko VPNa. Nisem edini senior, sem pa eden od treh, med 30imi ljudmi. Posledica tega je, da v povprečju enkrat na uro nekdo nekaj potrebuje. Vsakič ko me nekdo zmoti, rabim nekaj časa, da spet "not" padem. Delo je predvsem psihično zahtevno, ker gre za R&D (ni IT).

Je pa res, da bo na ekstroverte to bistveno manj vplivalo. Nekaterim celo bolj ustreza open space, tako da je zadeva stvar perspektive.

Kakorkoli, meni je open space pekel.

3p ::

[SkA] je izjavil:


Tega je jasno nekoliko več, ne pa nujno potencirano za vsakega dodatnega člana. Point being, da v takih okoljih običajno težavo miru rešuješ s slušalkami.


Aaaa. Tako je torej s tem open-spaceom.

Vse na kup, da bojo lahžje sodelovali. Pretok idej. Sodelovalna klima. Jada jada.

Potem pa vsak s slušalkami zatlačenimi do bobničev. :D>:D

Smurf ::

Sej pretok idej res bolje funkcionira tam do 5, max 10 ljudi. Nad tem pa je kaos. Za sestanke/skype (na splosno glasne stavri) se ponavadi itak gre v drugo sobo.

adhoc ::

Smurf je izjavil:

Sej pretok idej res bolje funkcionira tam do 5, max 10 ljudi. Nad tem pa je kaos. Za sestanke/skype (na splosno glasne stavri) se ponavadi itak gre v drugo sobo.


Drži, ampak potrebuješ ljudi, ki dobro funkcionirajo v kaosu. Osebno dobro funkcioniram v miru in redu. Naključna vprašanja ki se jih en zadere čez dve mizi, ker manj časa traja da jaz odgovorim kot da se on sam pozanima, začuda upadejo za 90% če so vmes dvojna vrata in hodnik za prehodit.

Smurf ::

adhoc je izjavil:

Smurf je izjavil:

Sej pretok idej res bolje funkcionira tam do 5, max 10 ljudi. Nad tem pa je kaos. Za sestanke/skype (na splosno glasne stavri) se ponavadi itak gre v drugo sobo.


Drži, ampak potrebuješ ljudi, ki dobro funkcionirajo v kaosu. Osebno dobro funkcioniram v miru in redu. Naključna vprašanja ki se jih en zadere čez dve mizi, ker manj časa traja da jaz odgovorim kot da se on sam pozanima, začuda upadejo za 90% če so vmes dvojna vrata in hodnik za prehodit.

Ampak ta nakljucna vprasanja lahko z reduciras s tem, da se pogovarjas z juniorjem kaksna so smiselna vprasanja (del ucenja je tudi to, da se jih nauci kaj in kako naj sprasujejo).

Vazelin ::

Seniorji, kaj storite v primeru, ko dobite v službo nekoga, ki je boljši od vas, ve več, bolje hendla zadeve. Požrete svoj ranjen ponos ali takšnega človeka gledate nekako z distance?:D

Še nekaj... se pogostokrat senior prijavi za delovno mesto juniorja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

tony1 ::

a) Seniorji so pri nas običajno preobremenjeni in normalen človek bo takšnega novega kolega sprejel z odprtimi rokami.

b) Po mojem ne, neumno bi se mu zdelo biti nekonkurenčen...

adhoc ::

Smurf je izjavil:

adhoc je izjavil:

Smurf je izjavil:

Sej pretok idej res bolje funkcionira tam do 5, max 10 ljudi. Nad tem pa je kaos. Za sestanke/skype (na splosno glasne stavri) se ponavadi itak gre v drugo sobo.


Drži, ampak potrebuješ ljudi, ki dobro funkcionirajo v kaosu. Osebno dobro funkcioniram v miru in redu. Naključna vprašanja ki se jih en zadere čez dve mizi, ker manj časa traja da jaz odgovorim kot da se on sam pozanima, začuda upadejo za 90% če so vmes dvojna vrata in hodnik za prehodit.

Ampak ta nakljucna vprasanja lahko z reduciras s tem, da se pogovarjas z juniorjem kaksna so smiselna vprasanja (del ucenja je tudi to, da se jih nauci kaj in kako naj sprasujejo).


