» »

Strela vdarla!

Strela vdarla!

BoO ::

Včeraj mi je med delom crknil računalnik zaradi strele :'(!;((

Ga ugasnem in ponovno prižgem pa nič. Na zaslonu zopet tema (elektriko ima le signala ne), ventilatorji delajo pravtako cd-rom in tudi disk zaškrta.

Kaj je crknilo? Plata? Napajalnik? Procesor?
  • spremenilo: BoO ()

VASkO ::

plata ziher, ce mas sreco pa nic vec!

BoO ::

Daj reci raje kaj drugega!

Kje bi se to videlo na plati?

A se da to na kakšen način ugotoviti, da je bla strela (zaradi garancije)?

VASkO ::

na plati se lahko vidi, lahko pa ne, mojemu kolegu se ni, ko je ze tri plate mu strela skurla

Hlod ::

Si siguren da ti je strela usekala v strom? Lahko ti je v telefon: ce mas notranji modem ti je lahko le tega skuril, pa je naredu kksn stik in se rac. ne zalaufa vec... (ce mas zunanjega bi ti lahko com port skurl, pol mas problem(potrebna zamenjava cipa)

Drugac pa brez panike: zloz vse kartice vn pa vsako natancno poglej ce se kej vid skurjenga. Nato vstavi rame in graficno in poskusi zagnati.
Aja ce nas plato od Asusa bi lahko imel eno tako zeleno ledico na plati. A gori? Drugace pa samo poglej od tam k pripeljes power na plato do prve diode. Ce je res prislo po stromu (v kar dvomim (bi mogu to ze napajalnik ustavt)) bo najbrz skurjena (in jo zamenjas). Ampak ce nimas kksnga exoticnega napajalnika bi prej skuril napajalnik, (mogoce samo +5V/Vcc (in zato ventilatorji/diski delajo), zato probaj dobiti kksn napajalnik pa probi se enkrat!

Vsako komponento na plati se da zamenjat! (cist vsi cipi na plati ti pa 100% niso sli (po moznosti le CPU :D )

Hlod.

frudi ::

sam je pa ironija, da ti sredi novembra, ko zunaj pada sneg, strela skuri računalnik :\
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

BoO ::

Bravo, Hlod!
Samo modem je bil.

Sem ga zamenjal z novim ,istim (motorola sm 56k pci - interni), zdej je pa drug problem. Ko se hočem povezat škripa, cvili, tik preden pa bi moral začeti preverjati uporabniško ime in geslo comp zmrzne. Sem probal že vse pa nič. Mam pa Win 98SE.

Ideje??

P.S.: Hvala za nazaj in vnaprej.

Brane2 ::

BoOO:

Samo modem je bil.

Sem ga zamenjal z novim ,istim (motorola sm 56k pci - interni), zdej je pa drug problem. Ko se hočem povezat škripa, cvili, tik preden pa bi moral začeti preverjati uporabniško ime in geslo comp zmrzne. Sem probal že vse pa nič. Mam pa Win 98SE.

Ideje??


Ja, strah ga je na linijo...:D

Mercier ::

Tole je čist mimo topika. Sori.

Tole je največja fora kar sem jih na sloteku prebral.
Noče na linijo, js bi tut dvakrat prmislu :D:D:D

BC3 ::

Ja, strah ga je na linijo...

HAHA:D:D
plata mu je povedala kaj je blo s prejšnjim pa je ves prestrašen:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BC3 ()

Brane2 ::

>HAHA
>plata mu je povedala kaj je blo s prejšnjim pa je ves >prestrašen

Ne, verjetno mu ISPjev modem med nadžvižgavanjem pove. Zato pa stvar pokliče, žvižga in prav na brzino odloži. Zakaj to nardi vsakič ? Hja Motorolini modemi nkol niso bli bogvekako inteligentni, kot je nekdo že ugotovu...:D

Modri dirkač ::

Verhetno si deli IRQ s kakšno napravo (modemi pA NISO RAVNO ZNANI POTEM DA IMJO TO RAD). Prestavi kartico v kak drug slot.
Everybody lies!

miranpozar ::

Mogoče pa je modem hotel nove driverje, da bi normalno naprej deloval?

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

BoO ::

Brane2, ta je pa dobra. Res najboljša na S-T.
Komi pišem k se tok smejim.

Modri, verjetno je res v tem problem, vendar sem probal že tudi drugi slot pa je isto.

Miran tud drajverje sem že probal vse mogoče, pa nič.

Kako se Winse prepriča, da modemu dodelijo samostojen IRQ?

p.s.: Še kar mi gre na smeh.

