» »

Mac Mini - Da ali Ne?

Mac Mini - Da ali Ne?

zee ::

Živjo.
Ker se mi doma ne da ubadati z računalnikom in ker želijo starši imeti čimmanjši in čim tišji računalnik, sem se odločil, da bi jim kupil Mac Minija, saj ima vse, kar bodo potrebovali (muzika, net, enostavna uporaba, tišina). Pritegnila me je namreč cena, v Italiji pride najcenejši Mac Mini nekaj manj kot 130kSIT.
Zdaj me pa zanima, kakšne so vaše izkušnje s tem čudom?
Katere so možne alternative? Tišina in velikost sta na prvem mestu.

hvala,
zee
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.
  • spremenilo: zee ()

Fatboyslim ::

Če ne misliš z njim igrati najnovejših iger je to prava stvar

SimplTech ::

Mogoče pa kakšen sistem na osnovi VIA EPIA platforme - izjemno nizka poraba energije, dovolj zmogljiva za osnovne operacije (Office, Internet, filmi, mp3...) in zelo majhno ohišje. Samo malo, da ti dam predlog. Info najdeš pa tukaj: Mini itx računalniki.

Prednost je tudi v tem, da lahko starši s tem sistemom uporabljajo vsem bolj znano Windows okolje. Malo v razmislek ;)

Zgodovina sprememb…

zee ::

ni slaba ideja. bom povprašal podjetje, koliko bi prišel predračun za takšno kištico.

hvala za link,
zee
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Fatboyslim ::

Prednost je tudi v tem, da lahko starši s tem sistemom uporabljajo vsem bolj znano Windows okolje.

Na OSX, ki ga dobiš zraven minija, se zelo hitro navadiš, poleg tega se ti pa ni treba ubadati z še kupom različnih programčkov, ki jih potrebješ če želiš "normalno" uporabljati XPje:D

Jaz bi na tvojem mestu vzel maca, še posebej za to ceno (manj kot 130K8-O )

Loki ::

lahko tudi shuttle. varnost je pa itak bolj odvisna od uporabnika kot od samega sistema (v primeru povprecnih starsev 8-O :\ )
drugace so pa mini maci poceni tudi v A.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loki ()

IceIceBaby ::

Mini je pri nas 134k sit (www.epl.si)

Drugače pa je pomoje prava izbira za to kar potrebuješ. OSX je zelo enostaven sistem, se ga navadiš v nekaj urah. Pa nobenega sranja nimaš z računalnikom, nobenih virusov, spywara... Vklopiš štrom, mrežo in začneš delat.

zee ::

Mini pride v Italiji cca 125KSIT.

Enostavnost to je tisto, kar mi je všeč pri Applu. Vklopiš in stvar dela, brez dodatnega nastavljanja. Mogoče bi resda moral izgubiti kakšno popoldne, da staršem pojasnim, kako stvari delujejo, ampak končni učinek bi bil vreden vsega truda.

poslal sem tudi ustrezni firmi zahtevek za predračun za škatlo z ITX ploščo na VIA Epia platformi. me prav zanima cena.

zee
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

SleepLess ::

Na tvojem mestu sploh nebi premisljeval in bi vzel maca.

IceIceBaby ::

Za 10k sit razlike se pomoje ne splača voziti v Italijo. Kupiš v Slo. pa imaš garancijo tukaj če je kaj narobe pa še doma pustiš denar (lokal patriot :)) Razen če si kje blizu meje doma in znaš italjansko.

Drugače pa tale mini itx pomoje ni veliko cenejši od maca. Tam piše, da je računalnik z osnovno ploščo 60k sit. Nevem točno kaj to pomeni, ampak verjetno je treba dokupiti vsaj ram (10k sit), disk (20k sit za 40gb 2.5"), optično enoto (5k sit oziroma če uporablja iste kot laptopi še več), procesor (?), hladilnik... Pa pri miniju dobiš zraven OSX in nekaj drugih programov, če ti to kaj pomeni.

Dej poročaj ko dobiš predračun za tega mini itxa, me zanima kak bo rezultat :)

Aja, pozabu :) V Trstu v MediaWorldu imajo Mac mini kit za 700 eurov. Dobiš Mac mini, 17" lcd, tipkovnico in miško. Sicer je mini s samo 256 rama, amapk dokupiš še 256 za tistih par k sit pa imaš kul računalnik, če nisi zahteven uporabnik.

Pa če boš tukaj kupoval Minija pazi, ker očitno imajo stare modele na zalogi, vsi imajo samo 256mb rama, cena za 1.25ghz model je pa 540 eurov (cca 130k sit). V apple storu v italiji je 540 eurov nov model s 512mb rama.

Zgodovina sprememb…

zee ::

bom poročal, ko se bodo stvari spravile v pogon.

mini itx plošča od vie že ima gor procesor in grafično. procesor se praktično ne greje, zato je hlajenje nepotrebno.

konkretno sem Minija gledal v MediaWorldu.

zee
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

predlog za HTPC?

Oddelek: Zvok in slika
263826 (3190) driver_x
»

Intel Little Valley (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
8311486 (5346) Pyr0Beast
»

MacMini kot video snemalnik

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
273673 (2870) Stepni Volk
»

mini-itx |flex atx | micro atx |ohišje in plata - kje

Oddelek: Kaj kupiti
141735 (1569) Red_Mamba
»

mini plate

Oddelek: Strojna oprema
161929 (1700) moj_nick

Več podobnih tem