Prav, torej če povzamem:

-1-2 osebi povzročata enako hrupa kot 30 oseb in se enako enostavno uskladita kot 30 oseb
-na novo pridobljen hrup, ki v resnici ne obstaja, eliminiraš s slušalkami
-open space ni več dela, ampak moraš bolj izobraževati ljudi
-pretok informacij je boljši, kljub temu da aktivno delaš na tem da ljudi ne slišiš in da te manj sprašujejo
-za vsak sestanek preneseš dva ekrana + workstation za 8k EUR + periferijo v temu namenjeno sobo

Hvala za nasvete. Mislim da bom ostal pri mnenju, da je open space drek, ki se ga potiska zaradi nižje porabljene kvadrature na zaposlenega in posledično nižjih stroškov.

Mato989 ::

adhoc je izjavil:

Smurf je izjavil:

adhoc je izjavil:

Smurf je izjavil:

Sej pretok idej res bolje funkcionira tam do 5, max 10 ljudi. Nad tem pa je kaos. Za sestanke/skype (na splosno glasne stavri) se ponavadi itak gre v drugo sobo.


Drži, ampak potrebuješ ljudi, ki dobro funkcionirajo v kaosu. Osebno dobro funkcioniram v miru in redu. Naključna vprašanja ki se jih en zadere čez dve mizi, ker manj časa traja da jaz odgovorim kot da se on sam pozanima, začuda upadejo za 90% če so vmes dvojna vrata in hodnik za prehodit.

Ampak ta nakljucna vprasanja lahko z reduciras s tem, da se pogovarjas z juniorjem kaksna so smiselna vprasanja (del ucenja je tudi to, da se jih nauci kaj in kako naj sprasujejo).


Prav, torej če povzamem:

-1-2 osebi povzročata enako hrupa kot 30 oseb in se enako enostavno uskladita kot 30 oseb
-na novo pridobljen hrup, ki v resnici ne obstaja, eliminiraš s slušalkami
-open space ni več dela, ampak moraš bolj izobraževati ljudi
-pretok informacij je boljši, kljub temu da aktivno delaš na tem da ljudi ne slišiš in da te manj sprašujejo
-za vsak sestanek preneseš dva ekrana + workstation za 8k EUR + periferijo v temu namenjeno sobo

Hvala za nasvete. Mislim da bom ostal pri mnenju, da je open space drek, ki se ga potiska zaradi nižje porabljene kvadrature na zaposlenega in posledično nižjih stroškov.


Jaz menim da je pri open spacu treba predvsem gledat kdo in kaj je v open spacu, a ni blo tudi v onih filmih dostikrat prikazano kako so telefonski centri ti. open space? Vem da smo v mojem prejšnjem podjetju imeli tudi Kadrovsko službo 6 ljudi ti. open space office... pa reklamacije 4 ljudje tudi vsi v eni pisarni, pa marketing tudi 4 v eni pisarni... edini ki so imeli svoje pisarne so bili direktor, vodja maloprodaje, in pa IT pa še od ITjevcev sta bila 2 v pisarni ki sta skrbela za spletno stran in ostalo...

In to se mi ne zdi narobe... Tudi na servisu kjer delam smo v open space... 4je serviserji vsak za svojo mizo s skupno zalogo pol metra stran, za vogalom pa še tajnica in sprejemnica... pa skladišče tudi praktično v napol drugem prostoru s skladiščnikom...

Se pa strinjam da če moraš iskat kreativne rešitve in počet R&D je tudi meni open office malo čuden... raje vsako jutro lepo sestanek 15 min ob kavici.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

adhoc ::

4 ljudje v eni pisarni ni open space.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: adhoc ()

Mato989 ::

adhoc je izjavil:

4 ljudje v eni pisarni ni open space.


