» »

Težave z baterijo na novem prenosniku....

Težave z baterijo na novem prenosniku....

ynos ::

Imam dober mesec starega HP NX6125 s Turionom.


Ves čas se mi je zdela nekam kratka avtonomija, no ko mi je danes crknil po 1:25 sem videl da je nekaj narobe.


V glavnem. Če napolnim baterijo do konca in prižgem wireless ter brightness do konca, Vklopim utorrent in zraven ne delam nič, ali sem mogoče na MSN ju mi baterija zdrži vsega MAX. 90min.


Vzel sem baterijo ven in videl da piše (6 celična je) ...= 4,8 Ahr.

Zanimovo pa je, da ko sem pogledal info o bateriji z nekim drugim programom, mi je pokazalo:



Med drugim sem prebal, da nekomu na tem forumu drži ob normalni uporabi 3-4 ure. Meni ni še nikoli več kot 2 ure. Samo enkrat, ko sem dal zaslon na minimum in ugasnil wireless, je bilo cca 2h.

Kaj naj naredim? A mi bojo na servisu vzeli samo baterijo ali cel laptop? Ker ga namreč rabim te dni, vsaj doma za faks in ga bom raje kasneje nesel, če bojo hotl vzel kompletlaptop z baterijo.

hvala.

Jackal ::

Poznam par ljudi, ki imajo točno ta prenosnik - pa nobenemu baterija ne drži več kot 2 uri in pol - pa še to v najboljšem primeru.

Imaš nameščen gonilnik za cool&quiet? Če ga nimaš, potem se procesor ne upočasni pri delovanju na bateriji in seveda vpliva na avtonomijo.

ynos ::

Res?


Kako pa preverim če imam nameščen cool&quiet?


Za šalo sem probal search HD pod "cool" in ni nič našlo. Tko da ne vem...

5er--> ::

5er--> ::

Display Properties->Screen Saver->Power...->Power schemes
Imej izbrano: Portable/Laptop

Jackal ::

Da se ugotovit na čisto enostaven način - naloži si CPU-Z, poženi in poglej koliko MHz in kakšno napetost ima procesor, ko je računalnik priklopljen na adapter. Potem pa ga odklopi od napajanja - takrat se more zmanjšat frekvenca in napetost. (v mojem primeru je 1800MHz na 800MHz in iz 1.45V na 1.0V)

ynos ::

A rabim še kaj razen unega drugega linka?


Sem pa ugotovil, da sem imel ves čas na Always on kot kaže. Zato mi je pilo baterijo 100 na uro.

Še preden sem namestil tist driver sem probal dal na home/desktop in sem izštekal iz štroma in mi je kazalo naslednje rezultate:

Vse na minimum in wifi OFF = 3:40 :)

Vse na maximum WIFI OFF = 3:00

Vse na maximum in WIFI ON in torrent client ON plus MSN in Opera = 2:20


Prej je bilo pa 1:20- 1:25 :S


Zdej ga filam še enkrat, pa bom probal še s tem driverjem (če ga nisem imel že prej inštaliranega).

Pa ta CPU check program bom sprobal.

Hvala za vse. BOm poročal. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

hitro praznjenje baterije za prenosnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
121932 (1714) OZZY
»

Znižanje frekvence prenosnika, omejevanje

Oddelek: Strojna oprema
5912 (843) jan01
»

HP Compaq 6715s driver problems

Oddelek: Operacijski sistemi
145252 (4503) tictac
»

vklop Cool'n'Quiet tehnologije

Oddelek: Strojna oprema
392858 (2019) Azrael
»

Cool `n` Quiet Control in AMD 64

Oddelek: Pomoč in nasveti
322884 (1635) Racunalnik

Več podobnih tem