» »

Vprašanje glede particij

Vprašanje glede particij

Kato ::

Zdravo imam dva diska primarni Sata(160 GB), sekundarni Ata(120 GB).Na primarnem želim narediti particijo, eno za sistem in drugo za podatke. 1)Zanima pa me ali je bolje inštalirati igre na sistemsko particijo ali na podatkovno.
2)Koliko naj bi bila velika particija?
3)Zanima me tudi, če kdo pozna kakšen program, ki potweeka XP-je tako, da lepše delujejo, ali pa morda kakšno stran kjer so navodila za tweekanje.

Lep pozdrav

Microsoft ::

Za Windows in nekatere programe, kot so Office, Visual Studio in to, naredis eno 10GB particijo in tja (v Program Files) instaliras programe. Ostalo (~150GB) mas pa za slike, filme, igre, ...


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

Person ::

V bistvu je čist odvisno koliko programov boš imel nameščenih.
Jaz bi ti predlagal tam od 20 GB do 30 GB ... no mogoče je pa zate dovolj že samo 10 GB.

Pač, drugače ti pa še predlagam, da nastaviš windows pagefile na drugi disk ...
Let's make something useful!

Kato ::

Windows pagefile torej, thanks. Kaj pa kam naj dam igre ali na sistemski ali podatkovni disk? To sprašujem zato ker eni prijatli mi svetujejo prvega drugi drugega.

klemen22 ::

En disk mej eno particijo, drugi disk drugo. Nima pomena da maš recmo potem še vsak disk razdeljen na več particij. Ker sem že slišal neke brilijantne komentarje da če disk razdeliš na več particij da dela "veliko" hitreje --> buče.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

koliko particij

Oddelek: Pomoč in nasveti
294458 (3963) inbox
»

Swap ali pagefile?

Oddelek: Operacijski sistemi
493382 (2184) MrStein
»

Velikost particije za Visto

Oddelek: Operacijski sistemi
284830 (4220) Tr0n
»

Kako razdeliti 250GB disk? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
515815 (4928) bajsibajsi
»

Imate vprasanja za MS programerje?

Oddelek: Operacijski sistemi
322575 (1569) andrej

Več podobnih tem