Closed tudi ni... dejansko je open space office za mene vse kar ni ena oseba v svoji pisarni...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Vazelin ::

Vsekakor open space ni mišljen za 4 ljudi. To je normalna pisarnA

Lonsarg ::

Mene da bi recimo psihično motil open space ne (govorim o konkretnem 20+, ne siva cona vmes ko ni ne eno ne drugo), je čisto ok, poogosto celo zabavno. Povem pa šefu ob vsaki priliki, da me to pač stane 10-20% produktivnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

111111111111 ::

Vazelin je izjavil:

Seniorji, kaj storite v primeru, ko dobite v službo nekoga, ki je boljši od vas, ve več, bolje hendla zadeve. Požrete svoj ranjen ponos ali takšnega človeka gledate nekako z distance?:D

To enostavno ni mogoče, razen če si je senior nadel sam naziv. Tolk kilometrine, ki jo ima za sabo senior, mu junior še blizu ne pride.

Juniorji praviloma nimajo pojma o razvoju sistemov, arhitekturi baz, optimizaciji, itd... Fali jim celotna slika.

Najboljši junior, je tisti, ki se hitro uči in posluša nasvete starejših bolj izkušenih kolegov in se sili da bi hendlal vse.

kuall ::

mene tisto brbranje, ko govori 20+ ljudi, ki ga slišiš kje na kakšni zabavi, v šolskem razredu itd dela živčnega. tam bi pa težko delal. druga (bolj prijetna) pesem je govorjenje posameznikov, ko jih lahko razumeš, kaj govorijo.

Mato989 ::

Vazelin je izjavil:

Vsekakor open space ni mišljen za 4 ljudi. To je normalna pisarnA


Open office je vse kar ni pisarna za 1 pogojno 2... Za mene... Za nekoga se open office zacne pri 4 za drugega 5 nekoga 10....
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

TheBlueOne ::

111111111111 je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Seniorji, kaj storite v primeru, ko dobite v službo nekoga, ki je boljši od vas, ve več, bolje hendla zadeve. Požrete svoj ranjen ponos ali takšnega človeka gledate nekako z distance?:D

To enostavno ni mogoče, razen če si je senior nadel sam naziv. Tolk kilometrine, ki jo ima za sabo senior, mu junior še blizu ne pride.

Juniorji praviloma nimajo pojma o razvoju sistemov, arhitekturi baz, optimizaciji, itd... Fali jim celotna slika.

Najboljši junior, je tisti, ki se hitro uči in posluša nasvete starejših bolj izkušenih kolegov in se sili da bi hendlal vse.


Absolutno je mogoce, ker pravi "ki je boljši od vas, ve več, bolje hendla zadeve". Seniorji, se posebej v ITju znajo biti dosti zaplankani in ni tezje boljse hendalti zadev in biti boljsi, ce ga premagas v socialnem/psiholoskem smislu. Seveda je v vecini primerov, se posebej, kjer so zadeve samo tehnicne dosti tezka, razen ce je podjetje malo zaspalo.

Ampak kolikor sem sam dozivel tega, sploh ne reagirajo, se mi zdi, da so mnogi tehniki navajeni, da jih prehitevajo in custva nekako zadrzijo zase.

Smurf ::

Vazelin je izjavil:

Seniorji, kaj storite v primeru, ko dobite v službo nekoga, ki je boljši od vas, ve več, bolje hendla zadeve. Požrete svoj ranjen ponos ali takšnega človeka gledate nekako z distance?:D

Še nekaj... se pogostokrat senior prijavi za delovno mesto juniorja?

V vsem ne more biti boljsi, ker rabi se xyz let izkusenj v doticnem podjetju, da spozna specifiko domene. Je pa lahko recimo boljsi programer, kar je super. Kaj naredis? Das mu primerne taske, kot vsem ostalim in si vesel, da mas v ekipi takega.

adhoc je izjavil:


-1-2 osebi povzročata enako hrupa kot 30 oseb in se enako enostavno uskladita kot 30 oseb
-na novo pridobljen hrup, ki v resnici ne obstaja, eliminiraš s slušalkami
-open space ni več dela, ampak moraš bolj izobraževati ljudi
-pretok informacij je boljši, kljub temu da aktivno delaš na tem da ljudi ne slišiš in da te manj sprašujejo
-za vsak sestanek preneseš dva ekrana + workstation za 8k EUR + periferijo v temu namenjeno sobo

Hvala za nasvete. Mislim da bom ostal pri mnenju, da je open space drek, ki se ga potiska zaradi nižje porabljene kvadrature na zaposlenega in posledično nižjih stroškov.

