» »

Problem z barvnim printanjem

Problem z barvnim printanjem

st00rm ::

Imam Canon IP 3000 in ko hočem sprintati sliko, na keteri je del čisto rdeč se po printanju na tistem mestu kjer bi morala biti rdeča pojavi čudna rjava barva. tiskalnik je star približno 2 meseca in do sedaj ni bilo "težav". Kartuše so polne in kvaliteta tiskanja je nastavljena na standard.
God must love stupid people because he made so many of them.

francka45 ::

kaj takega ponavadi nastane če je kartuša zamašena. se je dostkat zgodil pri mojmu staremu epsonu c60

BluPhenix ::

Ti hočeš sprintati čisto rdečo v RGB prostoru na CMYK prostor, s katerim dela printer. Ne bo ti uspelo, da bi bila čista rdeča, vedno bo malo rjavkasta (printer ne more sprintati čiste rdeče).

ČE delaš v photoshopu pred printanjem pretvori v CMYK prostor da boš videl kaj boš dobil ven, primer:
čista, RGB rdeča:

CMYK verzija prejšnje rdeče:


ČE printer ni čisto tak profi, bodo odstopanja še večja. Nimaš kaj kot pa se s tem sprijaznit. Priporočam, da od določenega koraka naprej delaš v CMYK načinu in tam popravljaš barve, ne boš dobil čiste rdeče vendar bo boljše kot to.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

st00rm ::

Sm v paintu sprintu samo en rdeč (spodnja vrsta 3. z leve) krog in mi ga je čisto normalno sprintal.
A je blo lahko krivo da se mi je spremenila barva zato ker sem printal v nerotu INLAY ???
God must love stupid people because he made so many of them.

Duhec ::

Večkrat naredi cleaning glave in naredi nozzle test, ki izpljune 'črtice' za vsako barvo posebej. Je ta barvni test OK?
Iztakni rumeno kartušo in poglej, če je barva v njej še rumena(prozorna) ali je bolj rjavkasta. Če ni rumena, je šla glava.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

odtenek barv

Oddelek: Zvok in slika
6761 (606) polozweii
»

CorelDraw publish to PDF

Oddelek: Programska oprema
121324 (1133) harvey
»

Photoshop - tiskarna!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
153899 (3600) lonz
»

Grafična priprava za tisk

Oddelek: Pomoč in nasveti
334335 (3908) Matev
»

Photoshop

Oddelek: Zvok in slika
71512 (1367) ferjan

Več podobnih tem