ToniT ::

Enako se je dogajalo pri mojem prijatelju. Vzrok: Slab RAM. Ko je menjal RAM, je z istim modemom vse delovalo BP.

krucymucy ::

Te motorole crkavajo k nore!!!
Men je prvič crklna po enmu tednu - pa je sam mal zagrmel!!!
Pa je zdej vse skup ze enih 4x! Samo tuljavca gre v kurac - zamenjaš (120SIT) pa spet dela... pa še nujno ni da je ista...

Mercier ::

chucki ::

ubogi lulek sploh ne ve da mu je crknil kičast modem! strele ha he ho!:D
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

BoO ::

A če zamenjam modem bo kaj bolje? V mislih imam USR internega (upam da ta ne bo zvedel, kaj se je zgodilo s prejšnjim)? Al raje eksternega?

Kaj bi lahko v biosu spremenil?

Chucki ???

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BoO ()

LojzePek ::

Predlgam da si greš kupit nov Bios. Mislim da so sedaj pred novim letom zelo poceni. Pol pa starega dol odlotaš novega pa gor zašvasaš.

BoO ::

Pek ,ti si pa res pek!>:D

Brane2 ::

Booo:

A maš mouse na COMportu ?

BoO ::

Mislim, da ne. Bom pa doma pogledal (zdele sem na faxu). Povem v ponedeljek.

BlackHole ::

BoOO, kako pa veš, da je strela udarla, ker jaz še nisem videl, da bi bliskalo čez zimo (tisto pravo, kot je zdaj), vsaj spomnim se ne.

Brane2 ::

Ti nisi vidu, moj ISDN USRobotics pa je. Otpi*dilo oba analogna kanala. Baje da se to na teh modemih full dogaja. Uglavnem, zamenju modem (sfu*ano-za-popravljeno=11kSIT) in dal zaščito na novga...

Kriko ::

Vidim da edino Frudi vidi da je to vprašanje !!
Kdaj pa ste vidli sredi zime strelo!!!!!!! Bi morala bit nevihta ki pa pozimi....!!

Kriko ::

Vidim da edino Frudi in BackHole vidita da je to vprašanje ......!!
Kdaj pa ste vidli sredi zime strelo!!!!!!! Bi morala bit nevihta ki pa pozimi....!!

Spajky ::

Fantje, ni nujno, da je nevihta; a vam je ze udarla strela z jasnega? /nikjer oblaka!/ Meni je pred leti, pa fejst je poclo in en sop stvari je skurlo! Pa sosedje ki so se greli na pomladanskem soncu so bli vsi panicni k so mislili, da je meni jeklenko razneslo; jest sem pa kar za mizo poskocil in zlica mi je kar z rok padla (sem glih jedel)! ;((

BlackHole ::

Saj noben ni rekel, da mora bit nevihta, da lahko strela udari.

Kriko ::

Dobro zdaj se glih verjetno ne bomo šli vremenoslovcev ampak te stcari kar dobro poznam in STRELA ne udari kar tako, sredi belegadneva pa če se na glavo postaviš!!

Spajky ::

Ej Kriko, udari udari ! :-( , saj tud jest nisem verjel do tistega prekletega dne...;((

Brane2 ::

Tle so mi rekli domačini, da sekajo strele takoj, ko začne padat sneg...
Stvar sem nekako preslišu in se jo spomnu šele,ko je zagrmel (ob prvem snegu, valjda), ko so mi odpovedal vsi analogni telefoni in se je USRobotics začel zelo čudno gret...

Sandi79 ::

JA US ROBOTICS MODEM JE PODEN ŠE POSEBEJ WINMODEM MOTOROLA JE KAR STABILEN MODEM VENDAR MISLIM DA REŠITEV TIČI V BIOSU NASTAVI APCI P&P OS NA "NO" ČE PA IMAŠ SLUCAJNO Elite, ECS PLOŠČO PA RAJŠI KUPI FM Rockwell MODEM ! Cena približno ista..>:D Vendar rajši po uporabi izključi modem iz omrežja ker strelca lahko poškuduje vitalnejše dele Abacusa.
Alexsss

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sandi79 ()

Kriko ::

meni z Elite dela modem z Rockwelovim chipom dela odlično, brez vsake pripombe!

BoO ::

Nadaljevanje tu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

OMFG - Vse o strelah, praktičnega

Oddelek: Pomoč in nasveti
484403 (2987) Azrael
»

strele in izklapljanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
636672 (4855) klemenSLO
»

Nevihta in PC

Oddelek: Loža
472569 (1694) neoto
»

ADSL in nevihta

Oddelek: Strojna oprema
463373 (2301) krho
»

proklete strele

Oddelek: Loža
421993 (1335) dcy747

Več podobnih tem