Skratka:
- Za 30 ljudi smo ze omenili, da je prevec, z 10 pa lahko funkcionira kar vredu
- Izobrazevanje ljudi je naceloma vloga seniorja neodvisno od prostorske ureditve.
- Pretok informacij je boljsi
- Upam si trditi, da se v vecina primerov ne rabis nositi workstation na sestanke. Ce pa res rabis kaj pokazati nanj, pa se lahko remote connectas nanj.

Smurf ::

TheBlueOne je izjavil:


Absolutno je mogoce, ker pravi "ki je boljši od vas, ve več, bolje hendla zadeve". Seniorji, se posebej v ITju znajo biti dosti zaplankani in ni tezje boljse hendalti zadev in biti boljsi, ce ga premagas v socialnem/psiholoskem smislu. Seveda je v vecini primerov, se posebej, kjer so zadeve samo tehnicne dosti tezka, razen ce je podjetje malo zaspalo.

Ampak kolikor sem sam dozivel tega, sploh ne reagirajo, se mi zdi, da so mnogi tehniki navajeni, da jih prehitevajo in custva nekako zadrzijo zase.

Nah, to si samo malce zamesal ekosistem developmenta. Pameten developer razmislja kako bo cimbolj vreden na trgu. Sedaj, ce pride super genialec na firmo je to zanjega super, ker se bo lahko z nekom se pogovarjal o problemih in bo posledicno hitreje napredoval. V resnici je strah developerjev ravno obraten. Najhuje je, ce si edini sposoben na firmi.

TheBlueOne ::

Smurf je izjavil:

Nah, to si samo malce zamesal ekosistem developmenta. Pameten developer razmislja kako bo cimbolj vreden na trgu. Sedaj, ce pride super genialec na firmo je to zanjega super, ker se bo lahko z nekom se pogovarjal o problemih in bo posledicno hitreje napredoval. V resnici je strah developerjev ravno obraten. Najhuje je, ce si edini sposoben na firmi.


Ti govoris o nekem idealu, realnost ima vec odtenkov. Jaz samo pravim, da je mozno in da kdaj tudi je tako, nikakor pa ni pravilo. Ce je nekdo senior, se ne nujno pomeni, da je dober v cem drugem, kot specificnem tehnicnem aspektu. Mene je vedno cudilo, kako lahko nekdo razume kompleksne tehnicne probleme, istocasno pa je v socialnem/psiholoskem smislu na nivoju gimnazijca. Sem imel moznost spoznati kar nekaj taksnih.

Smurf ::

Vecina ljudi, ki delujejo na tehnicnem podrocju potrebujejo zgolj "zadovoljive" socialne sposobnosti (vsak se lahko nauci mentorirati/predavati na nekem ok nivoju, ce to hoce). Drugo je potem, ce si zeli kdaj postati CTO ali kaj podobnega.

Vazelin ::

Berem smart ninja. Še pred 4 meseci sem delal v selitvenem servisu, dal odpoved in se prijavil na tecaj. Sedaj programer. Yada yada
Lol je res tak preprosto, do službice s par mesci znanja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Smurf ::

Vazelin je izjavil:

Berem smart ninja. Še pred 4 meseci sem delal v selitvenem servisu, dal odpoved in se prijavil na tecaj. Sedaj programer. Yada yada
Lol je res tak preprosto, do službice s par mesci znanja?

Ne. Smart ninja ti v resnici ne da nekega res uporabnega znanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

hawkwood ::

Vazelin je izjavil:

Seniorji, kaj storite v primeru, ko dobite v službo nekoga, ki je boljši od vas, ve več, bolje hendla zadeve. Požrete svoj ranjen ponos ali takšnega človeka gledate nekako z distance?:D

Če se ukvarjaš z znanjem drugih, ne boš daleč prilezel. Važno je da sam napredujem dnevno. Če se lahko od nekoga kaj naučim, pa še tolk boljš.

Včasih si strokovnjak, včasih si povprečnež, včasih si pa začetnik. Verjetno tut pri 10+ let izkušenj, stvari se spreminjajo. Sam če se boš konstantno izpopolnjeval, se bo frekvenca kdaj si strokovnjak in kdaj začetnik začela obračat. Software development je tako širok, da je nemogoče vse vedt. Vedno bodo bli drugi, ki bolj obvladajo določen framework, jezik, bazo, arhitekturo..

