» »

Nastavitve XviD kodeka

Nastavitve XviD kodeka

~Panter~ ::

Torej:
doma sem z windows movie makerjam naredu film, kratek, 8 min dolg.
Najprej ga shranim z wmm v format DVI-AVI (PAL), ki zasede cca 1.7 GB
Potem se pa spravim s pomočjo VirtDub-a kodirat.
Sem sprobal že veliko nastavitev, naprej XviD.
Profil je naštiman HomeTheatre PAL,
Encoding delam Twopass
Target size sem dal 120mb, kar je sicer malo velik, ampak ... ok
B VOP je vključen
Resolucija filma je 720x576 (tako resolucijo naredi wmm) ima pa 1997 kbps (pokaže Gspot)
Zvok naredim posebej, zakodiram v mp3 z lame (128 kb/s)

Na mojem računalniku dela video brez problema, lepa slika.(Tud na švohnejšem celyu 450 dela b.p.)
Problem se pojavi na DVD predvajalniku, ker slika na vsake tolko časa utripne.
Problem je na čase tud z zvokom, kot nekakšni piski.
Video včasih v spodnjem delu (1/6 zaslona) skoči par frajmov nazaj.
Vglavnem, na dvd predvajalniku NE dela kot bi moralo.
Ni pa problem v DVD predvajalniku, ker filme mi vrti normalno (npr. Xvid film potegnjen iz neta, je pa ta razlika da ima sliko 921 kbps z resolucijo 640x272 in z zvokom 118 kb/s)

Probal sem kodirati tudi s starim Divx 3.1, potem z Divx 5.2, pa so podobni problemi.
Kaj delam narobe? Je treba zmanjšati resolucijo?
Pogum ni odsotnost strahu, je le sodba, da je nekaj drugega pomembneje od strahu

AndrejS ::

Zgleda da ima predvajalnik prešvoh CPU... probaj dat slabše nastavitve

laguna ::

Glede na omenjeno bi jaz rekel naslednje:
- redki so dvd predvajalniki, ki vedo pravilno oz. sploh predvajat b sličice oz. kot pišeš b vob. Torej poskusi kodirat brez b sličic, torej izključi b vob.
- tisto, kar ti napiše g spot 1997 kbits/s je povprečje, tako da je lahko minimalno recimo samo 50 kbits/s, maksimalno pa je lahko tudi preko 12000 kbits/s, po mojih izkušnjah predvaja vsaj moj philips lx3900 tekoče le če je hitrost prenosa do nekje tja do 12000kbits/s. Omenjeno se lahko pojavlja pri dvo pasnem kodiranju, saj kot pišem je lahko min 50 max pa tudi 12000kbits/s. Če se prav spomnim, ima xvid kodek tudi za nastavit max bitrate, tako da poskušaj tam nastavit max bitrate nekje na 10000 kbits ali manj, ... prvo kot prvo pa vseeno poskušaj kodirat brez b vob sličic, najverjetneje je to problem preskakovanju slikic oz. trzanju na dvd predvajalniku.

Glede nastavitev in mojih izkušenj pa so moje nastavitve pri snemanju tv programov takele:
- za kodiranje v (zelo) dobro kvaliteto uporabljam ffdshow, december 2005, mislim da tudi starejšni niso nič drugačni, zajemam direktno v xvid z virtual dubom, nastavitve pa so take:
- kvaliteta kodiranja 89 %, torej ne konstant bitrate in ne quantizer,
- vključeno imam interlace ter top firs (odkljukano), kar je pri gledanju na tv vsaj po mojem priporočljivo, saj tv predvaja interlac sliko, tako da ne zgubim nobenih informacij, kar praviloma napravijo razni filtri za deinterlace,
- kej freme imam narihtano na 300
- pri ločljivosti zajemanja imam nastavljeno 512*576,
- pri hitrosti oz. kvalitete pa very high oz. ker nima pred sabo ffdshow zadnje oz. najboljše stiskanje,
- pri inputu pa imam označeno tudi, da mi da razmerje 4:3 pal, tako da imam potem na TV sliko na celotnem ekranu, torej sam dvd predvajalnik raztegne sliko v razmerje 4:3, kot je tv
- za zvok pa vzamem windows media avdio na 64 kbits/s 44100khz, 16 bit stereo.

Pri teh nastavitvah se resda izgubi tu pa tam kak frejm, vendar se to pri predvajanju ne opazi teh izgubljenih frajmov pa je v enem filmu, ki je dolg recimo cca 90 minut le nekje okrog 80 - 100, kar pomeni na eno minuto en frajm, kar se niti pri zelo zelo podrobnem gledanju ne opazi!!!!

Ko tako zajamem video, seveda tudi reklame, ga obdelam oz. z virtual dub izrežem nezaželene dele, reklame, .... ter posnamem kot direct stream copy, torej za video in za audio, vendar je potrebno obrezovati na Kej fremu.

Z kvaliteto zajetega videa sem izredno zadovoljen (presenetljivo), saj lahko tako spravim na en dvd 4,7 Gb velikosti cca 6 ur video posnetkov, vendar sem opazil, da ne sme biti noben fail na DVD-ju večji od 2048 Kbajtov, torej na en dvd se lahko shrani cca 3 do 4 filme.

To so moje nastavitve za dvd predvajalnik, če pa res hočem še boljšo torej izredno kvaliteto pa dam resulucino na 576*576 ter kvaliteto na 91%. Več se po mojem ne izplača, saj se pri gledanju ne opazi razlika pri kvaliteti. Pri takih nastavitvah gre na en dvd cca 4 - 5 ur video posnetkov.

Omenjeno zajemanje v realnem času delam na računalniku AMD barton 2500+ box z 4 x po 256 MB spomina in 80 GB diska (7200).

Ja še to imam tv kartico winfast tv2000 expert ter najnovejše gonilnike.

Če ima kdo boljši predlog za nastavitve bi bil zelo vesel za informacije in iskušnje.

LP
lagunaaaa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: laguna ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VirtualDub za začetnike (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5814956 (8362) Revenant
»

Pretvorba DIVX v KVCD (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11928269 (7705) LexLuthor
»

Kako posneti film iz digitalne kamere?

Oddelek: Zvok in slika
375441 (4269) m1h4
»

Zajem optimalne slike

Oddelek: Zvok in slika
91313 (1203) ReBi
»

Zajemanje videa

Oddelek: Zvok in slika
101864 (1686) Yossarian

Več podobnih tem