» »

free-domena

free-domena

reptilia ::

zanimame če bi lahko dobil kje kakšno zastonj domeno v stilu .tk sam da ni .tk kr se mio skos neki zajbava
Forgive your enemies, but never forget their names.

Kami ::

Še enkrat povem, tisto kaj dobiš zastonj .tk je preusmeritev, drugače je .tk domenot reba kupit.

Trenutno so zastonj .be domene - www.eurodns.com

Wajsmiler ::

Registriral sem par .be domen. Doma imam postavljen svoj apache server, ki je na ven viden ali preko ip-ja oziroma preko no-ip.info.

Ob registraciji sem dobil tudi
------ DNS SERVER INFORMATION ------
Nameserver 0...: ns1.eurodns.com(xxx)
Nameserver 1...: ns2.eurodns.com(xxx)

Kam hudica zdaj to vtaknem?

Hvala za pomoč!

Kami ::

Najboljše je, da se sedaj registriraš na zoneediz al pa afraid oz. nekaj podobnega pa spremeniš te NS strežnike na eurodns-jevi strani na zoneeditove oz afraidove potem pa tam narediš A zapis za www.tvojadomena.be, seveda daš za IP tisti IP kjer laufa apache.

Potem pa v apache conf fajlu nastaviš virtual host za to domeno

Tody ::

there is no such thing as a free lunch. Ne bodi šktt in pljuni 2000 sit na leto za domeno. ali pač uporabljaj free dns serverje ki so omenjeni že zgoraj. afraid.org ti ponuja kup enih domen ki jih kao lahko uporabljaš...

reptilia ::

pravzaprav sem se narobe izrazil ne rabim domene rabil bi preusmeritev (kot je .tk)
ker imam spletno pa mi gre naživce tist od arnesa (www2.arnes.si/~.......)
Forgive your enemies, but never forget their names.

Xgroznik ::

če bi rad kdo zastonj preusmeritev domene z končnico xgroznik.com naj mi javi! primir:

http://www.freewebs.com/olm3kvskL3mp0/ tak naslov maš zdaj

zrihtam www.planine.xgroznik.com saj ne da si delam reklamo je pa bul k gajba.net al pa kaj podobnega!:P
Prodaja tehnike, najceneje samo na http://next-shop.tk

Wajsmiler ::

Okej. zdej mam par .be domen, ki lepo funkcionirajo. Kako bi si lahko zdej nastimu razlicne elektronske naslove za domeno? Na primer: info@xxx.be, kontakt@xxx.be. Mam apači server.
Hvala za informacije,
Dzoni Wajsmiler

Tody ::

naštimaš se mail server :D

Alan Ford ::

A se da be domene prodat naprej , ker imam nekaj sočnih pr0n domen.
Become a programmer and never see the world!

Tody ::

da, domenco.si mislim da prodaja zadeve naprej... koliko učinkovito pa je pa nevem

deamon ::

Odgovor Wajsmilerju:
Apache ti pri pošti ne pomaga. Na imeti moraš nameščen poštni strežnik kot je Postfix, Sendmail, Qmail za linux ali kakšen drug strežnik, ki se lahko zaganja na Winsih (Merak Mail Server, Kerio Mail Server, Ipswitch in še malo morje drugih poštnih strežnikov).

Najprej moraš namesit poštni strežnik in ga pravilno nastavit. Na DNS strežniku mora biti omogočen Email Forwarding (MX).
Če zaganjaš poštni strežnik ne smeš pozabit odpret portov na firewallu.

Wajsmiler ::

Nabavu sem eno normalno .si domeno. Spremenu sem DNS na zoneedit.com-u. Celo uspelo mi je narest nov virtualhost, tako da je ta domena koncno dosegljiva:). Se vedno pa imam probleme z mail serverjem. Instaliru sem si Merak-a, a se ne morem povezat na server. Se pravi: imam .si domeno in imam 2 nameserverja. Kako se Merak oziroma kaksen podoben mejl server skonfigurira, da bom lahko ustvaril vec mejlov? Kako sploh dostopas do teh mejlov? A je nek webmail ze vkljucen v instalacijo ali dostopas do poste s pop mejlom?
Hvala0:)

Tody ::

za pošto rabiš nov server server za pošto, za spletne strani rabiš drug server oz programsko opremo, apacha ali mikrosoftov krep, za domene rabiš tret server za DNS... A se splača drkat ? razen če maš nevem kakšno voljo in željo se naučit te stvari. 24.000 sit na leto 100 mb placa 24 ur na dan z 100 mbit pipico...

somebody16 ::

Da ne bom ravno nove teme odpiral bom kar tule vprašal.
Ali ima kdo izkušnje s pridobivanjem .si domene za npr. kulturno društvo ali katerokoli društvo? Menda naj bi bile brezplačne. A je že kdo pridobival tako domeno za kakšno društvo. Kaj je potrebno storiti za pridobitev take domene?

Hvala!

Doman ::

Nekoč je bilo brezplačno, sedaj ne več.

Tody ::

nekoč je bilo tako da si imel predpono društvo še zdraven zdej se je stvar globaliziral in komercializiral

somebody16 ::

V redu. Hvala!

tedo ::

takrat ko so se delile .be domena sem zamudil s prijavo... Če si jih je kdo registriral več in jih ima odveč bi prosil če mi odstopi kakšno pametno...vem da boste ;) na PM lahko

tnx

Gandalfar ::

pa sej, kaj ti je problem 1500 sit dat za domeno?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Domena kupljena, kako naprej?

Oddelek: Omrežja in internet
214815 (3915) Rokic
»

e-mail server

Oddelek: Omrežja in internet
292169 (1710) 'FireSTORM'
»

Svoj server,kako? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
718526 (6276) jackorsen88
»

kako postavit domači server?

Oddelek: Izdelava spletišč
123599 (3330) Klemzz
»

Postavitev domene

Oddelek: Izdelava spletišč
142664 (2388) Ales

Več podobnih tem