SimplyMiha ::

Samo jaz obvladam framework, ki ga razvijam v tajnosti. Kje lahko dobim milijonsko plačo?

poweroff ::

Pri sebi. :D
sudo poweroff

Vazelin ::

Malo sem prebral forume v stilu "germany/munchen programmer salary" pa je to bolj kot ne tja 3-4k neto varianta redno delo. Zakaj bi plačeval freelancerje po 500 eur dnevno, če lahko nekoga dobiš full time. Zelo dvomim da nekdo, ki je prisoten vsak dan ne more naštudirati tega, kar naredi nekdo ki pride sem pa tja na firmo. Kje je catch? Kakšne božje skille imajo potemtakem ljudje s 500 dnevno, saj drugače ni računice?? Ali se znajo samo dobro prodati?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

jype ::

Kolikor sem jaz bral raziskave na to temo so ugotovili, da so idealne skupine 2-8 ljudi, pri čemer na velikost daleč najbolj vpliva to, kaj počnejo (potem pa šele to, kakšne osebnostne lastnosti imajo).

TheBlueOne ::

Vazelin je izjavil:

Malo sem prebral forume v stilu "germany/munchen programmer salary" pa je to bolj kot ne tja 3-4k neto varianta redno delo. Zakaj bi plačeval freelancerje po 500 eur dnevno, če lahko nekoga dobiš full time. Zelo dvomim da nekdo, ki je prisoten vsak dan ne more naštudirati tega, kar naredi nekdo ki pride sem pa tja na firmo. Kje je catch? Kakšne božje skille imajo potemtakem ljudje s 500 dnevno, saj drugače ni računice?? Ali se znajo samo dobro prodati?


Nimas problemov z menjavo in morebitnim odpuscanjem v primeru, da je projekt zakljucen in dela. Potem placujes samo se support. Vcasih zaposlenih ne najdes, se posebej v Minhnu.

Kot drugo pri placi 4kEUR neto zaposlen ni ravno cenejsi. Pomeni, da samo placa delodajalca stane ca. 70kEUR, dodaj se solanja, oprema za delovno mesto, programsko opremo, bolniske, dopust in se ti bo nekje dupliralo, kar pa je priblizno 150kEUR, kar je nekje bruto za zunanjega. Da ne govorimo, da se zunaji obveze koncanju projekta in za to odgovarja, zaposlen pa se zaveze za best effort in da ne bo deliktov.

Veliko lazje je planirati projekte, ker so stroski fiksni in casovnice garantirane, riziko pa deloma razdeljen oz. na strani kupca, ker zunanje se praviloma zaveze k koncanem projektu, ki dosega vse standarde...

Zgodovina sprememb…

[SkA] ::

jype je izjavil:

Kolikor sem jaz bral raziskave na to temo so ugotovili, da so idealne skupine 2-8 ljudi, pri čemer na velikost daleč najbolj vpliva to, kaj počnejo (potem pa šele to, kakšne osebnostne lastnosti imajo).


Yup, prevelike ekipe so neučinkovite. Že samo daily standups se začnejo čist preveč razpotegat.

Sicer pa imet 30 developerjev v istem prostoru ne pomeni, da morajo bit vsi del iste ekipe. Je pa lažje organizirat prostor za posamezne ekipe, če ni vmes sten, če se mene vpraša.

PrimoZ_ ::

Vazelin je izjavil:

Malo sem prebral forume v stilu "germany/munchen programmer salary" pa je to bolj kot ne tja 3-4k neto varianta redno delo. Zakaj bi plačeval freelancerje po 500 eur dnevno, če lahko nekoga dobiš full time. Zelo dvomim da nekdo, ki je prisoten vsak dan ne more naštudirati tega, kar naredi nekdo ki pride sem pa tja na firmo. Kje je catch? Kakšne božje skille imajo potemtakem ljudje s 500 dnevno, saj drugače ni računice?? Ali se znajo samo dobro prodati?


Lahko delaš v SLO za 1500 neto, kot ekspert :)
https://slo-tech.com/delo/2332
««
204 / 357
»»