» »

Why KDE rules

Why KDE rules

sverde21 ::

Preberte si članek zakaj KDE rula :D . Upam da si boste pristaši GNOME premislal :)) in šli na KDE 8-)
<?php echo `w`; ?>

napsy ::

Enako bi lahko za gnome kdo napisu.
"If you die, you die. But when you live you live. There is no time to waste."

zee ::

uporabljal sem tako KDE kot Gnome.

Zaenkrat uporabljam KDE, ker sem za razliko od Gnoma inštaliral samo programe, ki me pri KDE res zanimajo: kdm, kicker, konsole in kopete. Uporabljam Gentoo, kjer se to da.

Kreganje, kateri DE je boljši, me spominja na debato, kdo ima daljšega. Vsak naj uporablja tisto, kar mu najbolj paše in je tudi bistvo Linuxa - izbira.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

kriko1 ::

Mene je kde najbolj pritegnil z njegovimi nastavitvami - in potem še z aplikacijami.
Gnome sem tudi sprobal, ampak se mi zdi bolj okoren - premalo stvari za nastavljat.

zee ::

drugače je pa tisti link bolj hvalospev amaroku kot kaj bolj resnega.

sam ne uporabljam amaroka, ker mi je za moje potrebe xmms več kot dovolj.mislim ... koga pa zanima nekih tristo dodatnih informacij o CDju, mp3-ju, ki ga posluša. jap, bi uporabljal, kaj konzolnega, ampak nobeden ne podpira streamanja.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

ank ::

Ne bom si premislil. Gnome mi čisto zadostuje. Še ena primerjava.

M.B. ::

Meni je najboljše pri KDE, 4 namizja, to sem na WIn vedno pogrešal, in možnost nastavljanja tem in ikonskih tem in da lahko vsaki datoteki določiš svojo ikono ne samo bližnjicam. Pa tudi spellchecking v konquerorju je odličen, ko v kake spletne forme pišeš. Pa Kioslaves so mi tudi všeč in brskanje z zavihki po disku in možnost razdelitve okna na več delov.

GNOME sem uporabljaj na Ubuntu pa mi ni bil preveč všeč, ne bom rekel da je zanič, ampak meni je grd in premalo nastavljiv. Pa ne uporabljam skoraj nobene GNOME aplikacije, tako da bi potem tudi grdo zgledalo. GNOME namizje in KDE aplikacije.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

kriko1 ::

Amarok je del kde-ja , zato je vključen not v opis. Drugače pa ima teh 300 funkcij lepo, ter pregledno organiziranih.

Če rabiš kaj konzolnega, probaj mplayer, mislim da lahko odpira playliste.

civic_ ::

ICEWM je najboljši :)

ker je hiter strojno nezahteven, lepo zgleda, enostaven za uporabo in podpira KDE aplikacije.

morda se komu fluxbox zdi...

iNN ::

jaz pa mislim da najboljšega ni :), prav tako ni najslabšega
==

BigWhale ::

Najslabsi je TWM. Resno, o tem se sploh ne da debatirat... ;)

zee ::

Linux = izbira
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

64202 ::

I am NaN, I am a free man!

tChr ::

Edina prednost KDEja je, da je tako počasen, da imaš med čakanjem čas za razmišljanje o tem, a bi prešaltal na gnome al xfce:D

sverde21 ::

lol to sploh ni res....:\
<?php echo `w`; ?>

civic_ ::

hm pri 768mb rama in 2k procesorju je KDE lawfal veliko hitreje od winsew ampak na 500mhz in 128mb ram pa ne tako zelo :D

Fizikalko ::

KDE pa res ni (več) počasen...

M.B. ::

@berac z vsemi izklopljenimi bonbončki?
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Poldi112 ::

Jaz ga imam na laptopu celeron 700 z 128MB ram, skupaj z win2k. Ni neke razlike v hitrosti sistema.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

civic_ ::

ne dal sm KDE light (pocket slackware) in ni blo posebno kul zato sem šel na ICEWM s katerim sem zadovoljen

M.B. ::

Jaz pa sem imel na 1 Ghz Win XP, potem pa Gentoo in moram reči, da se mi pri KDE na Gentoo ni nikoli pojavil, tisti zastoj, da klikneš na STart Meni in se ne pojavi, potem pa se čez nekaj sekund 3x pojavi. Pa to mi je tečno pri WIN XP, da se zažene pa se namizje pojavi in je kao končal, ti pa v bistvu najmanj 30 sekund ne moreš nič delat, ker on še nalaga svoje. KDE pa ko splash zgine je pripravljen in odziven. In tudi če prevajam kakšen program vmes je normalno odziven.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Highlander ::

To je res smesno ja, kako windowsi goljufajo s tem casom zagona... Zalostno, ko se mi doma na Athlonu XP 1800+ / 512MB ram / 120GB disk Windowsi XP sicer veliko prej nalozijo kot Slack 10 in XFCE na PII 350 / 128MB ram / 10 GB disk, potem pa so WIndowsi se tolk casa neodzivni, da lahko oba sistema zacnem prakticno hkrati uporabljat. Shame on MS. Aja, pa startup programcki so samo nuja: Kerio PF, F-Prot sys monitor in MSN.

64202 ::

I am NaN, I am a free man!

64202 ::

I am NaN, I am a free man!

Loki ::

od gnoma je dober program npr. Evolution. :8) se kar ok alternativa outlooku. je v kde slucajno kaj podobnega? (ne vem, zato sprasujem, brez flamewar)

M.B. ::

Na pogled bi rekel, da Kontact. Združuje Korganizer, Kmail, pa še kaj. Kaj več pa ne vem, ker Evolutiona nisem nikoli uporabljal.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

KDE 4.2.4 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
547222 (5065) vbohinc
»

Izšel je KDE 4.2

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
406320 (3611) hruske
»

Izšlo namizno okolje KDE 4.1

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
465097 (2860) R33D3M33R
»

Gnome ali KDE? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
799644 (4357) Kostko
»

Linux- par vprasanj o Window MAnagerjih...

Oddelek: Operacijski sistemi
221733 (1518) CCfly

Več podobnih tem